De viering van de bevrijdingsdag DOORSMEREN IM raTo,SüJa9' [Gaar terwijl U wacht GARAGE BOSBOOM In prijs verlaagd De avonturen van Gertjan en Maartje. DERDE BLAD In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Gratis voetadvies BEVEROL SMEERSTATION ft WQS Ruitersportvereniging heeft volop werk t p van f 585,- voor 325,- S.V.V.-Vollevbal Jubileumviering van Philatelica BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming De afgelopen week 'hebben wij in Soest veie exemplaren verspreid van de door de kunstenaar D. Elffers ontworpen grote feestelijke affiche waarop met duidelij ke letter is vermeld: 5 mei maak er een feest vasn! Afb. 1 „Nadat op 4 mei door héél ons volk de gesneuvelde militairen, de slachtoffers van terreur en geweld en de gevallenen in het verzet op treffende en plechtige wijze zullen zijn herdacht, zal op 5 mei de grote vreugde tot uiting komen over onze herwonnen vrijheid. Welnu, laten ook u en wij ons geza menlijk opmaken om een bijdrage te le veren in deze algemene feestvreugde en laten wij komen tot een waardige en stijlvolle lustrumviering van het feest van onze bevrijding op 5 mei 1965 Wij weten het, het is niet altijd een een voudige zaak, werkelijk feestvieren, want een feest is méér dan wat banale lol, platvloers vermaak en luidruchtig ge schreeuw, al of niet met voetzoekers. ls er zeker een naar uw keus. Biirgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Het is ook méér, dan wat massale bijeen komsten, waar enkelen iets doen om de grote bijeengekomen menigte bezig te houden of te amuseren. De ouderen on der ons denken terug aan de spontane feesten m 1945, toen na de bange jaren 'van aê'oorlog, onderdrukking en terreur in straat en buurt, in dorp en stad, in vreugdevolle overgave - en met dikwijls Afb. 2 eenvoudige middelen - het feest der be vrijding opbloeide zullen wij na 20 jaren, nu er een geheel nieuwe generatie van jongeren in ons midden is opgegroeid, nog in staat zijn 'n goed feest te vieren? Zullen als de kerkklokken het feest in luiden, de vlaggen wapperen, en zullen de 'huizen en straten versierd zijn? Dat hangt voor een deel van ons zelf af! Vorenstaande woorden, welke wij ten volle onderschrijven, en welke geschre ven zijn door Jan Peters, voorzitter van de vereniging voor handenarbeid, waren voor ons comité aanleiding, de aandacht van de inwoners van Soest te vestigen op de mogelijkheid om met bescheiden mid delen zelf een steentje bij te dragen in de algehele feestvreugde. Het zal dan pas echt feest zijn wanneer het niet uitsluitend een passief kijk-feest wordt, maar een echt doe-feest, een feest waar aan u zelf hebt deelgenomen. En iedere inwoner van Soest kan daadwerkelijk deelnemen aan het vieren van de bevrij ding, n.1. door o.a. zijn woning, flat, winkel of bedrijf te versieren en te ver lichten. Dat dit kan met zeer eenvoudige en weinig kostbare middelen en met een resultaat zo stijlvol en smaakvol, een 20-jarige herdenking van de bevrijding waardig, beschrijft Hil Bottema uit Arn hem in het maandblad voor Handenar beid. Met haar toestemming geven wij u 'hieronder enkele tips voor versiering overdag en verlichting 's avonds van al lerlei woningen en gebouwen. Eerst geeft Hil Bottema enkele algemene regels, t.w. a. We moeten alles zó voorbereiden dat er op de avond van de 4e mei, wanneer de doden in stille omgang herdacht wor den, nog niets feestelijks te zien is. M.a.w. geen voluit wapperende vlaggen, vaandels, wimpels en lampionnen. Iedere zaterdag zal de ORTHOPEADIST, de heer B. J. Welmers, zitting houden bij Van Dam's Schoenen. Breng uw oude steunzolen mee, deze worden gratis gecontroleerd en gecorri geerd. Maak om teleurstelling te voorkomen 'n afspraak. Dit wordt U aangeboden door Van Dam's Schoenen, Torenstraat 5, tei. 3473 (Adv.) to, We moeten er altijd aan denken dat „E mei" 'geen kermis en geen karnaval is, want dat deze blijde d'ag een voor geschiedenis heeft van veel menselijk ellende. Daarom zal de gevefoversiering een waardig en stijlvol karaifcter moeten hebben. e. Deze herdenking 'brengt een aantal eigen versieringsmotieven mede, die weer anders zijn dan die van Koninginnedag. Daar hebben we eerst het „V" teken van de geallieerden, onze eigen vlag en de vlaggen van de volkeren waarvan 'de zonen op Nederlandse bodem voor onze vrijheid vochten: Canadezen, Amerika nen, Britten, Fransen, Polen en Russen. Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 Voorts het esdoornblad, ,,The Maple Leaf", dat door de Canadezen wel bij zonder populair werd. En dan niet te vergeten de witte Margriet, welke heden ten dage een dubbele betekenis heeft ge kregen! Voor de avond lichtjes, lichtjes en nog eens lichtjes, die onverduisterd, de feestelijke avond nog feestlijker ma ken en waarvoor men een avond-wan deling gaat maken om ze te bewonderen. Ja, dat licht, dat tijdens de oorlog ver duisterd moest zijn, maar in de harten van de mensen bleef gloeien, als een symbool van leven, hoop en vertrouwen. Als verlichtingsmateriaal kunnen we gebruiken waxinelichtjes in kleine nap jes of in smalle hoge glaasjes, kaarsen voor de vensters, lampions, illuminatie- bolletjes, elektrische kerstkaarsjes, pe troleum- en kaarslan'taams en schijn werpers in alle maten. Nu stelt elke gevelversiering ook weer zijn eigen eisen en biedt ook zijn eigen mogelijkheden? De gevelindeling vormt het stramien waarop fantasierijk kan worden voortgeborduurd. Nu volgen enkele voorbeelden van ver sieringen voor verschillende soorten wo ningen en gebouwen. Gewone huizen. Versiering overdag Vlaggen en wimpels. Veel bloemen en groen. Als bloemenvaas kunnen worden gebruikt conservenblikken, groen, wit of oranje gelakt. Eerst vullen met groen, dan alleen aan de voorkant witte of oranje bloemen. Heeft u een balkonrand, bevestigd ze zo, dat ze niet kunnen wor den afgestoten. Vanaf de balkonrand rood, wit en blauw crëpepapier naar be neden gehangen aan de onderzijde ver bonden door een lichte plastic roe. Zie voorbeeld nr. 2. Knip grote Maple Leaves van wit etalagekarton en beplak ze met gouidstaniol (in de handel verkrijgbaar). Knip grote margrieten van wit etalage- karton met een goud hartje van goud- staniol. Verlichting 's avonds Gebruik het eenvoudige verlichtingsma teriaal dat hiervoren reeds is vermeld. Jampotten, inmaakflessen bieden voor vensterkozijn en balkonrand goede moge lijkheden. Vele huizen zullen in de voor tuin bomen of boomgroepen hebben. Elektrische lampjes en schijnwerpers kunnen het groen een sprookjesachtig aanzien geven! Knoop laimpdons aan ijzerdraadjes en hang ze voor de raam kozijnen op. Laat niet de andleren voor versiering en verlichting zorgen. Flats en grote woonhuizen Deze gebouwen lenen zich bij uitstek voor een uniforme versiering en verlich ting. Flats- en étagebewoners, steek de hoofden bij elkaar en bereidt gezamen lijk een eenvoudige en 'goedkope versie ring en verlichting voor uw flat of étage voor als aangegeven bij de voor beelden 5 en 6. Voor versiering overdag, bloembakken, per flat twee oranje lam pions, gouden maple leaives, witte mar grieten of een rij lampions en versie ringen aan de balustrade van uw étage. Laat uw flat niet minder stijlvol versierd en verlicht zijn dan de anderen! «8 U l ©1® 1 P Afb. 4 Winkels, banken, showrooms en andere grote bedrijven Tijdens de week waarin het bevrijdings feest valt. zullen winkeliers hun étala ges een passende opmaak, versiering en verlichting -geiven Ofschoon 'hier geen richtlijnen behoeven te worden gegeven, kan misschien voorbeeld 4 voor hen als voor eigenaars van de overige bedrij ven een richtsnoer zijn voor een waar dige bevrijdingsversiering en -verlichting. Vlaggen, wimpels, bloembakken, het „V" teken Cs avonds verlicht, zie voorbeeld 1), margrieten en maple leaves, zoals reeds meerdere malen omschreven. Voor beeld 3 laat zien een magazijnlajdder versierd met slingers, bloemen, vaantjes en lampions aan de treden bevestigd. Het bestuur van de jonge ruitersport vereniging „Soestdijk" staat voor een krachtproef de organisatie van het na tionale concours hippique, dat op 5 mei zal worden gehouden op een terrein op de Eng Men heeft nog maar een maand de tijd om de nodige voorbereidingen te treffen. De Nederlandse Hippische Sport Bond verleent zijn volle medewerking aan dit voor Soest en wijde omgeving zo be langrijke toernooi, waarop men vele vooraanstaande ruiters en amazones verwacht. Lady-speaker, parcoursbouwer en jury leden zijn reeds gevonden. Eveneens heeft men beslag weten te leggen op een tribune en een consumptietent. Ondanks de grote drukte, die de voor bereidende werkzaamheden met zich brengen, heeft het bestuur een puzzel- rit georganiseerd, die op 3 april as., zowel 's morgens als 's middags, wordt gehouden in de bossen rond Soestdijk. De start is bij manege „De Vrijheid" aan de Koninginnelaan. Er is voor een bedrag van 140,aan prijzen beschikbaar Tijdens de eind januari gehouden jaar vergadering van de ruitersportvereniging, aanvaardden de heren A Hoeve. L P Timmers en C Zaalberg een bestuurs- funktie. Zij verdeelden onderling de funk- ties, resp. secretaris, vice-voorzitter en tweede secretaris. De heer J K de Bruin bleef voorzitter De vereniging telt thans 79 leden, maar om financieel te kunnen blijven voort bestaan zijn er op zijn minst 300 dona teurs nodig. Het bestuur heeft de leden in een circulaire opgewekt de schouders onder het werk te zetten en zodoende de jonge vereniging een gezonde basis geven. [yrlOI'SjCi' Afb 5 Een winkelier die 'twee van die ladders heeft voor beide zijden van zijn gevel, heeft heel vlug een versiering en ver lichting aangebracht en het toond nog veel ook' Hiervoor zijn nu enkele voorbeelden van versiering en verlichting behandeld. Na tuurlijk zijn er wel meer mogelijkheden. Enkele werkbladen liggen voor u in het gemeentehuis ter inzage. Knip dit stuk uit en bewaar het! Laat de versiering en verlichting van uw huis, hoe eenvoudig ook, uw blijd schap weerspiegelen over de herwonnen vrijheid, waar wij ruim 20 jaren geleden zo naar snakten Maak er een feest van! Oran j e Comité Soest |<5 L O O - O O - T O O 7 O O T O O 1 lUMVi 0 1 t O O 3 O o 4 aTf-faiT e o q- ■aRSsSfc O O 7 0 Afb 6 Afb. 3 LIESEGANG S 1, 8 mm, KOMPLEET MET KOFFER Automatische filminleg. Motorische terugwikkeling SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grotbestraat 45 - Telefoon 3917 Hoewel de punbenoogst van de vier teams van de Soester Volleybal Verend ging op de laatste kompetitie-avond niet groot was, werden zij veroverd door het team wat hiermee het meest gebaat was. Het tweede damesteam haalde na melijk door haar overwinning op S.S.S. 1 twee kostbare punten binnen De eerste set werd door de rood-witten verloren, maar de tweede en derde set leverden overwinningen op waardoor de kansen op het behoud van het eerste- klassersohap aanmerkelijk zijn gestegen. Het vierde damesteam verloor met 3-0 van het derde team van plaatsgenoot Olympia. Bij de S.V.V.-ers waren enkele plaatsen te zwak bezet om de Olympia- dames te kunnen bedreigen Het derde herenteam van de rood-witten stelde teleur door de wedstrijd tegen V.I.O.S. 5 met 2-1 te verliezen, terwijl het vierde 'herenteam het tegen V.I.O.S. 6 ook niet tot setwinst kon brengen. Voor deze week staan niet minder dan tien wedstrijden voor de S.V.V.-teams op het programma en wel: Woensdag. Dames: V.I.O.S. 4-S.V.V. 3. S.V.V. 4-S.S.S. 2. Heren: V.I.O.S. 3-S.V.V. 1. S.V.V 3- S.V.V 2. S.V.V. 4-B.G. «Sc S.V. 2. Donderdag. Dames: S.V.V 1-Danters. S.V.V. 2-Olympia 2. Heren: SVV 2-V.V.A. 4. V.I.O.S. 6- S.V.V. 3. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 30 MAART 1965 De vereniging van postzegelverzamelaars „Philatelica" Soest heeft vrijdagavond en zaterdagmiddag het 25-jarig bestaan ge vierd met een feestavond en een ruil beurs. Beide evenementen zijn zeer ge slaagd. De ruilmiddag werd een zo groot succes, dat het bestuur heeft besloten tot het organiseren van meer dergelijke bijeenkomsten. Vrijdagavond waren tientallen leden naar gebouw „De Rank" gekomen ter bijwoning van de feestavond. Voorzitter H. G. J Kempers verwelkomde de aan wezigen, onder wie afgevaardigden van zusterverenigingen uit Bilthoven-De Bilt, Utrecht en Baarn. Hij zei, dat er op deze avond niet over postzegels gesproken mocht worden, maar dat het uitsluitend een feestelijk pro gramma zou zijn. Hij memoreerde in het kort het ontstaan van de vereniging en haar geschiedenis. De heer Kruidenier, secretaris van het hoofdbestuur uit Den Haag, sprak zijn gelukwensen uit, waarbij hij zei zich niet in de geschiedenis van de vereniging te zullen verdiepen, omdat hij die niet kent. Hij is pas sinds een jaar secretaris en was naar deze feestavond afgevaardigd, omdat zijn mede-bestuursleden verhin derd waren. Daarna begon het feestprogramma, mu zikaal omlijst door een bandje van leer lingen van het Baarns Lyceum. Er was een conferencier, die bovendien accor deon speelde De avond werd verder- gevuld met dansen, spelletje en een ver loting. Het was al enkele uren morgen, toen er een einde kwam aan deze ge slaagde bijeenkomst. Zaterdagmiddag was het aktieve bestuur, bestaande uit de dames E. Spoelstra en I S. van der Velden en de heren H. G J Kempers, J C. Korte, J. K. de Bruin en P J. Vlasveld weer aanwezig op de ruilbeurs, die ongeveer 150 belang stellenden trok. Bij de viering van het 10- en 15-jarig bestaan had het bestuur een tentoon stelling op touw gezet, maar daarvan was dus ditmaal afgeweken. Het bestuur zal er geen spijt van gehad hebben, want de ruilmiddag werd een eclatant succes In de zaal van „De Rank" ston den enkele kavelramen opgesteld met voorbeelden hoe men de postzegels kan rangschikken e.d. Op de ruilmiddag waren vertegenwoordi gers aanwezig van zusterverenigingen uit Eüthoven-De Bilt, Zeist, Baarn en Amers foort. Enkelen van hen boden cadeaus aan, hetgeen ook enkele gasten op vrij dagavond deden. Al met al waren beide bijeenkomsten geslaagde vieringen van het zilveren jubileum van Philatelica. GEBOREN: Jozefa Wiihelmina Helena, dochter van R. A Hilhorst en A. S. W Zwanikken, Birkstraat 36. Johanna Maria Veronica Domitilla, dochter van J. W. van Zetten en M. P. Schueler, So- phialaan 5. Cornelia PebroneUa Maria, dochter van G A. Kok en C. A. van Veldhuizen, Birkstraat 111 Esther Ca roline, dochter van IL J. te Hasseloo en J. H. van den Eijnden, Vosseveldlaan 12 Hendrikus Hermanus, zoon van H. E Reinsma en W C. Hendriks, Christiaan Huygenslaan 125. Petronella, dochter van H. van der Heiden en P. Wester- veld. Molenstraat 130 Marie daire Elise, dochter van J P. Schuier en M Dullemond, Beatrixlaan 21. Hermanus Maria, zoon van J. Spruijt en A. G. D. van Breemen, Koningiimelaan 72 Hendrikus, zoon van H. J van den Heu vel en F. Deijs, 2e Weteringpad 7. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: Jacobus van Driel, Rozen straat 54 II, Amsterdam en Elly van der Harst, Stadhouderslaan 36. Auke Hen drik Zeylstra, Prins Bernhardlaan 28, Doorn en Wiihelmina Klazana Wester- véld, Beetzlaan 100. Hendrik Johan van Altena, Pijnenburgerlaan 3 en Klaasje Vogelsang, Dolderseweg 164, Zeist. Jan Christiaan Plaiute, Tuin straat 48, Brammen en Dorothea Helena Nolten, Buys Ballotlaan 14. Freddy Marie Johannes, Mr. P N. Arntzenius- weg 32, Amsterdam en Marion Driesje Ebbers, Heideweg 53. Het leek wel of de goochelaar voelde dat tante's aandacht voor hem verflauw de, want met enkele sdierlijlke passen schoof hij naar haar toe en sprak uit nodigend: .Neemt u mij niet kwalijk dame, maar u ziet er zo gezellig uit dat ik deze gelegenheid niet voorbij kan laten gaan. Ik promoveer u 'hiermede tot mijn tijdelijke assistente. Mensen. even een hoera'tje voor deze dame....!" „Hoera.... hoeravoor tante Neel De mensen stampten op de vloer, zodat de tent wiebelde. Tante deed maar net of ze het helemaal vreselijk leuk en aardig vond en ze knikte vriendelijk lachend in het rond.maar in haar hart wenste ze de goochelaar maar de Pyreneeën. Toch wilde ze zich niet la ten kennen, en met een sierlijk hupje sprong ze over de omheining. Verbaasd en toah wel een beetje trots keken Gert jan en Maartje naar tante Neel, die daar glorieus in het felle licht naast de 'goo chelaar stond. „Komaan tantetje....!" grapte de goochelaar, „moed verloren, al verloren." Terwijl hij keurend naar tante Neei's nieuwe hoedje keek, ver volgde hij: „U mag tenslotte best gezien worden nietwaar? geef me de vijfik ben Rimsky in hoogst eigen persoon" en hij schudde de gehandschoende vingers ,van tante alsof het pompzwengels wa ren. Dir H. W. Veiling» Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). OVERLEDEN: Hendrik Gerrit Scholten, 29 jaar, echtgenoot van M. Th. Graff, Beatrixlaan 35. Theresia Elizabeth Mörl'ing, 66 jaar, weduwe van J. H. van Krevelen, Copernicusstraat 226, 's-Gra- venhage. Ulikje Schilstra, 87 jaar, we duwe van G Leffertistra, Insp Schreu- d'erlaan 2. Jan van Hoeflaken, 75 jaar, echtgenoot van J. van Mameren, Konin ginnelaan 94. Joseph Korte, 47 jaar, echtgenoot van J. Haas, Vasco da Ga- mastraat 26b, Amersfoort. Hemdrika Martina Veldwijk, 78 jaar, weduwe van A. Buitenhuis, Pelikaanweg 13. Piet Papenburg, 70 jaar, weduwnaar van A. Roethof, Beukenlaan 33.

Soester Courant | 1965 | | pagina 9