als het om sparen gaat DOORSMEIEN Voor de kleine meid van Inflatiewind in West-Europa Firma G. van de Po! M. TUSSEN Klaar terwijl U wacht GARAGE BOSBOOM m DERDE BLAD FRANS BOSMAN DE WITTE POMPEN I altijd goecC/\ ~l Noodzaak van gemeenschappelijke economische politiek Loodgieters- werkzaamiieden. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT a BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Ned. Vrouwen Elektr. Ver. Voetbalpool B.D.C. speelde gelijk Rouw- en Trouwkleding BEVEROL SMEERSTATION Mixed Hockey Club Hees speelde gelijk S.V.V.-Volleybal Tempo „oudejaarsavond" GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD Kerst- en Verlovings- gesehenken Ga Maan SPIJKER MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht De inflatie-wind blaast al verscheidene jaren door west-Europa. De bestrijding er van lijkt soms op don Quichotterie. Im mers, een reeks „ingebouwde" inflatie- oorzaken doet zijn invloed gelden. Ge noemd kunnen worden: sterke investe ringsneiging, een nog sterker consump tiedrang, lonen die niet binnen de grens der produktie-ontwikkeling blijven enz. Ook de overheid kan zich moeilijk mati gen. Allerlei structuureisen spelen hier bij een rol. De overheid staat bloot aan de druk van pressiegroepen en politieke groeperingen. Klemmende vraag. Hoe kan men desondanks toch een effi ciënt conjunctuurbeleid voeren? Deze vraag heeft thans in alle EEG.-landen grote actualiteit. Een van de middelen tot matiging is de budgetpolitiek. Zij be treft zowel de belastingen als de uitga ven. Maar wat komt hiervan in de prak tijk terecht? De begrenzing der over heidsuitgaven is gemakkelijk te stellen, maar in de praktijk is dit vrijwel on doenlijk, omdat allerlei pressiegroepen vragen om méér uitgaven. Steenhoffstraat 63 - Telefoon 2432 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Een ander instrument is de inkomens politiek Het fundament hiervan is: in- komensgroei conform de produktiviteits- ontwikkeling. Maar ook dit instrument is in de praktijk moeilijk hanteerbaar. Dat zelfde kan gezegd worden van de prijspolitiek. Een prijsbeheersing in de meest strikte zin van het woord is fei telijk niet te realiseren. Tenslotte is er nog het instrument van de monetaire politiek. Maar zij levert ai evenzeer moeilijkheden op. Via kre dietbeperkingen de bestedingen remmen lijkt aardig, maar het middel heeft een gevaarlijke kant, aangezien de kleine on dernemingen er de grootste moeilijkhe den van ondervinden. Inflatoire krachten. Terecht heeft minister Andriessen korte lings nog eens in het licht gesteld, dat de E.E.G. ondanks haar vele positieve elementen toch ook inflatoire krachten heeft aangemoedigd. De positieve ele menten betreffen in het bijzonder de be vordering van de economische groei. De Euromarkt heeft het economische ontwik kelingsproces sterk gestimuleerd. Dit was Ift Cfi Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht uiteraard de bedoeling, maar de expan sie-geneigdheid was veelal groter dan de mogelijkheden van het moment toelieten. De welvaartsverhoging leidde tot een sfeer van „het kan niet op". De forse vraag-ontplooiing werkte met name over spanning van de arbeidsmarkt in de hand. Daarbij komen de gevolgen van de gemeenschappelijke landbouwpolitiek, die primair geïnspireerd is door de belangen van de producenten en in ieder geval minder door die van de consumenten. Het gevaar is nu levensgroot, dat de Euromarkt door de alsmaar oplopende kosten zich een tijd uit de markt zal prijzen, gelijk de V S. en Engeland in het laatst der vijftiger jaren. Het verloop van de industriële loonkosten per een heid produkt in dollars was nl. van 1961-1964 voor de E.E.G. 17 voor de V.S. 3 Verschillen. De weg naar Europese economische po litiek is lang en moeizaam. Het ver drag van Rome bevat weinig of geen sancties tegen landen die uit de band springen. Doelstellingen en methoden van economische politiek zijn van land tot land verschillend. De vrije marktpolitiek van Duitsland contrasteert sterk met de planning in Frankrijk. In het laatste land geldt een loonpolitiek slechts t.a.v. over heidsbedrijven, in Nederland kennen we zo'n politiek op nationaal niveau. Volledig gemeenschappelijk conjunctuur beleid is in de huidige situatie beslist niet mogelijk. Wel is het denkbaar dat ieder E.E.G.-land vanuit Brussel een gedetail leerde. doch multilateraal opgestelde aan beveling krijgt betref lende de te volgen economische politiek. In elk geval zullen de Euromarktleden moeten streven naar een gezamenlijk conjunctuurbeleid, hetgeen voor de voort zetting van de inflatiebestrijdng be slist noodzakelijk is. In de met kerstboom en kerstrozen ver sierde zaal van „Brandpunt" te Baarn, werd de kerstmiddag gehouden van de N.V.E.V. afd. „Eemland". De voorzitster, mevr. Van Veeren opende de bijeenkomst met een toespraak, waar in vooral de nadruk werd gelegd op het Kerstfeest ais het feest van de Vrede. Spreekster wees er op, dat alles wat wij doen een opdracht moet zijn in de dienst van god. Door de eeuwen heen moet het vrede op aarde klinken met de liefde tot onze naaste. Dankbaarheid en mens lievendheid moeten we uitdragen in een wereld waarin nog honger, wreedheid en oorlog heersen. Met kerstmis zijn de mensen van goede wil en hopen dat het goede eens zal zegevieren over het kwade. Na het openingswoord van de presidente zongen alle aanwezigen „Stille Nacht, Heilige Nacht", waarna onder leiding van mevr. C. Mehler het dameskoor Baarn- Soest zich liet horen met Kerstzang van Anna Frank en Ave Verum van Mozart. Vervolgens declamatie door mevr. de Knocke-v. d. Meulen met „Twaalf met de post" van Hans C. Andersen, van Ina v. d. Beugel „Een bosje van dit", geestige fragmenten uit „Een eindje om" van Henr. van Eijk, en „Geschenken der wij zen" van O. Henry. Na de pauze bracht het zangkoor twee Franse liedjes w.o. het bekende Noël van Cath. v. Renes en van Hans Schouwman: „Het nieuw geboren Kind". Mevr. de Knocke-v. d. Meulen bracht hierna nog een kerstgedicht van Jan En gelman; een grappig schetsje:,, Koopt uw kersteend in Volendam" en tot slot het klassieke „De Heilige Nacht" van Selma Lagerlöf. De presidente dankte allen die meege werkt hadden aan deze mooie, geslaagde middag. Zij bood mevr. de Knocke-v. d. Meulen en het koor een enveloppe met inhoud aan en wenste alle aanwezigen prettige kerstdagen en een gezegend 1965 Alle Soesters die in de voetbalpool spelen moeten eraan denken dat zij hun formu lier uiterlijk op woensdagavond, om 6 uur, ingeleverd moeten hebben. BD.C. heeft in Bilthoven een aardige wedstrijd gespeeld tegen de club van die naam maar het niet verder kunnen bren gen dan een 1-1 gelijk spel Enige malen kreeg het Soester team een scoringskans maar schoten van Marcel v. d. Lugt en Dick Dorrestein kwamen te gen de lat en de paal. Ondanks een groot veldoverwicht van B.D.C. scoorde Bilthoven tegen de verhou ding in. Na de rust viel B.D.C. bijzonder zwaar aan en Dick Dorrestein scoorde de ver diende gelijkmaker. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 De opgave om de juiste kin derkleding te vinden die het kind voldoende beschermt tegen de weersinvloeden, brengt voor vele ouders nog al eens problemen met zich mee. Wij volwassenen hou den veel meer rekening met het weer en weten ons op de juiste wijze te kleden. Als het bijvoorbeeld hard waait of regent zetten wij al gauw de kraag van onze mantel op of doen wij een sjaaltje om ons hoofd. Kinderen zullen dit over het algemeen niet uit zich zelf doen. Wij dienen er daarom voor te zorgen dat hun kleding zo aan het weer is aangepast, dat zij weinig of geen gevaar voor kouvatten lopen. Het is onze plicht sterk op te letten en het beste voor onze kleuters te kopen of zelf te maken. Daarnaast zoeken we naar kleertjes waarin ze zo aardig moge lijk voor de dag komen. Ons modelletje toont u een prachtig voorbeeld van haute couture in de kinder kleding. Kleding die uitste kend bij ons natte, koude klimaat past. De zwart-wit geruite pied de poule poncho doet het uitstekend op de vuurrode pantalon, die heerlijk warm zit en bijzonder rekbaar is. Witte rubberlaarzen houden de voeten droog. Met zo'n leuke combinatie kunt u uw kind rustig naar school sturen en meenemen om bood schappen te doen. - Het ëérste damesteam van. de Mixed Hockey Club heeft zondag met 2-2 gelijk gespeeld tegen Kameleon. Reeds in de eerste minuut scoorde Marjolein Schutte uit een voorzet van Loes de Vink. Uit een scrimmage werd het 2-0 voor Soest, maar Kameleon scoorde eveneens twee maal. Afra van Hofwegen, rechtsback, en keepster Esther Körnman Rudi waren de uitblinksters van de Soester ploeg. De heren van het eerste team wonnen met 3-2 in Amsterdam van Pinoké 2. Het veld was moeilijk bespeelbaar en de bal techniek kwam wel eens in de verdruk king. Twee gelijkwaardige elftallen speelden onder goede leiding een prettige wed strijd. André Bolhuis opende de score en door Dick Stroband werd het 2-0. Pino ké scoorde een tegenpunt maar door Dick Eijsink werd het 3-1. Tenslotte bracht Pinoké de stand op 3-2. Dick Eysink, Dick Stroband, Wim van Es en André Bolhuis waren de uitblinkers. Hees heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Lage Vuursche gelijk gespeeld. Tien minuten voor het eindsignaal keek Hees nog tegen een achterstand aan, maar back J. Bos van Lage Vuursche kreeg de bal verkeerd op zijn schoen en scoorde in eigen doel de gelijkmaker. Na een kwartier maakte Bosman het eerste doelpunt en vijf minuten later bracht hij de stand op 2-0. Tien minuten voor de rust passeerde Alderihk keeper Muis, die treuzelde. In de tweede helft werd het 2-2 toen v. d. Beek nonchalant op zijn doel terugspeelde nadat keper Muis dit verlaten had. Middenvoor Pij pers bracht de stand op 3-2 bij een nieu we aarzeling van Muis. Keeper Kramer werd echter ook voor de derde maal ge passeerd en op gelukkige wijze kwam Hees aan een gelijk spel. Vier van de vijf teams, die afgelopen donderdag voor het spelen van kompeti tiewedstrijden in actie moesten komen, wisten de volle winst mee naar huis te nemen zodat het jaar 1964 door de dames en de heren van de Soester Volleybal Vereniging goed werd afgesloten. S.V.V. 1-Jodan Boys (dames) 3-2. In een wedstrijd die bijna anderhalf uur duurde wisten onze plaatsgenoten de winst voor zich op te eisen, waardoor zij op twee kostbare punten beslag legden. Het was een spannende wedstrijd waarin de teams beurtelings de leiding namen. Zo was de eerste set voor de dames van Jodan Boys, waarna de Soester dames de tweede set voor zich opeisten. De derde set had een uitermate spannend verloop, maar uiteindelijk trokken de rood-witte dames met 16-14 aan het langste eind. In de vierde set brachten de dames van Jodan Boys de stand echter weer op ge lijke voet, zodat een beslissende vijfde set nodig was om uit te maken wie zich winnaar van deze wedstrijd mocht noe men. Met 15-5 gelukte het de S.V.V.-da- mes om deze set en daarmee de wedstrijd voor zich op te eisen. S.V.V. 3-V.I.O.S. 3 (dames) 0-3. In een slecht gespeelde wedstrijd verlo ren de dames alle drie de sets van het Amersfoortse VJ.O.S., waardoor hun positie in de kopgroep van de ranglijst verloren ging. S.V.V. 1-V.V.A. 2 (heren) 3-0. In een aan de Soester zijde matig ge speelde wedstrijd toonden zij zich in drie sets de meerderen van de V.V.A.-reserves. Door deze vijfde overwinning in succes sie zijn zij alleen aan de kop van de ranglijst in de eerste klas gekomen. S.V.V. 2-B.G. &V.S. 2 (heren) 3-0. Ondanks het feit dat door de rood-wit- ten maar een pover partijtje volleybal gespeeld werd wisten zij de Baarnse reserves toch met 3-0 te kloppen. Een 11-2 voorsprong in een der sets was voor laatstgenoemden nog niet voldoende om deze in winst om te zetten. Met vijf over winningen van 3-0 gaan de rood-witte reserves momenteel onbedreigd aan de kop. S.V.V. 3-Wilhelmina 2 (heren) 3-0. Het derde herenteam wilde kennelijk niet onderdoen voor de grote broers en wist de Wilhelmina-reserves met 3-0 terug te wijzen. Het programma voor donderdag, 7 jan uari 1965 omvat voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrijden: Dames: Olympia 2-S.V.V. 2, 20.30 uur. N.V.C. 1-S.V.V. 3, 19.45 uur. S.V.V. 4-V.I.O.S. 3, 20.30 uur. Heren: S.S.S. 1-S.V.V. 1, 20.30 uur. L.E.A.-S.V.V. 3, 19.45 uur. S.V.V. 4-V.I.O.S. 5, 19.00 uur. In restaurant Zonneheuvel werd zaterdag de traditionele Tempo „oudejaarsavond" gehouden. Gewoonlijk worden dan de prijzen uitgereikt die in het afgelopen Jaar gewonnen zijn, maar dat ging dit maal niet omdat ze nog niet gearriveerd waren. Wel reikte mevr. C. Schmidt de beker uit die ze beschikbaar gesteld had voor de kampioen cycle cross. Deze was gewonnen door Klaas van Klooster. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1964 Abonné's, die het abonnementsgeld voor het le kwartaal 1965 van ons blad (f2,40 voor Soest en Soester- berg en f 2.75 voor andere gemeen ten) wensen te gireren, verzoeken wij beleefd dit nu te doen met ver melding van le kwartaal 1965. Bij overschrijving na 1 jan. kun nen wij niet voorkomen, dat een kwitantie wordt aangeboden, daar de abonnementskwitanties dan in handen zijn van de incasseerders. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT. SPRRRZHRH SOfPEL SCHOON SNEL S0E5TERBERGSESTRRRT19 TEL-.2945 SOEST Prijzen vanaf f948,-; 59 cm. DEALER VOOR SOEST Soesterbergsestraat 20A - Soest Telefoon 3367 Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Hulsbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 o a. Tanja en Glad, in verschillende breedtes, van 3 tot 7 mm. in zilver en pleet. Gero en Zilduro CASSETTES. Alles ook los verkrijgbaar. TEL.2982 50ESTERBERCSE5TR.2E L A

Soester Courant | 1964 | | pagina 9