I I Engeland op de voorpagina OroiiciiïSefteii Natuurzuivere EERSTE G00ISE KLEDING VERHUUR Voor uw BRUIDSREPORTAGE Iedere week een Riks voor het origineelste onderschrift Officiële mededelingen. TWEEDE BLAD De avonturen van Gertjan en Maartje. V.V.V.-nieuws. D. ENGEL GARAGE STAM Beperking van de bewapening en (misschien) vrede in Kongo frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Al vroeg op roverspad VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Renaalt dealer Geslaagd Uiteraard stond liet wereldnieuws deze week geheel in het teken vain het af scheid- van Sir Winsbon ChuxchiU. Het verscheiden van de 90-jarige politicus betekende een enorm verlies. Niet alleen voor Engeland, doch voor de gehele we reld, want vriend en vijand beseften heel goed, dat ons hier een der aller grootsten der aarde ontviel, een man die historische wonderen had verricht. De enorme belangstelling voor ChurchiJls ziekte werd waarschijnlijk mede oorzaak van een politieke aardverschuiving in enkele kiesdistricten die sinds onheug lijke tijden voor labour stemden. Zijn dood kon de politieke gebeurtenissen in Engeland niet geheel naar de achter grond drukken. Hoestdrank in tabletvorm. 95ct Sinds betrekkelijk korte tijd is daar een labourregering aan het bewind, die in het parlement slechts over een zeer be scheiden meerderheid beschikt, waar door het regeren voor premier Wilson een uiterst moeilijke zaak was. Deze situatie is nu aanmerkelijk verslechterd, door de tussentijdse verkiezingsuitslagen in Leyton en Nuneaton, waar de arbei derspartij er niet zo best afkwam. Op de wip In Leyton leed zelfs Wilson's eminente medewerker en minister Patrick Gordon Walker een volkomen nederlaag, waar door 's mans ministerscarriêre vroegtij dig werd beëindigd. De bescheiden meerderheid der socialis ten in het parlement is nu tot vrijwel niets gereduceerd en hiermee komt de kleine groep van liberale afgevaardig den erg op de wip te zitten. In wezen hebben zij het in de strijd tussen de grote twee, socialisten en conservatieven, voor het zeggen, want hun stemmen zullen de doorslag -geven. Aangezien men mag verwachten dat er nu niets kan komen van de plannen tot nationalisatie van de staalindustrie in Engeland, stegen prompt de koersen van deze bedrijven op de beurs. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3911 Overigens is de huidige politieke situatie voor Engeland en voor geheel Europa zeer ongezond. Het wordt tijd, dat er in het oude Albion weer een kabinet van sterke structuur komt, opdat ingrijpende maatregelen het land uit de economische misère kunnen halen. Het Frans-Duitse gesprek De ontmoeting tussen Erhard en De Gaulle is „bevredigend" geweest. Bonn is niet gezwicht voor de Franse dreige menten, die zijn aangezegd indien de bondsrepubliek te nauwe atlantische re laties zou aangaan. Erhard heeft dus geen boete gedaan bij De Gaulle zoals door sommige dagbla den werd voorspeld. En voor het overige komt het gepubliceerde resultaat van het -gesprek op Rambouihet er op neer, dat er nog maar eens in een wat breder kring gepraat moet worden over een politieke unie van de zes, al dan niet met wat defensieve aspecten daarin op genomen. Op het derde punt van bespreking, de Duitse hereniging, 'lijken beiden op het oude standpunt te staan. De Gaulle ziet niets in viermogendheden-bijeenkomsten daar over - evenmin -trouwens als de Britten en Amerikanen, juist omdat de Russen er zeker niet voor voelen - en Erhard -is nog niet overtuigd dat het heil in deze zaak komt door wat betere vrienden te worden met de Oosteuropea- nen opdat het dan tot een oplossing komt van Europeanen onder elkaar. In dat opzicht was het -resultaat van het gesprek volkomen nihil. Erhard zal geen Franse concessies hebben verwacht en kan dus niet eens ontevreden zijn. Het zelfde geldt voor De Gaulle. Minder voor defensie De defensiebegroting van de V.S. wijst dit jaar -een eindtotaal aan dat aanzien lijk lager is dan dat van de afgelopen jaren, al gaat 't nog altijd om 'n enorm bedrag van tweehonderd miljard -gulden. Ook de defensiebegroting van de sowjet- unde is een stuk lager dan in vroeger jaren, al -is dit niet zo gemakkelijk op zijn juiste waarde te schatten, aange zien daar het wetenschappelijk werk, waaronder raketonderzoek, uit een apar te begroting wordt betaald en er waar schijnlijk nog meer verkapte budgetten voor defensieve doeleinden bestaan. Opzich heeft deze bezuiniging op de fensie niet die waarde die velen er aan willen -geven, want zij is het gevolg avn het inzicht, diat het weinig zin heeft voort te bouwen aan arsenalen. Wat maakt het uit, of men. een vijand vier of vijf keer van de aardbodem kan wegvagen; als die vijand maar weet, dat het in elk geval één keer kan. En dat wéét hij. Vandaar dat Washington de nadruk legt op een nieuwe raket op de kernon-der- zeeërs, de lanceerinrictotiingen die ook door een onverwachte aanval niet zijn uit te schakelen. Hoe het in dit opzicht met de Russen is gesteld weten we niet, maar men mag aannemen dat de situatie daar misschien in principe gelijk is. Ook de Duitse bondsrepubliek heeft haar defensiebudget voor het komende jaar met een miljard teruggebracht tot 18,2 miljard DM. Het besnoeide miljard zal dienstig worden gemaakt aan de Duitse landbouw om daarvan de concurrentie positie ten opzichte van andere leden der E.E.G. te verbeteren. Kongolezen streven naar vrede Vele Kongolezen zijn langzamerhand de strijd moe en dat is niet te verwon deren na zoveel jaren geharrewar. Er is een controverse tusen de huidige premier Tsjombe en de oud-premier Adoela. De laatste meent dat het voor het land beter zou zijn indien Tsjombe verdween, aangezien dan de mogelijkheid zou bestaan tot een vergelijk met de re bellen. Zolang Tsjombe aan de macht is, blijft dit onmogelijk omdat de rebehen hem waarlijk haten en zien als een marionet van de blanken. Tevens wenst Adoela dit, omdat hij ziet hoezeer Kongo lang zamerhand vervreemd van zijn Afri kaanse buurlanden. Anderzijds is het beslist niet zeker, dat na het verdwijnen van Tsjombe een verzoening tussen rege ring en rebellen tot stand zou kunnen komen, aangezien de rebellen van buiten af bewerkt worden door Chinese commu nisten. Het is heel goed mogelijk, dat zij juist als Tsjombe verdwijnt de kans waar nemen om de macht geheel aan zich te trekken Dat is ook de reden dat Amerikanen en Belgen Tsjombe financieel steunen in zijn strijd. Dit neemt echter niet weg, dat Kongo op die manier een sterk ge- isoleerde positie gaat innemen in het zwarte werelddeal. Veel Kongolezen ech ter zijn de strijd moe en steunen de ideeën van Adoela, hopende op die ma nier tot vrede te kunnen komen. C. V. en E. P twee 'tienjarige jongens, die uit een tehuis in Amersfoort weg liepen, werden bij <3e overweg in Soest- duinen door de politie aangehouden. Ze waren 'in het bezit van een kinderfietsje, dat zij uit een tuin in Soestduinen weg genomen hadden. Ze zijn -teruggebracht naar het Amersfoortse tehuis. O Te beginnen met deze week zullen wij iedere vrijdag in onze cou rant een cartoon zonder onderschrift plaatsen en stellen onze le zers in de gelegenheid voor deze tekening een origineel passend onderschrift te bedenken en in te zenden. Uit de ontvangen inzendingen zal het, naar ons oordeel, beste worden gekozen en worden beloond met een waardebon van f 2.50, te besteden bij een onzer adverteerders. Inzendingen, geschreven op een briefkaart, moeten 's maandags na de verschijning van ons blad waarin de cartoon werd geplaatst, 's morgens vóór 9 uur of met de eerste postbestelling, in ons be zit zijn. Alleen zij, die bij ons als lezer of lezeres staan ingeschreven (geen gezinsleden), mogen onderschriften inzenden. In ons nummer van dinsdag plaatsen wij dezelfde cartoon nog maals, maar dan met het winnende onderschrift en de naam van de inzender. Over de uitslag is geen correspondentie mogelijk. De eerste cartoon laten wij hier volgen. ly\/h Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de werkzaamheden van hun college 'in ver band met de benoeming van de heer A. P. Hilhorst in de vakature welke was ontstaan door het ontslag als wethouder door de heer Drs. W G. van Zadelhof f thans als volgt zijn verdeeld. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 29 JANUARI 1965 bare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kramen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kermis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 29 januari 1965. HARTWEG EN THORBECKESTRAAT GEDEELTELIJK AFGESLOTEN Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebben den, dat een gedeelte van de Hartweg en de Thorbeokestraat, zoals ter plaatse nader zal worden aangegeven, ingaande heden, tijdelijk gesloten zal zijn voor alle verkeer in beide richtingen, zulks m verband met uitvoering van werk zaamheden. Soest, 29 januari 1965. Achterom 6 - Hilversum - Telef. 48700 (1 min. van station) Burgemeester; Politie, Brandweer, Be scherming Burgerbevolking, Woonruim te-wet, Schoolartsen-dienst, Bosbeheer en Recreatie Spreekuur iedere woensdag, van 11.00 uur tot 12.00 uur, ten gemeentehuize en de eerste woensdag van elke maand, van 15.00 tot 16.00 uur, ter hulpsecretarie te Soesterberg. Omtrent het onderwerp, waarover een onderhoud wordit gewenst, dient men zoveel mogelijk vooraf mede deling te doen. Wethouder K. de Haan; Onderwijs en Cultuur, Schooltandverzorging, Perso neelszaken, Stichting Soester Natuurbad en Gemeentelijke Sooiale Dienst. Spreekuur iedere dinsdag van 14.30 tot 15.00 uur ten gemeentehuize. Wethouder A. P. Hilhorst: Openbare Werken, Woningbedrijf Uitbreidings plannen, Eigendommen, Bouw en Wo ningtoezicht en Reinigingsdienst Spreekuur -iedere donderdag van 10.00 tot 11.30 ten kantore van de dienst ge meentewerken aan de Lange Brinkweg. Wethouder J. van de Arend: Financiën, Belastingen, Gasvoorziendng, Slachthuis, Vleeskeuringsdienst, Woningbouwvereni gingen, Openluchttheater en Midden standszaken. Spreekuur iedere maandag van 13.30 tot 14.30 uur ten gemeentehuize. Bezoek aan huis voor gemeentezaken zal niet ontvangen worden, aangewezen wethouder K. de Haan- Soest, 29 januari 1965. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. Drukkerij Nagelhout en Ldttooij, Gen. Spoorstraat 20 te Soesterberg, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een boek- en offsetdrukkerij in het perceel Gen. Winkelmanstraat 97. kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 2565: b. Isloeerbedri j f NV. Isoform, Stroo- steeg 6, Utrecht, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in wer king houden van een isolatiebedrijf in het perceel Industrieweg hoek Wetering- pad, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5039. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ningen in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zullen op diensdag 16 febru ari a.s., des voormiddags, resp. te 10.00 en 10.30 uur, in net gemeentehuis open- Gertjan gaf evenwel de moed niet op en klauterde zo vlug mogelijk uit het raam. „Maak voort, Maartje," sprak hij haas tig, terwijl hij zijn zusje, die niet zo goed kon klimmen, uit het raam hielp. „We bebben geen tijd te verliezen, het zal -toch wel niet makkelijk zijn om Lorre weer te vangen kijk daar vliegt bij!" In de verte zagen ze de papegaai, die bedachtzaam neerstreek op de tak van een beukenboom. De kin-deren ren den het weiland over naar de boom, waar ze Lorre het laatst gezien hadden.' O, wat was Lorre toch brutaal en ondeugend. „Oehoe," riep hij lachend, „pak me dan als je kan!" Ja, hij voelde zich toch vei lig, zo hoog in die boom. „Lorre-Lorre", smeekte Maartje, toen ze onder de boom stonden. „Als je terugkomt krijg Je honderd worteltjes van me, dan ben je de liefste papegaai van de wereld. Maar zelfs de schoonste beloften konden Lorre niet verleiden naai" tante's huis terug te keren. „Pak Lorre dan als je kan.Tante Neel zegt. Lorre heet dot, maar Lorre heet geen dot. Lorre gaat zelf worteltjes zoeken." Hij klapte krij send met zijn vleugels en zette weer koers naar de volgende boom. Evenals verleden jaar wordt in Boven- karspel de Westfriese Flora gehouden. Deze unieke manifestatie heeft zo lang zamerhand wereldbekendheid gekregen, hoewel wij ervan overtuigd zijn, dat in ons eigen land velen deze mooie ten toonstelling nog nooit hebben gezien. Wat biedt de Westfriese Flora? De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Een prachtige collectie bloembollen, tul pen, hyacinthen, narcissen enz. Wereld bekend zwartbont stamboekvee, het nieuwste op gebied van mechanisatie en een restaurant, theetuin en Eurohal, waar u kunt uitrusten en iets kunt ge bruiken. Ook worden er modeshows gegeven in de veilingzaal. Een folder met de bij zonderheden over de Flora kunt u bij ons krijgen. Voor wie geen eigen vervoermiddel heeft om Bovenkarspel te bereiken is de trein de prettige verbinding, er is een halte bij het tentoonstellingsterrein. (Flora- halte. V/ij raden u aan eens te gaan kijken. De Westfriese Flora wordt gehouden van 16 t/m 21 februari. Tenslotte nog goed nieuws, de folders over de Rijnreizen kwamen zo juist binnen. Hierover de volgende week meer. Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphine van f 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Voor het rijbewijs B-E slaagden de vol gende dames en heren: D. van Arkel, J H. A Bolhuis, C. van Brienen, A. van Erienen, S. E. E. Bentünck, P. H. Brons, A. Burger, W. J Bijlsma, E. van Calck, R. P. D. ie Clerq, J. A. van Dorsten, P. G. Duit-de Haas, G F. van Dockum- Berkman, A. H. Ebbers, M. G. van Gin- kel, B. van den Hoek, P. M. Hurenkamp, J. M. Hoksbergen, W C. T. van Isselt, J. T. de Jager-van de Kamp. P. A. Kroon, A. van 't Klooster. C. B. Kooymans, J. J. M-eerts, G. Mastenbroek, J. A. J. Middel man, G. J. Middelman, E. C. H. van Mill, J. Oldemans-van der Leek, G. W. M. A. Plagge, S. H. Rasch-de Vries, N. van Ruller-Buitenweg, A. Schalm, R. W. van Tol, J. G. Timmer-Dooter, C. A. H. J. Verhoef en C. Woltz. Zij werden opgeleid door Autorijschool ,D. Engel, Bosstraat 5, Soest.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5