K?Ü?Dampo LEGE MAAT Gemeenteraadsvergadering GARAGE STAM „VAN BUUREN" TWEEDE BLAD SOESTERBERG D. ENGEL DEUX-PIèCES Een „riks" voor een onderschrift Voor al uw rijbewijzen A. P. Hilhorst wethouder Afscheid van Mevrouw Muurling -•«É# Renaolt dealer Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking en GRATIS Collecte Zonnestraal Een nieuw schoolkrantje Programma korfbal K.V.0. Judo-tournooi Laetitia UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool 53.50 J. Hoppenbrouwers De ehr. school boekte de 1500ste leerling Medische dienst A.G.A.V.S. Hulpseeretarie De heer A. P. Hilhorst (K.V.P.) is woensdagavond tijdens de gemeente raadsvergadering voor het eerst in func tie geweest als wethouder en mevr. Muurling Oprot, chr.) heeft afscheid genomen als raadslid om gezondheids redenen. Het is waarschijnlijk dat zij opgevolgd zal worden door drs G. H. Oldeboom. Mevr. Muurling nam afscheid. De heer Hilhorst volgde de heer Van Zadelhoff aiis wethouder op en het lag in de lijn der verwachtingen dat de heer A. J. van Balkom de heer Hilhorst als raadslid zou opvolgen Hij is nummer 9 van de 'groslijst. De K.V.P. wenste echter nummer 10 van de lijst, de heer A. J van Vloten als op-' volger, omidat hij evenals de heer Van Zadelhoff Soester is en de heer Van Bal- kom Soesterberger. Het zag er naar uit dat de heer Van Balkom hiermee akkoord ging maar hij Heeft nog steeds geen be slissing genomen. De volgende agenda werd afgewerkt 1. Ingekomen stukken, a. Jaarverslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Soesterberg, met voorstel dit verslag voor kennisge ving aan te nemen. Conform besloten. b Jaarverslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Soest, met voorstel dit verslag voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphlne van 1 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nleuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 c. Schrijven d.d. 20 januari 1965 van enige bewoners aan de Amersfoortse- straat inzake hinder en overlast welke wordt ondervonden ten gevolge van de exploitatie van het Nieuwe Jachthuis (Chanair Club) te Soesterberg, welk schrijven inmiddels aan de hoofdinspec teur van politie om advies is gezonden. De heer PIEREN (P.v.d.A.) vond de situatie bij het Nieuwe Jachthuis zeer gevaarlijk. Daar staat een heel groot vliegtuig dicht bij een drukke verkeerS' weg en automobilisten hebben de nei ging plotseling te remmen als ze het zien. Hij vroeg of hieraan niets te doen was. Volgens de VOORZITTER is dit niet mogelijk. Ook kan men de eigenaar niet verplichten hoge struiken aan te bren gen, tenzij de provinciale verordening gewijzigd wordt. d. Schrijven d.d. 20 januari 1965 van burgemeester en wethouders van Baarn v/o Uw onderschrift, vermeld op een briefkaart, dient 's maandags voor 9 uur, of met de le postbestelling in ons bezit te zijn. inzake goedkeuring van de wijziging van de gemeenschappelijke regeling schoolartsendlenst, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. Conform besloten. e. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. De heer WESTRA (V.V.D.) vroeg of er huurders waren die achterstallig zijn met betalen vain de huur. Wethouder VAN DE AREND (prot. chr.) antwoordde dat de achterstand weinig te betekenen heeft omidat de huurders bang zijn afgesloten te worden van het gas. Op verzoek van de heer DE BRUIN (V.V.D.) zal geïnformeerd worden hoe het komt dat er sportverenigingen zijn die een achterstand hebben dn de be taling vain de terreinhuren. f. Verzoek van -de heer G. H. Nieman om de ministeriële circulaire nr. NO./S 366854, d.d. 24 april 1964, inzake toe kenning van reiskosten aan ongehuwden voor het lager onderwijs in overweging te willen nemen, met voorstel dit ver zoek in handen te stellen van burge meester en wethouders om prae-advies. Conform beslotan, g. Kennisgeving van het overlijden van de heer J. A. Sehaafsma met voorstel naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-rlsk verzekerd. EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES (120 min) h aan de Molenstraat van W. van Breu- kelen; Conform de voorstellen werd besloten, i nabij de Korte Molenweg van de N.V. Ooördinatdebouw te Hilversum. De heer WESTRA ty.V.D.) zei „Ik ruik grondspeculatie", maar wethouder HIL HORST (K.V.P.) verklaarde dait daarvan geen sprake was. De gemeente had de grond voor de bouw van het bejaarden centrum Molenschot willen kopen, maar de vorige eigenaar voelde daarvoor niets en verkocht het aan de N.V. Coördinatie- bouw. Deze verkoopt het nu aan de ge meente voor dezelfde prijs. dit voor kennisgeving aan te nemen. De heer ORANJE (V.VD.i informeerde of de gemeente iets gedaan had na het ontvangen van het overlijdensbericht van de heer Schaafsma. De VOORZITTER antwoordde dat hij met wethouder v. d. Arend de begrafe nis bezocht had. Met waardering sprak hij over het werk dat de heer Schaafs ma als raadslid verrichtte Hij was een man van -grote ernst en toewijding, die in zijn leven veel leed ondervond. Toch deed hij blijmoedig en trouw zijn werk. .Moge hij de rust vinde die hij zozeer verdiende", aldus de burgemeester. Na de ingekomen stukken vroeg de heer ORANJE (V.V.D.) of wethouder Van Zadelhoff slechts als wethouder be dankt had en niet als raadslid. Het bleek dat verzuimd was dit ontslag aan de raadsleden mee te delen. Inmiddels h-ad mevr. Muuridng (prot.chr.) om gezondheidsredenen eveneens bedankt. 2. Voorstel tot verpachting van een per ceel grond aan P. G. Kok De heer DE BRUIN (V.V.D.) vroeg zich af of de vorige eigenaar van de grond wel toestemming gegeven heeft voor het verpachten van -de grond, omdat hij naar zijn mening recht heeft op het gebruik tot de gemeente de grond nodig heeft om te bouwen. Aan de hand van de verkoopakte trachtte hij -dit aan te tonen, maar aan de hand van een over eenkomst die later opgemaakt is toonde wethouder HILHORST (K.V.P.) aan dat dat niet het -geval is. De VOORZITTER zei dat -de notarisakte een algemene strekking had en dat de tweede overeenkomst dubbelzinnigheden wegnaim. De heer DE BRUIN (V.V.D.) verzocht het punt aan te houden voor nader onder zoek, maar de wethouder was hiertegen om dait alles naar zijn mening al uitge zocht was. De vorige eigenaar wist dait de grond verpacht zou worden en hij ging ermee akkoord. Wethouder DE HAAN (P.v d.A.) vond het niet netjes dat de vorige eigenaar zich niet tot de raad -maar tot een raadslid gewend had. Comform besloten, -nadat de heer DE BRUIN verklaard had tegen het voorstel te zijn. 3. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordtening Hinderwet" voor: a. het -uitbreiden van een herstehnrich- tin-g voor motorvoertuigen op het per ceel Birkstraat 30 door de gebr. Houdijk; b. het oprichten van een constructiebe drijf aan de Postweg 64 door Soholtens constructiebedrijf te Bilthoven; c. het oprichten van een garagebedrijf annex benzine-instaüatie aan de Veld weg 12 door F. van Klooster. Conform de voorstellen werd besloten. 4. Voorstel tot aankoop van grond gele gen: a. aan de Prins Bernhardlaan hoek Beatrixiaan van J. H. W. Tervoert; b. aan de Eikenlaan van G. F. F. J. Klep; c. aan de Beetzlaan van A. J. Roest; d. aan de Soesterbergsestraat van me vrouw G. van Eijs-Wijnands; e aan de Hartweg van C. van Dijk; f. aan de Molenstraat van G. Mulder en H. G. A. Hessels; g. aan de spoorlijn Den Dolder-Baarn van N.V. Bouwbedrijf G. Verwelius Conform het voorstel werd besloten. 5. Voorstel tot het beschitobaarstellen van een krediet voor: a. de verbetering en riolering van de Korte Hartweg en de Krommeweg; b. de verbetering en riolering van de Hartweg. Conform besloten. 6. Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding -ten behoeve van de percelen De Zoom l en 7 op grond van de rege- Kng betreffende bijdragen in de drdrik- watervoorzieninig van super-onrendabele percelen. De heer GRIFT (P.v.d.A.) vroeg of er bewoners van de Dorresteinweg zijn die nog niet verklaard hebben dat zij hun aandeel in de kosten van de aanleg van waterleiding naar hun huizen willen bij dragen. Het zijn er 9. Als zij niet tot een betalingsregeling komen krijgen ze geen water meer per tankauto. Conform besloten 7. Voorstal tot het verlenen van een extra krediet voor de viering van Konin ginnedag en de Bevrijdingsdag 1965. Conform besloten. Het Oranje Comité ontvangt 15.500, en geeft hiervan bedragen aan de Oranje verenigingen te Soest en Soesterberg. 8. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Bakkersweg 9 en Nieuwstraait 8. Conform besloten. 9 Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1964. Conform besloten. 10. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. voor het leggen van een hoogspanningskabel langs een gedeelte van de Albert Cuyp- laan. Conform besloten 11 Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling Gasbedrijf Centraal Nederland. Conform besloten. 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van parkeerplaatsen langs diverse wegen in de bebouwde kom te Soesterberg. De heer PIEREN P.v.d.A.) gaf de voor keur aan het wachtverbod voor de linker zijde van sma-De straten omdat auto's dan beter -kunnen passeren als ze langs fietsers moeten. Hij zag liever parkeerhavens op -de Moerbessenberg dan in de Van Maarenstraat en vroeg aan dacht voor enige onoverzichtelijke pun ten op de rijksweg. De heer VAN WEERT (P.v_d_A.) wil de Lorentziaan verbreed zien omdat het een belangrijke verkeersweg is en de heer PIEREN (P.v.d.A.) vroeg hoe het stond met de ..zelfbecheningsverkeerslich'ten" en verzocht op enige plaatsen in Soes terberg voorran-gskruispunten te creëren. De VOORZITTER antwoordde dat eerst bekeken zal worden wat de maatregelen die genomen zijn en op korte termijn genomen worden, uitrichten. Dan zullen de wensen van de heren Pieren en Van Weert bekeken worden. De „zelfbedie- n i n-gsverkeershchten" zijn besteld. Er zal aan de minister van verkeer en waterstaat geschreven worden over de moeilijkheden die er met de rijksweg in Soesterberg zijn en met rijkswaterstaat zal overleg gepleegd worden over maat regelen om de verkeersveiligheid te be vorderen. In het bijzonder zal gewezen worden op het belang van een rijwielpad aan de noordzijde en voorzieningen bij het ge vaarlijke punt Van Weerden Poelmanweg- rijksweg. Als waterstaat te kampen heeft met per soneelsgebrek dan kan de gemeente mo gelijk bijspringen. heffing als bedoeld in artóleel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een hersteOimriöhting voor tractoren en landbouwwerktuigen aan de Birkstraat 124 door P. A. Schothorst. Dit punt wordt aangehouden 15. Voorstel tot het verlenen van voor schotten als bedoeld in: a. artikel 35, lid 6, van het besluit bui tengewoon -lager onderwijs 1949 aan diverse schoolbesturen voor het jaar 1965; b artikel 103, 6e lid, der Lager-onder- wijswet 1920 aan diverse schoolbesturen over het jaar 1965, c. artikel 101 bis der Lager-onderwijs- wet 1920 aam diverse schoolbesturen over het jaar 1965; d. artikel 75, 4e lid van de Kleuteron derwijswet. Conform besloten 16. Voorstel met betrekking tot de be zoldiging van de ambtenaren van de burgerlijke stand. Mevr. WALTER (K.V.P.) zou graag zien dat de ambtenaren huwelijken in toga voltrekken. Als zij hiertegen -geen bezwaar hebben dan zaïl dit bekeken worden. Conform besloten. 17. Voorstel tot vaststelling vain een nieuwe legesverordening. De heer WESTRA (V.V.D.) vond de leges voor gevallen waarbij artsen betrokken zijn erg hoog en mevr. POLET (P.v.d.A.) sprak van discriminatie van de crematie. De VOORZITTER antwoordde d)at al de ze bedragen van hogerhand voorgeschre ven rijn. Conform besloten. Wethouder HILHORST (K.V.P.) was van mening -dat men -de bewoners van Soest condoleren moet nu zo'n groot bedrag ineens voor Soesterberg besteed wordt. 18. Voorstel -tot inbreng vam gronden in het grondbedrijf en verrekeningen van bedragen, welke ten laste van de alge mene dienst behoren te komen. Conform besloten. 19. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aansluiting van het perceel Steenhoffstraat 65 op het ge meente-riool Conform besloten. 20. Voorstel tot vaststelling van een kre diet voor het verbeteren van enige we gen, gelegen ten noorden van de Rade- makerstraat te Soesterberg. Conform besloten, nadet de heer PIEREN (P.v.d.A.) namens de bewoners van Soes terberg diank gebracht had. 21. Voorstel tot wijziging van het raads besluit d-d. 19 februrari 1964, inzake het instellen van een rechts verordening tot onteigening vam grond gelegen in het uitbreidingsplan .Lazarusberg". Conform besloten. 22. Voorstel tot het huren van het ten nispark met accomodatie gelegen aan de Schrikslaan. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) wees erop VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 19 FEBRUARI In de week van 21 tot en met 27 febr. a.s. zal er te Soesterberg een collecte voor het t.b.c.-fonds Zonnestraal gehou den worden. Men hoopt dat een voldoen de aantal dames of heren zich beschik baar zal stellen voor collectant. Wie rioh voor dit goede doel wil op geven kan dit doen bij de heer P. Geers, Gen. Winkelma-nstraat 471, Soesterberg. Ook de Titus Brandsm-aschobl is met een nieuw schoolkrantje gekomen, dat er welverzorgd uitziet en aantrekkelijk is van inhoud. In een voorwoord schrijft het hoofd der school, de heer A. J. van Balkom, over het doel dat met het verschijnen van dit krantje wordt na gestreefd een goede samenwerking tus sen gezin en. school. In dit eerste num mer staat ook een zinvol artikeltje van de hand vain pastoor dr de Bruin. Voorts bevat het blaadje gezellige ru brieken en is een serie artikelen ge opend over het leven van Titus Brands- ma, naar wie de school genoemd is. Competitleprogramma voor 20 februari D.S.V. 2KV.O. 1, 15.30 uur. L.O.Z. 2—KV.O 2, 15.30 uur Soesterkwartier 3K.V.O. 3, 1415 uur. K.V.O. ADoorn A, 16 uur. K.V.O. BMeeuwen B, 16 uur K.V.O. CTovers E, 15 uur. Een verrassende vooruitgang is er bij de Laetitia-judoka's te bespeuren. Zij won nen hun poule en eindigden in de finale gelijk met Zeist. De strijd tussen twee oranje-band judoka's van de betreffende clubs moest beslissen wie de winnaar zou worden van de wisselprijs. Zeist bleek de sterkste. Het Laetitia B- team versloeg Driebergen met 37-15, maar verloor van het sterke Zeist A-team. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 OFFICIAL FORD DEALER Automobielbedrijf Eemnesserweg 22, Baarn, tel.: 02954-3100 (b.g.g. 4344) Grote sortering o.a. Tweka - Wolkam v.a. Van Weedestraat 80 Soestdijk De heer VAN POPPET .EN (K.V.P.) zou graag zien dat ook -gewezen werd op de moeilijkheden met de rijksweg in Soest, maar de voorzitter vond dit wel wat te veei van het slechte in één keer. De heer ORANJE (V.VD.) noemde par keerhavens openluchtgarages en wilde retributie heffen. De VOORZITTER antwoordde dat dit moeilijk bij lang-parkeerders kan. Conform het voorstel wordt besloten. 13. Voorstel tot het beschikbaars tellen van een -krediet voor de aansluiting van de riolering van de Savornin Lohman- schoöl voor gl.o. aan de Driehoeksweg op het -gameenteriooL Conform beslaten. 14. Voorstel tot het weigeren van ont- dat dit -besluit het nadelig saldo van de sportstichting met ongeveer f 3460,ver hogen zal. 23. Voorstel tot verkoop van grond gele gen: a. nabij de Van Weerden Poelmanweg aan mevrouw A. A. van Essen; b. nabij de Laanstraat hoek Wetering pad aan N.V. Nesolas. Conform besloten. 24. Voorstel tot ruiling van gronden ge legen aan de Larixlaan en de Foeken- laan met R. Starkenburg. De heer ORANJE (V.V.D.) was bang dat een stukje natuurreservaat ten on rechte in gebruik genomen was en dat er straks op gebouwd zal worden. Wethouder HILHORST (K.V.P.) ant woordde dat dit niet mogelijk is. Mevr. MUURLING (prot. chr.) maakte de opmeriünig dat de wijze waarop de grond gebruikt wordt aan De Efteüng doet denken. In ieder geval is het gewenst dat de gebruiker z'n geiten binnen de omheining houdt. Conform het voorstel wordt besloten. 25. Voorstel tot aankoop van grond, gele gen nabij de Korte Molenweg van die N.V. Coörcünatiebouw. Conform besloten. 26. Voorstel tot het aangaan van een geldlening -tot een bedrag van 500.000,-. Conform besloten. 27. Voorstel een uitbreidingsplan voor Soest-Zuid in voorbereiding te verklaren. Conform besloten. Aan het slot van de vergadering zei de VOORZITTER dat hij het vertrek van mevrouw Muurling spijtig vond. Zij is altijd met veel animo werkzaam geweest als raadslid en Het haar hart bij dit werk spreken. Het heeft -haar ongetwijfeld moeite ge kost het besluit tot bedanken om gezond heidsredenen te nemen. Hij wenste haar een spoedig en volledig herstel toe en dankte haar voor alles wat rij in het belang van de gemeente deed. Mevr. MUURLING las het afscheidsge dicht] e voor, dat de bloemen vergezelde, die rij van de belde gemeentebodes ont vangen had. Voor haar was de tijd van hardlopen tijdelijk of voorgoed achter de rug. Het heeft moeite gekost het werk voor de gemeenschap los te laten, maar rij deed het met het gevoel dat rij baar tienden op het altaar van de vrouwen emancipatie voldoende gebracht had. De rust die haar opgelegd is is gelukkig geen offer, zoals het evenmin gedurende tien jaar een offer -geweest is om buiten het gezin voor de gemeenschap te wer ken. Zij heeft hieraan veel vreugde be leefd en is met de herinnering hieraan rijk. Tenslotte dankte mevr. Muurling voor de prettige verstandhouding en de vriendschap die rij mocht on-dervinden. Nu mevr. Muurling als raadslid bedankt heeft is te verwachten dat drs. G. H. Oidenboam haar opvolger wordt. Laetitia-A versloeg het B-team van Zeist en de ploeg van Bartimeus Zeist. De finale ging tussen Zeist-A en Soes- terberg-A, waarin Soesterberg evenals Zeist, 27 punten behaalde, als gevolg waarvan een beslissingswedstrijd moest worden gespeeld welke door Zeist werd gewonnen. Voorzitter Hagameyer bood Zeist de wis selbeker aan, terwijl elke judoka van de winnende ploeg een medaille ontving. Aan de Christelijke Lagere School te Soesterberg ontvingen in de loop der tijd 1500 leerMngen hun gehele of ge deeltelijke opleiding. De inschrijving deze week van de vijftienhonderdste leerling was aanleiding voor het bestuur en per soneel van de school om met de betrok ken ouders een -korte bijeenkomst te be leggen. Het hoofd -der school, de heer Rosing, heette de 1500ste leerling met rijn ouders, de heer en mevrouw de Groot, hartelijk welkom. Het getal 1500, aldus de heer Rosing betekent dn sommige gevallen niet zo erg veel. Wanneer het echter om men sen gaat wordt het de moeite van het beschouwen waard. De voorzitter van het schoolbestuur de heer Meijer, sprak rijn dank uit, dat er toch nog zoveel be reidheid bij de ouders was en is voor het christelijk onderwijs. Hij bood Ko de Groot een prachtige jeugdbijbei aan. Dokter J. C Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-1200, neemt in bet a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter te Soester berg en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. In verband -met de viering van het 35-jarig jubileum van A.G.A.V.S. is er een verloting georganiseerd, waarvan de trekking zal -plaats hebben op 31 maart a.s. Loten -tegen 25 cent per stuk kun nen worden verkregen door storting op postrekening 66C210 van de penning meester van A.G.A.V.S., Soesterberg. De hulpsecretarie te Soesterberg is voor woonruiintezaken uitsluitend geopend op de woensdagen van 9 -tot 12 uur. Alleen na telefonische of schriftelijke afspraak worden woonruimtezaken behandeld op andere tijden.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5