F DERDE BLAD AARDGAS enmore erko ing OVERHEMDEN D00RSMEREN Klaar terwijl U wacht GARAGE BOSBOOM Voor al uw rijbewijzen „VAN BUUREN" WASSERIJ GELR9A EDE De avonturen van Gertjan en Maartje. Een „riks" voor een onderschrift VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn* DE WITTE POMPEN aardolieprodukten SOESTERBERG 1 Gemeenteraadsvergadering G. v. d. POL N.V. J. Hoppenbrouwers Vanaf f 135, Inkoop en Verkoop ES. DOBBEX BEVEROL SMEERSTATÏON Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS E. v. d. B. van Huis van Bewa ring naar Zon en Schild S.E.C.-Zeist Ned. Vrouwen Electr. Ver. Medische dienst K.V.O.-nieuws Dorpshuis Oranje-vereniging VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 19 MAART 1965 De raad onzer gemeente komt in open bare zitting bijeen op woensdag 24 ma&rt te 19.30 uur. De navolgende agenda komit in behande ling: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen gehouden op 9 en 16 december 1964. 2. Ingekomen stukken. a. Besluit van de voorzitter van. het cen traal stembureau ter benoeming van de heer A. J. Baikom tot lid van de raad dezer gemeente, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen, t. Mededeling van de voorzitter van het centraal stembureau dat de heer A. J. van Balkom de benoeming tot lid van de raad dezer gemeente niet heeft aange nomen, met voorstel deze mededeling voor kennisgeving aan te nemen. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Steenhoffstraat 63 Tel. 2432, b.g.g. 4332 - Soest Aanleg van Gas en Waterleiding Sanitair Gasgestookte centr. verwarming Gashaarden - Fornuizen K Het beste in kwaliteit en pasvorm moderne pasteltinten 2 mouwlengten 15.90 - 19.75 - 22.50 Van Weedestraat 80 Soestdijk c. Besluit van de voorzitter van het cen traal stembureau ter benoeming van de heer A. J. van Vloten tot lid van de raad dezer gemeente, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen, d Mededeling van de voorzitter van het centraal stembureau dat de heer A. J. van Vloten de benoeming tot lid van de raad dezer gemeente heeft aangenomen met voorstel deze mededeling voor ken nisgeving aan te nemen. e. Besluit van de voorzitter van het cen traal stembureau ter benoeming van de heer G H. Oldenboom tot lid van de raad dezer gemeente, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. f. Mededeling van de voorzitter van het centraal stembureau dat de heer G. H. Oldenboom de benoeming tot lid van de raad dezer gemeente h$eft aangenomen, met voorstel deze mededeling voor ken nisgeving aan te nemen. g. Koninklijk besluit van 3 februari 1965, r.r. 24, waarbij het door de raad ingestel de beroep tegen het besluit van gedepu teerde staten van Utrecht, waarbij aan het partieel uitbreidingsplan, regelende de bestemming van het aan de Konin- ginnelaan en Eikenhorstweg gelegen per ceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7621, goedkeuring is ont houden, ongegrond is verklaard, met voorstel dit KB voor kennisgeving aan te nemen. m van de moderne v.WEEDESTRRRT 40 TEL:4361 SOESTDJK h. Schrijven d.d. 8 maart 1965 van de bewoners van de Korte Brinkweg inzake de rooiing van de langs deze weg staan de eikenbomen, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. 1. Schrijven van de heer G. H. Nieman met voorstel dit schrijven te beantwoor den conform het eveneens ter inzage gelegde concept. j. Schrijven d.d. 16 februari 1965 van G. J. van Beek, Smitsweg 19 te Soest, in zake de aanwezigheid van een werkplaats op een aan de Smitsweg gelegen terrein, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. k. Schijven d.d. 15 februari 1965 van B. Huisman, Van Maarenstraat 11 te Soes- terberg, inzake de riolering van de Van Maarenstraat, met voorstel te berichten conform het eveneens ter inzage gelegde schrijven van de direkteur van gemeen te werken van 3 maart 1965. 3. Voorstel tot vaststelling van het uit breidingsplan voor gronden kadastraal bekend sectie E, nr. 3038 c.a. gelegen in Soesterberg. 4. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschafffing van meubilair t.b.v. de Insingerschool voor g.l.o. b. het bestuur van de vereniging voor Chr. onderwijs te Soesterberg voor de aanschaf van een schoolbord en een klassebureau t.b.v. de Ohr. school voor gl.o. aan de Generaal Winkelmanstraat; c. het R.K. schoolbestuur Soestdijk voor diverse aanschaffingen en aanbrengingen van 4 nieuwe urinoirs t.b.v. de Maria- school voor g.l.o. d. het R.K. schoolbestuur Soest voor de beschikbaarstelling van een noodlokaal t.b.v. de R.K. school voor ulo.: e. het R.K. schoolbestuur te Soestdijk voor de invoering van een nieuwe me thode voor het vak aardrijkskunde ten behoeve van de St. Theresiaschool voor g.l.o.: f. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanbrengen van enige voorzieningen ten behoeve van de De Savornin Loh- manschool voor g.l o. aan de Driehoeks- weg: er.uccis °9ce:ls e;gS- van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR g. het bestuur van de Stichting Engen- daalsehool te Bilthoven voor enige aan schaffingen ten behoeve van de van der Huchtschool voor u.l.o. aan de Paulus Potterlaan. 5. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare kleuterschool aan de Albert Cuyplaan. 6. Voorstel tot het besohakbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een toga voor de ambtenaar van de bur gerlijke stand. 7. Voorstel tot aankoop van grond, gele gen aan/nabij a. de Birkstraat van S. Boersma: b. de Birkstraat van mevr. J. Wit/tenberg- van Duinkerken, c. de Hartweg van H. G. Hilhorst; d. de Soesterbergsestraat van L. J. F van den Brink: e. de Birkstraat van de N V. Maatschap pij tot Exploitatie van onroerend goed „De Schans" te Rotterdam: 1. de Birkstraat van H. van den Duine: g. het Nassauplanitsoen van Drukkerij Smlit; h. aan de Prins Bernhardlaan van het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest; i. de Molenstraat van M. de Wolf; j. de Birkstraat van J. J. van Selm, k. de Hartweg van C. van den Broek Dzn; 1. de Soesterbergsestraait van de N.V. P U.E.M.; m. de Beukenlaan van N. Kuyer; n. de Laanstraat vain H. A. Schothorst, o. de Smitsweg van P. de Beer; p. de Birkstraat van de Gebr. van Es; q. de Soesterbergsestraat van mej. A. Th. van Wijngaard; r. de Nieuweweg van P. de Bruin Czn; s. de Nieuweweg van G. van den Berg; t. de Nieuweweg van A. R. A. Keunen. 8. Voorstel tot het besohikbaarstellen van een krediet voor .de uitbreiding van de brandweergara'ge te Soesterberg. 9. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het uitbreiden van een benzine-instal- latïe op het perceel Van Weedestraat 84 door Shell Nederland Verkoop Maat schappij N.V. te 's-Gravenhage; b. het oprichten van een benaine-instal- latie op het perceel Amersfoortsestraat 20 door „Kontakt der Kontinenten"; c. het uitbreiden van een bestaande gas- olie-installatie met een benzine-installa- tie op het perceel Birkstraat 143 door „Cebeco" te Rotterdam. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend extra krediet aan de Oranje Vererfiginig Soesterberg, voor de viering van Koninginnedag en de Be vrijdingsdag 1965. KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan v. OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AM ERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 11 Voorstel om een beschikbaar krediet voor het plaatsen van een kleedlokaal op het korfbalveld aan de Birkstraat te bestemmen voor de bouw van een nieuw kleedlokaal op het handbalveld aan de Henriëtte Blaekweg. 12. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden de heren A. J. van Vloten en G. H. Oldenboom. 13. Voorstel tot verpachting van grond aan P. K. van Rossenberg en N. Kuijer. 14 Voorstel tot intrekking van het be sluit d.d. 21 maart 1962 inzake de uitgifte van grond in erfpaeht aan Shell Neder land Verkoopmaatschappij N.V. en het aangaan van een ruiling van grond, ge legen nabij de Soesterbergsestraat met J. Jurriëns. 15. Voorstel tot wijziging van de taak van de Gemeentelijke Geneeskundige Zorg. 16. Voorstel tot verkoop van grond gele gen: a. nabij de SChouitenfcaimpweg aan A Donselaar b. nabij de Schoutenkampweg aan C G. de Bruin. 17. Voorstel tot ruiling van grond gele gen nabij de spoorlijn Den Dolder-Baarn met H. van Asoh; 18. Voorstel tot het inbrengen van gron den in het grondbedrijf. 19. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 20. Voorstel tot benoeming van enige le den in de verschillende commissies. Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeeL Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL 3256 21. Voorstel tot wijziging der gemeen tebegroting en van de begroting van het bedrijf gemeentewerken voor 1965. 22. Voorstel tot aankoop van de Stad houderslaan. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van enige voorzieningen aan het restaurant bij het Soester Natuurbad. 24 Voorstel tot het besehikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van een noodschoot ten behoeve van het openbaar lager onderwijs aan de Molenstraat. naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd. EéN RIJLES (60 min.) M IA EéN THEORIELES (120 min) Nadat E. v. d. Been bekend drinker en vechtersbaas, dinsdagmiddag een ruit van het politiebureau ingooide, werd hij in een cel gestopt en later op de dag naar het Huis van Bewaring in Utrecht overgebracht op last van de officier van justitie. Woensdag is 'hij in Zon en Schild opgenomen. Reeds aan het begin van de week had de Soester politie getracht v. d. B. in de Lichtenberg te doen opnemen maar dat was niet gelukt „omdat er geen bed vrij was". De waslijst van wandaden waarmee v d. B. de politie heel wat werk bezorgde is niet gering. Hij vocht graag en veel in café's, gooide enige tijd geleden op de Van Weedestraat een winkelruit in en viel de politie steeds lastig omdat hij dacht dat deze sterke arm sterk genoeg was om hem aan een huis te helpen. Hij woonde tijdelijk met zijn vrouw bij zijn moeder in, maar 's nachts moest de echtgenote maar zien waar ze onder dak kreeg. Zij heeft vele malen in het politiebureau geslapen en is thans in een inrichting. Twee weken geleden liep v. d. B. een hersenschudding op toen hij in Zeist aan het vechten geslagen was en hij heeft ook een gebroken pols. Enige tijd geleden liep hij bij een vechtpartij ern stig oogletsel op. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Zondag as. zal aan de Bosstraat beslist worden of S.E.C. in deze competitie nog een rol zal blijven spelen. Gespeeld wordit tegen de leider Zeist, die met 3 punten voorsprong op S.E.C. de leiding heeft. Bij eventuele winst van S.E.C. op het sterke Zeist-team wordt de aohterstand teruggebracht tot slechts één punt. Zeist zal ook in de daarna nog resterende wed strijden beslist enkele punten verspelen, waarbij speciaal gedacht wordit aan de nog te spelen wedstrijden tegen C.D.N. en Saestum. Verder staan voor Zeist nog wedstrijden op het programma tegen Holland en J.S.V. S.E.C. is tegen de laatste weken in vorm verkerende Zeistploeg beslist niet kansloos, maar zal tegen de beter geworden Zeistdefensie toch maar weinig kajis tot scoren krijgen. Uit won S.E.C. van Zeist verrassend met 2-0. Na deze nederlaag van Zeist tegen de Groen-Witten bleven de leiders ongesla gen en wisten in het Utrechtse Stadion uit de wedstrijd tegen Hercules zelfs een 2-2 gelijkspel te slepen. Ook Hercules krijgt het zondag moei lijk in de uitwedstrijd tegen C.D.N. De „Kijk Gertjan eerst komt er een man, die het programma voor gaart lezen, het j staat bij nummer één, zie je wel". Met een zware stem las Pit hert uitgebreide programma voor, terwijl hij telkens luid met de bel zwaaide. Oh, wat een lawaai maakte 'die Pit toch, de kinderen juichten om zijn gekke buitelingen. Hij ging op zijn hoofd staan, duikelde over de kop, en kroop tussen de joelende mensen. Ook tante vond 't kostelijk zodat ze helemaal vergat, dat er nog mensen zaten. „Hop PitHup! Laat eens zien wat je kanj oalde tante hard en door dringend. „Hela.... daar komen de mu zikanten....!" riep Gertjan. „Oh, ja Maartje trappelde van ongeduld. „Wat een leuke kereltjes zijn dat, wat zien ze er koddig uit, hè tante!" Jw onderschrift, vermeld op een briefkaart, dient 's maandags voor 9 uur, of met de le postbestelling in ons bezit te zijn. Driebergenaren zijn thuis moeilijk te ver slaan, zodat ook ihier een verrassing nie uitgesloten is. S.E.C. zal haar laatste kans op de titel zondag stellig met enthousiasme verde digen in de hoop iets fortuinlijker te zijn dan in de wedstrijd tegen Hercules, die onverdiend met 1-0 werd verloren. Een jp*ote publieke belangstelling kan zondag op de Bosstraat verwacht worden, aangezien leider Zeist door enkele hon derden supporters vergezeld zal worden. vat) SERVIES - GLAS - BESTEK, STOELEN, TAFELS enz. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVEES, GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Een flinke groep dames, leden van de N.V.E.V. afd. „EemlancT, gingen dinsdag naar de P U.E.M. in Utrecht. Mevr. v. d. Berg, kooklerares was gast vrouw en de leden kregen van haar tal loze heerlijke Paasrecepten gedemon streerd. Vooral het gebruik van eieren kreeg de volle aandacht. Met wat fanta sie kunnen diveise schotels, zelfs *de eenvoudigste, een feestelijk aanzien krij gen. Ook de tafel, gedekt met helder wit linnen en opgevrolijkt met gele nar cissen en gele donzige kuikentjes en paarse linttoefjes, geeft een feestelijke sfeer. De diverse gerechten werden onder ae dames verloot. Tot slot bracht mevr. Van Veeren dank aan mevr. v. d. Eerg en 'haar assistente mej. Granje voor deze demonstratie en bood beide dames een geurig presentje aan. Namens de P.U.E.M. gaf mevr. v. d. Berg fris gekleurde receptemfolders aan de dames mee. Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-1200, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter te Soester berg en D. J. R, Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem- pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Competitdeprogramma voor as. zaterdag: Welgelegen 2-K.V.O 2, 16 uur. K.V.O. 3-S.K.F. 3, 16 uur. KV,O 1 jun.-D.S.V. 1, 14.45 uur K.V.O. B-Amersfoort C, 14.45 uur. Het aktie-comité Dorpshuis Soesterberg zal eerstdaags een huis-aan-huis bezoek beginnen voor de verkoop van aandelen in het Dorpshuis, die elk tien gulden be dragen. Men hoopt dat elk huisgezin tot deelname bereid zal zijn, dan kan het be nodigde basiskapitaal van 17 duizend gulden er komen. De Oranje-vereniging „Wilhelmina" is een ledenwerfaktie begonnen, die wordt gevoerd door de heren Geers en Weijers die al meer dan honderd nieuwe leden hebben aangebracht.

Soester Courant | 1965 | | pagina 9