Wie kiest nu de song? HET OOG GERICHT OP DWAZEN AFSCHEIDSRECEPTIE WETHOUDER VAN ZADELH0FF Zeer geslaagde feestavond Mode-Atelier Soestdijk Nare streek Jaarvergadering K.P.S. Motorrijder zwaar gewond Lieve hondjes Brand in de Viersprong Soester volleyballers gekozen in vertegenwoordigende Amersfoortse teams S.V.V.-dames voor de derde inaal jeugdkampioen W. Tabernal overleden Klaverjastournooi S.E.C. Holland-S.E.C. 2-2 44e JAARGANG No. 11 fOURANT DINSDAG 9 FEBRUARI 19«5 50ESTER Abonn. p. kwart, 2,40 - per post 2,75 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOEST BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST Het is weer de tijd van 't Jaarlijks terug kerende songfestival van de Eurovisie en in afwijking van voorgaande jaren, kwam er voor de Nederlandse keuze van het af te vaardigen liedje een geheel an dere werkwijze oan voorheen. Er is in het verleden oneindig veel kri tiek geweest op de wijze, waarop door een uiterst klein groepje in Bussum werd uitgemaakt, welke van de talloze ingezonden nieuwe songs wel of niet in aanmerking kwamen voor een uitvoering voor het voetlicht. We zulien de kritiek hier niet herhalen. Er is ook veel ge zegd en geschreven over die andere me thode om maar lukraak een zangeres af te vaardigen naar het internationale zamgfestijn. Bovendien hebben velen het onbegrij pelijk gevonden, dat een doorslaand suc ces als Middellandse Zee van Gerton van Wageningen, dat als overtuigende eerste te voorschijn kwam uit een natio nale liedjescompetitie van de VPRO., niet dat zelfde seizoen is gebruikt voor de inzending naar het songfestival. Wie benoemt jury's? En nu heeft Bussum dan toch ontdekt, dat de methode van de V.P.R O blijk baar de beste is, zijn er drie jury's be noemd als destijds: één samengesteld uit vakmensen aangewezen door de N.T.S., een bestaande uit muziekcritici, en één gevormd door het grote publiek, zij het dan dit keer niet door actieve kijkers die een briefkaart kunnen inzenden, maar door een elftal met één vertegen woordiger uit elke provincie En nu is het maar de vraag, wie de des kundigen benoemde, de muziekcritici vroeg en uit al die kijkers van een complete provincie die ene bevoorrechte al dan niet deskundige leek koos Als die benoemingen weer in handen zijn van een enkeling of beperkt gezel schapje met bepaalde voorkeur of smaak, wie garandeert de componisten en tekstschrijvers dan weer een onbe vooroordeelde uitspraak m de gisteren begonnen nationale competitie die het Eurovisiefestijn vooraf zal gaan? Ons inziens had het publiek in zijn ge heel moeten worden ingeschakeld, ge zien juist het succes van Middellandse Zee. Pas dan is men er zeker van, dat het beste liedje, met de meest aanspre kende tekst en/of de pakkendste me lodie wordt uitverkoren. En als dat een overtuigende overwinning boekt, is de mogelijkheid van een goede waardering in het buitenland (hoe anders geaard de bevolking daar ook is) waarschijn lijker, dan wanneer de vrij willekeurig aangewezen song in ons land de massa al niet pakt Méér contact! Wat wij wel bijzonder waarderen is de poging tot het internationaal contact per Eurovisie. Enkele tientallen landen worden met elkaar verbonden, horen eens eikaars taai zien eikaars prestaties, ontdekken eikaars artiesten. Negen jaar geleden startte de heer L. Pama met elf personeelsleden in mode atelier Soestdijk. dochteronderneming van de N V. Vlagship, atelier van con fectiefabriek Gebr. Konersman N.V., die thans vestigingen in vele plaatsen van ons land heeft, waaronder Amersfoort, Amsterdam, Purmerend, Haarlem en Hil versum. Thans heeft mode-atelier Soestdijk, waar mantelcostuums vervaardigd worden, 85 personeelsleden en ze zijn heel gezellig bijeen geweest m Astoria te Baarn, waar een „knalprogramma" geboden werd. Frans Vrolijk als de altijd vro lijke en geestige conferencier, Herik Bouman, die goochelt als een tovenaar, de Wico's, akkordeonvirtuozen, Spaanse zang en muziek van Los Pagaros, Henk Cordan, de meester-j ongleur, C. van Reede, vingervlug pianist en tenslotte The Blue Diamonds, het .klapstuk" van de avond, die voor veel enthousiasme zorgden en alle aanwezigen aan het twisten kregen. Riem en Ruud hebben hun repertoire aangepast aan deze tijd. Nu geen „Ra- mona" en Little ship", maar „I feel fine", in de trant van The Beatles en „She was just seventeen". De heer W. Fenstra uit Heemstede, di recteur van de N V. Flagship opende de avond Het leek hem een aardige on derbreking van de dagelijkse inspanning om een kwaliteitsproduct van hoog ge halte te produceren, dat de personeelsle den elkaar nu eens in een andere omge ving en op een geheel andere wijze leer den kennen. Veel behoefde de heer Fenstra niet te zeggen, want Frans Vrolijk wist genoeg te vertellen en hij was niet zuinig met zijn grappen. Enige malen hebben de personeelsleden van Mode-atelier Soestdijk een uitstapje gemaakt en onder meer een voorstelling van Snip en Snap en de ijsrevue be zocht, maar deze avond is ook uitstekend bevallen. Het is natuurlijk maar een nietig expi- riment op het uitgestrekte terrein van de internationale verbroedering en zelfs dat kleine pogen heeft nu nog vaak conflictstof 'te over opgeleverd. De sa menwerking is ook uiterst moeilijk met die grote verschillen in de Europese vol keren, met het nog altijd bestaande onderlinge wantrouwen en de in zovele wedijverenden verborgen jaloezie. Er zou in Eurovisieverband veel meer moeten gebeuren, indien wij er werke lijk iets aan willen hebben. Niet alleen terwille van de beeldbuisklevere, maar vooral terwille van een beiter begrip tus sen de volkeren, iterwiüe van het ver trouwen en vooral terwille van de vre de. De j ourpaalddensten begrepen hun taak, toen zij het nieuws rechtstreeks gingen uitwisselen via de link-verbin dingen. De sportreportages uit het bui tenland worden hier door de enthou siasten in die tak van sport welke op de buis komt, gretig gevolgd. Maar er moest méér gebeuren. Het goede voorbeeld Die indrukwekkende begrafenis van Sir Winston ChurchiU heeft reeds bewezen, hoe groot de betekenis van het interna tionale contact kan zijn. Wij maakten met honderden nriljoenen toeschouwers gelijktijdig een historische en unieke plechtigheid mee en boekten in onze huiskamers betere plaatsen dan de vele in Londen verzamelde vorsten en hoog waardigheidsbekleders, die slechts een klein gedeelte van de uitvaart konden bijwonen Deze reportage zal menigeen nog lang heugen, niet alleen door de aangrijpende gebeurtenis zelve, ook met door de knap pe precisie waarop elk detail tot en met de saluutschoten afvurende kanon nen op het juiste onderdeel van de seconde in de lens gevangen werden, maar vooral door de indrukwekkende overdracht van alles wat zich die zelfde dag. Ja op het zelfde moment, in dat deels verwoeste en weer opgebouwde Londen op de ons zo vertrouwde plekjes en in de wereldberoemde straten en gebouwen afspeelde Dat is tele-visie, het ver-zien, in de ware zin van het woord. En zo zouden wij zo graag nu en dan eens met de beeldbuis ver willen zien in andere landen naar totaal andere gebeurtenissen die daar plaatsgrepen op het moment zelve. Want zoals een voetbalreportage ons pakt door de spanning van de nog on bekende uitslag, zc ook kan de Eurovisie ons meer en meer boeien door .levende" overdracht van actualiteiten uit het bui tenland. Beeld in blik Keiaas moeten wij ons m eigen land vaak tevreden stellen met ingeblikte programma's. Een toneelstuk staat op de beeldband, omdat de artiesten 's avonds elders moeten optreden. Intemeuws worden tevoren gefilmd en later, me nigmaal verknipt en bekort, geprojec teerd. Tal van amusementprogramma's bestaan uit speciale (meest buitenland se) filmpjes van zeer uiteenlopende kwa liteit. Als er een bekende zanger (es) of zelfs maar een knapenkoor als The Bea tles voor de camera verschijnt, brengen ze hun plaatjes mee om die af te draaien, terwijl ze voor de lens trekke bekken alsof ze werkelijk zingen. Onze televisie verzandt in de onechtheid en de onoprechtheid. Er staan nog on ervaren krachten aan en er worden jon gelieden op los gelaten die zich niet in hun ware ik of hun eigen kunnen dur ven vertonen. En van liet ware ver-zien is niet veel meer overgebleven dan een staatsbegrafenis of een voetbalreportage. Zelfs andere sportgebeurtenissen worden nog vaak vastgelegd alvorens Bussum ze relayeert. Toen de heer J. Z. uit de bioscoop kwam en zijn brommer pakte bleek hem dat het kentekenplaatje verdwenen was en dat zijn benzinetank geledigd was. De jaarvergadering van de voetbalver eniging K.P.S.welke in het Oranje Hotel gehouden is, werd ditmaal met geleid door voorzitter J. A Paans, daar deze ziek is, maar door secretaris J Kraay- enhagen. De heer Paans werd tot voorzitter her kozen en er werd een telegram gestuurd waarin hem beterschap toegewenst werd. Ook de heren J Kraayenhagen en C. Koedam werden tot bestuurslid herko zen. De netto-opbrengst van de weldadig- heidsvoorsteÜHig, welke in -november ge houden is. bedroeg 2000,Dit geld is bestemd voor het Astmafonds. De sportavond, met een voetbalwedstrijd, waarin de oud-internationals uitkwa men, leverde slechts 59,op In de elftalcommissie werden de heren .1. Nieuweweg, C Koedam en H Gille gekozen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de vereniging thans 68 leden heeft. Het afgelopen jaar was voor de kas gunstig en er kon 115, aan het kassaldo toegevoegd worden. Een verzoek van een lid. voortaan ook leden die niet bij het paleis werken als bestuurslid toe te laten, zal in overwe ging genomen worden Als hierop gunstig beschikt wordt dan zullen de statuten gewijzigd moeten wor den. Tijdens een volgende vergadering zal dit punt behandeld worden. Op de hoek van de Koninginnelaan en de Biltseweg kwam de 24-jarige Baarnse motorrijder J K. zaterdag in botsing met de auto van de 22-jarige F A M. S. die geen voorrang verleende De motorrijder vloog over de auto heen en kwam in de berrravan de weg terecht. Daar bleef hij zwaargewond liggen. Per ziekenauto van de E.H B.O is hij naar het Baarnse ziekenhuis gebracht. De heer R H wandelde met zijn hondje op de Meidoornweg en de heer G R. liep daar met een h,-nd van wat groter formaat te stappen. Beide honden raak ten slaags en in de strijd om het ge vecht te beëindigen werd de heer H. zo ernstig in zijn vechter pols en Imker duim gebeten dat hij zich onder dokters behandeling moest laten stellen. In de nacht van zaterdag op 'zondag bemerkte mevr O., de echtgenote van de eigenaar van café De Viersprong, dat er rook kwam vanonder de tapkast. Direct werd de politie gewaarschuwd en de heer O bluste met emmers water de brand die ontstaan was door kortslui ting in de koelinstallatie van de bier- pomp en de electrische installatie van de koffieketel. Een electrische klok stond stil op 2.02 uur, dUs op dat moment vond de kortsluiting plaats. De brand weer behoefde niet te blussen en be perkte zich tot controle. Tijdens de zaterdag gehouden wedstrij den om het jeugdkampioenschap voor clubteams in de afdeling Amersfoort heeft de Technische Commissie van de afdeling de namen van de speelsters en spelers bekend gemaakt die gekozen zijn •n de Amerfoortse jeugdteaims. Dertien van <ie zesentwintig speelsters en spelers komen uit Soest. In het meisjes A-team zijn gekozen Loes van Schalkwijk en Ans kok van S.V.V., in het B-team Coby Scheurwater, Gerd-a van Schaffelaar en Marjan Kuyvenhoven (Olympia) en Ada Schalkx, Mia Egtberts (S.V.V.). In het Jongens A-team zijn gekozen Jos de Feyter, Freddy van der Meulen, Wlm van Schaffelaar allen van Olympia. In het B-team Freddy de Boer, Fons Hil- horat (S V V.) en Adm Wolf van Olympia. Tijden wedstrijden om het jeugdkam pioenschap werd S.V.V. bij de meisjejs en Olympia bij de jongens kampioen. Het jeugditeam van de dames van de Soester Volleybal Vereniging werd zater dag in de sporthal voor de derde keer in successie jeugdkampioen van de af deling Amersfoort, zodat zij evenals in 1963 en 1964 de afdeling zullen vertegen woordigen bij de strijd om het districts kampioenschap. Voordat het zover was moesten zij achtereenvolgens spelen te gen Olympia, W A en V.I.O.S Het begon voor de rood-witten niet erg hoopvol, want de eerste set tegen plaats genoot Olympia ging verloren. Hierna maakten de S.V.V dames echter geen, fout meer, want de tweede en derde set werd in winst omgezet, terwijl zowel V V A. als V I.O S. in onze plaatsgeno ten met 2-0 hun meerdere moesten er kennen. Een mooie beker was de belo ning voor dit behaalde kampioenschap. De heren van de Soester Volleybal Vereniging speelden in de strijd om het jeugdkampioenschap geen rol van bete kennis. Met drie nederlagen en wel tegen Olympia, Spirit en V.I.O.S. en twee over winningen tegen Wilhelmina en V.V.A. bleken zij evenwel goed mee te kunnen. Hun spel was evenwel te slordig en te nonchalant om hoge ogen te kunnen gooien. Van de vierentwintig speelsters en spe lers waaruit het dames- en heren-j eugd- team zal worden gekozen werden zes speelsters van de Soester Volleybal Ver eniging geselecteerd en wel Mia Egtberts, Ans Kok, Loes van Schalkwijk, Ada Schalkx, Fred de Boer en Fons Hilhorst De wedstrijden voor de kompetitie lever den voor de S VV-teams weinig winst op. Alleen het derde herenteam kon het tegen V.I.O.S. 5 tot een overwinning brengen, maar het eerste en tweede damesteam verloren resp. van Olympia en V.V.A., terwijl het vierde herenteam in S.S.S. 2 zijn meerdere moest erken nen. In het bijzonder het eerste damesteam stelde danig teleur door tegen de Olym- pia-dames kansloos met 3-0 te verlie zen. Stroef en moeilijk spelend moesten de rood-witten in hun tegenstandsters over alle Unies hun meerdere erkennen Zonder ook maar tot een tegenpunt te komen moesten zij de eerste set aan de dames van Olympia laten en hoewel zij in de tweede en derde set wel tot een behoorlijk aantal tegenpunten wisten te komen, konden zij ook in deze sets niet imponeren. Het tweede damesteam moest de moei lijke strijd aanbinden tegen V.V.A. 1 Ook zij gingen in drie sets ten onder zonder ook maar een ogenblik kans ge zien te hebben om de V.V.A.-dames het vuur na aan de schenen te leggen. Het derde herenteam deed goed werk door V.I.O.S. 5 resoluut met 3-0 te ver slaan. Ook het vierde herenteam speelde ondanks de 3-0 nederlaag tegen S.S.S. 2 een uitstekende wedstrijd. Met gering verschil werd iedere set verloren en een enkel puntje was wel verdiend geweest. Voor aanstaande donderdag staan de volgende wedstrijden op het programma: Dames: Unitas-S.V.V. 1. Wilhelmina- S.V.V. 2. S.V.V. 3-V.I.O.S, 4, S.V.V. 4-V.V.A 4. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 De opmerking dat iedereen in ons land recht heeft op zijn eigen afwijking is niet nieuw maar gelukkig wel waar Als die afwijking echter leidt tot uitingen welke aan majesteitsschennis raken dan wordt het anders. Een dominé is van mening dat de goden van de tijd (wat dat voor dingen zijn weet ik niet) ons land in hun greep hebben Niet alleen u 'en mij maar ook de leden van ons vorstenhuis. Met tra nen in de ogen bad hij om het wonder over paleis Soestdijk af te smeken. „Als op Soestdijk het wonder der beke ring gebeurde, dan zou dat een zegen voor ons volk zijn". Als die man zijn mond hield, dan zou dat ongetwijfeld een groter zege zijn. „Sporthelden kregen gouden medailles en op de eretribune zaten de leden van ons Koninklijk Huis. Waar is de trouw gebleven aan Gods Geboden?", aldus de dominé, die blijkbaar in Anton Geesink de baarlijke duivé) ziet. „Ons Oranjehuis heeft het Verbond ver laten en is geworden tot een voorbeeld van goddeloosheid in Nederland", aldus dominé. Rome en de antichrist worden weer eens gecombineerd en het hebben van bond genoten wordt gelaakt, Churchill wordt een christen van geringe allure genoemd en „miljoenen hebben zich voor de tele visie „vergaapt" om zijn uittocht te zien". Ga zo maar door. Dat alles komt uit de mond van ds G. Verhoef op een bijeen komst te Voorthuizen. We moeten verdraagzaam zijn met de onverdraagzamen en daarom is het niet geoorloofd bij dominé de ruiten te gaan ingooien. KANTMAN Morgenmiddag, om kwart over drie, wordt, op de algemene begraafplaats aan de Soesterweg te Amersfoort, het stoffe lijk overschot teraarde besteld van de heer W. Tabernal. Na een langdurige ziekte is hij te Soest- duinen op 59-jarige leeftijd overleden. De heer Tabernal, die op 1 juni 1945 in. dienst van de gemeente Soest trad, was chef van het bureau huisvesting in de rang van hoofdcommies. De vierde ronde van het klaverj astour- nooi van S E.C. om de O. L. Zimmer- mannbeker is gespeeld. De uitslag was: 1. H. Tuenter, 4749 pnt. 2. Mevr Hornsveld, 4637. 3. B. 't Lam, 4537 4. L. van Breukelen, 4513. 5 Mevr Brons, 4474. 6. H. Brons, 4666 7. H. Hornsveld, 4388 8. P. Dorrestein, 4329 De volgende ronde wordt op 5 maart in hotel Bos en Duin gespeeld. S.E.C. heeft in Utrecht tegen Holland geluk en pech gehad, maar mag niet ontevreden zijn met het 2-2 gelijke spel, want soms zag het er naar uit dat het een nederlaag zou worden. Als de eind stand afgemeten was naar het aantal corners dat op het S.E.C -doel genomen is dan zou het zelfs eeri fikse nederlaag geworden zijn. De Bruin en Hanasbei waren in de voor hoede opgesteld en dit betekende het passeren van E, Brouwer en Dettmer. Er werd niet onaardig aangevallen, maar vaak had Holland met de budtenspelval succes en vooral De Bruin was steeds een gewillig slachtoffer. Aanvankelijk was S.E.C sterker maar Holland kwam na tien minuten los en Van Essen moest zijn vorm tonen. Die was uitstekend en meermalen zorgde hij met fraaie safes voor spectaculaire red dingen. In een korte tijd waren meer dan 20 corners op het doel van S.E.C. genomen en de achterhoede had het druk. Er werd niet zo best gespeeld, zodat de middenlinie de helpende hand moest reiken en de voorhoede van deze linie weinig steun kreeg. Na een half uur mocht S.E.C. de eerste corner nemen. Hanasbei plaatste voor, keeper Pellegram kreeg de bal klemvast en het gevaar leek geweken. Hij deed echter een stap achteruit en de scheids rechter kende een doepunt toe omdat de Holland doelman naar zijn mening met de bal over de doellijn gekomen was. In de tweede helft scoorde middenvoor Veenendaal na 4 minuten (1-1) en tien minuten later bracht hij de stand met een kopbal op 2-1. Er werden nu wijzi gingen in de S.E.C.-ploeg aangebracht en ze brachten succes. Van Breukelen scoorde uit een voorzet van v. d. Broek. Naar de mening van velen stond hij buitenspel, maar de scheidsrechter kende het doelpunt toe. Duijst had pech 'toen hij scoorde nadat er gefloten was omdat spil Mooij hem ten val gebracht had. Het toepassen van de voordeelregel zou in dit geval voor S.E.C. veel gunstiger geweest zijn. Aan beide zijden kwam het nog tot ge vaarlijke momenten maar het bleef 2-2. Ook in Berlijn hebben de voetgangers, die zich eenmaal op het zebra pad bevinden, het recht om door te lopen. Dit is echter, vooral 's avonds en 's nachts, de oorzaak geweest van ongelukken. Daarom heeft een Berlijnse ingenieur een lichtgevende stok bedacht, waardoor de voetgangers duidelijk in het donker zijn te onderscheiden. Een dame steekt met de lichtgevende stok een zebrapad over ergens in Berlijn. Nu de heer Drs W. G. van Zadelhoff bijna twintig jaar het ambt van wethouder in de gemeente Soest heeft vervuld, heeft het ge meentebestuur besloten hem een receptie aan te bieden. Daarbij wordt een ieder die daaraan behoefte gevoelt in de ge legenheid gesteld persoonlijk van de heer Van Zadelhoff afscheid te nemen. Deze receptie zal worden gehouden op vrijdag 12 februari a.s., des namiddags van 4 tot 5.30 uur, in de raadzaal van het gemeente huis.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1