De stadstas MET RAAD EN DAAD SOESTERBERG FRANS BOSMAN in de KG-SUPERSLAGERIJEN Luistert en kijkt naar Meningen van lezers. Gezellige avond van de Groninger Vereniging Geen voorrang verleend aan bromfietser Uit inrichting weggelopen 1) onze 14-daagse radio-uitzending 2) de radiotoespraak 3) onze t.v.-uitzending Vakantiereis naar Engeland Grondverkoop Inbraak Hockey-teams hadden geen geluk Lenssen+de Wolff Tegen auto gebotst Inbraak Geslaagd Geslaagden Instituut Houwers te Baarn Zeepost VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT K.V.O.-nieuws 02955-3367 Niet goed opgelet Soest - Bussum - Hilversum - Amersfoort Deze week bij f 5.slagerijaankoop 2 kiloblikken SPERGIEB0NEN voor 100 89 Heel kilo Rookspek vleeswaren nu 500 gram mager doorr. Varkenslapjes99 500 gram Sehouderkarbonade258 nu 228 KUIKENS KOFFIE RUNDVLEES 99 25 cent goedkoper VOLOP VOORDELIGE LEVENSMIDDELEN Onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer T. Hulshof, kwam de Vereniging Martini" zaterdagavond in hotel „La Bordelaise" bijeen voor een gezellig sa menzijn. Nadat de talrijke aanwezigen het Groninger volkslied hadden gezon gen, trad voor het voetlicht de muziek band „De Snarenbrekers", bestaande uit leden van de gymnastiekvereniging Olympia. De leden van Martini hebben volop ge noten van de muziek, de zang en de spelletjes die de Snarenbrekers organi seerden en waaraan oud en jong kon den meedoen. De volgende bijeenkomst van Martini staat in het teken van het Paasfeest. Dan zal het gebruikelijke notenschieten worden gehouden. Terwijl de autobestuurder M. L. uit Hil versum, komende uit de Kerkstraat, de Soesterbergsestmaat wilde inrijden, verleende hij geen voorrang aan de juist passerende bromfietser A. H. uit Soest. Deze kwam te vallen en liep enige ver wondingen op. Zijn brommer werd zwaar beschadigd. Uit de W. A. Hoeve te Den Dolder is maandagmiddag weggelopen Elisabeth Johanna Meibaum, geboren 4-10-1906. Zij is gevaarlijk voor zich zelf. Signale ment: lang 1.70 m„ fors gebouwd, grij zend krullend haar met knotje, gekleed in lichtbruine regenjas, lichtbruine zijden hoofddoek en zwarte schoenen. op donderdag 1 april a.s, van 18.20-18.30 uur, over Hilversum I (402 m.). Spreekster ons 2e Kamerlid mevr. Van Someren-Downer. van mr. Geertsema, voorzitter van onze 2e Kamerfractie, t.g.v het partijcongres te Zwolle op vrijdag 9 april a.s., van 20.05 tot 21.00 uur. over Hilversum I. op maandag 12 april a.s.. van 20.20-20.30 uur. Het bestuur van de afd. Soest-Soesterberg van de V.V.D. Soest, 27 maart 1965. Geachte redactie, In uw blad van vrijdag 26 maart j.1 schrijft u dat de firma Strong Steel per 15 mei a.s. naar Kampen wordt overge- plaats en dat er voor de overdracht aan de firma Olland te De Bilt uitvoerig kon- takt met de vakbeweging inzake deze overplaatsing en overdracht door beide directies is geweest. Dit is niet het geval. Op maandag 15 maart is door mij aan d:e vertegenwoordiger van de directie van N V. Strong Steel de vraag gesteld wat of er van de geruchten over verkoop van het, bedrijf waar was. Er is toen ten stelligste ontleend dat er van ver koop sprake zou zijn. Op woensdag 17 maart heeft er toch verkoop plaats ge vonden. Inmiddels was door mij op maandag 15 maait de vakbeweging van de geruchten over verkoop in kennis gesteld en heeft daarop volgende 18 maart een bespre king met de vakbeweging plaats gehad. De bespreking was echter al 14 dagen te voren vastgesteld en ging over werkklas- sificatie. Men heeft toen uateraad dit onderwerp laten rusten en is over de overname gaan praten. Met dank voor de plaatsing, A. R. VAN DE BRINK Sekretaris A.N.M.B. Tweeëntwintig dames en heren zullen in april een vakantiereis naar Engeland maken. Deze tocht en het verblijf in Engeland worden hun aangeboden, omdat zij verleden jaar november enkele uren hebben gecollecteerd voor het Nederlands Oorlogsgraven Comité (Klaprooscollecte). Onder hen bevindt zich de heer E. Dam mers, Pieter de Hooghlaan 14, alhier. Interkontinentale Tapijt Service NV. te Hilversum heeft verzocht van de ge meente te mogen kopen een stuk grond aan het Weteringpad hoek Industrie weg, ter grootte van 13705 m2, tegen de prijs van f 531.275,In dit bedrag is begrepen een bedrag vam 40.000,voor het aanleggen van een weg. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de woning van de fam. E. J. aan de Ir. Menkolaan. Door het verwijderen van een raampje kwam de dader binnen. Er wordt 50,vermist. Ook is gepro beerd een geparkeerde auto te stelen, maar deze poging mislukte. In een aanvankelijk gelijk opgaande wedstrijd heeft het eerste elftal van de Mixed Hockey Club „Soest" met 2-6 ver loren van H.I.C. De gasten hadden meer succes met het benutten van de kansen dan de Soester heren, die Stroband en Van Hofwegen misten. Zij werden goed vervangen door Ormo Bakhuizen en Hans Marcella. M.H.C. kreeg wel kansen, maar wist die niet te benutten. H.I.C. -daarentegen wel, al hadden de gasten enkele malen de medewerking van de Soester achterhoe de, die soms te laat ingreep. onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 De M.HC.-dames hadden vrouwe For- tuna niet aan hun zijde in de wedstrijd tegen S.CiH.C. De Soester dames namen een 1-0 voorsprong, die na rust teniet werd gedaan. Toen S.C.H.C. bovendien het tweede doelpunt scoorde, waarbij zonder twijfel sprake was van buiten spel, keurde de scheidsrechter de treffer -goed. Dat was dus bijzonder triest voor dc Soester dames. Voor de rust werd het 1-0 dank zij Stans Hoppenbrouwens, -die een pass van Coc- kie de Beurs -doeltreffend afrondde. Een speelster van S.CH.C. viel wegens ziekte u-it. Haar plaats werd ingenomen door een geroutineerde veteranen speelster die een groot struikelblok -betekende voor de M.H.C.-aanvalsters. In de tweede helft werden de Soester dames in de verdediging -gedrongen. Doelvrouwe Körmann Rudi werd voor de eerste maal -gepasseerd door een hard schot uit een straf corner. Vijf minuten voor tijd viel het beslissende doelpunt. Een vriie-'Stóg-werd- door S.C.H.C. benut, maar drie speelster stonden buitenspel Desondanks -keurde de arbiter d-eze tref fer toe, waardoor het een nederlaag met een bijsmaakje werd voor M.H.C. Soest. De heer H D. uit Doorn plaatste zijn auto aan de rechterzijde van de Konin- gdnnelaan. Hij zag bij het verlaten van de auto, dat deze te dicht bij een bus halte stond. Terwijl hij de wagen ver plaatste naar de overzijde van de straat, reed de bromfietser A. B. uit Baarn te gen de auto. De bromfietser maakte een lelijke smak en toen de gewaarschuwde politie ter plaatse kwam, werd gecon stateerd, dat de bromfietser niet geheel nuchter was. Daar hij verschillende ver wondingen had opgelopen, is hij voor korte tijd overgebracht naar het bureau en na verbonden te zijn kon hij zijn weg, lopend of liftend vervolgen, daar dc brommer beschadigd was. In het kantoor van de N V. Sinclair and Valentine Holland, aan het Wetering pad, is ingebroken. Door verbreking van een ruit is men binnengekomen. Ln het kantoor is niets geforceerd en er wordt ook niets vermist. Een njksspeurhond verleende assisten tie, echter zonder resultaat. Aan de rijksuniversiteit te Utreoht slaag de voor het doctoraal examen genees kunde de heer L. Strohand alhier. GEDESTILLEERD WATER. Op welke eenvoudige manier kan ik gedestilleerd water fabriceren? vraagt W. de W. Antwoord: Hiervoor zijn speciale retor ten in de handel U kunt ze verkrijgen in winkels voor laboratoriumbenodighe- den. Zij voeren de damp van kokend wa ter via een buis naar beneden, waar u de stoom doet condenseren in een ander vat. Hebt u veel of vaak gedestilleerd wa ter nodig, dan zultu ook een koelele ment (gebogen buis, in apart vat) niet kunnen ontberen. Door dat tweede vat leidt u koud stromend water en de in wendige buis sluit u aan op de retort. Onder uit dit koelelement druppelt dan het gewenste gedistilleerde waber. Men heeft een tas weten te creëren, die altijd dezelfde vorm behoudt, of hij nu leeg of prop vol is. Het gaat hier om de zo genaamde „towny". Hij is bij zonder geschikt voor het mee dragen van de boodschappen, speciaal als er veel inkopen moeten worden gedaan. De tienermeisjes zullen hem heel goed kunnen gebruiken voor het vervoer van schoolboe ken en -schriften en de fabri kant verwacht dat er speciaal van de scholieren een enorme „rush" naar deze tas zal ont staan. De tas is uitgevoerd in de fraaie „jolita-ruit" met bijpas sende effen stof. Het hengsel is zo gefabriceerd, dat hij zowel aan de arm als aan de hand kan worden gedragen. Een leuk nieuwtje is een klein make-up tasje in de zelfde ruit als zijn grote broeder. Het kan met een bijbehorend ket tinkje aan het hengsel worden vastgehaakt. Natuurlijk kan dit tasje ook los worden gebruikt. Bijzonder praktisch voor in de auto, in huis en vooral ook op reis. De jolitapet completeert het geheel en geeft door het frisse ruitdessin een jeugdig sportief voorkomen. Met zo'n stelletje, dat tegen een schappelijke prijs verkrijgbaar is, maakt u uw dochter de koning (en in dit ge val de koningin) te rijk. Voor het Umepraktijkdiploma machine- schrijven slaagden de dames E. H. de Groot (met lofl, M. v. Horik, H. de Jong, E. H. J. de Jongh en I. M. A. M. Stam en de heren W J. v. d. Ent en J. E. v. d. Ham. Hetzelfde diploma Stenografie Duits werd behaald door de dames C. E. Dor- land, E. C. de Jong, M de Klerk, N. Kool, A L. Middenveld, E. J. C. van Ros- sum en C. J. van Sliedregt Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms.s „Amstelland" 31 maart. Australië m.s. „Canberra", 1 april. Brazilië m.s. „Graveland", 31 maart. Canada ss. Rijndam", 31 maart. Indonesië m.s. „Braunschweig", 31 maart. Kenya, Oeganda, Tanganjika m.s. „Afri- ca", 3 april. Ned. Antillen m.s. Chiron", 31 maart. Suriname m.s. „Sonny", 31 maart. U S A. m.s. „Kamperdijk", 31 maart. Z. Afrika (Rep.i en Z.W. Afrika: ms „Pretoria Castle", 28 maart en m.s „Zaankerk", 31 maart. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. De uitslagen van de competitiewedstrij den van j.1. zaterdag zijn ais volgt: K.V.O. 1-Samos 6, 5-3. K.V.O. 2-Wel- gelegen 3, 10-0. Viko 1-K.VO. 3, afg Een algemene winst dus voor de senio ren. De aspiranten speelden minder for tuinlijk: K.V.O A-Viko, 2-1. R.D.Z. B- K.V.O. B. 5-0 Amersfoort G-K.V.O. C, 5-0. voor aankoop/inruil/reparatie van uw TV. Hoogste inruilwaarde bij aankoop van een Erres, Philips en Blauw- punkt T V. Soesterbergsestraat 20 - Soest Terwijl de heer H. V. uit Soest zijn auto geparkeerd had aan de rechterzijde van de Soesterbergsestraat, reed hij zonder uit te kijken weg in de richting Soest- duinen. Op dat mament passeerde juist mevrouw S.-C. alhier, een Amerikaanse dame, per auto. Een aanrijding was on vermijdelijk en beiden bleven met zwaar beschadigde wagens staan. De politie maakte tegen (de heer V procesverbaal op. EXTRA VOOR WOENSDAG, DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG EXTRA KWALITEIT - GROTE SORTERING Voor filiaal Soest stellen wij U onze nieuwe chefslager de heer v. d. Bosch voor. (En een extraatje voor U) a 148 Extra bij 500 gram Gehakt - Lever - Saucijzen per stuk, 1 kilo 298 pak 119, per 500 gram EXTRA Rosbief 398 1 ROOMBOTER 115 Lendelapjes 368 2 Tartaar 89 Sucadelapjes 368 EXTRA - EXTRA 2 Slavinken 89 Mag. Lappen 318 Bij elke 200 gram 200 gram Ham 98 Riblappen 308 CERVELAATWORST 200 gr. Rolspek 98 DEZE WEEK van 118 voor 98 250 gr. gekookte elke 2de 500 gram Speldje gratis of Leverworst 79 500 gram 500 gram LAMSROLLADE 158 LAMSLAPPEN 218 Rookworst nu 99 Roomboter 3 Margarine Fles Slasaus Tuinerwten, bl. Capueijners, bl. Pindakaas Koffiemelk, 2 bl. Blik Haring Ananas, blik 125 89 69 59 49 69 118 79 49 Soepballen 69 en speldje gratis KNAKWORST 98 en speldje gratis LIEBIG SOEPEN Tomaten, pak 55 Groente, pak 45 Kippen, pak 45 Pot Zoet-zuur Bl. Appelmoes Pot Appelmoes Bl. Aardbeien 200 gram Pork 150 gr. Rookvlees 89 100 gr. Rosbief 89 150 gr. Lever 89 49 59 49 129 59

Soester Courant | 1965 | | pagina 2