OLMA STOCK VERMOUTH Bogaers bouwt meer dan luchtkastelen Wtüdgoed!] Ga naar SPIJKER, altijd goed! Maison Termonde GARAGE STAM VIERDE BLAD Krabbels van Knelis De avonturen van Gertjan en Maartje, LOCHTENBERG Voor al uw rijbewijzen „VAN BUUREN" 'n Exclusief geschenk. Maison Termonde Het Humanistisch Verbond een goed horloge... een beste vriend Sea Voor Blouses en Rokken, Jumpers, Twinsets, Truitjes en Vesten 20 minuten in donker reuzenrad Renault dealer Hevige botsing sSport-acjenda Handbalprogramma Hockeyprogramma Slijterij /Wijnhandel II. WESTEM1JER Korfbalprogramma Programma van S.E.C. Opstellingen van S.E.C. Grondbedrijf Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS Voor Dames- en Herenparaplu's, Tassen en Byous CADEAUBOX Een van de belangrijkste gebeurtenissen in 1964 voor Nederland op economisch gebied is toch wel de ontdekking dat wij nu een minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid hebben, die voor zijn taak berekend is. De belangrijkste mededelingen in de vas te commissie voor dit departement wa ren allereerst de vreugdevolle prognose omtrent het einde van de woningnood in 1970 en vervolgens de opmerkelijke zwijgzaamheid over het al dan niet toe staan van een huurverhoging in 1965. De woningproduktie zal over vier jaar zijn opgelopen tot 125.000 per jaar. In de praktijk zal moeten blijken in hoe verre dit cijfer haalbaar is. Toch is deze DAMESFANTASIERINGEN Ga noarSPUKER TEL.2982 50ESTERBERGSE5TR.26 voorspelling niet op zand gebouwd, want van de 38 stijging, die van 1963 tot medio 1964 in de bouwproduktie tot stand kwam, is liefst 21 te danken aan de toeneming van de produktie en de vermeerdering van het aantal werkne mers in de bouwvakken. Met betrekking tot de produktiviteitstoeneming heeft de minister de wind mee in de komende ja ren Meer mensen. Wij mogen in dit verband wijzen op de te verwachten verdere ruime toevloed van krachten naar de arbeidsmarkt in 1965. Elke druk op de markt in andere sectoren van het bedrijfsleven zal de bouw ten goede komen. Het afnemen van de arbeidsschaarste, die te verwach ten valt, zal de belangstelling voor de bouwvakken doen toenemen en onmid- de minister bereid zijn zijn huurpolltiek daar naar te richten. Op lang zicht zal er echter een verdere aanpassing van het huurniveau worden gevraagd totdat de prijs van een huis bij het vragen naar woonruimte opnieuw z'n selecteren de rol zal spelen. Het is duidelijk dat de bijna niet te ontwarren knoop in de woningsituatie niet in korte tijd kan worden uit elkaar getrokken, zodat wij voorlopig nog met een aantal ongerechtigheden blijven voortsukkelen. Eén daarvan is het euvel van de koppelverkoop. Weer moed. Tot slot moet nog iets worden opgemerkt over de verhouding van de woningbouw tot de totale bouwproduktie. Ongeveer de helft van de totale bouwcapaciteit wordt voor woningen gebruikt Het is duidelijk dat de bouw van scholen, ker ken, fabrieken en kantoren moet voort gaan, ook om de produktiviteit van onze industrie en handel te verhogen De huisvesting kan daar een belangrijke rol in spelen. Toch willen wij op dit punt een kritisch beleid vragen, zodat het stuwmeer van vrije- en premiewonin gen sneller slinkt dan dat van handel en nijverheid- Het opheffen van onrenda bele zaken maakt ook de nodige ruimte vrij terwijl daarnaast de beschikbaarheid van voldoende woningen aan de arbeids- produktieviteit ten goede komt. Wij beginnen weer moed te krijgen bij het woningvraagstuk. Dit en de kans op uitzicht naar het einde zal ons sneller nieuwe huizen brengen, die beter van kwaliteit zijn dan hetgeen ons in het verleden Is gepresenteerd. In hotel De Kleine Witte heeft de heer Th. W. Polet, organisatiesecretaris van het Humanistisch Verbond, gesproken over dit verbond en het hoe en waarom van de oprichting. Het verbond is pas 18 jaar oud, dus van een geschiedenis kan eigenlijk niet gesproken worden. In deze 18 jaar is echter veel veranderd. Er is meer bereikt dan men in de aanvang had durven verwachten. Het verbond heeft in korte tijd veel invloed verworven, on danks het feit dat de ledengroei toch echt niet in stormachtig tempo plaats vond. Het verbond is op 17 februari 1946 op gericht. De situatie in en direct na de oorlog voerde tot de overtuiging dat het noodzakelijk was aan het humanisme een OLMA SEA CUP...een Zwitsers kwaliteits-produkt, dat gemaakt is voor gebruik onder zware omstandigheden. OLMA SEA CUP horloges zijn 100° o condensvrij en absoluut waterdicht. OLMA SEA CUP reeds in de prijzen vanaf f 74.- OLMA horloges koopt U in bij-de-tijd-zijnde zaken. SOESTERBERGSESTRAAT 26 SOEST TELEFOON 2982 dellijk reacties oproepen inzake de pro duktiviteit. Zodra wij over de top van de woning nood kunnen kijken, zullen de bouwvak kers voorts meer geneigd zijn hun prij zen op een goede calculatie-basis te plaatsen, hetgeen nu niet steeds het ge val is. De nieuwe weliswaar hoge tarief- lonen blijken ook in het algemeen wel een succes te zijn. Na de verdere onver mijdelijke loonaanpassing per 1 janu ari a.s. verwachten wij dat de goede ar beidssfeer in deze bedrijfstak zal terug keren. Een goede verwachting mag ook worden gekoesterd van de doorstromingspolitiek die wordt ontworpen. De huurniveaus van verschillende soorten woningen moe ten in elkaar worden gepast, zodat de huizen huurders krijgen, die daar thuis horen. Wij behoeven nauwelijks aan te kondigen dat alle betrokkenen zeer ver heugd zullen zijn over de plannen van de minister om de administratieve romp slomp te vereenvoudigen Zuidsingel 3 Amersfoort Huren omhoog, Naar onze mening zullen de huren op korte of langere termijn nog verder om hoog gaan. Het is duidelijk dat de minis ter op dit punt afwacht hoe de loonont wikkeling zal zijn. Wanneer wij het on derste uit de loonkan halen, is het niet onmogelijk dat wij een flink huurdeksel op de neus krijgen. Wij bedoelen daar mee dat de huurprijzen economisch ge zien ook niet zijn aangepast aan de kos ten van nieuwbouw, verbouw, reparatie en onderhoud. Zodra daarvoor bestedingsruimte komt zal minister Bogaers trachten daarvan een graantje mee te pikken. Bij een vol doende beheersing van het loonfront zal organisatorische vorm te geven Het aan tal onkerkelijken nam toe en een toe nemend geestelijk nihilisme dreigde. Van de aanvang af kwam de tweedelige taak van het verbond duidelijk naar voren a. verdieping van het humanistisch le vensbesef van de niet-godsdienstigen; b. opkomen voor het goed recht van een ongodsdienstige humanstische levens overtuiging. Bij de oprichtingsvergadering waren on geveer 200 belangstellenden aanwezig. Hoewel de geldmiddelen ontbraken werd direct een landelijk bureau ingesteld. Het salaris van de administrateur moest door giften worden bijeengebracht. Nog in 1946 kwamen enige belangrjjke zaken aan de orde. Er verscheen een rapport over het openbaar onderwijs en over het godsdienstig onderwijs op de openbare school. De noodzaak werd aan getoond van het invoeren van een vak op de middelbare school, gewijd aan de godsdienstige, religieuze en humanisti sche levensbeschouwingen. Ook de verhouding tot de vrijdenkers vereniging „De Dageraad" kwam in dis cussie. Het bleek spoedig dat in de beide organisaties een belangrijk klimaatsver schil bestond. „De Dageraad" heelt in haar ruim hon derdjarig bestaan zeker een belangrijke rol gespeeld in het geestelijk leven van ons volk, maar haar aktie werd vooral gekenmerkt door strijd tegen kerk en godsdienst. Het Humanistisch Verbond wilde in de eerste plaats de ongodsdien stige mensen tot bezinning op zijn eigen situatie brengen. Ir. het oprichtingsjaar werd op het eer ste congres de beginselverklaring vastge steld en begonnen met de wekelijkse radiouitzendingen op zondag. Burg. Grothestraat 36 - Telef. 3332 Van meet afaan werd de taak van de zogenaamde geestelijke verzorging als een zeer belangrijke beschouwd, In 1950 werd de eerste geestelijke raadsman in de zogenaamde D.U.W.-kampen aange steld. Dat waren kampen op afgelegen plaatsen in ons land, waar arbeiders werkten die maar eens in de 14 dagen naar huis konden Veel tegenwerking moest worden gevoerd om dit werk te kunnen uitbreiden tot de gevangenissen .In 1954 werd eindelijk de eerste raadsman in de gevangenissen aangesteld. Toch bestaat er nog steeds een grote achterstelling .De kerken krij gen alle geestelijke verzorgers betaald, het verbond moet het met vrijwilligers doen. In het begin werd het verbond vaak be streden, maar de verguizing maakte gaandeweg plaats voor waardering, naar mate het verbond steeds meer kon tonen wat het waard was Het goed recht van de humanisten hun eigen bijdrage te le veren aan het geestelijk welzijn van het volk werd erkend Dit jaar deden de geestelijke raaslieden hun intrede in het leger en werd bij de wet de mogelijkheid tot het geven van vormingsonderwijs op de lagere scholen vastgelegd. „Lauwheid en onverschilligheid, die zo- velen hebben aangetast vormen zeker niet de geringste barrière die het ver bond op zijn weg ontmoet. Die te over winnen blijft een van de voornaamste taken", aldus de heer Polet, die nog tweemaal over het verbond zal spreken. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt, woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Storing in de electriciteitstoevoer van de kermis in Wageningen. 20 minuten lang hingen een aantal mensen die zich in het reuzenrad bevonden in 't aarde donker tussen hemel en aarde, 't Werd dus een rad van avontuur. Beter 20 mi nuten in een mooie kado-kollektie bij Van Dam's Schoenen, Torenstraat 5, in verband met St Nicolaas. Een stroom van kansen. Kom ongestoord kijken. Wij stellen U graag alle moois in het volle licht. I Adv. I Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphine van f 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 O O Op de hoek van de Dalweg en de Albert Cuyplaan kwamen twee auto's hevig in botsing. Ze werden beide zwaar bescha digd. De automobilist J. T. uit Harmeien ver leende geen voorrang aan de auto van de Soester J. K. v. d. B. en deze fikse bot sing was er het gevolg van. Zondag spelen teams van de handbal vereniging B.D.C. de volgende wedstrij den: Dames-senioren: VB.O.-B.D.C. 2, 1.40 u. Heren-senioren: H.H.C. 4-B D.C. 2, 4.10 u. Heren-asp.: S.D.O.-B.D.C., 3.35 uur. Deze wedstrijden worden in de Expohal te Hilversum gespeeld. Dames-senioren: B.D.C.-Spirit 2, 3.10 uur Heren-senioren: BD.C.-A A.V. 2, 12.30 u. Deze wedstrijden worden in de sporthal te Amersfoort gespeeld. Teams van de Mixed Hockey Club Soest spelen zondag de volgende wedstrijden: Heren 2-Hilversum 7, 11.15 uw. Heien 4-Laren 9, 11 uur. Dames 1-IiiJversum, 12.30 uur. Heren 5-Kampong 7, 2 uur. Fit 2-Heren 1, 2 uur. Laren 7-Heren 3, 12.30 uur Veteranen; Laren-Heren, 11 uur. Kameleon 5-Dames 3, 2 uur. Voordaan 6-Heren 6, 11 uur. OPSTELLING VETERANEN. De veteranen van de Mixed Hockey Club Soest spelen zondag in de volgende op stelling tegen veteranen van de vereni ging Laren: doel J Tiedema. achter Ph. Bakker en H. v. d. Dussen midden R. de Cneudt, H. v. d. Hoek en C. van Asselt voor G. Geytenbeek, R. Wessels Boer, C. Hinderdael, H. v. d. Weyden en C. Dobben. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin dajje weer ken leere hoe je je eige heb te gedraoge int verkeer. 'n Jaor eleeje wouwe manne van Veilig Ver keer 't prebeere mit lesse maor toeng kwaome d'r veuls te weinig minse Van de dartugduuzend die wullie in Soest hebbe waore d'r maor tien die teuge d'r eige zeeje, daor kon ikke wel us wat opsteeke. En dat was netuurlek nie wattie manne van veilig verkeer incste hebbe Die zeeje, mit tien manne tn irommesse gaon wullie nie in zee Groot geliek, maor haost dartugduuzend Soesder minse hadde groot ongeliek deur te denke, wullie weete alles vant verkeer, waant das netuurlek groote flauwekul. Mojje zullie af en toe zien stumpere op de weg. Haand uutsteeke mit fietse en brommers ister nie bie en van veurrang hebbe zullie van zien leevesdaoge nie eheurd. Die karre maor zo'n bietje veur 't vaoderlaand weg. Jao, 't is dik veur mekaor dajje noeng weer les ken kriege in de Gouwe Ploeg en ast an ming lag dan zou ikke zeige dat minse die bar stomme dinge int ver keer uuthaole nie alleenig 'n bon kriege, maar ok 'n brief ie tuus van gao jie maor us lesse neeme in de Gouwe Ploeg en as jie 't nie doe, dan komter nog 'n bon bie. Proef de zon en de druiven in de echte Italiaanse De échte „Vermouth di Torino" waarvoor uitsluitend druivenwijn wordt gebruikt uit de beste wijnbouwgebieden van het zonnige Italië. Thans ook in Nederland verkrijgbaar voor slechts 6.20 per literfles (geen statiegeld). STOCK VERMOUTH, BIANCO, ROSSO, SECCO. U vindt Stock Vermouth en Brandy alleen bij Uw vertrouwde slijterij - wijnhandel Importeur: Pollen N.V., Rotterdam, tel. 010) 232610/232640 Koninginnelaan 38 - Soestdijk - Telefoon 02955-2742 Op zaterdag 28 november speelt het 2e team van de korfbalvereniging „De Me teoren" een uitwedstrijd tegen S.K.F. 3 in Veenendaal. Meteoren 1 speelt zondag, om 2 uur, een thuiswedstrijd tegen Amersfoort 3 en de juniorenspelen om 12 uur thuis tegen Samos. Holland 1-S.E.C. 1, 2.30 uur. S.E.C. 3-Baarn 3, 12 uur. S.E.C. 5-Amsvorde 5, 12 uur. 't Gooi A-S.E.C. A, 2.30 uur. Don Eosco A-S.E.C. B, 3 uur. S.E.C. a-Amsvorde a, 3 S.E.C. speelt zondag in de uitwedstrijd tegen Holland in de volgende opstelling: doel Van Essen, achter Krijt en A Hooij- er; midden De Rooy, Ruttenberg en Brouwer: voor Dorrestein, E Brouwer, v. d. Broek, Duijst en Aalberts. S.E.C. 2 is vrij. S.E.C. 3 speelt in de volgende opstelling tegen Baarn 3: doel Schimmel: achter Duinkerken en Nuss; midden De Jong, Brouwer en Pothoven; voor Lenarduzzi, Bazoer, Blanken, Lüschen en Veldhuizen. De ontwerp-begroting 1965 van het grondbedrijf vertoont een nadelig ver schil tussen baten en lasten van 239.396,Overeenkomstig de beheers- verordening wordt van dit nadelig sal do 235.534,86 op de boekwaarde bijge schreven en 3861,14 door de gemeente als verlies aan het bedrijf uitgekeerd. „Zo, nu gaat Nascar weer even uitrus ten" en hij strompelde al weer terug naar zijn schommelstoel. „Nee Nascar" weerhield Kokkie hem ,„dat hebben we niet afgesproken. Eeerst moet je nog wat houtjes gaan hakken, anders kan het fornuis morgen niet branden. „O, wat een kwelgeesten zijn jullie toch. Ik voel me ziek, heel erg ziek." „Je bent veel te dik om ziek te zijn, hoor Nascar, k.'m maar gauw me naar de keuken" en Kokkie duwde hem voor zich uit en (wees hem waar de bijl en het hout lag. „Ga je gang ouwitje," lachte hij. „Ik zal je wel Ier n werken." Nascar begreep dat het niets hielp hee hij ook klaagde en jammerde en hij hakte met vermoei de gebaren door de ruwe boomstam men. Steeds dacht hij weer aan zijn heerlijke schommelstoel. Klop klop klop De zweetdruppels parelden op zijn voorhoofd, en zijn dikke buik zat hem steeds in de weg. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFÖON 2064 B G.G 02950-17727 naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd. EéN RIJLES (60 min.) «amM EéN THEORIELES (120 min) Burg. Grothestraat 36 - Telef, 3332 U voorkomt alle wensen met een originele In onze zaak verkrijgbaar. Waarde naar eigen keu26

Soester Courant | 1964 | | pagina 13