FoTalSbja^t Nasser stelt Bon voor keus sf 1YA Ru teelaaï Een „riks" voor een onderschrift TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis Voor uw BRUIDSREPORTAGE MET RAAD EN DAAD De avonturen van Gertjan en Maartje. V.V.Z. won met 9-0 Hees won met 5-0 w ca BATENBURG's Erkende Auto- en Scootenij school Mixed Hockey Club Klaverjastournooi voor bedrijven Olympia-jeugd volleybal- kampioen van Amersfoort Winst voor Olympia-dames B.D.C. verloor Het circusleven BURGERLIJKESTAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Net als zijn Indonesische collega Soe- kanno houdt Egyptes president Nasser er van al en toe een imposant gebaar te maken waarvan de wereld opkijkt. Maar daar houdt de overeenkomst dan ook wel op. Nasser is gewend daarbij steeds de con- sekwenties in het oog te houden. En daarom wekte het verbazing dat hij zo plotseling de Duitse bondsrepubliek op de zeerste teen ging trappen. Dat was door de Oostduitse partijleider Walter Ulbricht op visite te noden. STEENHOFFSTR.53 TEL Z84Z SOEST Bonn houdt vol dat er maar één Duits land is: dat van Erhard en wie Ulbrichts staat erkent moet er rekening mee hou den dat Bonn de betrekkingen afbreekt. Alleen de sowjet-unie - zo luidt de enige uitzondering op dit Halüstein^doc trine - mag zowel de DDR. als de bondsrepubliek erkennen. Alle anderen moeten kiezen. Op die manier belemmert Bonn dat Pankow internationaal erkenning vindt, che Ulbricht te schade zou kunnen ko men als er eens over een Duitse herend- ging gesproken zou worden. En aange zien er nu eenmaal heel wat oneer hulp uit Bonn kan komen - en ook komt, - houdt menige 9taat het dan maar op de bondsrepubliek Al zijn ze er eigen lijk wel van overtuigd dat Bonn maar op een fictief monopolie staat, want er zijn nu eenmaal twee Duitslanden en voorlopig ziet het er ook wei naar uit dat dat zo blijft. Met als gevolg dat oost-Duitsland alom zijn ambassades moet vermommen als consulaten en handelmissies. Waarom? Nasser weet dus dat hij door Ulbricht te behandelen als een aanzienlijk per soon uit een echt bestaand land de Westduitsers diep grift. Zozeer zelfs dat hij er de Westduitse hulp mee kan ver spelen, vele honderden miljoenen marken die hij stellig niet m die mate van Ul bricht kan knagen. Waarom doet Nasser dit dan? Er zijn twee theorieën. De eerste herinnert er aan dat Chroesjtsj ow indertijd ernstig gekritiseerd werd voor zijn gul toezeg gen van hulp aam Egypte zonder daar voor thuis permissie te vragen. De nieu we machthebbers zouden nu het systeem van voor wat hoort wat willen toepas sen. Egyptes tegenprestatie zou dan zijn erkenning van Pankow. Daar het voor andere Arabische landen opeens ook ge makkelijker wordt dit te doen als Nasser het voorbeeld heeft gegeven, zou dit het begiq. van een groot diplomatiek offen sief in deze richting kunnen zijn. Het is een 'theorie - waarin dus een Russisch initiatief inzake de Duitse pro blemen in meespeelt. Pressie-middelen Maar waarschijnlijker is het een Egyp tische waarschuwing aan Bonn op te houden met wapenleveranties aan Israël. Die zijn de laatste tijd aan het licht gekomen en betreffen om. tanks en heli- copters; ze zouden een soort compen satie moeten vormen met excuses voor het feit dat Westduitse raketvorsers voor Nasser werken. Bonn heeft steeds gepoogd de vriend schap der Arabische landen te behou den maar ook met Israël op zo goed mo gelijke voet te komen. Het eerste is in verband met diplomatieke steun en voor de export belangrijk, het tweede vooral voor het Duits aanzien in tal van lan den van het westen Een officieel protest zou Nasser weinig helpen, al is het maar vanwege de boter op zijn eigen hoofd, maar door Bonn te laten zien dat hij eventueel ook met de Oostduiltsers kan aanpappen heeft hij een sterk pressie-middel. Hij stelt nu Bonn eens voor een keus: ophouden Israël militair te steunen of Ulbricht behaalt een grote politieke overwinning. Voor Bonn is het nare hiervan vooral dat als dit slaagt de bondsregering er op kan rekenen nog meer dian tevoren gechanteerd te worden. Zo in de vorm van betalen of dit doen of dat laten, anders erkennen we Uibrichit. Dank zij het verdienstelijke spel van vier invallers is V.V.Z. erin geslaagd de uitwesdjtrijd tegen P.U.E.M. met 9-0 te winnen. Enkele minuten na het begansignaal was het linksbuiten Van Doorn die de keeper van P.U.E.M. voor de eerste maal wist te passeren. Na tien minuten kopte Hament een voorzet van Demmers in en hij bracht hiermee de stand op 2-0. Nog voor de rust wist V.V.Z de stand op 6-0 te brengen. Na de rust werd er aanmerkelijk minder goed gespeeld. Vijfentwintig minuten na de thee mocht P.U.E.M. een straf schop nemen. Doelman De Hiep wist de bal keurig te stoppen. Hierdoor geïnspi reerd gingen de veldspelers van V.V.Z. opnieuw ten aanval. Uit een vrije schop doelpuntte Mnkshalf Floor (0-,?). Kort hierna werd het 0-8, waarna v. d. Munt een strafschop benutte en de eindstand op 0-9 bracht. Hees heeft zaterdag met 5-0 gewonnen van Avance en de leiding van de afdeling behouden. Keeper Muis, die een disciplinaire straf ondergaat, werd vervangen door Tempe laars, die zich niet liet passeren. In de derde, de 22-ste en de 25-ste mi nuut werd het 3-0 door Sakkers, die res pectievelijk uit voorzetten van Bosman, Budding en Van Veen scoorde. Van Veen verving Elfrich. Tien minuten na de hervatting doel puntte Van Veen uit een voorzet van Budding en in de 20-ste minuut besloot De Bree een solo-ren met het scoren van het vijfde doelpunt. Avance verdedigde niet erg succesvol maar wel vrij hard, maar scheidsrech ter Kalsbeek had de leiding goed in handen C/D GedlpL A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) O wordt gehaald en gebracht Sb Niks hoor, zo lang het geen gerstebrood is Dit originele en actuele onder schrift werd" ingezonden door on ze abonné Mevr. Van Hoorn, Ru benslaan 56. De waardebon wordt haar één de zer dagen toegezonden. De dames van de Mixed Hockey Club brachten een bezcek aan Laren en speel den daar tegen Laren 2. Het was een harde wedstrijd. Soest viel behoorlijk aan maar kon niet door de verdediging van de gastvrouwen komen. Laren zag kans vlak voor de rust het enige doelpunt van deze wedstrijd te maken. In de verdediging ontbrak Jos Hoppen- brouwers. Zij werd verdienstelijk vervan gen door mej. Timmerman. De heren maakten er in de eerst helft van de thuiswedstrijd die ze tegen het Gooi 3 speelden een waar doelpunten- festival van. De tweede helft werd dan ook met een 5-1 voorsprong begonnen. In de tweede helft ginig het heel wat minder goed en grotendeels was dit te wijten aan te kort spel van de Soester hockeyers. Het opmerkelijkste doelpunt was een bijzonder fraaie goal van Peter van Hof wegen. Diok Stroband scoorde uit een straf corner en Wirn van Es uit een strafpush. Heren 2 won met 4-2 van Voordaan, heren 4 met 2-1 van Beverweert, de ve teranen verloren met 0-1 van een team van de vereniging Amsterdam. In gebouw de Rank hebben werkneem sters -en werknemers van Soester bedrij ven deelgenomen aan een klaver]astour- nooi in het kader van de bedrijfscom- petitie, welke georganiseerd wordt door de Soester Zakenkring. De voorzitter van de evenementencammissie van deze kring, dr. M. van Driei reikte de prijzen uit. Zij bestonden uit bekers, lauwer takken en medailles en diverse prijzen welke door de bedrijven Avia en Progress ter beschikking waren gesteld. De uitslagen waren; 1. Pribor (Schoon- heirn) 4911 prat. 2. Van de Deijssei (Gij- zen) 4820. 3. Ceramiek (Daselaar) 4796. 4. Gemeentewerken (Van Amerongen) 4771. 5. Turbo (Van Eek) 4750. 6. Arco (mej. v. d. Brink) 4772. 7. Arco (Veldhui zen) 4720. 8. Arco (mevr. Bos) 4717. 9. Ceramiek (Voskuilen) 4618. 10. v. d. Dijs- sel (Heeremans) 4600. De poedelprijs was voor de heer Kerk hof sr, die 2582 punten behaalde. Hij kwam uit voor de Ceramiek van Breugel. Zaterdag j.1. werden in de Amersfoortse Sporthal wedstrijden gehouden om het kampioenschap voor jeugd teams van de afdeling Amersfoort. Aan deze wedstrijden n-aanen een meis jes- en een jongensteam van Olyrnpia deel. De meisjes eindigden op een uit stekende derde plaats, de jongens wer den kampioen van Amersfoort en mogen nu meedingen naar het Districts-j eugd- kampioenschap. De jongens bereikten het kampioenschap via een aantal uitstekend gespeelde wed strijden tegen S.V.V., V.V.A., Vios, Wil- helmina en Spirit. Uitgezonderd de wed strijd tegen Spirit werden alle andere wedstrijden gewennen. Er is door de Olyrnpianen bijzonder goed volleybal ge speeld. Vooral de wedstrijd tegen V.V.A. en S V V. bevatten tal van uitstekende momenten. Door de laa/tste wedstrijd tegen 9pirit fte verliezen eindigden Spirit en Olyrnpia op een gedeelde le plaats. Een beslissende set bleek nodig en hierin demonstreerde Olyrnpia duidelijk het be tere volleybal. Spirit trachtte door spelersverwissehng en tame-out die kansen te keren maar de Soester jongens gaven de winst niet meer uit handen. De meisjes van dympia hebben zich uitstekend geweerd. Vooral de wedstrijd tegen S.V.V. was er een vol spanning De eerste set werd gewonnen geheel te gen de verwachting in. Ook in de tweede set namen de Olyrnpia meisjes een voor sprong, die zij pas prijsgaven toen de stand 13-13 bereikt was. De derde set werd op het nippertje verloren. Daarna speelde het team tegen V.V.A en wist deze wedstrijd in winst om te zetten. De meisjes van S.V.V. eindigden op de eerste plaats, het Olyrnpia meis jesteam werd derde. Een uitstekende prestatie. De twee damesteams van Olyrnpia die donderdag speelden hebben bedden hun wedstrijd overtuigend gewonnen. Het eerste damesteam versloeg plaatsgenoot 5.V.V. met 3-0, het tweede damesteam behaalde eveneens een 3-0 overwinning op het Nijkerkse S.S.S. De derby tussen S.V.V. en Olyrnpia werd een teleurstelling. Speelden de dames van S.V.V. vorige week tegen Athlon een uitstekende wedstrijd, tegen Olyrnpia lie ten zij een zeer pover spelletje zien. De eerste set werd dobr Olyrnpia zelfs ge wonnen met 15-0. Hoewel de score in de bedde volgende sets voor S.V.V. meer aanvaardbaar was, betékende het geens zins dat het spelpeil ook beter was Ook Olyrnpia speelde niet bijzonder goed maar het profiteerde uitstekend van de fouten die de S.V.V.-dames bij voortdu ring maakten. Via 15-10 en 15-8 bereikte aiympia een 3-0 eindstand. Het tweede damesteam speeldte tegen S.S.S. uit Nijkerk. Ook zij wonnen de eerste set met 15-0. Er werd door de Olympia-dames goed gespeeld en zij ga ven de winstkansen, die zij door de winst in de eerste set hadden gekregen, niet meer uit de vingers. Met 15-13 en 15-9 werden de volgende sets gewonnen. Eind stand 3-0. Programma voor donderdag a.s.: Heren: Vios 3-Olympia 3, 7.45 uur. Olyrnpia 1-V.V.Z., 8.30 uur. Vios 2- Olympia 2, 9.45 uur. Olyrnpia 4-V.V.A 3, 9.45 uur. Dames: Olyrnpia 1-Vios 1, 8.30 uur. Olyrnpia 3-V.V.A 3, 9.45 uur. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 B.D.C. heeft de uitwedstrijd tegen R.K.B.V.V. met 1-2 verloren en met wat meer geluk zou dat echt niet nodig geweest zijn. Het was een aardige en sportieve wedstrijd die tenslotte ook nog spannend werd, want met een 1-1 stand was nog van alles mogelijk. De weeg schaal sloeg echter ten gunste van de gastheren door. Voor de rust was B.D.C. veel siterker. De keeper en de spil van R.KJB.V.V. wa ren echter uitstekend op dreef. Gros kopte veel en goed, maar net naast of net in handen van de keeper, terwijl paal en lat de doelman van de gasthe ren behulpzaam waren. Intussen had keeper Smink in het B.D.C.-doel weinig te doen en dat kwam grotendeels door het goede spel van spil v. d. Hengel. Tot de rust werd er niet gescoord, maar in de tweede helft maakte Gros een doelpunt uit een kopbal, nadat hij een voorzet van links gekregen had. Het leek wel alsof RK.BV.V. nu wakker werd, want snelle en harde aanvallen bestookten de verdediging van BJD.C. die alle zeilen moest bijzetten. Na een kwartier spelen maakte de middenvoor gelijk. R.KB.V.V. kreeg nog enige goede kansen maar keeper Smink was uitste kend op dreef. Het zag er naar uit dat het gelijk zou blijven, maar twee minuten voor het eindsignaal was een keihard schot van de R.K.B.V.V.-middemvoor Smink te machtig en het werd een nederlaag. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 De heer G. Karman, ex-perschef van circus Boltini, heeft in gebouw Credo voor 75 bejaarden een aantrekkelijke causerie met dia's over het circusleven in het algemeen en het leven bij circus Boltini in het bijzonder gehouden. Het spectaculaire vervoer in 150 wagens, de grootse reclamecampagnes, de familie Boltnrn. de dressuur, waarbij veel liefde en geduld maar beslist geen hardheid te pas komt omdat daarmee niets te be reiken is en zelfs Ria Kuiken, die door een „Boltini-beer" aanigevalien was kwam ter sprake. Het was een bijzonder gezellige causerie. Mevr. Van GinkeL presidente van de U.V.V.-Soest opende de bijeenkomst en sprak een dankwoord. RENTEZEGELS. Ik heb een dochter die heeft 314 jaar gewerkt en al die tijd rentezegels geplakt en nu is de rente kaart vervallen per 1 januari 1965. Kan zij het bedrag van de geplakte zegels weer terugvorderen? aldus M. R Antwoord: De afkoop van geplakte ren tezegels zal als volgt worden geregeld alle verzekerden van 35 jaar en ook ouderen voor wie zo weinig premie is betaald, dat zij op hun 65-ste jaar een ouderdomsrente zouden krijgen van min der dan 60,— per jaar, krijgen het geld, dat zij geplakt hebben, terug. Vol gens de gegevens die u ons verstrekt, nemen wij dus aan dat u voor terugbe taling in aanmerking komt. Rest nog te vermelden dat de terugbetaling een zeer omvangrijke taak is die vele jaren (naar schatting zeker 7 jaar) zal vergen. Met de terugbetaling wordt bovendien pas dan een aanvang gemaakt, wanneer de arbeidsongeschiktheidsverzekering is in gevoerd. LEVENSONDERHOUD. Kunt u mij mededelen wat de kosten van levenson derhoud over de jaren 1952 tot en met 1964 bedroegen? aldus C. Antwoord: In januari 1952 was het in dexcijfer voor de kosten van levenson derhoud 102, in december 1964 bedroeg het 146 (inclusief verplichte sociale ver zekeringen en loonbelasting). In 1964 bedroeg het indexcijfer in sep tember 146 en dat is in de rest van het jaar zo gebleven. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak heul mie zo weggee- verig bin, waant daor kejje alleeniug maor arrem van worre. Toch hek noeng wat weggegeeve -en daor- veur mos ikke eerst in de ouwe kous van Kneliao duuke om d'r 'n tientje uut te haole. Nee, nie veur segaore en ok nie veur 'n biertje, maor veur 't Rooje Kruus Mit dat tientje gonk naor 't posketoor en daor gonk mit 'n biljet van de giro en mit nommer 466784 van de penning meester van 't Rcoje Kruus Soest an de gang. Da kostte wel 'n paor formeliere, waant ikke dee 't eerst alsmaor nie goed, maor noeng krieg die man van 't Rooje Kruus t tientje van Knelis en Kneliao veur minse die d'r heul wat slechter an toe buine as jie en ikke, die maor anloope en maor anrooke en aliegaor dinge doen die nie zo best binne veur ongze gezondheid Toch blnne de meeste van ongs reede- lijk gezongd. 'n Bietje pin-g in de kop, 'n bietje ping in de buuk, 'n pillegie zus en n pillegie zo, maor wullie hoeve deur mekaor nie aiitied op bed te leige. Veur die minse die dat wel motte wil 't Rooje Kruus tillevisie hebbe as die minse geen kiste mit knaoke op zolder hebbe staan en 't nie eiges betaole kenne. Rook us 'n segaor of wat minder of haol ok us wat uut de ouwe kous en bring dat naor Soesterbargsestraot 34 of net as ikke op de giro. maor dan nie zoveul foute maoke mit invulle as ikke. Mit mekaor hebbe wullie 't maor bar best en mit miekaor kenne wullie gerus wel weer us wat geeve veur minse die 't heulegaor nie bar best hebbe. Waor of nie. GEBOREN Mareo, zoon van M. Jansen en H. S Kohier, Kolonieweg 2f. Ar jen, zoon van D. J. Winter en A. O Meuser, St Theresiastraat 29. Renée Anne, dochter van G. H. Dortmondt en W M. C. Mes, Duinweg 11. Jurgen Hans, zoon van T. J Beij en M. A Tans, Ossendamweg 28. Erik, zoon van L J v. Munster en J J. van Weer denburg, Sint Willibrordusstraat 3. Eiisabeth Maria, dochter van H Meer- dink en A. J van Heezik, Soesterberg- sestraat 97 Mark, zoon van P R. R Stalenhoef en A. C. Cooiman, Juliana- laan 2. Richardus Hendricus, zoon van M. P. Hoogeveen en H. C. Kleine, Park- laan 31. Ingrid Jeanette, dochter van W Deelen en M Snabel. Soesterbergse- straat 7. Jacob, zoon van J. Gordijn en C. J. M. Verkamman, Rubenslaan 112. Arthur Alexander, zoon van H R. Donsu en A. V. B van Diest, Burg. Grothe straat 35. Martin. Wilhelmus, zoon van J. W. Coot en G M. Snijders, Chr. Huy- genslaan 73. Willem, zoon van W van de Kraats en J G Prinsenberg, Laan straat 72. Willem, zoon van W. Pot hoven en H. Plomp. Olijkeweg 13. An- negien Jannetje, dochter van G. Walet en M Blankestijn, Veenzoom 10. ONDERTROUWD Cornelis Michael Jo- hannes Maria van den Brink, Soester- bergsestraat 122 en Maria Theodora van de Mast, Schrikslaan 31. Arie Fran- eiscus IJsselstijn, Vlooswijkseweg 1, Leus den en Josephina Geertruida Agatha Cooiman, Bakkersweg 1 Alexander Goljee. Schoutenkampweg 69 en Johan- na Hendrika Hardenberg, Dorresteinweg 87 Johannes Cornelis Brouwer, Soes- terbergsestraat 117 en Henrieka Maria Paulina Bosch, Gr van Prinstererstraat 20. Willem van der Jagt, Nachtegaal straat 20, Hilversum en Maria van Ag- terveld. Soester Engweg 48. Gerardus Bartelds, Hortensialaan 31, Zeist en Ma ria Hendrika de Deugd, Postweg 71. Jacobus van Driel, Rozenstr. 54 H, Am sterdam en Elly van der Harst, Stadhou derslaan 36. Jan Willem Daniël de Bie, Neptunusstraat 53, Hilversum en Wilhelmina Johanna Gorlee. Parklaan 14. Theodorus Sustedt, Schrikslaan 39 en Astrid Florence Antoinette Sparnaaij, Schrikslaan 58. GEHUWD Wessel Gerrit van Soest, Van Weerden Poelmanweg 19 en Hermina Ma ria Johanna Hooijschuur, Korte Hartweg 6. Hendrik Willem Westeneng, Nieu- weweg 40 en Evertje Cornelia van Schaf- felaar, Julianalaan 50. Cornelis Jo hannes van Rijn, Amersfoortsestraat 78b en Dina Wegkamp, Amersfoortse straat 78b. „Zo kinderen, daar ben ik weer. Hebben jullie plezier gehad vanmiddag?" „Tan te," begon Maartje aarzelend Maar tante hoorde niets en kwetterde maar door: „Kijk eens wat een mooie wortel tjes ik gekocht heb. Wat zal mijn lieve Lorre weer smullen. Het is toch zo'n lekkere snoepert!" „Tante," begon Maar tje weer maar het leek wel of Tante haar stem niet wilde horen. „Zo", ging tante Neel verder, „nu lusten jullie zeker wel een glaasje limonade," en met een knipoogje naar Gertjan vroeg ze: „Of houden jullie niet van limonade?" Gertjan knikte stoL en weer trok Maartje aan tantes mouw oan haar het vreselijke nieuws te vertéllen. „Nee maar," riep tante lachend uit, „waarom kijken jullie zo sip? Tante plaagde jullie alleen maai een beetje hoor, kom maar gauw mee dan zal ik al vast de limonade in gaan sohenken". Vóór ze erop bedacht waren trippel-de tante naar binnen, vloog de kamer in en staarde met een van schrik vertrókken gezicht verbijsterd naar de lege kooi „Dddat mmmoet een gggrapje zijn," stotterde tante. Dir. H. W. Velling* Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). OVERLEDEN Johanna Maria Hermina Schulte, 51 jaar, echtgenote van Th. G. Vrieze, Hartmanlaan 41. Elisa Maria Meijer, 81 jaar, echtgenote van W.J Muller, Bosstraat 2. Antonius Petrus Maria Hooft, 21 jaar, Klaarwaterweg 95. Cecile Henriette Heyman, 59 jaar, echt genote van F. Sijbesma, Lijsterbeslaan 7. Hilversum. Catharina Grift, 66 jaar, weduwe van N. A. Kool, Kerkpad Z.Z. 95 Haijo Schipper, 73 jaar, echtgenoot van Z. Fleurke, Nachtegaalweg 24. Willem Bernardus Busch, 73 jaar, echtgenoot van M. Dijkstra, Ruysdaellaan 8. Alberta Theodora Hendrika van Mierlo, 73 jaar, Steenhoffstraat 22. Johannes Herma- nus Spithoven, 64 jaar, echtgenoot van C. M. van der Hoeff, Parklaan 1. Ma ria Johanna Sara Kist, 73 jaar, echtge note van K. Knies, Rubenslaan 85.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5