HET OOG GERICHT OP SCHEIDSRECHTERS MEDEDEDELING SOESTER COURANT Kopakprijs van f 250, viel in Soest „Koninklijke'' bomen sneuvelen C. SCHMIDT, S.P.S.V. keurde de statuten goed B.D.C.-handbal won Geldlening lente ió begonnen^ l Portemonnee gerold Auto tegen lichtmast Eiermarkt Opening noodsehool Ruit van automaat stuk geslagen Koop en verkoop van grond Rectificatie Indeling van S.E.C. honkbalteams S.V.V.-volleybal Hockey-dames lieten verstek gaan DINSDAG 23 MAART 1965 44e JAARGANG no. 23 SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, f 2,40 - per post 2,75 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOEST BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 «T3BB5 Het „scheidsrechter molesteren" is blijk baar „in". Er gaat geen maandag voorbij of de sportkolommen in de nieuwsbladen ma ken groot of klein melding van een inci dent op het voetbalveld. Meestal betreft het de houding van het publiek, dat zich niet kan vereniging met de beslissing van de scheidsrechter. Het zijn ook wel eens de spelers, die nare dingen uithalen soms is het zelfs een heel elftal. Kwalijk is het ook, als de aanvoerder zelf meedoet aam het lastig vallen van de scheidsrechter. Zondag bij S.E.C.-Zeist was dat ook het geval. De aanvoerder van Zeist kon zich ook niet beheersen. Hij deed weliswaar niet mee aan de pogingen de scheids rechter aan te vallen - daar had men trouwens wenig gelegenheid voor. want S.E.C.-bestuurders en politie waren ter plaatse om dat te verhinderen - maar hij uitte wel minder nette woorden aan het adres van de rechtspreker. Dat is een mentaliteit, die niet getuigt van sportiviteit. In het heetst van de wedstrijd kan het wel eens gebeuren, dat er iets verkeerds gezegd wordt, maar na afloop hoort het toch zo te zijn, dat men berust in hoe het is geweest. Vooral voor een aanvoerder „Overigens", zo merkte een KN.V.B - scheidsrechter op, „wordt het steeds on rustiger op dé voetbalvelden. De rage, dat de jeugd het veld oprent bij een doelpunt, moet ook maar eens de kop worden ingedrukt. In het buitenland staat de politie met honden langs de lijn. Soms zou je zeggen, dat 't hoog tijd wordt, dat het hier ook gebeurt". Wie de dingen leest, die een voor z'n plezier arbitrerende scheidsrechter soms worden aangedaan, zal niet anders kun nen dan die woorden beamen KANTMAN Aan allen, die op enigerlei wijze hun aandeel leveren voor berichten en verslagen voor de SOESTER COURANT, delen wij mede, dat de heer Van Lenneplaan 22, Soest, geen deel meer uitmaakt van de medewerkers van ons blad. Alles wat voor ons blad van belang is gelieve men te zenden aan de redactie van de Van Weedestraat 29A - Telef. 2566 De leden van de Soester Politie Sport Vereniging hebben tijdens de daarvoor gehouden ledenvergadering in de kantine van de brandweercentrale, de statuten en het huishoudelijk reglement goedge keurd. Dat gebeurde na een korte be spreking en nadat voorzitter P. J. Berg man in zijn openingswoord de aanwezi gen had verwelkomd. Daarna werden mededelingen gedaain met betrekking tot het zomerprograni ma. Dat is als volgt samengesteld: op 24 maart neemt het Soesrter volleybalteam deel aan de districtskampioenschappen voor politieteams14 april, in Eemland bingoavond. 15 en 16 april paasschiet- wedstrijden op de zolder van het politie bureau; 22 april, in St. Josephgebouw, prijsuitreiking van de streekschietmidda- gen van de reserve-politde in het ddstrikt Gooi- en Eemland, gevolgd door een bin go-spel. De avond wordt 'georganiseerd door de Soester reservepolitie. Op 19 mei vindt voor de twaalfde maal het jaarlijkse volleybaltournooi plaats; 28 mei reis met nog onbekende bestem ming; 1 juni nationale sportdag in Vlaardingen in verband met het 40-jarig bestaan van de Ned. Politie Sport Bond; 8 juni school voetbaldag. Voorts vinden begin juni de vis-wedstrij- den plaats, die Soest moet organiseren, omdat het vorig jaar de wedstrijd won. Deelnemende korpsen zijn: Baarn, Bus- sum, Hilversum, Naarden Weesp en Soest. Op 17 of 25 juni zijn de districts- zwemkampioenschappen, die in samen werking met de Koninklijke Marechaus see in het Soester natuurbad worden ge houden. In september is de jaarvergade ring, in september of oktober een feest avond voor de leden en 5 november ten slotte de besloten feestavond in verband met het 20-jarig bestaan van S.P.S.V. Na het bekendmaken van het program ma gaf secretaris W. v. d. Brink een overzicht van de stand van zaken om trent de caravans. Het verslag was op gesteld door de caravan-commissde. Men heeft een tweede caravan voor zeven personen gekocht. Eén caravan komt in N oordwijk te staan, terwijl de andere in een bosrijke omgeving geplaatst zal wor den, vermoedelijk in Zuid-Limburg. Het twede herenteam van de handbal vereniging B.D.C. heeft zich tegen Laren 2 van. zijn beste zijde laten kennen. De twee debutanten. Van Putten en Valk, hebben verdienstelijk werk ver richt. Trouwens, de gehele ploeg was op dreef. Dat kwam al voor de pauze tot uitdruk king in de vijf doelpunten, die werden gescoord door Peter Tool, Ton Valk, John Rademaker en Peter Surstedt. Na de hervatting deed B.D.C. het iets kalmer aan, maar het kwam desondanks nog tot drie treffers. Laren 2 kon daar slechts één treffer tegenover stellen. Doelman Ton van Dasselaar, uitstekend op dreef, werd 'kort voor het laatste fluitsignaal gepasseerd. Eindstand 8-1. Het bestuur van onze gemeente, heeft een aanbieding gekregen tot het ver strekken van een onderhandse geldlening van 300.000,tegen een rente van 5% koers 100 en aflossing in 10 jaar. De lening zal dienen voor de financiering van grondaankopen en andere kapitaals uitgaven. Zondag 21 maart Bij onze zuiderburen zitten de vogels al weer op hun nest om te zorgen voor het na komelingschap. Deze vogel maakte het ech ter wel heel bont en boudwe haar nest in de oude jas van een boer. Mevrouw J. K. alhier, winkelde in een zelfbedieningszaak, maar toen zij aan de kassa wilde afrekenen bleek dat 'haar portemonnee was gerold. In de portemonnee bevonden zich o.m. 6 biljetten van 10, In de nacht van zaterdag op zondag, te 3.30 uur. werd aan het politiebureau ken nis gegeven dat op de Biltseweg nabij 'het Spiehuis, een auto tegen een beton nen bermpaal stond, terwijl de bestuur der niet aanwezig was. Het onderzoek wees uit, dat de auto, die tegen een ijzeren lichtmast was gebotst en tegen een bermpaal tot stilstand was gekomen, in eigendom toebehoorde aan R E v. P. te Zeist. De politie te Zeist werd ingeschakeld, maar deze trof v. P. niet thuis. Het pos ten duurde tot 's morgens 7 uur, maar ook toen was er nog geen spoor van Van P-, zodat vermoed wordt, dat hij de nacht elders heeft doorgebracht. De auto, die zwaar beschadigd was, moest worden weggesleept. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 190.000 stuks in prijzen van f 13,75 tot 14,75. Middenprijs 14,25 Prijs per kg 2,26 op basis 63 gram. Donderdagmiddag, om half vier, wordt de noodsehool voor gewoon lager onderwijs, gelegen aan de Molenstraat, offioieel ge opend. B en W verzoeken de dames, niet op schoenen met naaldhakken te komen, in het belang van de linoleum- vloer. In de nacht van zaterdag op zondag hoorde kapper C. v. R wonende aan de Koningirmelaan, groot lawaai bij zijn si garettenautomaat, welke aam de voorge vel van zijn pand is bevestigd. Hij onderbrak zijn rust en bij onderzoek bleek dat de grote ruit van de automaat was ingeslagen. De gemeente Soest wenst van de heren P. en C. J. Swager alhier te kopen een gedeelte van een perceel gTond met op stallen, gelegen in het uitbredingsplan „Lazarusberg", nabij de Van Weede straat, groot 1875 are, en te verkopen een bedrijfsterrein gelegen aan de spoorlijn Den Dolder-Baarn nabij de Steenlhoff- straat, groot 3501 are, met een opslag loods voor bouwmaterialen, met een in houd van ongeveer 1880 m3. De prijs van dit terrein met bedrijfs pand bedraagt 130.020, Door een onjuiste mededeling hebben wij in ons blad van vrijdag j.1. gemeld, dat de afdeling Eemland van het Vete ranen Legioen Nederland a.s. donderdag avond een bijeenkomst zal houden in Hotel Van den Brink. Dit laatste was on juist. De bijeenkomst wordt gehouden in Hotel „De Bosvijver", Soesterbergsestr In tegenstelling met vorig jaar is er voor de honkballers van S.E.C dit sei zoen een volledige competitie. S.E.C. 1 is in de eerste klasse ingedeeld met Hol land (Utrecht), Scimitars (Bussumi, F.A.K. (Bilthoven), Donar (Hilversum), U.V.V. 3 en H.M.S. 2 (beide Utrecht). De competitie bestaat dus uit twaalf wed strijden. De kampioen van de afdeling mag deel nemen aan de promotiewedstrijden voor een plaats in de landelijke bond. Als U.V.V. of H.M.S. op de bovenste plaats eindigt, zal het team daaronder aan de promotie-wedstrij den deelnemen. Voor het tweede S.E.C.-team zal de com petitie dit seizoen zwaarder zijn dan het vorige. Toen behaalden de groen-witten het kampioenschap. S.E.C. 2 komt uit in de tweede klasse, waarvoor veertien teaims m aanmerking komen. Er worden derhalve twee poules gevormd. Dat houdt dus in, dat ook S.E.C. 2 12 competitiewedstrijden speelt De ploegen, die naast S.E.C in de tweede klasse zullen uitkomen, zijn: VH.V. 1 (Veenendaal), O.S.O. 1 (Hilversum), Do- nar 2 en H.B.C. 2 (beide Hilversum), Quick 2 (Amersfoort), H.C.A.W. 3 en 4 en Soimitars 2 (Bussum), F.A.K. 2 (Bilthoven), U.V.V. 4 en 5, H.M.S. 3 en Domstad Dodgers (alle Utrecht). De kompetitiewedstrijden voor de Soes ter Volleybal Vereniging hadden over het algemeen een gunstig verloop, want met uitzondering van het eerste damesteam wisten de overige teams hun wedstrijd in winst om te zetten. Het eerste damesteam speelde in Huizen tegen de vereniging van die naam en verloor de wedstrijd met 3-1 Na een aanvankelijke voorsprong in de eerste set wist een van de Huizen-dames door sterk serveren de kans te doen ke ren waardoor setwinst voor onze plaats genoten verloren ging. In de tweede set was de winst voor de rood-witten, maai de derde en vierde set gingen weer ver leren zodat de winstpunten in Huizen bleven. Het derde team wist de wedstrijd tegen V.I.O.S. 3 in winst om te zetten. De eer ste en tweede set was voor de S.V.V.- d.ames, maar in de derde set wisten de Amersfoortse dames de eer te -redden Hoewel het eerste herenteam tegen SPI RIT 2 een steekje liet vallen door de tweede set te verliezen, wisten zij hun positie aan de kop van de ranglijst door deze overwinning toch te verbeteren doordat hun naaste concurrenten hetzij hun wedstrijd verloren, hetzij geen kans zagen de volle winst van drie punten te grijpen. Het tweede team behield zijn leiderspo sitie door het eigen vierde team een 3-0 nederlaag toe te brengen Met twee set overwinningen van 16-14 was dit evenwel een dubbeltje op zijn kant. Bovendien werd het vierde team door de zwakke leiding van de scheidsrechter meer be nadeeld dan de grote broers van het tweede. Voor aanstaande donderdag staan de volgende wedstrijden voor de S.V.V.- tearns op het programma: Dames: S.S.S. 1-S.V.V. 2. S.V.V. 4.- Olympia 3, Heren: Vios 5-S.V.V. 3. De keepster en de spil van de Mixed Hockey club hebben hun team zondag lelijk in de steek gelaten. De spil werd later van huis gehaald, zodat de Soester dames als tiental op bezoek gingen bij Good 2 in Bussum. Gelukkig kon men toch compleet aan treden, dank zij mevrouw Van Assedt, die in Hilversum werd opgebeld met het verzoek of zij de plaats onder de lat wilde innemen. Ze stemde ermee in. De Soester dames speelden gelijk, 1-1, maar in feite hadden zij met grote cij fers moeten winnen. De Soester doel- vrouw kreeg geen enkele gevaarlijke bal. Het was dan ook jammer, dat rij kort voor het einde werd gepasseerd, toen rij een bal wilde stoppen, die op het laatste moment van richting werd veranderd. Doordat Stans Hoppenbrouwers, dank rij goed werk van Cockie de Beurs, het eerste doelpunt had gescoord, werd het toch geen nederlaag van de Soester da mes. Nadat de Stadhouderslaan grotendeels is ontdaan van de beuken en populieren, die de rijweg van de fiets- en wandel paden scheidde, rijn ook de eökebomen vóór het paleis geveld. Personeel van de houthandel J. v. d. Krol heeft gisteren vier reuzen geveld, vandaag rijn de overige vijf verwijderd. De bomen rijn neergehaald, omdat zij gevaar opleverden voor het drukke verkeer op de rijksweg. Niet alleen dat soms zware takken naar beneden vielen, maar ook rijn de bomen van binnen van slechte kwaliteit. Vooral rond de wortels waren ze zwak. Als bij het rooien de zware bomen naar beneden kwaimen. werd toet verkeer op de Amsterdamsestraatweg stilgelegd De Soester huivrouw mevrouw Groene- wold-Bolding ontving een reclamekrant van Zoetelief's Kopak Supermarkten en las op de achterpagina van deze krant kei binnen en werd ontvangen door de heer J. Zoetelief. Haar verbazing' werd nog groter toen dc heer Lubbelinkhof van het Kopak- concern, na haar een bloemenhulde te hebben gebracht, mededeelde dat rij winnares geworden was van een prijs van f 250,en wat rij misschien niet onmiddellijk verwacht had, de heer Lub belinkhof telde haar het bedrag contant in de handen. Onze fotograaf was aanwezig en deed tijdens deze ceremonie rijn werk. Van links naar rechts de heer Lubbelinkhof, mevrouw Groenewold-Bolding en de heer J. Zoetelief. enige tijd het verzoek kreeg om voor de uitreiking van een prijs naar de Kopak Supermarkt van de heer Zoetelief te ko men, Vol verwachting stapte rij de win- wat zij doen moest om deel te nemen aan de Kopak-wedstrij d „Welke zes aan biedingen vind u het meest koopwaar dig". Zoals het vaak gaat met een wedstrijd waaraan een hoofdprijs vam duizend gul den verbonden is en ook nog eens acht prijzen van 250,waagde rij een kansje en toog naar de Kopak Super markt te Soest-Zuid, gewapend met haar krant waarop op de achterpagina ruim dertig aanlokkelijke aanbiedingen waren vermeld. Bij het kiezen van 'haar boodschappen maakte rij tevens een keus voor de wed strijd en leverde haar opgave in. Groot was haar verbazing toen rij na

Soester Courant | 1965 | | pagina 1