drugabel ml Harder tegen harder S.E.D. blaast „verzamelen DronchiGelten Japonnen Rokken Deux-Pièces GARAGE STAM „De Wille Pompen aardolieprodukten PhM*«s KOELKASTEN KWAK naftverwarming- Verlovingsringen ZZêA GERTJAN EN MAARTJE FRANS BOSMAN WASAUTOMATEN in Ver. Staten, in Vietnam, in Duitsland Oostduitse Communistische Partij besluit tot verscherpte strijd Zomermode op z'n best J. Hoppenbrouwers Rcnaialt dealer MVT RA An VN m\J) Klein van buiten, ruim van binnen 130 L. tafelmodel 339, 145 L. tafelmodel 369. 170 L. kastmodel 449. 200 L. kastmodel f 499. 275 L. kastmodel 699, 365 L. kastmodel 799. Philips service Inkoop en Verkoop Inbraak R.K. Bejaardenzorg Soestdijk Graveren klaar terwijl U wacht. Dames Fantasieringen Heren Zegelringen Kegelclub Soest vergaderde Brandweer duwW tweemaal in aktie Negen officieren beëdigd Eerste rit Temoo- voorjaarscompetitie Een „riks" voor een onderschrift 02955-3367 R.K. Openbare Bibliotheek BioscooDprosrramma Het gaat nu hard tegen hard in de zuidelijke staten van Noord-Amerika. In de strijd voor de gelijkstelling heb ben de gekleurde rassen nog nimmer zoveel succes geboekt als de negers thans doen met hun taktiek van ge weldloosheid onder leiding van ds. Martin Luther King en andere geeste lijke leiders, juist omdat degenen die geweld gaan gebruiken om er tegen in te gaan, aan het kortste eind trek ken. Ho»stdrqnk in tabletvorm. 95ct Fanatieke negerhaters trachten op allerlei manieren de kleurlingen te terroriseren, onder andere door het stichten van brand in huizen en ge bouwen in gebruik bij deze rassen. Zij schrikken er niet voor terug ker- Intussen doet de Britse minister van buitenlandse zaken Stewart in Was- hongton zijn best om te proberen nog een weg te plaveien naar een vreed zame overeenkomst. Het voornaamste probleem daarbij is dat de sowj et-unie het zich niet kan permitteren nog meer Chinese spot tot zich te treKken door al te eensgezind te lijken met ae V.S. Vandaar de weigering van Gro- myko ln Londen om samen met ae Britten - als voorzitters van de Ge- neefse Vietnamconferentie - een ge sprek op gang te brengen. Hoe dit of een dergelijk gesprek dan op gang moet komen wordt nol een steeds duisterder raadsel: de Ame rikaanse forsheid draagt daar al even min toe bij als de Russische verlegen heid, om van het tribune-gejoel van Peking maar te zwijgen. Vorige maand werd in oost-Berlijn ,.de hoofdstad van de Duitse democra tische republiek" ID.D8J, de achtste zitting gehouden van het centraal co mité der communistische partij onder ken op te blazen en blanke mede-voorzitterschap van partij- regerings standers van de betogende negers neer leider Walter Ulbricht. Onder de aan te schieten. Maar de moord op de blanke vrouw, die mensen van de mars op Selma terugbracht, heeft een nieuwe oorlogsverklaring uitgelokt president Johnson heeft de Ku-Klux- Klan verantwoordelijk gesteld voor de aanslagen en harde maatregelen tegen dit geheime genootschap van reac tionairen aangekondigd. De negerleiders propageren een boycot van de staat Alabama. Open oorlog In Vietnam is het Amerkiaanse op perbevel - kennelijk op instigatie van Washington - van een nauw omschre ven vergelding met beperkte schaal overgegaan tot een volslagen open oorlogsvoering. Er worden steeds meer aanvallen gedaan op bases in Noord- Vietnam en het gebruik van zenuwgas is niet gestaakt. perfecte pasvorm, modieus in stoffen en dessins, prachtige tinten Van Weedestraat 80 Soestdijk Renault R 8 van f 5595,af -Renault Dauphine van f4800,af Renault R 4 van f 3995,— af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Reeds meer dan 25 jaar het goed koopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 De opmerkingen van de ambassadeur der V.S. in Saigon, oud-generaal Max well Taylor. zijn ook niet erg gerust stellend op dit punt. Hij verklaarde dat er geen grens was gesteld aan de druk die men op Noord-Vietnam zou uitoefenen en dat men pas zou op houden als Ho Tsji Minh „het hoofd buigt". Taylor zei daar nog bij, dat de V.S. overigens bepaald geen lust hadden een wereldoorlog te ontketenen. De vraag die nu wel heel klemmend wordt is, hoe dit te voorkomen zou zijn als de Amerikanen enerzijds en de Chinezen en Russen anderzijds er steeds weer een schepje op doen. En Rusland? De Russische partijleider Breznjew gewaagde er bij de huldiging van de sowj et-ruimtetweeling van dat de Russen hun beloften van bijstand aan Noord-Vietnam gestand zouden doen. Uit alle delen van het land, verklaarde hij, waren er al aanmel dingen om als vrijwilliger de Noord- vietnamezen te hulp te komen. Hij liet in het midden of deze vrijwilli gers daartoe ook de kans zouden krij gen: Moskou is bepaald niet enthousi ast om de Vietnamese strijd te laten uitgroeien tot een toneel van een krachtmeting tussen de twee grootste militaire mogendheden met alle aan verwante risico's. Niettemin zijn er treinen met oor logsmateriaal uit Rusland naar Viet nam gezonden, maar de Chinezen hebben ze nog) niet doorgelaten. Ze kunnen dan aan alle communisten vertellen dat Moskou wel veel belooft, maar toch niets doet om de arme Vietnamezen te hulp te komen. wezigen merkten we onder meer op Kurt Hager, Hermann Matern. Stefan Heym, Günther Mittag. Erich Apel, Ebert, Norden en Warnke Deze zitting kenmerkte zich door een gespannen atmosfeer en Walter Ul bricht merkte in zijn lange openings rede op. dat de socialistische (d.i. communistische) politiek naar binnen en naar buiten versterkt diende te worden. Om „politieke vermoeidheid en afmatting" der kaderleden te voor komen diende door de politieke func tionarissen „in een toenemende mate controle te worden uitgeoefend op de overige kaderleden in handel en in dustrie en die in de culturele sector en bij het onderwijs". De rode leider stelde vast. dat de door het politieke bureau van de partij gegeven instructies in steeds toene mende mate door kader en leden van de S.E.D. worden veronachtzaamd, ten gevolge waarvan de partij en het door haar gestelde hoge ideaal in waar d-e opmerkelijk was gedaald. Dit inboeten aan waarde en gezag is vooral merkbaar in de kringen van handel en industrie in het land. De partij aldus Ulbricht, dient ten op zichte van deze twee belangrijke sec toren heer en meester te blijven. De heersende onrust onder de partijlei ders van hogere en lagere rang, ont staan ten gevolge van de steeds te ruglopende bedrijvigheid moet „de kop worden ingedrukt". De communis tische partij, aldus de woordvoerder, is geen economische groepering, geen economisch stelsel, docht vertegen woordigt het georganiseerd, maat schappelijk leven ln de DDR Discipline De leden van het Oostduitse centraal comité der partij bleken eensgezind van oordeel, dat het hogere en het lagere kader, gelet op de gewijzigde situatie in het land grondig moest worden aangepast aan de zich steeds wisselende omstandigheden. De po- litiek-ideologische arbeid in en vooral ook buiten de partij, diende eveneens te worden herzien, terwijl in de toe komst, meer dan voorheen, de nadruk moest worden gelegd op de agitatie en de propaganda onder de partijlozen en onder de vijanden van de partij. De opleiding (scholing) van kaderle den zal verscherpt worden, vooral naar buiten. Een groot nadeel ten opzichte van een doelbewuste en goed gerichte propaganda onder de bevol king. zo kwam ter vergadering aan bet licht, is mede te wijten aan de reeds laren in gang zijnde geboorte beperking, de hos-e sterftecijfers en aan de niet afnemende golf van vluchtelingen naar het „kapitalisti sche westen". Deze drie belangriike factoren hebben een ernstig tekort aan arbeidskrachten in het land ver oorzaakt. Concentratie Hartstochtelijk drong Ulbricht aan op een tot in de kleinste bijzonderheden doorgevoerde concentratie van de par tij-arbeid. Dit zou een noodzakelijke re-organisatie van partij- en staats diensten met zich mee brengen, een re-organisatie waartoe reeds in janu ari 1963 werd besloten en die ten doel had te komen tot een meer ge concentreerde. politipk-economische scholing in communistische zin van het Oostduitse volk. Ter verwezenlij king daarvan werden een „centraal DF ORDE VAN DE KOUSENBAND. Bii welke gelegenheid en hoe is de Crde van de Kousenband ontstaan? aldus N. D. Antwoord: De orde van de Kousen band werd in 1348 ingesteld door ko ning Eduard III; 26 Knights (koning en koningin inbegrepen). Haar spreuk „honni soit qui mal y pense" beeft enkele overleveringen doen geboren worden, waarvan de historische juist heid geenszins vaststaat De orde is de eerste (grote) Britse ridderorde. Blauw lint. ZIEKENGELD. Ik ben volgende maand een jaar ziek. Ik heb van verscheidene zijde gehoord, dat de ziekengelduitkering nu 2 jaar is ge worden (was eerst één jaar». Mijn werkgever is aangesloten bij Gemeen schappelijk-Administratiekantoor. Hil versum, Bedrijfsvereniging Nieuwe- Algemene, aldus ab. G. A. "F. Antwoord: Wettelijk heeft iemand slechts voor de termijn van één jaar recht op ziekengeld. Sommige be drijfsverenigingen kennen echter een zogenaamd bovenwetteliik recht op ziekengeld toe aan de bij hen aange sloten werknemers voor 1. soms voor 2 jaar. Dat de ziekengeld uitkering nu in het algemeen voor twee jaar geldt, is echter onjuist. Mocht de bedrijfs vereniging uw ziekte-uitkering niet verlengen, dan bestaat de mogelijk heid dat u een invaliditeitsuitkering zal krijgen ingevolge de interim re geling. Hoe hoog die is, wordt voor namelijk bepaald door de aard van invaliditeit arbeids-ongeschiktheid) Wordt u volledig invalide verklaard, dan ligt de uitkering vrijwel even hoog als de ziekte-uitkering. instituut voor socialistische economie en bedrijfsleiding" en een „school voor (socialistische) bedrijfsleiders" in het leven geroepen. Ook het rijksbureau voor de industrie en de bouwnijverheid en het bureau planning, beide gevestigd in oost- Berlijn. werden intussen reeds Ingrij pend gereorganiseerd Op deze achtste zitting van het cen traal comité werd met geen woord gerept over het „veranderen van po litieke koers". En diende te worden gevaren op het kompas en in de richting, die de partijgenoten in Mos kou voor de D D R. noodzakelijk ach ten. aldus Ulbricht. Nadrukkelijk waarschuwde Ulbricht de zogenaamde „extreme elementen, in en buiten de partij, hun houding, die in strijd is met de communistische ideologie, te herzien, daar het optre den van laatstgenoemde elementen, niet alleen de aandacht had getrokken van het vijandige buitenland, doch tevens afbreuk deed aan de veiligheid en het prestige van de D D R. en aan de communistische idee. ELETROTECHN. INSTALLATIEBUR. RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN Soesterbergsestraat SIC - Telef, 2379 van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in de ulo-school aan de Middelwijkstraat. Door verbreking van een ruit is men binnen gekomen. Er is niets verbroken of beschadigd. Alleen enige flesjes limonade zijn ont vreemd. Woensdag a.s. wordt te 9 uur een H Mis gecelebreerd voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de bejaarden in Soestdijk. De bejaarden houden dan zoveel mogelijk hun Pasen. Gezamen lijk houden zij daarna een Paasont- bijt in het Ludgardisgebouw, Vrede hofstraat. (daar zit 36 jaar ,.gas-ervor/ny achterQ van 8 tot 7 mm breed, o.a. Tanla, Sonja en glad Ruime keuze Ga noorSP'JKER TEL.298 2 SDE5TERBERG5L5TR 26 De kegelclub Soest, die in mei a.s. een jaar bestaat, heeft in hotel De Gou den Ploeg de eerste jaarvergadering gehouden. Voorzitter E. H. Bosboom verwelkomde de leden, van wie er niet één verstek liet gaan! Daarna las secretaris-penningmeester P. J. M. van Elferen het jaarverslag. Hij me moreerde daarin, dat de vereniging in mei 1964 startte met zeven leden. De heer E. H Bosboom gaf. samen met een viertal kaartvrienden, de stoot tot de oprichting van de kegelclub. 11 mei beschouwt men als de dag van geboorte. Men speelde aanvankelijk op de ba nen van hotel De Witte Bergen, maar moest naar een andere soeelgelegen- beid uitkijken, omdat deze banen ge sloten werden. Hotel De Schouw in Bilthoven verschaft de Soester kegel liefhebbers momenteel onderdak. Dit is echter een noodoplossing, want men hoopt zo sooedig mogelijk weer naar De Witte Bergen terug te kun nen keren. Daar heeft men binnen kort vol-automatische banen. De winnaars van de eerste twee club- competities werden N. v. d. Broek en G. van Korlaar. Het aantal leden be draagt thans 12 Men besloot de eer ste verjaardag van de vereniging te vieren met een uitgaansdag, waar ook de vrouwen aan deel kunnen nemen. Men bezoekt een kegelbaan in Veln. waar het middagprogramma wordt afgewerkt, waarna men in Leersum zal aanzitten aan een diner. Bij de bestuursverkiezing werd de funktie van sekretaris-penningmeester gesplitst. De heer W. J v. d. Bosch werd benoemd tot voorzitter, de heer E. H. Bosboom tot secretaris en de heer P J M. van Elferen tot pen ningmeester. Men betreurt het. dat er in Soest nog steeds geen kegelbaan is. hoewel er r.aar dé mening van velen zeker be staansrecht is voor zo'n baan. Men heeft wel plannen tot het aanleggen 'ran een kegelbaan, maar het is tot nu toe bij plannen gebleven. Wellicht dat er in de toekomst geen wekelijkse reizen meer aan te nas hoeven te komen om te kunnen kegelen. Dinsdagmiddag, om twaalf uur, werd de brandweer gealarmeerd voor een ruigtebrand aan de Bosstraat, ter hoogte van het Herten!anti e. Daar stond een flink stuk ruigte in brand, vermoedelijk door brandstichting. Omwonenden en politie begonnen di- rekt. de vlammen te doven en dat was nodig ook. want het vuur drong dien in het kurkdroge gras van een drietal achtertuinen door. Toen de brandweer met twee nevel- snuiten arriveerde, was het vuur gro tendeels geblust. De brandweer bluste met behulp van drie stralen na, nadat twee stralen onder de rails van de spoorlijn Soest-Zuid-Den Dolder wa ren door getrokken. Een oppervlakte van vijfhonderd vierkante meter ruig te ging verloren. Om vijf voor half zes kwam een mel ding binnen van een grasbrandje ach ter het perceel Oude Utrechtseweg 10 De brandweer rukte met twee wagens uit, maar behoefde verder niet in ak tie te komen, omdat het vuur reeds door omwonenden was geblust. Een strook grasland werd zwart gebla kerd De brand is ontstaan doordat kinderen met vuur speelden. Commandore J. L. Boeoh heeft ddnfl- dagmdddag voor het front van de troepen van <le LS.K. te Soestduinen negen officieren beëdigd. Dat gebeur de ln aanwezigheid van talrijke fami lieleden van de beëdigden. De plech tigheid werd luister bijgezet door de aanwezigheid van de Luebtmadhüca- pel. Nadat de parade-commandant, ma joor G. de Knecht, zich had gemeld bij commandore Bosch, inspecteerde deze de opgestelde troepen ln het Jessurunkamp aan dr De Beaufort- laan. Vervoleens werden de negen of ficieren beëdigd, waarvoor de eerste luitenant A van Leeuwen het Ko ninklijk Besluit voorlas. Daarna hield commandore Bosch een toespraak tot de pas beëdigde offi cieren. ir M Th Bello uit Aerden- v-.nut. J. Oratema. uit Apeldoorn, F. W. Lamoe uit Ouder-Amstel. J. C. G. v. d. Sande uit Slikkerveer. J. J Schartz uit Utrecht. A H Smout uit Bergen op Zoom. drs J F L. C. van Emmerik uit Haarlem, drs J. G. M Remmers uit Bergen op Zoom en drs S. Thuis uit Haarlemmermeer. De commandore zei o.a ..U hebt voor het front der troepen de eed van trouw afgelegd. TT hebt. in aanwezig heid van uw ouders, vrouwen of ver loofden de koriuein trouw gezworen Iedere Nederlander moet trouw ziin aan de koningin. U hebt de eed af- eelegd. daar bent u uw verdere leven aan gebonden Uw eed k'ni u niet meer ongedaan maken. Straks gaat n terug ln de burgermaatschanojj. Het doet er niet toe welke funktie u daarin gaat vervullen, maar u blijft altijd reserve-officier. Ik hoop, dat we u nooit nodig zullen hebben, maar als dat eens wel het geval mocht zijn dan moet u paraat zijn. want het is en blijft noodzakelijk, dat wij een goede krijgsmacht hebben. Aan de oudere officieren draag ik oo. u in hun midden oo te nemen Ik feliciteer u met uw benoeming tot officier bij de luchtmacht" Vervolgens sneeide de Luchtmacht- kaoel het Wilhelmus. Een défilé door de troepen, vooraf gegaan door de Luchtmachtkapel, be sloot de plechtigheid in het kamp Commandore Bosch en de nas beëdig de officieren namen het défilé af. Een receptie in de officiers-mess vormde het sluitstuk van de beëdiging. De beëdigde officieren behoren tot het Depot Materieel Luchtmacht. De officieren zijn ingedeeld in de depots, die onder dit commando vallen. Tempo heeft de eerste rit in de voor- jaarscomnetitie gehouden, die werd gewonnen door Eddy de Lange. Hij legde de 46 kilometer af in 1 uur en 20 minuten. Gerrit Ruttenberg eindigde als tweede. Aad Post als der de en Theo Zeedijk als vierde Post heeft lange tijd achtereen de leiding gehad, maar hij werd geplaagd door het pechduiveltje, waardoor hij de eerste plaats aan De Lange verloor, en zelfs nog verder terugviel. De amateurs en de nieuwelingen gin gen gelijk van start. Nieuweling R. van Hees was lange tijd in het voor ste gelid te vinden en finishte ten slotte ook als eerste. Jan Willem de Lange werd tweede, A. *J. Koene klas seerde zich als 3e J. v. d. Broek als vierde en R. van Kuilen als vijfde. SPflRRZnflM SOEPEL SCHOON SNEL fPXTVP INSTAL LATUUR S0ESTER8ERG5ESTRRRT19 TEL:294S SOEST Arme tante Neel, ze werd al zenuw achtiger. Steeds wilde ze een gevat antwoord geven zodat de mensen la chend naar haar op zouden kijken. Maar helaas ze kwam niet verder dan een stotterend: „Jawel, mijnheer Kimsky" en dan nog had ze het ge voel dat ze met haar trillende lippen de raarste grimassen trok. Telkens als er een lachsalvo uit de menigte klonk, keek ze achterdoohting opzij- Plotseling pakte de goochelaar haar bij de arm. „Dame," sprak hij hoffe lijk aan, „ziet u dat deze kooi hele maal leeg is.. Tante schudde overtuigd van ja. „Goedging de goochelaar verder, als ik het kleed er overheen werp, wilt u dan zo goed zijn de mensen er van in kennis te stellen dat er zich totaal niets in de kooi bevond, zegt u het maar precies zo na. Tante sahraapte haar keel - hoe luidde die prachtige zin ook weer? Ze wist het niet meer, ze plukte ze nuwachtig aan haai' jurk, maar dan met mannenmoed stootte ze uit: „Zeg mensen, er is heus niks in hoor! In de kooi bedoel ikI" en blozend draalde ze zich om naar de gooche laar. die met zijn stokje enkele vreem de woorden prevelde als: „Ramme- kassie hopma van hokussie pokussie. -5^ Uw onderschrift, vermeld op een briefkaart, dient 's maan dags voor 9 uur, of met de le postbestelling ln ons bezit te zijn. voor het nieuwste ln A.E.G. - Siemens - Philips - Candy Erres - Unllux - MJele - Slwa Inlichtingen - verkoop - service Inruil Soesterbergsestraat 20A - Soest Voorleesboeken. D'Avlgnon, Tobias zoekt plezier Kennel, Het grote kleine boek. Laurey. Buiten bij de dieren. Mitgutseh. Flori en de ro vers. Rutgers van der Loeff-Base- nau, Een vlinder achterna Schmidt, Spiegeltjes rondreis 0-9 Jaar, Gallico, En toen ging mijn marmotje praten. Inger. Pia en Polletje. 9-12 jaar. Van Eyk. Kasteel Karse- steyn. Ramberg. Cijferslot 7-1-7. Ulrici, Kai verovert Bnxholm. 12-14 jaar, Ba.rne. De vakantie van de kinderen Farrar, Dixon. Het geheim van de Schedelberg. Egger- mont, De gemaskerde roodhuid Van der Plaats, Erna's vakantie in Frankrijk. Rechlin, Tonki. Voor hoeve, Tiliauw en de medicijnman. White. Onderzeeër in gevaar. Boeken over allerlei onderwerpen. Bie- gel, Het sleutelkruid. Borg. Witte- wiek de zwaan. Braasem-Beve- lander. De blauwe roos. Eveleïn, Knutselen voor een feest. Goulden, De mooiste balletvertellingen. Graafland. Rubens. Haeers, Kinde ren op de brug. Krudde. Waarom herdenkingen in mei? Oosterhuis, Met en zonder harnas. Scheffer, Amber en Urban. Schmidt, Hek sen en zo, - Vingertte Lik. Soie- rings. De wonderwereld der insekten Wolkowsky, Avontuur in Austra lië. Tot en met zondag, behalve zondaz- middag, draait in het City Theater de film de beul van Londen, een thriller, waarin o.a. de Duits-Amerikaanse disc-jockey Chris Howland meespeelt. politie soeurt ijverig naar de da ders van moord on misdadigers. De veroordeelden worden allen od de zelfde wijze van het leven beroofd: door oohanging met een historische beulstroD. die in een museum is ten toongesteld en zwaar bewaakt wordt, maar desondanks steeds weer bliikt te zijn ontvreemd. Er komt nog een meislesmoordenaar aan te Das. maar als het zover is. laat de zeer verras sende ontknoping niet lang meer op zich wachten. Zondagmiddag een Fddv Constantinc film met als titel Eddy in de olie Hi' houdt zich bezig met gokken, met veroveren van mooie meisjes en alle «n-rtere dingen, die men alleen van F.ddv Constantine kan verwachten: naast de whiskev ook een heleboel '•cchtDartiien. Ondanks alle nedngen, "ie zowel vrouwen als gangsterbenden doen om hem het leven moeilijk te maken, slaagt hij er uiteraard weer in. ook in dit avontuur rond een olie bron tot een goed einde de brengen Van maandag tot en met woensdag ten slotte de zwarte kobra, een ver haal over opiumsmokkelaarsbenden, die elkaar uitroeien. Er komen „on gelukken", vechtpartijen en vrouwen aan te pas en al deze dingen zorgen vcor een spannende film, die eindigt met het onschadelijk maken door de politie van de ene overgebleven bende. -t

Soester Courant | 1965 | | pagina 3