B t j. I I sSport-acjenda r. IsSefoooDummer ziekenauto 59P Pr. iernhardSaan 13 VENEMA City-automatiek JAAR OVERHEMDEN EEN EUROPEES BOOSHEID JE „De Witte Pompen" D. ENGEL R. DORREN S0ESTERBF.RG 15.90 Voor kwaliteits horloges Klokken - Wekkers In prijs verlaagd Onze nieuwe voorjaarsmode Saestum-S.E.C. Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MONTUREN Medische dienst PREDIKBEURTEN •Lenssën+de Wolff A R.K. Kerkdiensten Programma van S.E.C. Programma hockeyclub Wedstrijden S.E.C. reserve-elftallen Bouw S.E.C.-elubhuis Alleenverkoop van dames regenmantels FALCON Herenjassen Beëdigd Geslaagd Ouderavond van de Oranje Nassauschool Met fiets gevallen Fa. C. J. v. d. Wiel Voor Auto- en Scooterrijles JUBILEUMAKTIE UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Medische dienst Soesterberg versloeg Oranje-Wit met 3-0 K.V.O.-nieuws Wedstrijden K.V.0. Wiinavond Vrouwengilde J. Hoppenbrouwers van 535,- voor 325.- open hiel schoenen vanaf f 18.% Zondag staat het eerste SEC.-team voor de moeilijke opgave om in Zeist te trachten Saestum de twee winst punten afhandig te maken. S E C. zal moeten winnen om de kans op de titel te behouden, maar zal in Zeist op felle tegenstand stuiten aan gezien Saestum nog niet geheel veilig staat en bij winst op S.E.C. niet meer achterhaald kan worden door de overige degradatiecandidaten Vrien denschaar. V.V.Y. en L.V.V. Voor S.E.C. is het dus oppassen ge blazen. aangezien Saestum thuis moei lijk is te kloppen getuige de behaalde resultaten thuis tegen C.D.N. (4-2), Hercules (1-0). Holland (0-0), J.S.V. (4-1), L.V.V. (2-2), Veenendaal (2-2), Victoria (1-1), V.V.Y. (2-1). Alleen van Vriendenschaar werd thuis met 3-2 verloren. De uitwedstrijd tegen Saestum bete kent voor S.E.C. de laatste uitwed strijd in deze competitie. Op 2e paas dag volgt de thuiswedstrijd tegen Hol land. terwijl tot besluit het Larense L.V.V. naar Soest komt. S.E.C. is ver plicht deze nog 3 te spelen wedstrij den te winnen wil het aanspraak blijven maken op de titel. Hercules speelt zondag de laatste thuiswedstrijd tegen het reeds gede gradeerde J.S.V. en zal op 2e paasdag de laatste uitwedstrijd tegen L.V.V. spelen. Als laatste wedstrijd spelen de leiders tegen Veenendaal. De stand luidt Leverancier van alle ziekenfondsen Hercules 19 26 Saestum 19 19 Zeist 19 24 Veenendaal 20 19 SEC. 19 24 LVV. 20 17 Holland 19- 23 V.V.IJ. 20 17 C.D.N. 20 21 Vr.schaar 20 16 Victoria 20 20 J.S.V. 19 8 Doktoren. De artsendienst wordt dat weekeinde waargenomen door de artsen: J Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815 en W. J. Schutte, Burg. Grothe- straat 65, tel. 2333. Tandartsen. Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur A A Bueno Bibaz, Soesterbergse- straat 158. Apotheek. Zaterdag na 1 uur en zondag apotheek Soestdijk. Di. en Do. apotheek Soestdijk. Ma en Vr. na 18 uur en Wo. na 19.30 uur apotheek Soest. Wit-Gele Kruis. Zr. Sender. Simon Stevinlaan 3, Soes- terberg. tel. 03463-1359. Oranje-Groene Kruis. Zr. Bettenhause, Bosstraat 29, tel. 4610. Groene Kruis. Zr. v. Schalk, Duinweg 37, tel. 4130. HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 10 uur ds J Mettau (Kerkkoor). Be vestiging van lidmaten. 7 uur ds H. Roest. Emmakerk. 10 uur ds K. van Liere. Bevestiging van lidmaten. 7 uur ds J. Mettau. Heeskapel. 10 uur ds H. Roest. Zonnegloren. 10 uur ds D. M. Jalink. Eltheto. 8.45 uur Gezinsdienst. Ichtus Kerk. 10 uur ds J. Fokkema. Viering H. A. 5 uur ds D. van de Berg van Veenen daal. Viering H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 9.30 uur en 5 uur ds S. de Jong. TVilhelminakerk. 10 en 5 uur ds C. M. v. d. Loo. Bedie ning H. Avondmaal. GEREFORIMEEERDE KERK. 10.30 uur dienst. 3 uur ds De Vries van Nijkerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 10 uur ds P. de Smit. 6 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van de Ned. Protestantenbond. 10.30 uur Palmzondag mej. C. E. Jol les. EVANGELISCH LÜTH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. Geen dienst, zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE. Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds P. de Raad. H. A. BAARN. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LÜTH. GEMEENTE. 10.30 uur ds Th B. W. G. Gramberg van Doorn. Elke zondag 10.30 uur Kinderkerk. onroerende góederen ^df taxaties V ■t^r hypotheken - V,r'assurantiën.-V- Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 KERK SOEST, Steenhoffstraat. H. Missen te 7.30. 10.45 en 12 uur. Hoogmis te 9 urn', 's Avonds 7 uur lof In de week de H. Missen te 8 en uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7 45 en 9 uur. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstr. H Missen te 7.30 en 9 uur. 10.30 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. Senioren: Seastum 1-S.E.C. 1. 2.30 uur. S.E.C. 2-Veenendaal 2, 12 uur. K V.V A. 4-S.E.C. 4, 12 uur. Jeugd: S.E.C. A-Ultrajectum A, 4 uur. S.E.C. B-Don Bosco A. 4.15 uur. S.E.C. C-Amsvorde C. 3 uur. A.P.W.C. b-S.E.C. c, 3 uur. Pupillen: K VV.A. 1-S.E..C 1, 1.30 uur. S.E.C. 2-B.D.C. 4. 1.30 uur. OPSTELLING der elftallen SEC. 1. Doel Van Essen; achter Krijt en Hooijer; midden De Rooij, Ruttenberg en J. P. Brouwer: voor Hanasbei, Van Breukelen, De Bruin, Duyst en Van de Broek. Reserves Adams. Dettmer en Evers. S.E.C. 2. Doel Van de Broek; achter Hooijer en Rodermond; midden Strumpel, De Vries en Rijkaart; voor Dorrestein. Aalberts, Blanken, Rijn- ders en Berkel. Reserve Van Rijn. S.E.C. 4. Doel van Rossum; achter Roest en Baptist; midden Van de Lin den, Servellen en Van Ginkel; voor Van de Heijden, Beijer, Baltus, Lage- maat en Kramer. Reserve Van de Hoed. De Mixed Hockey Club „Soest" staat een druk programma te wachten. Zon dag spelen de veteranen tegen vete ranen van „Amersfoort". Op 17 april neemt de MH.C. deel aan het in Amersfoort te organiseren Pannekoe- kentoernooi. Tegen leerlingen van het Baarns Lyceum speelt M.H.C. op za terdag 10 april a.s. Op 18 en 19 april komt M.H.C. uit in een tournooi te Hilversum. S E C. 2 speelt zondag, om 12 uur, de laatste thuiswedstrijd tegen Veenen daal 2. Verwacht moet worden dat de ze thuiswedstrijd voor de S.E.C.-re serves winst zal opleveren, waardoor uit de 13 gespeelde wedstrijden 17 winstpunten zullen zijn behaald. De strijd om de onderste plaats is gestre den. en het is Stichtse Boys 2 dat na vorig seizoen uit de reserve 2e klasse degradeerde opnieuw een klasse lager zal gaan spelen. Het kampioenschap zal wel terecht komen bij Saestum 2. De stand luidt Saestum 2 15 23 Zeist 2 16 20 Vr.schaar 2 16 20 Nijenrodes 2 15 17 U.V.V. 3 15 16 SEC 2 H.M.S. 2 Ultraj. 2 Venend. 2 St. Boys 17 15 15 14 16 12 15 13 16 6 S.E.C. 4 speelt zondag in Amersfoort om 12 uur. de belangrijke wedstrijd tegen één der concurrenten K.V.V.A. 4. J.l. zondag werd met 7-2 gewonnen van Odi '58 2, hetgeen weer een goede stap in de richting van het afdelings kampioenschap betekende. De kleine Beyer zal zondag wel weer de gangmaker zijn in het vierde 5.E.C.-team, terwijl gehoopt moet wor den dat technicus Baltus weer van zijn blessure hersteld zal zijn. Zaterdag j.1. hebben ruim 30 S.E.C - leden gezorgd dat de vloer van de S.E.C.-cantine werd gestort. Voorzitter de heer Wilhelm gaf zelf het voor beeld 's morgens zeer vroeg in overall te verschijnen om ook op deze dag daadwerkelijk zijn steentje bij te dra gen bij de bouw van het clubhuis, dat op deze zaterdagmorgen weer een flink stuk gevorderd is. Voor de komende zaterdagmorgen worden nog meer metselaars en timmerlieden gevraagd om het nog resterende metsel- en timmerwerk te completeren. Verbazend is het dat zoveel S.E.C - leden gehoor geven aan de oproep van de bestuurders om te assisteren bij de bouw. Metselaar J. Meerding (ruim 70 jaar), timmerman Jaap Meerding, metselaar J. v d. Hoed, eerste elftalspelers L. van Breukelen, W. de Bruin, L. Rut tenberg, B. van Essen met opperman nen Maas Heynen en Joop Wiss om er maar enkele te noemen zijn iedere zaterdag met vele anderen present om onder leiding van S.E.C.-lid W. Uyland (de aannemer) en coördinator D. H. Tuenter het gebouw op zo kort moge lijke termijn gereed te maken. Natuurlijk zijn voor zaterdag a.s an dere S.E.C.-supporters en leden die bij het metsel- of timmerwerk kunnen assisteren van harte welkom. De aan vang voor de werkzaamheden voor zaterdag a.s is opnieuw gesteld op 's morgens 8 uur. si Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden Kleermakerij voor dames en heren Ontvangen de nieuwste modellen in Terlenka, Tergal, Tweed enz. in katoen, Terlenka, Tweed enz. F. C. Kuyperstraat 28 - Telef. 2803 Palthe-agentschap De heer G. G. R. Labadie ls als tolk- vertaler in de Spaanse taal beëdigd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid mejuffrouw J. E. Bronsing, alhier. De chr. Oranje Nassauschool voor v.g.l.o. heeft gisteravond de eerste ou deravond van dit seizoen gehouden. Vanavond volgt de tweede. Het hoofd der school, de heer W. J. Gerritse. verwelkomde de ouders van de leer lingen. die niet alleen uit Soest ko men. maar ook uit omliggende plaat sen: Daarna ging hij voor in gebed. Een meisjeskoor opende het program ma, gevolgd door een gemengd koor tje, dat zong ,,'k Wil u o God mijn dank betalen". Er werden enkele ern stige gedichten voorgedragen, waarna een Engelse les werd gegeven zoals dat normaal op school gebeurt. Een sketch getiteld „De flinke kapitein" had veel succes. Daarvoor zorgden Dolf v. Ginkel als kolonel, Wim Wes- teneng als de sergeant en Teun Brui- nekool als de dienstplichtige soldaat. Enkele vrolijke gedichten gingen voor af aan de pauze, waarin de ouders werden getrakteerd: in de keuken kregen ze een kop soep aangeboden terwijl de leerlingen een glas limo nade kregen. In de pauze was tevens gelegenheid de tentoonstelling te bezoeken in de klas van de heer Gerritse. Zelfge maakte jurken, pyama's enz. van de meisjes en een tentoonstelling van door de jongens zelfgemaakte werk stukjes Er werd voorts een verloting gehouden met aantrekkelijke prijzen. Na de pauze werd een stukje opge voerd, waarin naar voren kwam. dat goede tafelmanieren ook wel eens tot narigheid kan leiden. Enkele gedich ten, een modeshow van zelfgemaakte kleding door de meisjes, accordeon- muziek en een muziekles waren de voorlopers van het klapstuk van de avond, de opvoering van het grote toneelstuk „De wonderdokter". De burgemeester (Henk Brons) ls uit z'n gewone doen. Hij wil graag weer een gelukkig mens worden, maar daar weten mevrouw (Gerrie Meyerink) en Jet, het dienstmeisje (Daisy de Ruig) geen raad op. Ook de professor (Henk Schenderling) weet daar geen raad op. Zo gaat het leventje van de on gelukkige en haast altijd zich aanstel lende burgemeester door. Hij slikt vele medicijnen, maar het helpt allemaal niets. Dan komt er een wonderdokter (Antoon v. d. Hoed) in het dorp. Hij wordt bij de burgemeester geroepen, hij onderzoekt hem en concludeert dan: „U moet het hemd van een ge lukkig mens aantrekken, dan zult u weer beter zijn!" Het hemd van de meester (Jan Vogel) en de dominee (Gerrit Hardeman) ko men ter sprake, maar het is tenslotte het hemd van een zwerver. Jan de Pierewaaier (Wim van Steendelaar) dat de burgemeester weer helemaal de oude maakt. Maar dat gebeurde "niet, nadat deze heftig had geprotesteerd dat hij het vieze, gerafelde hemd van een zwerver moet aantrekken. Een prachtige opvoering van dit stuk een prachtig besluit van deze zo ge slaagde avond, dia met dankgebed werd besloten. De 83-Jarlge H. K., alhier, maakte met zijn rijwiel een lelijke val op de Van Weedestraat. Dr Tervoert achtte overbrenging naar Zonnegloren noodzakelijk. K. had een rechter bovenbeenbreuk en diverse kneuzingen opgelopen. De Franse minister van buitenlandse zaken Couve de Mourville is niet van zins op 10 mei in Venetië met zijn vijf collega's van de E.E.G, een ge sprek te gaan voeren over een even tuele politieke unie. Misschien later eens, maar nu niet. Dat lijkt ietwat vreemd, want tot dusver was het steeds omgekeerd en wilde Parijs dit soort vergaderingen, maar hadden de anderen daar geen lust toe, Bonn werd dit keer boos en stuurde zijn ambassadeur bij Couve langs om hem te herinneren aan de afspraak van Erhard en De Gaulle indertijd ge maakt tijdens hun ontmoeting in Rambouillet. Nu behoeft men er eigenlijk geen ver driet over te hebben dat het Veneti- aans overleg niet - of pas veel later - doorgaat. In feite is er de laatste ja ren toch niets veranderd en De Gaul le en de overige vijf blijven tegenover elkaar staan in hun opvattingen: de Fransman voor zijn concept van een Europa der Vaderlanden, dat wil zeg gen iets van samenwerkende regerin gen: de andere voor iets dat dieper ingrijpt en meer tot een echte ge meenschap leidt, liefst met een or gaan dat boven de nationale staten staat. Strategie Succes viel er in Venetië niet te ver wachten voor de vijf of voor de Fransen, die geen van belden de ander tot hun zienswijze zouden hebben kunnen bekeren. En wellicht is dit een belangrijke re den voor Couves weigering: De Gaulle heeft belang bij de diplomatieke suc cessen waardoor het aanzien van zijn land stijgt, maar niet bij situaties waarbij anderen hem zijn zin niet ge ven. Door te wachten heeft hij kans dat in de gelederen van zijn tegen partij eens Iemand het moe wordt dat er op deze manier helemaal niets ge beurt en daarom maar liever over zijn bezwaren tegen de Franse conceptie heenstapt. Een tussentijds gesprek zon der uitzicht heeft voor hem in die strategie geen enkele zin. Curieus is overigens wel dat in Parijs Makelaar Soest, Vredehofstraat 19, tel. 4551 A'dam, Herengracht 226, tel. 241093 Zowel direct als via AMSTERDAM vraag naar Eengezinswoningen, Villa's eri Bungalows in Soest en omgeving. Ook voor uw VERZEKERINGEN direc te verbinding met de Beurs in Am sterdam. gaat U natuurlijk naar Volledige rijuren (60 min.) Tweemaal per week gratis theorie All-risk verzekerd Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Zaterdagmorgen opent de exploitant van het City-theater aan de Burg. Grothestraat een moderne automatiek. Specialiteiten zijn loempia's, nasibal- len, croquetten. patates frites enz. Deze zijn zowel verkrijgbaar in de automatiek, ingang Heuvelweg,als in de foyer, die de gehele dag is ge opend. Tijdens de pauze van de bioscoop kunnen de bezoekers in de foyer, thans ook een lekker hapje bestellen, hetgeen een grote vooruitgang bete kent. de schuld voor Couves weigering min of meer de Nederlandse minister Luns in de schoenen wordt geschoven om dat hij zich zo lovend uitliet over een brief van 38 vooraanstaande bur gers. „Zinledig" Daarin werd Inderdaad - en op niet geheel onaanvechtbare wijze de vrij wat kritiek heeft ondervonden van de zijde van de Europesebeweging onder meer - weinig vriendelijks ge zegd over de Franse doelstellingen in de Europese politiek. Parijs werd bo vendien verweten dat het probeert de N.A.V.O. uit te hollen. Maar het is wel buitengewoon dat dit lichte trapje op de Franse tenen nu zo zwaar moet aankomen. Bondskanselier Erhard heeft de groot- europese aspiraties van De Gaulle ("tot aan de Oeral") als zinledig van de hand gewezen en zo is er uit ie dere hoofdstad wel iets onaardigs te melden jegens De Gaulle en trouwens ook wel eens jegens Erhard, om van Johnson maar te zwijgen Maar dat heeft nog nooit bijzonder zwaar gewo gen bij de betrokkenen: het is nu eenmaal wat men in dit vak kan verwachten. Dat nijdige over de brief van 38 Ne derlandse heren lijkt dan ook niet veel meer dan een smoes. Of een po ging de verantwoordelijkheid voor het nog steeds niet slagen van een reor ganiseerde politieke samenwerking op Den Haag af te wentelen. Terwijl het in wezen nog steeds niet zo ver is omdat Frankrijk op geen enkele wijze rekening wil houden met de inzichten van de overige vijf, maar van deze wel vergt dat ze zich zullen scharen achter de Franse opvattingen. 401 BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 ANNOIIIÜ1940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan V. OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 Dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoort - sestraat 3. Soesterberg, tel. 03463-1432, neemt ln het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. G. Lucas te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg. tel 03463-1200, neemt op de beide paasdagen de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder Dokter L. H. Brandt. Dolderseweg 59. Den Dolder tel. 03402- 2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J, W Ha- gedoorn te Soesterberg. Soesterberg behaalde een mooie 3-0 overwinning in haar thuiswedstrijd tegen Oranje-Wit. Al spoedig bleek dat Soesterberg de sterkste was. Haar aanvallen waren beter gericht dan die van de tegenpartij, wier verdedi ging echter aanvankelijk nog doel punten wist te voorkomen, tot het linkshalf Willemsen gelukte om uit een goede combinatie de score voor Soesterberg te openen (1-0). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft was het rechtshalf J. Kemper, die door de bal van rich ting te doen veranderen voor Soes terberg in het doel schoot 2-0. Daar na bracht Kemper met een fraai schot de stand op 3-0 voor Soester berg, waarin geen verandering meer kwam. De uitslagen van de competitiewed strijden waren als volgt: Senioren. Hiervan speelde alleen het lste twaalftal, dat uit verloor met 6-4 van Doorn. Vinken 1-K.V.O 2 ging niet door. terwijl er bij KV.O 3-Meteoren 2 ook iets tussen kwam. Junioren. K V.O. 1-Altius 2 werd een overwinning voor K V.O. 1 en wel 6-5 Aspiranten. KV.O. B speelde in Amersfoort uit tegen Soesterkwar- tier en maakte er een gelijk spel van 1-1. Het doelpunt werd gemaakt door Tilly Stomp Welpen, K V.O C ontving thuis S.K.F. E, maar zij moesten helaas het on derspit delven tegen de Veenendalers. Uitslag 0-4. Senioren: S K.F. 2-K V O. 2. 16 uur K V.O. 3-Viko 1. 16 uur Aspiranten: Doorn A-K.V.O. A. Austerlitz A-K.V.0 B K.V.O. C- Amersfoort F. De afdeling Soesterberg van het r.k. J Vrouwengilde organiseerde dinsdag avond in de ha) van de Titus Brands- maschool een w^jnavond. De heer Kie- bert hield voor de leden en hun echtgenoten een voordracht, toege licht met dia's. Er was tevens gelegen heid om diverse wijnen te proeven. prima kwaliteit perfecte pasvorm moderne boord niet strijken pasteltinten beige - grijs - bleu Van Weedestraat 80 Soestdijk in goud, doublé, staal en chroom in alle prijsklassen. LIESELANG S 1, 8 mm. KOMPLEET MET KOFFER Automatische filminleg. Motorische terugwikkeling. ^PFGTAT.TST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 voor de Pasen brengt In diverse kleuren en hakhoogten Koninginnelaan 76 - Tel 4145 Eigen reparatie-inrichting. SCHOENHANDEL EN LUXE Ï.EDER1V1REN

Soester Courant | 1965 | | pagina 13