FUGERS FIETS KERKO Voor uw Oeldkredlet l De Paardekamp in een eigen tehuis AARDfe 431 DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM "'■luws FRANS BOSMAN WASAUTOMATEN LÖCHTENBERG DE GOUDEN LAARS „STURKA" PANTALONS Officiële mededelingen „VAN BUUREN" GARAGE STAM Krabbels van Knelis V.V.V.-nieuws JAPONNEN 29.75 - 45.- - 55.- JAAR G. v. d, F0L N.V. Uw recorder staal klaar bij „De Gouden Snaar"! Klaar terwijl U wacht BEVER OL S31 EERSTATION Stichting Amersfsortse Kredietbank Het Communisme 02955-3367 Bioscoopprogramma „Vogelvrienden" vergaderde Publieke aanbesteding Prinses Rozelijn Openlucht-recreatie Voor zomerse dagen Tevens eerste kSas reparatie-inrichting SP0RTC0LBERTSvanaf 67.50 TREVIRA lanaf 35.50 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Voor al uw RIJBEWIJZEN Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS Inkoop en Verkoon Vrachtauto reed tegen lelijk eendje flonault dealer VOOR UW Gazelle - Invicta - Raleigh - B.S.A. Wielrijder viel over voetbal Softballdames trainden J. Hoppenbrouvvers JiLEUMAKTlE De Stichting „De Paardekamp". die het nationale rusthuis voor paarden aan de Klein Engendaalweg in Soest exploiteert, is er in geslaagd, de hand te leggen op een terrein aan de Birk- straat. Dit terrein, waarop solide ste- Het stichtingsbestuur van De Paar denkamp schrijft in een circulaire aan de begunstigers, dat Tom uit Utrecht en Fritsje uit Bussum. welke beide paarden door een aktie in het bejaar dentehuis konden worden opgenomen, het allebei uitstekend maken en best naar hun zin hebben ln Soest. Er is echter ook triest nieuws: Corrie. de Russische pony die jarenlang op een boerderij in Markelo had ge werkt en de eerste bewoner van de Paardenkamp was, is gestorven. Zij heeft drie jaar in Soest gewoond en is. na drie heerlijke jaren, op 37-ja- rige leeftijd gestorven. De bezichtiging van De Paardekamp is op alle zon- en feestdagen tussen nen stallen voor omstreeks twintig 10 en 12.30 uur en van 14 tot 16.30 paarden en geen dienstwoning zijn uur. Op werkdagen: bij open hek gebouwd, leent zich uitstekend voor I directe toegang Anders eerst aan dit doel. mplripn hii hpt. 1 melden bij het 300 meter verder -• v: Een probleem is nog hoe aan geld te komen om de plannen doorgang te kunnen laten vinden. De aankoop vergen namelijk een belangrijk finan cieel offer. Hoewel eigen geldmidde len en een hypotheek de financiering in eerste instantie wel mogelijk ma ken, zal er desondanks nog veel geld nodig zijn om het terrein volledig voor het gestelde doel geschikt te maken. Dinsdag as. is het precies drie jaar geleden, dat burgemeester mr. S. P. baron Bentinck de Stichting De Paar denkamp opende. Sinds die tijd huist men op terreinen aan de Klein En gendaalweg. Het terrein, waarop de bejaarde paarden nu al zo lang een tehuis gevonden hebben, is door de eigenaar te koop aangeboden. De koopsom was echter dermate hoog, dat het onmogelijk bleek tot aankoop over te gaan. Het bestuur heeft daar om alles in het werk gesteld om een andere huisvesting voor de bejaarde viervoeters te vinden, vooral omdat het zeer waarschijnlijk is, dat De Paardenkamp verloren zal gaan als het terrein inderdaad wordt verkocht. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Steenhoffstraat 63 Tel. 2432, b.g.g. 4332 - Soest Aanleg van Gas en Waterleiding Sanitair Gasgestookte centr. verwarming Gashaarden - Fornuizen legen Dierentehuis en wel tussen 9 en 11.30 en tussen 14 en 16 uur. Voor hen, die De Paardenkamp finan cieel willen steunen, volgen de bank rekening: Rotterdamsche Bank N.V., kantoor Soest, giro 473400 of Coöp. Raiffeisenbank Soest, giro 212775. Geen langdurige wachttijd daar er smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 AtTBANK naar de Steenhoffstraat 6 - Soest (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur nm Woensdag van 9-12 uur v m Vrijdag van 5-8 uur n.m. In hotel „De Bosvijver" werd de derde en laatste bijeenkomst gehouden van leden van het Veteranen Legioen Ne derland. afdeling Eemland. Door de heer C Klauè werd wederom een inleiding gehouden over het com munisme Deze derde maal werd als onderwerp behandeld De bedreiging. In zijn inleiding greep spreker terug naar het betoogde in zijn eerste voor dracht, waarin het communisme ge schetst was als een uitdaging aan- en een bedreiging van onze westerse waarden. Deze bedreiging was toen gekenschetst als een politiek-militaire en als een saboersieve bedreiging. Dit laatste gegeven verder uitwerkend behandelde de spreker allereerst de vraag of de oude marxisten inderdaad pacifisten waren geweest in de zin, zo als wij dit nu opvatten. Aan de hand van uitspraken van Marx en Engels zelf, betoogde spreker dat in de ogen van de vaders van het marxisme het pacifisme als middel niet kon worden toegepast in de strijd tussen het proletariaat en het kapi talisme. De felle Lenin ging zelfs nog verder door te verklaren dat commu nisme en kapitalisme elkaar uitstoten en dat voor de ontwikkeling van het socialistische 'wereldstelsel een reeks gewapende krachtmetingen tussen bei de kampen onvermijdelijk zou zijn. Aangezien ook Lenin inzag, dat door de snelle technische ontwikkeling een oorlog wel eens niet te voorziene kon- sekwenties met zich mee zou kunnen brengen, ook voor hem, die de oorlog begint, kwam de Communistische Par tij van de Sowjet Unie (C.P.S.U.) tot de gevolgtrekking, dat ..mede" niets anders was dan voortzetting van de strijd met andere middelen (anders b.v. dan met kernwapenen). Maar strijd („geweld is de vroedvrouw van de geschiedenis" zei Marx) moet volgens het Marxisme-Leninsme blij ven bestaan, aangezien het anders zichzelf overbodig zou maken. Vandaar dat de C.P.S.U voor de ont wikkeling van het socialistisch stelsel een politiek-strategisch plan heeft ont wikkeld, dat voorziet in de aantasting van het imperialistische westen via de ontwikkelingsgebieden, teneinde te be reiken dat het westen de ontwikke lingsgebieden verliest als grondstoffen- leveranciers en als afzetmarkten. Een van de middelen om zulks te be reiken is de z.g. „revolutionaire oor log" in die ontwikkelingsgebieden (Cu ba, Vietnam, Laos, Cambodja, Algerije, Kongo enz.), die alleen kan bestaan in de schaduw van de dreiging van een kernwereldoorlog. Om te bereiken dat een dergelijk „plaatselijk conflict" niet uitgroeit tot een kernwereldoor log wordt hij zorgvuldig voorbereid en uitgevoerd door een centrale leiding (Moskou, Peking). Het gaat in die strijd in de eerste plaats om het bewustzijn van de mas sa in de ontwikkelingsgebieden. De beheersing van het bewustzijn van de massa is het centrale slagveld en betekent de beheersing van alle moge lijke slagvelden. Dit laatste geldt niet alleen voor de ontwikkelingsgebieden doch ook voor het westen. Hoewel de revolutionaire oorlogen hier weinig of geen kans maken, laat de centrale leiding geen enkel ander middel ongebruikt om het massa-bewustzijn te leiden in de rich ting van geestelijke weerloosheid en de wil om pal te staan voor de ver dediging van onze westelijke waarden te ondermijnen. De wapenen waarvan deze saboersieve dreiging zich bedient zijn ontleed aan de reclame-psychologie zoals subtiele beïnvloeding van de massa-communi catie-middelen, openbare protestbijeen komsten. massa-demonstraties, optoch ten, stakingen, pamfletten, pacifisten organisaties. De goed menende deel nemers hieraan zijn zich dikwijls niet bewust, dat zij een etisch hoogstaand werktuig vormen in de psychologische oorlogvoering van de centrale leiding in Moskou. Het gaat er tenslotte om, aldus ein digde spreker, wat wij onder „wreed- zame coëxistentie" verstaan, doch wat zij met deze slagzin trachten te berei ken. voor het nieuwste in A.E.G. - Siemens - Philips - Candy Erres - Unilux - Miele - Siwa Inlichtingen - verkoop - service inruil Soesterbergsestraat 20A Soest Tot en met zondag (uitgezonderd zon dagmiddag) draait de film Rio Bravo in het City Theater. In de hoofdrollen John Wayne, Dean Martin en Ricky Nelson. Het verhaal speelt in het klei ne stadje Rio Bravo, aan de grens van Mexico. De sheriff arresteert een man, die iemand heeft neergeschoten, maar de broer van de gevangene omsingelt met zijn mannen de stad, zodat de s'^errif niet met zijn arrestant naar de officier van justitie kan. Er wordt heel wat geschoten, er komen vrouwen aen te pas. maar uiteindelijk komt alles toch op zijn pootjes terecht. Ontsnapt uit San Pablo is de film, die van maandag tot en met woensdag draait. Leslie Caron en David Niven spelen de hoofdrol in deze op de ro man door Francis Clifford „Act of Mercy" gebaseerde rolprent. Tijdens een nieuwjaarsbijeenkomst vindt in een Zuid-Amerikanse staat een revo lutie plaats. Tom en Claire, twee be zoekers van het nieuwjaarsfeestje ma ken elkaar verwijten over hun mis lukte huwelijk. Maar na veel spannen de avonturen, waarin ex-president Rivera een belangrijke rol speelt, blijkt dat helemaal niet zo mislukt te zijn. Na een reeks belevenissen breekt voor Tom en Claire een nieuwe toe komst aan en samen beginnen zij een nieuw leven. Zondagmiddag voor de jeugd „Schot ln de rug" met George Montgomery, Diana Brewster en Tom Rittman ln de hoofdrollen. Het verhaal speelt in een dorpje in New Mexico, waar vecht partijen, schieten en het omgaan met vrouwen aan de orde van de dag zijn. Het is een spannend, aktievol verhaal van de sheriff die tenslotte zijn beste vriend als misdadiger ontmaskerd ziet. '.Wra!' V-,-. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ÖNR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SÖESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST. - TELEFOON 2064 BG.G. 02950-17727 De leden van de vereniging van vo gelliefhebbers „De Soester Vogelvrien den". hebben gisteravond ln hotel De Kleine Witte een vergadering gehou den. waarop de heer H. Wilhelm, rent meester van het landgoed Pijnenburg, een causerie verzorgde met als on derwerp „De natuur". Bovendien werd door de leden en het bestuur van ge dachten gewisseld over de derby. Wij komen ln ons blad van dinsdag nader terug op het besprokene tijdens deze vergadering. Gistermiddag werd door architect A N. Brouwer alhier in café „De Soester Duinen" publiek aanbesteed het bou wen van een R.K. school voor lager onderwijs aan de Steenhoffstraat Hiervoor werd alsvolgt ingeschreven H W van Asch 225.000,Fa. Hig- ler 224.700,—. J. Mets 221 000.—. H. van Asch 216.000.A. A. van Breukelen 215.000.G. W van der Grift 210.000,W. van Asch Zn 208.600.—. D Ch. Stam 205.000. Bouwbedrijf Camper 204.750,Chr Uyland Zn 203.300,De begro ting was 174.573. De Margrietschool in Soest-Zuid houdt vrijdagavond. 9 april, in De Rank weer de jaarlijkse feestavond, waarop de kinderen van de school de kinder operette „Prinses Rozelijn" van Ben Bunders en Jan van Tietschoten. zul len opvoeren alsmede, ..De Slimme dokter", een toneelspelletje van J Pannekeet. Zij. die reeds één der vorige uitvoeringen van de Margriet- school hebben bijgewoond, weten hoe niet alleen door de kinderen maar ook door een groep ouders maanden lang gewerkt wordt om deze uitvoe ringen tot een vrolijk en kleurrijk schouwspel te maken. Woensdag sprak in het Oranje Hotel voor de Vrouwengroep Soest-Soester- berg van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie mevrouw H. Buddingh- De Vries Lentsch. lid van Provinciale Staten van Utrecht, over „Openlucht recreatie." Dit onderwerp kwam kortgeleden in de Staten aan de orde. toen de z.g recreatienota behandeld werd. Deze nota doet een prognose van wat er in komende jaren nodig is om aan de steeds groter wordende vraag naar goede vrijetijdsbesteding in de open lucht te voldoen. Recreatie werd daarin verdeeld in: uur-, dag-, weekend- en vakantie-re- creatie, waarbij 't meest voor Utrecht in aanmerking komen de dag- en weekend-recreatie. Niet alles kan door de overheid wor den verzorgd, ook partikulier initiatief dient te worden aangemoedigd. Onze -provincie - rijk aan natuurschoon - kan velen de rust schenken, die jachtige leven van deze tijd vol te moet worden genoten om het drukke, houden. Het is goed dat dit werk geco ördineerd wordt, gezien de vele be staande verordeningen, als molenver ordening, kapverordening, woonsche penverordening enz. Al deze overheidsbemoeiingen gaan verschrikkelijk veel geld kosten, maar weinig geld zal zo goed besteed zijn als dit, was de mening van de aan wezigen. Niet alleen de Utrechters genieten hiervan, ook de velen uit de dichtbevolkte steden kunnen van Utrecht, „tuin van de randstad" ge nieten. Zo uit zonnig Italië komt deze elegante sandalet, waarbij vooral de originele gevlochten voor band opvalt. 19.00 De mode ontdekt u bij SCHOENHANDEL Koninginnelaan 24 - Telefoon 3426 VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK WACHTVERROD Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in arti kel 5. 6e lid van het Wegenverkeers reglement; maken bekend, dat hun college heeft besloten om een wacht- verbod vast te stellen voor beide zij den van: a. het gedeelte van de Ossendamweg, gelegen tussen de Schoutenkampweg en de Soesterbergsestraat en b. het gedeelte van de Kerkdwars- straat gelegen tussen de Olijkeweg en de Ferd. Huycklaan. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig da gen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer provincie, die een bewijs van ont vangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- direkteur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A N.W.B., de Koninklijke Auto mobielclub. de Koninklijke Nederland se Motorrijdersvereniging en aan Ge deputeerde Staten dezer provincie. Soest, 9 april 1965. naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES (120 min.) van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR De vrachtautobestuurder J. v. E. uit Zeist, stond met zijn auto voor de spooroverweg van het voertuigenpark te Soesterberg te wachten. Toen de spoorbomen geopend werden, reed Van E. inplaats van vooruit, achter uit. Achter hem stond A. G. uit Leer- sum met diens auto. welke door Van E niet werd opgemerkt. Hij botste tegen het kleine wagentje, dat zwaar beschadigd werd. Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphin e van f 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerboekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bin te vlnde veur een geintje maor 't mot netuurlek wel een geintje blieve. Datter ok bie de til- levisie minse rond- loope di£ een gein tje wille uuthaole Is te begriepe. Maor laote zullie dat dan veur d'r elge houe. Dat hoef toch nie altled derekt op 't schaarm? Neem noeng een tiedje terug. Toen wiste de .luu, die de ideeë motte lee- vere veur de pregrammaas nie veul. Das heul aarg, waant wullie binne ok wel es uuttedacht. Dat pregram- maa mos ter komme, d'r waore bar weinig ideeë, dus toen moste ze uut- kieke naor minse, die aanders in d'rluu heule leeve nie veur de came- raas ekomme zoue zijn. In Amster dam vongde zullie een meraokels gek ke kerel waorover al es 't een en aander in de kraante had estaon. dus die most dan maor naor Bussum kom me. Bart Hughes heette ie. Hie vertelt in die uutzending veur de vuust weg een paor kolderverhaole over gaotjes boore in zien kop en zo'n aandere kerel zatter bie om te zeige. dajje van een gaotje in je kop boore ..high" wordt. Haoi, zegge wullie, maor die luu binnen zogenaomp doktoore, dus die zeige high. Noeng. het wier een meraokels dom gezwets, dus ikke het de tillevisie uuttezet. Ikke dach bie mezelf: Knelis as Jie dat zou uuthaole. dan zeige alle min se: och. das zielig. Knelis taokelt heul af. Noeng hettie een gaotje in zien kop eboord. As ikke dat edaon zou hebbe. zou ikke op staonde voet naor De Dolder gebracht worde. Maör noeng die kerel dat doet, haole zullie em veur de til levisie. Norpiaole minse laache daorom, maor ze vergeete een ding: die kerels worde deur de tillevisie nog gekker. Die zeige: wullie binne op de tillevisie eweest. En de minse weer laache. Die denke: die gekke „haaie". Maor die haoie haole toch maor raore dingen uut. Toen ze nog nie op de tillevisie eweest waore hielde ze die gekke dinge veur zich, maor nao die tied gaon ze ok de straot op. In Gou- dao hebbe ze op straot een vergaoje- ring gehoue. 't Verkeer kwam haost plat te ligge. De pelisie hettie haaie vort ehaold, maor de vollegende keer gaon ze weer iets aanders doen. En eeve gek. Daorom hadde ze die kerels nie op de tillevisie motte haole maor rustig tuus motte laote blieve in Amsterdam. Waant die kerels kenne op de tille visie wel zeige en laote zien dat zul lie een gaotje in d'rluu kop eboord hebbe, ikke kan wel zeige dat da heul nie waor is. Dat gaotje hebben zullie d'rheul nie in eboord. Dat hadde ze allaang. VANAF 1181,— COMPLEET KERKSTRAAT 3 - SOEST - TELEFOON 2030 Een aardig uitstapje, misschien in combinatie met het bezichtigen van de bollenvelden, kunt u met de kin deren maken naar de Linnaeushof in Bennebroek bij Haarlem. Het is een recreatiepark, waarin een tropentuin. kinderpony-rijbaan. waterscooters, speeltuin en minigolf, terwijl er een permanente expositie van beeldhouw werken te bewonderen valt. Als nieuwe attractie voor de kinderen is er een Miniatuur kinder-stoom- spoortrein. Kunstzinnige bezoekers kunnen hun hart ophalen in het atelier van de beeldhouwer. Een aantrekkelijke folder geeft u alle gewenste inlichtingen. Wie niet per auto reist kan vanaf Haarlem met de bus van de N.Z.H. de Linnaeushof bereiken. Het park is van april tot oktober dagelijks geopend van 9-18 uur. U kunt er met uw gezin een leuk dagje van maken. De bij ons te verkrijgen folder is vier-talig. Nu de Keukenhof weer open is. kun nen wij u alvast verklappen, dat de Firma Tensen waarschijnlijk de 2e Paasdag met de bollen-tochten begint. Let u vooral op de aankondiging de volgende week in de Soester-Courant. Op de hoek Merelweg-Nachtegaalweg waren jongens aan het voetballen. Terwijl de wielrijder H. v. E. passeer de. kwam de bal voor het voorwiel, waardoor Van E. kwam te vallen en de linkerpols kneusde. De onlangs opgeriche Softballvereni- ging „Flyers" heeft haar eerste trai ningsavond gehouden. Gisteravond werd op het Hockeyveld aan de Schrikslaan geoefend onder leiding van de heer Beekman uit Amsterdam, die voorlopig de training op zich heeft genomen. Meer dan 20 meisjes hebben getraind en na de drie kwar tier trainen volgde een bespreking in het clubhuis. Volgende week donderdag wordt een bezoek gebracht aan een filmavond in Utrecht, speciaal op het gebied van softball. Tweede paasdag neemt een team van Flyers deel aan een tournooi in Utrecht, waaraan ook deelnemen U.V.V. uit Utrecht, V.V.G.A. uit Am sterdam en nog enkele verenigingen. Van Weedestraat 80 Soestdijk 40

Soester Courant | 1965 | | pagina 8