Weinig resultaat HET OOG GERICHT OP TWEE WERELDEN Prins Bernhard bezocht Soester bedrijf Officiële mededelingen. van het Frans-Duitse gesprek Dodelijk ongeval Gewond door val Bromfietser brak been Inbraak S.V.V.-Volleybal Jeugdige avonturiers Ontspanningmiddag bejaarden Esperanto S.E.C. speelde vriendsehappelijk Olympia 2 (heren) verloor van S.V.V. DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 44e JAARGANG no. 9 SOESTER OURANT Abonn p. kwart, 2,40 - per post 2,75 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOEST BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 De ontmoeting tussen Erhard en De GauHe schijnt zo ongeveer opgeleverd te hebben wat men er van kon verwach ten. Het woord schijnt is hier uiteraard wel op zijn plaats, want niemand heeft de illusie dat in de officiële verklarin gen na afloop alles is gezegd. En boven dien heeft de wereld aan ''t originele Frans-Duitse verdrag ervaren, dat dit soort overeenstemming tussen Bonn en Parijs nog niet altijd betekent dat die 2 ook één lijn trekken. Het sprekendst was wel het zwijigen in de communiqué's over kernwapenproble men, warvan alleen bekend is gemaakt dat daarover is gesproken. Daaruit kan wel opgemaakt worden, dat hierover zelfs niet genoeg overeenstemming be stond om er een beleefd regeltje aan te wijden. Wat dus inhoudt dat Erhard bepaald niet is bekeerd tot De Gaulles ideeën en dus nog altijd de voorkeur blijft geven aan de Amerikaanse kern paraplu, plus op de een of andere ma nier zeggenschap van de N.A.V.O.-le den - dus ook west-Duitsland - in de westerse kernstrategie of die nu de vorm van een M.L.F. krijgt of wat anders. Nihil. Bonn zwicht dus niet voor de Franse boosheid die dreigend is aangezegd voor het geval de bondsrepubliek te nauwe atlantische allianties aangaat. En voor het overige komt het gepubliceerde re sultaat van het gesprek op Rambouillet er op neer, dat er nog maar eens in een wat breder kring gepraat moet wor den over een politieke unie van de zes, al dan niet met wat defensie-aspecten daarin opgenomen. Op het derde punt van bespreking, de Duitse hereniging, lijken beiden op het oude standpunt te 9taan. De Gaulle ziet niets in viermogendheden-bijeenkomsten er over - evenmin trouwens als de Brit ten en Amerikanen, juist omdat de Rus sen er zeker niet voor voelen - en Er- hard is nog niet overtuigd dat het heil in deze zaak komt door wat betere vrien den te worden met de Oosteuropeanen opdat het -dan tot een oplossing komt van Europeanen onder elkaar. In dat opzicht was het resultaat van het gesprek dus vrijwel nihil. Erhard zal geen Franse concessies hebben verwacht en kan dus niet eens zo erg ontevreden zijn. Als De Gaulle gemeend heeft dat Erhard bij hem boete kwam doen en wat toegeeflijkheid zou tonen als zoenoffer, kan hij zeker niet erg tevreden zijn. De samenleving Weinig zei ook de inaugurale rede waar mee Lyndon Barnes Johnson als 36ste het ambt van president der V.S. aan vaardde. Juist als in zijn boodschap over de State of the Union legde hij de na druk op de Great Society, de grootste samenleving, die de Amerikanen in hun eigen land kunnen opbouwen. Waarbij dan hevige strijd moet worden geleverd tegen rassendiscriminatie, armoede, on- wetemheid. Maar de president legde er wel de na druk op dat de Amerikanen door zich bezig te houden met hun binnenlandse problemen, zich niet in een isolement kunnen terugtrekken: de veranderingen van de laatste eeuw hebben de V.S. een wereldmacht gemaakt wat verplichtin gen met zich brengt waar het land zich niet aan kan onttrekken. De 21-jarige postbode A. P. M. Hooft is in de nacht van zondag op maandag het eerste slachtoffer van Soester ver keersongevallen met dodelijke afloop in het jaar 1965 geworden. Hij reed kort na middernacht per brommer op de Beukenlaan in de richting van de Laan- straat. Plotseling stak hij van rechts naar 'links de weg over en botste frontaal te gen de auto van die Soester metselaar H. J. v. d. W. die van tegengestelde richting kwam. De heer v. d. W. trachtte door uitwijken een botsing te voorkomen maar dit mislukte. Het jeugdige slacht offer werd op slag gedood. Dokter Buss en dokter Rip waren spoedig ter plaatse, maar zij behoefden 'geen hulp te ver lenen. De auto moest worden weggesleept, de bromfiets werd vernield. Door onbekende ookzaak kwam de 61- jariige heer A. M., die op de hoek van de Eikenlaan en de Verlengde Kolonie- weg liep, te vallen. Hij kreeg lichte ver wondingen aan het hoofd en is behan deld door dokter Rupert. De automobilist G. van B. verleende za terdag op de Ossendamweg geen voor rang aan de bromfietser J. C die uit de richting van de Nieuweweg kwam. De brommer botste' tegen de auto en de be stuurder viel Hij brak het linker been. Zijn echtgenote, die op de duo zat, kreeg lichte ontvellingen. Dokter Buss ver leende de eerste hulp. ..Problemen in landen due we amper ken nen leven daardoor ook in ons mid'den," aldus de president. Hij keerde zich dus tegen de zucht tot isolationisme, die de laatste tijd wel eens is geconstateerd in de V.S. Voor de buitenwereld is deze passage in de intreerede wel het hoop gevends t. Een onbekende heeft zich in de nacht van zaterdag op zondag toegang ver schaft tot het City-theater m de Bur gemeester Grothestraat via een kelder raam aan de Heuvelweg. Uit de kassa werd 215,— ontvreemd. Kort na de opening van het Shell Quick Service Bedrijf van de heer J. Jurriëns aan de Soesterbergsestraat, werd dit za terdag bezocht door Z.K.H. Prins Bern hard, die terugkeerde uit Engeland, waar hij de begrafenis vain Winston Churchill bijwoonde. De prins was elf jaar werkgever van de heer Jurriëns, die in het koninklijk De her Amerson, chef van de Shell-in- specteurs, wenste de heer Jurriëns geluk met de opening van zijn bedrijf, waar voor hij hem de geschikte man vond. De heer P. H. van Essen, die men wel de „geestelijke vader" van de heer Jurriëns kan noemen omdat hij hem met raad en daad bijstond, wenste hem eveneens ge luk. wagenpark te Soestdijk werkzaam was. Hij was vele jaren penningmeester van de voetbalvereniging K.P.S. en is thans ere lid van deze vereniging. De opening van het fraaie bedrijf werd verricht door burgemester ms S. P. baron Bentinck. Hij bracht de oorlog ook in herinnering. Toen heeft de heer Jurriëns zich een goed vaderlander getoond en later een goed vakman, die de aangewe zen man is om de leiding van een der gelijk bedrijf te hebben. Sc est «is blij met dit servicestaMon, waar voor al vele plaatsen uitgekozen zijn voor het definitief kwam op de plek waar het nu het verkeer ten dienste is. Er moest niet alleen rekening gehouden worden met verkeerstechnische- maar ook stedebouwkundige belangen De heer G. Hooydcnks sprak als voor zitter van de oud-B.S.-ers, waaruit later de staf van de prins gevormd werd, waarvan de heer Jurriëns ook deel uit maakte. De heer H. G. Scholtmeijer sprak namens ,.de vriendenkring". Hij bood een klok aari tevens een te kening van die klok met de handteke ningen van alle schenkers De heei Jurriëns dankte voor de grote belangstelling en de vele bloemen, ge schenken en vriendelijke woorden. Het quick service bedrijf van de heer Jurriëns is een aanwinst voor Soester automobilisten die er terecht kunnen om te tanken, te laten doorsmeren en ook met kleine reparaties geholpen worden. In het bijzonder de hogere teams van de Soester Volleybal Vereniging deden in de afgelopen week goed werk door of hun positie aan de kop van de ranglijst te verbeteren, dan wel door een overwin ning hun kans op handhaving te ver groten. Zo won het eerste damesteam de wed strijd tegen een van de koploopsters m de overgangsklasse t.w. Athlon na een wedstrijd waarin de Soester dames met uitstekend spel voor de dag kwamen Zo leverden de eerste twee sets overwin ningen op met 15-9 en 15-10. In de der de en vierde set bleven de dames van de rood-witten het goede spel vast hou den, maar vrouwe Fortuna had hun de rug toegekeerd, want na een spannende strijd' wisten de Utrechtse dames beide keren met 16-14 aan het langste eind te trekken. Niet ontmoedigd zetten de S.v.v.-dames iiï de beslissende vijde set nogmaals alles op alles waardoor de beide kostbare punten mee naar Soest genomen konden worden. De wedstrijd duurde bijna vijf kwartier, waarvan de derde set met een half uur de kroon spande. Het vierde damesteam leed een zeer eer volle nederlaag tegen het derde team van V.V.A. Weliswaar moest de overwin ning met 3-0 aan de tegenstandsters worden (gelaten, maar de dames gaven goed partij. Het eerste herenteam moest de aanval van het tweede herenteam van Olympia op haar positie aan de kop van de rang lijst pareren om de eerste helft met het maximum aantal te behalen punten te kunnen besluiten. Zij deed dit met veel succes want met uitzondering van de tweede set, die Olympia met 15-12 wist te winnen, wisten zij de eerste, derde en vierde set met vrij ruim verschil voor zich op te eisen. Het tweede herenteam verloor haar eer ste set in deze kompetitie door de derde set van V.I.O.S. 6 te verliezen. Door de eerste en tweede evenwel in winst om te zetten blijven zij met drie punten voorsprong aan de kop van de ranglijst. Het vierde herenteam moest met 2-1 in L.E.A. zijn meerdere erkennen. Door de tweede set in winst om te zetten, bewe zen zij een goede dienst aan hun grote broers uit het tweede team. Voor de S.V.V.-teams staan voor aan staande donderdag de volgende wedstrij den op het programma: Dames: Olympia 1-S.V.V. 1. S.V.V. 2- V.V.A. 1. Heren: S V V. 3-V.I O.S. 5 S.V.V. 4- S.S.S. 2. Twee zeventienjarige Soester jongens verkozen zaterdag het avontuur en zij gingen naar Brussel. Daar werden ze door de politie aangehouden omdat zij zonder middelen van bestaan rondzwier ven. Gisteren zijn ze uitgewezen. De U.V.V. Soest nodigt alle Soester be jaarden uit tot het bijwonen van een ontspanningsmiddag in gebouw Credo. De heer G. Karman, ex-perschef van circus Boltina, zal over het circusleven spreken en daarbij dia's tonen. Wat betreft Esperanto was 1964 voor Ne derland een belangrijk jaar. Het 499te jaarcongres van de neutrale „Univer salia" had plaats in Den Haag, en in ons parlement werd besloten 'tot instelling van een akte Esperanto L O. alleen voor wie de onderwijs-akte bezitten). In 1965 de eerste maal het jaarlijkse we reldcongres in Azië, in de stad met 10 miljoen inwoners: Tokio. „Esperanto", de maandrevue van de Undversala geeft voorlopig al enige in drukken. De mannen kleden zich in meerderheid in westerse dracht; de vrou- den weelal op Japanse wijze, die hen meer flatteert dan de westerse (volgens de correspondent). De meeste straten in Tokio hebben geen straatnaam. Overdiag is Tokio een grauwe stad, behalve in de parken, die ware oasen zijn, maar 's avond bij neon-ver lichting veelkleurig en leveniddg. Het verkeer is als een stroom van men sen, auto's autobussen en trams, die alle haast hebben ais ware maniakken. Nog enkele nieuwtjes uit hetzelfde blad: In Etiopië is het amhara nu de officiële taal. Op de lagere scholen heeft het het Engels vervangen. In Hongarije noteerde het exameneomi- té in 1962 350 cursisten in 1963 864, in 1964 2200. Bulgarije begon de uitgaven van een cultureel bulletin in het Esperanto. De federale spoorwegen in Duitsland ga ven in het geheel 4 miljoen dienstrege lingen uit in hei Esperanto. Vijf andere spoormaatschappijen volgden het voor beeld. Nog dichter bij ae deur: In Dordrecht verscheen een nieuwe periodiek van de Esperanto-muziekorganisatie. Inlichtin gen mej. T. Durenkamp, Frederikstraat 2. SEC. zou zondagmiddag een vriend schappelijke thuiswedstrijd tegen Zebra's uit Hilversum spelen, maar hiervoor gaf de gemeente geen toestemming omdat het terrein niet m goede conditie was. De groenwitten hebben dan ook de reis naar Hilversum aanvaard en daar tegen Zebra's gespeeld. Dit elftal staat aan de kop van de ranglijst in de vierde klasse Het werd een verdiende 2-1 overwinning voor de gasten, wamt S.E.C. beschikte over een schotloze voorhoede. De Bruin was weer opgesteld. Hij was niet snel, door gebrek aan conditie, maar wel ge vaarlijk. Na tien minuten gaf E. Brouwer, die als linkshalf de beste speler van S.E.C. was, een pass naar v. d. Broek en deze stelde De Brum in staat te scoren. Een kwar tier na de hervatting verkeek Van Essen zich op een schot van middenvoor Klaassen en het was 1-1. S.E.C. bracht er nu in de voorhoede niet veel van terecht en twintig minuten m de tweede helft bracht rechtsbuiten Kommer de stand op 2-1 voor de Ze bra's. Het belangrijke duel om de eerste plaats van de le kl. tussen het tweede heren team van Olympia en plaatsgenoot S.V.V. is door de S.V.V.-ers met 3-1 gewonnen In de le set van deze wedstrijd was het vooral Olympia dat last had van ze nuwen. S V.V. profiteerde hier dankbaar van en bracht de eerste set op haar naam. In de 2e set was Olympia goed in gespeeld en met goed spel brachten zij de balans weer in evenwicht. Door ge dwongen spelerswisseling in de 3e set was bij Olympia de cadans uit het spel er werden grove fouten gemaakt en S.V.V. had dan ook geen moeite een 15-2 In vele kranten heeft de trieste foto gestaan van de twintigjarige student, dood hangend aan een executiepaal te Saigon, waar hij terecht gesteld is om dat hij explosieven in zijn bezit had Kort te voren heeft in hetzelfde Saigon een meisje getracht zich in brand te steken uit protest tegen het regiem dat een ander regiem verving. Dat eerste re giem beviel zo slecht dat menig monnik zichzelf met benzine overgoot en zelf moord door vuur verkoos boven hpt leven onder regeerders die blijkbaar niet deug den. Die van nu deugen blijkbaar even min. Het lijkt natuurlijk nergens op een jon gen dood te schieten „omdat hij explo sieven heeft", maar wat in Amerika ge beurt lijkt evenmin ergens op Daar zitten twee negers elf jaar, tien maanden, een week en twee dagen in een dodencel, terwijl de doodstraf nog steeds niet voltrokken is. Wegens aanranding van een blanke vrouw zijn ze ter dood veroordeeld, maar de voltrekking van het vonnis is al negen jaar uitgesteld. Deze twee negers, Edgar Labat, 42 jaar en Clifton Poret, 36 jaar, hebben hier mee het trieste record van Carel Chess- man, dit tot 1960 in een dodencel zat en toen terecht gesteld werd, verbeterd. De gebeurtenis in Saigon is te veroorde len, het lange wachten in Amerika even eens, maar wij kunnen helaas slechts de feiten waarnemen en niets tegen deze wandaden doen. KANTMAN Deze maand worden in de hoofdstad de z.g. trampraatpalen in gebruik genomen. Het Gemeente Vervoer Bedrijf zal d.m.v. deze palen een bij zondere service verlenen, waarbij wachtende passagiers tijdig kunnen worden gewaarschuwd bij eventuele stagnaties in het tramverkeer en al naar gelang kunnen gaan lopen of naar 'n andere verbinding omzien. overwinning te behalen. Ook in de 4e set speelde S.V.V. sterker dan Olympia, hoewel Olympia toch goed partij gaf. S.V.V. won met 15-11 en daarmee de wedstrij d. Het eerste damesteam van Olympia draaide uitstekend. Zij versloegen in een goed gespeelde wedstrijd Unitas uit Doorn met 3-1. Vooral in de 3e set gaven de Olympia dames blijk van goede wedstrij dmentaliteit door een 14-6 ach terstand om te buigen in een 16-14 over winning. In deze wedstrijd viel vooral bet goede en rustige spél op van Truus Hornsveld, die was ingevallen voor Leny de Bruin. Het tweede damesteam van Olympia ver loor met 3-0 van koploopster Spirit 1 en het derde damesteam behaalde een goede 3-0 zege op S.S.S. 2. Het vierde herenteam tenslotte had het tegen Spirit 4 niet gemakkelijk, maar won met 2-1 en blijft daardoor in de kopgroep. Het programma voor donderdag luidt. S.S.S. 1-Olympia 2 (dames), 19.45 uur. Olympia 1-S.V.V 1 (dames), 20.30 uur VERKEER IN ééX RICHTING VONDELLAAN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid van het Wegenverkeersreglement; maken bekend, dat zij hebben besloten om de Vondellaan in één richting gesloten te verklaren voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen en wel gaande, naar de Soesterbergsestraat. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer pro vincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond AN.W.B., de Koninklijke Automobielclub, de Konin klijke Ned. Motorrij dersvereniging en aan gedeputeerde staten dezer provincie. Soest, 2 februari 1965 AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit van 26 januari 1965 de geldig heidsduur van de vergunning vervoer voor personen met huurauto's als be doeld bij artikel 46 van de Wet Autover voer Personen, staande op naam van G. Klomp, Koninginnelaan 4, alhier, welke vergunning laatstelijk werd verlengd tot uiterlijk l januari 1965, wederom is ver lengd en wel tot uiterlijk 1 januari 1968, echter met deze verstande dat deze ver gunning voortaan zal gelden voor de rechtverkrijgende, zijnde de fa. Klomp. Soest, 2 februari 1965. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 26 januari 1965 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van J. M. Hoppenbrouwers van beroep winkelier wonende te Soest, Van Weedestraat 80, om een verlof A in de kantine van de M.H.C. Soest aan de Schrikslaan. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij burgemeester en wet houders inbrengen. Soest, 2 februari 1965.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1