Gratis vliegen naar Egypte D. ENGEL I Voor a! uw rijbewijzen „VAN BUUREN" Natuurzuivere gouden ringen met steen Verlovingsringen I altijd 9°^] DERDE BLAD Krabbels van Knelis De avonturen van Gertjan en Maartje. BLAUPUNKT FRANS BOSMAN De stunt van het jaar UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Wam ai ■VI Auto- en Seooterrij school ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. voordelig in prijs. Ga waanSPUKER Ambtenaar Burgerlijke Stand G. v. d. POL N.V. Tuinbouw en Plantkunde Wijziging begroting 1964 TELEVISIE Aansluiting op gemeenteriool Verbetering van wegen en aanleg riolering Vereniging van Huisvrouwen We zijn zo langzamerhand heel wat ge wend op het gebied van „belachelijke vliegprijzen". Maar de stunt van het jaar is wel die van de Omar Khayyam hotel- organisatie, die de gasten voor haar tot eerste klasse airconditioned hotels omge bouwde paleizen van koning Faroek gra tis in Europa ophaalt en weer netjes gratis naar huis terugbrengt. Zo'n veer tien-daagse reis naar Egypte inclusief vliegreis, inclusief vervoer per bus van luchthaven naar stad -en inclusief hotels met volledig pension, kost zegge en schrijve 640, Wie in de Omar Khayyam hotels infor meert, krijgt te horen dat „normaal volledig pension voor veertien dagen 640,kost. Het is dus waar dat men de vliegreis naar Egypte en terug ge heel gratis krijgt. Met eigen ogen gezien Hoe kan deze hotelorganisatie deze stunt uitvoeren? Hoe kan zij haar gasten gra tis in Europa komen halen, zoals een Zwitsers hotel haar gasten met een taxi van het station haalt? De sleutel van het geheim klinkt een voudig, per gast minder verdienen, maar door de goedkope prijzen méér gasten aantrekken, zodat de uiteindelijke winst hoger is. gen era daar stappen zij over in de D.C-7 van Flyimg Enterprise, die in ca. 7% uur non-9top naar de Ver. Arabische Republiek koerst. Op 1 mei werd de eerste vlucht -gemaakt. De -gehele winter door worden er -twee vluchten per week uitgevoerd en de verwachting is, dat vol gend jaar dagelijks naar Caïro zal wor den gevlogen, ook met andere maat schappijen en odk vanuit Kopenhagen en Stockholm. Gemiddeld vliegen al 20 Ne derlanders per week na-ar Egypte. Op 30 oktober waren het er bv. 66. Ook zijn er veel Belgen onder de passagiers die op Schiphol instappen. Geen wonder dat men m de reisbureau wereld en ook in de luchtvaartwereld nogal sceptisch tegenover deze goedkope reizen staat. In de etalage van de Uni ted Arab Airlines in Londen zagen we een bordje staan; „Wij hebben niets te maken met de gratis vliegreizen naar Cairo". Er is wel beweerd dat deze goedkope reizen mogelijk zijn dank zij een sub si-die van de Egyptische staat, maar dit BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 meé De 4000 jaar oude pyramiden van Egypte glijden onder onze vleugels door. Een eenvoudig rekensommetje bewijst het. Stel dat de Egyptenaren nonmaal 100,verdienen aan een veertien daagse gast. Als zij 1000 gasten hebben per jaar, verdienen zij 100.000,Nu gaat men ze gratis per vliegtuig aan- naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd. EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES (120 min) voeren en verdient slechts 25,per gast. In plaats van 1000 komen er nu 10.000. Men verdient dan f 250.000, Het goedkoopste retour per K.L.M. naar Cairo kost 930,Daarbij gerekend 640,voor veertien dagen volledig pension in een eerste klas hotel maakt samen 1574,Het behoeft geen nad-er betoog hoe waanzinnig goedkoop -de Omar Khayyamreizen zijn. Aangenomen wordt dat men aan de chartermaatschappij die -d-e passa-giers aanvoert - de Deense Flyimg En-terprise - ongeveer 200 gulden moet betalen voor iedere passagier Er gaan ca. 100 passa giers in een DC-7. dus dat maakt 20.000 gulden per vlucht. Er blijft dus n-o-g geen 440 gulden per passagier over voor de 14 dagen volledig pension, want reis agenten krijgen bovendien nog 10 pro cent commissie. Uit Amsterdam Het lag in de bedoeling om van Londen naar Caïro te gaan vliegen, want Omar Khayyam heelt haar kantoren in Lon den en zich aanvankelijk vooral op de Engelse markt toegelegd. Een spaak werd in het wiel gestoken toen de Britse Air Transport Licensing Board -geen toestemming wilde geven voor deze charteivluchten. Vanuit Lon den mochten de DC-7's van Flying En terprise dus niet vliegen. Daarom werd besloten de toestellen uit Amsterdam -te laten vertrekken. Voor ons, Nederlanders, een buitenkansje. De Engelsen moeten nu op eigen kosten eerst van Londen naar Amsterdam vlie- wordt door anderen tegengesproken. Wél zijn de vier i spoedig twaalf i Omar Khayyam hotels staatseigendom, zotils alle hotels in Egypte. Omar Khayyam heeft een concessie om deze hotels te exploiteren. Zij heeft er Britse managers in gezet. Om te zien hoe deze goedkope vliegreizen in de praktijk werken stapte onze corres pondent op een zaterdagavond om mid dernacht op Schiphol in een DC-7 van Flying Enterprise. Om kwart voor twee trok men de mistvlagen in, op naar de sterren. Met zo'n honderd nestelden zij zich zo goed en zo kwaad mogelijk in de DC-7, maar van slapen kwam niet veel. De service die Flying Enterprise de passagiers biedt, is voor een charter maatschappij opvallend goed te noemen. Na 7% uur vloog men boven Caïro, waar de zon stralend scheen vanuit een strak blauwe hemel. Overdadig Egypte is de moeite van een vakantie waard. Een week Cairo betekent zoveel als klimmen in het topje van de 4000 jaar oude pyramide van Cheo-ps, rijden op een -kameel dcor de woestijn, zeilen op de Nijl, dwalen door de paleizen van koning Faroek en de musea, een kerk dienst op de sokken in een moskee, in kopen doen in de romantische wirikel- tjes van de Bazaar, genieten van een ontroerend klank- en -lichtspel bij de Sphinx, pepermunt-ithee drinken, buik danseressen zien, zwemmen en zonnen in de Sportclub, dansen -in het fabuleuze Nile-Hilton hotel en twee dagen ziek op bed met maag- en darmstoornissen. Ik, schijft onze correspondent, logeerde in het Arnar Rhayyam Lutfaïlah Palace Hotel, waar de gasten slapen in twee persoons bungalows terwijl de -maaltijden in het paleisachtige hotel word-en ge bruikt. De meeste passagiers blijven één week in Caïro en gaan één week naar Luxor of Alexandrië. In. de laatste plaats ligt het Omar Khayyaim hotel aan zee. De DC-7's van Flying Enterprise zitten al propvol en weken van te voren moet nu worden besproken. Het nieuwtje over de goedkope Omar Khayyam vliegreizen gaat als een lopend vuurtje rond. Er schijnt nu onderhandeld te worden over het charteren van een Boeing 720 straal vliegtuig. Dat zou helemaal prachtig zijn, omdat de wat lange 7% uur lange ruk per DC-7 dan 'tot ca. 4 a 5 uur zou kun nen worden teruggebracht. Nog voordeliger Volgend jaar hoopt Omar Khayyam reeds 12 hotels voor deze goedkope vliegreizen gereed te hebben. Een Ne derlands reisbureau, F.I.T wil het nog goedkoper doen en biedt 14-daa.gse vlieg reizen naar Egypte aan voor 550, Hierbij betaalt Philips het verblijf van de gasten in Egypte middels bevroren tegoeden, die Egypte niet uit mogen. Natuurlijk moet men rekenen op enkele onkosten die niet in de prijs zijn inbe grepen, zoals een visum, luchthavenbe lasting, excursies en dranken. Niettemin zijn wij enthousiast over wat we van deze Omar Khayyam vliegreis hebben gezien en meegemaakt. We voor spellen deze Omar Khayyam een gewel dige toekomst. De stunt van het gratis \Jiegen zal inslaan als een bom' Onze collectie zowel voor dames als heren, is uniek en Tanja en glad, van 3 tot 7 mm breed TEL.2982 S0ESTERBERG5t5TR.2E De ambtenaar van de burgerlijke stand ontvangt een vaste vergoeding van 250,en 1,50 per huwelijk. Het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht heeft voorgesteld het vaste bedrag op 500,en het bedrag per huwelijk op 3,te brengen-. De ambtenaar van de burgerlijke stand, die uitsluitend huwelijken voltrekt, en niet in dienst van de -gemeente is, ont vangt thans 10,per huwehjk, voor gesteld is dit bedrag op 12,50 per hu wehjk te brengen. Het college van B en W. heeft de raad voorgesteld deze suggesties van G S. over te nemen. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Steenhoffstraat 63 Tel. 2432, b.g.g. 4332 - Soest Aanleg van Gas en Waterleiding Sanitair Gasgestookte centr. verwarming Gashaarden - Fornuizen Op woensdag 17 februari zal dr. W. Kruyt te Haarleim voor de leden van de afdeling Soest der Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde in gebouw De Rank een causerie houden over het onderwerp „Fotograferen van bloemen en planten" In het bijzonder wordt de macrofotografie, het dichtbij fotograferen, behandeld. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld de begroting voor het dienstjaar 1964 op enige plaatsen te wij zigen. Daaronder is een verhoging van f 5306,voor de raming van de pre sentiegelden van raads- en commissie vergaderingen, 345,voor het gebruik van de eigen auto van de maatschap pelijk werkster, 3085,voor drukwerk, 1150,voor de ontvangst van jubile rende ambtenaren, en ambtenaren die met pensioen gingen, een ontvangst in verband met de gehouden sjoortweek en een ontvangst van Amerikaanse kinde ren. Voor rechts- en deskundige adviezen was de raming 890,te laag, terwijl de reis- en verblijfkosten van politie met f 260,moeten worden verhoogd. De verschuldigde bijdrage aan de kring Bescherming Bevolking was 7050,46 hoger, terwijl over de jaren 1961 tot en met 1963 een bedrag van 2531,82 te rug ontvangen is. De Bijdrage voor de keuringsdienst van waren was J 932,52 hoger en voor de medische opvoedkun dige bureaus was f 6330,meer nodig. Op grond van de premieregeling woning verbetering en womngsplitsing moest in 1964 een bedrag van 7896,26 worden uitgekeerd. Hiervan wordt van het rijk J 5264,17 terug ontvangen. Wegens vergoeding voor vakonderwijs aan besturen van bijzondere v.g.l.o- scholen was in 1964 1195,meer nodig dan geraamd was. De kosten van ver voer van leerlingen voor buiten-gewoon onderwijs te Amersfoort hebben 735, meer bedragen dan geraamd was, ter- vijl aan de stichting Amensfoortse ulo f 425,meer betaald moest worden. Voor verpleegprijzen van hen die in te huizen voor geesteszieken verblijven was 25.300,meer nodi-g dan het geraamde bedrag. Hiervan wordt 4780,terugbe taald. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 As je 't mang vraogt dan mok zeige dak 't niiks op de komimeniste heb en dat zeig ikke dan -nie veur de eerste keer, dus jullie zalle wel zeage, d-aor hejje die ouwe zeur weer. Dat ken wel weeze, maor kommeniste heb- be diktaoters as baoze en diktaoters kank nie zien. Ikke heb weer us eleeze hoe waardeloos die manne kenne zijn. Daor hejje Ti-to, das zo'n diktaoter in de Balkan. Waor dat leit weet ik nog wel zo'n bietje, waant ikke ben net nie op 't achterleke schooltje ewest. Ajje daor ant rieje gaot mit 'n auto dan loope d'r heule darrepe uut zo arren) binne die minse. Das nie hullie schuld, maor de schuld van Tito, die alsmaor in uniforreme rondloop zo bar duur oftie de keizer van Sjienao is. Die Sjienees die gin Sjienees is het 'n oluppie van manne en deeres, net zoas wullie twintig jaor eleeje hier van Hou- zee. Ok allegaor uniforreme netuurlek maor zo'n bietje 'n darde van die mianne en frommesse kenne nie leeze en nie schrie- ve en das netuurlek groote lamzakkerig- heid van die Tito. 't Ken bes weeze dat 't nie zo makke luk is in 'n achterluk laand veur auto's er. brommers en goeje huuze te zorre- ge, al hettie daorveur twintug jaor de tied ehad, maor as Jan Piet leert leeze en Piet Gart en Gart Merie dan -kos dat niks. Maor daor hebbe die manne en from messe netuurlek gin tied veur. En die dikke Tito ok nie. Die loope alleenug maor 'n d'r uniforrem te stappe en kolder uut te kraome, praote kenne die netuurlek as de beste. Nee, diktaoters kenne mmg gestole wor- re. „Bah, wati vind ik dat een flauwe mop, zeg me onmiddellijk waar jullie Lorre verstopt hebben!" Hakkelend met een rood hoofd biechtte Maartje alles op wat er gebeurd was. Ook bekende ze eerlijk dat ze het kooitje geopend had, maar de laatste woorden hoorde tante niet eens meer. Eerst scheen het niet tot haar door te dringen, maar d-an zonk ze schreiend in de stoel. „O, mijn lieve Lorre is weg, Lorre, O, Lorre, Ik kan je niet missen, mijn -lief dier!" Tante Neel was ontroostbaar, alhoewel Gertjan alles zo goed mogelijk trachtte uit -te leggen. „Maairtje is natuurlijk on gehoorzaam geweest, -tante," pleitte hij. „Maar ze wist toch heus niet dat het raam opensto-nd. We hebben overal ge probeerd om -hem weer terug te krij-gen, maar dat was helaas onmogelijk" en zuchtend staarde hij naar het punt van zijn schoen. „Heus tante," kwam Maartje berouwvol, „ik heb er zo'n spijt van, huil nu alstublieft niet meer -tante, Lorre komt misschien wel weer terug als hij honger krijgt". Maar tan-te bleef maar snikken. „Laat me alleen, laat me toch alleen," en stil gingen de -kinderen in een hoekje zitten en ze vestigde al hun hoop op Pedro -het eekhoorntje. Oh, kwam hij nu maar, ze konden het haast niet afwachten. „Weet je wat we doen," zei Gertjan plotseling: „We gaan tan-te verrassen, misschien wordt ze dan weer wat vrolijker. Ik zal de tuin gaain wie den!" Maartje sprong op: „Dan ga ik vast de ramen lappen voor tante". Nog geen minuut later waren zij ijverig aan het werk. Gertjan trok zorgvuldig het onkruid uit de -grond en besproeide planten en bloemen met wa-ter, en Maartje zeemde, lapte en poetste totdat de ramen blonken als spiegels. Nu kreeg tante toch wel medelijden met de kin deren. Ze droogde haar tranen en riep het tweetal binnen voor het avondeten. Prijzen vanaf f948,-; 59 cm. DEALER VOOR SOEST Soesterbergsestraat 20A - Soest Telefoon 3367 Het is nodig de ambtswoning Steenhoff straat 65 spoedig aan te sluiten op het gemeenteriool omdat de putten rond de ze woning vol zijn. De aansluiting kost 810,en het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een krediet ter beschikking te stellen. De directeur van gemeentewerken heeft een plan voor de verbetering van enige wegen te Soesterberg en de aanleg van riolering in deze wegen. Het werk heeft betrekking op de Luitenant Kop penlaan. de Batenburgweg, de Postweg en de Sterrenbergweg. De totale kosten worden geraamd op 393.000,Het college van B. en W. heeft de raad ver zocht een krediet ter grootte van dit be drag ter beschikking te stellen. De afdeling Soest-Baarn van de Vereni ging van Huisvrouwen houdt op dins dag 16 februari, in gebouw Het Brand punt te Baarn, de jaarvergadering. Op woensdag 17 februari is er een koffie- bij eenkomst in Astoria te Baarn en op woensdag 3 maart in het Oranje Hotel te Soestdijk. Op maandag 22 februari word-t een ge zamenlijk bezoek gebracht aan de Li- belle-modeshow m de markthallen te Amersfoort en op dinsdag 23 februari verzorgt het Nederlands Zuivelbureau, in Het Brandpunt te Baarn, een voor- hchtingsrniddag. Op donderdag 25 februari wordt een excursie gemaakt naar de Unilever te Rotterdam en op -dinsdag 23 maart ver zorgt mevr. v. d. Kley een Weense mid dag. Op vrijdag 26 maart wordt de och tendexcursie naar de Bensdorp-ohocola- defabriek te Bussum herhaald en op woensdag 7 april is er opnieuw een kof- fiebijeenkomst in Baarn.

Soester Courant | 1965 | | pagina 9