30 UUR PER WEEK WERKEN? Ie Soester Wassëcëttë r"ToS^a3' Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN Prins Leut V t Kruidenhuis gemoderniseerd rmr Dit bieden wij aan 2 beschaafde meisjes van ca. 20 jaar. (Ook gehuwde dames komen in aanmerking.) Een plezierig werk voor diegene, welke houden van een werkkring met veel variatie, en daarnaast nog een goed salaris. S0ESTERBERG Een „riks" voor een onderschrift Olympia-dames verslaan Pan ters op duidelijke wijze Wordt -S.E.C. kampioen? Eiermarkt In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Carnaval Soesterberg speelde 2-2 gelijk tegen Austerlitz Kath. Vrouwengilde Weer overwinning voor K.V.0. Lenssen+de Wolff JUJ Vergadering V.V.D. Groninger Vereniging Oranje Nassauschool Geslaagd Na een weinig spectaculaire wedstrijd hebben <ie Olympia-dames de dames uit Veenendaal met lege handen naar huis gestuurd. Zonder ook maar een moment bedreigd te zijn wisten de Soester dames ■de voïle winst te veroveren. In de eer ste set leek het er nog wel op dat 't een aantrekkelijke wedstrijd ging worden maar al snel bleek de aanvaïskraoht van Olympia "te groot voor de Panters. Met 15-9, 15-6 en 15-11 werden de sets ge wonnen. De heren hadden 't heel wat moeilijker. Hun tegenstander was het Woerdense Valbovol. Een kandidaat voor de titel in deze afdeling. De Woerdenaren hebben de wedstrijd dan ook gewonnen, zij het dat dit pas gelukte na uiterste krachts inspanningen. Er waren zelfs Vijf sets voor nodig om de Soester heren op de knieën te krijgen. De eerste set werd verdiend door Valbo vol gewonnen met 15-10. De Soester vol leyballers konden niet in hun spel ko men. Dat lukte in de tweede en derde set beter. Vooral aanvallend was Olym pia in de tweede set de betere ploeg. Na vier sets was de stand 2-2 en een vijfde en beslissende set was nodig om de winnaar aan te wijzen. Al snel keek Olympia tegen een 7-0 achterstand aan. Bij het wisselen van speelveld was de stand 8-1. Plotseling ging de aanval weer goed draaien en Olympia wist naast Valbovol te komen (12-12). Ben paar technische fouten bij Olympia deden de winst ech ter bij Valbovol belanden. Het derde damesteam moest na een aantrekkelijke wedstrijd tegen plaatsge noot S.V.V. in de laatste haar meerdere erkennen (1-2). Het programma voor deze week luidt: Dames. Dinsdag: Huizen 1-Olympia 1, 8.00 uur. Donderdag: N.V.C. 1-Olym- pia 3, 7.45 uur. Heren. Dinsdag: Huizen 1-Olympia 1, 9.00 uur. Donderdag: S.S.S. 1-Olympia 2, 7.45 uur. Vios 1-Olympia 1, 8.30 uur. Het zal hélemaal niet gemakkelijk zijn, maar de mogelijkheid dat S.E.C. kam pioen wordt is er. Zondag is met 2-2 gelijk gespeeld tegen Veenendaal en het zou een overwinning geweest zijn als J. Brouwer tegen het einde van de wed strijd niet de fout gemaakt had die de stand van 2-1 op 2-2 bracht Hercules en Saestum verloren zondag. Zeist staat nu aan de kop van de rang lijst met 2 punten voorsprong op S.E.C en Hercules, dus het kan, maar een beetje geluk is er wél voor nodig. In de eerste helft kreeg S.E.C. bijzonder véél kansen, maar daarmee werd erg nonchalant omgesprongen en vooral De Bruin was in zijn schieten erg onbesuisd. Bij een goede schietkans na een pass van Duyst kwam de bal vele meters naast het doel terecht.* J. Brouwer was de eerste die keeper Ja- cobsen op de proef stelde en hij scoorde bijna Hanasbei maakte van een corner een bijzpnder gevaarlijke inswinger, waarmee de Veenendaal-keeper veel moeite had en Brouwer schoot buiten be reik van de keeper vlak langs de paal. Even later ging een bal van zijn voet net over de lat. In de achterhoede was Ruttenberg de uitblinker, maar ook De Rooij speelde een goede partij. Een terugspeelbal van Ruttenberg werd S.E.C. echter bijna noodlottig, want keeper Van Essen rol de over de bal heen die naast ging. Ove rigens was Van Essen goed op dreef en hij verrichtte menige safe. Bij treuzelen in de S.E.C.-defensie kon middenvoor Sukkel heel hard inschieten. Van Essen redde keurig. Aan de andere kant kopte De Brum uit een pass van Duijst net naast, maar eindelijk had S.E.C. succes. Hanasbei kogelde de bal na 40 minuten keihard in. Na de rust was Veenendaal enige malen •gevaarlijk voor het doel van Van Essen en Gerritsen kon scoren door onvol doende wegwerken van de achterhoede. Drie minuten later schoof Van Breukelen goed langs een VeenendaaLspeler en hij gaf De Bruin de gelegenheid te scoren. In de 38-ste minuut werd een poging van Brouwer, De Gooijer te omspelen fataal, want deze kreeg de bal te pak ken en maakte gelijk. Dat was beslist niet nodig geweest. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 190.000 stuks in prijzen van •T" 12,tot 12,75. Middenprijs 12 40 Prijs per kg. f 1,97. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. BRIEVEN AAN A. W. DE BREE, VAN REENENLAAN 16, BAARN, OF TEL. 02954-4375. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 15 - Telefoon 3917 Het begon vijf jaar geleden pas goed met het Soester carnaval en veel moest nog geleerd worden. Daarvoor was er ook al enige malen een carnavalsfeest voor de jeugd van de Instuif R.K. Jong trachten de vloer uit de grote zaal van het St. Josephgebouw - op 27 en 28 fe bruari „De Soester Knollentuin" - te trappen, dan kunt u toch nog genoeg plezier beleven wanheer u zaterdagavond Soest geweest, waarover men niet onte vreden was, maar het was toch niet je van het. In het najaar van 1960 werd in het St. Josephgebouw een bijeenkomst gehouden van velen die er iets voor voelden het carnavalsfeest in Soest op een wat hoger niveau te brengen en dat bete kende grotendeels een wat hoger lol- niveau, want dat hoort nu eenmaal bij carnaval. Er werd een nieuwe prins benoemd. Prins Lol 1 klonk niet erg, dus het werd prins Leut 1 en er werd besloten dat hij de scepter zou zwaaien over circusar tiesten in circus Leut, de naam die de grote zaal van St. Joseph tijdelijk kreeg. Daar sprongen en hosten dierentemmers en dompteuses, danseresjes en clowns, hogeschoolrijdsters en jongleurs en na afloop was men het er roerend over eens dat het feest geslaagd was en niet in het minst door de nieuwe prins, in het dagelijks leven een eerzaam en kun dig kapper, in zijn vrije tijd een man die wel van een grapje houdt en die als amateur graag doet wat Max Tailleur be roepshalve verricht. Prins Leut I werd Leut II, Leut III en Leut IV. Aanstaande zaterdag zal hij als Leut V het middelpunt vormen van de grote stoet waarmee hij zijn intocht in Soest zal doen. Als prins Leut II deed hij dat nog op zondag, maar er kwam verzet van protestants-christelijke zijde. Niet tegen het vieren van carnaval, maar wel tegen het maken van veel kabaal op straat als er kerk was in Soestdijk. Het bestuur van de Instuif R.K. Jong Soest toonde zich breed van visie en er kwam direct een einde aan het inhalen van de prins op zondag. Nu gebeurt het op zaterdag, terwijl er op zaterdag en zondagavond gefeest wordt. Op zaterdag avond voor de leden van de Instuif en op zondagavond voor iedereen die inte resse heeft. Carnaval is een typisch zuidelijk? aan gelegenheid. Als daar iemand is die zich tegen de tijd van de vasten vre selijk gek gedraagt dan weet iedereen dat het carnaval is. Doet dn onze stre ken iemand zo gek dan wordt direct een psychiater gebeld. In Soest is dat allang niet meer het geval, want Soest kent carnaval nu heel goed. Ook ver huiten Soest is het bekend en de carnavalsvereniging te Houthem-St. Gerlach in Limburg, die Toon Hermans onderscheiden heeft als koning van de Leut, heeft onze prins Leut V als de evenknie van Toon Her mans op zijn eigen leutrterrein beschouwd en hem dezelfde onderscheiding ver leend. Dat gebeurde het vorig jaar. De Soester prins is trots op deze onder scheiding en op de oorkonde, gesteld in een soort wartaal naar carnavalstrant, die hij de orde hoort. Deze oorkonde is getekend door prins Jeu den Iersten en de onderscheiding is het Grootkruis van Verdienste in de Orde van de Gulden Humor. Zaterdag over een week barst de pret weer los in Soest.- De gedecoreerde prins Leut, die tevens een hoge onderscheiding van de Weesper Moppen en de orde van de Narrige Knol van het bestuur van de R.K. Instuif Jong Soest ontving, zal deze lol met leut leiden. Als u er niets voor voelt zelf mee te hossen en te naar de carnavalsoptocht gaat kijken. De start is om 19.15 uur bij St. Joseph gebouw en de route Steehhoffstraat, Dalweg, Albert Cuyplaan, Prins Bern- haxdlaan, Julianalaan, Nieuwerhoek - waar de prins afgehaald wordt - Burg. Grothestraat, Van Weedestraat, Steen- hoffstraat, met als. eindpunt „De Soester Knollentuin", residentie voor twee avon den van Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Leut V, ridder in de orde van de Narrige Knol, officier in de orde van de Weesper moppen en drager van het Grootkruis van Verdienste in de Orde van de Gulden Humor. Het kan niet op. Leden van de afdeling Soest van de Ne derlandse Katholieke Vrouwenbeweging hebben gisteren carnaval gevierd m het St. Josephgebouw. Om iedere deelneem ster de indrpk te geven dat zij het fraaist gecostumeerd was werden er geen prijzen toegekend. Dat was mis schien wel jammer voor The Buffalo Hillbillys, de koloniaal, de verpleegster, de Indiaanse, de Tiroolse, hartenvrouw, de timmerman en de schaatsenrij dster, maar de pret was er niet minder om en twee akkordeonisten leverden hun aan deel hierin. Vanmiddag hebben bejaarden in het St. Josefgebouw carnaval gevierd en woens dagavond is het feest voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Soest. De uitwedstrijd Austerlitz-Soesterberg is met 2-2 gelijk geëindigd. Beide ploe gen waren tegen elkaar opgewassen, zo dat bij wederzijdse aanvallen diverse schoten igeen doel troffen. Na een kwar tier opende Austeriiitz de score, doch een kwartier later maakte linksbinnen Bonitsema uit een voorzet gelijk (1-1). Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft weer hetzelfde spél- beeld, tot Austerlitz de stand verhoogde tot 2-1 en midvoor Huisman voor Soes terberg weer gelijk maakte (2-2). In deze stand kwam geen verandering meer. De leden van de afdeling Soesterberg van het Katholiek Vrouwengilde hadden in restaurant 't Centrum een mooie avond. De heer Jongeneelen vertelde met prachtige kleurendia's over de schilder Pieter Brenghel (Den Ouden), van wie menig kostelijk werk in de musea be waard is gebleven. Bekend zijn de kin derspelen, de boerenbruiloften en de monische voorstellingen, waarvoor hij sterk door Jeroen Bosch werd geïnspi reerd. De heer Jongeneelen toonde zich een groot bewonderaar van het oeuvre en hij wist die bewondering ook bij de da mes op te wekken. Niettegenstaande de snijdende wind zijn er zaterdag 5 wedstrijden van K.V.O. doorgegaan. Alleen Soesterkwartier 3- K.V.O. 3 werd afgelast. Het eerste speelde in Bussum tegen D.S.V 2. Na ongeveer een kwartier spelen nam D.E.V. de lei ding. Voor de rust had Leen Sloof echter de stand al in evenwicht gebracht. Na de rust benutte Wijnand Brink een strafworp en maakte er 3-1 van. Dit bleef ook de eindstand. K.V.O 2 speelde in het Zeister Bison- park tegen R.D.Z. 2 Zij konden helaas niet tot winst komen. Er werd met 6-2 verloren. Thuis speelden de 3 aspirantenploegen. De A'tjes wonnen met 3-1 van Doorn A, de B'tjes speelden 0-0 gelijk tegen Meeuwen B en de C'tjes verloren met 5-1 van Tovers E. Verder ligt het in de bedoeling, dat a.s. zaterdag zoveel mogelijk spelers naar de wedstrijd Nederland-België gaan kijken. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de nieuwe sporthal te Amersfoort. De eerste voorwedstrij d begint om tien voor half acht. Het was niet nodig het interieur van drogisterij 't Kruidenhuis, firma A. Breij- Eveleens, aan de Laanstraat te moderni seren, want dat is enkele jaren geleden a' gedaan. Wel was het gewenst de gevel te vernieuwen en dat is gebeurd door goede samenwerking tussen Architecten bureau P en H. Beekman B.N.A., aan nemer J. van Breukelen, G. Rademaker voor het timmerwerk, Joh. van Schalk wijk voor het edectra, de firma Bosboom voor het loodgieterswerk en schilder Schuitema. Er moest heel wat gebeuren, maar de winkel behoefde niet gesloten te worden, want een noodwand van triplex bracht uitkomst. Met een dergelijke fraaie gevel kan de viering van het 40-jarig bestaan van de zaak met geruststelling tegemoet gezien worden. Dat duurt nog wel even, maar er zijn al bijna 38 jaar van om. -jAvm v*W^. „U hoef niet zo te gille 't Is me eige appel". De inzender de heer A. F. de Rond, Zwaluwenweg 17, Soest, ontvangt een dezer dagen de waardebon. E onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 De plaatselijke afdeling komt heden avond, voor een korte jaarvergadering bijeen in het Oranje Hotel te Soestdijk Na de pauze zal dr A. J. Vis, wethouder van Bussum, het onderwerp inleiden „Wie staat aan het hoofd van de Ge meente". Dr Vis is, zoals bij vele bekend, de voorzitter van het A.V.R.O.-forum op het 2e TV-net. In hotel Bordelaise hield de Gronin ger Vereniging de j aarvergadering onder voorzitterschap van de heer K. Veen- kamp, die aftrad omdat hij vond dat hij lang genoeg de vereniging geleid had. Voortaan zal hij zich uitsluitend wijden aan de toneelgroep. Secretaris J. Vos deelde in zijn jaarver slag mee dat er nu 50 Groningse echt paren lid zijn. Het vorig jaar zijn er 8 bij gekomen. Mevr. Wesselinig-Boer deelde als pen- ningmeesteresse mee dat er een klein batig saldo was. De heer Th. Hulshof werd tot opvolger van de heer Veenkarnp gekozen en de heer J, Tuin werd tot bestuurslid be noemd. De heer Veenkarnp ontving uit handen van de heer Tuin een geschenk. Voor het gehouden examen van het I.V.I.O.-anstituut te Amsterdam ter ver krijging van de aantekening voor „Ken nis van de eerste levensjaren" slaagden de volgende leerlingen van de Oranje Nassauschool voor Maatschappelijke en Algemene Vorming, Ir Merïkolaan 1, Soestdijk, Ria Bakker, Rita Biemans, Sietske Bos, Mery van der Brink, Geesje van den Broek, Coriie van Brummelen, LycLia van Gelder, Gree van Habtum, Gerrie Hop, Grada Jansen, Woutje Klaassen, Jannie Koelewijn. Adrie Koenen, Leny Kooiman, Corrie van der Kuinder, Dikkie Kriek, Marja van Manen, Jannie Meerveld, Chrisje Steginga, Thea Stroombergen, Wilma Veerman. Voor de onlangs gehouden examens voor het praktijkdiploma Engelse handelscor respondentie slaagden onze plaatsgeno ten mej. C. van Beekum en de heer J Peek en voor het Praktijfcdijlorna Boek houden mej. H. Kanters. Zij kregen hun opleiding aan de Middel bare Handelsavondschool 'te Baarn.

Soester Courant | 1965 | | pagina 2