FaT°Sbja3t del ma Gemeenteraadsvergadering Bronchileffen Voor uw KINDERREPORTAGE Verlovingsringen, aardolieprodukten. 19,90 Van Dam's Schoenen \althdgoed/\ DE WITTE POMPEN Krabbels van Knelis DERDE BLAD een feestelijke pump Schoenhandel G. v. d. Pol Kerst- en Nieuwjaarskaarten FaTo£bjager Fluoridering van drinkwater Verkoop van grond Gezinsbond Leger des Heils Kerst- en Verlovings geschenken Go NaanSP'JKER 22.50 - 29.75 - 37.50 J. Hoppenbrouwers fioranl model Toscana 79.50 Onze zaken zijn in de Kerstweek, maandag t./m. woensdag, 's avonds tot 9 uur geopend. Programma van S.E.C. Opstellingen van S.E.C. Programma van B.D.C. Rimaldo Rimaldini R.K. bejaarden vierden kerstfeest Geslaagd Voor do komende feestdagen met open of dichte hiel hartveroverendö De laatste gemeenteraadsvergadering van 1964 heeft slechts een half uur geduurd. Er is dan ook weinig gezegd en zelfs een belangrijk onderwerp als de fluoridering van ons drinkwater kon de discussies niet op gang brengen. Ook bij deze vergadering ontbrak Mevr. Muurling (prot. chr.) wegens ziekte. 1. Ingekomen stukken, a. Schrijven d.d. november 1964 van de bewoners van het gedeelte van de Nas- saulaan, gelegen tussen de Oranjelaan en de Julianalaan, inzake de aanleg van een riolering, met voorstel dit schrijven in handen van burgemeester en wethou ders te stellen om advies. Conform besloten. Hoestdrank in tabletvorm. 95ct b. Schrijven d.d. 19 november 1964 van J. Glas, Buntweg 14, inzake klacht tegen de uitbreiding van de N.V. Chemische In dustrie Randstad, met voorstel deze brief af te doen zoals is aangegeven in het eveneens ter inzage gelegde schrijven van burgemeester en wethouders. Conform besloten. 2. Voorstel tot aankoop van grond (met opstallen) gelegen: a nabij het Oude Grachtje van G. A. Hilhorst. b. Nabij de Nieuweweg van G. Wester beek. c. aan de Klaarwaterweg van mevrouw L. C. B. de Beer-Telman en cons. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 d. in het Soesterveen en op de Eng van A. J. Roest. e. nabij de Laanstraat van A. Kaats. f. aan de Korte Hartweg van W. van Breukelen. Deze grond kost 30,per meter. Dit vond de heer DIJKSTRA (prot. chr.) bijzonder duur. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat het bouwrijpe grond is en dat er een dubbele garage op staat. Alle aankopen werden goedgekeurd. 3 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van een twee-klassige christelijke kleu terschool te Soest-Zuid. Conform besloten. 4. Voorstel tot verhuur van een perceel grond, gelegen aan de Middenlaan aan Th. J. W Rasch. Conform besloten. 5. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur te Soest voor de aanschaffing van meubelen en leer middelen voor 34 leerlingen t.b.v. de R.K. School voor UL.O. aan de Steenhoff- straat. Conform besloten. b. het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg voor de aanschaf van 20 leerlingensets voor de Titus Brandsmaschool voor G.L.O. aldaar. Conform besloten. 6. Voorstel tot vaststelling tabellen af schrijvingspercentages van het bedrijf gemeentewerken en het gasbedrijf. Conform besloten. 7. Voorstel tot het geven van een garan tie t.b.v. een kerkconcert te geven door het Hervormde Kerkkoor in het Ned. Herv. Kerkgebouw te Soest. Conform besloten. 8. Voorstel inzake fluoridering van drink water. Mevr. POLET (P.v.d.A.) dankte het col lege van B. en W. voor de uitvoerige do cumentatie. De heer BERKELBACH VAN DER SRENKEL (prot. chr.) toonde zich geheel voor de fluoridering omdat zij een pre ventieve geneeskundige maatregel is om tandbederf tegen te gaan. Hij onder steunde het voorstel dan ook gaarne. 9. Voorstel tot het samenstellen van commissies tot wering van schoolverzuim. De heren L. Overhoof, J. Kenemans, A. F. Th. Kloppenburg, mevr. E. W. Gaay- Oly en de heer G. B. W. v. d. Pol wer den voor Soest gekozen alsmede de heren J Rosing, A. J. van Balkom, J. L. Boer, mevr. G. Dekker-Schuurman en de heer J. C. Ockeloen voor Soesterberg. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van een voorziening voor het aanschaffen van be nodigdheden t.b.v. de R.K. Kleuterschool te Soest-Zuid. Conform besloten. 11. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het 2e Wetering- pad. Conform besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van een voorschot als bedoeld in artikel 75, lid 4, van de kleuteronderwijswet aan het be stuur van de R.K. Kleuterschool te Soes terberg. Conform besloten. 13. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan de Laanstraat hoek Kostverlo- renweg aan J. W. Karwoczik. Conform besloten. 14. Voorstel tot ruiling van grond gele gen: a. aan en nabij de Nieuweweg en het Oude Grachtje met T. C. de Bruin; Conform besloten. b. aan de Van Weedestraat en het Nas- sauplantsoen met W. F. Alleijn. Conform besloten, nadat de heer DE BRUIN V.V.D.) gevraagd had of de werkzaamheden aan de Van Weedestraat bespoedigd kunnen worden. Het is daar voor voetgangers en wielrijders levens gevaarlijk omdat ze de rijweg op moeten. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) gaf als zijn mening dat er zo hard mogelijk gewerkt wordt maar er schijnt toch enige stagnatie te zijn en dit zal onderzocht worden. 15. Voorstel tot het weigeren van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan Total Nederland aardolieprodukten n.v. te Rot terdam voor het uitbreiden en wijzigen van een bestaande benzine-installatie aan de Kerkstraat 1, alhier. Aangehouden. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de inrichting van het speellokaal in de R.K. kleuterschool aan de Ericaweg te Soest-Zuid tot speel werklokaal. Conform besloten. De VOORZITTER dankte de raadsleden voor de prettige samenwerking in het afgelopen jaar. Hij noemde het verheu gend dat alle werkzaamheden van de raad reeds op 16 december klaar zijn en dat er geen sprake behoeft te zijn van jachten rond de feestdagen. Hij dankte de ambtenaren voor hun aandeel hierin. Tenslotte wenste hij de leden van de raad goede feestdagen en het allerbeste voor 1965. Als oudste lid van de raad bracht de heer HILHORST (K.V.P.) dank voor de mede werking die de raadsleden hadden mogen ondervinden. Hij wenste allen prettige feestdagen en een goede jaarwiseling toe. De heer J. W. Karwoczik heeft van de geiSeente 1400 m2 grond gekocht, gelegen aan de Laanstraat, hoek Kostverlorenweg. De prijs is 56.000,Er wordt een ga ragebedrijf op deze grond gezet. Negentig leden van de Gezinsbond van het Leger des Heils hebben in gebouw De Rank een bijzonder gezellige kerstbijeen- komst gehouden, waarvan de voorberei dingen getroffen zijn door mej. G. Val kenier. De leiding was in handen van de hoofdleider van het Leger des Heils, commandant Palstra en mevr. Palstra, de nieuwe presidente van de gezinsbond van het Leger des Heils in Nederland. Ds C. M. v. d. Loo, gereformeerd predikant te Soest, en zijn echtgenote, woonden de bijeenkomst bij. o.a. Tanja en Glad, ln verschillende breedtes, van 3 tot 7 mm. ln zilver en pleet. Gero en Zilduro CASSETTES. Alles ook los verkrijgbaar. TEL. 2 9 H 2 SOESTERBERCScSTR.2 6 Ruime keus in herenhoeden De modellen in onze nieuwe col lectie volgen de laatste mode-aan wijzingen. Eerste Klas materialen, goed gekozen kleuren. Van Weedestraat 80 Soestdljk Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Hulsbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Van elK model slechts enkele stuks TEXTIEL - CONFECTIE Een feestelijke creatie met Ingezette, smaakvolle halsgarnerlng- In prachtige feestelijke tinten. 100% wollen georgette. Het lurkje Is geheel gevoerd. prijs: Torenstraat 19, Tel. 2424 SOEST Zie ook „Margriet" van 12 december 1984 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak 't heul nie heb op minse die katte doodschiete, dus ok nie op Leo Horn, maor dat gezee- ver van kattemepper mot noeng maor us uut weeze. Die ken nie op 'n voe- balveld komme om te fluute of uut 't pebliek zitte minse te schreeuwe van kattemepper. Dan wordt die Horn zo bar kwaod dattie wil knokke en dan deelt ie hier en daor een lel uut. Zou ikke ok doen ak 't durrefde. Deuze week wastie ant jaoge in de polder en daor hejje 't weer. Kattemepper zee d'r 'n man en Horn mepte weer. Noeng gin kat maor die man en die kreeg zo'n harde dreun teuge zien test dattie naor 't ziekehuus mos om zien eige te laote behaandele. Het niks te beteekene, zee Leo Horn. Ikke geef die man vieftug gulde en dan is alle gemekker veurbie. Das borrelpraot van 'n opschepper, waant opscheppe ken die Horn, das waor. Maor 'n barre beste scheidsrechter istie ok en dat nie alleenug omdattie dat ei- ges altied zeit. Zondag mottie weer fluute en ikke hou ming hart vast, waant aster weer 'n man kattemepper zeit dan slaot Horn zo'n heule trebune in mekaor van saggerein. Da ken beeter nie beure, waant voeballe is voeballe en nie schelde mit 'n knok- film d'r achteran. Waor of nie soms. Zondag: S.E.C. 1-J.S.V. 1, 2.30 uur. Stichtse Boys 2-S.E.C. 2, 12 uur. S.E.C. 5-Amersfoortse Boys 6, 12 uur. Zaterdag: Baarn A-S.E.C. A, 2.30 uur H.V.C. c-S.E.C. b, 2 uur.. Het eerste elftal van S.E.C. speelt zon dag de thuiswedstrijd tegen J.S.V. uit Jutfaas in de volgende opstelling: doel Van Essen; achter Krijt en A. Hooijer; midden De Rooij, Ruttenberg en J. P. Brouwer; voor Aalberts, E. Brouwer, v. d. Broek, Duijst en Dorrestein. Reserves Van Breukelen en Schimmel. Het tweede speelt in de volgende opstel ling een uitwedstrijd tegen Stichtse Boys 2: doel v. d. Broek; achter D, Hooijer en Rodermond; midden Strumpel, J. A. Brouwer en Rijkaart; voor Van Rijn, Ha- nasbei, De Bruin, Evers en Van Berkel. Reserves Bazoer en Blanken. Het derde en vierde team van S.E.C. zijn vrij en het vijfde speelt tegen Amers- foortse Boys 6. Zondag: Bilthoven-B.DC., 2.30 uur. B.D.C. 3-Zebra's 5, 2.30 uur. B.D.C. 4-H.V.C. 4, 12 uur. B.D.C. 5-A.P.W.C. 4, 12 uur. B.D.C. 8-Quick 6, 2.30 uur. Zaterdag: B.D.C. d-B-D.C. ee, 1 uur. B.D.C. b-H.V.C. b, 2 uur. B.D.C. c-H.V.C. d 2 uur. B.D.C. E-Spakenburg C, 3 uur B.D.C. D-Quick E, 3 uur. Achterveld A-B.D.C. C, 3 uur. In het St. Josephgebouw hebben onder wijzers en onderwijzeressen van de open bare MargrietschooL Beetzlaanschool en Kerkebuurtschool voor een overvolle zaal schoolkinderen het kindertoneelstuk Ri maldo Rimaldini van A. Tuinman uit gevoerd. Meer dan twee uur hebben de kinderen ademloos gekeken en geluis terd naar de voorteffelijke opvoering. De tovenaar Rimaldo Rimaldini is uit Duitsland gevlucht en tracht nu het rustige IJsselstein in zijn ban te krijgen. Hij slaagt daarin bijna, weet de gouden ambtsketen van de burgemeester te ste len, slacht het wondervarken van Boer Biet, rooft de duizend glazen stuiters van Pietje Puk en verricht nog meer wanda den. Gelukkig telt IJsselstein onder haar be woners een dappere brigadier Wakker- mans en een niet minder dappere en pientere opperwachtmeester Jacob Slim. Alles komt natuurlijk in orde, de burge meester krijgt zijn ambtsketen terug, Pietje Puk zijn stuiters en Boer Biet zelfs zijn varken. Het geheel speelde zich af in drie bedrij ven. De negen onderwijzeressen en onder wijzers die het zo uitstekend brachten, hebben hiermee getoond liefde voor hun school en de kinderen te hebben. Naast de vele St. Nicolaasgeschenken hebben zij de schooljeugd - een enthou siast publiek - dit bijzonder aardige spel aangeboden. De bejaarden van de drie parochies heb ben woensdagmiddag op waardige wijze kerstfeest gevierd, waarbij rector Keet uit Amsterdam op voortreffelijke wijze de kerstgedachte naar voren bracht. Kapelaan Weersink hiled bovendien een bijbellezing terwijl de heer Van de Kop pel met zijn meisjeskoor zang en spel bracht. Koffie en versnaperingen zorgden mede voor de goede stemming. Voor het rijbewijs A of B-E zijn geslaagd de dames en heren: F. van Ginkel, H. Luschen, J. C. de Graaf, J. Bakker, M. Westerveld en C. B. A. Noordhuizen. Zij werden opgeleid door autorijschool „De Witte Pompen", Steenhoffstraat 25, Soest. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Tevens reparatie-Inrichting. Koninglnnelaan 76 - Soestdijk Telefoon 4145 FASmON 1422/6 Eeha voor elke gelegenheid. Licht en luchtig, met beugel, Dacron-nylon-cotton batist - zo gewassen, zo droog. Bovencups in nylon kant. .Wit en zwart; 8,95 GIRDLE 7428 Zeer soepele girdle in LYCRA Jacquard. Voor een perfekte houding en een gracieus silhouet. Wit en zwart: 22,50 Van Weedestraat 5A-B Tel. 2504 Héél hun leven gezonde, voeten, door Torenstraat 6 Telefoon 3473 PHILIPS SPECIAALZAAK Wij verzorgen van uw eigen kleur- of zwartwitopnamen. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917

Soester Courant | 1964 | | pagina 9