1 III II Voer ai uw FOTO-OPDRACHTEN De kleurentelevisie is er 1 MET RAAD EN DAAD SOESTERBERG Officiële mededelingen. Kleine PIANO'S Pianohandel W. VAN TOL Krabbels van Knelis Lenssen+de Wolff FaToSbJa9er Duivententoonstelling Ernstig verkeersongeval Druk bezoek van de Sint De Vietnamese knoop moet worden doorgehakt onroerende goederen taxaties hypotheken r assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Te|. 2169 van rose van een meisjesgezicht. Het rood van een geranium, het groen van een eikenblad, het blauw van een japon, het komt alles eerlijk op het scherm. Maar de echte test voor de kleurentele visie is de fijne nuance, de pasteltint, de onduidelijke halftoets. Niets is daarbij zo teer van toon als de gezonde huidskleur van een Jonge vrouw. Welnu de beeldradio heeft er geen moeite mee. Langzame overgang. Z.il de kleurentelevisie werkelijk algemeen worden? Waarschijnlijk! Maar het tempo waarin de overgang van zwart-wit naar kleuren zich zal voltrekken zal misschien langzaam zijn. Niemand behoeft zich im mers te haasten, want de kleurenuitzen- dmgen zijn zogenaamd „compatible" dat wil zeggen dat men met een zwart-wit- ntvanger ook de beelden van de kleu- rtnzender kan ontvangen, maar dan na tuurlijk in zwart-wit. De voornaamste kwelling voor de bemid delde kijker van „dan" zal dus de temp tatie zijn: „Als ik er nu nog een drie mille tegen aan gooi, kan ik dit beeld in kleuren zien!" Wie zal lang genoeg in staat zijn deze verleiding te weerstaan, als zijn beurs hem daartoe niet dwingt? Met dat al staat de eerste kleurenstudio er! In verscheidene landen zijn al kleu- renprogramma's in de lucht. De tech niek is klaar Dat zij duur is kan ze niet helpen! Terecht mag ze verwijzen naar het wonder dat het kan. door W VOGT Geruisloos is een nieuw expiriment ge start in Eindhoven. Het is de kleurente levisie onder de leiding van Prilips. En kele bevoorrechten hebben een kleuren- ontvanger in bruikleen gekregen om te rapporteren hoe de expirimentele uit zendingen uitpakken. Doet 't iemand nog wat in deze tijd die gewend is aan technische sensaties? De kleurentelevisie is een feit! Zij is een technische triomf van ongehoorde schoonheid. Weinigen kunnen die schoonheid ten volle herkennen. Er behoeft niet lang over geredeneerd te worden. De kleuren-t.v. kan vandaag worden geïntroduceerd. De zenders van Lopik en van de andere zenders kunnen zonder veel omslag klaar worden gemaakt voor kleuren-t.v. Als 't niet aanstonds gebeurt komt dat omdat niemand kijkers op kosten durft te jagen. Want iedere zwart-wit-kijker van nu moet een nieuw toestel aanschaf fen, als hij zwart-wit-beelden vervangen wil zien door gekleurde. De eerstvolgende experimentele uitzen ding is op 16 december: daarna op 13 januari. Uitstekende resultaten. We hebben de kleuren-prestaties gezien. Ze zijn perfect. De kleurennuancea vooral zijn indrukwekkend. Neem eens die fijn genuanceerde tint ons toch irriteert. Meesteres van nuancen. Bij de kleurentelevisie zien we het ver schil. Deze overbrenging is de reële wer kelijkheid zonder overdrijving naar bo ven of beneden. Zij is de meesteres van de nuances in tinten, die de kleurenwe- reld zo lieflijk kunnen maken. Bruin is immers niet alleen maar bruin! Wie in afgelopen weken 't herfstbos heeft gezien, weet dat. Er zijn talloze zachte overgangen. De kleurentelevisie beheerst ze alle. Niet door ze op te sieren, maar door ze eerlijk weer te geven. Dat ze daartoe in staat is, maakt haar tot een ware triomf van de techniek. De kleurenstudio is gehuisvest in het Philips' laboratorium in Waalre. De stu dio beslaat een oppervlakte van zestien bij vijftien meter. De reikwijdte van de experimentele zender is niet meer dan een kilometer of vijftien om Waalre heen. Mevrouw Elly Brambach-Fetter - die met raffinement de kleuren van haar dress kiest - is de le kleurenomroepster van Nederland. Een charmante verschijning, die door de kleuren volkomen recht werd gedaan! Men verwacht in deskundige kringen een voorzichtige invoer van een gekleurd pro gramma tussen 1967 en 1970. De driejarige Anita van Delft werd vijf weken geleden naar het zie kenhuis in Tilburg gebracht, ernstig gewond, nadat zij door drie hon- dan meer dan zestig keer was gebeten. Zij is nu weer thuis, op Sint Nicolaasdag werd zij uit de verpleging ontslagen. Op haar gezichtje zijn nog duidelijk de sporen van de verwondingen te zien. Anita (1.) en haar zusje verzorgen de poppen. RIOLERING. Ik heb een woning waar van ik een rekening ontving voor aan- sluting op de riolering. Hoeveel mag ik de huurder hiervan in rekening brengen en moet dit via de huuradviescommissie of per aangetekende brief aan de huur der, vraagt W. R. Antwoord: Hiervoor kunt u niet eigen machtig een bedrag rekenen. Dit moet vastgesteld worden door de huuradvies commissie in vergelijking met gelijk waardige panden. wens: er gaat geen dag voorbij zonder dat er wel eens ergens tegen de regering wordt gedemonstreerd. Staatsgrepen .zijn er al bij de vleet geweest. Praten zinloos. De oorlog naar Noord-Vietnam verplaat sen is ook al aangeprezen als een metho de om de Noordviethamezen te dwingen tot onderhandelingen te komen. Maar zelfs als dat zou lukken en als Ho Tsji Minh inderdaad zou beloven voortaan de rebellen niet meer te bevoorraden, dan nog is de rust niet hersteld: die Viet Cong blijft toch wel bestaan en zal door gaan te vechten De enige partij waar mee onderhandeld zou kunnen worden, is die Viet Cong zelf, die daar echter geen enkele behoefte aan heeft: ondanks de Amerikaanse hulp aan de regeringstroe pen is hun machtsgebied voortdurend ge groeid en ook hun aantal sterk toege nomen. De onderhandelingsbereidheid zal ook niet vergroot worden als men doorziet dat de enige reden waarom de Amerika nen onderhandelingen wensen is, dat ze dan met fatsoen kunnen vertrekken. De rebellen zullen redeneren dat dit vertrek toch wel komt en het aan de Amerika nen overlaten hun nederlaag te slikken of een manier te vinden om hun gezicht te redden. Geen hoop. De enigen die de misère op kunnen los- en zijn de niet-communistisehe Zuid- vietnamezen zelfdoor een bewind in te stellen waar de meerderheid van de be volking eindelijk wel positief achter wil gaan staan. De ervaringen sinds de val van Diem zijn echter niet van dien aard dat iemand er nog veel hoop op kan hebben. Het lijkt of Johnson niet veel kans heeft: doorgaan zoals nu - een affaire zonder veel uitzicht - of maar vast een terug trekken van de Amerikanen voorberei den, die niet teveel prestigeverlies met zich brengt. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 Geen spoor van die prentbriefkaarten lieflijkheid, dat overbelaste blauw van de hemel of het menie-achtige rood van de koontjes der wangen. Zeifs zien we het verschil met de uit- tartende kleurengaafheid van de kleu renfilm. We zien zo'n film immers zo vaak met de bewonderende blik van de toeschouwer, die zich voldaan toont met de weergeving van wat hij voor een wer kelijkheid wil aanvaarden. Maar waarvan de overdadige echtheid die zij opeist, In De Gouden Ploeg is een duiventen toonstelling gehouden van de vereniging „De Vriendschap". De uitslagen zijn: Klasse 1: 1 W. Altenaar, 2. G. H v. d. Broek, 3. B. G. Schimmel. Klasse 2: 1. W. van Breukelen, 2. Z.K.H. Prins Bernhard 3. G. H. v. d. Broek. Klasse 3: 1 E. Veer man, 2. P. Taalman, 3. G. van Klooster. Klasse 4: 1 G. Sukel, 2. A. B Grift: 3 J G. Kamerbeek. Klasse 5: 1. G. Sukel, 2. E. Veerman, 3 J. C. Wijnands. Klasse 6: 1 D. J. Bos, 2. W Nieuwenhuis: ZE. Vermelding: J. G. Kamerbeek. Klasse 7: 1. G. Hooijer, 2. W. Roest, 3. D. J. Bos. Klasse 8: 1. Z.K.H Prins Bernhard, 2. B. van Gardingen, 3. G. H. v. d. Broek. Klasse 9: 1. W. Roest, 2. G. Hooijer, 3. P. Taalman. Klasse 10: 1. W. Nieuwenhuis. 2 C. P. Jak, 3. G. Reijerse. Klasse 11: 1. F. Groenesteijn, 2. D. J. Bos, 3. A. B. Grift, Klasse 12: 1. C. Kaats, 2. Z.K.H. prins Bernhard, 3. P. Taalman. De mooiste doffer van het geheel was van W. Altenaar. Dit was tevens de schoonste van het geheel. De mooiste oude duif was van W. van Breukelen, de mooiste jonge duif van W. Nieuwenhuis en de mooiste jonge doffer van G. Hooij er. p p Uit de richting Amersfoort reed vrijdag middag, ongeveer half zes, op de Amers- foortsestraat, ter hoogte van St. Jan, een vrachtauto die werd ingehaald door 'n sportauto bestuurd door de 21-jarige student J. v. d. W. uit Utrecht. Uit de andere richting naderde een luxe auto, die bestuurd werd door de 26 jarige H G. W P uit Deventer. De bestuurder van deze auto, die werd aangereden door de sportauto, raakte hierdoor de macnt over zijn stuur kwijt en kwam met zijn wagen in een bossage op het voetpad terecht. De sportauto kwam daarna frontaal in botsing met 'n tegenligger, een Peugeot, die werd be stuurd door de 55-jarige A v. d. B. uit Amersfoort. Beide bestuurders werden zwaar gewond en moesten op last van dokter Splinter naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" worden overgebracht. Alle drie de auto's werden zwaar beschadigd- Naar aanleiding van dit verkeersongeval ontstond er een geweldige file-vorming, waarbij zich nog twee kettingbotsingen voordeden, waarbij in totaal acht auto's betrokken werden, die min of meer ern stig werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor. Zondagavond was de toestand van de beide gewonden redelijk. Donderdagmiddag was St. Nicolaas op be zoek bij de bejaarden van de algemene bejaardensociëteit, waar hij zijn zwarte knecht aan alle bezoekers een presentje deed uitdelen. Ook traktaties ontbraken niet. Ook een viertal bejaarden, die pas jarig waren geweest, boden een tractatie aan. Een van de volgende dagen heeft de Sint met zijn trouwe knecht verschillende scholen bezocht, zoals de Sint Carolus- school, de Titus Brandsma- en de Open bare school, waar hij overal met gejuich ontvangen werd en er behalve lekkers ook veel wijze lessen werden uitgedeeld. UITBREIDINGSPLANNEN IN VOORBEREIDING De burgemeester van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 36, lid 4, van de Wo ningwet. brengt ter algemene kennis dat door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 18 november J.l. is besloten dat uitbreidingsplannen zullen worden voorbereid c q herzien voor de gronden in de gemeente, welke op de bij dat besluit behorende kaart in rood zijn aangegeven, waarin ondermeer de vol gende gronden vallen: a. de percelen, gelegen langs het Kerkpad en de Lange Brinkweg, voorzover niet opgenomen in het uitbreidingsplan Lan- plan „Oude N.H. Kerk en Torenstraat": gelende de bestemming in onderdelen voor gronden langs de Rijksweg en het partieel uitbreidingsplan Lange Brinkweg, zijnde het in voorbereiding zijnde uit breidingsplan Lange Brinkweg II. b het gebied, gelegen rondom de oude N.H. Kerk en nabij de Torenstraat, voor zover dit gebied niet is ontgonnen in het in Soest-Zuid of in het uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderdelen voor gronden langs de Rijksweg, zijnde het in voorbereiding zijnde uitbreidings plan „Oude N.H. Kerk en Torenstraat": c. de gronden, begrensd door de Prins Bernhardlaan, de Talmalaan, de Soester Engweg en de Rubenslaan, zijnde het in voorbereiding zijnde uitbreidingsplan „Talmalaan-zuid" d. enige percelen, gelegen nabij Colenso, voorzover die gronden niet zijn opgeno men in het uitbreidingsplan Landelijk Gebied, het uitbreidingsplan in onder delen voor gronden, gelegen in de wijken Soestdijk-'t Hart of in 't partieel uitbrei dingsplan regelende de bestemming van gronden gelegen nabij Colenso, zijnde het in voorbereiding zijnde uitbreidingsplan „Colenso II". e. enige percelen, gelegen aan de Konin- ginnelaan en de Koningsweg, waarop de gebouwen van de N V. Foxboro zijn opge richt, zijnde het in voorbereiding zijnde uitbreidingsplan van het „Industrieter rein 't Hart". f de gronden, gelegen op de Soester Eng, voorzover die gronden niet zijn opgenomen in uitbreidingsplannen voor gronden, gelegen op deze Eng, zijnde het in voorbereiding zijnde uitbreidingsplan „Stadscentrum en Zuidhelling Soester Eng": g. gronden, gelegen in het Soesterveen, voorzover niet opgenomen in het uit breidingsplan in hoofdzaak Soesterveen 1 of in het uitbreidingsplan on onderde len voor gronden gelegen nabij het Soes terveen d.d 18 februari 1959, zijnde de verdere in voorbereiding zijnde uitbrei dingsplannen „Soesterveen". Soest, 4 december 1964. HINDERWET Burgmeester en wethouders van Soest, brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. C. J. van de Salm, Soesterbergsestraat 12 te Soest, om een nieuwe, de gehele slagerij annex rokerij omvattende ver gunning, in het perceel Soesterbergse straat 12, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 6479 b. Automobielbedrijf Gebr van Kooy N.V., Soesterbergsestraat 2 te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvat ten vergunning voor verkoop en herstel van motorvoertuigen, in het perceel Soes terbergsestraat 2, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 7455. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen dezer vergunnin gen in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zullen op dinsdag 22 december a.s des voormiddags, resp. te 10.30 en 11.00 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden inge bracht Soest, 4 december 1964. Tijdens de verkiezingscampagne kon pre sident Johnson haast geen krachtige maatregelen nemen over een zo omstre den zaak als Zuid-Vietnam. Niemand die naar de stem van de bevolking dingt, kan zich permitteren massa's tegen zich in het harnas te jagen. Maar nu hij zeker is van zijn ambt, lijkt het waar schijnlijk dat president Johnson zal gaan proberen de knoop in zijn Zuidoostazia- tische chaotische strijdtoneel te ontwar ren, Generaal Haxwell Taylor, zijn am bassadeur in Saigon, heeft rapport uit gebracht en daarnaast zijn er nog de adviezen van de militaire leiders. Wat daar precies instaat, weet (nog) geen buitenstaander. Maar wel is bekend geworden dat de militairen ongeveer eensgezind van oordeel zijn dat op de huidige manier de strijd met wapens niet is te winnen. En als logische con clusie wordt een andere strijdmethode aangeprezen, die inhoudt de gevechten te verplaatsen naar Noord-Vietnam. Het is niet zo'n originele gedachte: het komt er op neer wat ook MacArthur wenste toen de strijd in Noord-Korea wat moeilijker werd. Er is echter dit verschil: toen ging het om luchtaanvallen op Chi nees gebied en nu op dat van het kleine Noord-Vietnam. Nieuwe en bespeelde Vanaf ƒ650,-. 5 jaar garantie. Nieuweweg 103 - Telefoon 2968 Electr. Orgels - Pianobanken etc. Niet aanlokkelijk. Niettemin kan men niet verwachten dat Peking zich er buiten zal houden als Washington de strijd naar het land van Ho Tsji Minh overbrengt. Dan gaat mee tellen dat de V S. wel over een materieel overwicht beschikken, maar dat de Chi nezen een onnoemlijke mankracht tot hun beschikking hebben en dat is in een jungle-oorlog ook van groot belang. Dit vechten kan daarom al weinig aanlokke lijk zijn. Maar bovendien: Noord-Vietnam is ei genlijk geen partij in de burgeroorlog van de Zuidvietnamezen. Wel steunt het de Viet Cong-rebellen en levert het hen wapens, instructeurs en al wat ze verder nodig hebben, maar de communis ten kunnen dit alleen maar doen omdat er grote ontevreden groepen in Zuid- Vietnam zijn. Dat die er zijn, leidt geen twijfel: het zou een wonder zijn als het anders was na zo veel jaren van wanbestuur. Trou- Kijkje in de kleurentelevisiestudio te Waalre As je 't ming vraogt dan mok zeige dak niks teuge kefeehou- wers heb. Nie om kof fie bie te drinke, want dat ken ikke bie Kne- liao ok, maor om us 'n slokkie te vatte en us 'n bietje te klassi- neere Zo ister 'n kefeehou- wer waor ikke "wel us mit Kneliao kom. Nee, nie in Soest. Das 'n beste man en die man het 'n wief datter weeze mag, 'n knap frommes, al mag Kneliao d'r ok weeze. Op 'n aoved komme d'r 'n paor jonges in dat kefee. Twee ouwe, zeige die en die vatte d'r slokkie. Nog twee ouwe en nog twee en toeng wouwe die manne weggaon zongder te betaole. Die kefeehouwer het 't daor nie op en die zelt netuurlek, jonges, noeng geen flauwekul, want bisnus is bisnus, waor of nie. Jao zeit die ene en die vat 'n stoel en die gif die kefeehcuwer 'n klap, heul bar Alleenig maor om die paor slokkies Die zwerrever het daoveur 'n jaor ekree- ge, maor veur ming hadde de rechters die dallever twintug jaor opgeborge, waant die eigeste kefeehouwer is noeng zo'n bietje ant gek worre van die klap. Alsmaor bie de dokter loope, alsmaor pille slikke, alsmaor vekaansie, alsmoar in bed leige. Dan kom tie op en dan zeit zijn wief teugde de kleine deeretjes en jochies die zullie hebbe, kiek us, pappie is nie verkouwe meer. Pappie is heule- gaor beeter. Jao amme klompe, waant 'n ketier laoter ziet Pappie de maon veur 'n doedelzak an en die loop kolder uut te slaon en dan mot Pappie maor weer zien bed m omdattie zo verkouwe is. Daoran mos ik denke toenk las dat d'r manne binne die in Engeland de doodstraf wille afschaffe. Dat motte zullie maor meteen doen dan kenne boeve pelisie- manne in mekaor rammele Die manne hebbe daor geen waopes en die binne ok nie allegaor Anton Geesink. Noeng weete zullie dat alle manne, die in Engeland pelisimanne vermoorde, op- pehange worre zongder perdon en dan binne d'r netuurlek hoope manne die denke, ikke -begin d'r nie an om 'n peli- sieman dood te steeke. Strakkies kejje dat makkelek doen. Die smeerlap, die hier die kefeehouwer veur zien levesdaoge ongelukkig eslaoge het, die het maor 'n jaor baojes ekree- ge en ajje strakkies in Engeland 'n pe- lisieman dood steek dan hejje kaans dajje twee jaor krieg. Da was van de zeenewe zeit de rechter dan.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2