FaToJ> SIMON DE WIT Kosygins grote taak ■ili mrmr D00RSMEREN? GEHAKT Ifiö SCHOUDERKARBONADE o Een „riks" voor een onderschrift Klaar terwijl U wacht GARAGE BOSBOOM Meningen van lezers. TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis DIA-ACCESSOIRES De avonturen van Gertjan en Maartje. 100 gram Leverworst25 Groot blik Doperwten, middel fijn Pot Abricozen op sap 6 gevulde Kano's 49 65 85 79 100 39 Lenssen+de Wolff Korfbal BEVEROL SMEERSTATION Vroeger dicht B.D.C.-handbal 00® Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKESTAND TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL 4 444 500 gram prima a 500 gram Halve kilo Hutspot 9 Kilo Bananen 98 2 kg Jonathans 59 Kilo Andijvie 85 Kilo Winter peen 25 alleen bij: Sowj et-premier Kosygin is teruggekeerd van zijn tournee langs NoordJ-Vietnam, de Chinese volksrepubliek en Noord-Ko- rea, Hij heeft als redenaar vele malen gewaagd van de eenheid der communis tische volkeren, er op gezinspeeld dat het verdwijnen van Ohroesjtsjow nu zo'n mooie 'gelegenheid is om de gerezen geschillen weer bij te leggen, kortom het lijkt er op of hij de 'kloof tussen Peking en Moskou weer aardig aan het dichten is geslagen. En niet eenzijdig de warme ontvangst in Peking, met zelfs een onverwacht gesprek met Mao Tse-toeng, en nog zo meer wekken de indruk of beide par tijen bezig zijn het ideologisch geschil uit de wereld te helpen. Men zou zelfs kunnen zeggen dat de V.S. met hun bombardementen op Noord- vietnamese bases een politiek hebben bedreven die er toe bijdroeg de twee vijanden weer in eikaars armen te jagen. Immers Kosygin was wel verplicht luid foei te roepen en steun toe te zeggen. En zuivel- uit het oogpunt van de communistische leer gezien moet hij natuurlijk toejuichen dat weer een land voor de volfcsdemokratie wordt rijpge- maakt. onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Blok cadeau. Maar toch is het de vraag of er van werkelijke toenadering wel sprake is. Kosygin was er op uit de invloed van Moskou weer te bevestigen in Noord- Vietnam en Noord-Korea. Hij heeft daarvoor verscheidene redenen. Chroesjtsjow had deze twee landen - feitelijk heel Azië - afgeschreven hij bemoeide zich er niet meer mee. Het re sultaat was dat hij daarmee Mao eigen lijk satelieten cadeau deed, met andere woorden zijn tegenstander in de strijd om de hegemonie in de rode wereld de kans gaf een behoorlijk blok te vormen. Dat Kosygin nog altijd wel de belang stelling blijft zien, blijkt er onder meer uit dat hij wel veel vriendelijks zei, maar bepaald niet de Moskouse conferentie afgelastte, zoals Peking al meermalen heeft geëist. Dat is de door Chroesj tsjow beraamde vergadering die China zou moeten veroordelen en die zijn op volgers alleen maar hebben uitgesteld tot de volgende maand. Er is nog een reden voor Kosygin om te proberen invloed te herwinnen in deze contreien. De zaak Vietnam begint van een lokaal onaangenaamheid! e uit te groeien tot een strijd die zich kan ontwikkelen tot een oorlog op groter schaal die moeilijk te beteugelen of te beëindigen zal zijn. Zonder einde. Op het krijgstoneel hebben de hoofd- Heren geef de appelmoes even door. (Toon Hermans! De inzender M. J. van Klooster, Cremerweg 28 I, Amsterdam, ont vangt een dezer dagen de waar debon. rolspelers thans laten zien dat belden wel fel kunnen optreden, maar zonder beslissend resultaat. De bombardemen ten der Amerikanen kunnen schade ver oorzaken, maar zo winit men 'geen Jun gle-oorlog. Omgekeerd kan de Vietkong zo onder hand doen en laten wat ze wiil - Ameri kaanse kampen en vliegvelden overval len, bataljons tot desertie bewegen enz. - maar daarmee kan men de V.S. niet dwingen het veld te ruimen, slechts Washington er toe bewegen de laatste schijn van hulpverlening aan Saigon te laten varen en de zaak burgerlijk en militair helemaal zelf op te 'knappen. Maar vanouds blijft het een Russisch belang dit soort confliotein. te voorko men, ook al zou dan de uitbreiding van het aantal communistische staten met Zuid-Vietnam daardoor^ niet doorgaan. Dat is de kern van de detente waar naar Moskou en Washington al zo lang strevendat beiden niet gedwongen worden tegenover elkaar te komen staan, omdat beiden er belang bij hebben hun energie elders toe te passen. Geen blokken meer. Al was het maar om binnen de eigen kring orde op zaken te stellen, want sinds de dagen van de koude oorlog au Dulles is onder meer veranderd dat er geen twee hechte blokken meer tegen over elkaar staan, maar twee groepen waarbinnen de tegenstellingen vaak nog al hoog lopen. En voor de Sowj et-unie geldt sterk dat er thuis een ambitieus soeiaal-econdmisch programma op sta pel staat, waarvan de verwezenlijking ge vaar loopt als Vietnam een soort Korea wordt. Dit te voorkomen is op het krijgstoneel met meer tot stand 'te brengen. Alleen nog achter de schermen der diplomatie, door een nieuw overleg over Zuidoost- Azië tot stand te brengen. Moskou is de aangewezen partij om dit te orga niseren, maar het kan dit slechts wan neer het enig gezag heeft bij de be trokken Aziatische partijen. Dat was de grote taak voor Kosygin tijdens zijn reis. Of hij geslaagd is, dat zal pas over geruime tijd kunnen blijken. Het juniorenteam van de korfbalvereni ging De Meteoren heeft met 2-7 verloren van Zwaluwen A De Meteoren namen een voorsprong door Rudi van Rouwen daal, maar kwamen er daarna niet meer aan te pas tot het 1-4 stond. Hanny v. d. Biezen bracht de stand op 2-4, waarna het 2-7 werd. Het eerste team won met 4-2 van Samos. Het eerste doelpunt werd vrij gauw ge maakt door Flip Brandsma. Leni Wam- steker bracht de stand op 2-0, Henk de Jong op 3-0 en door Trees van Dijk werd het 4-0. Dê tegenpartij maakte hierna twee doelpunten. In de laatste twintig minuten werd niet meer ge scoord, ondanks vele aanvallen. De aspiranten A verloren met 1-3 van Olympia A. Koert Géval scoorde het Soester doelpunt. De aspiranten B verloren met 0-1 van Zwaluwen. Meteoren 2 speelde thuis 'tegen Viko 1, het team dat op de 2e plaats van de rangüjst staiat. Viko begon met een voor sprong, waarna Wim Meiners met een afstandschot de stand op 1-1 bracht. De ruststand was 1-2. Na de rust was de verdediding van de Meteoren goed maar toch werd het 1-3. Gerrit Mulder bracht de stand op 2-3 en tenslotte werd het 2-4. Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEBT - TEL. 3266 komen vertellen. Hopenlijk gaat u dan anders schrijven over circusdressuur. Hoogachtend, G. LANKAMP Mej. G. Lankamp, Kerkpad zuidzijde 51, Soest Geachte redactie. Gaarne zag lk onderstaand stukje op genomen in uw rubriek .Meningen van lezers". Bij voorbaat dank. In het stukje van de heer Hoekman van dinsdag j.1. maakte deze een opmerking over de behandeling van de dieren in het circus. Hij schreef dat een bejaarde dame had gelezen dat olifanten in het cirous hun kunstjes inigehamerd krogen met prik ken van stokken met punten. Volgens de heer Hoekman vond de heer Portielje zulks onmogelijk, omdat het dier dan zijn dresseur wel vijf meter de grond zou instappen. Mag ik dan misschien opmerken dat ik het niet heb gelezen, maar met mijn ei gen ogen heb gezien toen het circus Sa- rasani in Apeldoorn stond en lk na het bezichtigen van de stallen eens in de grote circustent keek, dat enkele mannen gewapend met grote zwepen met de oli fanten bezig waren Ze sloegen de die ren, onder het uitroepen van hun com mando's, met deze zwepen om de poten. Ook maakten ze gebruik van grote ijze ren staven met scherpe punten eraan en hiermede werden de dieren ln de ex tra gevoelige delen geprikt, achter de oren en in hun achterste Op mijn ver ontwaardigd protest kwam een persoon van het circus toelopen en beweerde dat het helemaal niet zo erg was, want de dieren voelden hier allemaal niets van. „Waarom doet U het dan", was mijn commentaar. Immers als de dieren hier niets van voelen heeft het ook geen en kele zin. De man bleef ons maar bezwe ren dat het echt zo erg niet was en de dieren er heus niets van voelden. De oli fanten waren echter onrustig, omdat hun leider gestorven was en ze nog geen nieuwe hadden aanvaard. U merkt dus wel geen gefantaseer van een oude dame heer Hoekman, maar rea liteit helaas. Nog veel meer mishandelingen van die ren ln de circustent zou ik u kunnen vertellen, die ik zelf gezien heb en met mij de toenmalige inspecteur van dieren bescherming. Mocht U er meer van wil len weten, dan wil ik met alle plezier bij u thuis van mijn droeve ervaringen om trent de behandeling van circusdieren VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 2 MAART 1965 Meningen van lezers. AANSLUITING OP GEMEENTERIOOL Naar aanleiding van een bekendmaking in de Soester Courant, waaruit blijkt dat het nodig is een ambtswoning op het riool aan te sluiten, omdat de putten rond de woning vol zijn, voel ik mij verplicht het volgende op te merken. Het zal de raad in haar vergadering waarschijnlijk ontgaan zijn, dat het zeer dringend nodig is de woningen van de R.K. Woning Stichting „St. Joseph" in Soest en in Soesterberg ook op het ge meenteriool aan te sluiten, niet omdat hier de putten vol zijn (een volle put kan worden geledigd), maar omdat de putten daar verzadigd zijn. Bij de meeste percelen liggen 6, 7 of meer putten in het erf en er kunnen er niet meer gegraven worden. De z.g. belangenbehartigers van de R.K. Woningstichting weten geen uitweg meer, vooral nu onze Burgervader heeft ge zegd: „In het zuidelijk deel van de Molenstraat komt voorlopig geen riole ring". Bij deze verzoek ik het college van E en W. daarom beleefd de raad voor te stellen de betreffende rioleringswerk zaamheden wel te laten uitvoeren. Wanneer bedoelde riolering aanwezig is zullen de z.g. belangenbehartigers gaarne de betreffende percelen laten aansluiten en dit zal dan geen 810, per woning behoeven te kosten. Wanneer het college van B. en W. voor nemens mocht zijn, evenals vorig jaar, met de raadsleden een excursie door de gemeente te maken, verdient het aanbe- veling om de Molenstraat met haar prachtige vergezichten op natuurreser vaten ili de wandelroute op te nemen. Laat men dan tijdens de excursie niet op de rijbaan lopen, doch gebruik maken van het wandelpad en men niet vergeten daarbij laarzen aan te doen! Met de rioolwerkzaamheden in het voor uitzicht en de redactie dankend voor de plaatsing teken ik, De onderhoudscommissaris der R.K. Woningstichting „St. Joseph". A. v. D. As je 't min'g vraogt dan mok zeige dak meraokels fing karne- v&l heb evierd. Jornges zuk hosse en wat was 't bier weer best. Ikke bin as Kne lis naor 't karneval egaon en wij je geleuve dat gin mins in de gaote had dat ikke 't Jonges zukke hoempameziek en jonges zo fing dat 't circus van Soesderbarg d'r bie was. Boltini in 'n auto en zien wief in 'n slee en zien dochter op 'n perd. 't Tweede deeretje van Boltini zat op 'n waoge. 't Gaot nie zo best mit circusse omdat wuilie alsmaor alleenig veur de kiekkast zitte en mit circus Boltini is 't nie al- tied egaon zoas 't mot, maor 't ister nog en wuilie kenne in 't heule laand mit mekaor d'rveur zorrege dat 't nie op doekt. Wuilie, gewoone nhnse, deur te gaon kieke as 't hier of daor ds en de hooge manne van de regeering, die noen-g niks te doen hebbe omdat zuilie zo nodig moste aftreeje deur teuge Boltini te zei- ge, jonge, die flauwekul van die hoge belasting is d'r nie meer bie, waant wuilie wille nie dat jie over de kop gaat. Denkterom dat 't 'n smak maok as zo'n bar groot circus helegaor over de kop gaot, dus mit zien alle overend houwe VOOR AL UW SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 De Soester Sigarenwinkeliersvereniging vergaderde gisteravond onder voorzitter schap van de heer A. Rademaker in res taurant Zonneheuvel. Besloten werd bij wijze van proef vanaf 1 april het slui tingsuur van de zaterdag op 18 uur te brengen. De overige dagen blijft het voorlopig 19 uur. De voorzitter herdacht de overleden se cretaris, de heer A. Brouwer. Diens op volger in zijn zaak werd ook de opvolger in zijn functie. Het tweede damesteam van de handbal vereniging B.D.C. heelt tegen B.H.C. 2 gespeeld. De uitslag was 3-3. In de eerste helft kreeg B.H.C. een 3-0 voorsprong en na de rust scoorde Gea de Beer drie maal. De heren verloren met 3-13 van een team van de vereniging Amersfoort, dat al gauw een 6-0 voorsprong had. De Soes ter doelpunten werden door P. Smeeing en D. van Velsen gemaakt. Het jongens-aspirantenteam eindigde in de zaalcompetitie op de tweede plaats. Diep teleurgesteld zagen ze de koopman aan. O, wat j ammer en wanhopig keek Maartje naar de acht gul-den en dertig centen, die verspreid op de toon bank lagen. „Ik kan je wél helpen aan. een mooi kanarievogeltje," stelde de koopman voor. „Kijk, dat beestje kan heel mooi zin-gen en kost maar zeven gulden vijftig," en hij wees op een klein kooitje waarin een kanarie het hoogste lied zong Wietwiet-wietwiet zijn keeltje trilde ervan. Het leek net of hij verschrikkelijk zijn best deed om voor Gertjan en Maartje een liedje te zingen. „Jij wilt graag met ons mee, hè Pietje?" vleide Maartje, terwijl ze haar vingertjes door de tralies stak. „Zul je dan straiks ook voor tante Neel gaan zingen, dan wordt ze vast weer vrolijk!" Wiet-wiet zong het beestje weer, en omdat hij zo vriendelijk was, besloten ze om hem mee te nemen. Maartje kreeg nog tachtig cent terug en Gertjan droeg het kooitje met het zingende vogeltje naar huis. „Oh, wat zal tante blij zijn, denk je niet Gertjan?" „Misschien is ze Lorre nu gauw vergeten! Dir. H. W. Veiling» Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). GEBOREN: Richard Jan, zoon van J. C. van der Hoeven en G. D. H. Greeven, Vermeerlaan 35 Anna Elisabeth, dochter van J. Rijks en A. Deys, Heide weg 41. Alexandra, dochter van J. J. van der Lugt en E. van Gelder, Zwalu- wenweg 10. Ingrid Elisabeth, dochter van J. P. Pladdet en E. Solleveld. Dalweg 135. Johannes Cornelis, zoon van H. Werkhoven en J. M. Vismale, Nieuweweg 60a. Marlon, dochter van Th. W. J. Knaapen en W. Harskamp, Nieuweweg 34. Esther Monica, dochter van A. J. de Hullu en A J. Koene, Antonie van Leeuwenhoeklaan 207. Ronald George, zoon van W. A. Morris en L. S. Stoney, Korte Brlnkweg 29. Monique Maria Antonia, dochter van G. Wels en A. W. M. Roelofs, Simon Stevinlaan 122. Conny Jacoba, dochter van J. W Kar- woczik en J. A. Kuijer, Kostverlorenweg 1. Petrus Lambertus, zoon van B. G. van den Berg en M. E. Lagerweij, Ossen- damweg 54. Johanna Maria, dochter van R. Schram en M. J. Werkhoven, BijkhJiisstraat 4. Helga, dochter van W. H. Dijkman en L. G. Venhuizen, Kor te Hartweg 5. ONDERTROUWD: Karei Stiphout, Birk- straat 90 en Jette Wedderkopp, Steen hoffstraat 79. Cornelis Hendrikus Manten, Van Weedestraat 57 en Antonia Henriea Waltruda Olthof, Koekoekweg 9. GEHUWD: Johannes Cornelis Brouwer, Soesterbergsestraat 117 en Henrieka Ma ria Paulina Bosch, Groen van Prinste- rerstraat 20. Petrus Johannes van Leeuwen, Koekoekweg 13 en Irene Jose- phrna Maria van Leerdam, Koninginne- laan 25. Hendrik Gerard Kamphorst, Koninginnelaan 65 en Wilhelmina Ver- Woerd, Wieksloterweg W.Z. 19. Theo- dorus Surstedt, Schrikslaan 39 en Astrid Florence Antoinette Sparnaaij, Schriks laan 58. Peter Martinus Kanters, So- phialaan 14 en Apolonia Hendrika Kors, Dorresteinweg 24. Arie Franciscus IJsselstijn, Vlooswijkseweg 1, Leusden en Josephina Geertruida Agatha Cooiman, Bakkersweg l Bernhard Rudolf Keij- ner, Malvahof 13, Tilburg en Angelica Scheffer, Saenredamplantsoen 8. OVERLEDENStephan Diederik Wan- rooij, 88 jaar, echtgenoot van G. Koer- selman, Ir Menkolaan 19. Jean Al- bert van Oest, 61 jaar, echtgenoot van S. Buitenhuis, Schrikslaan 17. in dB «lnMl

Soester Courant | 1965 | | pagina 5