als het om sparen gaat E E 02 2 B. en W. antwoordt raadsleden OPTIEK SPUKER G003SMEREN UPER 20.000 BLO Gebr. VAN Warmw Maison Termonde Kerst- en Nieuwjaarskaarten Klaar terwijl U wacht! GARAGE BOSBOOM wv komen\ r JAPONNEN en JPAKJES. Een fantastische trui I Bijeenkomst van jonge christenen Uitbreiding Soester Volleybal Vereniging BEYEB©L SMEERSTATION MET R AAD EN D AAD lüii.'iii'ui.'i.'m Soester Courant OROGtSTCRM MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Het college van B. en W. heeft antwoord gegeven op vragen en bemerkingen van de raadsleden, gedaan in de twee afde lingsvergaderingen waarin de begroting behandeld is. Het uitkeringspercentage voor de alge mene uitkering uit het gemeentefonds was aanvankelijk 120 en is verhoogd tot 133. Bij de samenstelling van de ont- werp-begroting 1965 is rekening gehouden met een voorlopig uitkeringspercentage van 138. Op grond hiervan kon de alge mene uitkering 530.500,hoger wor den geraamd dan oorspronkeijk voor 1964 was uitgetrokken. Inmiddels is een schrij ven van de minister van financiën ont vangen met de mededeling dat het voor lopig uitkeringspercentage wordt ver hoogd tot 149 als compensatie voor ho gere pensioenbijdragen salarisverhogingen per 1 januari 1965 en invoering van de Algemene Bijstandswet. De financiële ge volgen van de invoering der Algemene Bijstandswet zijn nog niet bekend. Voor iets aparts-: - Burg. Gröthestraat 36 Tèlef. 3332 Het college van B. en W. kan er geen tegenstrijdigheid in zien dat het rijk de belastingen verlaagt en dat in enige ge meentelijke belastingen verhoogd worden. De opbrengst van rijksinkomstenbelas ting houdt verband met het gestegen loonpeil en vertoont bij een gelijkblij vend tarief een sterk stijgende lijn. Met de voorgestelde verhoging van de straat- en rioolbelasting en het rioolafvoerrecht, I die naar vaste grondslagen worden ge heven, is dat niet het geval. Bij het onderwijs worden gebruikte nood- lokalen in gebruik genomen omdat hier voor geen urgentieverklaring en rijks- goedkeuring nodig is. Voor de noodloka- len met lange levensduur, die sommige leden wensen zijn deze wel vereist. In tw.ee nog te ontwikkelen uitbreidings plannen zal er zo mogelijk rekening mee gehouden worden dat enkele terreinen worden aangewezen voor de bouw van kleine bungalows voor eigen bewoning. Het schilderwerk van de woningen aan de Bilderdijklaan en de Bonifaciusstraat- Braamweg is in de jaren 1962 tot en met 1964 afgebrand, gegrond en overgegrond. Het bijwerken en afschilderen van de woningen is in de begroting 1965 opge nomen. Getracht zal worden het vegen der schoorstenen van alle gemeentewoningen voortaan tijdig te doen geschieden. Het is niet wenselijk dit vegen aan de be woners over te laten omdat het dan soms in het geheel niet gebeurt. Aan de be woners van weekwoningen wordt 5 cent per week in rekening gebracht voor het vegen en aan bewoners van maandwonin- gen 25 cent per maand. De bijdragen voor glasverzekering zijn 18 cent per week en 1,per maand. De weekbedragen zullen in 1965 15 cent worden. Vergoedingen naar het werkelijk gebruik van verwarming zullen pas het volgend stookseizoen berekend kunnen worden als alle complexen woningen op de Eng ge reed zijn. De warmtemeters zullen dit sei zoen bij wijze van. proef wel gebruikt worden. Maatregelen zullen worden genomen dat bij het verlaten van een gemeentewoning de gestorte waarborgsom spoediger kan worden afgerekend. Voorzover de middelen dit toelaten wordt doorgegaan met de betegeling van de pa den achter gemeentewoningen. De kosten van centrale verwarming van de flats op de Eng hebben in 1963 meer bedragen dan de door de bewoners be taalde bedragen van 4,07 per week. Het negatief saldo van 9166,47, dat mede is onstaan door droogstoken voor de bewoning en doordat de woningen van een flat niet gelijktijdig voor bewoning gereed komen, is op de balans gebracht en zal in de volgende jaren moeten wor den ingelopen. Na verloop van enige tijd zal moeten blijken of de huidige bijdrage voldoende is. De prijs van olie speelt hierbij uiteraard ook een rol. Door gemeentewerken zijn reeds prijsop gaven gevraagd voor het aanbrengen van kleur op de betonlijsten van de flatwo ningen, teneinde deze een beter aanzien te geven. Dit zal een vrij groot bedrag aan kosten met zich meebrengen. Ge poogd zal worden of het rijk bereid is deze kosten nog onder de stichtingskos- ten der woningen op te nemen, wat dan uiteraard een huurverhoging zal mee brengen. Door de gemeente-ontvanger wordt reeds een onderzoek ingesteld naar de moge lijkheid om ter besparing van de admini stratie- en controlekosten de huren van gemeentewoningen per maand te innen: binnenkort zal het college van B. en W. hierover een voorstel ontvangen. De verkeerscommissie is bezig aan de sa menstelling van een rapport betreffende de aanleg van parkeerhavens en even tuele andere verkeersmaatregelen voor Soesterberg. Voor Soest en Soestdijk zal daarna een rapport samengesteld worden. Of overschakeling op aardgas voor ver warming van gebouwen meer econo misch is zal voor ieder geval afzonderlijk bekeken moeten worden. Na overleg met de verkeerscommissie zal aan de A.N.W.B. toestemming worden gevraagd om aan de wegwijzers richting aanwijzers voor het industrieterrein aan te mogen brengen. Aan gemeentewerken zal opdracht worden gegeven om aan de buitenkant van de flats bordjes aan te brengen met de num mers van iedere flat. Bij het ingebruiknemen van een flat wordt als regel een auto voor het halen van grof vuil ingezet. Het laten maken van een extra rit in het najaar voor het ophalen van tuinafval is in verband met de personeelsbezetting moeilijk uitvoer baar. In die tijd moet namelijk veel bladafval langs de wegen worden opge ruimd. In het bestek voor verbetering en riole ring aan de Postweg en de Luitenant Koppenlaan wordt ook de verbetering van de Sterrenbergweg opgenomen. Bij de huizen aan de Laanstraat, tussen Koekoekweg en Dorresteinweg, is ge meentewerken met een noodoplossing bezig om de plassen achter die woningen weg te krijgen. In verband met vernieling zullen meer dere bomen langs de Nieuwstraat moeten worden vervangen. Bezien zal worden om daar waar het trottoir nogal smal is geen nieuwe bomen te planten. Een toezegging om alle rapporten van de verkeerscommissie ter kennis van de raadsleden te brengen kan het college van B. en W. niet doen. Een aanwijsbord voor doorgaand verkeer is reeds besteld. Het zal bij de Hartman laan-Aagje Dekenlaan geplaatst worden. Een elders genomen proef met het ge bruik van plastic vuilnisemmers is niet gunstig uitgevallen. Ze zijn ook veel duurder dan de emmers die nu in ge bruik zijn. Getracht zal worden zo spoedig mogelijk verbetering te brengen in de verkeerssi tuatie op de hoek van de Vondellaan en de Soesterbergsestraat. Gedacht wordt aan een verkeersmaatregel waarbij het rijden met auto's uit de Vondellaan naar de Soesterbergsestraat verboden wordt Reeds meermalen is er door het college van B. en W. bij rijkswaterstaat op aangedrongen verbetering te brengen in de verkeerssituatie op het kruispunt rijksweg-Van Weerden Poelmanweg. Als de automatische verkeerslichten bij 't Zwaantje aangebracht zijn dan kun nen deze de gehele dag werken en kan men daar gemakkelijk de weg oversteken. Verwacht wordt dat van een brug weinig gebruik gemaakt zal worden. Bovendien is een brug voor oudere mensen te be zwaarlijk. Het personeel van het gasbedrijf komt niet voor een gratificatie in aanmerking omdat overuren tijdens de inruilaktie betaald zijn. Als begrafeniskosten niet door een ver zekering gedekt worden en ten laste van de dienst moeten komen, wordt steeds de nodige soberheid betracht. Er is een schets gemaakt voor een een voudige verbetering van het restaurant van het Soester Natuurbad. Het college van B en W. staat sympa thiek tegenover het schoolzwemmen in overdekte instructiebaden maar de vraag is op welke wijze dit opgelost moet wor den. Naar de mening van het college dient op de scholen in het algemeen meer aandacht aan de sport geschonken te worden. Een plan voor verbetering van de stoep van het raadhuis is bij gemeentewerken in voorbereiding. De buitenverlichting wordt hierin betrokken. Te zijner tijd zal hiervoor een krediet worden gevraagd. Het college van B. en W. overweegt het houden van een burgerdag in mei 1965, maar staat sceptisch tegenover de be langstelling, die in het verleden gering was. Pas als een rapport ontvangen is over 't gemeentelijk personeelsbeleid kan beoor deeld worden of het aanbeveling verdient een jurist aan te trekken. Het college van B, en W. acht het geen al te groot bezwaar dat inwoners van Soesterberg naar Soest moeten voor aan giften van geboorte en overlijden nu de verkeersmiddelen verbeterd zijn. Door de vernieuwing van 't woonwagen kamp en een verbeterd toezicht is het aandeel van de kosten voor Soest nogal gestegen. Op provinciaal niveau is over leg gaande om tot verlaging der kosten te komen. De ideeënbus van de gemeente beant woord niet aan de verwachtingen die daaraan werden gesteld. Het is de bedoeling dat het Kerkpad een rustige weg voor voetgangers en wielrij ders blijft. Aan bewoners die een auto hebben wordt zonodig ontheffing ver- Wij verzorgen van uw eigen kleur- of zwartwitopnamen. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Gröthestraat 45 - Telefoon 3917 leend van het verbod daar met een auto te rijden. Aan de politie zal worden opgedragen een strenger toezicht op loslopende honden te houden, hoewel het wel eens moeilijk zal zijn de indentiteit van een loslopende hond vast te stellen. Omtrent de benoeming van een korpschef van politie is nog niets bekend. Tegen het stoken van afgewerkte olie kan door de politie niet worden opgetre den. Wel kunnen krachtens de bouwver ordening maatregelen genomen worden. Een bewoner van de Eigendomweg heeft reeds in september een aanschrijving gehad waarbij hem op deze bepaling is Trwaen zijn er in alle maten, soorten en model len. Een trui is wel het meest gedragen kledingstuk, dat er bestaat. Groot en klein, man en vrouw loopt er in rond. Zo'n heerlijk wollen omhulsel biedt allerlei voor delen boven andere warme kledij. Wij noemen er slechts enkelehet staat bijzonder sportief, geeft charme, zit veel warmer dan een vestje of pullover, is handig in het gebruik, en last but not leastmeestal zelf te maken. Ons model toont u een waar meesterwerkstuk. Het is een hemelsblauwe, bloe zende pullover, met contras terende rose strepen op de prachtige rolkraag, boord en manchet rand en. Voor de handige brei sters onder ons niet te moeilijk om zelf in elkaar te zetten. De bijpassende jo lige ijsmuts met grote pom poen betekent een peule- srhilletje. Zo'n trui, gedragen op een sportieve, strakke pan talon doet het altijd weer goed. Als u er een sjaaltje of een bloes onder draagt met hoge kraag, hebt u niet veel last dat de kraag van achte ren gauw vet of vuil wordt van uw kapsel. Bent u bang dat de uiteinden van de mouwen gaan smetten, sla dan tijdens het werk de boorden om of rol de mou wen op tot boven de ellebo gen, dan bent u na het werk met de schoon geble ven lange mouwen weer netjes. WILLY MAENS. (Nadruk verboden). gewezen. De straatpatrouille door de politie te Soesterberg is door het ingevoerde rou- leringssysteem juist uitgebreid omdat nu ook 's nachts met de mobilofoonwagen wordt gepatrouilleerd, betgeen voorheen niet het geval was. Bij El Paradiso wordt door de politie regelmatig controle uit geoefend. De scooters bij de politie worden niet intensief maar normaal gebruikt. In de winter is het gebruik beperkter dan in de zomer. Het college van B. en W. acht het niet nodig dat het politiepersoneel in het be zit van wisselgeld gesteld wordt omdat iemand die niet kan betalen omdat hij geen gepast geld heeft, dit op het politie bureau kan doen. Het benoemen, schorsen en ontslaan van het personeel van de brandweer is aan het college van B. en W. opgedragen. Ongevraagd ontslag mag niet worden verleend dan nadat de betrokkene door het college van B. en W. gehoord is of hem daartoe de gelegenheid gegeven is. Omtrent het lidmaatschap en het even tueel royeren als lid beslissen de bestu ren van de beide brandweerverenigingen. Aan de P.U.E.M. zal een opgaaf worden gevraagd van de kosten welke een ver- kabeling van het elektriciteitsnet aan de Oude Utrechtseweg medebrengt. Door de P.U.EM. wordt een plan opgemaakt voor een algehele verbetering van de straat verlichting. Het zal van de kosten af hangen of dit in 1965 geheel kan worden uitgevoerd. Aan de P.U.E.M. is reeds opdracht ge geven tot verbetering van de verlichting van de Soesterbergsestraat tussen de Van Beuningenlaan en Zonnegloren Er zal onder de aandacht van gemeentewerken gebracht worden dat de bomen bij lan taarns tijdig gesnoeid dienen te worden. Het plaatsen op diverse punten van aan wijzingsborden met de belangrijkste in stellingen verdient ook naar de mening van het college van B. en W. aanbeve ling. Er zal advies worden ingewonnen bij de verkeerscommissie. Een permanente verkeerstuin is voor praktische verkeerslessen zeer nuttig, maar de kosten hiervan bedragen zeker 30.000,tot 40.000,Een probleem vormt voorts de plaats waar de tuin ge maakt zou moeten worden. Bij de Nederlandse Spoorwegen zal ge ïnformeerd worden of het mogelijk is dat het knipperlicht in de Kolonieweg bij nadering van een trein uit Utrecht en het licht in de Veldweg bij nadering van een trein uit Baarn later in werking kan treden dan thans het geval is. Het ligt in de bedoeling dat in 1965 een onderzoek van de bevolking op t.b.c. zal plaats hebben. Er zal geinformeerd wor den wanneer Soest aan de beurt komt Met de woningbouwverenigingen vindt regelmatig contact plaats. Het ligt niet in de bedoeling 'n architect in gemeentedienst te nemen. Bij gTOtere objecten zal wel meer controle op het toezicht worden uitgeoefend. Het is nog niet bekend wanneer de defi nitieve beslissing betreffende de rijksweg door of om Soest genomen zal worden Bij de gesprekken over de gemeentelijke wegenplannen is de stedebouwkundige adviseur aanwezig die ook kennis heeft van de verkeerstechniek. Aan de Nederlandse Heidemaatschappij, die belast is met het onderhoud en de verzorging van de gemeentebossen, is ver zocht een plan te maken voor ruiterpa den, teneinde beschadiging van de bossen te voorkomen. Misschien doet zich de mogelijkheid voor in het begin van 1965 te komen met een voorstel tot aanstelling van 'n leerkracht voor lichamelijke oefening bij de lagere scholen. Van 16 scholen wordt door 1210 kinderen deelgenomen aan de schoolmelkvoorzie- ning. Daar schoolgelden voor muziekonderwijs naar het inkomen worden geheven acht het college van B en W. het voorshands niet noodzakelijk een post op te nemen voor bijzondere bijdragen in de school gelden. De plannen voor de bouw van het be jaardencentrum Molenschot zijn besteks- klaar en ze zullen binnenkort met het bestuur van de plaatselijke vereniging worden besproken. Het rapport betreffende de toekomstige ontwikkeling van Soesterberg zal voor de raadsleden ter inzage worden gelegd. Het college van B. en W. acht het bil lijk dat een rioolbelasting en een riool afvoerrecht worden geheven. De riool belasting komt ten laste van de eigenaar, die geen putten meer behoeft te laten graven als zijn perceel op de riolering aangesloten is. Het rioolafvoerrecht komt ten laste van de gebruiker, die geen kos ten meer behoeft te maken voor het le digen van de putten. Het college van B. en W. heeft gemeend geen voorstel te moeten doen tot verho ging van de rechten voor het ledigen van beerputten, omdat zij, die door het ont breken van een riolering bij hun perceel in vele gevallen al grote moeilijkheden hebben met de afvoer van fecaliën en af- voerwater. Op 1 januari 1965 zal het fonds voor aankoop van kunstwerken f 7000,— be dragen. Voor beschikking uit het fonds zal een besluit van de raad nodig zijn. Het ligt in de bedoeling dat binnen af zienbare tijd een daartoe strekkend voor stel gedaan wordt. Op 12 december a.s., 's avonds kwart voor acht, wordt in gebouw „De Ark" aan de Reigerstraat te Baarn een bij eenkomst gehouden voor jonge christe nen. Op het programma staan: samenzang o.l.v. de organist Gijsbert Brinks. inlei ding en gebed door pater G. Scheerder, film „Een kerk voor de wereld van mor gen" ingeleid door ds H. C. Valeton van de Doopsgezinde Gemeente; discussie in groepen van ca. 8 personen naar aanlei ding van deze film; samenvatting van de gesprekken door ds Valeton; sluiting door pater Scheerder. De entree is gratis. l2IÏKENF0NDSUVEMNCI€l!l SOESTEBBERGSESTR WEG 2G TEL 2982 De Soester Volleybal Vereniging, die zich in het afgelopen jaar in een sterke groei heeft mogen verheugen, begint aan staande dinsdag, op verzoek van enkele dames, die door beoefening van deze mooie sport willen trachten hun vitaliteit zolang mogelijk te behouden en zo mo gelijk op te voeren. Het betreft voor namelijk gehuwde dames, die de tijd en de gelegenheid ontbreekt om zich nog echt aan de wedstrijdsport te gaan wij den, maar die zich toch nog te fit voelen om na hun dagtaak altijd maar thuis te blijven zitten en hun lichamelijke con ditie geheel te verwaarlozen. Deze groep zal dinsdagsavond van negen tot tien uur trainen in de gymnastiek zaal van de openbare ulo in de Kerke- buurt. Hoewel zich momenteel reeds een twaalf tal dames heeft opgegeven is deze groep nog voor uitbreiding vatbaar. Aanmelding kan geschieden op de trai ningsavond zelf dan bij een van de be stuursleden. Geen langdurige wachttijd daar er twee sraeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 ORDETEKENS. Wanneer iemand gou den ordetekens heeft, moeten deze bij overlijden terugbezorgd worden of horen deze bij de erfenis? Antwoord: Bij benoemingen in de Orde van de Nederlandse Leeuw en in de Orde van Oranje-Nassau worden de ordeteke nen van rijkswege in bruikleen verstrekt. Na overlijden behoren de ordetekenen door de nabestaanden aan de Kanselarij te worden geretourneerd op grond van de bepalingen, ontleend aan de wet van de Orde van Oranje-Nassau van 4 april 1892 no 55. Een uitzonderng geldt voor die benoe mingen, welke plaats vond en in de perio den van 12 april 1923 tot 10 mei 1940 en van 1 september 1946 tot 1 januari 1955. In deze tijdvakken zijn aan Nederlanders die werden benoemd tot ridder - of tot een hogere graad - in een der genoemde orden, van rijkswege geen ordetekenen in bruikleen verstrekt. Ten aanzien van te ruggave van buitenlandse ordetekenen adviseren wij u zich te wenden tot de Minister van Buitenlandse zaken. MAANSTAND. Is het mogelijk dat de stand van de maan invloed heeft op het weer? B.v. het is nieuwe maan en prach tig weer. Blijft het weer nu zo mooi tot volle maan, of is dat een fabeltje? Antwoord: De invloed'van de maan op het weer is zeer klein. Zo klein, dat die minimale invloede die de maan op de weersgesteldheid zou kunnen hebben, nog nooit met zekerheid is vastgesteld. Wel is bekend, dat de beweging van de maan om de aarde een in onze streken nauwelijks te meten schommeling in het beloop van de luchtdruk tot gevolg heeft, een schommeling die derhalve niets met nieuwe maan of volle maan heeft te ma ken. Literatuur over dit onderwerp vindt u alleen maar in de vakbladen. In het tweede deel van prof. Minnaert's driede lige „Natuurkunde van het vrije veld" is niet meer dan een enkele zinsnede aan dit onderwerp gewijd. S ANEMONEN - SNEEUWKI.01 BLAUWE DRl TULPEN, prac NARCISSEN, HYACINTHEN KAMERCULT AMARYLUS f PAPER WHITE LELIES, witte HYACINTHEN BLOEMISTEN MARKT SOEST - D met 1 BABY-W „a

Soester Courant | 1964 | | pagina 6