Ei LEGEMAAT, Benfica - Real Madrid groot spektakelstuk S-markt van Simon de Wit geen „mysterie" meer voor Soest Voor al uw rijbewijzen „VAN BUUREN" Tip van sluier opgelicht M. TUSSEN Zonder commentaar TWEEDE BLAD WASSERIJ GELRIA EDE De avonturen van Gertjan en Maartje. DE WITTE POMPEN aardolieprodukten. Kwart-finale Europa-cup Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze monturen Rouw- en Trouwkleding Bioscoopprogramma sSport-agenda. Jeugdprogramma van S.E.C. Handbalprogramma VOOR BABY'S HUIDJE Voetbal op zondag Voetbal op zaterdag Mixed Hockey Club Benfica-Real Madrid wordt het grote spektakelstuk van de kwart-finales van de Europa-cup voor landskampioenen. Nu D.W.S. een redelijke kam: heeft zich via het Hongaarse Vasas Györ te plaatsen voor de halve finales, bestaat er in ons land grote belangstelling voor de verrich tingen van de andere kwart-finalisten, waarvan er één wellicht nog eens tegen onze landgenoten zal uitkomen. Welke van deze ploegen maken de beste kans om tot de halve finales door te dringen? Real Madrid krijgt het moeilijk. Benfica en Real Madrid, twee ploegen die een plaats in de finale waardig zijn, naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd. EéN RIJLES (60 min.) en kKAllO EéN THEORIELES (120 min) hebben tegen elkaar geloot! Dit was de grootste sensatie van de loting voor de kwart-finales, die op 16 december jl. te Wenen plaatsvond. Voor het eerst sinds de prachtige finale in het Amsterdamse stadion in 1962 zul len de Portugese en Spaanse grootmees ters in cupverband weer de degens krui sen en het laat zich aanzien, dat de Ma- drilenen het vooral in de eerste wedstrijd die te Lissabon wordt gespeeld, bijzonder moeilijk zullen krijgen. Hoewel Benfica in 1962 en 1961 in het buitenland de finalewedstrijden wonnen, resp. tegen Real Madrid (5-3) en Barce- lona 13-2), hebben de Portugezen hun meeste triomfen toch in eigen home ge vierd. Dit seizoen speelden Eusebio c.s. zich ontwikkeld heeft tot een van Euro pa's beste voetballers en de jeugdige Grosso good old di Stefano verdienstelijk vervangt, toont zich zeer schotvaardig en op het middenveld heeft Real Madrid in Muller en Zocco twee kanthalfs van grote- klasse. Vermoedelijk zal Real in Lissabon met een versterkte defensie spelen, en wanneer Zocco er in slaagt het tempotekort van Santa Maria te onder vangen, dan zijn de Madrilenen niet kansloos om met een minimale achter stand aan de return te beginnen. Noch tans is het moeilijk te voorspellen wie van beide ploegen overgaat naar de hal ve finale. In elk geval kan men twee wedstrijden verwachten, die voetbal te zien geven van het allerhoogste niveau, als de Euro visie dan maar geen verstek laat gaan. En Inter? Bekerhouder Inter Milaan zal alles op alles zetten om weer de cup te verove ren. Slechts op die wijze kunnen de Mi- lanezen zich van een plaats in het vol gende cuptournooi verzekeren, want al les wijst er op dat stadgenoot A C Milan dit jaar kampioen van Italië wordt. Inter is no. 2 van de ranglijst en dat duidt er op dat de bekerhouders dit seizoen weer een sterke ploeg in het veld brengen. In december maakten de pupillen van coach Herrera een inzinking door, met een 3-C nederlaag, en enkele teleurstel lende gelijke spelen als dieptepunt. Maar aan de vorm van verschillende spelers kan nog heel wat geschaafd worden, voordat de ontmoetingen met Glasgow Rangers gespeeld zullen worden. Inter won in de vorige ronde met 6-0 van de Roemeense kampioen om daarna met 5 invallers de Roemenen in de return nog eens te verslaan 0-1 Technisch zijn de Italianen superieur aan de Schotten, die met hun directe spel nochtans tot een verrassing in staat zijn. Vooral wanneer hun beste speler. Baxter (kanthalf van het wereldelftal dat Engeland versloeg) tijdig genezen is van een beenblessure die hij tegen Ra- pid Wien opliep. Baxter zou op het mid denveld een waardig tegenstander van Suarez kunnen zijn, die de architect, van Inters voorhoede is. Inter heeft echter vorig seizoen Everton en Borussia uitgeschakeld en daarmee AUTOVERHUUR N.V. Eemne89erweg 22, Baarn. tol.: 0 2954-3100 |b.g.g.4344) eerst teleurstellend gelijk tegen La Chaux de Fonds (1-1). maar in Lissabon werden de Zwitsers met 5-0 van het veld ge speeld en alleen hun doelman Martin kon een debacle voorkomen. In vorm. Benfica startte aarzelend in de landelijke competitie maar de laatste maanden schieten de pupillen van Elek Schwarz met scherp en vooral midvoor Tores en rechtsbuiten Augusto zijn in glanzende vorm. In verhouding met twee jaar ge leden, toen Feijenoord zijn dramatische wedstrijden tegen Benfica speelde, heeft de ploeg weinig wijzigingen ondergaan. Alleen stopper Geimano, destijds in Am sterdam wel van de partij maar niet op gesteld tegen Feijenoord, is in het cen trum der verdediging teruggekeerd en momenteel is deze atleet met Clark-Ga- ble-snor Benfica's beste verdediger. Op 't middenveld opereert nu naast de grote Leverancier van alle ziekenfondsen Ga noorSPUKER TEL.2982 50E5TERBERGSE5TR.26 Coluna, de van Sporting overgenomen Pe- ridis, een briljant technicus die ondanks zijn 31 jaren over een prima lichaams conditie beschikt. Maar Santa Maria? Wat doet Santa Maria tegen Benfica? Dat is de vraag, die de Real Madrid- aanhangers zich met enige bezorgdheid stelt. Het klinkt vreemd, maar de vorm waarin de Madrileense spil verkeert, kan het duel tussen de Portugezen en Span jaarden wel eens beslissen. Santa Maria was eens één der beste ver dedigers ter wereld. In 1954, tijdens de wereldkampioenschappen te Bern, dwong hij als spil van het Uruquese elftal het machtige Hongarije bijna een gelijkspel af. Nadien speelde hij voor Real Madrid tientallen briljante wedstrijden. Maar Santa Maria begint ouder te wor den. Zeker, zijn techniek en routine com penseren ten dele een gebrek aan snel heid, maar tegen de doortastende Torres en de razend snelle Eusebio zal de ex- Uruquees het bijzonder moeilijk krijgen. Schoonheidsprijs. Real Madrid dat zwak startte in de com petitie maar in november stadgenoot At- hletico onttroonde als leiders der Spaan se hoofdklasse is nog steeds de ploeg, die op alle voetbalvelden de schoonheidsprijs wegdraagt. Uitgezonderd misschien A. C. Milan, is er geen voetbalteam in Europa, dat zulke prachtige combinaties op de grasmat legt. De verjongde voorhoede, waarin Amancio aangetoond dat zij tegen direct-voetbal spelende tegenstanders ook van wanten weet. De Italianen zullen alles in het werk stellen om in de thuiswedstrijd een zodanige voorsprong op te bouwen, dat zij in de uitwedstrijd geheel kunnen steunen op hun befaamde verdediging. De Schotten, die vorig seizoen door Real Madrid met de cijfers 0-7 werden uitge schakeld, zal het wel niet lukken Inter van deze plannen af te houden. Keulen of Liverpool? Is D.W.S. tegen ploegen als Inter en Ben fica vrijwel kansloos, tegen de winnaar \an F. C. Köln-Liverpool zouden er voor dc Amsterdammers wellicht meer moge lijkheden zijn. Köln behoort dit seizoen weer tot de lei dende ploegen van de Duitse hoofdklasse maar de superioriteit, waarmee de ploeg vorig seizoen naar de kampioenstitel snel de. ontbreekt nu toch wel. In de cupduels tegen de Albanese en de Griekse kam pioen speelden de Duitsers niet erg over tuigend en bovendien geraakte een van hun beste voetballers oud-internationaal Schater zo ernstig geblesseerd, dat hij waarschijnlijk tegen de Engelse kampioen niet zal uitkomen. Liverpool, dat Anderlecht uitschakelde, speelt dit seizoen geen rol van beteke nis in de Engelse league. Maar de laatste weken boeken Thompson cs. opvallende resultaten en dit bevestigt de indruk dat Liverpool zijn vorm van vorig seizoen meer en meer terugvindt Vooral defensief speelt de ploeg zeer sterk. Stopper Yeates en kanthalf Milne zijn uitstekende ver dedigers en in de voorlinie is schutter Hunt een gevaar voor elke defensie. Het zou ons niet verbazen wanneer de Engelsen met keihard verdedigen het in Keulen op 'n gelijk spel zullen aansturen, waarna in de thuiswedstrijd de volle (van een speciale medewerker) Het duurt nog maar lot donderdag 14 januari a.s. en daarna zult u het geheim" kennen, zult u met plezier zelf ervaren wat een S-markt is. Misschien zijn de ruiten van de Simon de Wit S-markt aan de Van Weedestraat nog geblindeerd, als u er vandaag of morgen langs komt. Bedwing dan nog even uw verlangen om de nieuwe ervaring te ondergaan. Er wordt namelijk nu nog deksels hard gewerkt om alles voor de opening gereed te krijgen. Maar dat het allemaal op tijd voor elkaar komt, daar kunt u van op aan. Dit wordt immers de 20e S-markt, die Simon de Wit in enkele jaren tüds opent en dus weten ze daar waarachtig wel w aaraan ze begonnen zijn. bedienen, staan bier voor u klaar. Non-stop - winkelen weldra 'n f eit In de S-markt aan de Van Weede straat bebt u alles bij de band. Kruidenierswaren, groenten en fruit, vers brood en banket, vers vlees en fijne vleeswaren, tabaks artikelen, zuivel- en diepvries artikelen, delicatessen, zelfs ny lonkousen en grammofoonplaten en nog veel veel meer. Ja, u kunt er allemaal voor tereobt in de S-markt. U bedient zichzelf en op uw beurt wacbten is er niet meer bij. Als u dat wenst boeft u niets te vragen. Alles staat overzichtelijk Wat is een S-markt? Dat is de meest volmaakte moder ne zelfbedieningswinkel, die u zich kunt bedenken, zouden wij hierop willen antwoorden. Neen, dat be tekent allerminst een winkel zonder personeel. De hele tijd, dat u er gezellig winkelt, bent u toe vertrouwd aan de goede zorgen van de Heer J. van der Eyk met zijn se lecte staf van meer dan 15 Simon de Witters. Vakbekwame kruideniers, een groenteman met ijverige as sistenten en een groep uiterst be dreven dames, die ondermeer de kassa's met lopende bandsysteem in de vakken en is duidelijk voor zien van gewichts- en prijsaandui dingen. Is dat even gemakkelijk! Hypermoderne inrichting In de nieuwe S-markt wacht u een keur van verse groenten en bet gaafste fruit. Handig verpakt en. de groenten zo mogelijk reeds ge wassen en gesneden. Alleen al de aanblik van bet overvloedige verse vlees - mooie stukjes en malse lapjes - doet u watertanden. Dat komt, omdat de kwaliteit de allerbeste is en er de uiterste zorg aan wordt besteed in de ultra- hygiënische bewerkingsruimten. O, u mag gerust een bijzondere kieskeurige klant zijn, u zult be slist versteld staan over de kwali teit en de verzorging van de arti kelen. Vele openingsattracties Houdt u er nu al vast rekening mee, dat de kennismaking met de Simon de Wit S-markt voor u uitermate prettig zal zijn. Wij mogen u nog niet verklappen wat u straks aan openingsattracties krijgt. Maar spoedig hoort u daar meer over. Let op de Soester Courant van 12 januari! v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 winst wordt binnengehaald. Of schuilen er in het team van de Duitsers nog verbor gen krachten, die evenals vorig seizoen bij Borussia zich pas in de kwart-finales openbaren? Wel hoopt heel Duitsland; dat de Keu lenaren anders voor de dag komen dan twee jaar geleden, toen zij in de eerste bekerronde thuis weliswaar met 5-1 van Dundee wonnen maar uit met 8-0 verlo ren. „Kerim de zwarte sheik" draait van he den tot en met zondag in het City-thea ter. Deze nobele Kerim nam het op tegen de tyrannieke Emir Omar, die de Bedoe- ïnenstammen onder zijn heerschappij wilde brengen. Dat was geen gemakke lijke taak. Hij krijgt daarbij steun van de jonge en knappe Fawzia, het meisje dat voorbestemd ia de vrouw van Omar te worden. Het arme kind voelt hiervoor niets want zij wil Kerim en niemand anders. Omar neemt drastische maatre gelen. Hij laat Kerim en zijn geliefde ge vangen nemen en beiden worden gemar teld, maar het helpt niets, ze worden een gelukkig paar nadat Kerim Omar in een lange en hevige strijd uit de weg ge ruimd heeft. Zondagmiddag „De wraak van Zorro" en dat is dan de zoveelste spannende Zorro- film. Ditmaal is hij een man die zijn landgoed zal verliezen aan de bandiet Stratton, die de jacht opent op de ge maskerde bandiet. Deze kan rekenen op de steun van de lieftallige Patricia. Zorro en het miesje dreigen het leven te ver liezen als ze omsingeld zijn door de bendeleden van Stratton, die het huis waarin ze zich bevinden in brand steken. Nu moet Stratton zelf een goed heen komen zoeken en hij wordt daarbij door zijn eigen bendeleden neergeschoten. „Vernietigingscommando Bikini" draait van maandag tot en met woensdag. Het is een spannend verhaal uit wereldoorlog 2 dat zich hoven, op en onder water af speelt. Bikini is een badpak maar ook een eiland in de Zuidzee, waar het 20 jaar geleden hevig toeging in de strijd tussen Amerikanen en Japanners. Oer woudstrijders en kikvorsmannen hebben een belangrijk aandeel in deze strijd. In de donderdagcyclus een reprise van de film „Meisjes langs de weg", waarvan de titel voor zichzelf spreekt. Zaterdag: Ultrajectum A-S.E.C. A, 2.30 uur. S.E.C. C-Amsvorde C, 3 uur. S.E.C. a-Quick a, 3 uur. B.D.C. b-S.E.C. b, 2 uur. S.E.C. c-Quick f, 2 uur. In een Japans hotel zal de duurste badkuip ter wereld komen te staan Hij is gemaakt van massief 22 karaats goud en kost 1.300.000,Wie er in wil ba den zal 10,per twee minuten moeten betalen. Bij verschillende rijscholen Is het op gevallen, dat het aantal gezakten voor het rij-examen onder de intellectuelen groter is dan onder de andere groepen. Als u dan toch beslist wil praten over uw moeilijkheden, verveel er dan niet uw vrienden mee, maar vertel ze dan aan uw vijanden, die er verrukt naar zullen luisteren. Een 19-jarige Amerikaanse student heeft een nieuw wereldrecord gevestigd door 100 uur en 23 minuten en 3 se conden op een trommel te slaan. Het ou de record stond op 100 uur en ruim 1 minuut De student deed dit, om de aan dacht te vestigen op een bijeenkomst. Mevrouw Bill uit Kentucky bepaalde in haar testament, dat haar vermogen moest worden verdeeld onder die familie- VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 8 JANUARI 1965 Bernhardhal Utrecht: Dames-senioren: D.E.S.-B.D.C. 1, 1.30 uur. Expohal Hilversum: Heren-junioren: H H.C.-B.D.C., 1,50 uur. Heren-aspiran ten: Laren-B.D.C., 11.05 uur Sporthal Amersfoort: Heren-senioren: B.D.C.-Amersfoort 2, 1.05 uur. Dames-ju nioren: B.D.C.-Olympia 5 uur. Dames- aspiranten: B.D.C.-S.V. Achterveld 3.50 uur. Dames-aspiranten: Fidelitas 2-B.D C. 2, 11.20 uur. V.V.IJ. 1-S.E.C. 1, 2.30 uur. Amersfoortse Boys 1-B.D.C. 1, 2.30 uur. H.M.S. 2-S.E.C. 2, 12 uur. S.E.C. 3-Barneveld 2, 12 uur. B.D.C. 2-A.P.W.C. 2, 12 uur. BD.C. 3-E.M.M. 4, 12 uur. S.E.C. 4-Hoogland 3, 2.30 uur. B.D.C. 5-K.V.VA. 4, 2.30 uur. Amersfoortse Boys 5-B.D.C. 7, 2 uur. Saestum 5-B.D C. 6, 2 uur. Hees-Avance, 2.30 uur. P U E.M.-V.V.Z., 2.30 uur. leden die geen sterke drank gebruikten en nooit nachtclubs bezochten. Er ble ken heel wat verwanten te zijn die om een van deze redenen niet in aanmer king kwamen voor de erfenis. Een twee jarig kleinzoontje werd tot universele erfgenaam benoemd. In een café te Louisville kwam een man binnen die zei van de politie te zijn om te onderzoeken of er geen vervalste whisky geschonken werd. „Geef mij er twee uit de fles" beval hij. De waard schonk de borrels in en de man snoof de geur zorgvuldig op en ledigde daarna de glazen. Toen hij was vertrokken drong het pas tot de kastelein door dat hij te pakken was genomen. Die nacht sliepen Gertjan en Maartje wer in hun eigen frisse bedjes. Misschien droomden ze wel van Nascax en Wiekebol. Ik weet het niet, want het enige wat ik horen kon was het regelmatig ademha len van het tweetal. Ze wisten niet dat de sterretjes al verbleekten en de maan zich langzaam verschoof om plaats te maken voor het vriendelijk zonnetje. Het werd llichter en lichter buiten, en toen de haan 'aaiend de nieuwe dag aangekondigd had, werden ze verschrikt wakker. Met knipperende ogen tegen het zonlicht en met slaperige kopjes zagen ze moeder lachend in de deuropening staan. „Jon gens, kijk eens wat de postbode voor jul lie gebracht heeft!" en ze zwaaide tri omfantelijk met een brief. Gertjan wreef verbaasd zijn ogen uit. „Een brief?" vroeg hij slaperig," maar ik ben toch niet jarig vandaag?" Ook Maartje schudde verwonderd met haar krullen en keek ivol verwachting op de enveloppe." Ja, het was toch waar, het stond er duidelijk op. „Aan Gertjan en Maartje" en twee ge stempelde postzegels prijkten in de bo venhoek. „Van tante Neel" verklapte moeder toen, en om hun geduld niet lan ger op de proef te stellen las ze de brief voor, waarin Tante de kinderen uitno digde om een tijdje in Appeldam te ko men logeren. Als de gesteldheid van de terreinen het zondag toelaat zullen er om twee uur aan de Schrikslaan onderlinge wedstrij den gespeeld worden door teams van de Mixed Hockey Club Soest. De teams voor deze wedstrijden worden samengesteld uit spelers van heren I, heren II en heren III. Deze trainingswedstrijden worden ge speeld omdat er nog kampioenskansen zijn. Voor heren II zijn er echter ook de gradatiekansen. Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Ook de dames van de teams I, II en III spelen trainingswedstrijden. Die begin nen echter om half een. Vanaf 17 janua ri zullen er onderlinge wedstrijden zijn voor de teams IV, V en VI Op 17 janua ri beginnen deze om 12.30 uur voor de heren van deze teams. De heren-veteranen spelen zondag te Maarn om half twee in de volgende op stelling: doel J. Tiedema; achter H. v. d. Dussen en Ph. Bakker; midden H Hoek, G. Hinderdael en C. van Asselt; voor G Geijtenbeek, R. Wessels Boer, R. de Cneudt, H. v. d. Weijden en C. Dobben. Reserve is M. Lock. Op 16 januari is er in de Amersfoortse sporthal een zaalhockeytournooi, en ge tracht zal worden een Soester team hier aan te laten deelnemen.

Soester Courant | 1965 | | pagina 6