l Afscheidsreceptie Drs. W. G. v. Zadelhoff HET OOG GERICHT OP WONINGNOOD "f Softbal Soester Natuurbad Laatste avond Ned. Reisvereniging Auto slipte Behandeling plan Utrechtse Heuvelrug „Kalm aan - goed zo" Daverende brandweer-feestavond T.v. en radio B.D.C. speelde gelijk S.V.V.-Volleybal DINSDAG 16 FEBRUARI 1965 44e JAARGANG No. IJ SOESTER(f)pURANT 1 4 O AA n». nnct 4 O "7Ü *7Ull_ i. JJeJJ Abonn. p. kwart, f 2,40 - per post 2,75 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOEST BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN YVEEDESTRAAT 29A SOEST Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Van drie tot zes uur is de familie W G. van Zadelhoff vrijdagmiddag in de raad zaal van het gemeenthuis geweest ter ge legenheid van het afscheid van drs. W. G van Zadelhoff omdat hij benoemd is tot lid van G.S. van Utrecht. Vele handen werden gedrukt, maar de gebruikelijke ellenlange boespragen bleven achterwege, zodat het een bijzonder ge noeglijke bijeenkomst geweest is. De heer Van Zadelhoff nam eerst af scheid van het gemeentepersoneel. Hij werd toegesproken door gemeentesecre taris J. J. J. M. Festen, die erop wees dat at heer Van Zadelhoff ervan doordron gen was dat een wet 'die recht moet brengen in bepaalde gevallen wel eens voor onrecht kan zorgen. Voor de schei dende wethouder was de mens dan ook belangrijker dan de letter van de wet. Hij had zich altijd royaal en afkerig van gemillimeter getoond. De heer Fes ten bood namens het personeel glaswerk en een klok aam De heer H J. van der Dussen sprak als directeur vam gemeentewerken. Hij noemde het spijtig dat hij de heer Van Zadelhoff slechts twee jaar als wethou der meegemaakt heeft. Niet alleen de zaken die hem in zijn functie als wet houder wel eens bij nacht en ontij uit bed haalden, maai" ook de belangen van het personeel hadden zijn aandacht. De heer Van der Dussen vreesde dat hij voortaan de man zal zijm die bij nacht en ontij uit bed gehaald wordt. Hij bood een bureaulamp aan. De heer Van Zadelhoff dankte voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Het besluit het wethouderschap neer te leggen was hem zwaar gevallen, maar hij had het zijn plicht geacht gehoor te geven aan de oproep van de partij lid van G.S te worden. „Ik heb Soest he laas niet kunnen afmaken, maar dat zou ook niet het geval geweest zijn als ik gebleven was Met plezier heeft de heer Van Zadelhoff steeds als wethouder gewerkt en dat was mogelijk omdat hij zich verzekerd wist van de steun van het college van B. en W„ de raad en het ambtenarenkorps Hij bracht hiervoor dank. Onder hen die afscheid kwamen nemen foto in lijst van het bedrijf aan. Hij dankte hem voor zijn leiding als voor zitter, zijn aandeel in de prettige sa menwerking en 'hij wenste heim geluk met het feit dat hij nu in een functie met moeilijk, interessant, zwaar en ver antwoordelijk werk opnieuw de gemeen schap zou dienen. De heer B Kerkhoff sprak namens de sportverenigingen, die deel uitmaken van de Soester sportstichting en hij dankte de heer Van Zadelhoff voor het vele werk dat hij in het belang van de sport verrichtte. Hij noemde het spijtig dat hij wegging, maar toonde zich verheugd dat de heer Van Zadelhoff de gemeente voor taan in een hoger functie zal kunnen dienen. Hierna drukten honderden de scheidende wethouder en zijn familieleden de hand. Onder hen de heer J Elderman namens de verenigingen de Duinkjkkers enS.E.C., oud-directeur van gemeentewerken J. Th. van Noesel, Toni Biltini, wethouder H. Groen van Baarn, architect H. Bun ders, lid van de schoonheidscommissie, dr W. A G. Berghauser Pont van Zon negloren, de heer W. A. Veldhuizen na mens de Oranjevereniging Beatrix en het bejaardencentrum Groot-Enigendaal, de heer F. de Rond namens óe gymnastiek vereniging Crescendo, mevr. Felix en de heer ,1. K. Vogt namens de Mixed Hoc key Olub Soest, het voltallige bestuur van de Soester Zakc-nkrimg, de r.k. kerkbe sturen van Soest-Zuid en Soest, afge vaardigden van Ned. Hervormde Kerken, de heren De Vos en v. d. Bunt namens het Ziekenfonds Amersfoort en Omstr., afgevaardigden van waterschappen, de heer Nieuwenhuizen, directeur van de Amersfoortse Kamer van Koophandel, de Tenmsolub, de K.V.P., de A.B.V.Ade gymnastiekvereniging Olympia, de heer P M. Wijsmuller namens de Dierenbe scherming, V.V.Z en tenslotte vertegen woordigers van de N V Matepa, het be drijf dat de instalatie van het kompost- bedrijf leverde. Het afscheid nemen van zo velen bewees dat het werk van de heer Van Zadelhoff als wethouder waardering gevonden heeft. bevonden zich de burgemeesters van Amersfoort, Zeiat, Baarn en Hoogland, afgevaardigden van vele sport-verenigin gen, leden van kerkbesturen en vereni gingen op velerlei gebied, geestelijken en afgevaardigden van het Algemeen Zie kenfonds Amersfoort en omstreken, ter wijl wethouder W. Peters van Baarn het stichtingsbestuur van het kompoatbedrij f Soest-Baarn vertegenwoordigde. Namens dat bestuur en het personeel bood hij de heer Van Zadelhoff een Softbal ds een wat kalme vorm van honkbal en bijzonder geschikt als da- messport. Soester dames zullen deze sport dan ook onder auspiciën van de honkbalafdeling van S.E.C. gaan beoefe nen. Ze krijgen leiding van mej. C. de Beurs en mej. M. Harris. Twintig dames hebben zich hiervoor op gegeven en ze zijn zo enthousiast dat zij ieder reeds 12,voor het komende seizoen betaald hebben Er zijn weinig teams in de omgeving die softbal spelen, zodat er nog geen sprake kan zijn van een normale com petitie. Er zal dan ook in een regionale competitie gespeeld worden met teams uit Utrecht en 't Gooi. Mogelijk komt ook eens een wedstrijd tegen een team van de vliegbasis aan de beurt. Gisteren hebben de Soester „softdames" een trainingsbijeenkomst van 't Utrecht se U.V.V. bijgewoond. Via de P TT. zijn in de afgelopen week de bestelkaarten voor de seizoenabonne menten tegen gereduceerd tarief huis aan huis in de gemeente Soest bezorgd. Voor hen 'die om welke reden dan ook geen bestelkaart hebben ontvangen is er nog gelegenheid om een 'kaart af te halen ter gemeentesecretarie (bodekamer). De bestellingen moeten vóór 1 maart a.s. zijn ingezonden. Gedurende het seizoen worden de abon nementstarieven verhoogd met f 2,50. De afdeling Soest vain de Nederlandse Reisvereniging heeft het winterseizoen 1964-1965 al heel vroeg besloten, wamt gisteravond was de laiaitste bijeenkomst in het City-theater. Lode van Gent ver zorgde het programma met de bijzonder fraaie kleurenfilm „Mensen en dieren in Donker Afrika", die opgenomen is in het hart van het zwarte werelddeel. Men maakte kennis met wilde dieren en primitieve negerstammen, waaronder de beroemde Massai, de melk en bloeddrin- kende herders van Kenya. Vaak was tij diens de vertoning van deze film te merken dat de opnamen meer malen onder levensgevaarlijke omstan digheden verricht zijn. H.K.H. Prinses Christina, die donderdag a.s. haar 18de verjaardag viert. Foto Max Koot Op de Van Weerden Poelmanweg slipte de auto van de h-*er W. R. die in de richting Soesterbe'% reed. Dat gebeurde ter hoogte van de verkeersgeleider op de vliegbasis. De auto kwam zwaar bescha digd aan de kant van de weg terecht, de bestuurder mankeerde niets De afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State is gisteren begonnen met de behandeling van de grootste zaak, welke ooit als geschil met officiële instanties is behandeld. Provinciale Staten van Utrecht hebben voor het gebied van de Utrechtse heu velrug een streekplan opgesteld, tenein de. nu de industrie en de wegenbouw zich steeds meer ontwikkelen, zoveel mo gelijk natuurschoon te behouden. Er waren van gemeentebesturen, andere instanties en particulieren niet minder dan ruim 160 bezwaarschriften ingeko men, waarover de Raad van State zal hebben te adviseren aan de kroon. Vanwege de grote belangstelling van deze zaak heeft de raad de rolzaal in beslag genomen en voor de behandeling van deze zaak drie dagen in deze week uitgetrokken. Het zal, in verband met de omvang van deze kwestie, wel geruime tijd duren eer de Kroon een uitspraak zal kunnen doen. In het kader van zijn eerste kernthema 1965, heeft het Verbond van Veilig Ver keer speciaal het oog gericht op de bromfietsers. De voorschriften, de inrichting van de bromfietsen en in het bijzonder de ge dragingen van de bestuurdens van deze voertuigen, zullen in de komende maan den de speciale aandaoht hebben van het Verbond en de politieinstanties. De af deling Soest van het Verbond van Vei lig Verkeer, verleent uiteraard met ge noegen haar medewerking aan de bevor dering van veiliger verkeer. Als gevolg van het succes van de laatst gehoud'en verkeers-cursus, wordt dins dag, 23 februari 1965, gestart met een nieuwe cursus. Op deze cursus worden de voorschriften voor en de gedragingen van de wegge bruikers behandeld. Speciaal de gevallen die zich in de praktijk voordoen (en dat zijn er vele), worden op die cursus be sproken. Juist door deze praktijk-gevallen, krijgt u een andere indruk van 't hedendaagse verkeer. De lente en de zomer zijn weer in aan tocht en daarmede ook de vakanties. Duizenden trekken er op uit met fiets, bromfiets, inotor, scooters of auto. Laten wij, met elkaar, zorgen voor een steeds veiliger wordend verkeer. De in woners van de gemeente Soest worden daartoe in de gelegenheid gesteld. Voor deze cursus kunt u zieh opgeven aan het bureau van politie te Soest. Gisteravond hebben de conferencier Frans Vrolijk, het muzikaal trio joop Reijnolds, het akrobatdsche duo de Cal- tens, het trio The Shephards, de muzi kale clown Rexix, de zangeres Imca Ma- rina en het Cocktailtrio onder leiding van Ad van der Gein in Eemland voor een daverdend ontspanningsprogramma gezorgd als gasten van de Vrijwillige Brandweervereniging Soest, die de dona teurs deze feestavond aanbood. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de brandweervereniging, de heer W. Groaxt. die in het bijzonder locoburgemeester wethouder De Haan, wethouder A P. Halhorst, raadslid J. K de Bruin, de waarnemend korpschef hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer en de commandant van de brigade Soest- dijk der Koninklijke Marechaussee ver welkomde. Hij sprak over de aktiviteiten van het korps m het afgelopen jaar. De heer J. F Groant, commandant van de Soester brandwer, leidde het pro gramma in en gaf de leiding van de avond in handen van de gezellig kou tende Frans Vrolijk. Na het laatste num mer sprak de heer Groart jr. een dank woord en hij bood bloemen aan. De heer W. van A. op de Pelikaanweg ontving zaterdag van een bodedienst een beeldbuis in een doos. Hij was niet thuis en de bode zette de doos voor de deur Toen de heer Van A. thuiskwam zag hij de doos staan, maar vergat deze binnen te zetten en enige tijd later hoefde dat niet meer. want de beeldbuis was gesto len. Uit de auto van de heer C. H., die naast zijn woning stond, werd een radio gestolen. B.D.C. heeft in Naarden geen geluk ge had en gelijk gespeeld tegen de vereni ging van die naam. Eigenlijk viel het ge lijke spel de B.D.C.-ers misschien toch wel mee, want ze waren niet gerust op deze ontmoeting met de voEedige Naar- denploeg. In de eerste helft hadden de Soester spe lers de sterke wind in de rug en daar door was er op de B.D.C.-halft weinig te doen. De voorhoede van B.D.C. was ech ter niet gélukkig met het benutten van schietkansen. Er werd veel te hard ge schoten en de meeste ballen gingen over of naast. Naarden had succes toen de middenvoor scoorde. Eerst had Smiink de bal gehou den maar bij een volgend schot moest hij capituleren. In de tweede helft speelde B.D.C. beteT met de wind tegen dan in de eerste helft met de wind in de rug. In de negende minuut was een aanval over rechts succesvol. Marcel v. d. Lugt plaatste de bal goed voor en Nico Gros kopte in. B.D.C. bleef veel meer in de aanval dan Naarden, dat enkele malen met veel ge luk aan een doelpunt ontsnapte. Er werd echter niet meer gescoord. Er zijn jonge mensen, die een jaar of vijf, zes geleden met groot enthousiasme en een voor oudere mensen misschien wat groot optimisme begonnen aan de opbouw van een leven dat ze samen, en mogelijk met enige of misschien wel veel 'kinderen zouden doorbrengen. Thans bevinden zij zich in een positie die erger is dan van een man en een vrouw na een mislukt huwelijk. Aanvan kelijk hoopten zij nog wel dat ze ooit een huis zouden krij'gen, maar die hoop is vervlogen en wrevel, ongenoegen en ruzie kwamen er voor in de plaats Dat hebben ze onder meer te danken aan die broodetende profeten die nu al jarenlang voorspellingen doen over het einde van de woningnood, terwijl nie mand naar die profetieën vraagt. Jonge mensen trekken weg uit ons land naar België omdat daar wel huizen te krijgen zijn en ze hebben groot gelijk, want in ons land komt er d'e eerste tien tallen jaren niets van terecht, vooral niet nu blijkt dat na vele statussymbo len die gemeengoed zijn geworden een nieuw statussymbool de kop opsteekt dat de precaire wondngsituatie slechts moeilijker kan maken. Mensen met meer geld dan u en ik moe ten zo nodig een tweede woning hebben om daar in alle rust te trachten de ma nagerziekte te voorkomen. Sociaal zwakkeren en vele jonge mensen, worden hiervan de dupe als het niet gaat om boerderijtjes m de rimboe zoals An ten Geesink en Willy Alberti dde verwor ven hebben, want dat zijn onbewoonbaar verklaarde woningen, die straks door nij vere handen van de nieuwe eigenaars onverklaarbaar bewoonde woningen wor den. Misschien wil minister Bogaers zijn ak tiviteiten als profeet staken en trachten iets te doen tegen de uitbreiding van het aantal nieuwe rijken die een tweede woning willen hebben. In vele gevallen gaait dat ten koste van stumperds, die met hun huwelijksschip al op de klippen gelopen zijn voor het ooit te water gelaten is, omdat we van alles kunnen, behalve de woningnood op doeltreffende wijze bestrijden. KANTMAN Vier dames- en twee herenteams van de Soester Volleybal Vereniging moesten donderdag j 1. binnen de lijnen aantre den voor het spelen van kompetitie wedstrijden. Drie van de vier dames teams wisten de volle winst binnen te halen, terwijl de strijd tussen het derde en vierde herenteam door het jeugd- team met 2-1 gewonnen werd. Het eerste damesteam kwam met lege handen thuis van de reis naar Doorn. De eerste set werd een 15-11 nederlaag na een gelijkopgaande strijd. In de 2- de set leek het er op dat de Soester da mes kansloos zouden verliezen want in het bijzonder het zeer sterk serveren van een der Unitas-dames stelde het team voor onoplosbare problemen hetgeen re sulteerde in een 15-3 nederlaag. In de derde set kwamen de rood-witten even wel goed terug en tot 14-14 ging de strijd gelijk op. Toen beslisten de Um- tas-dames de strijd evenwel met 16-14 in hun voordeel. Het tweede damesteam won de voor hen zo belangrijke strijd tegen Wilhelmina l met 3-1, waardoor de perspectieven voor het behoud van het eerste klasserschap aanmerkelijk gunstiger werden. Welis waar werd de eerste set met 16-14 ver loren, maar daarna maakten onze plaats genoten geen fout meer en met 15-7, 15-9 en 15-2 brachten zij de drie volgen de sets op hun naam en daarmee de overwinning. Het derde damesteam ondervond van V I O.S. 4 zo weinig tegenstand, dat tegenover de 45 punten van de rood-wit ten de Amersfoortse dames slechts totaal 4 punten konden stellen. Het vierde dames won de wedstrijd te gen V.V A. 4 met 3-0. In het bijzonder de eerste set had een vreemd scorever loop wamt de S.V.V.-dames wisten een 14-1 achterstand om te buigen in een 16-14 voorsprong. Door winst in de twee de en derde set met resp. 15-4 en 15-5 wisten zij alle drie punten mee naar Soest te nemen. Het vierde herentearn van de rood-witten gaf de grote broers van het derde een volleybal-les, met 2-1 moesten laatst genoemden in het jeugdteam hun meer dere erkennen. De eerste set leverde voor het vierde team een setwinst op van 15-7, waarna het derde team de tweede set met 15-5 wist te winnen. De derde set werd evenwel met 15-2 over tuigend door het vierde team gewonnen, zodat zij met 2-1 aan het langste eind trokken. Voor aanstaande donderdag staan voor de teams van de Soester Volleybal Ver eniging slechts drie wedstrijden op het programma en wel: Dames: S.V.V. 2-Spirit 1. SVV. 3- Olympia 3. Heren: L.E.A.-S.V.V. 2.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1