n II D00RSMEREN Voor uw BRUIDSREPORTAGE RIPPEN PIANO Klaar terwijl U wacht GARAGE BOSBOOM SOESTERBERG Meningen van lezers. Maison Termonde Kerst- en Nieuwjaarskaarten E-H.B.O.-wedstrijd om d^ Tempobeker Verzekeringsplicht niet- gekentekende motorrijtuigen Vanaf f 135,- S.E.C.-Vriendenschaar 1-1 W. VAN TOL HIJZONDERE AANBIEDING Mei 3 jaar garantie. Prijs 1235,-. Tempo voetbalde Kath. Vrouwengilde Soestdijk B.D.C. speelde niet BEVEROL SMEERSTATION Eiermarkt Opbrengst collecte Talentenjacht A.G.A.V.S. Katholiek Vrouwengilde E.H.B.O.-nieuws JAPONNEN en PAKJES. K.V.O.-nieuws Soesterberg verloor met 1-6 Soesterberg-Maluka Muda 3-2 Intocht van de Sint Vrijdagavond vond in het St. Josephge- bouw de jaarlijkse wedstrijd om de Tempo-wisselbeker plaats, welke wed strijd jaarlijks wordt georganiseerd door de afdeling Soest van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging Eerste Hulp Bij On gelukken. Voor deze junioren-wedstrijd, welke uit sluitend gespeeld mag worden door E.H.B.O.-ers waarvan het diploma nog nimmer is verlengd, was een grote be langstelling. Deelnemers waren de ploegen van de afdelingen Bilthoven, Baarn, Soest, Soesterberg en Zeist, terwijl de jury bestond uit de artsen J. C. Rip, J Borst en R. E. H. Boes, allen te Soest. De slachtoffers werden uitgebeeld door mevr. Beens en de heer Fïederiks, beiden leden van de Landelijke Organisatie Tot Uitbeelding Van Slachtoffers, district Utrecht, waarvan de schminker van de afdeling Soest, de heer W. J. v. Diermen, de leider is. Go voorSPUKER TEL. 2 9 8 2 50ESTERBERG5E5TR. 26 Het eenvoudige „ongeval" werd door alle wedstrijdploegen op behoorlijke wijze af gewerkt en onderling was er maar een keer gering puntenverschil. De elnduislag was: 1. Bilthoven. 2. Soes terberg. 3. Soest. 4. Zeist. 5. Baarn. Nadat door de drie juryleden over elk der 3 onderdelen in de totale beoordeling een leerzame nabeschouwing was gege ven, werd door de voorzitter van de afde ling Soest, dokter W. J. Schutte, de wis selbeker alsmede een definitieve beker aan de leider van de afdeling Bilthoven uitgereikt, terwijl de leider van de afde ling Zeist de beste leider was en in het bezit kwam van een medaille. Door het lid J. C. Verkley was een taart beschik baar gesteld voor de verliezende afdeling, welke in het bezit kwam van de ploeg van de afdeling Baarn. De juryleden, de slachtoffers en de schminker kregen een smakelijke belo ning voor hun werk in de vorm van een taart, bonbons of sigaretten. Niet alleen voor vracht- en personen auto's, motorrijwielen, scooters en brom fietsen geldt met ingang van 1 januari 2965 een wettelijke verplichting tot het sluiten van een w.a.-verzekering Deze uit de Wet Aansprakelijkheidsverzekering Vlotorri j tuigen voortvloeiende verplich ting is evenzeer van kracht voor alle ■tndere motorrijtuigen. Dit betekent, dat de z.g. „ijzeren hon den" (de gemechaniseerde voertuigen, waarvan met name bakkers en melk handelaren zich bedienen) evenzeer val len onder de bepalingen van de Wet VAN DE MODERNE v. WEEDESTRflRT 40 TEL:4361 - SOESTDUK Aansprakelijkheidsverzekering Motorrij - tuigen als bijv. gemotoriseerde bak fietsen, motorlorries, vorkheftrucks, drag lines, rijdende kranen, tractoren (o.a. landbouwtractoren), bulldozer, wegwal- sen en andere zelfrijdende wegenbouw - machines, gemotoriseerde landbouwwerk tuigen, gemotoriseerde grasmaaimachi- nes, gemotoriseerde invalidewagentjes, trolleybussen, enz. Aan het begrip „verkeer" wordt in de W.A.M. een ruimere strekking gegeven dan in de Wegenverkeerswet. De W.A.M. is niet alleen van toepassing op wegen, als bedoeld in artikel 1, lid 1, van de We genverkeerswet, maar verstaat onder „verkeer" ook terreinen die toegankelijk zijn voor het publiek of voor een zeker aantal personen die het recht hebben om er te komen". Met nadruk wordt erop gewezen, dat de bedoelde motorrijtuigen, ook al zijn zij verzekerd op een polis voor w.a.-bedrijfs- verzekering, een w.a.-landbouwverzeke- ring of transportverzekering, niet auto matisch zijn verzekerd in de zin van de Wet Aansprakelijkheidsverzekering Mo torrijtuigen. Een falende S.E.C.-voorhoede heeft wei nig in te brengen gehad tegen het zwak ke Vriendenschaar uit Culemborg dat zondag naar Soest gekomen was. Half speler Van Breukelen moest zelfs nog het enige Soester doelpunt maken omdat de voorhoede niet tot scoren in staat was. Vriendenschaar, dat gevaarlijk onderaan de ranglijst staat, begon fel, maar de S.E.C.-verdediging was op dreef en kee per Van Essen maakte ditmaal z'n tradi tionele fout per wedstrijd niet. Reeds na vijf minuten kreeg Dettmer een prachtige kans, maar de bal werd door keeper Middelkoop vallend gestopt. Van de Broek kreeg een kans, maar deze leverde door aarzelen niets op. Aan de andere kant ging rechtbuiten Sleeuwen- hoek door de gehele verdediging, maar Van Essen was op zijn post. S E.C. kreeg enige kansen, maar door traagheid van de voorhoede leverden ze niets op. Zo kreeg Duijst de bal te pak ken toen Pothuizen op zijn keeper te rugspeelde. Hij zette scherp voor maar geen enkele S.E.C.-speler was meegeko men. Van de Broek overkwam enige tijd later hetzelfde. Een doelpunt van S.E.C. werd door de scheidsrechter afgekeurd, maar dat deed hij niet met het doelpunt dat Vrienden schaar de leiding bezorgde. Duidelijk was te zien dat middenvoor Kuik hands maakte. De scheidsrechter liet doorspe len, ondanks hevig vlaggen van grens rechter Pureveen, en linksbuiten Jager scoorde. Pureveen protesteerde maar het hielp niet. Na de rust viel S.E.C. fel aan. Vrienden schaar werd in de verdediging gedrongen en was alleen tijdens schaarse aanval len gevaarlijk. Dorrestein had na een kwartier een re delijke scoringskans toen hij goed langs de uitstekende back Pothuizen kwam. Halfspeler De Leeuw bracht hem ten val en de kans was weg. Ook een kans van Brouwer leverde niets op want hij schoot net langs de paal. Twee minuten voor het eindsignaal nam Dorrestein een corner. Van Breukelen schoot de bal in en via 't hoofd van linkshalf Kessel werd het een doelpunt, S.E.C. 2 won met 4-0 van Ultrajectum 2 en S.E.C. 4 met 2-1 van K.V.V.A 4. ram PIANOHANDEL Nieuweweg 103 - Telefoon 2968 van een praktisch nieuwe Hoogte 105 cm. Houtsoort teak. Levering van deze gave piano franco huis. Renners van de vereniging Tempo hebben zondag niet gefietst maar gevoetbald te gen teams van de vereniging De Adelaar, Hilversum; De Bataaf, Amsterdam en Ulysses, Amsterdam. Er speelden twee Tempoteams. Het A-team werd derde achter De Adelaar en Ulysses A De uitslagen zijn. Tempo A-Adelaar A 2-3. Ulysses A-Adelaar A 0-9. Tempo A- Ulysses A 3-1. Adelaar B-Tempo B 3-0 Bataaf A-Ulysses A 1-2. Tempo B-Bataaf A 3-2. Adelaar B-Ulysses A 1-5. Ulysses A-Tempo B 4-0. Adelaar A-Bataaf 4 1-0. De leden van het K.V.G. en vele geno digden genoten van het toneelstuk „Het Keerpunt," dat op zeer verdienstelijke wijze werd gebracht door de toneelgroep van het K.V.G. te Amersfoort. Dit gezel schap trad het vorig jaar ook op voor de afd. Soestdijk in een humoristisch stuk, maar deze keer was het in het meer ernstige genre Het gezelschap bestond uit 6 dames die de rollen vertolkten van een lieve inne mende moeder, een gemakkelijk te be- invloeden en soms brutale dochter, een vriendelijk, dankbare pleegdochter, een venijnige jaloerse tante, een verstandige huishoudster, die iedereen met raad en daad bijstond, en een bemoeizuchtige roddelende nicht, die op alle ongelegen momenten binnenviel en zorgde voor de vrolijke noot in dit min of meer drama tische stuk. B.D.C. moest gisteren een uitwedstrijd tegen Naarden spelen maar deze ging niet door omdat de scheidsrechter niet verscheen. Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 Bij de kleding van iedere vrouw spelen de accessoires een ontzag lijk belangrijke rol. Een vrouw die zich met smaak weet te kle den, zal er altijd zorg voor dra gen dat haar handschoenen, schoenen, hoed en tas in de beste overeenstemmende kleur met haar mantel of mantel pak zijn. Het spreekt vanzelf dat bij een minder sjieke jas ook een minder op vallende hoed of tas kan worden gedragen, zonder dat echter aan het geheel afbreuk wordt ge daan. Een gewoon alledaags mantel pakje kan men nu eenmaal niet combineren met een uiterst ele gante en daardoor meestal dure handtas. Kleding en accessoires moeten zo worden gecombineerd, dat zij tezamen passend en charmant aandoen. Onze foto toont u een werkelijk bijzonder mooi uitgaanstasje van krokodillenleer. Wij weten alle maal dat krokodillen- en slan- genleer het altijd goed doen bij een echt mooi uitgaansensemble. Het kan daarom ook niet altijd worden meege voerd, daarvoor is dit soort tassen te kostbaar en te mooi. Onze handtas is ver vaardigd van brons groen krokodil. Het hengsel met 'n stijf binnenframe is vanzelfsprekend met het zelf de leder overtrokken. De brons kleurige knipsluiting is volko men in overeenstemming met het gehele tasje. De corresponderende zijden bin nenvoering omsluit een tamelijk grote opbergruimte, met ver schillende vakken. Met zo'n tas moet het heerlijk zijn te kunnen pronken. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van 14,50 tot 15,Middenprijs 14,75. Prijs per kg. 2,38. De collecte ten bate van de geestelijk gehandicapte kinderen heeft alhier f 316,opgebracht. Door de overgrote belangstelling voor de Talentenjacht in de Chanair Club te Soesterberg moest de aangekondigde hal ve finale worden uitgesteld. Er is n.1. nog een extra zesde ronde nodig. De directie heeft nu in overleg met Phonogram be sloten drie halve finales te houden en wel op de vrijdagavonden 20 en 27 no vember en 4 december. De grote finale zal dan plaats vinden op vrijdag 11 de cember. In totaal zijn er 19 solisten, duo's en bands, van wie er per halve finale drie, in totaal dus negen in de eindstrijd komen Ter opluistering zal Ronny Tober, die in korte tijd furore maakte in ons land - René Sleeswijk contracteerde hem voor de Snip en Snap revue 1965 - in de Chanair Club komen zingen. Voorts treedt de komende zaterdag- en zondagavonden op Paul Colly, de Neder landse Trini Lopez, die wordt begeleid door het Hüversumse kwartet van Johan van Zoelen. In de verenigingswedstrijden van de Stichtse Turnkring heeft A.G.A.V.S. bewe zen in de turnsport vooruit te gaan. Aan de jeugdwedstrijden werd deelgenomen door Peter v. d. Meijden en een meisjes- groep van A.G.A.V.S. Peter v. d. Meyden wist zich op de 9e plaats te plaatsen met 0,25 punt verschil en werd als eerste re serve geplaatst voor de kringkampioen schappen. Van de 18 verenigingen die deelnamen wist de meisjesploeg van A.G.A.V.S. zich te plaatsen op de zevende plaats. De technisch leider en -leidster van A.G.A.V.S., de heer Han van der Steen en mej. Loes Verheuvel, zullen vrijdag 4 december a.s. in het huwelijk treden. De voltrekking zal plaatsvinden in het ge meentehuis te Amersfoort, om 2 uur. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grotbestraat 45 - Telefoon 3917 Geachte Redactie, Wilt u onder „Meningen van lezers" het navolgende opnemen? HET ENG-TRACé In de mooie Soester dreven dreigt een plan van B. W„ voor een uitwas in Europa: 't Is genaamd „Het Eng-tracé". 'n Miljoen of twintig gaat het kosten, B. W., 't is veel te veel. Een rand-weg door de Noorderpolder kost misschien een vierde deel. Berlijn heeft een muur in 't midden, gescheiden zijn hier Oost en West, Wordt nu Soest ook in de toekomst door een splitsing zo verpest? Middenstanders wordt ook wakker! Apotheker, kruidenier, groenteman en fietsenmaker, slager, manufacturier! Deze weg, pal in ons midden, leidt uw klanten ongestoord, voor het kopen van hun waren, naar Hilversum of Amersfoort. Laten B. W. verstandig wezen, en niet smijten met ons geld, want na zeven vette jaren komen magere, 't is voorspeld. 't Miljoenendansje der Gemeente, of is 't alleen van B. W.? moet in d'historie gaan verdwijnen als boze droom: „Het Eng-tracé". D. B. De jaarlijkse verdiepingsavond van de afdeling Soesterberg van het Katholiek Vrouwengilde is alweer in zicht, nl. op dinsdagavond 3 december. Om half zeven is er een gezongen avond mis in de kapel van St. Jan. Onder de mis zal pastoor dr De Bruin, een korte toespraak houden. Na een gezamenlijk souper zal pater Van Enckevoort de rest van de avond verzorgen met een actueel godsdienstig onderwerp. Evenals verleden jaar wil men ook nu weer een inzameling in natura houden voor de zieken en eenzamen in de paro chie. Vrijdagavond organiseerde de afdeling Soest van de E.H.B.O. haar jaarlijkse juniorenwedstrijd om de Tempo-wissel beker, De afdeling Soesterberg bezette in deze wedstrijd de tweede plaats met een klein verschil van 5 punten met de afdeling uit Bilthoven, welke de eerste plaats bereik te. V>;; Voor iets aparts -'-»v. *- Burg. Grothestraat 36 - Telef.. 3332 -vV-v> i •fllrj'i - Afgelopen zaterdag hebben een senioren en een junioren ploeg in de Bernhardhal te Utrecht micro-korfbal gespeeld. De senioren hielden uit 3 wedstrijden 1 punt over, terwijl de junioren het iets beter deden door 2 punten uit 3 wedstrijden te bemachtigen. Het senioren-achttal, -een combinatie van K.V.O. 1 en 2, speelde eerst met 2-2 gelijk tegen Kameo 1 en verloor de volgende partijen met 8-0 en 3-0 van resp. R.D.Z. 1 en D.S.V. 1. De junioren verloren de eerste 2 wedstrijden met 3-1 van Kameo 1 en R.D.Z. 1, maar wonnen de laatste met 2-0 van de D.S V.-junioren. ZATERDAGVOETBAL Met een verlies van 1-6 heeft Soesterberg het tegen Tersch. Boys moeten afleggen Als doelman was deze keer weer P Ley- enhorst aanwezig. Soesterberg, dat ook wel eens in de aanval was, moest zich tegen zijn sterke tegenstander in hoofd zaak concentreren op de verdediging Na een kwartier pas openden de gasten de score om een kwartier later weer te doelpunten. Met deze 0-2 stand brak de rust aan. In de tweede helft waren het weer de Boys die scoorden (0-3), waarna het aan linksbinnen Verkeulen gelukte om de eer voor Soesterberg te redden (1-3"). Nadat de tegenpartij nog driemaal het doel ge vonden had, kwam het einde met een 1-6 verlies voor Soesterberg. In haar thuiswedstrijd tegen Maluka Muda heeft Soesterberg met 3-2 gewon nen. De gasten openden na ruim een kwartier de score (0-1). Even later maakte midvoor Huisman met een vol treffer voor Soesterberg gelijk (1-1), en na een half uur schoot dezelfde speler weer in het doel (2-1). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft weer hetzelfde spel- beeld. Bij een hevig offensief van Maluka Muda moest Soesterberg de bal laten passeren (2-2). Met deze gelijke stand en het einde in 't zicht werd de wedstrijd in hoge mate spannend, doch hieraan kwam een einde toen Huisman weer zijn kans benutte om in te schieten 3-21 In deze stand kwam geen verandering meer. Wij verzorgen van uw eigen kleur- of zwartwitopnamen SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 Al ontmoette St. Nicolaas tegenwerking van het weer, toch heeft hij zaterdag middag een bezoek gebracht aan Soester berg. In verband met een steeds dikker wordende mist moest hij met zijn heli- copter op een ander vliegveld dalen. Vandaar liet hij zich met zijn onaf scheidelijk drietal zwarte knechten per auto brengen naar de vliegbasis Soester berg, waar zijn paard reeds stond te trappelen van ongeduld. Gezeten op zijn schimmel en omstuwd door een enthousiaste kinderschaar, reed de Sint onder welluidende klanken van de harmonie St. Jozef en de drie plaat selijke drumbands naar het Dorpsplein. Hier bestormden honderden kinderen de kindervriend, die overal handjes moest drukken, nadat hij eerst hartelijk ver welkomd was door onze burgemeester Jammer was het dat de geluidsinstallatie verstek liet gaan. Daarna zette de intocht zich voert langs verschillende straten van het dorp. Het eindpunt was weer het vliegveld waar uitbundig afscheid werd genomen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 6