Jeugd ontmoette jeugd „Grote brand' Het oog gericht op dr A. Portielje Zilver Tetra Nieuwe agenten B.D.C. speelde gelijk S.V.V.-Volleybal Hees-P.U.E.M. 9-1 Carnaval bij Instuif-juniór Kerkconcert Chinees restaurant Zonneheuvel Soester Volleybal Vereniging Olympia-familieavond Handbalteam kampioen Naar Engeland Inbraak in school Verzot op sierringen Interclubrit E.E.G. DINSDAG 23 FEBRUARI 1965 44c JAARGANG no. 15 SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, 2,40 - per post 2,15 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOEST BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Zaterdagmiddag was het bij station Soestdijk ,,'k Heb mijn wagen volgela den, vol met jonge mensen", dus nu eens geen oude wijven. Deze meisjes en jongens zijn leden van de Gereformeerde jeugdverenigingen Maranatha te Den Dolder en Maranatha te Soestdijk. Formidabele stokbroden en ander brood in velerlei vorm werden 's avonds in Credo genuttigd. Voor deze gezellige maaltijd was een tafelbed gedicht, maar niet gecompo neerd, want er werd gezongen op de wijs van „Zie de maan schijnt door de bo- Veertien meisjes en jongens uit Den Dolder waren de gasten van 20 meisjes en jongens in Soestdijk. die .hun gasten met boerenwagens ophaalden. De jeugd van Den Dolder werd ontvangen in ge bouw Credo, waar de avond gezellig werd doorgebracht met spelletjes en volks dansen. Zondagmorgen leidde ds J. H. Lambers Heerspink een jeugddienst in de Juliana- kerk. Aan de liturgie werd medewerking verleend door een meisje en een jongen. Om half clrie opnieuw een bijeenkomst in Credo en daarna een stevige wande ling van drie uur men", dus menig voorbijganger dacht dat de zangeressen en zangers wat ach ter liepen met hun Sinterklaasviering, of mogelijk wat erg voorbarig waren. Al zingend werd er heerlijk geschranst: wijn met zeepsop, grog met uien, soep met draden van sajet, ham gestoofd met pijpestelen, rijst gekookt in mollen- vet, bier met gal, al klinkt het mal, smaiken zal 't in elk geval. Dat gmg zo drie coupletten al smullend van de meest dwaze combinaties door Zondagavond sprak mevr. v. d. Hoeve voor gastvrouwen, gastheren en gasten over Israël en zij toonde dia's. De aquariumvereniging Zilver Tetra houdt morgenavond een bijeenkomst in restaurant Zonneheuvel Leden van de aquariumvereniging Pro Aqua te Amster dam zullen het programma verzorgen met dia's en een bandlezing. Het onder werp is „Spotlights". De heer P Tuinman uit Amsterdam is aangesteld als hoofdagent van het Soes ter politiekorps. De achttienjarige agent II v. d. Eng, die pas van de politie-op- leidingsschool gekomen is, maakt nu ook deel uit van toet Soester korps. BD.C. heeft zondag gelijk gespeeld te gen Hoogland en dat was wei een ma tige beloning voor- heel hard werken al werd dat werk niet steeds met veel voet balverstand verricht- Een betere beloning was er voor keepeT Teller van Hoogland, want hij kan ge rust zeggen dat hij de nederlaag voor zijn club voorkomen heeft, al ging dat dan met veel kunst- en vliegwerk en het nodige geluk. Vrij spoedig na het begin van de wed strijd nam Hoogland de leiding. Links buiten Wolfshaar schoot, middenvoor Paul Boon liep toe en dat was goed ge zien, want Smmk kon de bal niet onder controle krijgen en het was 1-0. Over het algemeen toeten de achterhoe despelers van B D.C. de voorwaartsen van Hoogland teveel vrijheid en dat leverde nogal eens gevaarlijke situaties op. Zo kon linksbuiten Wolfshaar een schot ge ven waardoor keeper Smink verrast werd. Van Asch redde echter op de lijn. B D.C was veel sterker, maar de schut ters zaten blijkbaar bij de kachel. Nico Gros voerde wel enige van zijn onstui mige charges uit, maar ze leverden niets op. Bijna had hij geluk toen hij een voorzet gaf en slechts een snelle reactie van keeper Teller voorkomen kon dat Van Hamersveld in eigen doel schoot. In de tweede helft een uitval van Hoog land, georganiseerd door de gebr. Rijn der, maar weer nam B.D.C. het initiatief over. De backs v. d. Grift en Andriniga en spil Van Hamersveld kregen het erg druk, terwijl keeper Teller eveneens voortdurend in touw was. Marcel v. d. Lugt gaf een keihard sdhot, waarhij de bal net naast toet doèl ging. Met een vrije schop had hij meer succes en hij stelde Voet in staat door een kalme en listige voetbeweging te scoren, B.D.C. bleef op het doel van Hoogland beuken. Dic!k Dorrestein snelde 9teeds weer naar voren en menigmaal werd hij van de sokken gelopen. Dat ging niet al te zachtzinnig maar ook niet onsportief. Wel gaf de scheidsrechter er steeds een vrije schop voor en dat was juist. Wat er ook gedaan werd, het luikte niet en B.D.C. bracht toet niet verder dan een gelijk spel, terwijl een overwinning tocto echt wel mogelijk geweest was. Slechts drie wedstrijden stonden voor de teams van de Soester Volleybal Vereni ging donderdag j.1. op het programma en wel twee dames- en een herenwed strijd. Ondanks de nederlaag van het tweede damesteam kwam dit toch wel uitzon derlijk goed voor de dag door van kop- loopster Spirit l slechts op het nippertje te verliezen in een wedstrijd waarin het zich een volkomen gelijkwaardige te genstandstier toonde In de eerste set liet het zich aanvanke lijk niet aanzien dat onze plaatsgeno ten de koploopster zouden kunnen be dreigen. Een 0-8 achterstand deed het ergste vrezen, maar toen begonnen de rood-wit te dames zich aan de greep van de Spirit-dames te ontworstelen en hoe wel deze set toch nog met ruim verschil verloren werd bleek in de tweede set dat de S.V.V -dames niet voornemens waren zich zonder meer met een nederlaag naar huis te laten sturen. Door deze set op hun naam te brengen kwamen beide partijen weer op gelijke voet. De derde set was weer voor de Amersfoortse da mes, maar in de vierde set hadden onze plaatsgenoten tot aan de stand 14-12 de leiding. Toen keerde evenwel Vrouwe Fortuna hen de rug toe en met 16-14 wisten de Spirit-dames zich ongeslagen aan de kop van de ranglijst te handha ven. De wedstrijd van het derde damesteam van de rood-witten leverde een 2-1 over winning op tegen hun plaatsgenoten Olympia 3. De eerste set was een S.V.V.-overwinning waarna de Olympia-dames gelijk maak ten. De derde set was evenwel weer voor de S.V.V.-ers, zodat zij de wedstrijd met 2-1 in hun voordeel beslisten. Het tweede herenteam inaaikte een ver geefse reis naar Amersfoort. Doordat te genstander L.E.A. niet volledag aantrad werd de wedstrijd reglementair door on ze plaatsgenoten gewonnen. Voor de komende week staan voor de Soester Volleybal Vereniging de volgende wedstrijden op het 'programma: Dinsdag, 23 febr., M.V.C.-S.V.V. (dames). Daimes: B.G. S.V. 1-S.V.V. 2. S.S.S. 2-S.V.V. 4. Heren: S.V.V. 1-B.G. S.V. 1. S.S.S. 2-SVV 2 S.V.V. 3-Vios 6. Hees gaat recht op het kampioenschap af en heeft thans 8 punten voorsprong op nummer 2 van de ranglijst, V.V.Z. Zaterdag werd P.U.E.M. het slachtoffer van de doelpuntenhonger van Hees. Toch nam P.U.E.M. de leiding. Al spoedig was het echter 2-1 voor Hees, nadat Jekel twee strafschoppen wegens hands benut had. Een back van P.U.E.M. scoorde in eigen doel, door Bosman werd het 4-1 en door Budddng 5-1. In de tweede helft werd het 9-1 door Saikkers (tweemaal) Bosman en Budding. Honderd leden van de Instuif junior hebben m het St. J'osephgebouw carna val gevierd. Prins Leut V woonde een deel van het feest bij en hij reikte de prijzen uit die waren toegekend door een jury, welke bestond uit mevr. Hom en de heren B. v d. Linden en G. van 't Klooster. Hij danlkte hen die het mo gelijk gemaakt hadden dat de jeugd dit feest kon vieren. In verband met het grote carnavalsfeest zal d'e Instuif jeugd pqs weer op 11 maart bijeen komen. De uitslagen waren: Individuëlen1. Papoeameisje. 2. De toekomst, voorge steld door de dood. 3. Kunstschilder. 4 Professor. Paren: 1. Detectives. 2. Twee ling 3. Haremmeisjes. 4. Chinese meis jes. De groepsprijs werd gewonnen door ,,Bo- nanza", vier cowgirls. Het maandelijks kerkconcert in de Oude Kerk zal plaats vinden op donderdag 25 februari. Twee koren onder leiding van de cantor-organist van de Oude Kerk, Maarten Kooij, zullen dit concert ver zorgen, nl. het Huizer Kamerkoor en het Hervormd Jeugdkoor te Soest. Het Huizer Kamerkoor zingt een „Deut sche Messe" mt de Geistliche Gesapge, die Heinrich Schütz in 1657 schreef. Van Henry Purcell (1658-16951 wordt door het jeugdkoor het „Te Deum" ge- zengen. Het is een feestelijke compositie, geschreven voor St. Ceoilea's Day in 1694, voor solisten, koor en instrumentaal en semble. Kinderen uit het koor zingen de klei nere soli, terwijl de aria's worden ge zongen door Ine Kooij, alt: Gerard de Vos, tenor en Rom Kalma, bas In het instrumentaal ensemble werkt de trompettist Harry Sevenstern mee. Tenslotte voert het jeugdkoor op her haald verzoek nogmaals de Missa Brevis van Benjamin Britten uit voor driestem mig kinderkoor en concerterend orgel, geschreven voor het jongenskoor van de St. Pauls Oathectraal te Londen De orgelsolo wordt gespeeld door Jan Jan sen, terwijl het Benedictus door twee jongenssopranen van het koor wordt ge zongen Café-restaurant „Zonneheuvel" zal over 2 maanden een Chinees-Indisch restau rant zijn en King Tho (Havenstad) he ten. Dan is het een filiaal van het Amersfoortse King Tho dat in de Lan- gestraat gevestigd is. De heer Lin Hsien Shamg wordt de exploitant. Hij woont thans in Amsterdam. De heer en mevr. A. J. Stalenhoef, die Zonneheuvel 33 jaar exploiteerden, gaan op 15 maart in een flat aan de Van Goyenlaan wonen. Dan begint de ver bouwing van Zonneheuvel tot King Tho. Rond de Pasen zal het geopend worden. Mocht het bestuur van de Soester Vol leybal Vereniging in december haar hon derdste lid Inschrijven, de stijging van het ledental tot honderd en twintig heeft het bestuur doen besluiten zowel hij de dames als de heren een nieuwe groep te formeren van hen die de volleybalsport r.og niet lang beoefenen dan wel hier mee willen beginnen. Als gevolg hiervan zal de nieuw te formeren damesgroep m.i.v. 2 maart, van 19.30-20.30 uur, over gebracht worden naar de gymnastiekzaal in de Kerkebuurt, Deze groep gaat vooraf aan de groep van gehuwde dames the met ingang van de zelfde avond zullen trainen van 20.30- 21.30 uur en van 21.30-22.30 uur. De groei van deze groep heeft het name lijk ook noodzakelijk gemaakt hierin een splitsing tot stand te brengen De nieuw te formeren herengroep zal op vrijdagavond van 21.00-22.p0 uur ook trainen in de gymnastiekzaal van de Kerkebuurt. Voor de leden die aan de competitie deelnemen blijven de trainingsuren op vrijdagavond in de zaal van de r.k. ulo school ongewijzigd. De eerste van de drie jaarlijkse Olympia- familieavonden is in de zaal van Eem- land gehouden. Het programma werd verzorgd door de Snarenbrekers onder leiding van de heer B Overbeek en door leden die sketches en een toneelstuk opvoerden. Voorzitter J. Schippers sprak het ope ningswoord. Hij verwelkomde in het bij zonder loco-burgemeester wethouder K. de Haan en de heer B Kerkhoff, oud voorzitter, die hij bedankte voor het vele werk dat hij voor de vereniging verricht te. Hij sprak de wens uit dat Soest ein delijk eens 'n grote zaal zal krijgen, zo dat het niet meer nodig zal zijn drie feestavonden te geven. Veel geroffel van de drumhand, de sketch „De Minnaar", de Snarenbrekers, een demonstratie mond-op-mondbeademing, opnieuw een sketch en daarna De Sna renbrekers in Tiroler sfeer. Na de pauze voerden Wim Derks, Dick v d. Kamp, Corrie Smit, Nel Hessing, Greet Engel, Roelof van Dalen, Irene van Bar- neveld, Cock van Brummelen en Kees Westerlaken het stuk „Zijne Excellentie Hein" op en dit gebeurde uitstekend De snarenbrekers besloten het program ma. Het tweede damesteam van de handbal vereniging B.D.C. is gisteren in de Ex- pohal te Hilversum kampioen geworden. Tegen L.V V. 2 werd met 1-1 gelijk ge speeld. Dit team stond vóór de wedstrijd op de tweede plaats van de ranglijst met 2 punten minder dan B.D.C. L V V. is uitgespeeld en B.D.C moet nog 1 wed strijd spelen. Gisteravond, om tien over zeven, was er groot alarm in verhand met een brand in de woning Nieuweweg 110. De brand weer rukte met groot materieel uit. On derweg kwam door de mobilofoon de melding dat zich in de woning een be jaarde vrouw bevond, die het. huis niet kon verlaten. Enige leden van de brandweer drongen in wollen pakken en voorzien van pers- luchtmaskers het huls binnen. Het is het witte broerenhuisje op de hoek van de Nieuweweg en de Bosstraat. De brand viel nogal mee en kon met drie stralen van de nevelspuit geblust wor den. Van een oude vrouw of enig ander levend wezen geen spoor. Het huis was zelfs ontruimd, dus er was kennelijk sprake van een vergissing. Toen alle materiaal weer opgeborgen was in de brandweercentrale en de waar nemend commandant p M. Huizinga zijn mannen naar huis wilde laten gaan. was er opnieuw groot alarm. Gemeld werd dat hetzelfde huis m lichterlaaie stond. Bij aankomst aan de woning, die inder daad flink brandde, kregen de brand weerlieden te horen dat het om een oe fening ging. Het huis moest zo volledig mogelijk afbranden en de nevelspuiten werden dan ook alleen gebruikt om de omgeving te beschermen. Het rieten dak brandde als een fakkel, tot groot genoegen van de vele honder den die kwamen kijken. Alles was klaar om met de motorspuiten te blussen, maar voorlopig werd in de lucht of „per ongeluk" naar het publiek gespoten. Pas toen het huis volledig verbrand was, op de muren na, werd met het blussings- werk begonnen. Daarna werden de mu ren omver gehaald. Dr A. Portielje, die vele tientallen jaren lang nagenoeg dag en nacht in Artis woonde, is overleden en dat is een groot verlies voor vele dierenliefhebbers, die de grote betekenis van deze dieren vriend kenden en ervan profiteerden. Onder hen zijn vele kinderen geweest, zoals u en ik ze dagelijks zien, maar ook blinde kinderen, die zich heel moei lijk konden voorstetoen hoe groot een olifant was. Dokter Portielje wist dat duidelijk te maken en tijdens rondleidingen toonde hij zich niet alleen een groot dieren vriend, maar ook een vriend van kinde ren, en vooral van blinde kinderen, die hij liet voelen aan de slurf van een oli fant en aan de hand vam deze ervaring kon hij duidelijk maken hoe groot een olifant wel is. Dr. Portielje 9prak eens tijdens een bij eenkomst in het Oranje Hotel en een bejaarde dame toonde niet alleen belang stelling voor de dieren in Artis, maar ook voor die arme olifanten in een cir cus, waarvan ze gelezen had dat ze hun kunstjes ingehamerd kregen onder het prikken met stokken, voorzien van hele scherpe punten. Ze vond dat zo erg dat ze wel in tranen kon uitbarsten. Dr. Portielje moest lachen. Niet om die tranen maar om dat idee van die oli fanten dae met pijn tot kunstjes geprest zouden worden. .Mevrouw", zei hij, „vroeger hadden we in Artis een olifant die natuurlijk Jum bo heette. Hij was mijn beste vriend en ik geloof dat ik zijn beste vriend was. Als zijn beste vriend het echter in zijn hoofd zou halen hem pijn te doen dan zou hij graag bereid geweest zijn hem vijf meter de grond in te stampen. Dat heb ik daarom maar nooit gedaan". KANTMAN De 16-jarige Eric Dammers gaat in de paasvakantie 5 dagen naar Engeland als gast van het British War Grave Com- mittee. Hij heeft het vorig jaar gecollecteerd voor het Nederlandse Oorlogsgraven Co mité en na deze klaprooscotoecte zijn door loting 20 collectanten en collectrices aangewezen die deze reis mogen maken. De school aan de Beetzlaan heeft bezoek gehad van onbekenden die binnenkwa men door een kelderraam dat niet afge sloten was. In de kamer van het hoofd van de school werd een blad van een bureau gesloopt en enkele laden werden kapot getrapt. Ook werd een ruit ver nield. Er wordt niets vermist. Van de auto van de heer B. v. E. die bij zijn woning in de Beetzlaan stond, wer den zaterdag de sierringen die aan de wielen zaten gesloopt. De volgende mor gen vond de heer Van E. ze in zijn tuin terug. Mevr. G. v. d. H. uit Assen deelde de po litie mee dat de sierringen van haar ge parkeerde auto eveneens verdwenen wa ren. Die werden niet teruggevonden. Renners van Tempo, Soest, De Adelaar, Hilversum, de Pedaalridders, Amersfoort, en de vereniging Amersfoort hebben zon dagmorgen op het parcours te Soestdijk gereden. De leden van Tempo hadden niet veel in te brengen en een zevende plaats bij de amateurs was het beste resultaat. Bij de aspiranten gingen drie renners op kop en zij beslisten de strijd. W. Kot ter werd eerste, G. v. d. Pluim tweede en C. Vonk derde. Er reden twee dames mee. Mej. A. Hardeman werd eerste en mej. G. Albert tweede. Bij de nieuwelingen waren de eerste 8 plaatsen voor Adelaarrenners. A. Ver hoeven won, J. Vonk was tweede en C. Faber derde. Er reed maar 1 veteraan, de heer H. Stouten, en die had uiteraard geen moeite als eerste, en tevens laaitste, aan te komen. Peter Kisner won bij de amateurs. De tweede plaats was voor T. Hendriks, de derde voor T. van Tol, gastrenner J. Stam uit Rotterdam werd vierde, Nico Lute vijfde, Krijn Voorn zesde, Gert de Weerd zevende, H. Wimmer, evenals De Weerd lid van Tempo, achtste, de En gelsman J. Nice negende en het Tempo lid Anton Lub tiende. Hedenavond spreekt de heer J. M. P Wolfhage, assistent-secretaris van de A.B.T.B. in het jeugdgehouw aan de Steenhoffstraat voor de leden van de Aartsdiocesana Boeren- en Tuindersbond afdeling Soest. Het onderwerp is de „E.E.G."

Soester Courant | 1965 | | pagina 1