stom m NêMI Veldkamp Bot vangen E.V.A. kraakt als E.E.G. DE WITTE POMPEN aardolieprodukten, DERDE BLAD OPTIEK SPUKER DAMES D. ENGEL DAM PO De avonturen van Gertjan en Maartje. V0LV0 - Veilig Loonbeleid - Inkomsten en uitgaven Einde draadomroep Psycho-logiea - Nieuwe partij - Minder kruiwagens. VOOR AL"üW LIKEUREN SLIJTERIJ BROUWER ZN. VOOR AL UW WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. sSport-agen Slijterij /Wijnhandel II WESTEMIJER Woningbouw VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. umamuMimMim Japonnen Deux Pièees Hokken Blouses Jumpers Vesten Tivin-sets Pantalons J. Hoppenbrouwers De Christelijke Wetenschap Dankdienst Het Soester onderwijs in 1964 en 1965 Handbalprogramma Hockeyprogramma ÜW SLCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Korfbalprogramma verkouden Programma van S.E.C. .Zo is het' op Engelse TV. Opstellingen van S.E.C. PARKGARAGE A. v. d. Hoef Bridgeresultaten van „Ontspanning na Insp< anning Op het zelfde moment dat Sinterklaas zijn feestelijke intocht door de stad maakte, liepen twee Nederlandse politici met verstoorde gezichten in hun huis kamer te ijsberen. Minister Toxopeus tel de daarbij in gedachte ongerust de stem men die hij hoopte te krijgen voor zijn voorstel om de Bijlmer voor tien jaar bij Amsterdam te voegen, en de heer Mertens, de koppig voor loonsverhogingen strijdende vakbondsleider, noemde het loonberaad „een grote sof". Zoals te verwachten viel, heeft het ge sprek tussen de regering en de Stichting van de Arbeid niet tot een concrete op lossing geleid. Minister Veldkamp heeft het standpunt van de regering, matiging, opnieuw verkondigd, maar hij heeft zich niet door de werkgevers laten verleiden bepaalde percentages te noemen of uit spraken te doen inzake het prijsbeleid. EN STERKE DRANKEN VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Op die manier heeft de bewindsman de onderhandeling in de Stichting van de Arbeid open gelaten. Bot vangen. Minister Bot wil de collegegelden van de universiteiten verdubbelen. Achter deze bewindsman doemt de gestalte van mi nister Witteveen op, die kennelijk tegen over o. k. en w. de zelfde politiek voert als tegenover de wegenbouw en de lagere overheidsorganen. De minister van verkeer mag wel wegen bouwen, maar dan moet hij eerst zelf weggelden uit de beurs van de automobi listen kloppen. Gemeenten kunnen wel wat meer geld krijgen, maar dan moeten ze eerst door verhoging van reinigings rechten, bus- en tramvervoer enz. zelf wat man die kortelings uit deze inrichting werd ontslagen en een dag later zijn vrouw vermoordde, weshalve hij weer in de inrichting werd opgenomen, gene zen te verklaren De man is nu in het huis van bewaring ingesloten en zal na een psychiatrisch rapport in de kliniek van prof. Kloek voor de strafrechter moe ten verschijnen. Kwam voor de mgewijden de verklaring van de behandelende geneesheren niet als een verrassing, het grote publiek bleek met stomheid geslagen en het vertrouwen in de psychiatrische bemoei enis met psychisch gestoorde delinkwen- ten kreeg opnieuw een gevoelige deuk. Andermaal werd de noodzaak van een uitgebreide voorlichting op dit punt nog eens onderstreept. Geen eenvoudige zaak, wanneer men bedenkt dat zelfs juristen moeite hebben met het ingewikkelde leer stuk der toerekeningsvatbaarheid. Kruipauto's verdwijnen. Minister v. Aartsen heeft aangekondigd maatregelen te treffen tot wering van de zg. kruipauto's, de vehikels die niet snel ler rijden dan 20 km per uur. Jammer voor de eigenaars van deze wagens wier Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 doen. Ondertussen wuiven we hiermee de volle verantwoordelijkheid van minister Bot niet weg, want deze heeft zelf zijn goedkeuring gegeven aan het voorstel tot verhoging der collegegelden. Een voorstel, waar de afgelopen week met name de Utrechtse studenten in een protestvergadering afkeurend op hebben gereageerd. Het voorstel tot een derge lijke verhoging gaat volkomen in tegen de democratisering van ons onderwijs, zoals die zich na de oorlog manifesteerde. Deze aanzienlijke kostenstijging betekent een zware last voor studenten uit de minder draagkrachtige milieus. cU.i_ w dU-tA- cbvc»«.~a„ JLwamii Draadomroep en cultuur. Minister v. Aartsen heeft vorige week op het Binnenhof opnieuw de doodsklok over de draadomroep geluid. De stij gende tekorten op de exploitatiereke ning leidden onvermijdelijk tot likwida- tie, hetgeen trouwens in het verleden door verschillende kamerleden ook al is betoogd. De minister zei voor de culturele waarde van de draadomroep oog te houden, maar hij vond het aantal abonnees, dat zich om die reden heeft aangesloten, te gering. vervoermiddel echter een gevaar vormt op de openbare weg. Gelukkig krijgen melkboeren, bakkers e d wel de gelegen heid om althans in de bebouwde kom hun waren per kruipauto af te zetten en hopelijk zullen ook de invaliden onder bepaalde voorwaarden nog van deze wagens gebruik mogen maken Voor degenen die alsmaar zakken voor hun rijbewijs, betekent een en ander natuurlijk een strop. Wie tweemaal voor het examen zakt, kan bij het ministerie van verkeer en waterstaat een rijproef afleggen Feestelijke aanbieding bij Uw slijter Het is nu dubbel aantrekkelijk om kennis te maken met de échte Italiaanse Wijn-Brandy het zuivere vrijndistiliaat dat U zo goed bekomt. U betaalt slechts de normale prijs van de Brandy en U krijgt extra de fraaie geschenkdoos met 3 originele cognacglazen. Zorg dat U er snel bij bent want deze bij zondere aanbieding geldt slechts tijdelijk. 13.25 (geen statiegeld). Proef de zon en de druiven In de dranken van Stock-ltalia Stock-dranken zijn uitsluitend verkrii bij Uw vertrouwdi slijterij-wijnhandel W Importeur: Pollen N.V., Rotterdam, tel. 010) 232610/232640 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 20 NOVEMBER 1964 Koninpinnelaan 38 - Soestdijk - Telefoon 02955-2742 In de E.E.G. mag het dan kraken, bij de „concurrerende" organisatie E.V.A, - met de Scandinavische landen, Engeland en Zwitserland als voornaamste leden - is dat niet minder. De Britten krijgen de volle laag der boosheid van de anderen over hun verhoging met 15 van de in voerheffingen. Het aantal woningen in Soest bedroeg op 1 januari 1964 7688. Er zijn in het afgelopen jaar 91 woningwetwoningen, 9 particuliere woningen met premie en 214 particuliere woningen zonder premie ge reed gekomen. Dat is in totaal 314 en brengt het aantal Soester woningen op 8002. Er zijn echter zes woningen ge sloopt en zeven onbewoonbaar verklaard. Het totaal is dus thans 7989. Er zijn 77 woningwetwoningen in aanbouw, 144 pre miewoningen en 248 woningen in de vrije sector. Van het complex van 240 woningwetwo ningen op de Eng tussen de Van Goyen- laan en de Rubenslaan zijn er thans 219 bewoond, terwijl het laatste blok van 21 woningen vrijwel voor bewoning gereed is. Van de 3 complexen van elk 32 pre miewoningen aan de Van Goyenlaan zijn twee complexen bewoond en het derde complex zal binnenkort voor bewoning gereed komen. Vier van de zes blokken, omvattende in totaal 132 vrije sectorwo ningen tussen de Rubenslaan en de Albert Cuyplaan zijn reeds bewoond. De twee laatste blokken zullen in het begin van 1965 gereed zijn Langs de Van Goyenlaan zijn nog 90 vrije sectorwoningen in aanbouw. In Soesterberg kwamen in de loop van het jaar 16 woningwetwoningen aan de Chr. Huygenslaan voor bewoning gereed. Aan de prof. Lorentzlaan zijn 56 woning wetwoningen in aanbouw. Acht bouwkas- woningen aan de Plesmanstraat en 11 vrije sectorwoningen aan de Prof. Lo- rentzlaan-Postweg kwamen eveneens ge reed. Aan de Chr. Huygenslaan en de Simon Stevinlaan zijn 40 premiewonin gen in aanbouw. In het plan Colenso zijn 72 premiewo ningen en 49 vrije sectorwoningen in aanbouw. Verwacht wordt dat deze wo ningen in de tweede helft van 1965 ge reed komen. Van de 109 vrije sectorwo ningen in het plan „Achter Dammers" zijn er in totaal 83 gereed. In het plan Soestdijk noord-west zijn 19 vrije sector woningen gereed gekomen en 8 in aan bouw. In dit plan is ruimte gereserveerd voor de bouw van 24 bouwkaswoningen. Op de Eng is in aanbouw het bejaarden centrum Groot-Engendaal, terwijl plan nen voor een daarbij te plaatsen bejaar denflat in ontwerp gereed zijn. Door de architect worden de plannen voor de bouw van het bejaardencentrum „Molen schot" uitgewerkt. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Dat is een onaangename maatregel voor al binnen een club die toch het doel heeft juist onderling de heffingen aan de grenzen op te heffen. Maar nog bitter der is dat de clubleden er niets beter bij afkomen dan anderen! En bovenal dat de Britten niet eens tevoren overleg pleeg den, zoals zij volgens verdrag wel hadden moeten doen. Zo hier en daar (bijvoor beeld in Denemarken) gaat men zich afvragen of men dan toch maar niet beter in de E.E.G had kunnen treden Vergaderplaats. Daar komt dan bij dat de leden van de E.V.A. dan nog met jaloersheid naar de E.E.G. kunnen kijken die tenminste in Brussel nog enige instanties heeft waar allerlei zaken uitgeknokt kunnen worden. De „vrijhandelsorganisatie" mist als ver drag tussen regeringen dergelijke supra nationale organen. Mist daardoor ook een speciale plaats die goed geschikt is voor het uiten van grieven en het zoeken van oplossingen. SOESTERBERGSESTRWEG 26 'i'V "V TEL:2982 Deze argumentatie vinden wij allesbe halve steekhoudend. Vanzelfsprekend is het aantal mensen, dat zich abonneert op de draadomroep vanwege de klassieke programma's gering, maar moet deze groep dan daarom de draadomroep mis sen? Een vreemd standpunt van een re gering, die volgens prof. Wemelsfelder ('zie „Onaardige economie") de Neder landse Opera een subsidie geeft van 50,per echtpaar per avond, die vette prijzen beschikbaar stelt voor - niet zel den - 3de rangs schrijvers, en die - men leze er de staatsstukken van o.k. en w. maar eens op na - de mond vol heeft van culturele vorming. Genezen verklaard. De medische staf van de psychiatrische inrichting te Loosduinen heeft voor de verrassing van de week gezorgd door de Van Weedestraat 80 Soestdijk Niet dat daarmee in Brussel nu zo'n haast gemaakt wordt. Maar daar blijken de Duitsers nu toch tot een comprimis bereid inzake de graanprijzen. En inder daad tonen ze daarbij iets van De Gaul ie geleerd te hebben, die een koekje van eigen deeg krijgt voorgeschoteld in de vorm van een aantal eisen aan Frankrijk over uitzonderingen op de lijst van fa- brieksgoederen die onder de ronde van Kennedy moeten vallen. Geven en nemen. Frankrijk is al niet enthousiast voor die samenwerking met Amerika en zou liefst zoveel mogelijk uitzonderingen wensen. De Duitsers - en met hen ook wel de Be nelux en Italië - voelen daar minder voor. Het Duise compromis gaat overigens lang niet zover als niet alleen de Fransen, Maar ook de verdere partners in de Euro- markt wensen. Maar de zaak is er wel door teruggebracht van de sfeer van ultimatums tot die van geven en nemen, van voor wat hoort wat, kortom tot het normale onderhandelen. Een ander ding is, dat de eenmaking van de graanprijs (als die al op die basis tot stand komt) later komt dan men wenst en ook dat bij de ronde van Kennedy vertraging zuilen- optreden, niet alleen omdat de lijsten van produkten nog niet klaar zijn, maar bovendien omdat ze nog haast helemaal moeizaam, onder veel gepraat moeten worden vastgesteld. Donderdag 26 dezer - de Amerikaanse Dankdag - wordt door de C'hristian Science Society Amersfoort, te 20 uur, in het Nederlands, een dankdienst ge houden in de R.H B S, Thorbeckeplein 1 Er werd in 1964 slechts 1 schoolgebouw geopend, namelijk de tweede r.k. kleu terschool te Soesterberg. Er moesten emge noodscholen neergezet worden om dat geen goedkeuring voor de bouw van scholen verkregen kon worden. Er kwam een drieklassige noodschool aan de Ru benslaan met twee lokalen voor de Van der Hucht kleuterschool en 1 lokaal voor de Van der Hucht ulo. Bij de Molenstraat kwam een drieklassi ge noodschool als dependsawre van de school m de Kerkebuurt. Door dit nood gebouw zal 1 lokaal leegkomen in de noodschool aan de Albert Cuyplaan, waarin thans de éénklassige openbare kleuterschool in de wijk Soester Eng ge huisvest is. Bij de groei van deze school behoeft niet naar een andere behuizing te worden omgezien. De drie lokalen welke in de Kerkebuurtschool vrij komen kunnen nu door de uloschool gebruikt worden. Enige lokalen van de uloschool zijn namelijk te klein voor de huidige klassen. Er is een éénklassige noodschool aan de Duinweg gekomen ten behoeve van de openbare kleuterschool, een noodlokaal bij de chr. school te Soesterberg, een noodlokaal bij de r.k. kleuterschool te Soesterberg een tweeklassige noodschool bij de De Savornin Lohmanschool, ter wijl de hal van de ,St. Ludgerusschool voor het geven van onderwijs ingericht is. De r.k. ulo heeft wegens groei van het aantal leerlingen een lokaal m het St. Josephgebouw in gebruik moeten nemen. Het bestuur van de vereniging „De school met den Bijbel" heeft twee lokalen inge richt in het kerkgebouw van de Aposto lische gemeente aan de Rembrandtlaan. Een kleuterklas is ondergebracht in het gebouw van de Nederlandse Protestan ten Bond aan de Rembrandtlaan. Voor de bouw van een gymnastieklokaal is geen urgentieverklaring gekregen Het gymnastieklokaal in de Kerkebuurt is inmiddels gerestaureerd. Met de bouw van de lagere technische school is dit jaar een aanvang gemaakt. Verwacht mag worden dat de school in 1965 ge reed zal komen. Bernhardhal. Utrecht: Dames-senioren: Oranje-B.D.C., 12.30 uur. Heren-senioren: Oranje 2-B.D.C., 1.15 u. Heren-aspiranten: Oranje-B.DC, 2.05 u. Dames-aspiranten: U.D. 2-BD.C. 2, 2.05 uur. Expohal, Hilversum: Heren-senioren: B.H.C 3-B.D.C. 2, 4.20 u. Nieuwe sporthal, Amersfoort: Dames-aspiranten: B D.C.-Fidelitas, 11.15 uur. Dames-junioren: S.V. Achterveld-B DC, 4.20 uur. Heren-junioren: B.D.C.-Limvio, 5.30 uur. Teams van de Mixed Hockey Club Soest spelen zondag de volgende wedstrijden: Dames 3-Amersfoort 4, 12 uur Gooi 11-Heren 4, 11 uur. Laren 8-Heren 5, 11 uur. Schaerweijde 5-Heren 3, 12.30 uur. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Zondag. Junioren: Meteoren 1-Olympia 1, 12 uur. Meteoren 3-Hilversum 2, 2 uur. Aspiranten en senioren spelen tevens microwedstrijden in Utrecht. Sllflafe Zondag S E C. 1-Vriendenschaar 1, 2.30 uur. S.E.C. 2-Ultrajectum 2, 12 uur. SEC. 4-K.V.V.A. 4, 12 uur. Zaterdag: S E C. A-Saestum A, 2.45 uur. S.E.C. C-B.D.C. E, 2.15 uur. S.E.C. a-IJsselmeervogels a3.15 uur. Don Bosco a-S.E.C. b. 2.15 uur S.E.C c-A P.W.C. b, 2.15 uur Pupillen Amsvorde 1-S.E.C. 1, 1.45 uur. S.E.C. 2-B.D.C. 3, 1.45 uur. Een nieuw sartirisch programma dat 3 x per week in Engeland zal worden uitge zonden. Ook daar zuilen de meningen over dit genre wel zeer uiteenlopen. Maar weet U hoe het toevallig ook nog eens een keer is? Er zijn ook nog kansen waarover men eenparig prettig denkt en spreekt Dat is de kollektie in SCHOENEN bij Van Dam, Torenstraat 5. Niet toe vallig ook nog eens een keer maar door lopend. (Adv. I S E.C. 1 speelt zondag thuis tegen Vrien denschaar in de volgende opstelling: doel Van Essen, achter Krijt en A. Hooijer; midden De Rooij, Ruttenberg en Van Breukelen; voor Dorresteijn, E. Brouwer, v d. Broek, Duijst en Dettmer. S.E.C. 2 speelt thuis tegen Ultrajectum in de volgende opstelling: doel v. d. Broek; achter D. Hooijer en Rijkaart, midden Strumpel, J. A. Brouwer en Ro- dermond: voor Van Rijn, Aalberts, Ha- nasbei. Evers en Van Berkel. S.E.C. 3 is vrij en S EC. 4 speelt tegen K.V.V.A. 4, - "5 Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954 - 2323 „We zullen je eens flink wakkerr maken, Nascarr", lachte Barend en hij trok bal dadig aan zijn muts. „Nascar kan de hele dag wel gapen, Nascar kan de hele dag wel slapen!", jubelde Wiekebol. De luiaard kon zijn ogen en oren niet geloven. Wat gebeurde daar allemaal om hem heen? Wat mankeerden ze toch allemaal? „Kom toch eens uit je stoel, Nascar," daagde Maartje hem uit, „je zult er anders nog in vastgroeien". Ze schaterden allemaal van het lachen. Ontzet keek Nascar hen aan. „Wat is er gebeurd?" riep hij woe dend uit, „moet ik uit mijn stoel komen? Gunst nee, daar wordt ik veel te moe van. Jullie brutale Verder kwam hij niet, Maartje vertelde hem precies hoe de vork in de steel zat cn besloot: „Nascar, wij willen je helpen om weer een goede kabouter van je te maken. Razen en tieren helpt je nu toch niets meer, want als wij willen kunnen we zo weglopen". Ja, dat begreep Nascar na tuurlijk wel, dus koos hij de wijste par tij. In de vierde ronde van de competitie in het district Gooi en Ommeland van de Nederlandse Bridgebond hebben 8-teams van de bridgeclub O.N.I. gewonnen, ter wijl slechts 2 teams verloren. De uitslagen waren: Groen-Wit 6-O.N.I. 1, 0-6. Groen-Wit 7-O.N.I. 2, 0-6. Groen-Wit 8-O.N.I. 3, 0-6. Novum 2-O.N.I. 4, 0-6. Hoogerheide 12-O.N.I. 5, 0-6. B.B.B. 4-O.N.I. 6, 6-0 Groen-Wit 10-O.N.I. 7, 6-0. Naarden 3-O.N.I. 8, 0-6. Groen-Wit 11-O.N.I. 9, 0-6. B.C.D.B. 7-O.N.I 10, 0-6

Soester Courant | 1964 | | pagina 9