De begroting behandeld Kunt u dichten? SOESTERBERG HET OOG GERICHT OP MAX TAILLEUR Ernstige aanrijding Kostelijke K.P.S.- weldadigkeidsvoorstelling Militair gewond Jaarvergadering Oranjevereniging Eerste spade in de grond voor de Hervormde Kerk De buurtvereniging in misère K.V.O. nieuws R.K. Unitas-Soesterberg 4-3 DINSDAG 1 DECEMBER 1964. 43e JAARGANG No. 92.] SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, 2.4# - per post 1 2.75. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 2#A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 In twee raadsafdelingen is de begroting 1965 behandeld. Voorzitter van de eerste afdeling was wethouder W. G. van Zadelhof! en van de tweede wethouder K. de Haan. De eerste afdeling bestond verder uit mevr. S. M. Polet-Musler en de heren L. J. Dijkstra, A. P. Hilhorst, J. C. Korte, D. J. P. Oranje, J. R van Poppelen, C. Ver- heus, C. C. van Weert en A. S. Westra. Secretaris was de heer B. van Ketel. Van de tweede afdeling maakten de da mes M. H. B. Muurling-Voorthuis, M. C. P. Walter-v. d. Togt en de heren G. C. v. d. Berg, J. W. D. Berkelbach van de Sprenkel, J. K. de Bruin, B. H. A. Elbert- se, P. Grift, J. H. Hom en P. C. pieren deel uit. Secretaris was de heer J. A. Kampen. Van de eerste afdeling was mevr. Polet rapportrice en van de tweede mevr. Walter. Mevr. Muurling en de heren Dijkstra en Verheus woonden de verga dering niet bij. Een lid van de eerste afdeling sprak zijn waardering uit over het feit dat de be groting zo vroegtijdig gereed was. Een lid van de tweede afdeling vond dat de uitkeringen welke de gemeente uit het gemeentefonds ontvangt te laag zijn. Het rijk zal de belastingen verlagen, terwijl de gemeente genoodzaakt is diverse be lastingen drastisch te verhogen. Hetzelfde lid toonde zich ernstig bezorgd over het feit dat er steeds meer noodlokalen voor het onderwijs komen. Hij gaf het college van B. en W. in overweging noodlokalen aan te schaffen met een lange levens duur, die minder onderhoudskosten zul len vergen. Er werd gevraagd of enkele terreinen kunnen worden aangewezen voor de bouw van kleine bungalows voor eigen bouwers. Een ander raadslid vroeg of de gemeenteraad ingelicht- zou kunnen worden over systeembouw in de woning bouw. Enige leden van beide afdelingen merk ten op dat enkele complexen van het wo ningbedrijf' in de Bonifaciusstraat en de Bilderdijklaan reeds enige jaren in de grondverf staan. Zij achten het nood zakelijk dat de huizen spoediger worden afgeschilderd. Als het niet in eigen be heer kan dan moet het werk worden uit besteed. Enige leden van beide afdelingen pleit ten voor het vroeger laten vegen van de schoorstenen van gemeentewoningen dan in september. Er werd geinformeerd naar het fonds voor de glasverzekering. Men vroeg hoe groot het was en welke uitgaven de laatste jaren uit dit fonds zijn gedaan. Enige leden verzochten het college van B. en W. de bewoners van de flats op de Eng tijdig te berichten vanaf welk tijdstip de te betalen vergoeding voor centrale verwarming zal worden bere kend naar het werkelijke verbruik dat door geplaatste warmtemeters wordt aangegeven. Een lid van de eerste afdeling verzocht de waarborgsom af te rekenen als een bewoner van de ene naar een andere gemeentewoning verhuist. Hij verzocht tevens door te gaan met het betegelen van paden achter gemeentewoningen. Enige leden wilden weten waarvoor het fonds centrale verwarming dient en op welke wijze dit fonds wordt gevoed. Een lid van de tweede afdeling verzocht de flats op de Eng een ander aanzien te geen door fleuriger kleuren. Een ander lid van dezelfde afdeling vroeg het beta- Een enkel dagje büjft nog over In dit moeilijk tijdsgewricht: Het cadeautje kunt u kópen, Doch hoe zwaar is het gedicht. U weet wel dat snoes op poes rijmt, Samengaan op lichte maan, Maar dat dansen past bij sjansen Waait u nog maar zó niet aan. Laten wij u even helpen Met de balpunt in uw hand: Ranjarietje op Sofietje En de krant op binnenbrand. Kikker hoort bij billentikker, Maneschijn op mistgordijn, Kamerkatje bij waratje, Marsepij n op Coen Moulijn. Ook gemeier kan met vrijer, Tijgerhaai met bonte kraai; Een voliere in de serre Vol taai-taai en herebaai. Denk aan blote(n) - pepernoten, Boezeroen en Klaas Kapoen, Oudste zusje - eerste kusje Wil het wel eens prachtig doen. Dokterstitel past op beatle, Zangeres op lege fles; Nog drie dagen, vrienden, magen, Aan de slag en veel succes I JAAP MIJDERWIJK. len per maand van huren van gemeente woningen te willen bevorderen om ad ministratie- en incassokosten te bespa ren. Enige leden achten het gewenst dat het aantral parkeerhavens uitgebreid wordt. Zij vroegen op korte termijn een rapport op te laten stellen waaruit blijkt waar die havens het meest nodig zijn. Ook wordt verzocht voor diverse straten éénrich- lingverkeer in te voeren als het aanleg gen van parkeerhavens niet mogelijk is. Een lid van de eerste afdeling vroeg een overzicht van de personeelsformatie van het bedrijf gemeentewerken. Ook vroeg hij naar bijzonderheden van de regeling tot toekenning van een autokosten - en bromfietsvergoeding. Een lid van de eer ste afdeling verzocht na te gaan of aardgas bij de verwarming van gebou wen uit een oogpunt van zuinigheid aan beveling verdient. Enige leden gaven in overweging, ten behoeve van het zware verkeer dat naar het industrieterrein moet, aanwijzingsborden te plaatsen. Het verdient aanbeveling de huisnummering van flats ook bij de benedeningang aan te geven. Enige leden van de eerste afdeling ver zochten bij het ingebruik nemen van flats een auto voor het ophalen van grof vuil te laten rijden en ook in het najaar extra ritten te laten maken voor het op halen van tuinafval. Verzocht werd de Sterrenbergweg alsnog cp de lijst van in 1965 uit te voeren kapi- taalswerken te plaatsen. De toestand van deze weg is bedroevend. Een lid van de tweede afdeling wees op de diepe plas sen op de Laanstraat, die een groot ge vaar voor kinderen betekenen. Een ander lid van deze afdeling verzocht de bomen in de Nieuwstraat, die op het smalle trottoir geplaatst zijn weg te halen. Er werd gevraagd of de rapporten van de verkeerscommissie ter kennis van de raadsleden gebracht kunnen worden. Een lid van de tweede afdeling vroeg of in Soest-Zuid aangegeven kan worden hoe men de Birkstraat bereiken kan nu de Hartmanlaan en de Aagje Dekenlaan éénrichtingverkeer hebben Een lid van dezelfde afdeling verzocht de aanschaffing van plastic vuilnisemmers te overwegen. Ze zijn minder zwaar dan metalen emmers en bijzonder geschikt voor gebruik in flatgebouwen. Hetzelfde lid sprak er zijn waardering over uit dat de vuilnisauto's er altijd zo keurig ver zorgd uitzien. Enige leden drongen erop aan dat bij de „vooruitspringende" woning in de Soes- terbergsestraat bij de Vondellaan ten behoeve van het verkeer een spiegel ge plaatst wordt, tenzij deze woning spoedig afgebroken wordt. Verscheidene leden van de tweede afdeling wezen op de le vensgevaarlijke situatie bij het kruispunt v. Weerden Poelmanweg-rijksweg Amers- foort-Utrecht. Mogelijk kan het overste ken van de rijksweg vergemakkelijkt worden door het plaatsen van een brug, zoals in Mariaheide. Enige leden stelden voor het personeel van het gasbedrijf in verband met de ex tra werkzaamheden voor de inruilaktie een gratificatie te verlenen. Een lid van de tweede afdeüng drong aan op sober heid bij het begraven van armlastigen op kosten van de gemeentelijke sociale dienst en zij die ondersteuning verwach ten voor te lichten over begrafenisverze keringen. Een lid van de tweede afdeling vroeg of het juist is dat er plannen bestaan voor de verbouwing van het restaurant van het Soester natuurbad. Hetzelfde lid vroeg hoe het college van B. en W. staat tegenover schoolzwemmen in overdekte instructiebaden. Een lid van de tweede afdeling vroeg om een financieel overzicht van de huisdruk kerij. Een ander lid van deze afdeling vroeg wanneer de buitenverlichting en de stoep van het gemeentehuis verbeterd worden. Een lid van de eerste afdeling vroeg of in 1965 een burgerdag gehouden kan worden in verband met de vijfjaar lijkse herdenking van de bevrijding. Een lid van de tweede afdeling infor meerde of de gemeente reeds rijp is voor het aanstellen van een jurist. Een lid van dezelfde afdeling vroeg of bewoners van Soesterberg voortaan aan gifte van geboorten en overlijden, onder trouw enz. niet meer naar Soest hoeven. Voor velen is dat nogal bezwaarlijk. Een lid van de tweede afdeling toonde zich verontrust omdat de kosten van het woonwagenkamp nog steeds stijgen, hoe wel meer gemeenten dan voorheen bij de regeling betrokken zijn. Enige leden van beide afdelingen vroe gen of de ideeënbus wel beantwoordt aan de verwachtingen. Er wordt gevraagd naar de plannen met het Kerkpad. Steeds meer bewoners krijgen daar een auto. Een lid van de tweede afdeling verzocht een strenger politietoezicht op loslopende honden. Een lid van dezelfde afdeling vroeg of bin nenkort de benoeming van een korpschef van politie tegemoet gezien kan worden. De huidige situatie is onbevredigend. Een bewoner van de Eigendomweg stookt afgewerkte olie, hetgeen zeer hinderlijk voor omwonenden is. Gevraagd is hier tegen op te treden. Kapelaan A. J. Spit reed gisteravond in een personenauto in de Steenhoffstraat in de richting Soestdijk. Hij kwam in botsing met de achterzijde van een vrachtauto, die de inrit van Constructie bedrijf Van Hengstum wilde inrijden Het dak van de a;;'o van de kapelaan werd volledig afgerukt. Hij zelf had slechts een lichte verwonding aan het hoofd. De vrachtauto met aanhanger bestuurd door C. M. P. uit Amersfoort, was uit de richting Amersfoort gekomen. De chauf feur nam de draai niet goed en moest stoppen. Op dit moment raakte de auto van kapelaan Spit de achterzijde van de aanhanger. Hij kon zijn auto op het fietspad tot stilstand brengen. Het bestuur van KP.S. heeft de leden en donateurs zaterdagavond in de zaal van Eemland een kostelijke weldadig heidsvoorstelling aangeboden met als hoogtepunten het optreden van Max Tailleur, De Mounties en Willeke Alberti. De koningin, prins Bernhard en de prin sessen Beatrix en Christine waren onder de aanwezigen. Zij werden vergezeld door commissaris C. Sesink van de pa leisrecherche, mevr. Repelaar van Driel, dame du palais, opperstalmeester Bis schoff van Heemskerk, baron Van Nagel en de secretaris van de koningin, mr. J. v. d. Hoeven. Ook de burgemeester van Soest, mr. S. P. Voor vele kinderen is het weer de tijd van de koek of de garde. Gelukkig zijn ze voor de roede niet meer bang en kijken ze verwach tingsvol naar de goed heilig man. baron Bentinck woonde de voorstelling bij. Hij was vergezeld van zijn echtge note. De heer J. Kraayenhagen sprak het wel komstwoord en hij deelde mee dat het batig saldo van deze avond bestemd is voor het Nederlands Astmafonds. Het vorig jaar werd 3000,voor het Max Tailleursfonds aangeboden en een dank bare Max Tailleur trad geheel belange loos als eerste op, nadat hij geïntrodu ceerd was door de conferencier Herman 't Hart. Een half uur lang bestookte onze groot ste moppentapper de zaal met een trom melvuur van gein. „Jullie hoeven niet te applaudiseren, want ik krijg toch geen cent voor mijn optreden", zei hij Robert en Ingrid brachten jongleerkunst en The Three Jacksons speelden zeer vaardig akkordeon. De Camé's waren bij zonder aardige clowns en het duo El Mondo was bijzonder lenig. De gooche laar Phoa Yan Tiong toonde dat hij een meester-goochelaar is en Diana en Ga- lanti maakten veel muzikaal gerucht met xylofoons en bellen. Na de pauze opnieuw The Three Jack sons, Herman 't Hart in een gezellig babbeltje, Gisèle el Mondo die danste op muziek van Franz Liszt, Willeke Alberti met „Mijn Dagboek" en „De winter was lang" en tenslotte de heerlijke dwazen De Mounties, die voor een daverend slot zorgden. De heer Kraayenhagen dankte de ar tiesten, die in de pauze voorgesteld waren aan de koninklijke gasten, waarna een grootse tombola met als hoofdprijs een fiets voor het geld zorgde dat straks aan het Nederland Astmafonds aangeboden zal worden. Opnieuw is een auto uit de bocht van de Soesterbergsestraat bij de Van Beunin- genlaan gevlogen. Achter het stuur zat de 20-jarige militair D. D. Hij remde af voor tegenliggers, slipte en kwam met grote vaart tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd. Dokter Stroband verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het hospi taal Oog in Al te Utrecht gebracht werd. Zijn verwondingen waren van zo lichte aard dat hij de volgende dag al ontsla gen werd. De ledenvergadering van de Oranjever eniging „Wilhelmina", die donderdag avond in restaurant ,,'t Zwaantje" werd gehouden, stond in het teken van de vie ring van het a.s. bevrijdingsjubileum. Vooraf ging het jaarverslag van de secre taris, waaruit bleek, dat het ledental op 1 januari van dit jaar 394 bedroeg, In het verslag passeerden de vele activitei ten van de vereniging in 1964 de revue. Op 5 mei het fantastisch optreden van de Bosslé troupe. Voor de interkerkelijke dienst op 4 mei is de belangstelling niet groot meer. Op 4 juni genoten de bejaar den van een heerlijke bustocht. De bescheiden van de penningmeester werden in orde bevonden. De penning meester heeft een bedrag kunnen reser veren voor het jaar 1965. Voorlopige schema's werden vastgesteld voor de viering van koninginnedag en de bevrijding. Zaterdagmorgen ging op het bouwterrein aan de Buys Ballotlaan de eerste spade in de grond voor de nieuw te bouwen Hervormde Kerk. Dit gedenkwaardige feit ging vergezeld van een korte „hage- preek" en het geheel stond onder leiding van ds A. Vroegop. Aanwezig waren om. de leden van de kerkbouw commissie, leden van de kerke- raad en tal van lidmaten, alsmede pas toor dr P. J. de Bruin. De openluchtsamenkomst werd geopend met het zingen van „Looft God, die ze gent al wat leeft", met muzikale begelei ding van de harmonie St. Jozef". Ds. Vroegop hield zijn preek naar aanleiding van Joh. 1 vers 14, en sprak over de te bouwen kerk, waarin Gods woord gepre dikt zal worden. De heer Kaldenberg, voorzitter van de kerkbouw-commissie, stak hierna de eer ste spade in de grond. Als souvenir aan dit gedenkwaardige feit overhandigde ds Vroegop de heer Kaldenberg een mi niatuur zilveren spade met inscriptie, in etui. Pastoor de Bruin sprak woorden van medeleven met het werk van de kerkbouw. De steeds actieve buurtvereniging „Oran je", verkeert in een bestuurscrisis waar door het bestaan van de vereniging op spel staat. Van het bestuur, dat uit zeven leden bestaat, hebben drie leden wegens vertrek moeten bedanken, terwijl twee leden, onder wie de voorzitter, wegens drukke werkzaamheden hun ontslag als Max Tailleur is zaterdagavond voor niets in Soest opgetreden omdat hij aan het begin van dit jaar een cheque van 3000,kreeg voor zijn rheumafonds. Die werd hem aangeboden door K.P.S., de voetbalvereniging van 't paleis, waar van bestuur en leden zeer gewiekst zijn in het bijeenbrengen van gelden voor goede doeleinden. De weldadigheidsvoor stelling van zaterdag was bestemd voor het Nederlands Astmafonds. Max was goed op dreef en hij liet weer eens duidelijk merken dat hij het heel anders doet dan u en ik wanneer we eens leuk willen zijn. Wij sloven ons enorm uit om een mop te „brengen" en hij die dit het beste doet is bij ons de pikeur. Max Tailleur brengt niets, die ratelt achter elkaar door en als hij klaar is dan is er weinig achtergebleven in het ge heugen van zijn lachende toehoorders. Dat is natuurlijk net de bedoeling, want anders zou iedereen moppen van Tailleur vertellen en dan hoefde niemand naar zijn „Doofpot" in Amsterdam. „Ik wil van m'n vrouw af, Sam, wat geef je ervoor?" „Niks Moos", antwoordt Sam. „Verkocht!", zegt Sam opgetogen. En zo gaat het maar door in een sneltreinvaart. Een rabbi zit tegenover een pastoor in de trein. De pastoor dut heerlijk, de rab bi is wagenziek. Ineens vindt de ramp plaats. De rabbi moet overgeven en het hele zaakje komt op de slapende pastoor terecht. Deze dut. Na enige minuten maakt de rabbi hem wakker en zegt met veel zorg in zijn stem: „Voelt u zich nu wat beter?" O ja, de prins was even kwaad, en te recht. Grote lummels, die misschien nooit uit gaan en altijd bij de televisie hangen om te wachten of het beter wordt, en die misschien naar de K.P.S.-weldadigheids- voorstelling komen omdat het niets kost, kunnen dan niet eens op tijd zijn. „Als ik op tijd ben dan kunnen zij ook op tijd komen", zei de prins terecht. Voortaan de deur potdicht als de voor stelling begonnen is! KANTMAN. bestuurslid hebben ingediend. In verband met deze vacatures hield de vereniging een ledenvergadering, die maar door vier leden werd bezocht. Dit had tot gevolg dat men niet tot het vormen van een nieuw bestuur kon komen. De aftredende en nog zittende bestuursleden geven de leden alsnog de gelegenheid om voor 15 december a.s. suggesties en (of) candidaten schriftelijk naar voren te brengen. Indien dit geen oplossing biedt zal tot liquidatie van de vereniging moe ten worden overgegaan. Het bestuur is echter van mening dat de speeltuin voor de kinderen niet verloren mag gaan en is na eventuele liquidatie van plan de verenigingsgelden te bestemmen voor de speeltuin, die dan voor een ieder toegan kelijk zal zijn. Suggesties en namen van candidaten worden schriftelijk ingewacht bij de heer Wesselkamp, Generaal Spoorstraat 52, of bij de heer Veenendaal, Van An- gerenstraat 6. Geen van de 12-tallen kon tot winst ko men. K.V.O. 1 verloor thuis met 4-3 van Tovers 3. Inplaats van K.V.O. gaven de Tovers-veteranen het tempo aan. De ruststand was ook 1-0 voor de Tovers. K.V.O. maakte daarna gelijk en het werd zelfs 3-1 voor de K.V.O.-ers. Helaas moesten zij langzaam maar zeker de voorsprong prijsgeven. K.V.O. 2 verloor thuis met 4-3 van Vin ken I. K.V.O. 3 ging naar Den Dolder om daar met 14-2 van D.O.S.C. 1 te verliezen. Asp. B verloor op eigen terrein met 4-1 van R.D.Z.-B. De wedstrijd K.V.O. C- Samos F werd afgelast. Op 5 december zullen er geen wedstrijden gespeeld wor den. Op woensdag 2 december komt Sint Ni- colaas in het K.V.O.-gebouw op bezoek. De avond begint om 7 uur en is speciaal bedoeld voor de aspiranten en pupillen van K.V.O. VOETBAL Soesterberg heeft in haar uitwedstrijd met 4-3 verloren van R.K. Unitas. Bij de rust had Soesterberg een voor sprong, doch in de tweede helft zat het geluk tegen. Unitas wist reeds in de der de minuut de score te openen (1-0). doch 8 minuten later maakte linksbin nen Bontsema met een hard schot gelijk (1-1). Ruim 20 minuten later scoorde de midvoor van Unitas (2-1), maar nog geen 10 minuten later scoorde linksbuiten Veenekamp weer voor Soesterberg (2-2) en zorgde midvoor Huisman voor een voorsprong (2-3). In de tweede helft duurde het meer dan een half uur voor dat er een doelpunt werd gemaakt. Het was Klip die door een kopbal in ei gen doel de tegenpartij aan een doelpunt hielp (3-3), 'n stand die Unitas nog ver hoogde tot 4-3. i

Soester Courant | 1964 | | pagina 1