Sintenzorg SOESTERBERG Sint Nicolaas-kruiswoordpuzzel 1 waardebon groot 10.- en 3 waardebonnen groot 5.- SOESTER COURANT HET OOG GERICHT OP „WE GAAN ERAAN" Twee vergaderingen van de gemeenteraad. Sporttoto Ruitersport in Eemland. Jaarvergadering B.D.C.-handbal P.T.T. voetbalt V.V.Z. '49 Opstelling van B.D.C. B.D.C.-jeugd Vogelshow Medische dienst Kerkelijke onderscheiding Brandweer bluste zware binnenbrand K.V.0. R.K. Sportver. „Laetitia" VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964. SQ ESTER pC Abonn. p. kwart, 2.49 - per post 2.75. 43e JAARGANG No. 91. Verschijnt Iedere dlnsdaf en vrijdag. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 2IA SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 s»®®8S.-v De raad onzer gemeente komt in verga dering bijeen op woensdag 2 december, des avonds 20.30 uur, en op woensdag 9 december, des voormiddags te 9.15 uur, met een eventuele voortzetting des mid dags te 14.30 uur. In de vergadering van 2 december komen de navolgende punten in behandeling: 1. Beëdiging van het nieuw benoemde raadslid de heer A, S. Westra. 2 Ingekomen stukkken: a. Schrijven van de commissaris der Ko ningin d.d. 20 november 1964 met een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 6 november 1964, nr. 5, houdende herbe noeming met ingang van 1 december 1964 van de heer Mr. S. P. Baron Ben- tinck, alsmede van 24 november 1964 houdende mededeling, dat de voorge schreven eden zijn afgelegd, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 25 november 1964 van de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum, in zake de geconstateerde gebreken in het bouwplan Soster Eng 1, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. c. Vragen van het raadslid de heer J. K. de Bruin inzake de gehouden perscon ferentie over de omlegging van de rijks weg door Soestdijk en Soest, alsmede het antwoord van burgemeester en wethou ders, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel inzake het opmaken van een plan voor de bouw van woningwetwo ningen in Soesterveen 1. In de vergadering van woensdag 9 de cember komen de navolgende punten in behandeling: 1. Voorstel tot vaststelling van de be groting der gemeente en der bedrijven en tot goedkeuring van de begrotingen van het openluchttheater, de sportstich ting en de Malvahoeve voor het dienst jaar 1965. 2 Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling voor het jaar 1965: a. als bedoeld bij artikel 55 bis van de Lager-onderwijswet 1920 voor het gewoon lager, uitgebreid lager en voortgezet ge woon lager onderwijs; b. als bedoeld bij artikel 34, lid 4, van het „besluit buitengewoon lager onderwijs 1949" voor het buitengewoon lager onder wijs. 3 Voorstel tot vaststelling van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor g.l.o. en u.l.o. voor het jaar 1965. In de toto van zondag 22 november heeft het V.V.Z.-lid, de heer Van Dalen 12 uitslagen goed voorspeld. Dit resultaat levert hem een prijs op van f 720,40. In dit voetbalseizoen is dit bij de vereniging V.V.Z. '49 de vijfde maal dat er een prijs valt. Sint, wat zit u sip te kijken Zei bezorgde Zwarte Piet: Hebt u achterstand belasting? Nee, zei Sint, dat is het niet. Voor het eerst in mijn lang leven Zit ik met het groot probleem Wat ik dit jaar voor cadeautjes Mee naar Nederland toe neem. Honderd jaar geleden was dat Helemaal geen kunst voor mij, Want toen waren al mijn klantjes Met een kleinigheidje blij. Met de jaren werd dat anders: 't Moet steeds meer en mooier zijn Maar nu weet ik het niet langer, 'k Ben aan 't eind van mijn latijn. Piet, dat is mijn grote kopzorg: Ik heb gaandeweg geleerd: Deze jeugd heeft vrijwel alles Wat hun welvaartshart begeert. Meestal krijgen ze véél zakgeld Van hun Pa's en van hun Ma's, Kopen wat ze willen hebben, Maling dus aan Sinterklaas. Ik zal voortaan moeten werken Op een meer beperkt terrein, Omdat er (voor mij gelukkig) Ook nog arme kinders zijn: Daarvoor zal ik blijven zorgen, Omdat dat nog nodig is; Mocht het eenmaal zo ver komen, Dat 't ook overbodig is, Dan neem ik vrijwel afscheid, Voordat ik word afgezet, 'k Ga als ambt'loos burger Dreesen In een Sinterklazenflat. 't Is een wet, dat veel traditie Op de lange duur verdwijnt, Maar, Piet, als dan 5 december 't Maantje door de bomen schijnt Staar ik in gepeins naar buiten En ik zie oneindig veel, Ik hoor blije kinderstemmen Met een propje in mijn keel. CLINGE DOORENBOS. Voor de jonge ruitersportvereniging „Soestdijk" heeft de Nederlandsche Hip pische Sportbond gisteravond een aan trekkelijk filmprogramma verzorgd, dat door een kleine honderd ruitersportlief hebbers met belangstelling en enthou siasme gevolgd is. De heer H. F. Zieke- meijer van de bond draaide de films „Gurad of the Horse", „Spanisch Reit- schule" en een sportfilm met Dublin als middelpunt. De avond werd geopend door voorzitter J. K. de Bruin, die prijzen uitreikte. Me vrouw J. Laseur kreeg een geschenk om dat ze de meeste leden geworven had en mevr. C. Smidt omdat ze 45 ruiter sportliefhebbers donateur van de vereni ging maakte. In 14 plaatsen heeft de ver eniging thans 67 leden. Op 14 november is een puzzelrit gehou den met als startpunt en finisch hotel „De Lage Vuursche" Er namen 22 leden aan deel. De eerste prijs werd gewonnen door mej. M. Thomas, Soest en Me], R. v d. Burg, Naarden, de tweede door de heren A. Hoeve en L. P. Timmers en de derde door mej. J. Floor en de heer H. B. van Looyen uit De Bilt. Zij kregen respectievelijk 25, 26 en 30 strafpunten. Een koppel dat eveneens 30 strafpunten had moest gediskwalificeerd worden we gens het verlaten van de route. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de wat stormachtige ontwikkeling van de vereniging. Hij prees de samenwer king tussen het bestuur, manegehouder J. Laseur en instructeur L. J. Koderitsch en verzocht de leden door te gaan met het werven van donateurs. Na het film programma bracht hij de heer Zieke- meijer dank voor het gebodene. Vanavond gaan 27 leden van de vereni ging naar het concours hippique te Amsterdam. De handbalvereniging B.D.C. heeft gis teravond in café De Viersprong de jaar vergadering gehouden onder voorzitter schap van de heer N. L. Pouw, die na zijn openingswoord meedeelde dat de vereniging een protest met succes be kroond zag. De heer Pouw, die tevens het secretariaat waarnam, bracht een verslag over het afgelopen verenigings jaar uit. De vereniging heeft thans 108 leden. Er namen 7 elftallen aan de veld- competitie deel. Zeven teams speelden in de zaalcompetitie. Het senioren-team van de dames werd kampioen. De promotie wedstrijd tegen „Amersfoort" werd ech ter verloren. Mej. H. van Doorn deelde als penning- meesteresse mee dat er een batig saldo van 263,is. Kapelaan Weersing, de nieuwe geestelijk adviseur van de ver eniging, sprak de leden toe. Hij vond het prettig dat B.D.C. zo'n bloeiende vereni ging is en dat de sfeer zo vriendschap pelijk is. De heer Pouw dankte de leden die het bestuur helpen. Zij werven donateurs, innen contributie, halen oud papier op en maken zich bij het jeugdwerk ver diens telijk. De kosten van het deelnemen aan de zaalhandbalcompetitie zijn dusdanig ge stegen dat de senioren van de vereniging 4,moeten bijpassen en de junioren 1,—. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Demmers tot secretaris benoemd. De heer Pouw bleef voorzitter en mevr. D. Tourné-Duwel werd als wedstrijdsecre taresse herkozen. Het Soester P.T.T.-voetbalelftal speelt morgen om half drie op het K.P.S.-ter- rein tegen Philips-Baarn Zaterdagmid dag 5 december is er voor de kinderen van de leden der P.T.T.-personeelsver- eniging in het postkantoor een poppen kastvoorstelling en natuurlijk komt St. Nicolaas ook. Morgen gaat V.V.Z. naar Vinkeveen om daar de strijd aan te binden tegen Her- tha. Al eerder is deze wedstrijd vastge steld, maar regen was er de oorzaak van dat de ontmoeting uitgesteld moest wor den, Hertha draait goed mee in de com petitie, dus V.V.Z. zal het niet gemakke lijk krijgen. Het elftal komt in de vol gende opstelling uit: doel J. van Kooij; achter G. v. d. Munt en Pouw; midden J. van Kooij, H. van Kooij en Wasse naar; voor Demmers, v. d. Bosch, van Doorn, v. d. Bovenkamp en Floor. V.V.Z. 2 speelt in Bussum tegen V.V.V.M. 2 en V.V.Z. 3 speelt op eigen terrein te gen Terschuurse Boys B.D.C. speelt zondag de uitwedstrijd te gen Kampong in de volgende opstelling: doel Smink; achter Van Asch en Bakker; midden Voet, v. d. Hengel en Roest; voor Van Megen, M. v. d. Lugt, Gros, J. v. d. Lugt en Dorrestein. Zaterdag speelt de jeugd van B.D.C. de volgende wedstrijden: B.D.C. D-Spakenburg C, 2 uur. Junioren: B.D.C. B-Amersfoortse Boys 3, 3 uur. B.D.C. C-H.V.C. F, 3 uur Aspiranten: K.V.V.A. ee-B.D.C. f, 2 uur. Quick d-B.D.C. c, 2 uur. Quick a-BD.C. a, 3 uur. Hedenavond, 7.30 uur, opent de Baarnse kanarievereniging „Zang-Kleur-Vriend schap" ter gelegenheid van haar le lus trum in de grote tropische kas van de Hortus Botanicus te Baan, een grote vogelshow. Deze show is geopend, zaterdag van v.m. 10 tot n.m. 9.30 uur. De tropische kas met de tropische vogels biedt een schouwspel zonder weerga. Ingang Heemskerklaan te Baarn. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt het as. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter te Soesterberg, W. F van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempel laan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Zondagmorgen heeft pastoor dr. P. J. de Bruin op de pastorie de gouden medaille van de St. Gregoriusvereniging uitge reikt aan de beer L. Smienk, tweede te nor van het parochiële zangkoor, die ge durende zestig jaar het zangkoor en daarmede de liturgie in de katholieke kerk van Soesterberg gediend heeft. Te vens heeft de jubilaris 41 Jaar gefun- Voor de goede oplossingen stellen wij beschikbaar te besteden bij één onzer adverteerders. Oplossingen inzenden uiterlijk woensdag 2 december a.s., 12 uur, aan het bureau van de VAN WEEDESTRAAT 29A De oplossing van de puzzel zullen wij in ons blad van vrijdag 4 december opnemen, terwijl In hetzelfde nummer de prijswinnaars zullen worder bekendgemaakt. Van links naar rechts: 1. aardewerksoort. 8. opduwen. 14. bloeiwijze. 15. op de achterpoten staan. 18. Spaanse uitroep. 19. kale vlakte. 21. wig. 22. vogel. 24. namelijk (afk.) 25. het Romeinse imperium (afk.) 27. zangnoot. 28. bezittelijk voornaamwoord. 29. niet dezelfde. 32. na aftrek. 35. vogel. 37. elektrisch geladen deeltje. 38. simpele woning, 39. fierheid. 41. dwalen. 44. verhindering. 47. water in Friesland. 48. wintervoertuig. 49. grondtoon. 51. vogelprodukt. 52. zuivelbewerking. 55. vogel. 57. weekdier. 60. echtgenoot. 61. gang van een paard. 64. plaats op de Veluwe. 65. onachtzaam. 66. opschrijven. Van boven naar beneden: 1. smeersel. 2. dun, lang stuk hout. 3. vogel. 4. boom. 5. gast. 6. Frans lidwoord. 7. vertegenwoordiger. 8. titel. 9. hennepbraak. 10. meisjesnaam. 11. rivier bij Gouda. 12. Bijbelse naam. 13. luizeneieren. 16. persoonlijk voornaamwoord. 17. landbouwwerktuig. 20. ten gunste betogen. 23. beenwindsels. 26. voorzetsel. 27. ambtshalve (Lat. afk.). 30. gevangenis. 31. soort paard. 33. ik. 34. gesloten. 35. onder (Lat.). 36. strafwerktuig. 39. sein. 40. gebergte in Rusland. 41. titel. 42. gedaantevorm van insekt. 43. op dit moment. 45. inhoudsmaat. 46. met teer besmeren. 48. tegen. 50. soort loterij. 53. oosterse titel. 54. europeaan. 55. waterstand (afk.). 56. als onder (afk.). 58. europeaan. 59. plaats op de Veluwe. 62. N.V. (Duitse afk.). 63. voegwoord. Een arts uit Bussum heeft deze week een wat overtrokken beeld gegeven van de gevaren die ons bedreigen en slechts wei nigen waren in gebouw Credo aanwezig om naar hem te luisteren. Goed, in zijn enthousiasme overdreef hij de zaak misschien een beetje, maar ei genlijk liet hij toch wel duidelijk uitko men dat we het enbloc allemaal helemaal verkeerd doen. Dat is niets bijzonders, want de Romei nen deden het in de eerste paar honderd jaar van onze jaartelling ook helemaal verkeerd en het gevolg was dat het machtige Romeinse rijk verdween. In Azië gist het, in Afrika is het een bende en wij doen het verkeerd. Straks zal het in Azië wat meer geordend gaan en in Afrika zulen leiders opstaan die hun mensen zullen leren dat ze zich niet als kannibalen gedragen moeten. Wij zullen dan nog steeds doorgaan met het verkeerd te doen en wij zullen steeds meer televisie, een auto en onze status als het hoogste zien. Dat deden de Romeinen vijftienhonderd Jaar geleden ook, al hadden die andere totaal onbelangrijke dingen die ze be langrijk vonden. De jonge volken van Afrika beginnen pas en wij zijn al aan 't eind. Niet van daag, niet morgen en ook niet over een jaar of tien, maar dokter v. d. Upwich, die zei „We gaan eraan", en dacht aan de verontreiniging van lucht en water, kon wel eens gelijk hebben dat we eraan gaan, maar dan door datgene wat zich thans afspeelt in Afrika en Azië. Als u zich rond de middelbare leeftijd bevindt dan hoeft u zich geen zorgen om het eigen hachje te maken, want het is geen kwestie van vandaag of morgen. KANTMAN. geerd als secretaris van het koor. De korte plechtigheid vond plaats in aan wezigheid van alle collega-zangers, die de jubilaris en diens vrouw, die bloe men ontving, gelukwensten met deze eervolle onderscheiding. Na het lof werd het Caeciliafeest in intieme kring gevierd. Zondagnacht moest de vrijwillige brand weer van Soesterberg uitrukken voor de bestrijding van een binnenbrand, die was uitgebroken in het perceel Cinemaplein 9 in „Ons Belang". Toen het dochtertje des huizes beneden kwam werd zij een dichte rook gewaar. De ijlings gealar meerde en direct ter plaatse aanwezige Soesterbergse brandweer was de brand spoedig meester, die onstaan was in enige aangebrachte planken om als steun te dienen voor een pas gebouwde schoor steenmantel. Door de hitte van de olie kachel raakten de planken dusdanig ver hit, dat zij vlam hebben gevat. De brand weer uit Soest, die ook ter plaatse ver scheen, behoefde geen assistentie te ver lenen en kon weer huiswaarts keren. De aangebrachte schade in de na een ver bouwing de vorige dag gereed gekomen kamer is zeer aanzienlijk en wordt ge schat op circa 3000, Het K.V.O.-programma voor a.s. zaterdag is als volgt: K.V.O. 1-Tovers 3, 3 uur. K.V.O. 2-Vinken 1, 3 uur. D.O.S.C. 1-K.V.O. 3, 3 uur. K.V.O B-R.D.Z. B. 2 uur K.V.O. C-Samos F, 2 uur. Bij de R.K. Sportvereniging „Laetitia", afdeling judo, zijn weer examens afge nomen door de heer Van der Vlugt. De volgende candidaten zijn hiervoor ge slaagd. Gele slip: Erik Bakker, Piet Stevens, Raymond de Groot, Marita Vermeulen, Francis Bakker. Oranje slip: Loeki de Groot. Groene slip: René Schuurman, Basje Tammer, Frans van Keken, Wil- bert Venrooy, Theo v. d. Lienden, John- ny van Dijk. Blauwe slip: Roy Kal, Felix van Beurden. Bruine slip: Benny Alfrink, Rudi Hagmeyer, Fred van Weverwijk, Richard Meyer, Chris Jagers, Glan Kal, Martin Bloem, Antoine Konings. Gele band: Jan Hofman, Ronny Meyboom, Gert Schuurman, Wijnand v. Nieuwen- burg, Mattij Elbersen, Lucas Meskens, Rob Veenbrink, Bob Veenbrik, Peter de Bruin, Yrinde Wichers, Marion Tammer, Albert v. d. Pol. Gele band met groene slip: Jeroen Koeken, Frits Hagmeijer, Wim Lit. Oranje band: Joop Wesselink, Kees Heystek. Oranje band met groene slip: Hans Hagmeyer, Diny Wouter, In- grid Kolman, J. Kilman, Joyce Kal, Ma rion Bloem, Bert de Wildt, Ferry Jansen. Bruine band: Coby Bosman.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1