De verloving van prinses Margriet HET OOG GERICHT OP PHILIPSMENSEN Kinderen gewond Korfbalprogramma Jaarvergadering Dierenbescherming VRIJDAG 12 MAART 1965 41e JAARGANG no. 20 SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, 2,40 - per post 2,75 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOEST BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Rudi Liebrechts is een heel goed schaat senrijder, een redelijk wielrenner, die al een paar maal in de Soester wieier- avondvierdaagse meegereden heeft, en een lastige jongen, maar dat is niet zo erg, want jongens met talent zijn meest al lastig Van hen komen de reeds his torische woorden: „In dit land kom je nooit uitgelachen". Wie aan het Staphorst van vandaag denkt komt ook maar moeilijk aan uit lachen toe. Philips heeft bezit genomen van dit dorp waar meerdere mensen vijftig jaar langer blijven leven als de wereld vergaat om dat ze vijftig jaar achter lopen. Philips is radio en Philips is televisie, maar een dominé in deze gemeente gaat rustig door met zijn speeches tegen radio en televisie, die naar zijn mening door de duivel zijn uitgevonden om de mensen naar het verderf te voeren. De Philipsmensen nemen dit echter niet meer en met vele handtekeningen zijn ze bezig deze dominé te bestrijden. Een woordvoerder van deze mensen heeft gezegd: „Wij willen proberen in Stap horst de poorten naar God te openen, want die zitten potdicht". Om deze woorden zou zelfs Rudi Lie brechts niet lachen als hij ze vernam, maar zijn uitdrukking doet het toch nog steeds goed. Daarvoor zorgt onder meer Staphorst waar de mensen nu toch eindelijk wij zer schijnen te worden. KANTMAN van de Paardekamp aan mej. Erna Arends. De heer De Heus beëindigde zijn werkzaamheden in verband met zijn leef- tij d. Het uitvoerig jaarverslag van secretaris C. J. 't Hart gaf bijzonderheden over het wel en wee van de afdeling in het afgelopen jaar. Onder meer werd geme moreerd dat dierenarts Schoenmaker zijn werk voor de afdeling overdroeg aan dierenarts Kaal. De heer 't Hart bracht drs Schoenmaker in zijn verslag dank. Hij dankte ook de heer De Heus. Penningmeesteresse mevr. W. H. van Woerkom-'s Gravendijk noemde ook het afgelopen jaar een gunstig jaar voor de vereniging. Een bedrag van 750,— aan omzetbelasting is kwijtgescholden. Aan giften kwamen 2888— binnen tegen f 1567,in 1963. Vele leden en donateurs hebben vrijwillig hun contributie ver hoogd. Dat leverde een verhoging op van 900,De collecte bracht 400,meer op dan m 1963. Het dierentehuis had een gemiddelde bezetting van 21 honden en 32 katten, terwijl bovendien aan overnachtingen van pensionhonden en pensionkatten de aantallen 1924 en 1286 geboekt werden. Er werden 180 pensionhonden verzorgd en 81 katten. In totaal werden er 22.766 overnachtingen van honden en katten geboekt. Dat is een stijging van 20 vergeleken bij 1963. De vijf belangrijkste uitgaveposten waren: voeding, personeel, brandstof, afschrijving en onderhoud. De voorzitter sprak met voldoening over de belangrijke plaats die het orgaan ..Soester Dierenbelangen" thans inneemt. Het blad wordt in een oplage van 1250 stuks bezorgd. Diverse verenigingen le veren hun bijdragen. Alle leden en dona teurs van de afdeling, de leden van de verenigingen De Soester Vogelvrienden en de Vereniging van Bijenhouders, de 75 grootste begunstigers van „De Paar dekamp" ontvangen het orgaan. In 1964 zijn de paarden Keesje, Witte Jopie, Janus en Jackie in „De Paarde- kamp" gestorven. Het aantal begunsti gers is van 3000 op 3010 gekomen. De door de secretaris gelanceerde „hobby" is een heel bedrijf geworden. Tenslotte werd uitvoerig gesproken over de belangrijke werkzaamheden die dank zij de vorstelijke gift van de twee on bekende dames uitgevoerd konden wor den en nog uitgevoerd zullen worden. Het vierjarig jongetje A. S. is op de Heideweg aangereden door een auto en ernstig gewond naar Zonnegloren en ver volgens naar het Stads- en Akademisch ziekenhuis in Utrecht gebracht. De jon gen stak plotseling de Heideweg over toen de auto van de heer G. v. E. na derde. Deze kon een aanrijding niet voor komen. Het meisje J. de J. werd op de Nieu- weweg aangereden. Zij reed op de fiets in de rienting van de Molenstraat, komende uit de riohting Soest-Zuid. Ze ging plotseling linksaf om de Smitsweg in te rijden en werd aangereden door de auto van de heer W. K. Ze werd licht gewond De auto en de fiets werden licht bescha digd. Het eerste team van de korfbalvereni ging „De Meteoren" speelt zondagmid dag om drie uur een thuiswedstrijd tegen Welgelegen l. Het derde team speelt thuis tegen Zwaluwen 4. En ook een aardige jongen, die heelgoed bi] onze vrolijke prinses past. Hij woont in Schiedam en dat roept bij velen herinneringen op korte of lange termijn aan lekkere drankjes op. Voor de verloofde van de prinses mag dait heus wel want van het genootschap Seliiedanum is hij „tapper". Pieter ls ook sportief, getuige zijn gips- been, maar ook het feit dat hij aan judo doet, voorzitter is van het Leids Studen ten Rally Gezelschap „Bandje klap" en deelneemt aan rally's als bestuurder van zijn volkswagen of als kaartlezer. Vader Van Vollenhoven voelt zich meer zakenman en vogelliefhebber dan patri ciër en zijn volière met honderden vo gels is beroemd. Zijn liefde voor dieren, die zijn vrouw deelt, komt ook tot uiting als bezoeker van de dierentuin Blijdorp, waarvan hij commissaris is. In deze dierentuin heeft hij jonge vossen ondergebracht die hij zelf gevangen heeft. Margriet is de prinses die hoop bracht in de Nederlandse harten bij haar ge boorte in Canada in de donkere oorlogs jaren. Zij is het petekind van de koop vaardij en evenals haar aanstaande echt genoot, bijzonder sportief: zeilen, zwem men, skiën, paardrijden en autorijden. Dc eerste stralende lentedag in het jaar 1965 was een stralende dag voor prinses Margriet en haar verloofde, voor alle leden van het koninklijk huis, en voor het gehele Nederlandse volk. Het was een ouderwetse feestelijke dag O De afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft gisteravond de jaarvergadering in het Oranje Hotel gehouden onder voor zitterschap van de heer P. M. Wijsmul ler, die onder meer de belangrijke me dedeling deed dat dank zij de goed geefsheid van twee dames, die onbe kend wensen te blijven, de ziekenafde ling van het asiel vergroot is, het oud ste houten hondenhuis gemoderniseerd, twee grote hondenkennels met buitenlo pen zijn bijgebouwd en acht kattenken- nels. Een bijzonder hartelijk gemeend applaus vormde de dank van de leden aan deze dames In zijn openingswoord wees de voorzit ter op de goede gang van zaken bij de afdeling. Het aantal leden en donateurs bedraagt thans 925 Het ledental is op nieuw gestegen, evenals het aantal do nateurs en voor een groot deel is dit te danken aan de aktiviteit van de inspec teur. De vooraiter bracht dank aan de heer De Heus, die de leiding van het asiel aan mej. Will Alherts overdroeg en de leiding Eigen foto Soester Courant Een grote deputatie van Leidse studenten was 's avonds de gast van het verloofde paar en waren, zittend op de treden van het bordes getuige van de demonstratie uit Oirschot. Groot was de vreugde van allen toen Prinses Irene en haar Spaanse echtgenoot Carlos zich bij het gezelschap voegde. Geen Soester harmonie en geen Soester drumband was in staat de tocht mee te maken, zodat een geluidswagen voor vrolijke marsmuziek zorgde. Zo gingen de Soester schoolkinderen naar het paleis en het bleven Soester kinderen, ondanks het commentaar van een televisdeman, die met alle geweld Baarnse schoolkinderen wilde zien. Hier en daar vloog een lampion in brand, maar dat verhoogde slechts de pret om dit leuke spontane gebeuren dat veel aantrekkelijker was dan alles wat piekfijn lang tevoren op touw gezet zou zijn. De kinderen trokken langs het bordes nadat ze het Baarnse hek van het paleis binnengegaan waren en toen de eerste jeugdige huidebrengers en kaarsendra gers na de tocht langs het paleis hij Het verloofde paar, innig gelukkig, poseert voor de pers op het kleine bordes aan de achterzijde van het paleis Soestdijk. Eigen ioto Soester Courant Studenten en fotografen Het was leuk voor de kinderen maar ook De verloofden Enige dagbladen lréobcii zich enorm uit gesloofd met het aandragen van be wijsstukken waaruit moet blijken dat Pieter van Vollenhaven uit een „eerbied waardig „patricdërsgeslacht" is, maar prinses Margriet heeft waarschijnlijk bij haar keuze helemaal niet gedacht aan eerbiedwaardige patriciërs, waar mee aangetoond moest worden dat Pie ter toch echt niet zo'n hele gewone jon gen is. De indruk die wij allen van hem gekre gen hebben is echter dat hij dat wel is <"prmdeb llargriet Wat een poosje in de lucht hing Kwam er woensdag dan toch uit, Want Margriet ging zich verloven Wordt Van Vollenhovens bruid. Deze keer geen complicaties Rondom het Soestdijks bordes, Maar gewoon 'n blij jong meisje, Ook al is zij dan prinses. Het was keurig stil gehouden, Al werd ijverig gegist: Persmuskiet noch tee-vee-knaapje Dat de naaim van Pieter wist. De oprechte blijdschap straalde Van 't gelaat der koningin, Daarom waren weinig woorden Reeds genoeg voor de vorstin. Onze zwijgende Marijnen Deed niet meer zo kamer-stug. Kreeg door de verlovingstij ding Plotseling zijn spraak terug. Een echt Hollands tafereeltje, Beatrix keek wel wat pips, Pieter wou gewoon poseren Met zijn been nog in het gips. Pieter gaat eerst afstuderen. Dat is nog eens klare taal: Zelfs geen datum voor de trouwdag Van de prinselijk gemaal. Margriets keuze bleek een goede, Pieter houdt van sport en jazz. Op de dag dat werd verloren Door ons aller D.W.S. JAAP MIJDERWIJK Vreugde van Soester schoolkinderen Het feest van de verloving van prinses Margriet met Pieter van Vollerihoven is vooral voor de Soester kinderen een feest geweest dank zij het Oranje Comité en de Soester politie, die in allerijl een spontane uiting van liefde voor het vorstenhuis en vreugde om deze verlo ving wisten te bewerkstelligen. Een man met een goed geheugen wist dat er heel veel lampions uit vroeger jaren in het gemeentehuis lagen. De scholen werden er van in kennis ge steld dat er een lampionoptocM voor de jeugd naar het paleis zou zijn en uit alle delen van Soest kwamen de kinde ren, vaak vergezeld van hun ouders, naar Braarnhage, waar de Oranje Nassau- v.g.1.o.-school de verzamelplaats was. Daar werden de lampions en de kaarsjes uitgedeeld en de politie zorgde ervoor dat een hele lange maar ordelijke stoet ge reed kwam voor de start. De kaarsjes werden aangestoken, maar weer gedoofd, want stel je voor dat ze opgebrand wa ren tijdens de tocht naar het paleis en slechts vuurloze stompjes zouden zijn binnen de hekken. de Praamgraoht liepen, moesten nog velen het Baarnse hek binnengaan. Tussen de kinderen bevonden zich vele ouders en andere belangstellenden. Hij werd in Zwitserland verpleegd en gaf de wens te kennen naar Nederland te rug te kéren. Dat kon maar er was he laas geen pantalon bijdehand met pij pen die wijd genoeg waren om zijn gips- been door te laten. Geen nood, een da mesrok was wijd genoeg en de verloofde van prinses Margriet reisde in een rok naar het vaderland waar de prinses, de andere leden van het koninklijk huis en het gehele Nederlandse volk op hem wachtte. Er waren er dan ook die helemaal geen plaatje hadden. De anderen stoven met hun buit weg en zelfs Schiphol was voor menig fotograaf het begin van de terugreis diie de buiten landse pers van fotomateriaal moest vooralen. voor de studenten, studiegenoten van de prinses en de heer Van Vollenlhaven. Ze buitelden soms over het gazon en brach ten o.m. een vaikkunciige zevensprong. Het aantal fotografen uit ons land en praktisch alle west-Europese landen izelfs uit Amerika) was zo groot, dat 's middags velen binnen de gestelde tijd geen foto konden maken. Over de hoofden vain collega's probeer de een groot aantal nog een plaatje te schieten. Eigen ioto Soester Courant Op het bordes ziet het verloofde paar 's avonds te 7 uur de zo goed geslaagde lampionoptocht van duizenden Soester schoolkinderen voorbij trekken. Verrassingen Het was een dag vol verrassingen. Eerst het bekend maken van de verloving zonder dat bekend was wie de gelulfldge is die straks de prinses als vrouw krijgt, daarna de toespraken van de koningin, prins Bernihard en de jonge verloofden en de plotselinge komst van Prinses Irene en haar man. Een jaar geleden stonden zij in het middelpunt van de belangstelling en nu hun zuster, schoon zuster en aanstaande zwager, die 's mid dags 'n rijtoer buiten het paleis maakten. Een hele vreemde verrassing was het feit dat de aanstaande man van prinses Mar griet zijn rechtervoet in het gips had. Hij is een sportieve jongeman en ook sportieve jongelui kunnen hun benen breken als ze aan het skiën zijn. Dat overkwam pieter van Vollerihoven en bijna stuurde dit de bekendmaking van ae verloving in de war. Eigen Ioto Soester Courant 's Avonds te pl.m. 10.30 uur gaven twee vendelzwaaiers uit Oirschot, tijdens de aanbieding van bloemen en geschenken, een demonstratie.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1