ft Krijgt India de volgende A-bom DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM Verlovingsringen, rmr SOESTERBERG £WAffutielaa> BRILAC COURANTEN BEZORGERS gevraagd Net meisje gevraagd Klaar terwijl U wacht Officiële mededelingen. Vrees voor wedloop in kernbewapening BEVEROL SMEERSTATION Kerst- en Verlovings geschenken Microkorfbal Schaaknieuws Onttrekking aan openbaar verkeer Lenssen+de Wolff Kath. Vrouwengilde KapsaioN i Soesterberg-Zwart Wit 1-1 Voorkom het beslaan van uw brilleglazen met OPTIEK K.V.O.-nieuws Munitie R.K. Kleuterschool Soesterberg Soester Volleybal Vereniging boekte honderdste lid Bingo-avond Soester Zakenkring Her-ijk maten en gewichten Kerstfeest N.C.V.B. R.K. Kleuterschool Soest-Zuid Titus Brandsmasehool as® >3/ HULP gevraagd Pedicure^ voetkundige en voetmasseuse. als hulp in de huishouding, Toen de Fransen hun kernbom hadden ontwikkeld, was het grootste gevaar niet dat hij gebruikt zou worden, maar dat hij zou inspireren tot navolging. Met name dacht men in de V.S. en Engeland, Maar ook in Moskou, aan de Duitsers. Zouden die niet in de verleiding komen om te gaan redeneren dat Bonn zeker niet minder moest zijn dan Parijs en dat er ook een Duitse kernbom moest komen als er een Franse was? Dat gevaar is minder acuut gebleken dan menigeen dacht: in Bonn had men gezegd geen verlangen naar een bezit te hebben dat men toch niet zou hebben kunnen ge bruiken en men ging liever in op een Amerikaans aanbod om wat meer invloed te krijgen op een N.A.V.O.-kernmacht, de betaamde multilaterale vloot. Nu de Chinezen met hun eerste kern proef de radio-activiteit in de atmosfeer aanzienlijk hebben verhoogd, krijgt de .Voor India geldt een dergelijk contract 'niet: het is het enige land buiten de bombezitters dat een eigen installatie heeft om plutonium te winnen, oor spronkelijk bedoeld als brandstof voor reactors, maar uitermate geschikt voor een bom. En uranium. En India heeft ook uraniumvoorraden. Deze twee omstandigheden maken het voor India inderdaad mogelijk in ijl tempo zelfs nog voor te komen op de Chinezen. En dan? Als India zijn bom heeft is de club alweer uitgebreid en het is niet on-> waarschijnlijk dat er een soort gedrang ontstaat van staten die willen zorgen dat ze er ook bijkomen. En zo doemt een perspectief op van een wereld met hoe langer hoe meer bommen in hoe langer hoe meer handen, een beeld dat niet erg geruststellend is. Op het graveren kunt U wachten vrees voor imitatie een nieuw aspect. Nu India. Kan men van de Fransen nog voor een goed deel aannemen dat ze hun kern wapen beschouwen als een noodzakelijk attribuut om mee te tellen als grote mo gendheid zonder dat er direct gevaar be staat dat het als wapen inderdaad zal worden toegepast, met China ligt dat anders. Speciaal India heeft al onder vonden dat de Chinezen niet opzien te gen een beetje geweld jegens hun bu ren als hun dat zo uitkomt. En in New- Delhi is men er minder van overtuigd dat Peking zijn kernbom ook nooit zal ge bruiken als wapen van agressie. Er gaan daarom hoe langer hoe meer stemmen op in India dat de regering moet zorgen het zesde lid van de kern club te worden, al is het alleen maar om door te grote weerloosheid de Chinezen niet in de verleiding te brengen. Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeeL Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 Het is een merkwaardig dilemma, want een groot deel van het aanzien van In dia m de wereld - vooral de neutrale - is juist gebaseerd op het vooral door wijlen Nehroe gepropageerde afwijzen van kernproeven van wie ook. Dat aan zien wil menige Indiër offeren wan neer daardoor de veiligheid van het land gediend wordt. Eigen plutonium! Het Indiase verlangen naar een kernbom is geen loze droom. Prof. dr. Homi J. Bhabha, de leider van het kernonderzoek in India, is een der vooraanstaande kern geleerden: hij zat de conferentie der ü.N.O over kernenergie van 1955 voor. Volgens hem kan India in anderhalf jaar een hom hebben, als dat moet. En dat is geen grootspraak. Plutonium, de grondstof die voor A- bommen het meest gebruikt wordt sinds Nagasaki, heeft ieder land dat een kern reactor bezit. Voor de meeste geldt echter dat dit produkt van de reactor terug moet naar de oorspronkelijke leverancier van de reactorbrandstof, voor Nederland dus de V.S. bijvoorbeeld. o.a. Tanja en Glad, in verschillende breedtes, van 3 tot 7 mm. in zilver en pleet. Gero en Zilduro CASSETTES. Alles ook los verkrijgbaar. Ga NnanSPUKER TEL.2982 5DESTERBERQ5c5TR. 2 6 Zaterdagmiddag heeft het tweede team van de korfbalvereniging „De Meteoren" deelgenomen aan een micro-korfbaltour- nooi in Utrecht. De uitslagen waren: Meteoren 2-Viko 2, 1-2. Meteoren 2-Arena 2, 3-4. Meteoren 2- Vinken 2, 0-6. Het eerste team en een juniorenteam na men zondagmiddag deel. Het Junioren team moest echter met de senioren spe len en kwam uit als Meteoren 3. De uitslagen waren: Soesterkwartier 3- Meteoren 1, 3-1. Meteoren 1-Vogel 3, 2-2. Meteoren 1-Samos 7, 1-5. Biko 5-Meteoren 3, 4-1. Meteoren 3-Hil- versum 2, 1-4. Samos 9-Meteoren 3, 3-5. Zoals reeds verwacht werd, was de uit wedstrijd van Soest 1 tegen Huizen 1 geen eenvoudige opgave. De schaakclub Huizen neemt met drie teams deel aan de competitie en beschikt bovendien over een uitstekende akkomodatie. In de plaats van oe heer Veldhuis speelde bij Soest mee de jeugdspeler R. E. Henze Laatst genoemde heeft een uitstekende wedstrijd gespeeld en z'n club een kost baar winstpunt bezorgd. Dat de teams aan elkaar gewaagd waren, bleek wel om half 11. Op dat moment had alleen de heer Huiser z'n partij be ëindigd. Een uitgebreide afruil resulteer de in remise, Gezien de positie aan de diverse borden zag de toekomst er voor Soest hoopvol uit. Voorzitter Hilhorst had door gedegen spel eens kansrijke positie opgebouwd: de heer Timmer en de heer Gaasbeek hadden beiden kwaliteitsvoordeel. Op dat moment kwam Soest aan de lei ding Gaasbeek en Henze wonnen ach tereenvolgens en het was 2l/z-Vi- Hilhorst wilde zijn voordeel te overhaast realise ren, deed een zwakke zet en verloor 2'A-lhi- De heer Van Dijk kon met z'n beide torens een dame-paard aanval van z'n tegenstander niet pareren en de stand was gelijk 2!£-2y2. Van Zijtveld stelde ons ook nu weer niet teleur en dwong z'n tegenstander door sterk spel tot overgave 3M>-2V2. Op dat moment kwam de sensatie. De tegenstander van J. Tim mer, deed, reeds in verloren positie, een slechte zet. De Soestenaar zag de fout echter niet en schrok zo van deze zet, dat hij zijn partij meteen op gaf. Eerlijk heidshalve moeten we hier meteen aan toevoegen dat de heer Timmer in uiter ste tijdnood verkeerde en dus weinig tijd van nadenken had. Huizen was uiteraard zeer blij met dit winstpunt 3%-3V4. Van Zuilen sloot, na een venijnige partij, vrede 4-4 A. van Dijk streed tevergeefs tegen het loper- paar van z'n tegenstander. Iedere schaker weet dat dit betekent 5-4. De partij van captain Samson was, na 40 zetten, nog niet geëindigd, maar de winst kan hem niet meer ontgaan. De vermoedelijke eindstand is dus 5-5. Zonder chauvinis tisch te zijn, mogen we wel stellen dat Huizen hierbij iets meer kreeg dan ze wel verdiende. Dit gezien de krachtsverhou dingen. Rekening houdend met de vermoedelijke arbitrale beslissingen nemen de Soester teams de volgende posities in: Soest 1 speelt in de le klasse A en staat in de middenmoot: 3 punten uit 3 wedstrijden (1 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren wed strijd). Soest 2 speelt in de 3e klasse A en zit in de kopgroep: 4 punten uit 2 wedstrijden. Als de ledenaanwas voort gaat kan volgend jaar Soest 3 in de 4e klas beginnen. Nieuwe leden zijn daarom nog steeds van harte welkom op vrijdag avond in het Oranje Hotel te Soestdijk, aanvang 19.30 uur. Gedetailleerde uitslagen: J. Kerkmeester - C. Samson afgebr. C Griffioen-A. van Dijk 1-0. J. Boot-J. K. van Zijtveld 0-1. H. J. v. d. Meer-J Timmer 1-0. H, Toorn- stra-W, Huiser %-%. H. J. Vlug-C. van Dijk 1-0. K. Bolding-A J, Gaasbeek 0-1. W. Schaap-A. van Zuilen y^-Vz- J. Gazet- A. G. Hilhorst 1-0. A. v. d. Weert-R. E. Henze 0-1. Op 19 februari besloot de raad tot ont trekking van het tweede Weteringpad aan het openbaar verkeer. Het college van B. en W. werd gemachtigd dit besluit in werking te laten treden met ingang van een nader vast te stellen datum. Er werden bezwaarschriften ingediend door bewoners van huizen aan dit pad, waarin zij de vrees uitten ernstig gedu peerd te worden door deze ontttrekking daar zij geen uitweg meer hadden. Het college van B. en W. stelt de raad voor belanghebbenden vergunning te verlenen tot het gebruiken van het tweede Wete ringpad als openbare weg. Tevens is voor gesteld dit pad zonder meer aan het openbaar verkeer te onttrekken. Gede puteerde Staten van Utrecht hebben er geen bezwaar tegen dat vergunningen voor gebruik als openbare weg door be- langhebben den afgegeven worden. E onroerende 'goedei^n taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Niet minder dan 56 dames van de afde ling Soesterberg van het Katholiek Vrou wengilde kwamen in het Kontakt der Kontinenten bijeen voor de jaarlijkse verdiepingsavond. Onder de door het da meskoor gezongen avondmis sprak pas toor dr. De Bruin enkele toepasselijke woorden naar aanleiding van de Maria- feestdag die tevens werd gevierd. Daarna genoot men gezamenlijk van een wel verzorgd avondmaal. Na een korte inleiding over de vernieu wing van de kerk door Pater v. Encke- voort werden discussiegroepjes gevormd. De besproken vragen werden weer aan pater v. Enckevoort teruggespeeld, die hier en daar wat verduidelijkte of toe lichtte. De inzameling in natura was wederom een groot succes. Ook waren enkele gif ten in geld binnengekomen. Door dit alles werd het mogelijk om met de kerstdagen de zieken en eenzamen met een attentie te verblijden, zodat zij zich verzekerd we ten van het medeleven van de parochie gemeenschap. -f jf') 5TEENH0FF5TR 53- TEL Z84Z SOEST ZATERDAGVOETBAL Na tal van teleurstellingen heeft Soester berg nu weer eens één puntje gewonnen in haar thuiswedstrijd tegen Zwart-Wit, die een 1-1 gelijk spel opleverde Na een aanvankelijk op- en neergaande strijd was het Soesterberg dat na twintig minuten dor rechtsbuiten Van der Wiele met een fraai schot de score opende 1-0. Direct daarna mfeakt Zwart-Wit gelijk. 1-1. In het eerste half uur van de tweede helft was Sosterberg beslist sterker, doch haar aanvallen leden schipbreuk op de hechte verdediging. In het laatste kwar tier waren het de gasten, die zich ster ker toonden, doch ook zij boekten geen succes. Zo kwam er geen verandering meer in de stand. Burg. Grothestraat 8 - Soestdijk Telefoon 3859 Uitslagen Microkorfbal Bernhardhal: Aspiranten behaalde 1 punt uit drie wedstrijden. S.K.V.-B-K.V.O. A 1-1 K.V.O. A-Soesterkwartier A 1-4. K.V.O A-Altius B 0-2, De junioren behaalden uit drie wedstrij den 2 unten. K V.O. 1- Altius 1 2-3. K.V.O. 1-Altius 2 8-1. K.VO 1-Vinken 1 1-5. Traditiegetrouw organiseert K.V.O. voor de Kerst op zaterdag 19 december een grote Bingo in haar clubgebouw ach- het tankstation aan de Amersfoortse- straat. Er zijn vele mooie prijzen, o.a wild en gevogelte. Bij het aanleggen van een plantsoen bij de Van der Huchtschool zijn geweerpa tronen in de grond gevonden. Door het bestuur van de r.k. kleuter school Don Bosco te Soesterberg is een aanvraag ingediend om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding. Het schoolbestuur wenst alleen een voorschot op de vergoeding voor de lokalen. Deze vergoeding wordt vastgesteld door de se cretaris van onderwijs, kunsten en we tenschappen. Voor het jaar 1963 is deze vergoeding gesteld op 1135,per lokaal. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht het voorschot te verlenen. In de afgelopen weken heeft de Soestei Volleybal Vereniging haar honderdste lid ingeschreven, waarmee zij tot de groot ste vereniging van de afdeling Amers foort is uitgegroeid. Aan de inschrijving van dit honderdste lid zal door het be stuur bijzondere aandacht geschonken worden na afloop van de conditie-trai ningsavond die gehouden zal worden op, v/oensdag 23 december aanstaande. Voor directieleden en staffunctionarissen met dames organiseert de evenementen- commissie van de Soester Zakenkring een bingo-avond op vrijdag 18 december in hotel „De la Promenade" in Baarn. Aan vang 20 uur. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat met ingang van 2 januari a.s. het IJkkantoor te Utrecht, Springweg 7, voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen geopend is des woens dags van 9-12 en van 13.13 tot 16.30 uur Ir. een sfeervol versierde zaal hield de N.C.V.B. Soest-Zuid vrijdag 11 december een adventsavond. Mevr. J. Wesseling- Lengkeek verzorgde het programma. Er was samenzang, schriftlezing en declama tie, terwijl tevens het verhaal „De op dracht" van Romijn werd voorgedragen Na de pauze volgde er nog declamatie en voordracht van „Vluchtelingen" van San- dor Szokovec, Er werd door de leden een overvloed aan fruit bijeengebracht, dat, verwerkt tot bakjes, als kersgroet naar zieken en oudere leden werd gezonden. Mevr. W. Oosterveen-Wielinga had de leiding van deze avond. Het college van B. en W. heeft de raad gevraagd een krediet van 3000,te ver lenen ten behoeve van de r.k. kleuter school te Soest-Zuid. Er is 600,— nodig voor het aansluiten van de riolering van de toiletten op het straatriool, 1500,— voor meubilair, namelijk kasten, een boe- kenstandaard en 'n zandtafel, en 900,— voor speel- en ontwikkelingsmateriaal voor kleutergymnastiek en verkeerson- derwijs. Voor de inrichting van een speellokaal tot speelwerklokaal zal 3850,ter be schikking gesteld worden. Het r.k. schoolbestuur te Soesterberg heeft de gemeente gevraagd medewerking te willen verlenen voor de aanschaffing van een 20-tal leerlingensets ten behoeve van de Titus Brandsmasehool. De school heeft de beschikking over 255 sets en er zijn thans 262 leerlingen. Het college van B. en W. heeft de raad gevraagd een krediet van 1220,— ter beschikking te willen stellen. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 10 december 1964 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Everardus Hendrikus Tammer, van beroep exploitant luchroom, wonende Rademakerstraat 4, om een ver lof A in de benedenlokaliteit van het per ceel, plaatselijk gemerkt nr. 4 en gelegen aan de Rademakerstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Soest, 15 december 1964. VERLENG DE LEVENSDUUR VAN IDV BANDEN TIPS VOOR HET BESTE BANDEN-RENDEMENT Diid rustig en rem zonaer nood z 00 k, t met piotseli Als men 100 km p u mar slijt op tenrj 2X zo snel dis 5'j 65 vrr p u Rijd niet tegen btenen o' trottoirs woud de oanoen op Ge ste spanning ie nooq re laag. is niet goed Laat regeimal oe remmen net si uur en voortrein goed afpeilen "Scheur mei door de Pochten.-. verwissel oe banden regelmatig Trek mei yrJ-.c >rx) op. maar mo rustig weg Dek de banden in de felle zon ar als u parkeert Vermnd scherpe en plotselinge Dochten KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend bi] vooruit betaling. Geen zakenadvertentles. Tot 10 woorden ƒ1.75 Elk woord meer 0,10 Br. onder nr. 15 et. extra Voor dinsdagkrant tot maandag 14 uur. Voor vrijdagkrant tot donderdag 14 uur TE KOOP 3 garagedeu ren, partijtje kruispan- nen Alles te zien achter politiebureau garage Te bevr. Smitsweg 33, te lefoon 4968. Te koop gevr SCHUIF- LADDER. Smitsweg 33, te lefoon 4968 METSELAAR vraagt werk onverschillig wat o.a. schoorstenen, putten, rio lering, vloer- en wandte- gels enz. Brieven onder no. 485 bur. v. d. blad, Gevr. flinke HULP voor 2 of 3 halve dagen per week. Mevr Oldenboom, Oranjelaan 13. Te koop. Zwarte POEDEL, 11 mnd. oud. Saenredam- plantsoen 26, Soest. WOONRUIMTE gevr. b.v. 2 kamers plus keuken of i.d. Burg. Grothestr. 22A, tel. 2489. BANKSTEL te koop t.e.a.b. Moet opnieuw be kleed worden. Laanstr. 47. TE KOOP aangeboden Schuur 3 x 3.5 m. en los timmerhout. Te bevragen Klaarwaterweg 102. TE KOOP, konijnen, 3- gaats kachel, boekenmo len, 3-delig bed, blanke kolenkit. Vosseveldlaan 41, achterom. Te koop prima STAL MEST. Mesthandel E Westeneng, Heuvelweg 14 of Nieuwew. 33, tel. 3606. Wie wil in mijn KLEINE TUIN droge poedermest onderspitten en 100 bol len poten Wellicht kun nen we tevens een afspr. maken voor verder weke lijks onderhoud. Br. on der letter TH 11 bureau Soester Crt, Wie koopt een grote lu- xueuse sedan voor weinig geld? CITROëN DS, ty pe '63. Slechts 42.000 km Volaut. radio. Gegar. zon der enig gebrek. Infor maties accoord Nieuwpr. Inclusief 14.000,—, nu 6000,—. Tel. afspr. 4584. KERSTCADEAUX Spik splinternieuwe Zigzag el. naaimachine in koffer 225,-. Mijn sierlijke zw. 18 kar gouden collier in etui 200,-. Rubenslaan 68. Soest. Ook uw huisdieren kun nen u schade berokkenen. Verzekert U thans tegen Wettelijke Aansprakelijk heid. Dit kost U weinig en kan U veel geld be sparen. Nad. inl. J. BROUWER Jac. van Looylaan 18 Soestdijk - Telefoon 4410 in kaaspakhuis. Aanmel den Middelwijkstraat 25. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk MEISJE voor de broodkeuken, voor hele of halve dagen. Aanmel den „Braamhage", Insp Schreuderlaan 2, telefoon 02955-3851 Gediplomeerd Behandeling bij U aan huls. Tel. 02955 nr. 3695 voor dinsdag- en vrijdag middag. Goede beloning. Adm. „Soester Courant", Van Weedestraat 29A, te lefoon 2566. voor halve of hele dagen, in gezin met schoolgaande kinderen. Niet beneden 16 jaar. Modern huis met vele gemakken. Prettige werkkring, goede behandeling, hoog loon. Mevr. Smit, Sophialaan 11, Soestdijk.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2