era In een auto-wasserette Voor uw BRUIDSREPORTAGE Vele Horeca-bedrijven staan voor uitzichtloze toekomst Voor onze twens U kunt niet alles weten SOESTERBERG MET RAAD EN DAAD A. J. JAM j Lening van f 500.000,- De Duinkikkers Goede prestatie van Olvmpia 2 Eiermarkt Stijgen van lonen en levensmiddelenprijzen. alsmede de toenemende huiselijkheid scheppen problemen A.G.A.V.S. Soesterberg versloeg B.V.G. met 4-2 Lenssen+de Wolff Dr R. E. H. ijk he J. RIJK praktijk h< AFWEZ1 Pedieurl Aoetkundid voetmassr GLAS !N wees a NA'N oe Vraag en Aanbod-advertenties uitsluitend a contant aan ons kantoor. Zacht brommend razen de enorme bors tels in het rond en in minder dan geen •tijd is oreïe auto gereinigd van alle vuil, dat er tijdens de lange ritten van de laatste dagen- is opgekomen. We zijn momenteel in een autowasse- rette, één. van de ongeveer vijfentwintig moderne auto-wasserij en in ons land, waar men (n ongeveer vijf minuten zijn wagen volkomen gereinigd krijgt. Het onderhoud van de lak van. een auto is voor veel autobezitters een waar pro bleem. Oh zeker, in de zomer, wanneer het mooi weer is, gebruiken vele er hun zaterdagochtend voor om met slang, borstel, cleaner en doek hun wagentje elke week keurig 'te onderhouden Maar wanneer het weer minder aange naam wordt, wanneer regen, kou en wat al niet meer het onprettig maken om buiten in de wind met water te plassen, dan wordt üe schoonmaakbeurt dikwijls overgeslagen en dat in een tijd, waarin de wagen sneller vuil wordt en boven dien veel meer van weersinvloeden heeft te lijden Juist dan is het onderhoud van groot belajig. c'uwit de wagen even iets naar voren of naar achteren. Het gemak dient de mens In razende vaart tollen de IwrsteLs rond, overvloedig stroomt het water met vuil- oplcsmiödel en i;n een oogwenk verdwijnt het vuil Langzaam duwen de mannen dc borstel-unit rond de wagen Als dat is gebeurd, wordt met een gewone borstel nog even gekeken of er hier en daar nog kleine plekjes zijn die niet zo best werden gereinigd en dan rijden we de auto-langzaam van het plateau weg door een watergordijn, dat door een raam van sproeiers bij de afrit wordt uitge braakt Dit water spoelt alle laatste resten van vuil en wasmiddel weg en dan staat onze auto brandschoon bui ten. Inmiddels is achter ons Weer een nieu we klant op het plateau gereden en onmiddellijk wordt die weer onderhanden genomen Zo gaat het aan de lopende band in de wasserette. De eigenaar ver telt ons, dat bijvoorbeeld veel bedrijven, die hun wagens node kunnen missen van c'eze wasinrichting gebruik maken Ze De gemeenste heeft een onderhandse le ning van 500.000,aangeboden gekre gen. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld deze lening te aan vaarden. De renite is 5% c/c, de koers 99V2 de looptijd 25 jaar en er kan in 25 Jaarlijkse termijnen van 20.000,— afgelost worden. Reeds is de lening in beginsel door B. en W aanvaard. Het damesteam van de Zwemvereniging De Duinkikkers speelde tegen De Fuut uit Maairssen en won met 3-1. Bij de rust was de stand 2-1. De Fuut narn de lei ding en Docr Praay bracht de stand op 1-1. Maria Thie scoorde hierna nog twee maal. De heren wonnen met maar liefst 14-0 van HIOS In de eerste helft werd een 0-0 voorsprong bereikt Van der Gaast scoorde vijfmaal. Van der Bor vijfmaal en Iseger viermaal. De rondtollende borstels terwijdcren alle vuil van de auto. Velen laten in die tijd hun wagen in de garage wassen, maar dan is men hem dikwijls een ochtend of een middag kwijt. Al deze bezwaren en overwegingen zijn het die de autowasserette tot een ideale instelling maken Men rijd er even heen en in minder dan geen tij d komt de wagen keurig schoon weer te voor schijn. Men kan cr op wachten 1 Het borstelprincipe Het systeem volgens welk in deze was serettes de auto's worden gereinigd, is met nieuw Reeds bij de Spoorwegen wor den zo de treinwagons en bij Van Gend Loos, de vrachtwagens schoongemaakt. Het is het principe van de snel draaiende borstels, die goed gevoed worden mei water, waarin een vuiloplosmiddel is ver werkt. Het zijn flexibele Jcunststofbor- stels. Men kent verscJaillend.e systemen wat de bewerking betreft. Zoals op een vaste plaats geïnstalleerde borstels, waarlangs het te reinigen vervoermiddel voortschuift, of het te reinigen ver loermiddel staat stil en de borstels zijn verplaaitsbaar. Niet alles automatisch Ir. zo'n wasserette gaat niet alles auto matisch, maar dóen de mensen ook het een en ander. Onze ajfto. reden we tot midden op het plateau. Een van de wassers reinigde toen met een borstel de wieldoppen en die plaatsen, waar de ro terende borstels niet zo gemakkelijk bij kunnen komen. Inmiddels stelde een tweede kracht de borstels alvast in. Het gaait hier om een rechtopstaande draaiende borstel, die dus de zijkant voor zijn. rekening neemt en een tweede in horizontale stand liggende borstel, die het dak, de motorkap en de kofferdeksel reinigt. Om- het plateau loopt een ovale rails, waarop de bor stel-unit rond kan rijden. Het plateau is groot genoeg om de grootste wagen te kunnen verwerken. Komt men met een kleine auto, dan kunnen de borstels meer naar binnen, worden geplaatst, of men Het tweede herenteam van Olympia, dat momenteel op de 2e plaats staat van de le klasse heren, heeft een goede pres tatie geleverd, door met 3-0 van het Bax- neveldse S.S.S. te winnen De Soester heren waren uitstekend op dreef en ga ven hun tegenstanders/die bekend staan om hun volharding en enthousiasme, weinig kans gevaarlijk te worden Het derde herentcam van Olympia moest aantreden 'tegen plaatsgenoot S.V.V. 1. Degenen, die een gemakkelijke zegé voor S.V.V. hadden verwacht, kwamen bedro gen uit. De Olympia-heren speSflen een felle wedstrijd en bij vlagen kwam de oude derby-sfeer weer te. voorschijn, die zo kenmerkend waren voor wedstrijden tussen beide verenigingen, S.V.V. ..svon de eerste seit, maai' in de tweedenet trok Olympia aan het langste r emd. De derde en vierde set waren vol spanning. Beurtelings namen Olympia en S.V V. een kleine voorsprong S.V v. be- schikte echter in beide sets over betere eindsprint en wan ook deze sets en daar- mee de wedstrijd met 3-1. Het tweede damesteam behaalde een ver rassend gelijk spel op BG S.V. 2-2 _en het derde (damesteam moest, na een spannende strijd, haar meerdere erken nen in Wilhelmina 2, dai de wedstrijd met 3-0 won Het programma voor deze week luidt: Dames. Olympia i-Huizen, 20.30 uur. Heren Olympia 1-Huizen, 20.30 uur. Olympia 3-Spirit 2, 21 45 uur. kunnen hun chauffeurs opdracht geven, even in een verloren ogenblikje langs de wasserette te rijden en de wagen te laten wassen. Op die manier worden de wagens zonder dat het veel verloren tijd kost regelmatig schoon gehouden. En uiteraard maken ook vele particulie ren ook dankbaar gelwirik van deze in stelling, want het spaart veel wasitijd en geknoei voor de deur of in de garagebox. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3911 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 190.000 stuks in prijzen van 11,25 tot 1 12,25. Midenprijs 11,75 Prijs per kg. 1,87. ln betrekkelijk korte 'tijd sluit nu reeds het derde grote horeca-bedrijf dn Rotter dam zijn deuren Het betreft hier Café Atlanita, een onderdeel van Rotterdams eerste wolkenkrabbercomplex, dat reeds vanaf 1931 in Rotterdam is gevestigd. Na ruim dertig jaren moet men wegens een niet meer lonende explotaitie tot sluiting overgaan. Het Beurscafé met de cianeing Pompaaour aan de Coolsingel en het gerenonceerde restaurant Caland- West aan de Nieuwe Binnenweg hebben de deuren reeds gegrendeld Insiders in het horecabedrijf verwachten, dat het hier ruiet bij zal blijven en dat ook andere zullen volgen. Uiteraard vraagt men zich af, wat toch w1 1 oorzaak kan zijn van deze droeve gang van zaken, Is dit een typisch Rot terdams verschijnsel of doet het zich ook in de rest van ons land voor en wat is de oorzaak Veranderde gewoonten Wij hebben daartoe eens contact opge nomen met diverse Vooraanstaande figu ren uit de horeca-sector en hen om hun mening gevraagd. Het blijkt allemaal niet zo eenvoudig te zijn, want tegenover vele klagende ex ploitanten staan ook tevreden bedrijfs leiders. De grootste klap blijkt aan te komen m de sector café-restaurants die traditioneel veel bezocht worden door zakenmensen en middenstanders. In dit deel liep in de loop der jaren het bezoek door versche lende oorzaken langzaam maar zeker terug. Het borreluurtje blijkt enigszins uit de mode te raken, hetgeen voor deze bedrijven een gevoelige klap betekent, De zakenman is belangrijk huiselijker geworden liij .spoed zicjj avonds snel naar'huis, neemt daar zijn borreltje. Ook de televisie speelt in dit geheel een belangrijke rol. Velen die anders er 's avonds nog wpl eens op uit trokken, blijven nu thuis, met als gevolg, dat veel van de getroffen bedrijven in de avond zeer schamel bezet zijn. Vooral in de grote steden van ons land speelt deze factor belangrijk mee Centen worden guldens Daarnaast wordt de exploitant met een sterke stijging van de lasten geconfron teerd Wanneer de huisvrouw het heeft over de stijging van prijzen, dan doelt zij voor een belangrijk deel op de prijzen van het levensmiddelenpakket die zo on rustbarend omhoog gaan. Als de melk een cent per liter duurder wordt, scheelt dat direot met i ele guldens voor het horecabedrijf. De vleespnjzen stegen evenwel met kwartjes en guldens en dat rrsaakt veel grotere verschillen Het restaurant heeft in eerste aanleg te maken met de prijzen van het levens middelenpakket. Elke kleine prijsstijging komt daar veelvuldig raak aan Daar- 9? JONGE VROUWEN kleden zich graag in complete pak jes. Op de eerste plaats doet een dergelijke kleding bij zonder sportief en vlot aan, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen dat een japon niet sportief kan staan. Boven dien zijn er aan zo'n ensem ble verschillende praktische voordelen verbonden, die vele vrouwen er toe bren gen iets dergelijks aan hun garderobe toe te voegen Wanneer het echt koud en kil is, is een pakje van een dikkere soort stof werkelijk niet te versmaden. Een fijn warm truitje onder het jas je gedrag en staat altijd ele gant. Als de temperaturen echter van dien aard zijn, dat het jasje toch werkelijk te veel van het goede wordt, dan is de rok te combineren met een vlotte blouse of een dunne pullover. Met zo'n pakje kan men dus meer dan een kant uit en dat alle maal voor slechts één geld. Ons model nu toont u een kraagloos ensemble, waar van vooral het jasje bijzon der mooi is afgewerkt. Het levendige pied-de-coq des sin geeft toch altijd weer een jeugdig effect. Over de rok kan desgewenst een brede lederen ceintuur worden gedragen, waardoor het motief even wordt on derbroken Speciaal voor de koudere dagen valt dit pak- ie goed te combineren met lange gebreide woPen kou sen. die tegenwoordig in al lerlei fantasiesteken te koop zijn. naast wordt men geconfronteerd met de steeds stijgende lonen. Aangezien de dienstverlening van het personeel in deze sector een belangrijke rol speelt is elk bedrijf gebrand op goed personeel, om dat daarmee de standing van de zaak is gemoeid. Maar goed personeel stelt eisen en dient goed betaald te worden Voorts is het horecabedrijf een typisch ambachtelijk bedrijf, waar vrijwel niets kan worden gemechaniseerd of geauto matiseerd, zodat het al heel moeilijk is om de arbeidsproduktiviteit op de moder ne wijze op te voeren of arbeidskrachten uit te sparen Të hoog Bedrijven die economisch gesproken de middenmoot van het publiek tot klant hebben die midd-enmoot die over het algemeen het minst profiteert van onze gestegen welvaart) is hiervan de dupe. Door de gestegen exploitatiekosten moe ten de prijzen van de te gebruiken goe deren stijgen Maai- de klant wordt dit op n bepaald moment te dol en 't café-res taurantbezoek neemt af Tegenover een stijging van kosten staat een daling van bezoek, hetgeen ban leidt tot sluiting. Zoals in deze bedrijfssector het geval is, behoeft men niet te verwachten dat andere klanten het verlies zullen compen seren. In het horecabedrijf is het nu eenmaal zo, dat een zaak een bepaalde naam en klantenkring heeft Zij die niet tot de geregelde gasten behoren, zullen een dergelijk bedrijf nooit of nauwelijks bezoeken. Slechts een volslagen metamor fose en het overgaan op een nieuwe for mule zou soms uitkomst kunnen brengen Bedrijven die hun cliëntele vinden in groepen van de bevolking die een groter aartdee^, hebben ,m onze gestegen wel vaart én gericht zijn op een publiek dat met zo huiselijk is en graag uitgaat, hebben over het algemeen niet te klagen Wie gaan er uit We denken hierbij aan de vele bedrijven die zich meer hebben gericht op de ar beiders en niet te vergeten zij die zich richten op de jeugd. Vooral veel jongeren zijn het televisiekijken avond aan avond volkomen beu. Voor een groot deel be schikken ze over redelijk wat geld en gaan uit. Het zijn veel van deze juist kleine zaken en cafetaria's die goed geleid en gebaseerd op een wel door dachte formule, momenteel zeer rendabel zijn. Daarnaast speelt dikwijls ook nog de ligging van het bedrijf een rol, want ook veel restaurants die gunstig liggen aan grote verkeersaders, vooral die aan de rand van de bebouwde kom doen goede zaken. In verband met het in veel grote steden zo nijpende parkeerprobleem, ver leggen veel zakenmensen hun besprekin gen van het hartje van de stad, waar hun relaties moeilijk kunnen parkeren, naar de buitenwijken vlak bij de invals wegen. De relaties van buiten de stad kunnen daar over het algemeen zonder enige moeite hun wagen kwijt, ze ver liezen geen tijd voor stoplichten en in het drukke stadsverkeer, met het zoeken naar parkeermogelijkheid enzovoort. Al deze factoren zijn oorzaak van de uit zichtloze toekomst voor vele restaurants in de stadscentra. Maak het glas tan uw schilderijen en fotolijstjes niet met water schoon. Het waiter dringt gemakkelijk achter het glas en beschadigt dan uw schilderij Wrijf liever het glas schoon met een in spiri tus gedrenkte zeemlerenlap. Verschoten cocosmatten worden weer mooi, als u ze schoon maakt met een oplossing van overmangaanzure kali en heet water In verband met de jubileumfestiviteiten wordt er een verloting georganiseerd, waarvan tfe trekking zal plaaits hebben op 31 maart e.k. Loten kunnen tegen 25 cent per stuk werden verkregen docr storting op postrekening 666210 van pen ningmeester A.G.A.V.S., Soesterberg ZATERDAGVOETBAL Ditmaal was het Soesterberg dat win naar werd. Het behaalde thuis een flinke 4-2 overwinning op het bezoekende B V C Het z.ag er in de eerste helft nog niet naar uit dat Soesterberg met de winst zou gaan strijken Beide partijen hielden elkaar toen nog m evenwicht, waarbij de wederzijdse aanvallen strandden op cle hechte verdediging. Er werden dan ook geen doelpunten gemaakt. In de tweede helft kreeg B.V.C. zelfs nog een voorsprong, toen het de score opende i0-l), doch even later maakte midvoor Esmeijer gehjk (1-1). B V.C benutte daarna weer 'n kans 1-2waarna links binnen Versteeg voor Soesterberg weer de gelijkmaker in hot doel schoot (2-2) Nu bleef Soesterberg aan de beurt dat door een prachtig schot van Esmeijer de stand verhoogde tot 3-2. Door nog een treffel van Esmeijer kwam het einde met een 4-2 overwinning voor Soesterberg onroerende goederen --taxaties ■55S; hypotheken r Mryj Assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Stijfselgoed krijgt een mooie glans, wordt heel glad en blijft niet aan de strijkbout plakken als u bij de stijfsel (1 liter) 1 theelepeltje terpentijn doet. Blank houten keuken gereedschap mag niet met sodawater worden gewassen, want dan wordt het hout grauw. Melk zal niet zo gauw zuur worden, als u er een beetje dubbelkoolzure soda bij doet Regenstrepen in vitragegordijnen kunnen verwijderd worden door ze eerst te we ken in een sterke zoutoplossing, daarna uitspoelen en vervolgens wassen in een synthetisch wasmiddel. Zoute groenten Jicbben geen voedings waarde. u moet ze dus eten gecombineerd met andere groenten. Wentel visgehakt voor het braden even door de paneermeel, hierdoor voorkomt u het onaangename vastkleven aan de pan. De velletjes van verse worst kunnen er gemakkelijk worden afgestroopt als u de heet gemaakte worst onder de koude kraan houdt Als u in een koude kamer slaapt, leg dan op de spiraal (dus onder de matras) een dik pak kranten, dit houdt de warmte zeer goed vast. Een gewatteerde sprei kunt u zelf niet wassen, zonder haar te bederven. Opzen den naai- een goede stomerij is noodza kelijk. Een vlek in een dergelijk sprei kunt u behandelen met vlekkenwater, maar veelal niet met mooi resultaat. HIT'ROPZEGGING. Mijn zoon kocht enige tijd geleden een bewoond huis, dat hij dringend nodig heeft voor eigen gebruik. Hoe is nu de procedure om deze mensen er t.Z/t. uit te krijgen? vraagt H T. Antwoord: Uw zoon kan. de huurders van zijn huis de huur opzeggen met in achtneming van één betalingstermijn, tenzij er een huurcontract is dat anders bepaalt. Als de huurders echter niet ak koord gaan met deze huuropzegging, dan genieten zij automatisch huurbescher- ming en zal uw zoon moeten procederen om ze er uit te krijgen Dit kan hij slechts d-oen als hij drie jaar eigenaar is tenzij hij de huurders een gelijkwaar dige woning kan aanbieden. Als het tot een proces komt, beslist de kantonrechter wie van beide partijen het meeste belang heeft bij de bewoning van het huis. Het verdient aanbeveling dat uw zoon zich in dat geval voorziet van goede rechtskun dige hulp De procedure wordt niet be moeilijkt als in die tussentijd een van de echtelieden zou komen te overlijden NV Biscuitfabrieken Meursing - A'foort heeft prettig en eenvoudig werk voor jonge en wat oudere DAMES Door een sterk gewijzigde loonregeling kunnen wij een aantrek kelijk aanvangsloon bie den. aangevuld met pre mie na de in werktijd. Kom beslist eens infor meren Aanmelden dage lijks van 8-5.30 u Smal- lepad 5-7. Bij N.V Biscuitfabrieken Meursing - Amersfoort is plaats voor enkele flinke JONGENS, leeftijd tot pl m. 21 jaar. Goed aan vangsloon. Bij gebleken geschiktheid na korte tijd reeds premie. Aanmelden dagelijks van 8-5 uur, Smallepad 5-7 Te koop prima STAL MEST. Mesthandel E Westeneng, Heuvelweg 14 of Nieuwew. 33. tel. 3606. Gevraagd voor direct HULP in de huishouding voor 2 ochtenden p. wk. Eikenlaan 93. Soest-Zuid telef. 3535. Gevraagd, zo spoedig mo gelijk. 'n ZIT-SLAAPKA MER, omgeving Heideweg of Plasweg Br onder let ter W.P 11 bureau SCrt Tyresoles Ned. N.V. vr. voor haar modern bedrijf te Naarden flinke mnl WERKKRACHTEN voor uiteenlopende werkzaam heden Goede sociale voorzieningen Aanmelden dagelijks van 8-5 uur aan de fabriek. Amsterdamse straatweg 7, Naarden MEISJE voor de huishou ding gevraagd, 1 a 2 halve dagen per week Mevr. Quelle. Gallenkamp Pelsweg 11, Soest Aangeboden ZIT-SLAAP- KAMER nabij station Soestdljk, met warme maaltijd. Br onder no 609 bur. S.Crt. Te koop Belgische HER DERSHONDJES, ras Ter- vueren K. Dikken, Prins Bernhardlaan 36, Soest, telefoon 5393 Te koop mooie KINDER WAGEN. ook als wandel wagen. E M Jaarsma haard Beukstraat 6, Amersfoort Heden is rustij slapen mijn Hel onze zorgzam"! behuwd- en der, EVERT V/i looyengo| op de leeftijd Soest M M. v. Looyenl del Soest E W v. Looyenl j A. van Looyeiï Den Dolder A. van Amerong van 1 J, van Amerong| Miesenbach E Mc. Carson- van Looj J. Mc. Carson Soest E. van Looyengij W Versteegh Soest M. Walet- van Looj J. Walet en Kleinkl Soest, 17 januar| Dorresteinweg De teraardebJ vindt plaats w| 20 januari as uur, op de Hel begraafplaats tl Chirurg, Sol Tandartsl Tandarts! tot 26 janul Voor spoedgeval men de plaatsehj| artsen waar Gediplomet Behandeling bij huis. Tel. 02955 nrl KLEINE ADVEr] uitsluitend bij betaling I Geen zakenadvel Tot 10 woorden Elk woord meer Br. onder nr 15 I Voor dinsdag! tot maandag Voor vrijdag tot donderdag Een gebrand! glas in loodpanei zijraam geeft u| een voornaam c| Atelier vo| H. LEUR. Hoofdl Baarn, telefoon V.

Soester Courant | 1965 | | pagina 2