Brom fietsers P1N05CHI0 De gulle hand van de aarde Toni Boltini heeft fanclub BLAUPUNKT TELEVISIE FRANS BOSM AN Voor al uw rijbewijzen „VAN BUUREN" Bij ons ruime keuze LOCHTENBERG DERDE BLAD BE AUTO VOOft Van Dam's Schoenen Krabbels van Knelis Klaar terwijl U wacht GARAGE BOSBOOM Uw recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar". Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking en GHATIO Kindje verkouden Ga NaanSPJKER Wf, Vereniging Volksonderwijs BEVEROL SMEERSTATION Balletuitvoering Openbare Bibliotheek (V en slot.) Welgevulde beurs De tot nu toe in Nederlandse bodem ge vonden gas- en oliereserves zijn niet onaanzienlijk. In het buitenland wil men al over Nederland spreken als „het Koeweit van de Noordzee". Het klinkt wat overdreven. De twintig miljoen Ne derlanders in 1980 zullen echt niet alle maal in grote cadillaos rondrijden dank zij de inkomsten uit de gas- en oliewin ning. Al was het alleen al uit praktische Prijzen vanaf f948,-; 59 cm. DEALER VOOR SOEST Soesterbergsestraat 20A - Soest Telefoon 3367 verkeersoverwegingen. Toch kan nie mand ontkennen, dat de tot nu toe ge vonden hoeveelheden en wat daar nog eventueel dankzij verdere exploratie op de Noordzee bijkomt, van grorte econo mische betekenis zijn voor ons land. De olievelden in Nederland zullen tot 1972 per jaar zo'n 2,2 miljoen ton leve ren. Op dit moment is dat voldoende om 20 procent van onze behoefte te dekken. Onze jaarlijkse vraag naar ener gie stijgt echter met 4 procent. Het aandeel van de olie uit eigen bodem in het totaal zal, bij gelijkblijvende pro- duktie, dus achteruit gaan. De vondsten van het aardgas betekenen dus een wel kome verlichting. Het aardgas zal - naast export - voornamelijk worden ge bruikt voor verwarming. Daarmee komen andere energieprodukten voor andere i industriële doeleinden vrij Hiermee is overigens het laatste woord over het aardgas nog niet gesproken. In vele gebieden van Nederland zal het aardgas het kolengas gaan vervangen bij bet huishoudelijk gebruik. Ook voor chemische verwerking kan het worden gebruikt; enige produkten: waterstof, methyl-aicohol en produktie van kool zuur voor bemesting van tuinbouwkas sen. naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd. EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES (120 min) Zuidsingel 3 Amersfoort Zuidsingel 3 Amersfoort De tot nu toe in Nederland gevonden re serves vertegenwoordigen een waarde van vele miljarden guldens. Hier komt nog bij, dat door betere technieken nog veel meer gas gewonnen kan worden. Voor de olie geldt hetzelfde. Volgens gegevens van de daar werkende maat schappijen wordt bijvoorbeeld bij Schoo- nebeek slechts 20 tot 30 procent van de daar aanwezige olie gewonnen. Wan neer de techniek er in slaagt afdoende systemen te ontwerpen om de beneden de oppervlakte aanwezige hoge tempe raturen en druk te lijf te gaan zal de hoeveelheid winbare gas en olie nog aanzienlijk kunnen uitbreiden. Het rijk vooral kan een. welgevulde beurs overhouden aan de winning van gas. De staat kan rekenen op een aandeel van liefst zeventig procent in de winst op het gas. Dat de maatschappijen be reid zijn miljoenen te investeren en toch met maar dertig percent van de winst tevreden zijn, bewijst wel om welke bedragen het gaat. Het rijk zal met deze inkomsten een luimer begrotingsbeleid kunnen voeren. Berekend is al dat bij wijze van spreken uit het aardgas de komplete Deltawerken kunnen worden betaald. Bovendien kan men niet alleen kijken naar de stapels guldens, die, ook al weer bij wijze van spreken, worden aan geboord. Geld alleen maakt niet geluk- dan net als bij su fcj Vader en Moeder W* V kig, geldt ook in landelijke economie. Voor het instandhouden van een maat schappij zijn energiebronnen nodig. Zon der deze bronnen, die ons van warmte, licht en kracht voorzien, is een samen leving eenvoudig onmogelijk. Tot voor kort had Nederland slechts de beschik king over moeizaam gedolven kolen en turf. Watervallen of stuwmeren zijn in ons land niet aanwezig. Het heeft onze be talingsbalans in bet verleden meermalen ongunstig beïnvloed, dat wij voor onze energie voorziening bij het buitenland aan de deur moe9ten kloppen. Nu hebben wij een enorme .kolenkit" op ons ach terbalkon. De in Nederland gevonden olie wordt grotendeels verwerkt in de raffinade rijen bij Rotterdam. Ook dit levert weer extra deviezen op. doordat de afgewerkte produoten voor 'n belangrijk deel wor den geëxporteerd. De miljoenen verslin dende bezigheden van de grote olie maatschappijen verdwijnen trouwens niet naar het buitenland'. Grote bedra gen voor de aanschaf van materialen, arbeidsloon en de bouw van. tankschepen komen de Nederlandse economie ten goede. Er is nog een ander, misschien onver wacht aspect. Wie nu een reis maakt langs de velden in de buurt van Schoo- nebeek rij dit over uitstekende asfaltwe gen. De ruimtelijke voorzieningen zijn uitstekend dn een gebied, dat, was het agrarisch gebleven, nog lang niet zulke kansen op voorspoed zou hebben gehad. Nederland heeft een welgevulde hand overgehouden van het kontakt met moe der Aarde. Eddy Pieters Graafland, de keeper van het Nederlands elftal, heeft een fanclub. Rob de Nijs de tienerster ook, en natuur lijk gaat Anneke Grönloh evenmin zon der een schare georganiseerde fans door het leven. Sinds zondagavond .is er echter ook een Soester ingezetene met een fanclub, na melijk Toni Boltini, de man die in Soes- terberg gedurende de wintermaanden de residentie heeft van 't enige Nederlandse circus dat bestaat. Andere circussen van Nederlandse origine hebben de strijd tegen het bestaan al lang opgegeven omdat het voor een groot deel een strijd tegen de vermakelijkheids belasting was die niet gewonnen kon worden en slechts tot kapaltulatie kan lei den. Het begon vorige week dn Utrecht toen Boltini de leden van de studentenj aarclub „Bunny" terwille was en in de studenten sociëteit aan het Janskerkhof leeuwen van zijn circus liet optreden. De aankomende wetenschapsmensen wa ren zo enthousiast over deze service van de heer Boltini dat zij zondag bij drom men naar zijn circusresidentie in S'berg kwamen en een bliksemactie ontketenden die leidde 'tot een Fanclub Oirous Toni Boltini en zijn circusresidentie te Soester- berg". Iedere fan moest een gulden betalen en die kan hij heel gauw terug verdienen, want met zijn fankaart heeft hij recht op een gulden reduktie als hij een voor stelling van oircus Boltini bezoekt. Het gaat echter niet dn de eerste plaaits om het geven van die gulden en nog minder om dat terugverdienen, maar om het feit dait in enkele uren gebleken is wat de waarde van het laatste Nederland se circus voor duizenden is. Kamerthermometers Hygrometers Barometers Buiten thermometers Max.-Minimaal-meters Briletuis Leesglazen Microscopen Veldkijkers Prismakijkers Zomaar gaven ze graag een gulden om mee te werken aan de instandhouding van het enige Nederlandse circus. Toen ze die gulden gaven wisten ze na melijk nog niet dat deze over enkele maanden een gulden reduktie kan opleve ren. Wie bekommert zich trouwens nu om de gulden die hij mogelijk in het voor jaar kan uitsparen door nu een gulden uit te geven. Met dit kleurige affiche gaat het Verbond voor Veilig Verkeer in het kader van zijn le kernthema-actie '65 onder het motto „KALM AAN - GOED ZO" de brom fietsers vragen om - gezien het feit, dat 46,5 van de dodelijke bromfietsongeluk ken plaatsvindt op kruisin gen - het wat kalmer aan te doen. Bromfietsers rijden allemaal verzekerd Maar zèlfverze- kerd rijden is nog iets an ders. Dat betekent', rijden met kennis van zaken. Tot die kennis behoort het in- achtnemen van de regel, bij afslaan naar links tegemoet komend verkeer vóór laten gaan. Ook - zoals op deze foto - de fietser. En vóór alles: „KALM AAN". Het bestuur van de jonge fanolub be staat uit de heer D. K. Luchsinger, pre sident van de jaarclub „Bunny" en voor zitter van de fanclub, mej. M. J. Trouw en de heer B. de Vrind. Reeds is het eer ste nummer vain het eigen orgaan van d,e fanclub uitgegeven. Hierin kondigt het bestuur van de fanclub aan dat het in de bedoeling ligt het komende seizoen enige grote manifestaties te houden ten bate van het oircus. Het voorlopig secre tariaat is gevestigd te Utrecht, Hambur gerstraat 19. SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B.G.G. 02950-17727 ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR Door deze manifestaties wil men van de 2000 fans tot pak-weg 20.000 fans komen. Toni Boltini vind dat hij een dagje ouder wordt, een kwaal waarmee wij allemaal te tobben hebben. Naar zijn mening is het steeds minder verantwoord met een Nederlands circus de strijd aan te binden tegen de enorme bedragen aan vermake lijkheidsbelasting, die in iedere gemeen te neergeteld moet worden en tegen de concurrentie van de 'televisie. „Het circus wordt vermoord door de ge meenten", aldus de heer Boltini, die er aan denkt te stoppen met het leiden van een zo riskant bedrijf als een circus, maar die in het voorjaar heus wel weer op pad zal gaam, omdat het niet zijn plan ls het bijltje er direct bij neer te gooien. Dank zij de enorme loop in het café-res taurant van zijn winterresidentae kan hij het circus in het voorjaar weer op gang krijgen en dank zij de enorme klandizie van zijn Soesterbergs horecabedrijf kan hij draaien. Met volle tenten alleen lukt dat niet, want niet alleen de vermakelijkheidsbe lasting is een blok aain het circusbeen maar ook de enorme kosten op ander gebied die ieder jaar toenemen. Daaronder de staangelden die lang niet mals zijn en de onvermijdelijke kosten voor verlichting en brandweer-voorzieningen. De heer Boltini is blij met de fanclub, die hij een morele steun in zijn rug vindt. Dat deze club reeds voor een reserve op de bank vain 2000,zorgde is niet on belangrijk, maar belangrijker is de vaste wil van de 2000 fans mee te werken aan het behoud van het enige Nederlandse cirsus dat nog bestaat. Tweeduizend fans kunnen al veel doen, 20.000 fans bereiken meer, en misschien komt het nog eens zover dat Nederland 200.000 of meer fans heeft die hun hart verpand hebben aan circus Boltini en zijn circusresidentie te Soesterberg. Mogelijk is deze grote schare in staat de overheid wakker te schudden en te doen beseffen dat Tom Boltind als laatste der Nederlandse circusmohicanen nog heel lang circusdirecteur behoort te blijven. Zonder steun van deze overheid zal het namelijk spoedig gebeurd zijn met het circus van Toni en zijn charmante vrouw Dicky. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 29 JANUARI 1965 P/HOCCUTO Q/BBtL ZOOL IDEAAL rOOR 'JEUGD. Torenstraat 6 Telefoon 3473 ELKE WOENSDAGMIDDAG GEOPEND. Op 3 februari houdt de afdeling Soest van de vereniging Volksonderwijs de jaarvergadering in gebouw De Rank. Er is bestuursverkiezing, want mevr. B. J Esch, mej. A. G. Schutting en de heer C. v. d. Schoor treden af. Zij zijn niet her kiesbaar. Na het afhandelen van de agende zal voorgedragen worden uit het werk van de dichter Rene de CÜerq, de Vlaamse dichter bij uitnemendheid, van wie zeer veel verzen op muziek gezet zijn. Lang heeft René de Clerq in ons land gewoond, maar hij heeft zijn Vlaamse aard noodt verloochend. Hij stierf in 1932 en werd begraven op het kerkhof van Lage Vuur- sche. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nog alsmaar me uut- tepraot kom over de memer waorop zo af en toe mat ongze sen- te ommespronge ken worre deur de manne die an de touwgies trekke. Kneliao en ikke wille ongs ei ge weezeloos spaore, maor daor komp niks van deur de centeman in Baorn. Die mot alsmaor meer hebbe. Astie senite van ongs ddene veur weege en jochies en deeretjes naar school stuure en zorrege dat ouwe minse gin kou en arrerneu lieje dan is dat ming allegaor best, maor as mittie sente rond- delummeld mot worre zoas de leste tien jaore in Soe9t mit sente veur 'n weg die d'r heul van zien leevesdaoge nie komp, dan zeig ikke, laote Kneliao en ikke maor niks naor Baorn bringe en alles in 'n ouwe sok stoppe, waant wuilie ken- ne mit die sente veul beeter omspringe as de manne die an de touwgies trekke. Meer as tien jaor eleeje wier d'r al ezeid, d'r komp "n weg over de Eng. Zuk prao- te en teekene en klassineere en sente uutgeeve veur planne en je eige kwaod maoke en de zaok opblaoze en gao zo maor deur. As de hooge baoze in Utrech of in De Haog of weet ikke waor toeng maor meteen ezeid haade, jonges daor ken niks van inkomme, maor nee, die zee niks, die zaote maor zo'n bietje te grin- neke. Heele boeke worre d'r noeng uuttegeeve van minse die 't haost an d'r hart ekree- ge hebbe van saggerein over die weg en in die boeke staot waorom die weg d'r nie komme mag. Kiek das effe sente wegsmiete veur niks, as je 't ming vraogt, waant toeng die boeke edrukt en uuttegeeve wiere wis jan en alleman al dattie weg d'r nie komme kon. Ikke wou dat ikke zo mit ming sente kon omspringe as de baoze an de touw gies dat mit ming sente en mit de sen te van ongs allegaor doen. Wij je gleuve dak heul Soest *koch. En dan gaf ikke 't weer weg veur 'n paor se- gaore en 'n slokkie of wat. Dan hak teminste sente zat, noeng hek altied tekort. Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3250 O In samenwerking met de Federatie Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening en met de zeer gewaardeerde medewerking van de balletschool van Gabriëlle Destrée vindt op 6 februari a.s., in de grote zaal van Musis Sacrum te Baarn, een ballet uitvoering plaats ten bate van het „Spas tische Kind". Deze uitvoering „Door het kind voor het kind" en de medewerking van personen en instanties heeft alle ver wachtingen overtroffen Tachtig leerlin gen van de balletschool van Gabriëlle Destrée (afdeling Baarn-Soest) hebben maandenlang enthousiast getraind om deze uitvoering tot een succes te maken. Gabriëlle Destrée en Soledad Moreno zelf zullen ook enkele Spaanse dansen uit voeren. De leerlingen zullen, behalve vele geva rieerde dansnummers, een beeldig sprook je opvoeren: „De Groene Vogel" van An- ton Coolen met muziek van S. Prokojieff, In de pauze zullen enkele zeer mooie prijzen verloot worden. Nieuwe aanwinsten: Briston, Morgen is voor eeuwig. Corsari, De demon in de spiegel. Crispin, De beste SF. Maas, Onder zeven zeeën. Simenon, Antoi- rve en Julie. - De merel in. de tuin. Tarr, Rabbijn Cohen zoekt het hogerop. VidaL Shêhérazade. Boeken over allerlei onderwerpen. Stem, Schwester Teresia Benedicta a cruce. - Philosophin und Karmelitin. - De niet aanwezige huisvrouw. Packard, De naakte maatschappij. Essink, Else- viers judo-boek. Halverhout, Traditi onele recepten voor de feestdagen. Herwig, Ik kan planten en bloemen in huis verzorgen. - Ik kan tuinieren. Woldering, De kunst van Egypte. Shakespear, Otheüo. Constandse Chroesjtsjow. Van der Keuken, Cor sica en Elba. - De Loire. - Midden Zwitserland. - Parijs. Jeugd. Boeken over allerlei onderwerpen. Kris Kras Kruiwagen. Reeskamp, Ver- keersfotoboek voor de jeugd. Sehmidt, Woelewippie onderweg. Sehmidt en Nieland, De wim-wam reus Morriën, Voor wie dit leest. Sehmidt, Ik ben lekker stout. Schwartz, Barnsteen. - Een tien voor 10-ers.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5