Purolmtet' Gemeenteraadsvergadering KWAK DIA-ACCESSOIRES r"TeJ,'oJa9' D00RSMEREN GARAGE R0SB00M TWEEDE BLAD Klaar terwijl U wacht Een jeugdige japon Een „riks" voor een onderschrift DE HELE NACHT HEERLIJK WARM MET EEN uupill Voorschotten voor schoolbesturen Jeugd en Carnaval Hinderwet Verkoop van grond Jeugdprogramma B.D.C. BEVEROL SMEERSTATION 1 *Sport-acjenclci V oetbalprogramma van zondag Handbalprogramma Standen biljarteompetitie B I S.E.C.-Victoria Wedstrijden S.E.C. reserve-elftallen Opstellingen van S.E.C. Hockeyprogramma Schaaknieuws De raad onzer gemeente komt in open bare zitting bijeen op woensdag, 17 fe bruari 1965, te 19.30 uur, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken, a Jaarverslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Soesterberg, imet voorstel dit verslag voor kennisge ving aan te nemen. b Jaarverslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Soest, met voorstel dit verslag voor kennisgeving aan te nemen. PHILIPS ELEKTRISCHE DEKEN met automatische temperatuur regeling f 98 - 2-persoons 1118, 2-persoons, apart schakelbaar 138, 1-persoons onderdeken 79, 2-persoons onderdeken 99, ELEKTROTECHN. INSTALLATIEBUREAU RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51C - Telef. 2379 c. Schrijven d.d. 20 enige bewoners aan januari 1965 van de Aimersfoortse- straat inzake hinder en overlast welke wordt ondervonden ten gevolge van de exploitatie van het Nieuwe Jachthuis (Chanair Club) te Soesterberg, welk schrijven inmiddels aan de hoofdinspec teur van politie om advies is gezonden. d. Schrijven d.d. 20 januari 1965 van burgemeester en wethouders van Baarn inzake goedkeuring van de wijziging van de gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. e. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. f. Verzoek van de heeer G. H. Nieman om de ministeriële circulaire nr. N.O./ S 366854, d.d. 24 april 1964, inzake toe kenning van reiskosten aan ongehuwden voor het lager onderwijs in overweging te willen nemen met voorstel dit ver zoek in handen te stellen van burge meester en wethouders om prae-advies. g. Kennisgeving van het overlijden van de heer J. A Schaafsma met voorstel dit voor kennisgeving aan 'te nemen. 2. Voorstel tot verpachting van een per ceel grond aan P. G. Kok. 3. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zone ver ordening Hinderwet" voor: a. het uitbreiden van een herstelinrich ting voor motorvoertuigen op het per ceel Birkstraat 30 door de gebr. Houdijk; b. het oprohten van een constructiebe drijf aan de Postweg 64 door Scholtens constructiebedrij f te Bilthoven c. het oprichten van een garagebedrijf annex benzone-installatie aan de Veld weg 12 door F, van Klooster. 4. Voorstel tot aankoop van grond gele gen: VOOR AL UW SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 a. aan de Prins Bernhardlaan hoek Beatrixlaan van J. H. W Tervoert: b. aan de Eikenlaan van G. F F. J. Klep, c aan de Beetzlaan van A J. Roest; d. aam de Soesterbergsestraat van me vrouw G. van Eijs-Wijnands. e aan de Hartweg van C. van Dijk: f. aan de Molenstraat van G. Mulder en H. G. A Hessels. g. aan de spoorlijn Den Dolder-Baarn van N.V bouwbedrijf G. Verwelius; h aan de Molenstraat van W. van Breu- kelen; i nabij de Korte Molenweg van de N.V. Ooördinatiebouw te Hilversum. 5 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor: a. de verbetering en riolering van de Korte Hartweg en de Krommeweg; b. de verbetering en riolering van de Hartweg. 6. Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding ten behoeve van de percelen De Zoom 1 en 7 op grond van de rege ling betreffende bijdragen in de drink watervoorziening van super-onrendabele percelen. 7. Voorstel tot het verlenen van een extra krediet voor de viering van Konin ginnedag en de Bevrij dingsdag 1965. 8. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Bakkerswe§ 9 en Nieuwstraat 8. 9. Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1964. 10. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. voor het leggen van een hoogspanningskabel langs een gedeelte van de Albert Cuyp- laan. 11. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling Gasbedrijf Centraal Nederland 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van parkeerplaatsen langs diverse wegen in de bebouwde kom te Soesterberg. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een 'krediet voor de aansluiting van de riolering van de Savornin Lohman- school voor g.l.o aan de Driehoeksweg op het gemeeniteriool. 14. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordenóng Hinderwet" voor het oprichten van een herstelinrichting voor tractoren en landbouwwerktuigen aan de Birkstraat 124 door P A. Schothorst. 15. Voorstel tot het verlenen van voor schotten als bedoeld in: a. artikel 35, lid 6, van het besluit bui tengewoon lager onderwijs 1949 aan diverse schoolbesturen voor het jaar 3 965: b artikel 103, 6e lid, der Lager-onder- wijswet 1920 aan diverse schoolbesturen over het jaar 1965. c. artikel 101 bis der Lager-onderwijs- wet 1920 aan diverse schoolbesturen over het jaar 1965, d. artikel 75, 4e lid van de Kleuteron derwijswet. 16. Voorstel met betrekking tot de be zoldiging van de ambtenaren van de burgerlijke stand. 17. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe legesverordendng. 18 Voorstel tot inbreng van gronden in het grondbedrijf en verrekeningen van bedragen, welke ten laste van de alge mene dienst behoren te komen. 19. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aansluiting van het perceel Steenhoffstraat 65 op het ge meenteriool. 20. Voorstel tot vaststelling van een kre diet voor het verbeteren van enige we gen, gelegen ten noorden van de Rade- makerstraat te Soesterberg. 21. Voorstel tot wijziging van het raads besluit d.d. 19 februrari 1964, inzake het instellen van een rechtsverordening tot onteigening van grond gelegen in het uitbreidingsplan .Xazarusberg". 22. Voorstel tot het huren van het ten nispark met accomodatie gelegen aan de Schrikslaan. 23. Voorstel tot verkoop van grond gele gen: a. nabij de Van Weerden Poelmanweg aan mevrouw A. A. van Essen; b. nabij de Laanstraat hoek Wetering pad aan N.V. Nesolas. 24. Voorstel tot ruiling van igTonden ge legen aan de Larixlaan en de Foeken- laan met R Starkenburg. Het college van B en W. heeft de raad voorgesteld voorschotten te verlenen op de bedragen die de gemeente voor 1965 per leerling aan de schoolbesturen moet betalen. Voor een leerling van een open bare lagere school is dat 81,89, voor een uloleerling 105,77, voor een leerling van de meisjes-v. g.l.o. 109,voor een leerling van een jongens-vjg.l.o. 99, Voor een leerling van de school die ver bonden is aan het sanatorium. Zonne gloren wordt 96,voor de school van het tehuis „Trein 8.28" 114,en voor de school van het Van Arkel-instiituut 123,betaald. Voor kleuters is het 14,90 per 'leerling en 1054,— per lokaal. de.huid zuiver De leden van de R.K. Instuif junior vieren donderdag 18 februari het carna valsfeest in het St. Josephgebouw. Ver wacht wordt dart zij allen gecostumeerd en gemaskerd komen. Prins Leut V en zijn adjudanten zullen cp dit feest aanwezig zijn. Fernando and his Wanderers, een voortreffehjke band uit Zeist, zullen spelen. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld aan de heer P, A. Schot horst geen ontheffing van de verbods bepaling in de Hinderwet te verlenen voor het oprichten vain een herstelin richting voor tractoren en landbouw werktuigen aan de Birkstraat nr 124. Het genoemde perceel heeft een agra rische bestemming en als de ontheffing verleend wordt dan is er sprake van een industriebestemming. De heer F. van Klooster heeft verzocht ontheffing te verlenen voor een herstel- inrichting, annex-benzine-instaliatie aan de Veldweg nr. 12. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld deze ont heffing te verlenen. Er zullen voorwaar den opgenomen worden die schade, ge vaar en hinder voor omwonenden zullen voorkomen. Aan mevr. A. A. van Esisen wordt door de gemeente 1349 m2 grond verkocht voor 13.490,De grond is gelegen aan de Van Weerden Poelmanweg. Aan de heer P. G Kok wordt opnieuw voor een jaar 5540 m.2 grond aan de Eng verpacht voor 55,40. Junioren: H.V.C B-B.D.C. A, 3.15 uur. Amersfoortse Boys A-B.D.C. B, 3.15 uur. Aspiranten: B.D.C. b-K.V.V A. b, 3.15 u. Hoogland b-B.D.C. c, 315 uur. B.D.C. d- Roda c, 3 15 uur. B.D C. f-H.V C. i, 2 uur Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 De jeugdige lijn in de ja ponnen voor de jonge vrouw blijft zich steeds weer herhalen Jurkjes be hoeven niet meer stijf te zijn, zij zijn er voor ons en wij niet voor het japonnetje. Wij voelen ons toch niet gauw oud is het wel. Mogen wij dan wel in jaren gaan tellen, ons hart moet jong blijven Het eerste dat wij dan moeten doen om deze frisse jonkheid te bewaren, is ons op zo'n wijze te kleden, dat de jeugd door onze kledij van ons afstraalt. Natuur lijk moeten wij wel goed in de gaten houden dat niet alles zo zonder meer door ons kan worden gedragen. Onze persoonlijke smaak zullen wij moeten blijven behouden. Wij kunnen en mogen (om ons zelf niet als een dwaas aan te stellen) geen tienerkleding aantrek ken. Elke leeftijdsgroep dient zijn eigen kleedkarak ter te hebben. Wij behoeven ons echter ook niet als een omaatje te kleden. Wij zou den hierdoor onszelf en de oudere generatie te kort doen. Ons model toont U allen die zich jong van hart voe len, een heerlijke jurk. Het is een prachtig japonnetje van bijzonder mooie kwali teit. De grote ruiten doen echt verjongend aan, terwijl de verlaagde taille en de bolvormige rok alle nobles se uitstraalt. De lange mouwen passen uitstekend bij het geheel en geven een heerlijke beschuttende warmte Twee vlotte steekzakken op de rok beelden de jeugdige nonchalance en gemak uit. In zo'n jurk zult U zich gemakkelijk en vlot bewegen. S.E.C. 1-Victoria 1, 2.30 uur. Naarden 1-B.D.C. 1, 2.30 uur. Zeist 2-S.E.C. 2, 12 uur. N.S.C. 2-S.E.C. 3, 12 uur. 's-Graveland 4-B.D.C. 3, 12 uur O.D.I. 2-B.D.C. 5, 12 uur A.P.W.C. 5-S.E.C. 4, 2.30 uur. S.E.C. 5-B.D.C 8, 12 uur. Zondag. Sporthal, Amersfoort: Heren-senioren: B.Di.C. 1-D.E.S. 2, 11.20 uur. Dit is de laatste competitiewedstrijd van B.D.C., het team dat reeds kampi oen is en dat promotiewedstrijden moet spelen. Heren-aspiranten B.D.C -S.D.O., 3.55 u. Expahal, Hilversum: Heren-senioren; Olympia-B.D C. 2, 1.40 uur. KLasse De Poedel Verg. W. 1 Princesse 1 Centraal 1 Oranjeb. 1 O.d.L. 1 Ons Gen. 1 Verg. W. 2. Klasse C De Faam 1 Zomierhist 2 9oesterkw. 1 Leusderkw. 3 61-23 48-36 47-37 44-40 40-44 39-45 32-52 25-59 2 77-31 61-47 60-48 58-50 De Poedel 3 Princesse 2 Soestdijk 1 57-51 56-52 38-70 Puntenburg 2 25-83 Klasse V.O.L. 1 O.dL. 2 Soesterkw 2 Oranjeb. 3 V.V.V. 1 Vriendschap 1 49-59 K.W.S. 1 42-66 K.O.T 1 40-68 3A3 74^32 59-49 58-50 54-54 54-54 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 Na het zondag jl. behaalde gelijke spel (2-2) uit tegen Holland staat het S.E.C.-team zondag a.s. weer voor een zeer zware opgave. Victoria uit Hilversum zal een bezoek brengen aan de Bosstraat en trachten na 2 achtereenvolgende nederlagen, weer eens winst te boeken. Voor S.E.C. een reden om de victorianen wat bevreesd tegemoet te treden, want het Hilversumse team heeft technisch toch heel wat in haar mans. S.E.C. speelde tegen Holland beslist geen onfortuanlijke wedstrijd, maart blijft on danks de aangebrachte wijzigingen, sukkelen met de voorhoede. Een afron- der ontbreekt, hetgeen ook tegen Hol land weer duidelijk bleek. De kansen voor S.EC., bij een overwinning op Victoria, om nog een rol te spelen in deze competitie, blijven aanwezig aange zien tegen de huidige leiders Saestum en Hercules, die 2 punten voorsprong hebben op S.E.C.. nog één keer zal wor den aangetreden. Overigens hebben in deze afdeling de als eerste acht geklas- seerden nog volledig de kans op het kampioenschap in handen en dit nog met 9 wedstrijden te spelen. Op de Bosstraat zal het zondag beslist met aan spanning ontbreken. Uit speel de SEC. met 2-2 gelijk tegen Victoria. De stand in de derde klasse D luidt: Hercules 13 17 Veenendaasl 12 13 Saestum 13 17 Victoria 14 13 Zeist 13 16 L.V.V. 14 13 Holland 14 16 Vitten densch. 12 10 S.E.C. 13 15 V.V.Y. 13 9 C.D.N. 14 14 J.S.V. 13 5 SEC. 2 speelt zondag a.s. de returnwed strijd uit tegen Zeist 2. Thuis werd des tijds op het nippertje verloren met 4-3 en ook voor zondag lijkt ons de kans op een zege van de S.E.C. reserves vrij ge ring, aangezien het team de laatste we ken totaal uit vorm is gezien de ver diende nederlaag met 3-0 thuis tegen Saestum 2 en eveneens 3-0 uit tegen Nijenrodes 2. Voor S.E.C. 3 zijn de kansen op een kampioenschap aanzienlijk gestegen door de zondag j.1. geleden nederlaag van leider V.V.O.G. 2 tegen Baarn 3. De nog ongeslagen Hardewijkers verlo ren van Baarn 3 kansloos met 3-0. S E C. 3 staat hierdoor in verliespunten gelijk met V.V.O.G. 2 maar staat zondag voor een zeer zware opgave, aangezien in Nijkerk moet worden aangetreden tegen N.S.C 2, aanvang 12.30 uur. S.E.C. 4 moet haar ongeslagen record zondag, om 12 uur, thuis verdedigen tegen het oprukkende A.P.W.C. 4 dat bij winst op S.E.C. 4 in verliespunten gelijk komt. S.E.C. 1-Victoria 1: doel Van Essen; ach ter Krijt en Hooijer: midden De Rooij, Ruttenberg en Brouwer; voor Hanasbei, Van Breukelen, De Bruin, Duijst en v. d. Broek. Reserve E. Brouwer. Zeist 2-S.E.C. 2: doel v. d. Broek, ach ter Rodermond en Rijkaart; midden Strompel, D. Hooijer en Evers, voor Dorrestein, Aalberts, Dettmer, Rijnders en Van Berkel. Reserve Van Rijn. N.S.C. 2-S.E.C. 3: doel v. d Heuvel; ach ter De Jong en Nuss; midden Beijer, De Vries en Pothoven; voor Lenarduzzi, Ba- zoer, Blanken, Luschen en Veldhuizen Reserve M. Heijnen. S.E.C. 4-A.P.W.C. 4: doel Van Rossum; achter Ten Hove en Baptist; midden J. v. d. Linden, Servellen en v. Ginkel: voor v. d. Heijden, Roest, Baltus, La- gemaat en Kramer. Reserve Van Soest. Uw onderschrift, vermeld op een briefkaart, dient 's maandags voor 9 uur, of met de le postbestelling in ons bezit te zijn. Zondag 14 februari worden door teams van de Mixed Hockey Club de volgende wedstrijden gespeeld: Heren 2-Hilversum 7, 1 uur. Heren 4- Laren 9. 11 uur. Heren 5-Kampong 12, 11 uur Dames 1-Hilversum, 12.30 uur F.I.T. 2-Heren 1, 2 uur. Veteranen: I,aren-Soest, 2 uur. Laren 7-Heren 3, 11 uur. Voordaan 6-Heren 6, 11 uur Kameleon 5-Dames 3, 2 uur. PHILIPS SPECIAALZAAK De wedstrijd Baarn 1-Soest 1 is na enerverende strijd geëindigd in een 6-4 zege voor de thuisclub, die zich hiermee veilig stelde voor de laatste plaats. Voor Soest wordt het nu echter uitkijken; de resterende wedstrijden tegen Zuilen en Amersfoort tellen nu zwaar. Soest heeft echter het voordeel dat het hier twee thuiswedstrijden betreft. Genoemde wedstrijd verliep in uitste kende sfeer. Men zag duidelijk dat hier twee gelijkwaardige teams tegen elkaar speelden. A. van Dijk verloor z'n partij, die hij reeds vooruit gespeeld had. Captain Samson trof aan het eerste bord in snelschaken z'n meester in dr Bosscha. De partij werd in een razend tempo ge speeld, waarbij Samson een pion ver speelde. Dit bleek fataal te zijn. Invaller Henze won ook zijn tweede partij voor Soest 1 en mag nu niet meer voor Soest 2 uitkomen. Hiermee werd de ach terstand teruggebracht tot 2-1, waarna Gaasbeek eerst 'n loper en toen de par- cij verspeelde door een te vroege aanval op de dame-vleugel (3-1). Invaller Leydes bood in een kansrijk eindspel remise aan, wat door zijn te genstander dankbaar werd geaccepteerd <3%-l%). C'. van Dijk speelde een zeer ingewikkelde partij tegen een blinde tegenstander, en mocht met remise te vreden zijn (4-2). Zijn tegenstander de heer Bestman heeft verleden week bij een simultaan-séance nog remise ge speeld tegen oud-wereldkampioen Bot- winnik; voor een blinde schaker een geweldige prestatie. De heer G. van Munster, oud-lid van de schaakclub Soest, thans spelend voor Baarn, mocht de degen kruisen met voorzitter Hilhorst. Dat was juist een kolfje naar de hand van Hilhorst die gedurende de hele partij domineerde en zijn tegenstander geen enkele kans gaf (4-3). Toch werd de marge weer groter toen Timmer, ondanks een aantal sterke zetten van dr. Henny, verloor. J. K. van Zijtveld verloor zijn partij, door een voortijdige dame-afruil in het eindspel, na arbitrage. Invaller Veldhuis won fraai, hoewel hij maar liefst aan bord 5 uitkwam; eind stand 6-4. Hier mag wel gesteld worden dat de in vallers aan de vaste kern van het eerste team met hun score van 84 procent een inspirerend voorbeeld gaven. Voor de voorlaatste ronde van de onder linge competitie werden reeds gespeeld: Wolfswijk-Zwiers 1-0 en Bloem-Eij 1-0 De gedetailleerde uitslagen zijn: Baarn 1-Soest 1 6-4. Dr. W. Bosscha-C Samson 1-0. J. Spakman-J. K. van Zijt veld 1-0. J. Bos-A. van Dijk 1-0. Dr Henny-J. Timmer 1-0. E. de Vries-H. A Veldhuis 0-1. G. van Munster-A. G. Hil horst 0-1. A. Bestman-C. van Dijk %-!&. Drs Eisses-A. J. Gaasbeek 1-0. E. Over- eem-R. E. Henze 0-1. W. Hahvoort-J. Leydes %-% Mevr. Fenny Heemskerk was bij Baarn 1 deze keer niet van de partij.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5