Bnnxnnsa fior-rai ACTIE ZWARTE ZES de vliegreus Van Gennip Verlovingsringen altijd pxx&W „De Witte Pomp en" O port-agenda TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis In prijs verlaagd Deze zomer een topseizoen voor Speeiale DC-B naar Majorca voor f 565,- naar Egypte Graveren klaar terwijl l' wacht. Dames Fantasie ringen Heren Zegelringen Auto- en Scooterrijschool in jersey en linnen J. Hoppenbrouvvers Kleedlokaal Verkeersexamen Handbalprogramma Mixed Hockey Club Programma van S.E.C. Programma van B.D.C. S.E.C.-Uitboorn Schaaknieuws van f 535,- voor f 325,- Ze zijn weer op ons bureau neergedwar- reld. De prachtig uitgevoerde programma boekjes over goedkope vliegreizen. Van F.I.T. en Centouri, van Sunny Airway en Hotelplan, van Sunliner Holland en Zuid-Europa Stichting, van de Neder landse Reisvereniging en Buhoma van Wagon Lits en Bel Air, van Avia Tours, RA.P.T.I.M., V.V.I. en hoe ze allemaal mogen heten. van 3 tot 7 mm breed, o.a. Tanja, Sonja en glad Ruime keuze TEL. 29 8 2 SOESTERBERCScSTR.2E De Ité, de goedkope vakantievliegreis met alles inbegrepen, heeft een enorme vlucht genomen. De KLM. vervoerde in 1964 rond 36.000 Ité-gangers tegen 26.000 in 1963. Een stijging van 40 Deze passagiers vliegen op de normale lijndiensten. Daarnaast hebben we de charters, en wat op dat gebied gebeurt is welhaast nóg spectaculairder. Martin's Air ChSirter zal deze zomer bij na 500 vluchten maken voor F IT., Cen touri, Hotelplan, V.V.I. (vroeger Airtour Holland), Sunliner Holland, Eurotours Benelux Travel Service en Bungalowpark Corsica. Anderen, waaronder de Neder landse Reisvereniging en Buhoma, char terden reeds vele Friendships hfj Schrei- ner Airways. Schreiner hoopt dit jaar 52.000 passagiers te vervoeren tegen naar schatting 26.000 passagier vorig jaar. Martin's Air Char ter vervoerde er ca. 50.000 in 1964 (hon derdduizend wanneer men elke passagier dubbel rekent voor heen- plus terug vlucht). Egypte is nu goedkoop per chartervliegtuig bereikbaar. We mogen stellen dat F.I.T. momenteel onze grootste „touroperator" is op het gebied van goedkope vakantievluchten. Zij vervoerde vorig jaar 18.000 passagiers (Centouri 14.000), tegen 11.000 in 1963, 800 in 1962 en 4.000 in 1961. Een voor beeld dat goed de enorme groei aan toont van de goedkope vliegreizen. Dit seizoen. We zijn eens naar Eindhoven getrokken, waar de heer A. P F. van Gennip als onze grootste man op het gebied van goedkope vliegreizen zetelt. Fons van Gennip, 33 jaar oud, stamt uit het autobusbedrijf, maar al gauw had hij daar genoeg van - ze vonden hem daar bovendien „te wild" - en zo char terde hij zijn eerste Dakota voor Mal- lorca in 1958. Hij richtte zijn reisbureau F.I.T. n.v. op, waarbij F.I.T staat voor Federatie In ternationaal Toerisme. Behalve zijn prachtige hoofdkantoor te Eindhoven, waar nu 18 mensen werken, heeft hij kantoren in Amsterdam en Den Haag waar totaal vier mensen werkzaam zijn. Bovendien heeft F.I.T. 18 stewardessen m dienst, die in de vakantiebestemmin gen zijn gestationeerd om daar de pas sagiers van de vliegtuigen te halen en naar de hotels te brengen. Wat doet onze grootste man van goed kope vliegreizen nu dit jaar Dat toont het programma van F.I.T., dat er als- volgt uitziet Viermaal per week naar Palma (éénj DC-8 van de KX.M., drie DC-7C vani M.A.C.) Eenmaal per week naar Barcelona (DC-7C van M.A.C) Eenmaal per week naar Genua (Con- vair 340 van M.A.C.) Eenmaal per week naar Verona (DC-7C van M.A.C.) Eenmaal per week van Dubrovnik (VC-7C van M.A.C.) Eenmaal per week naar Korfoe (Con- valr 340 van MAC.) Eenmaal per week naar Athene (DC-7 van Ostermans Air) Eenmaal per 14 dagen naar Cairo (DC-6B van Missr Air). Stunts Fons van Gennip is een man die van „stuntjes" houdt. Zo'n stunt organiseer de hij onlangs met het dagblad De Te legraaf. toen hij met zeven kisten van M A C. bijna 600 mensen in een dag op en neer naar Londen bracht om daar kerstinkopen te gaan doen. Hij zal er niet veel aan verdiend hebben, maar de publiciteit die hij kreeg op de voorpagi na's van dit vermaarde ochtendblad was onbetaalbaar worden voor kleinere toestellen als Friendships, DC-4's en Dakota's en met name Schreiner vindt die DC-8 op Mal- Iorca dan ook helemaal niet leuk. Naar Egypte. De volgende stunt van F.I.T. zijn de goedkope Egypte-reizen. Een volledig verzorgde vliegreis voor zegge en schrij ve 565 gulden. Op 20 maart zal de eerste vlucht gemaakt worden met 'n Cornet straalvliegtuig van de United Arab Air lines. Vervolgens elke veertien dagen met een DC-6B van een dochtermaatschap pij Mlssr Air. Overigens zal het op 20 maart voor het eef-st zijn dait een Co- met van United Arab Airlines op Schip hol neerstrijkt. De kist vertrekt 's mor gens om elf uur. Nu de goedkope vliegreizen naar Cairo van de Omar Khayam organisatie on geveer 100 gulden duurder zijn gewor den, steekt de F.I.T. met zijn prijs bij zonder gunstig af, temeer daar ook nog zes excursies in de prijs zijn inbegrepen. All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw exa men bij te wonen. Steenhoffstraat 25, telefoon 2185, Soest Voor 565,logeert men in het Carlton Hotel midden in de stad. Wil men in het prachtige Nile Hilton-hotel logeren, dan kan dat ook. Het verblijf wordt 345, duurder. F.I.T. kan deze goedkope vlieg reizen maken dank zij medewerking van Philips, die met sluimerende tegoeden die het land niet uitmogen, de verblijf kosten in Egypte betaalt. Het is de bedoeling dat de vluchten naar Egypte het hele jaar door worden gemaakt, elke veertien dagen. De kist In een Caravelle worden de vakantiegangers snel naar de zon gebracht. Wanneer we het programma van F.I.T. voor dit jaar bezien, dan vallen daarin ook een tweetal stunts op. Ten eerste het charteren van een DC-8 straalvlieg tuig voor Mallorca. Op 10 april vertrekt Denx-riecüs een zeer mooie sortering va 63.50 Nieuwe collectie Van Weedestraat 80 Soestdijk de eerste. Zo'n DC-8 kan 144 passagiers meevoeren. Het is waarlijk geen kleinig heid om te zorgen dat iedere week die kist vol zit. Want vliegen moet die kist en als hij leeg blijft, kost dat handen vol geld. Hoewel ook Centouri een DC-8 en een Electra chartert voor Mallorca, heeft de ze organisator hier een interessante voorsprong op zijn concurrenten. De DC-8 vliegt in 1 uur 50 minuten naar Palma, non-stop. De DC-7C doet er ongeveer 3 uur over. Toch kost het de vakantieganger niets extra's om op de DC-8 te boeken. Het enige nadeel van die DC-8 is misschien dat het een nachtvlucht is, terwijl de DC-7C's over dag vüegen. Hoe het zij, die snelle DC-8 naar Mal lorca zal een geweldige aantrekkings kracht vormen voor vele vakantiegan gers. De geweldige capaciteit van deze staalreuzen maakt het niet ondenkbaar dat veel passagiers weggezogen zullen komt op vrijdag uit Cairo aan en blijft in de nacht van vrijdag op zaterdag op Schiphol staan. Miljoenen Zo probeert de heer Van Gennip ieder jaar weer iets origineels te brengen. Voor volgend jaar staat ook een speciaal plan netje op stapel Toch is en blijft Mal lorca nog altijd de beste bestemming voor goedkope vliegtochten. Het Is er goedkoop en doorgaans is er mooi weer. Waarom nog geen goedkope vluchten vanuit Nederland naar de Canarische eilanden worden gemaakt Deze be stemming „staat op de wip" De moeilijk heid is dat men in verband met de af stand uitsluitend een grote kist kan ge bruiken, en dat maakt het risico voor een nieuwe bestemming natuurlijk groot om zo'n kist vol te krijgen. Toch zullen vluchten naar deze echte winterbestem- ming er zeker komen, want ook de Ne derlanders wil steeds verder weg met vakantie. Als dit reisbureau dit jaar 24.000 vlie gende passagiers vervoert, dan is dat een kwart ongeveer van het totaal aantal Nederlanders dat per vliegtuig op va kantie gaat. Vorig jaar al had F.I.T een omzet van bijna 10 miljoen gulden Voor dit jaar sloot de n.v. bij Martin's Air Charter alleen al een contract af ter waarde van 21 miljoen gulden omzet. Het vliegen voor een koopje is nu popu lair en het zal interessant zijn deze ont wikkeling nauwlettend te blijven volgen, vooral nu men ook al voor een ƒ620, naar Amerika kan vliegen, zoals vanaf 25 juni met een D.C-8 van Capitol Air ways vanaf Schophol mogelijk wordt (georganiseerd door een coöperatieve or ganisatie in de levensmiddelensector). Tussen twee haakjes U gaat dit jaar toch zeker óók vliegend op vakantie Voor de aanleg van een korfbalveld met kleedgelegenheid ten behoeve van de ver eniging „De Meteoren" is in 1964 door de raad 64.000,beschikbaar gesteld. Daar dit veld voorlopig niet aangelegd zal worden speelt de vereniging thans op het terrein van B D.C. aan de Henriëtte Blaekweg. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht 20.000, van de 64.000,te bestemmen voor de bouw van een kleedlokaal op dit terrein. In Soest en Soesterberg hebben 519 schoolkinderen het theoretisch gedeelte verkeersexamen gedaan. Slechts 1 kind werd afgewezen. De heren-senioren (tweede team) van de handbalvereniging B.D.C. spelen zondag tegen Olympla in de sporthal te Amers foort. De dames-aspiranten (tweede team) spe len tegen Attila 2. De dames-senioren (eerste team) zijn uitgespeeld. Zij eindigden op de derde plaats van de ranglijst. Voor teams van de Mixed Hockey Club Soest is het volgende programma samen gesteld: Heren 1-Hurley 2, 2 uur. Heren 2-Kampong 7, 11.30 uur. Veteranen: Soest-Be Fair, 2 uur Dames 1-Pinoké, 12.30 uur. Dames 2-Kampong 4, 11 uur. Dames 3-Hilversum 6. 11 uur S.C.ÏÏC 10-Heren 6, 11 uur. Teams van S E C. spelen zondag en za terdag de volgende wedstrijden: Zondag: S.E.C. 3-K.V.V A. 3, 12 uur S.E.C. 4-H.V.C 5, 12 uur. Zaterdag: S.E.C. B-BD.C B. 4.15 uur. Don Bosco B-S.E.C. C. 4.15 uur. Amsvorde a-S.E C. a, 3 uur. H.V.C. i-S.E.C. c, 2 45 uur Pupillen: C.J.V.V. 1-S.E.C. 1, 1.30 uur. S.E.C. 2-K.V.V.A. 5. 1.30 uur. Zaterdag: S E C. B-BD.C. B, 4.15 uur. Scherpenzeel A-B.D.C. C, 2.45 uur C.J.V.V. b-B.D.C b, 1 45 uur. B.D.C. d-H V.C. e, 2.45 uur. B.D.C. c-Scherpenzeel a, 4.15 uur. Pupillen B.D.C. 1-Amsvorde 1, 1.30 uur B.D.C. 3-Aohterveld 1, 1.30 uur. B D.C. 2-AP.W.C. 2, 2.30 uur K.V.V.A. 4-B.D.C 4, 1.30 uur. Zondag: B.D.C. 1-E.MM. 1, 2.30 uur. Barneveld 2-BD.C. 2, 2.30 uur. Zebra's 5-B.D.C. 3, 12 uur. A.P.W.C 5-B.D.C. 5, 2.30 uur. V.V.Z.A. 4-B.D.C. 7, 12 uur. B.D.C. 6-Victoria 10, 12 uur. Ter voorbereiding op de grote strijd te gen leider „Zeist", welke gespeeld zal worden op zondag 21 maart as. aan de Bosstraat, zal S.E.C. 1 zondag a.s., om half drie, thuis spelen tegen de derde klasser Uithoorn. Ondanks de teleurstellende nederlaag tegen Hercules blijft het S.E.C team vechten voor haar kans, aangezien zowel Zeist als Hercules nog een zwaar pro gramma hebben en er beslist punten ver speeld zullen worden. Voor de wedstrijd tegen Uithoorn heeft de S.E.C. elftalcommissie in de opstelling een kleine wijziging aangebracht. Op de linksbuitenplaats zal L. van Berkel zijn kans krijgen. V. d. Broek is ditmaal naar de reserves verwezen. De opstelling van S.E.C. tegen Uithoorn luidt: doel v. Essen; achter Krijt en Hooijer. midden De Rooij, Ruitenberg en j. Brouwer; voor Hanasbei, v. Breukelen. De Bruin, Duyst en v. Berkel. S.E.C. 2 is na het goede 1-1 resultaat van j.1. zondag in de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar vrij. S.E.C. 3 speelt om 12 uur thuis tegen K.V.V.A. 3. In Amersfoort werd destijds met 5-0 gewonnen, maar of het S.E.C team het zondag zo gemakkelijk zal krijgen valt nog te bezien. Het team speelt in de volgende opstel ling: doel v. d. Heuvel: achter Ten Hove en Nuss; midden de Jong, de Vries en Pothoven, voor Lenarduzzi, v. d. Valk, Blanken, Lüschen en Veldhuizen. Reserve J. Bazoer. S.E.C. 4 zal de aanvallen op haar lei dersplaats trachten af te slaan. Op de Bosstraat wordt zondag aangetreden tegen H.V.C. 5 uit Amersfoort. Mocht opnieuw gewonnen worden dan stijgen de kam- pioens- en promotiekansen aanzienlijk. De opstelling van S.E.C. 4 luidt: doel Van Rossum; aohter v. d. Heiden en Baptist, midden v. d. Linden, Servellen en Van Ginkel; voor Roest, Beijor, Baltus, Lage- maat en Kramer. Reserve A. J. van Das- selaar. De 10e en beslissende ronde van de onderlinge competitie heeft voorlopig de volgende resultaten geleverd: Wolfswijk- A. van Dijk 0-1Dontje-C. van Dijk 0-1 Henze- Gaasbeek %-%; Timmer-Huiser %-%: Verkerk-Wamstéker 1-0; v. d Wal-Beuken 1-0; Bervoets-Coevorden sr %-%; Ey-Oudshoorn 1-0. Hedenavond worden de resterende wed strijden gespeeld De uitslagen hebben echter reeds een beslissing gebracht i.v.m de bezetting van de eerste 6 plaatsen De onderstaande 6 personen spelen een dubbele ronde van 10 wedstrijden om het kampioensahap van Soest. De eindstand luidt: Van Zijtveld 371% punt, Samson (361), Timmer (320%), A. van Dijk (300), Huiser (293%) en Gaasbeek (267). Door drukke zakelijke werkzaamheden zal de heer J. Timmer waarschijnlijk niet deelnemen, zodat Henze met 266% punt een bijzonder goede kans maakt. Boven staande rangschikking is, wat betreft de plaatsen 1 en 2 niet definitief, omdat Van Zijtveld en Samson nog een partij te goed hebben. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 12 MAART 1965 As je 't ming vraogt dan mok zeige dat de netuur eergistere best zien best edaon heb. Ongze prinses Mar griet kwam mitter Pie- ter veur de dag en 't was haost lente. Ikke gong ok bie 't peleis kieke, noaor ne- tuurlek nie mit 'n laampion mit 'n kaorsie d'rin, waant dan lache de minse d'r eige blauw. Jong es zo'n gezellige boel daor en zo'n schik toeng Margriet matter Piet naor buute kwam. Hie mit 'n been int gips van het mit die laange latte omlaog sleeje en de prinses alsmaor lache van de schik. Groot geilek en meraokels ring veur me- kaor datter gin prins uut weet Ik wat veur land ehaold is, maor dattet 'n jonge is die doodgewoon Piet heet zoas jie Klaos en Jie Gart. Die man kejje teminste verstaon, waor of nie. Ikke heb niks teuge beronne en graove en zo, waorom zouk, maor ikke heb schik en zo binne d'r zoveul dattie Piet 'n heele gewoone Piet is, gin beron en geen graof en dattóe strakkies net as jie en ikke gaot warreke veur de kos. Hie zal wel 'n paor sente meer hebbe as ikke maor dat hebbe haas alle minse, waant ikke heb nooit niks. 't Was 'n boovestebes daggie veur de prinses en d'r Pieter en veur allegaor die int peleis tuus hoore en veur de deere- tjes en de jochies van de Soesder schoo- le, die miit laampionne liepe en veur ming ok, al hek dan gin zoon die mit 'n prinses gaot trouwe. Ikke heb lekker 'n paor biertjes enome op 't feest van de prinses en van Pieter. Minse, minse, wat smaakte dat bier best. LIESEGANG S 1, 8 mm. KOMPLEET MET KOFFER Automatische film inleg. Motorische terugwikkeling. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED 3urg Grothestraat 45 - Telefoon 3917 Op 19 maart speelt Soest 2 een thuiswed strijd tegen de ongeslagen leider uit haar afdeling De Pion 2. Op 26 maart speelt ook Soest 1 haai laatste thuiswedstrijd tegen het sterke Oud Zuijlen 1 Op Hemelvaartsdag en op de woensdag daarvoor organiseert de schaakclub Soest weer haar jaarlijkse schaaktournooi. In groepen van 4 speelt steeds 1 Soester met 3 vreemde spelers. De deelnemers komen overal vandaan om aan dit tra ditionele tournooi mee te doen. Om aan de grote kosten tegemoet te komen heeft het bestuur een verzoek aan B. en W. van onze gemeente ingediend ter verkrij ging van een bescheiden subsidie. Als nieuw lid is genoteerd de heer Oudshoorn een bekende figuur in Soest, die zich ondanks z'n handicap reeds uit stekend thuisvoelt onder de schakers. Voor de heer Samson was het een glo rieuze week, want hij slaagde erin om binnen de 4 uur de sterke drs H. Elmans aan z'n zegekar te binden, waarmee onze plaatsgenoot oprukte naar de 4e plaats op de Stichts Gooise kampioen schappen. Stand: 1 T. de Ruiter 3 pt. 2. G. Ver- holt (3). 3. Drs Elmans (2%). 4 C Samson (2). 5. H. Hamers (1). 6. U. J. Nolten (1). 7. Drs Dekker 8. A. A. Caljé ((0). j

Soester Courant | 1965 | | pagina 5