Wilson raakt impopulair aardolieprodukten. EERSTE G00ESE KLEDING VERHUUR Textiel-tips voor Soester Sinterklazen! DE WITTE POMPEN D. ENGEL Israël heeft blauwhelmen nodig M. TUSSEN Firma G. van de Pol DERDE RLAD Moeder's hartewens Vader doet U een groot genoegen Voor de jeugd vindt U Voor de kleintjes Het Slachthuis GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 'f GOOI. CHURHILL 90 Lezing bijenteelt fiu U Q (j Wegenfonds UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport Soest Vernielers aan het werk Rouw- en Trouwkleding Bioscoopprogramma Loodgieters- werkzaamheden. Levenslied voor bejaarden Een Nacht liemd Een Peignoir of Duster. Een Iluishoud-dnstcr, OF VOOR DE LINNENKAST Een Redset. Een Raddoekenset. Een doosje Zakdoekjes een modern Vest. Een warme Sliawl. Een astrakan Dontmuts. Een paar Handschoenen of Wanten. Nylon Kantkousen 25.90 29.75 13.90 13.90 3.95 2.90 met 24.50 39.75 4.95 19.75 Sporttruien. Ilelanca Pantalon. Sportkousen. Warme wollen Mutsen Nylon Wanten 6.95 34.50 22.50 5.50 6.50 6.50 10.75 7.50 Zakdoeken Uw Sint Nicolaasavond slaagt beter door middel van Jongens Overhemden Jockey Petjes. Hoe groter de geldzorgen, hoe moeilijker het regeren. Met die logica krijgt het Britse labourkabinet volop te maken. Er schort al een hele tijd iets aan de Britse economie en dat kwam er op neer dat er meer geld buiten het land werd uitgegeven dan Britten aan buitenlanders wisten te verdienen. In huis-, tuin- en keukentermen betekent dit dat men in teert. Daar is toen wat aan gedaan op de een voudigste manier: door de uitgaven te Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkproducten. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 beperken, in dit geval met een extra-im portheffing. Die extra-vijf tien procent heeft in het buitenland uiteraard niet veel waardering gevonden, want het is een manier om het eigen stoepje schoon te vegen en de troep bij de buren te deponeren. Van allen die hun exporten naar Groot- Brittanië onder de extra-belasting zagen lijden, waren Engelands partners in de Europese Vrijhandels Associatie fE.V.A het boost. Zij namen de Britten kwalijk dat over deze maatregel niet eerst even met hen was gepraat. De maatregel op zichzelf nou ja, als dat dan nodig was, wilden ze die strop nog wel nemen, maar dat botte voldongen feit zonder overleg, dat noemden ze schandalig. schap werd begroet: vooral de geldmarkt in New-York kan er de zure vruchten van plukken. Bestedingsbeperking. En wat een andere konsekwentie is: de Britten zijn nu terug op het punt van een jaar of vier geleden toen Macmillan zijn bitterste economische moeilijkheden had uit te vechten. Dat gaat nu weer net zo, met een soort „bestedingsbeperking" die voor de gewone man moet betekenen dat de kosten van zijn levensonderhoud gaan stijgen. Is dat voor de Britten al onaangenaam, het is het evenzeer voor de labourrege- ring met zijn magere meerderheid in het Lagerhuis, waardoor steeds nieuwe verkie zingen dreigen. Het ging nu al wat krap, maar als de socialisten moeten proberen weer te winnen - en dan als de partij die het leven duurder maakte - zal dat heel moeilijk gaan. Bovendien kost het uitvoeren van de nieuwe plannen, waar van er vele leven bij Labour, ook geld. Dat nu juist te besteden zet de staats kas nog meer onder druk, wat de vullers (de belasting betalende Britten) verre van welgevallig kan zijn. Wilson ervaart inderdaad dat regeren met geldzorgen niet gemakkelijk is. De ontwerp-begroting van het slachthuis 1965 vertoont een nadelig saldo van 17.500,Het hoger verües is een ge volg van het stijgen van de uitgaven, te weten personeelskosten 5800.-, labo- ratoriumkosten (aankoop microscoop) 1500,en aankoop van een kalveren- bank en een darmenwagen 1300, Er wordt een voorstel in overweging ge nomen de slacht- en keurlonen met 1 cent per kilogram te verhogen, waardoor een hogere inkomst van 8000,zou worden verkregen. Hierover zal advies van de slachthuiscommissie gevraagd worden. Achterom 6 - Hilversum - Telef. 48700 (1 min. van station) Kostbaar berichtje. Minister Gordon Walker (buitenlandse zaken) en Jay (handeli hebben het niet gemakkelijk gehad toen ze daarover door de collega's in Geneve werden onderhou- den: En de Britten hebben moeten belo ven snel een eind te maken aan de vijf- tien-procents belemmering van anderen om aan de Engelsen wat winst te beha len, wat ponden te verdienen dus, die ze ook weer zouden kunnen besteden in Groot-Brittaniê. De ellende voor Wilsons ministers werd nog groter toen geruchten over een de valuatie van het pond sterling de wereld ingingen, o.m. via de kolommen van de New-York Times, een krant van onbe streden gezag Het resultaat was dat menigten bezitters van ponden die ijlings gingen verkopen, vóór dat hun geld min der waard zou zijn geworden. Dat ging zover dat de Britse staatsbank voor miljoenen dollars ponden op moest kopen om te voorkomen dat de prijs die voor de Engelse bankbiljetten betaald moest worden al te belachelijk laag werd. Een kostbare methode om (zoals dat heet) het vertrouwen in het pond te her stellen. Met als volgende stap: het verho gen van het officiële disconto van vijf op zeven procent. Eveneens een maat regel die niet door iedereen met blij d- Op de dertigste november Wordt de driekleur weer ontvouwd; Wordt u, sterke en zo fiere Churchill 90 jaar oud. Het zal niet zo vaak gebeuren Dat een vreemde diplomaat Over bijna heel de wereld Zózeer in de achting staat. Zware lasten droeg uw schouder, U doorleefde leed en smart, Maar toch immer inspirerend. Fris van geest en jong van hart. U, die voor geweld en dreiging Nimmer buigen wou of kón, Die een onvervalste zoon bent Van het trotse Albion. Die met schitterende gaven Bent versierd en toegerust; Schrijvend, sprekend, debatterend, Altijd raak en zelfbewust. Churchill, als we u vereren Met veel toegenegenheid. Denken we, dat kan niet anders, Aan die donk're oorlogstijd. Toen hield u de fakkels brandend, En ons kleine vaderland Hield, op hope tegen hope. Door uw wilskracht moedig stand. Wij zijn, door uw strijd om vrijheid, Die zo moedig werd gevoerd, Op de dertigste november Nog steeds dankbaar en ontroerd. Woorden kunnen weinig zeggen, Daar bent u zelf in getraind, Doch de Hollandse gelukwens Is van harte, echt gemeend! JAAP MIJDERWIJK. Voor de afdeling Soest van de Ver. voor bijenteelt hield de heer W. A. v. Eimpt een causerie over: „Bont allerlei over het bijenleven en de imkerpraktijk". Er was een vrij talrijk gehoor van leden en hun dames, belangstellenden en jeugd. De heer Van Elmpt zette uiteen, dat de honingbijen, zoals die in onze korven en kasten leven, oorspronkelijk inheems zijn in Azië, Afrika en Europa. In Amerika, hoewel tegenwoordig een belangrijk bij - enteeltgebied, zijn ze pas in de 17e en 18e eeuw geïmporteerd. Veel levensge woonten en instinkten in onze bijenvol ken, die niet aanwezig zijn in andere Europese verwante insecten, zoals mieren, wespen en hommels, zijn uitsluitend te rug te vinden in verwante tropische soor- ten en daarom denken de geleerden, dat de honingbij van tropische oorsprong moet zijn, hetzij in Azië of in het vroe ger tropische Middel-Europa. Deze tro pische soorten leven nog steeds in Azia tische warme gebieden: de Reuzenbij en de Dwergbij, die slechts één enkele raat vrij aan een boomtak bouwen en de In dische bij, die reeds zeer dicht bij onze koningbij staat, en zowel wild als gecul tiveerd voorkomt. In verband met haar tropische afstamming heeft de honingbij een grote warmtebehoefte. Een bijenvolk heeft de middelen om de gewenste tem peratuur zowel naar boven als naar be neden te regelen. In het broednest heerst de hele zomer een constante warmte graad van 34-35 graden C„ in de winter, als er geen broed is, onderhouden de bij en een gemiddelde temperatuur van 20-25 graden C., zelfs bij strenge koude. De heer Van Elmpt vertelde van een bij zonder expiriment met een bijenvolk, dat hij tien jaren lang winter en zomer in de openlucht, dus zonder gesloten huisvesting, liet bivakkeren en dat de strengste winters glansrijk overleefde. Hij besprak de voor de imkerij gewenste winterverpakking van de volken. Een goede isolatie tegen de kou, een po reuze afdekking van boven voor afvoer van vocht en afscherming van het vlieg gat zijn noodzakelijke maatregelen uit economisch oogpunt. Bij het openluchtvolk zag de heer Van Elmpt voor het eerst, dat koolmezen niet alleen graag bijen oppikken, maar ook raat-honingeters zijn. Reeds vroeg in de lente, eind jan-begin febr.. gaat de bijenkoningin haar eerste eitjes in door de bijen schoongepoetste cellen afzetten, in elke cel één eitje. De heer van Elmpt toonde foto's van abnormale legsels met veel eitjes, waar bij een geval van 11, en één met 22 ove rigens normale bevruchte eitjes in één cel. Van de koninginnen werd besproken het duel, dat ontstaat, als twee mede dingsters elkaar ontmoeten, bijna altijd met dodelijke afloop van de één. Ook de zwermen van bijenvolken gaf interessan te aspecten te zien: de voor- en nazwer men, het tuten en kwaken van jonge koninginnen en hoe een bijenwoning ge reed gemaakt wordt voor de huisvesting van een zwerm. De heer Van Elmpt ver telde van koppige zwermen, die niet in de gegeven bijenwoning wilden blijven en hoe de imker de strijd moest opgeven. De pauze werd benut voor het bekijken van een serie foto's, die het gesprokene illustreerden. Daarna ontstond een uit gebreide discussie en er werden heel wat vragen door de weetgierige, al of niet bijenhoudende aanwezigen afgevuurd. Oude ervaren imkers hadden hier de gelegenheid sterke bijenverhalen te ver tellen. Aan het einde van de avond meldde zich nog enige deelneemers(sters) aan voor de bijenteelt-cursus voor beginners, die onder leiding van de heer G. Grijze deze winter zal aanvangen. De uitkering van de algemene dienst aan het wegenfonds in 1965 wegens rente van de belegde reserve wordt geraamd op 9699,46. Van dit bedrag wordt 3030,47 uitgekeerd aan de algemene dienst voor onderhoud van wegen, 526,voor rentevergoeding, terwijl 6142,99 overgeboekt wordt naar de ka- pitaaldienst voor belegging BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Het bestuur van de Stichting Lichame lijke Opvoeding en Sport Soest heeft het gemeentebestuur een begroting aangebo den, die een tekort vermeldt van 163.294,20. Het tekort voor 1964 werd op 103.571,59 geraamd. In dit bedrag is begrepen 3000,voor een eventueel tekort van een concours- hippique. De stijging van het tekort wordt veroorzaakt door hogere las ten voor rente en afschrijving 36.600,—, van de sportvelden aan de Bosstraat, door hogere kosten van het onderhoud der terreinen 14.500,en door meer dere personeelskosten. Jonge bomen, die op de Nieuwstraat en de Beetzlaan geplant zijn. werden door onbekenden met een scherp voorwerp van de schors ontdaan. Deze boompjes hebben 25,per stuk gekost. Het artillerievuur en het luchtgevecht aan de Syrisch-Israëlische grens hebben weer eens onder de aandacht - ook van de Veiligheidsraad - gebracht hoe wan kel de gewapende vrede in dit gebied is Het is moeilijk na te gaan wie de schuld moet dragen voor dit incident en het is ook niet zo belangrijk. Wat er toe doet is voornamelijk dat hier als maar door een situatie blijft bestaan waarin dit soort schieterijen kan voorkomen. Ook wie meent dat het onheil in de Ara bische wereld is geïnspireerd door Nasser, moet dan toch wel toegeven dat het aan de Egyptisch-lsraëlische grens zeer rus tig is. Er valt wel eens wat voor, maar in vergelijking mag dit geen naam heb ben. En aan de Syrische grens was het aanzienlijk vreedzamer in de tijd dat Nasser ook de scepter over Syrië zwaaide. Blank en blauw. Maar het voornaamste verschil tussen de twee grensstroken is dat er in de Egyp tische Gaza-strook een kleine macht der Ver. Naties op post is. In het noorden echter niet. Het twistgebied is daar een strook gebied die bij de Israëlische onaf hankelijkheidsstrijd door de Syriërs was bezet. Bij de wapenstilstand werd overeenge komen dat de Syriërs weer achter de oude Palestijns-Syrische grens terug zouden keren. Voorwaarde was echter dat het v h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 ontruimde gebied werd gedemilitariseerd. Syrië erkende het gedemilitariseerde ge bied ook niet als Israëlisch, de Israëli's daarentegen beschouwden het als terrein dat onder hun souvereiniteit viel. Ze werkten er ook, maar hielden wel re kening met de Syriërs door bijvoorbeeld niet hier te werken aan de waterpijplei ding naar de Negev-woestijn. Niet gebaat. Maar de Israëlische regering weigerde een internatioale politiemacht hier te stationeren op haar gebied, zoals Nasser en wel een op 't zijne in het zuiden toe liet. Gezien de goede ervaringen die met de blauwhelmen daar zijn opgedaan, zou het wellicht aanbeveling verdienen wan neer men in Tel Aviv op dat standpunt terugkwam. Tenslotte is niemand - Israël nog het minst - gebaat met de schiet partijen aan de grens. Niet zozeer omdat er wel eens een vol slagen oorlog uit voort kon komen, maar vooral omdat die schermutselingen er toe bijdragen de wraakgedachte in de Arabische buurlanden levend te houden. „Zorro blijft Zorro" heet de film die van heden tot en met zondag in het City theater draait. Hij is weer de bestrijder van een tiran en hij begint zijn werk met het in de lucht laten vliegen van een aantal zilvermijnen die aan zijn va der toebehoren maar die door de regering in beslag genomen zijn. Dan brengt hij geheel Mexico in opstand en overmeestert de tiran. Steenhoffstraat 63 - Telefoon 2432 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw „Eddy in vuur en vlam" draait zondag middag. Het gaat heet toe in deze film en dat is niet onbegrijpelijk, want Eddy Constantine vervult de hoofdrol. Hij is agent van de geheime dienst en de film start met een aanslag op zijn leven die mislukt. Hij gaat naar Lissabon, waar hij moet voorkomen dat een belangrijk man vermoord wordt. Hij heeft het niet gemakkelijk in de hoofdstad van VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964 Portugal, want overal loert de dood. Met een revolver en de nodige vuistslagen weet Eddy het echter wel te klaren, al ontkomt hij niet aan een ontvoering. Tenslotte ruimt hij echter alle moeilijk heden uit de weg. Van maandag tot en met woensdag ,,'s Nachts lokt de liefde". Bobby Elkins, een playboy die nooit hoeft te werken is de hoofdrolvertolker. Na heel veel fuiven en een reeks van liefdesavonturen ver ongelukt hij met zijn auto. Paul Duval, een bekend kleinkunstenaar uit vroeger jaren, is thans bejaard en het was voor de Soester bejaarden bij zonder prettig dat hij hier optrad met oude bekende liedjes. Hij bracht cabaret rond 1900, sprak over Pisuisse, Speenhof en Dirk Witte en zong met pianobege leiding van mevr. Koning. De bejaarden die deze middag in Credo aangeboden kregen door de U.V.V., wer den verwelkomd door de presidente, me vrouw Van Ginkel, die tot Paul Duval een dankwoord sprak. van Hollandia ,in brushed nylon, rood met zwart comb nylon gewatteerd, effen en gebloemd, vanaf in frisse Schotse ruit, no-iron kwaliteit fraai geborduurd laken en sloop van Cinderella, va enorme sortering in leuke geschenkverpakking, v a. van echte Zwitsere kant met of zonder mouwen. PUNTVESTJES vindt U in effen terlenka of mooie wollen ruiten, v.a Met bijpassende das en pochet in mohair, shetland, kamgaren of zijde, v.a in zwart of grijs, met oorkleppen rijke sortering, in leer, wol, nylon of vinyl. voor onze tieners, zwart apart Noors deasin rood - blauw - zwart echte kabelsteek met pluim met vachtvoering in leuke surprise-verpakking met auto's, 3.25-3.95 dierenfiguren, serviesjes e.d DIT IS MAAR EEN GREEP UIT DE ENORME KOLLEKTEE GESCHENKEN, WAARUIT U ZEKER ZULT SLAGEN in moderne streepdessins, 10 jr. geruit en effen TORENSTRAAT 19 SOEST TELEFOON 2424 ZATERDAG 28 NOVEMBER TOT EN MET VRIJDAG 4 DECEMBER TOT 9 UUR GEOPEND.

Soester Courant | 1964 | | pagina 9