trilianL® Molensteen om de nek der V.N AARDGAS Natuurzuivere EERSTE G00ISE KLEDING VERHUUR Voor al uw rijbewijzen blaüpumkt Officiële mededelingen, DERDE BLAD „VAN BUUREN" FRANS BOSM AN KWAK De avonturen van Gertjan en Maartje. Krabbels van Knelis G. v. d. POL N.V. Kindje verkouden Jaarvergadering V.V.V. frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 'i GOOI. Vanaf f 135.- V rou wenwereldgebedsdag Jaarvergadering V.V.D. Veilig Verkeer Jaarvergadering Tempo Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS TELEVISIE DE HELE NACHT HEERLIJK WARM MET EEN Het carnaval De Soester Vogelvrienden Ruitersueces Ned. Vrouwen Elektr. Ver. De assemblee van de Verenigde Naties heeft nog net op de valreep ervaren dat Peking daarin een aardige invloed kan laten gelden, al is het igeen lid. Mao's spreekbuis Albanië kwam met een zeer handig gespeeld voorstel om de assem blee nu eindelijk eens een keer normaal aan het werk te laten gaan: immers sinds de opening heeft ze als een kat om de hete brij gedraaid. Er is een stel wanbetalers - onder wie de sowjet-unie en Frankrijk -.die volgens het handvest hun stemrecht zouden kun nen verliezen en de V.S. wensen ook dat dat gebeurt, tenzij ze alsnog over de brug komen. Dat is één principe. Daar tegenover staat een ander: het gaat Russen en Fransen niet zozeer er om dat ze niet aan de V.N. willen betalen, ze wensen echter niet te erkennen dat de contributieaanslagen voor allerlei inter nationale acties in Kongo en elders ge-' wettóigd zijn. Die acties zijn immers door de assemblee besloten en niet door de veiligheidsraad, zoals inderdaad logischer was geweest. LOODGIETERS- EN VERWAR MINGSBEDRIJF Steenhoffstraat 63 Tel. 2432, b.g.g. 4332 - Soest Aanleg van Gas en Waterleiding Sanitair Gasgestookte centr. verwarming Gashaarden - Fornuizen Dat het zo gegaan is, komt doordat men een uitweg zocht om veto's in die raad te ontgaan, een tactiek die na Korea is bedacht. Het kan reglementair wel, maar niet ontkend kan worden dat er metter daad een bedoeling van het handvest mee wordt ontdoken. Moskou en Parijs zien het voornamelijk als een aanslag op het vetorecht dat hun nu eenmaal toe komt en dit vergrijp gaan ze nog niet eens een keer belonen ook. De V.S. ech ter voorzien dat als deze wanbetalers er zo vanaf komen, het hek van de dam is voor andere naties die liever hun geld in gegund om de volkeren-organisatie te bevrijden van de molensteen om haar nek, die een hele zitting vrijwel tot machteloosheid doemde. En als hij toch aan de gang gaat, kan Oe Thant wellicht gelijk aan wat verdere hervormingen werken: de gang van zaken nu heeft ge toond dat de V.N. die echt wel nodig hebben. dannetalsbij Qyy pQ Vader en Moeder Chaos in Vietnam Weer eens een staatsgreep in Saigon, ditmaal een mislukte van een paar offi cieren van wie men mag vermoeden dat ze er minder op uit waren de natie te redden dan wel om een persoonlijke grief tegen generaal Khanh uit te leven. Het heeft weinig zin van dit soort revoltes de details uit te pluizen. Er is enkel weer eens te meer een bewijs geleverd dat Zuid-Vietnam nog steeds sukkelt aan een onvermogen zichzelf te besturen. En te verdedigen, want dit soort generaais- verdrijven zal bepaald de troepen niet inspireren tot veel heldhaftigheid Het pijnlijke voor Washington is, dat deze staatsgreep een klap is voor zijn streven een krachtpositie te ontwikkelen voor Zuid-Vietnam, waardoor het ten minste een grondslag heeft om vanuit te onderhandelen. Noord-Vietnam - en in direct dus communistisch China - zou er van moeten worden overtuigd dat het militair zijn doel toch niet bereikt en dat onderhandelen de enige oplossing is Vandaar de luchtaanvallen in Noord Vietnam. Maar dit gebeuren bederft die opzet. Nog daargelaten dat de vraag nu kan rijzen wie voor Zuid-Vietnam kan spre ken aan de onderhandelingstafel, nu kennelijk zoveel fracties elkaar het gezag betwisten, is het voor Noord-Vietnam zeer hoopgevend dat de Zuidvietnamese generaals onder elkaar zelf de onder gang van het bewind tot stand brengen waarnaar de Viet Kong nu al zo lang streeft zonder het doel - vooral door Amerikaans ingrijpen - ooit te hebben kunnen bereiken. De V.V.V. houdt op donderdag 18 maart de jaarvergadering in hotel De Kleine Witte. Er worden verslagen over het af gelopen jaar uitgebracht en er is be stuursverkiezing. De heren H. G. Scholt- meijer, J. C. Brouwer en K. de Vries treden periodiek af maar zij stellen zich herkiesbaar. Onder meer zal gesproken worden over de viering van het 60-jarig bestaan in 1966. Achterom 6 - Hilversum - Telef. 48700 (1 min. van station) VAN DE MODERMEEEEUE v. WEEDE5TRRRT 40 TEL:4361 - SOESTDUK hun zak houden. Verlegenheid Het is in feite een vertrouwenscrisis en achter de schermen is ijverig gedokterd om er uit te komen. Zonder resultaat echter. En intussen trachtte men in de vergaderzaal met kunst en vliegwerk van soms bedenkelijke allure het stemmen te voorkomen waarbij het tot de grote bot sing kan komen. Het Albanese initiatief tcacht grote ver legenheid. Mao kon in ieder geval la chen: of V.S. en U.S.S.R. kwamen nu met elkaar in de clinch, hoewel ze er geen van beiden veel voor voelden (dan had den ze wel een stemming geforceerd) en dat zou hem zeer van pas komen, want zijn grote bezwaar tegen Moskou is nu eenmaal dat het niet anti-Ameri kaans genoeg is. Of: de assemblee zou er zich weer van afmaken en1 opnieuw een demonstratie geven vain onmacht en daarmee eens bewijzen wat Mao al tijd al heeft beweerd. Het is het tweede geworden: door enig gehannes is toch voorkomen dat er echt gestemd werd - het ging nu maar om een procedure- kwestie - en de assemblee ging met reces. Een half Jaar tijd is secretaris-generaal De liturgie, die volgende week vrijdag Christen vrouwen over de gehele wereld in gebed verenigt, is dit jaar samenge steld door meivrouw Mc Neil, de vrouw van een neger-predikant in Noord-Ame rika. Mevrouw Mc Neil, die in het bezit is van verscheidene academische titels, is lid van „het departement voor samen werking van man en vrouw in kerk, ge zin en maatschappij" bij de Wereldraad van Kerken. Vrouwen uit meer dan 150 landen nemen hun plaatsen in in de keten van bezin ning en gebed, die de gehele wereld om spant. Het is een rede tot grote dankbaarheid en besef van verantwoordelijkheid zich in de rij van wereldzusters te weten op genomen. Moge velen zich gedrongen voelen mede te doen en een der bijeenkomsten bij te wonen. Voor dag, uur en plaats verwijzen wij naar de advertentie, in dit blad van dinsdag as. De afdeling Soest-Soesterberg van de V.V.D. heeft in het Oranje Hotel de jaarvergadering gehouden. In zijn ope ningswoord wenste mr. F. Raedt, de voorzitter van de afdeling, dr. D. J. P Oranje geluk met zijn benoeming tot lid van Provinciale Staten. Hij is de tweede Soester ingezetene en de eerste Soester liberaal die in dit college gekozen is. Mevr. H van Someren-Downer zal op 19 mei in het Oranje Hotel spreken, tenzij op die dag de televisieneta behan deld wordt. Op 19 maart spreekt mevr Stoffels-Van Haeften in Baarn. Secretaresse mevr E. C. van Goor-Cleton en penningmeester A. Koopmans brach ten verslag over het afgelopen jaar uit. De heer Koopmans werd als penning meester opgevolgd door mevr. I. Hohner- Appeldoorn. Na de pauze sprak dr A J. Vis, wethou der van Bussum over het onderwerp „Wie staat aan het hoofd van de ge meente?" Dinsdagavond is in De Gouden Pioeg de tweede cursus veilig verkeer van het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Soest, begonnen. Er zijn 27 cursisten Ook ditmaal is de heer B Snijders cur susleider. De jeugd toont evenals tijdens de eerste cursus weinig toelangstelling, blijkbaar in de overtuiging dat je voor het berijden van een bromfiets geen ver keersregels nodig hebt. Op dinsdag 2 maart houdt de ren- en tourvereniging Tempo de jaarvergadering in restaurant Zonneheuvel. Er worden verslagen uitgebracht over het afgelopen jaar en er is bestuursverkiezing. De he ren A. Semper, C. van Rees en G. Visser treden periodiek af maar zij stellen zich herkiesbaar. De heer J. Gerritse, voor malig voorzitter, werd door het bestuur kandidaat gesteld voor een bestuursfunc tie. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van Tempo wordlt op vrijdagavond 12 maart een feestavond gehouden in ge bouw De Rank. De toneelvereniging Kerkebuurt zal een klucht opvoeren en er worden prijzen uitgereikt. Op 7 maart, 14 maart, 21 maart en 11 april wordt de interolubcompetitie van de verenigingen De Adelaar, Hilversum, Tempo, Soest, Pedaalridders, Amersfoort en de vereniging Amersfoort gehouden. WEDER O P B O F WW ET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan E. C Higler, Heideweg 78 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te ver lenen voor het bouwen van 18 flatwo ningen, op het perceel, gelegen aan de Plesmanstraat hoek Simon Stevinlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2952. zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in onderdelen re gelende de bestemming van gronden in de kcnh van Soesterberg. Alvorens een definitieve beslissing te ne men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van êén week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 23 februari 1965. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd. EéN BIJLES (60 min.) en EéN THFORIEIES (120 min) Prijzen vanaf f948,-; 59 cm. DEALER VOOR SOEST Soesterbergsestraat 20A - Soest Telefoon 3367 PHILIPS ELEKTRISCHE DEKEN met automatische temperatuurregeling f 93 - 2-persoons 118, 2-persoons, apart schakelbaar ƒ138,— 1-persoons onderdeken 79, 2-persoons onderdeken 99, ELEKTROTECHN. INSTALLATIEBUREAU RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51C - Telef. 2379 „Wat denk je hiervan?" Is hij niet mooi getekend?" Zie zijn prachtige staart, het neusje van de zalm, jongedame!" en hij keek aanmoedigend naar Maartje. „Hij zegt nietszei Gertjan en hij keek met een kennersblik naar de kooi. „O, maar hij is een beetje schuw, jonge heer," antwoordde de koopman, „elk dier moet aan zijn baas wennen''. „Hoe heet hij eigenlijk, meneer?" vroeg Maartje terwijl ze met verrukte blikken naar de kooi keek. Ze wou hem tooh wel graag hebben, vooral als ze dacht aan tante Neel, die steeds zo verdrietig was. „Ik heet Gorkie, ik heet Gorkie," zei de pa pegaai somber al was hij 't er helemaal niet mee eens. „Oh, wat een leuk beest!" juichte Maartje, „Laten we hem maar kopen Gertjan, hoeveel kost die pape gaai meneer?" en ze keerde hun spaar pot om, zodat de geldstukken over de toonbank rolden. De koopman liet het prijskaartje zien, waar de 'kinderen nog heel niet naar gekeken hadden. „Vijfen twintig gulden, jongedame, op de kop af," sprak de koopman, terwijl hij met gefronsde wenkbrauwen naar de inhoud van de spaarpot keek. „Vijfentwintig gulden, zoveel geld hebben we niet!" riepen de Icinderen uit. As je 't ming vraogt dan mok zeigc dak heul niks teuge Soes der boere heb, waan/t die zorrege dat wullie ant eete blieve, maor ikke zie liever zes mannekeins as zes ou we Soesder boere. Noeng mojje nie zeige da slaot as 'n taang op 'n achterend van 'n fokzeug, waant ikke he'o zes mannekeins ezien van de week. B:e de ouwe kark in de bakkerie van Staolehoef zogezeid. Jao, bie Ant Kors. Da komp zoo. Kneliao zee, ikke wou naor die sjoo bie Ant Kors, maor ikke heb zoo'n zeert in ming lief. Gao jie maor rnit ming kaort. Waf f er sjoo is dat bie Ant Kors, zee ik. Brooje soms. Jie bin nie goed wies, zee Kneldao. Automobiele en stoomfietse, zee ikke weer. Man, doe toch nie zo raor, zee Kneliao. Daor is 'n modehuus in en die heet boe tiek, das medern. 't Wier veur ming aismaor gekker. De bakkerie van Ant Kors modehuus, maor dat heet meziek of zo en dan ikke as man naor mannekeins gaon kieke. t Binne toch gin kersette of zoo, zee ikke, waant, dan gaok nie. Noeng mos Kneliao laohe omdak zo bar verleege bin. Bie kersette laote zullie gin ouwe kérels binne, zee Kneldao. Jonge wel? zee ikke. Nee, jonge ok nie. Gao jie maor en kiek maor wajje us mit Paose veur ming ken koope. Zeeker van van ming paor zaksente, zee ikke en ik gong. Hoechtum zukke deeres en hoechtum zukke prachtspulie hadde die an. Niks veur Kneliao, doch ikke, waant 't goeje mins is al opoe, maor dat zee ikke nie tuus netuurlek. En, zee Kneliao, toenk tuus kwam. Mins, mins zee ikke, zukke deres, heul meraokel. Ik schat, dat 't bie heul wat Soesder manne maor lillik behellepe is mit die koppies en die feguure van dTluu wieve. Kneliao wier 'n bietje kwaod en die zee dak naor die klere had motte kieke en nie naor die deeres en of ikke ming eige messchien tus ok maor lillik behellepe mos. Tuurlek nie, zee ikke, veur ming bin jie nummer één en dan kompter 'n heule tied niks en dan komp nummer twee en da bin jie weer. En mit paose kriegie van ming zukke klere, maor nie van ming zaksente, waant da ken nie. Kne liao schik. Hoechtum zukke deeres. Morgenmiddag om kwart voor vijf start bij het St. Josephgebouw de carnavals stoet om via de Steenhoffstraat, de Dal- weg, Albert Cuyplaan, Prins Bernhard- laan en Julianalaan naar Nieuwerhoek te gaan waar de prins wacht. Langs de rijksweg begeven de carnavalsvierders zich naar gebouw St, Joseph, waar zater dagavond en zondagavond gefeest wordt. Zaterdag zijn het de leden van de In stuif R K Jong Soest die de bloemetjes buiten zetten en zondag kan iedereen dit doen, mits gecostumeerd. Op woensdag 3 maart houdt de afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers, de Soester Vogelvrienden een ledenvergadering in restaurant Zon neheuvel. De heer H. Warnaar uit Huizen zal spreken over tropische vogels. Het bestuur van de afdeling is thans als volgt samengesteld: D. J. Kuyper, voor zitter; P. J. Ch. Dijkman, secretaris; P. J. F. Klören, penningmeester; mevr. G. M. Simonsz-Kamphorst, tweede secreta resse. S. Simonsz, tweede penningmees ter; H. Duit, ringencommissaris; C. A. C. van Doorn, materialencommissaris. De jeugdige Paul Witten heeft deelgeno men aan de springwedstrijden welke de Veluwse Jachtvereniginig te Ede orga niseerde. Met zijn paarden Schwadron- neur en Fiola kwam hij foutloos rond en met King Master maakte hij 1 fout. Een flinke groep dames, leden van de N.V.E.V., afd. „Eemland", gingen maan dag naar de Boussac Modeshow van de fa. WéBé te Utrecht. Deze show werd gehouden in gebouw TivoK, waar door Franse mannequins de mooie stoffen met vervg werden getoond. De strandkleding, veelal van leuk ge kleurde badstof met wijde pantalons was opvallend fleurig, evenals de soms zeer wijde rokbroeken bij de zomerjaponnen. Mooie deux-pièces waren er te zien, ook voor volslanke dames draagbaar. Zeer chic waren de japonnen met man tels, die gevoerd zijn met dezelfde ja- penstof Van veredeld katoen en satin- matignon zijn de cocktailjaponnen ge maakt. Voor middagjaponnen werd veel linnen gebruikt, ook voor het snoezige bruidstoilet. Heel mooi waren ook de lange strakke avondtoiletten met lange smalle sleep. Een extra applaus kreeg een rose avond japon, voorzien van glinsterende steen tjes. Ook exotische dessins en kleine bloempatronen werden door de manne quins getoond. Voldaan door al het mooos dat de leden der N.V.E.V. van de firma WéBé te zien kregen, ging men per touringcar huiswaarts. Op 16 maart a.s. geeft de P.UJD.M. te Utrecht voor de leden een kookdemon stratie in de leskeuken.

Soester Courant | 1965 | | pagina 9