Van rose-Rooms naar Rooms-rood FaTalSüJa9t van WfSESZik PHILIPS KOELKASTEN KWAK In prijs verlaagd SCHOENEN vanaf f 18.90 FRANS BOSMAN WASAUTOMATEN D. ENGEL TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis GARAGE STAM Nog even Dames Kapkunst Nieuborg Crisis, cabaret, onsportiviteit en andere hinder f 369, 449, 499,— 699,- f 799.- Klein van buiten, ruim van binnen 130 L. tafelmodel f 339, 145 L. tafelmodel 170 L. kastmodel 200 L. kastmodel 275 L. kastmodel 365 L. kastmodel Philips service van 535,- voor 325,- Grote sortering met open hiel. 02955-3367 Programma van S.E.C. UW SUCCES IS OIVZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool De bedreiging Geslaagd Bond ouden van dagen Geslaagd Verkoop van grond GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD Zilver Tetra Instuif-junior Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze monturen Hockeyprogramma Competitiestanden voetbal v.v.z. Renault dealer Hinderwet Handbalprogramma Tot 1 april Zeepost Het grote nieuws van de afgelopen week was ongetwijfeld de bekendmaking van de benoeming van oud-iminiister mr J. M. L. Th. Cals tot formateur. Daarmee is de kans op herstel van een rooms- rode coalitie sterk gestegen. Mogelijk zal ook de A.R. zich bij deze door een deel van de K.V.P. en het over grote deel der RK. pers en kiezers steeds geambieerde combinatie willen aansluiten. Het was reeds jaren duidelijk dat de kloof tussen de V.V.D. enerzijds en de K.V.P. en de A.R. anderzijds te groot was om tot een eensgezind beleid te kunnen komen. De tegenstellingen ble ven waarachtig niet beperkt tot het te levisie- en omroepbestel, al Is het ty pisch Nederland dat pas dit punt de breuk vrijwel onherstelbaar maakte. Dat de katholieken met de socialisten over dit punt gemakkelijk overeenstem ming kunnen bereiken, ligt voor de hand. Maar daarmee is men er zeker niet. ELECTRO-TECHN. INSTALLATIE-BUR. RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51c - Telefoon 2379 Prof. Vondeling c.s. zullen voor een eventuele deelneming aan een nieuw kabinet een hoge prijs vragen. Er be staat zeif hier en daar bezorgdheid dat de belastingverlaging in gevaar komt, maar dit zal ons toch wel erg verbazen, aangezien dit juist een essentieel punt voor de gehele K.V.P.-fractie is geweest. Maar de P v. d. A. heeft meer politie ke noten op haar zang. Men denke slechts aan de prijsbeheersing op grond en huizen, speculatiebelasting, geen „uit verkoop" van staatsbezit e.d. Over deze punten, die door de socialisten steeds met overtuiging zijn verdedigd, zal over eenstemming moeten worden bereikt, al vorens men met elkaar in zee gaat. Hoger rekenwerk. Deskundigen van de Europese Economi sche Gemeenschap hebben Nederland aangeraden nog minstens 30.000 buiten landse arbeider te werven. Ons land zou LIESEGANG S 1, 8 mm, KOMPLEET MET KOFFER Automatische filminleg. Motorische terugwikkeling. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 volgens hun berekening er dit jaar min stens 10.000 nodig hebben en aan gezien men er rekening mee moet hou den. dat minsten 2/3 van de buiten landers het in den vreemde niet uit houdt, is het getal 30.000 gerechtvaar digd. Aldus de berekeningen van de E.E.G.-deskundigen. Maar ook het ministerie van sociale za ken is aan het rekenen geslagen. En dit kwam tot een geheel andere con clusie. Het verloop van buitenlandse ar beidskrachten zou helemaal niet zo groot zijn en zeker niet meer dan de helft be dragen. In enkele steden stelde men ook een onderzoek in en hier kwam men tot eenzelfde conclusie als bij het ministerie. Vraag wie heeft nu gelijk, Den Haag of Brussel Een belangrijke vraag, want als men die goed kan beantwoorden, zou men vele Nederlandse werkgevers overbodige uitgaven en duizenden vreem delingen veel menselijke misère kunnen besparen. Lurelei. De Vara heeft de leider van het Lurelei- cabaret geen toestmming gegeven op het televisiescherm te verschijnen, indien be paalde teksten niet zouden worden ge schrapt. De heer Guus Vleugel, die de teksten verzorgt en die men - o ironie - reeds kende als medewerker van een dagblad dat juist altijd tegen programma's als die van dit cabaret fulmineert, heeft de eis van de Vara niet willen inwilligen. Derhalve het Lurelei-cabaret kwam niet op de televisie. De Vara heeft hiermee een verstandig besluit genomen. Er zijn in het verleden al meer satirische programma's op ons scherm verschenen, waarover moeilijkhe den ontstonden. Nu hebben sommige mensen lange te nen en wanneer bijvoorbeeld cabaretier Kan of Sonneveld daar eens stevig op gaan staan, moeten we niet direct ,,au" roepen. Maar het is ook waar dat minder grote cabaretiers zich, wanneer er deining over hun programma's ontstaat, altijd veront schuldigen met te zeggen dat de mees te mensen bekrompen zijn en niet dur ven te kijken in de spiegel, die hun wordt voorgehouden. Op die wijze tracht men het publiek te intimideren, want niemand wil graag voor bekrompen door gaan en uit angst om hiervoor door te gaan is men geneigd dan veel over zijn kant te laten gaan. Vleugels' grapjasserij over de homofilie kunnen we best missen. Dat is tenslotte een zeer tragisch probleem en het geeft geen pas om de mensen aan deze afwij king lijdende, belachelijk te maken, noch de mensen, die tegen dit vraagstuk een sterke weerstand hebben. Het is ook echt een onderwerp, waar de goede caberetier buiten kan. Geluidshinder grote plaag. Minder geluidshinder gaat voor aardgas, zo heeft ir P. A. de Lange van de tech nische physische dienst T.N.O. te Delft deze week nog eens uitdrukkelijk ver klaard. Men kan hem geen ongelijk ge ven. Met kolen of olie krijgt men tenslot te de huiskamer ook warm, maar de ge luidshinder vormt een van de grootste plagen van onze tijd, waarover in het Koninginnelaan 76 - Telef 4145 Diverse hakhoogten en kleuren Contant zegels. Eigen reparatie-inrichting bijzonder de tienduizenden flatbewoners in ons land mee kunnen praten. De phychische frustratie, die de geluids hinder met zich meebrengt, is stellig een vraagstuk, waarover wij in Nederland jarenlang onvoldoende oog hebben gehad. Duizenden naoorlogse woningen voldoen zelfs niet aan de minimale akoestische eisen en het is nu feitelijk al te laat daarin nog verandering te brengen Ernstiger is dat de woningen, die mo menteel gebouwd worden, ook ternau wernood aan deze eisen voldoen. Het wordt hoog tijd dat de overheid de de finitieve norm van geluidswering in wo ningen bindend voorschrijft. Het lijkt ons straks tot de eerste taken van de nieuwe regering te behoren Onsportiviteit. Voor de Nederlandse huisvrouwen is de woensdagavond momenteel een bezoeking, want manlief is niet te spreken en heeft zelfs nauwelijks tijd zijn kop koffie leeg te drinken. Want Koning Voetbal regeert onverbiddellijk en wekelijks vergast de televisie ons op spectaculaire voetbalwed strijden uit binnen- en buitenland. En de grote wedstrijden (halve finales en eind strijd voor de Europacup) moeten nog komen De nederlaag van D.W.S. tegen het Hon gaarse Vasas zal de meeste Nederlanders meer verdroten hebben dan de mislukte formatiepogingen van drs Schmelzer. (Zo zijn we). In elk geval zijn de Amster dammers na een overwegend sportieve strijd ten onder gegeaan en dait stemt in elk geval nog tot voldoening. Maar wat er bijvoorbeeld de afgelopen zondag op vele Nederlandse sportvelden gebeurde stemt tot grote bezorgdheid. Ettelijke spelers werden ernstig gewond, scheidsrechters moesten onder politiebe scherming het veld verlaten enz. Met sport heeft dit alles ruieits meer te maken. Merkwaardigerwijs kregen in ve le gevallen de scheidsrechters dan nog de schuld. Termen als „zwakke leiding" en „gebrek aan overwicht" vielen her haaldelijk. Arbiters zijn echter ook men sen. Men zou er zelf eens moeten staan. De K.N.V.B. mag er nog wel eens over denken hoe zij de onsportiviteit op onze velden denkt te kunnen bestrijden. Des noods gaat men spelers voor een heel seizoen schorsen en verbiedt men de ver eniging hun iets uit te betalen. In eik geval, rigoureuze maatregelen zijn hier op zijn. plaats. voor het nieuwste in A.E.G. - Siemens - Philips - Candy Erres - Unilux - Miele - Siwa. Inlichtingen - verkoop - service Inruil. Soesterbergsestraat 20A - Soest S.E.C. 1-Zeist 1, 2 30 uur. S.E.C. 4-V.V.Z.A. 3, 2 uur. Victoria A-S.E.C. A, 4 uur. S.E.C. C-Amsvorde C, 4 uur S.E.C. a-Quick a, 2.45 uur. S.E.C. b-K.V.V.A. b. 4.15 uur. Pupillen: S.E.C. 1-B.D.C. 1, 1.30 uur. H.V.C. 6-S.E.C. 2. 1.30 uur. OPSTELLINGEN S.E.C. 1-Zeist 1. Doel Van Essen; ach ter Krijt en A Hooijer: midden De Rooij, Van Breukelen en J. Brouwer: voor Ha- nasbei, Van Breukelen, De Bruin, Duijst en Dettmer. Reserves v. d. Broek, D. Hooijer en E. Brouwer. S.E.C 4-V.V.Z.A 3. Doel Van Rossum; achter Beijer en Baptist, midden Van der Linden, Servellen en Van Ginkel; voor Van der Heijden, Roest, Baltus, Lagemaat en Kramer. Reserve Wester- veld. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Donderdag 25 maart, te 8 uur, houdt de afdeling Eemland van het Veteranen Legioen Nederland weer een bijeenkomst jn Hotel Van den Brink, Soesterbergse straat. Dit is de derde avond, waarop zal wor den gesproken over het communisme. De heer C. Klaui zal op deze avond voor de tweede maal een inleiding houden over „De bedreiging". Voor het rijbewijs B E. slaagden de on derstaande dames 'en heren: C. H. van Brummelen, J. van den Berg, P E. van den Berg-Kaats, J. E. Bouihuis, P. C. M Blanken-de Jong, A. C. Evelaar-Tröwin, A. W. van Egdom, W. A. van Esch, T. R van der Gaast, M. J, Gulikers, A. Herbert, G. H. W. Kok, C. Koster, M. R. M. van der Lugt, G. M. van de Pas-Belt, A. van Rouwendaal. H Rijkaart, H J. S. Roe- lofsen-Foeken, T Strous, P. A. van Scharrenburg-van der Schans, G. A. J Schoemaker, T. M. Tintin, R. Tak, G. te Velde, W. A. M. Wantenaar, D. Loo'ïwizen, A. M. A. Meerts-Vijverberg, P. R. M. Nolson, H, M. M. Rademaker, A. A. M. van der Weyden, H. J. Gonzales-Dulfer, J. M. van Mil-Le Noble en G. L. Wil denburg. Zij werden opgeleid door auto- en scoo ter-rijschool D. Engel, Bosstraat 5. Op zaterdag 3 april, 's middags te 2 uur, houdt de afd. Soest van de Algemene Eond van Ouden van dagen haar jaar vergadering in gebouw Eltheto. Naast verslagen van secretaris en pen ningmeester en bespreking van een te houden butocht zal aan deze vergadering een feestelijk tintje worden gegeven door muziek en voordracht. SPflRRZfiHM SOEPEL SCHOON SNEL SOESTERBERGSESTRAAT19 TEL :2945 SOEST Voor het examen ter verkrijging van het rijkscertüicaat van bekwaamheid als ra- dio-offioier 2e klasse slaagde onze plaats genoot de heer D. C. Troost. De gemeente zal aan de heer C. 'G. de Bruin 45 m2 grond verkopen welke ge legen is bij de Sohoutenkampweg. De grond kost 450, Aan de heer A. Donselaar wordt 50 m2 grond verkocht voor 500,Ook deze is gelegen bij de Sohoutenkampweg. Abonné's, die het abonnementsgeld voor het 2e kwartaal 1965 van ons blad (f2,40 voor Soest en Soester- berg en f2.75 voor andere gemeen ten) wensen te gireren, verzoeken wij beleefd dit nu te doen met ver melding van 2e kwartaal 1965, Ter voorkoming van veelvuldig voorkomende dubbele betalingen (per giro of bank en aan incas seerder) wordt men verzocht na 1 april geen overschrijving meer te doen doch aan Incasseerder te be talen. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT. Restaurant Zonneheuvel is gesloten en zal over een maand heropend worden als ohinees-indisch restaurant. Vele ver enigingen moesten daarom naar een an dere vergaderzaal uitkijken en door de vereniging „Zilver Tetra" is Oranjehof aan de Prins Bernhardlaan gekozen. Daar is de eerste bijeenkomst gehouden. Deze zou worden verzorgd door de heer J. v. d. Bosch te Delft met een causerie die handelt over het houden van een aquarium van de beginbak tot de bak met het bondsdiploma. De heer v. d. Bosch was echter door ziekte verhin derd. Het bestuur had de hand kunnen leggen op „Kleurig Palet", de nieuwste band lezing van de bond, waarmee aan de hand van dia's de topbakken uit het land besproken werden. De afbeeldingen zijn gemaakt tijdens de landelijke huiskeu ring welke het vorig jaar gehouden is. Bij het begin van de vergadering ver welkomde voorzitter K. Zeldenrust drie nieuwe leden. Gisteren konden de leden van de Instuif- junior niet bijeenkomen in het St. Jo- sephgebouw omdat de zaal niet beschik baar was. Op donderdag 25 maart wordt een halfvastenavond geboden. The Roc king Gerosa's zullen spelen. Op 1 april is er een gewone speelavond er. op 8 april wordt er gediscussieerd. Op woensdag 21 april een gewone bijeen komst en op 29 april is er een laat paas- bal en een vroeg oranjebal. Leverancier van alle ziekenfondsen Ga NaanSPUKER TEL.2982 50E5TERBERG5E5TR.2 6 Gooi 6-Heren 2 12 uur. Gooi 2-Dames 1 10.30 uur. Veteranen: Hilversum-Soest 12 uur. Randwij'k-Dames 2 12,30 uur. Soest 4-Hilversum 10 11 uur. Soest 5-SChaerweij<ie 8 11 uur. Dames 3-Voordaan 4 11 uur. Zeist 17 23 Kampong 17 25 Hercules 17 22 's-Gravel and 17 24 S.E.C. 17 20 P.V.C. 16 22 C.DJN. 18 20 E.M.M. 17 21 Holland 16 19 Amersf. Boys 17 20 Saestum 17 18 Naarden 16 17 Veenendaal 17 17 Hoogland 17 16 Victoria 18 17 B.D.C. 17 16 Vriendensch. 17 16 Veense Boys 16 14 L.V.V. 17 15 Actif 17 10 V.V.IJ. 17 12 R.K.B.V.V. 17 8 J.S.V. 17 7 Brlülioven 17 7 Hees S.V.M. Boys L. Vuursche Nij enrodes PU.E.M Hertiha Radiostad Karboys Avance 14 27 12 20 17 2» 16 16 15 14 15 13 12 12 15 11 15 7 12 5 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 19 MAART 1965 As jc 't ming vraogt dan mok zeige dak d'r nie zoveul schik in heb dak Knelis bin. Ikke was veul liever Lou de Paolïngboer, die goed gek is, maor die 't toch miaor ver siert. Lou zeit iikke bin god en toenig zien zoon -naor school gong en dse juffrouw vroeg wattie veur 'n jonge was zee die glashard ikke bin de zoon van god. As ikke zou zeige ikke bin god dan kwam ik meteen in Den Dolder terech en as Kneliao zou zeige. Knelis, ming man 'is god, dan kwam ze ming gouw achteran. Lou nie, die is god en die blief god en hie het nog engeie ok. Dat hinne van die hopsefieje die d'r eige poortengeie noeme Da zou wat veur ming weeze Knel'is as god mit 'n stelletje poortengeie. Lou verkooh paoling maor da gong nie zo bes en hie doch, je ken veul beeter god weeze en dat dee die toenig maor. Halleve gaore deeres wiere poortengeie en noeng is d'r 'n heule troep poort engeie. D'r binne al heul wat minse die zeige dat Lou god is en die zien ze netuurlek ok vliege. Ik heb us mit zo'n kérel zitte praote en ikke snapte d'r gin lor van wattde allegaor zat uut te kraome. Jie bin goed gek zee ikke. Nee zee die, waant ikke weet wat Lou wil en jie nie. O nee, zee ikke. Lao me nie laohe. Lou is -te hroerd om te warreke en die houdit van 'n meraokels best leeve en noeng gaotie in 't zuuje woone om ok 'n bietje bie de Pruusse te piejeniere. Ikke nie weete wat Lou wil. En wat denkie van die poort engeie. Ikke gao ok prebeere god te worre en Kneliao mot dat van die poortengeie maor goed vinde. Je mottie dinge breed zien en ajje god bin dan kejje je nie an jan en alleman stoore. Waor of nie? Renault R 8 van f 5595,af Renanlt Dauphine van f 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekpleln 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Het college van B. en W. heeft de raad verzocht ontheffing van de verbodsbepa ling in de Hinderwet te verlenen voor het oprichten van een benzine-installatie op het perceel Amersfoortsestraat 20 te Soesterberg, waar „Het Kontakt der Kon tinenten" 'gevestigd is. De installatie komt aan de achterzijde van het gebouw en zal dienen voor eigen gebruik. Eveneens is ontheffing gevraagd voor het uitbreiden van een bestaande gasolie-in- stailatje met een benzine-installatie op het perceel Birkstraat 143. Dames-aspiranten: B.D.C.-Oranje 12 uur Heren-junioren: B.D.C. 1-Atilla 2 1 uur Dames-senioren: AtWeta 2-B.D.C. 1 11 u. Dames-junioren: B.S.V.-B.D.C. 1 11.30 u. Heren-senioren: S.S.V.U. 2-B.D.C. 1 11.15 uur. Heren-senioren: Laren 3-B.D.C. 2 1 uur Dames-aspiranten: Amersfoort-B.D.C. 2 12 uur. de natuurlijkste PERMANENT-WAVE voor f 12,50 Met grafcis creambehandeling. NIEUWE WEG 100 Bij station Soest-Zuid - Telefoon 4026 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „C-ap San Lorenzo" 21 inaart. Australië: ms „Seven Seas" 23 maart. Brazilië: ms „Cap San Lorenzo" 21 maart en ms „Eemland" 23 maart. Canada: ms „Carradia" 22 maart en ms „Alar" 24 maart. Chili: ms „Woims" 21 maart en ms „Aahilles" 24 maart Indtonesië: ms „Meinam" 21 maart. Kenya, Oeganda en Tanganjika: ms „Je- an Laborde" 21 maart en ms „Yang- Tsé" 24 maart. Ned. Antillen: ms „Oranje-Nassau" 24 maart. Nïeuw-Zeeland: ms „Atfheiiian" 22 maart en ms „Seven Seas" 23 maart. Suriname: ms „Helga Witt" 24 maart. Verenigde Staten vain Amerika: ss „Mor- macvega" 22 maart en ms „Alar" 24 maart. Z.-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika: ms „Windsor Castle" 21 maart en ss „Aver- dijk" 24 maart. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5