Coöp. Railfeisenbank Soest 3,25 3,50 3,75'I. -4°|c -4,25 4,50 Parlement niet in tel? Balanstijd Telmachinetijd v. HELSDINGEN 0 0 Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN „De Witte Pompen" Firma G. van de Pol MET RAAD EN DAAD Hotel „Groot Kievitsdal" Nederland wordt steeds materialistischer Auto- en Scooterrij school sSport-agendci Mixed Hockey Club Opruimingsbal Loodgieters- werkzaamheden. Voetbalprogramma Jeugdvoetbal B.D.C. S.E.C.-Zebra's Café - Restaurant - Bar Opstelling van S.E.C. Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze monturen De jaarlijke bijschrijving van de rente over het jaar 1964 kan plaats hebben aan de kantoren KERKPLEIN 9 - TELEFOON 2568 SOESTERBERGSESTRAAT 14 - TELEFOON 4657 Over 1964 is aan rente bijgeschreven f 410.827,16, Toevertrouwde spaargelden per 1 januari 1965 f 14.000.000, 0 Route voor dagelijks Q opvraagbaar spaargeld. Q I Jeugdspaarwet (Zilvervloot) A Bedrijfsspaarrekeningen Spaargelden op termijn. Spaardepositobrieven Kampioenschap cycle cross Standen biljarteompetitie Vraagt inlichtingen Slechts 22 van de Nederlanders staat positief tegenover het parlement. Onge veer 26 zegt geen houding te hebben en bijna 52 is negatief ingesteld ten opzichte van de werkzaamheden van de Tweede en Eerste Kamer. Aldus de eind conclusie van een enquête, ingesteld door het Instituut voor psychologisch markt en motlevenonderzoek. Bij vrouwen kwam een negatieve instel ling ten opzichte van het parlement nog meer voor dan bij mannen. Van de on dervraagde mannen had 24 een posi tieve instelling, van de ondervraagde vrouwen slechts 19 De houding van de gemiddelde Nederlandse burger ten aanzien van de volksvertegenwoordiging blijkt tot op zekere hoogte samen te hangen met de inhoud van zijn porte monnee. Naarmate de welstand van de ondervraagden lager was, verminderde de positieve en steeg de negatieve in stelling. De gereformeerde bevolkingsgroep bleek Nieuw vanaf 298, met papierstrook (met 5 jaar garantie). Langestraat 84 - Amersfoort Tel. 13113 b.g.g 19223 het meest positief ingesteld ten opzichte van het werk van de Kamer (32 Bij de hervormden en rooms-katholieken was dit percentage respectievelijk 23 en 22 Bij de groep ongodsdienstigen was dit percentage 13 Dit onderzoek bevestigt nog eens dat de kloof tussen volk en volksvertegenwoor diging zeer wijd is, hetgeen een beden kelijk verschijnsel is in een democra tisch land als het onze. Nóg bedenkelijker 'is, dat prof. Frangois vorige week in een redevoering voor de Nederlandse Vereniging voor internatio naal recht dergelijke opinie-onderzoeken veroordeelt en ze ziet als een ondermij ning van het parlementaire stelsel. Niets is o i. ondermijnender dan te doen alsof die kloof er niet is. „Metalen" akkoord. Werkgevers en werknemers in de me taalindustrie hebben, alsnog overeen stemming bereikt over een loonsverho ging per 1 januari j.1. Als het college van rijksbemiddelaars zijn fiat geeft, zullen de uurlonen met 21 cent verhoogd worden. Voor 1 juli a.s. hoopt men dan gereed te zijn met een nieuwe c.a.o. voor deze bedrijfstak. Het verdere overleg zal vermoedelijk nog veel tijd kosten, omdat het namelijk de bedoeling is in het nieuwe contract een programma op te nemen voor het so ciale beleid op langere termijn. All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rij uren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw exa men bij te wonen Steenhoffstraat 25, telefoon 2185, Soest Men hoopt de basis te leggen voor een modern sociaal beleid in de onderne mingen. O.a wordt overwogen om de ar beidsvoorwaarden van beambten en hand arbeiders op elkaar af te stemmen. Het opheffen van deze zinloze scheiding, die langzamerhand toch meer en meer als een anarchronisme wordt ervaren, zou stellig een groot winstpunt betekenen, al was het alleen dat dan een einde kan worden gemaakt aan het bestaan van twee afzonderlijke overlegorganen naast elkaar. Materialistisch heden. Prof. Wemelsfelder, hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven, heeft afgelopen week ons „materialisti sche heden" misprezen in een briljante redevoering, uitgesproken tijdens de Hen- ri Sijthoff-bij eenkomst. Een streven naar hogere welvaart wordit door deze geleerde uiteraard niet veroordeeld, maar niette min vertoont de sociale competitiewed strijd, waardoor onze samenleving ge kenmerkt wordt, een aantal bedenkelijke kanten. Vele mensen drinken zich een delirium aan de welvaartsdrank, zij zijn nooit te vreden, nooit verzadigd. Als zij één auto hebben. Deze wedijver heeft iets onge zonds, omdat zij betrekking heeft op za ken, die in een mensenleven feitelijk van ondergeschikte betekenis zouden moeten zijn. Zoals gewoonlijk werd prof. Wemelsfel der ook nu weer van vele kanten aan gevallen, maar helaas stond de argu mentatie van zijn tegenstanders op een niveau, dat niet gelijkwaardig was aan dat van de Eindhovense geleerde. Zo beweerden sommigen dat men in de Ver Staten nog meer naar welstand streeft dan in ons land, terwijl de Ame rikaanse cultuur er desondanks toch mag zijn. Een belachelijke argumentatie. Men kan even goed stellen, dat Mozart, Schu- bert, Dostojefsky, Kafka en Van Gogh hun meesterwerken schiepen in finan cieel allerberoerdste omstandtLghedien en dat armoede dus inspirerend werkt op kunstzinnige geesten. Wat men over onze welvaartsstaat ook mag denken - zij is in elk geval wél arm aan figuren van het formaat van een prof. Wemelsfelder. Daders gegrepen. De daders van de geruchtmakende trein aanslagen in onze gemeente en Uithui zen zijn gegrepen door de politie. Dat is stellig een verheugend feit. Gesteld, dat de daders niet waren ontmaskerd. Dan zouden misschien andere lieden op de gedachte komen ook een dergelijke stunt te verzinnen. De betrokken politieauto riteiten komt derhalve de hoogste lof toe voor hun snel en efficiënt onderzoek. Menigeen zal overigens een zucht van verbazing hebben geslaakt, toen hij las wie de daders waren, te weten een jon gen van 14(!) jaar en een militair, die net 21 was geworden. Geen beroepsmis dadigers dus, ook geen uit inrichtingen ontsnapte geestelijke gestoorden, maar twee jongelieden, die uiterlijk volkomen in het maatschappelijk gareel meeliepen, maar met wie innerlijk van alles aan de hand was. Wij benijden de rechters niet, die straks over deze daders zullen moeten oordelen. Waarom alléén Spanje Er zijn in Nederland vele politici die zich altijd bijzonder bezorgd tonen over de toestanden in Spanje. Een aantal van hen heeft zich nu aangesloten bij een vereniging van idealistische strekking, welke „Democratie voor Spanje" is ge heten. Nu is het op zich volkomen terecht, dat wij Nederlanders ons niet kunnen vere nigen met de on-democratische toestan den in het land van Franco. Wat ech- ters telkens weer frappeert iS, dat de ze bezorgdheid zo eenzijdig is gericht, dwz. zich vrijwel uitsluitend beperkt tot Spanje. Een van de bestuursleden van „Democratie voor Spanje" vertelde dat men zich alleen met Spanje zou bemoeien, niet met Portugal. Vreemd, want Franco is als dictator nog te ver kiezen boven de meedogenloze Salazar. Voorts heeft Nederland tal van vriend schappelijke contacten met landen, waar het nog veel ondemocratischer toegaat dan in Spanje denkbaar is. Wij confereren weer vriendschappelijk met Soekarno, een potentaat die voort durend onrust zaait in het tumultueuze zuidoost-Aziê en er bestaat in Neder land geen vereniging dde zich inzet voor „Democratie in de V.A.R.", waar Nasser de lakens uitdeelt en voortdurend be dreigingen uit tegen Israël. Nogmaals, waarom toch die andere staten zo op vallend genegeerd Op zaterdag 30 januari is er voor alle jeugdteams van de Mixed Hockey Club Scest een jeugdtounnooi op de terreinen aan de Schrikslaan. Elke wedstrijd duurt 20 minuten. De meisjes komen onder de namen kuikens, roodborstjes en pape gaaien uiit, de jongens spelen als hermen mussen, spreeuwen, kanaries en kraaien. Op 20 februari houden de leden van de Mixed Hockey Club in het clubgebouw het carnavalsfeest. Het eerste herernteam van de Mixed Hoc key Club staat er thans beter voor dan het vorig jaar. Toen behoorde het team tot de onderste groep van de ranglijst en nu tot de leidende groep. Het zal echter een bijzonder zware opgave wor den dit jaar het kampioenschap te be halen, want leider H.I.C. 2 is een bij zonder sterke tegenstander. Heren I kan alleen maar kampioen worden als alle wedstrijden van de tweede helft der competitie gewonnen werden. Een bij zonder zware taak zal het echter zijn de uitwedstrijd tegen H.I.C. 2 te winnen. De stand is thans: 1. H.I.C. 2 11 punten, 2. Hunley 2 (9). 3. Soest 1 (8). 4. Schaer- weijde 2 (7). 5. F.I.T. 2 (6). 6. Gooi 3 (61. 7. Hilversum 3 (5). 8, Pinoké 2 i4>. De leden van de Instuif R.K. Jong Soest houden zondagavond in het St Joseph- gebouw het jaarlijkse opruimingsbal. The Skyiiners, bekend van radio- en televisie optreden zullen de dansmuziek ver zorgen Steenhoffstraat 63 - Telefoon 2432 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Zondag: Kampong-B.D.C, 2.30 uur. V.V.O G. 2-S.E.C. 3, 2.30 uur. P..D.C 3-'s-Graveland 4, 2.30 uur. B.D.C. 4-Soesterberg 2, 12 uur. H.V.C 5-B.D.C. 5, 12 uur. A.P W.C. 5-S.EC. 4, 2.30 uur. S.E.C. 5-B.D.C. 8. 12 uur. B.D.C. 6-Velox 7, 2.30 uur. Zaterdag V.V.Z.-S.V.M.-Boys, 3 uur Altius 3-Hees 2, 3 uur. Voor jeugdige leden van de voetbalver eniging B D.C is het volgende pro gramma samengesteld. De wedstrijden worden morgen (zaterdag) gespeeld. H.V.C. B-B.D.C A 3.15 uur. Amersfoortse Boys A-B.D.C. B, 3.15 uur B D.C f-H.V.C c, 2 uur. B.D.C. d-Quick f. 3.15 uur B.D C. b-K.V.V.A. b, 3.15 uur. Hoogland b-B.D.C. c, 3.15 uur. Pupillen: B.D.C. 2-B.D.C. 3, 1.15 uur. B.D.C. 4-B.D.C 5. 2.15 uur. Geen ccrnpetitievoetbal voor het eerste er. tweede S.E.C-team. Voor zondag a.s is een inhaalprogramma vastgesteld en hoewel Saestum en S.E.C. vrijaf hebben, kon ondanks het verzoek van S.E.C, de zondag afgelaste wedstrijd Saestum- SEC niet ingelast worden. Op bezoek komt zondag het. vorig jaar uit de derde klasse .gedegradeerde Zebra s dat mo- menteelde leiding met S.D.O. heeft in de vierde klasse en een goede kans maakt volgend seizoen weer 3e klas te ziin Voor SE.C. een goede voorberei ding voor de op 6 februari as. te spelen uitwedstrijd tegen Holland: SEC. 3 gaat op bezoek bij leider V V O G 2 en kan bij winst op dit team op gelijke hoogte komen. Veel kansen op winst heeft SE.C. 3 met aangezien de sterke Hardewijkers nog steeds ongesla- Het leidende en ongeslagen SEC 4 brengt een bezoek aan AP.W.C. 4 terwijl het eveneens bovenaan staande S.E.C. 5 aan de Bosstraat aantreedt tegen B.DC S. BRIDGE. Bij het kaartspel (bridge) gebruikt men de term „singleton" en „doubleton" voor respectievelijk een een-kaart of twee-kaart van een be paalde kleur. Men spreekt echter ook van „heer sec" enz. en bedoelt dan ook een één-kaart. Kunt u mij zeggen wat de betekenis van dit ,sec" is en eventueel vertellen waaraan dit ontleend is? aldus ab. Antwoord Wanneer men in het kaart spel bridge slechts 'twee kaarten van een bepaalde kleur heeft dan noemt men dat inderdaad een „doubleton". Heeft men slechts één kaart van een kleur dan spreekt men tereehit over een „singleton" Meestal gaat het hier dan om kaarten van lage waarden. Gaat het om plaatjes, dan spreekt men bijvoorbeeld van „vrouw tweedie" of „heer tweede". Heeft men zo'n plaatje slechts alleen, dan wordt gespro ken over „boer sec", „vrouw sec", „heer sec" of „aas sec". Het woordje „sec" komt uit het latijn waarin diverse woorden met „sec" als voorste deel betrekking hebben op eenzaamheid, afzondering, uitsluiting en dergelijke. Zo'n plaatje alleen is dus afgezonderd, eenzaam, het enige Aan de weg Baarn-Hilversum - Tel. 02950-45217 Een bezoek meer dan waard om zijn ROTISSERIE, RESTAURANT en INTIEME BAR. Zalen voor 20. 50. 80, 120 en 250 personen voor diners, recepties, conferenties, tentoonstellingen enz. Grote parkeerterreinen. S E.C. 1 speelt zondag een vriendschappe lijke thuiswedstrijd tegen Zebra's. De opstelling is doel Van Essenachter Krijt en A. Hooijer. midden De Rooij, Ruttenberg en Brouwer: voor Hanasbei, E Brouwer, v. d. Broek, Duijst en Dett- mer Reserves Evers en v. d. Broek. V V O.G. 2-S.E.C. 2: doei Van Rossum: achter Ten Hove en Nuss, midden De Jong, De Vries en Pothoven, voor Le- naxduzzi, Bazoer, Blanken, Luschen en Veldhuizen. Reserve Rijnders. AP.W.C. 5-S.E.C 4: doel v. d Heuvel: achter Beyer en Baptist: midden v. d. Linden, Servetten en v Ginkel: voor v. d. Heijden, Lagemaat, Baltus, Wouden berg en Kramer. Reserve Van Soest S.E.C. 5-BDC 8: doel v. d. Brink: ach ter Jagtman en Kareisen, midden Das- selaar. Belt en Koest: voor Veenendaal, Heinen, Meeder, Westerveld en De Jong Reserve Van Klooster. Leverancier van alle ziekenfondsen Ga NaaRS P'JKER TEL.2382 50E5TERBERGSESTR 26 Nadat de ren- en tourvereniging Tempo enige malen op haar parcours te Soest- duinen een nationale kenstcross geor ganiseerd heeft die steeds een groot suc ces was, heeft de Koninklijke Neder landse Wieier Unie de thans 15-jange vereniging de organisatie van de wed strijden om het nationale kampioen schap cycle cross opgedragen Op zondag 31 januari zullen profs, on- afhankelijken, amateurs, nieuwelingen, veteranen en aspiranten in Soestduinen rijden. Zestien aspiranten starten om 11 uur voor een rit van 10 km, 10 veteranen om half twaalf voor een rit van even eens 10 km., 53 nieuwelingen om 1 uur voor een rit van 16 km. en 26 amateurs, profs en onafhankelijken om 2 uur voor een rit van 25 km. De nationale kampioen van de senioren ontvangt de kampioenstrui van de K.N.W.U., die tevens drie gouden medail les als eerste prijs beschikbaar gesteld heeft, drie tweede prijzen en drie derde prijzen. Van het college van B. en W. van Soest ontvangt de kampioen de eerste prijs en tevens de zilveren legpenning van de gemeente Soest. De AVIA heeft 20 prijzen voor senioren, 15 voor nieuwelingen, 7 voor aspiranten en 6 voor veteranen ter beschikking ge steld. Ei' zullen 16 aspiranten, 10 veteranen, 53 nieuwelingen en 56 amateurs, profs en onafhankelijken deelnemers. Onder de favorieten voor de titel bevin den zich de gebr. Harings, de huidige kampioen Cor Rutgers, Van Dijk, v. d Geest, v. d. Hulst, oud-kampioen Manus Brinkman, de Belg Looijen, die thans Nederlander is, .los van de Vleuten en de plaatselijke crack Gerrit Ruttenberg. biljartcompetitie zijn De standen in de thans als volgt Klasse B De Poedel 1 49-21 Verg. Wagen 1 44-26 Princesse 1 38-32 O.d.L. 1 39-31 Centraal 1 37-33 Oranjeboom 1 32-38 Ons Gen. 1 25-45 Verg. Wagen 2 16-54 Klasse C 3B De Poedel 4 Magneet 1 Soestdijk 2 Leusderkw. 4 Zomerlust 1 Oranjeboom 4 Astoria 1 Soesterkw 3 61-29 53-37 48-33 45-45 40-50 37-53 35-35 33-48 SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon S917 Klasse C 1. Puntenburg l Oranjeboom 2 Leusderkw. 2 Ons Gen. 2 Zomerlust 1 De Poedel 2 Leusderkw. 1 Klasse C 2. De Faam 1 Leusderkw. 3 Soesterkw. 1 Princesse 2 Zomerlust 2 Soestdijk 1 Puntenburg 2 Klasse CA 3. V.O.L. 1 Oranjeboom 2 Soesterkw. 2 Od.L. 2 V.V.V. 1 K.W.S. 1 Vriendschap 1 K.O.T. 1 Klasse C 4A. 41-22 De Faam 2 52-29 36-20 V O L. 2 42-21 36-27 Puntenburg 3 36-66 29-27 Zomerlust 3 28-53 25-31 Verg Wagen 3 32-49 22-41 Zonneheuvel 2 27-45 21-42 Klasse C4B. 63-27 Astoria 2 67-23 52-38 Leusderkw. 5 60-30 48-42 Magneet 2 55-35 47-43 Princesse 2 44-46 45-45 De Faam 3 39-51 37-53 Puntenburg 4 36-54 21-69 De Poedel 5 30-60 O.d.L. 3 29-61 Klasse C 4C. 53-28 Princesse 6 62-28 50-40 Princesse 4 53-37 49-32 O d.L. 4 51-39 48-33 Soesterkw 4 46-44 41-49 Soestdijk 3 44-46 37-53 Magneet 3 43-47 34-47 Princesse 5 32-58 28-62 K.O.T. 2 27-63

Soester Courant | 1965 | | pagina 6