I ACRE ZWARTE ZES bonnie bit nr Flinterman bij Olyslager N.V. Lenssen+de Wolff AWA indt U bij Jaarvergadering en prijsuitreiking Ruitersport S.V.V .-volleybal In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Schaaknieuws Openbare bibliotheek len huzarenstukje R.K. Openba re bibliotheek. TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 SCHILDERIJEN Net dagmeisje MAGAZIJN DE VLIJT De bekende vlieger Jan Flinterman, lui tenant-kolonel b.d., heeft enige tijd ge leden ontslag genomen als directeur van Hart Nibbrig en Greeve N.V. De heer Flinterman komt in dienst bij Olyslager Organisation N.V., het unieke Soestdijker bedrijf, dat een vestiging in Dorking, 40 km. van Londen heeft. Hiervan wordt de heer Flinterman directeur na een korte inwerkperiode in Soestdijk. De heer Flinterman, die 44 jaar is, heeft zich als vlieger tijdens de Battle of Bri- tain onderscheidingen. Hij kreeg acht onderscheidingen, waaronder het Distin- guised Flying Cross en het Nederlands vliegerkruis. De nieuwe directeur van Olyslager Organisation is officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij is houder van het Nederlands snelheidsrecord vlie gen. E -onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Niet alleen als vlieger maar ook als auto- en motorcoureur verwierf Jan Flinterman vermaardheid. Er is een boek over hem geschreven dat zijn naam draagt. Piet Olyslager, de man die de N.V. vanaf de grond opbouwde, vindt het bijzonder prettig dat een man van dit formaat zijn medewerker wordt. Hij zal de leiding hebben van een vestiging die onderge bracht is in de voormalige woning van ex-premier Baldwin, de grote tegenspeler van Koning Edward, de huidige Hertog van Windsor, voor diens troonsafstand in 1936 terwille van zijn huwelijk met de toenmalige mrs Simpson De heer Olyslager, die op 12 december met een televisieprogramma start, is be gonnen als autotekenaar en journalist. Thans staat hij aan het hoofd van de N.V. met 40 werknemers. Bekend is het autotechnisch handboek dat door de N V. uitgegeven werd. Ook het auto-A.B.o. is een uitgave van Olyslager Organisa tion De Sunday Times gaf 68 boekjes over auto's uit en in ons land vinden de werkplaatshandboeken grote aftrek. Smeerschema's, tekeningen, ontwerpen, dit alles wordt verzorgd door een bloei end bedrijf gevestigd in Soestdijk en ge leid door een Soester, wiens naam een begrip in de automobielwereld geworden is. Ifrsst Van Weedestraat 5A-B Telefoon 2504 De vereniging van duivenhouders De Zwaluw heeft in de Gouden Ploeg de jaarvergadering gehouden. Voorzitter J. J v. d. Brakel gaf een overzicht van het. afgelopen verenigingsjaar, dat voor verscheidene leden van De Zwaluw weer bijzonder succesvol geweest is. C. van Soest werd eerste kampioen Midden-Ne derland, G. Rijksen eerste kampioen af deling L en in het rayon won hij op 1 na alle eerste kampioenschappen, terwijl 4 leden bij de 10 generale kampioenen van het rayon geplaatst zijn. De derbyvlucht van Orleans leverde 4000,— ,vijf gouden horloges, een klok en een koelkast op. In het komende voorjaar zal het nieuwe clubgebouw aan de Schrikslaan worden gebouwd. Op 11 en 12 december wordt de clubtentoonstelling gehouden in De Gou den Ploeg. Keurmeester is de heer J. Troost uit Geervliet. De tentoonstellings commissie bestaat uit de heren H. Woud stra, B. Roest, H. Kriek, Th. Wigtman en Jac. Wijnands. De heer Wijnands werd tot bestuurslid gekozen. Tenslotte werd meegedeeld dat de kam- pioensprijzen en de prijzen van de ten toonstelling op 16 januari uitgereikt zul len worden. Eveneens vond in De Gouden Ploeg de uitreiking plaats van .de prijzen die leden van de verenigingen De Zwaluw en De Vriendschap, Soest, en De Zwaluw en De Pool, Baarn, wonnen. De le kampioen was G. Rijksen, 2e de combinatie Wigt- man-Roest, 3e R. Bokma, 4e C. van Soest, 5e Burgman-Roodhart, 6e J. Kamerbeek, 7e B. Groeneveld, 8e R. Voskuilen, 9e J. van Wilsum en 10e W. Nieuwenhuis. Kampioen fond werd A Woudenberg en kampioen jonge duiven J. v. d. Brakel. Midfond werd een overwinning voor G. Rijksen, evenals de navlucht en vitesse was voor de combinatie Wigtman-Roest. G. Sukel ontving een polshorloge en W. Grift de hoofdprijs van het derbycon cours. De heer Joh. van Daal, 10 jaar bestuurs lid van het rayon, ontving een gouden speld voor het vele werk dat hij in het belang van de duivensport verrichtte. Ada Geertsema is tijdens wedstrijden van de Gooise Jachtvereniging tweede geworden op Jungle Landing bij de dres- suurwedstrijden B voor senioren. Op Pa ris werd zij eerste bij de L-dressuurproef. Ann Margaret Wilten werd op King Mas- ter eerste bij de B.-proef voor junioren en Harry Hartman werd op Nonius' Chlum II tweede. Behoefde slechts een damesteam voor het spelen van kompetitiewedstrijden aan te treden, bij de heren moesten alle vier de teams de afgelopen week binnen de lijnen verschijnen. Het vierde damesteam dat hiermee zijn vuurdoop in de sporthal onderging tegen Wilhelmina 2 kon het niet bolwerken tegen deze meer geroutineerde dames, zodat een 3-0 nederlaag het resultaat was. Beter deden het de heren van het eerste team die tegen het Baarnse B.G. S.V. l de strijd aan moesten binden. Hoewel de Soester heren stellig niet tot hun beste spel kwamen wisten zij de wed strijd met 3-1 in hun voordeel te beslis sen. Met 3 gewonnen wedstrijden staan zij momenteel mede aan de leiding van de eerste klas. Het tweede en derde team van de heren betwistten elkaar de punten in een wed strijd die het tweede team met 3-0 in zijn voordeel besliste. Het derde team gaf in het bijzonder in de tweede set het oudere tweede team goed partij hetgeen moge blijken uit de setstand 15-13. Ook hier hebben de rood-witten momenteel de leiding van hun klas met 9 punten uit drie gespeelde wedstrijden. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancler. uit duizend en één nacht. Mahuzier, Kamperend om de wereld. Molenaar, Uit oma's kabinet. Winkler en Wink- ler, Het grote boek over wilde dieren. Vrijdag j.1. speelde Soest 2 haar tweede competitiewedstrijd. Het betrof hier een thuiswedstrijd tegen Gooise Toren 1 uit Hilversum. Het vorig jaar werd van dit zelfde team verloren. Toch waren onze verwachtingen nu hoog gespannen, om dat Soest 2 door een aantal nieuwe le den een aanzienlijke versterking had ondergaan. Dat echter na nauwelijks 2 uur spelen de stand 5-0 voor Soest 2 was, werd niet verwacht. Veldhuis zorgde in een sterke partij voor het eerste punt. Altink ver grootte de voorsprong tot 2-0. Visser zette een 2-voudige mat-aanval op, die z'n tegenstander niet kon pareren (3-0). Van Veen balanceerde een tijdlang op de rand van de afgrond. Bij zijn aanval verspeelde hij beide paarden. Een zwakke voortzetting van z'n tegenstander gaf Van Been echter kans z'n aanval door te zet ten, waardoor de stand 4-0 werd. Gor- deau zag kans in het eindspel z'n a-pion door te drukken, waarbij promotie niet meer te voorkomen was. Een fraaie par tij (5-0). Aan het 3e bord zagen we bij Hilversum een bekende T V.-figuur, de heer Butze- laar. Voor velen bekend als Overste Pinto. Behalve van spionnage weet hij ook veel van schaken. Leijdes speelde sterk, maar kon een mat-aanval niet voorkomen (5-1). Hierdoor was voor de Gooise Toren 1 de eer gered. Oud-onderwijzer Beuken had een kans rijke positie, maar koos niet de sterkste voortzetting. Hierdoor gaf hij z'n tegen stander de kans 5-2 te scoren. Henze T MOOISTE Het jeugdteam van de S.V.V.-ers deed ook weer goed werk door het tweede team van B.G. S.V. met een 2-1 nederlaag huiswaarts te zenden. Het was een zeer levendige wedstrijd waarin beide teams tot goed spel kwamen en zich* tot het uiterste gaven voor de overwinning. Voor aanstaande donderdag staan er voor de Soester Volleybal Vereniging uit sluitend dameswedstrijden op het pro gramma: 19.45 uur: V.V A-S.V.V. 2 19.45 uur: S.V.V. 4-S.V.V. 3. 20.30 uur: S.V.V. 1-Olympia 1. Jongensboeken vanaf 14 jaar O'Brien, Op jacht in de jungle. Verne, Hektor Servadac en de vulkaanbewoners Hektor Servadac en de terugtocht naar de aarde. Visser, Ballingschap in St. Tropez. Meisjesromans Allan, Een baan in Italië. Van Breda, Het meisje uit de Bloemenvallei. Cavanna, Het rode zeil. Collignon, Een liefde in Jeruzalem. Verschoor, Morgen begint nu. Ver schoorvan de Vlis, Tegenwind. De Vries, De jeugd op eigen wieken, dl. 3. Wolffenbuttel-v. Rooijen, Scherven bren gen geluk. Van der Zee, Zuster Juuls ereprijs. Boeken over allerlei onderwerpen voor de jeugdDekker, Bergen, bossen, prairies. Danielsson, Terry in het land der kangeroes. Hesper-Sint, Van ko renrijke velden. 4 dln. Hoefnagels, De verrekijker. Ter Horst, De tocht met „De Zwaan". Hurbin, Sprookjes Koopt u NftTUUPL'JK zorgde voor het winnende punt. Z'n te genstander kwam in tijdnood. Henze zorgde op dat moment voor een ge compliceerde stelling, waardoor de tijd overschreden werd eh de vlag van de Hilversummer voortijdig viel (6-2). Coe- verden Jr stond gedurende zijn hele partij niet best. Hij kreeg ook geen kans zich te herstellen en het werd 6-3. Ver kerk won tenslotte na arbitrage, omdat de reglementaire tijd verstreken was (7-3). De eindoverwinning was voor Soest 2. Hierdoor heeft men zich aan de kop van de ranglijst geschaard; een veel betere positie dan het vorig jaar, toen men in degredatiegevaar verkeerde. Soest 2-Gooise Toren 1 7-3. Veldhuis-Eijders 1-0. Van Veen-De Waal 1-0. Leydes-Butzelaar 0-1. Beuken-Altena 0-1 Henze-Van Weert 1-0. Verkerk-Proveniers 1-0. Coeverden Jr.-Klinkert 0-1. Gordeau-Lagerwaard 1-0. Visser-Balke 1-0. In de modewereld grij pen de ontwerpers de laatste jaren hoe langer hoe meer terug op heren kleding welke door klei ne aanpassingen voor vrouwen geschikt is ge maakt. De overhemdbloe- se is nog steeds „in". Een vrouw in een pantalon is niets bijzonders meer. Herenvesten zonder mou wen worden steeds meer door dames gedragen, terwijl korte sportieve jackets met een specifiek manlijke lijn hand over hand de vrouwenharten veroveren. Bijgaand model toont zelfs een van oorsprong militair uniform dat zó aan de vrouwelijke char me is aangepast dat het, gedragen door een vrouw, het bijzonder goed doet. Het gaat hier om een wit elastisch gabardine win ter jacket en dito panta lon. In het jacket met de dubbele rij knopen, de echt manlijke kracht en het stoere voorpand is het huzarenuniform dui delijk te herkennen. Een leuke warme muts en dikke wanten van vossenbont completeren het geheel en geven het een vlot voorkomen. (Nadruk verboden) Willy Maens Geregeld hoort men de opmerking, dat men niet weet hoe men lid kan worden van de Soester Schaakclub. De speelavond is op vrijdagavond, aanvang half 8. Er wordt gespeeld in het Oranjehotel te Soestdijk. Iedereen is daar vrijblijvend van harte welkom. Als de ledenaanwas van thans zich voortzet, zal men binnen afzienbare tijd met een derde team aan de competitie kunnen deelnemen. Zowel sterke, middelmatige als zwakke scha kers krijgen hierbij hun kans. Nieuwe boeken. Boeken over allerlei onderwerpen. Afa- nasjew, Sprookjes uit het oude Rusland Ambacht en techniek van de kunste naar. Berggren, Simba; het paradijs is overal. Buitenlandse letterkunde na 1945 cornelissen-Lansu, Diepvriezen Cottaar, Van Olympus tot Fujijama. 3 dln. Dony, Antiek. Dudok van Heel, Zeilen en toervaren. Van Effen, Kobus en Agnietje. Foroeville-van Rossum, Kan mijn dochter dit boek lezen? Fuchs, 125 jaar spoorwegen. Gardner, Het verspeelde uur. Guenter, Jeugd in op stand. Habe, De dood in Texas. Herrmann, Sesam astronomie. 2 dln. Hupkes, Treinen. Van Kaam, Parade Planta. Wild zien. Mandel, Romaanse en gotische miniaturen. Van der Marck, Liefde en vruchtbaarheid. Van der Meer, Atlas van de westerse bescha ving. Montagu, Erfelijkheid van de mens peillex. De schilderkunst van de 19e eeuw. Potgieter, Jan, Jannetje en hun jongste kind. Reichen, Ge schiedenis der sterrenkunde. Robinson, Eerlijk voor God. Schaap, Kortegolf amateurisme. Schlatmann, De beroepen- almanak van Elseviers weekblad. Si- mons. Gezellig wonen. Wilde, De poli tieke moord. Wohllmann, De elktro- amateur aan het werk. WIE wil mij 's avonds van 6 tot 12 uur helpen in cafetariabedrijf? Aanb Nieuweweg 73, 's avonds na 7 uur. WONINGRUIL Rotter- dam-Soesterberg of om geving. Bewoon luxe 2-3 kamer huurflat in Rotterdam Centrum, met centr. verwarming, 165,- per maand, inclusief ver warming en service. Zoek grotere woongelegenheid in Soesterberg of omgev. Br. of telefoon naar M. van der Avort, ober-kel ner, 't Zwaantje, Soester berg, 03463-1423 Wie wil mijn flat (vrij gezel) helpen SCHOON MAKEN, 1 x per week, van 9-4 uur Tel. afspra ken 02940-3491 Aangeboden heel HUIS, 3 slaapkamers, douche, kl. garage, te Utrecht, ƒ20,— per week. Gevraagd huis of flat in Soest te huur of te koop. Zuilenveldlaan 24, Utrecht, telef. 41647. WONINGRUIL Zwolle- Soest. Aangeb. gerieflijk vrij bovenhuis met grote zolder, huur 42,per maand, ruilen tegen wo ning in Soest Hogere huur geen bezwaar. Me vrouw A. P. Blok, Kerk- pad Z.Z. 105, tel. 2197 Heer, 35 jaar, zoekt net KOSTHUIS. Br. onder no 469 bureau S Crt. Tehuis gezocht voor 7 mnd, jonge gekruiste HERDER. Is ingeënt. A. Dekenlaan 18, Soest. Biedt zich aan 'n WERK STER om in de avond uren kantoor schoon te maken. Br onder no. 468 bureau S.Crt. Secretaresse zoekt con tact met vlot soortgelijk MEISJE, 20-24 jaar, om gezellig uit te gaan tij dens weekends Br onder letter K100 bur. S.Crt. Meisje, 18 jaar, b z.a. als HULP in de huishouding voor zaterdagsmorgens, v 8.30-12.30 uur. Br onder no. 467 bureau S.Crt. Welke JONGELUI van 12 tot 18 jaar willen zeer aantrekkelijke artikelen (uitermate geschikt voor St. Nicolaas) bij hun fa milie en bekenden verko pen ten bate van Dieren bescherming Ieder ont vangt een bijzonder wel kome beloning! Inlichtin gen bij Mevr. Kok-Staal, Pr. Bernhardlaan 46, da gelijks van 4-5 uur. Te koop een partij droog HOUT voor open haard. Steenhoffstraat 6, Soest, TE KOOP moderne kin derwagen, als nieuw en box met vloer. Aagje De kenlaan 21. Te koop aangeboden VI BRAFOON, 2 oct. ƒ275,-. Bosstraat 35, Soest, tele foon 4035. Bejaarde dame biedt IN WONING aan heer of da me tegen enige gezellig heid. Br. onder letter MG 12 bur. SC. of tele foon 3360. DANKBETUGING. Daar het mij nog niet mogelijk is een ieder per soonlijk te bedanken voor het medeleven dat ik in het Sanatorium en bij mijn thuiskomst mocht ondervinden en de hulp en bijstand die zowel mijn man als ik van verschil lende zijden mochten ontvangen, betuigen wij U onze zeer hartelijke dank. Mevr. J. DE HEER Braamweg 87, Soest-Z. Te koop gevraagd THUISWERK Wij vra gen voor het maken van voeringrokken en/of bui tenrokken geroutineerde stiksters voor thuiswerk of atelier. Cogema, Witte Paardstraatje t./o. Molen straat. Tel. 4456. Na 6 u. 4767. Zeer mooie Sint- en Piet COSTUUMS. Alle toebe horen, eenvoudig zelf aan te brengen. Sint 8, Piet 6,Huisbezoek van leuke Piet 6,-. Ook voor Kerstman en Carna val. Nassaulaan 16, tel. 3060. Telefoon 4497. boven 16 jaar of werk ster gevraagd voor 4 hal ve dagen per week.. Brie ven onder letter BI 6 bu reau Soester Crt. Nuttige geschenken voor SINT NICOLAAS, o.a. Haardbankjes (rotan), Sa lontafels, Fauteuils enz. Kapspiegels. Ladekastjes. Woninginrichting Steitner Kerkpad N.Z. 20, telefoon 2461. Naast de markt. VOLIèRE, 5x2 mtr., uit- neembaar, incl. bijzonde re vogelsoorten, te zien op de Tentoonstelling van Soester Vogelvrienden op 27, 28 en 29 nov., in het Sint Jozefgebouw, Steen hoffstraat 30. Gebruikte NAAIMACHI NES vanaf f 15,-. Naai machinehandel Leertou wer, Beetzlaan 139, tele foon 3531. Dsmesbonnelerie TE KOOP 3-wielig kin derfietsje ƒ15-, kinder fiets, 6 jaar 25.-, bu reau m. stoel ƒ45.-, gras machine 7.50, vlagge- mast (8 meter) ƒ12.-, Soesterbergsestraat 106. DE „DOLCE VITA" COL FLATTEERT! Een van de charmes die Bonnie Bit deze sportieve jumper met lange mouw (raglan) mee gaf. Model van geraffineerde eenvoud, gemaakt van Dylan krimpwerende wol. Het zachtste, meest elastische wollen weefsel dat u zich denken kan: zuiver scheerwol, regelrecht van het schaap. Een jumper die mooi blijft, héél, héél lang. Alles wat Bonnie Bit maakt van zuiver scheerwol herkent u aan het internationale wolmerk. Jum pers, vesten en twin-sets, altijd fully fashioned! Vraag naar Bonnie Bit, en kies uw lievelingskleur uit de stralende, warme modetinten. STEENHOFFSTRAAT 61 SOEST

Soester Courant | 1964 | | pagina 2