Westerveld Z.B. IS m BLUFT DE BESTE WAAR IJ OOK VRIJDAGSAVONDS TERECHT KUNT RENTE TOT 47,7 NUTSSPAARBANK Leerlingen van Pr. Margrietschool voerden kinderoperette op Horlogerie VAN WIEREN Sn prijs verlaagd! Coureurs wedstrijd voor jongens en meisjes De heer C. van den Bremer veertig jaar hij Boerenleenbank en Raiffeisenbank SOESTERBERG Krabbels van Knelis Pas Toe Meubelen Ploegstoffen Lenssen+de Wolff Wij zijn zaterdagmiddag. 17 april, om half drie GESLOTEN Eoii ..riks"' voor een onderschrift Tentoonstelling Bevrijdingsdag N.C.V.B. Soest-Zuid 0 Echtpaar onder invloed Auto ontvreemd en Aveer terug van f 585,- voor f 325,- Stijl-in-stof show bij Ralph Polak B.D.C.-handbal (beren) won; dames verloor G0GAS50NS Automobielbedrijf AlEX VAN KEULEN O, i De heer A. Noordkamp, voorzitter van de oudercommissie van de openbare lagere school In Soest-Zuid. de Mar grietschool, gaat Soest binnenkort verlaten wegens verhuizing naar Gro ningen. De oudercommissie vond het echter vrijdagavond het juiste tijd stip om alvast de heer Noordkamp te bedanken voor zijn aktiviteiten Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse feestavond van de school, in gebouw De Rank gehouden. Mevrouw Quant nam op rijm afscheid van de heer Noordkamp en besloot haar gedicht met de woorden: „Wat ons hart ver vulde, zetten wij om in een bloemen hulde". De heer Noordkamp was verrast. Hij dankte voor de onverwachte hulde en zei met plezier de funktie van voor zitter gedurende vier jaren te hebben vervuld. Hij sprak de wens uit, dat men spoedig een nieuwe voorzitter zal weten te vinden en besloot met „dat het de Margrietschool goed moge gaan". De avond was geopend door het hoofd der school, de heer E. Belgraver, Hij verwelkomde de zeer vele aanwezi gen, onder wie de wethouder van on derwijs, de heer K. de Haan, vele hoofden van scholen en onderwijzers en onderwijzeressen. Hij zei het prettig te vinden, dat de zaa? zo vol was, al vertelde hij eer lijk, dat men eigenlijk niet op zoveel belangstelling had gerekend. „Het is ons feitelijk een beetje uit de hand gelopen, maar wij zijn niettemin blij, dat nog zovelen belangstelling voor het openbaar onderwijs tonen. Dat is een goed teken". De heer Belgraver bracht tenslotte dank aan de schen kers van de vele prijzen voor de tom bola. want die zijn onmisbaar. Een tombola is noodzakelijk, omdat een avond als deze veel kosten met zich brengt. Daarna begon de opvoering van de kinderoperette „Prinses Ro- zelijn". Het is een van de beste kin deroperettes, waarin muziek van Schu- bert. Mozart, Johan Strauss e.a. een voorname rol spelen. Onder bezielende leiding van de heer v. Vliet hebben de 55 medewerkers hard gewerkt om deze operette tot een succes te maken. De onroerende goederen taxaties hypotheken r Br assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 heer Van Vliet was ook de regisseur tijdens de opvoering van de operette, die is geschreven door Ben Bunders en Jan van Rietschoten. Pianist Piet de Geus zorgde voor een voortreffelijke muzikale begeleiding. Prinses Rozelijn, de dochter van de koning en de koningin, resp. gespeeld door Jacqueline Zwartjes, Guus Ede- lenbosch en Jeanette Thie. is ont voerd, uiteraard tot groot verdriet van haar ouders. De koningin (Jeanette Thie) zong weemoedige liedjes, die doordrongen tot een kaboutergroep. Een zigeunergroep kreeg de schuld van de ontvoering. Troostende elfen en kabouters vonden de prinses, dwa lend in het bos. Zij brachten haar in triomf weer naar huis. Dat daar een groot feest wordt gevierd, is vanzelf sprekend. De koning tracteerde op lekkernijen, waarbij de meisjes enkele dansjes uitvoerden. Daarmee kwam een einde aan deze zo geslaagde operette, waaraan leerlingen uit de derde tot en met de zesde klas deelnamen. Na de pauze werd het spel „De slim me dokter" opgevoerd. De dokter, de notaris, de bakker en zelfs zijn eigen Van Weedestraat 40 - Tel. 4361 „Even mijn hoofdkussen uitlaten" Het bovenstaande onderschrift werd ingezonden door onze abonné v. d. Harst, Stadhou derslaan 36. die één dezer da gen de waardebon krijgt toe gezonden. vrouw proberen hem ziek en duizend gulden armer te praten. Het lukte nog ook! Hierbij viel, zonder overigens Joan Hollander. Rob Klinkenberg, Han Datema, Louis Raatjes en Edith Lib- benga te kort te willen doen. vooral het spel op van Albert Hans Bangma als Boer Gerritsen. Aan het slot van de zeer geslaagde avond dankte het hoofd der school allen, die aan het welslagen van deze avond hebben medegewerkt. Met name noemde hij de vele dames, die de fraaie kos tuums voor de operette vervaardigden. Zij kregen een Groninger koek aan geboden. Zoals reeds eerder door ons gemeld wordt er in onze gemeente, ter gele genheid van Bevrijdingsdag 1965, een tentoonstelling gehouden van veel dat aan de tweede wereldoorlog en de be vrijding herinnert. Inwoners, die nog oude Duitse of oude Nederlandse uni formen ln hun bezit hebben worden verzocht deze voor de tentoonstelling beschikbaar te stellen en hiervan ken nis te geven aan het Oranje-Comité ten gemeentehuize. Morgenavond. 8 uur, houdt dr J. D. van Ramshorst uit Bllthoven voor de leden van de N.C.V.B. Soest-Zuid in Eltheto een lezing met dia's over de schepping. Hoofdkant. Amersfoort 9 uur v.m. - 8 uur n.m. Bijkantoren 7-8 uur Effecten - Vreemd geld - Verzekeringen Kosteloze overboekingen Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scherpenzeel Soest - Rijdend Bijkantoor De politie trof zondagavond op de Stadhouderslaan een vrouw aan. die half ontkleed was. Haar echtgenoot, die in haar nabijheid was, zei, dat zijn vrouw in de sloot terecht was gekomen bij het verlaten van een al daar gevestigd cafe. Daarom had zij zich van enige kle dingstukken ontdaan. Het echtpaar B dat niet geheel nuchter was. werd meegenomen naar het politiebureau en konden later naar huls terugkeren De heer N. H„ wonende aan het Sinnemaplein te Soesterberg. deed bij de politie aangifte dat zijn auto. die voor zijn woning geparkeerd stond, was ontvreemd. Met de politie werd terstond een onderzoek ingesteld en op de Amersfoortsestraat zag de heer H. zijn auto staan, terwijl zich in de nabijheid van de auto 2 mans personen bevonden. Bij het zien van de politie sloeg- één van hen op de vlucht; de andere sprong in de auto en reed met de auto weg. Het gelukte hem klem te rijden, en het bleek J H. V. uit Utrecht te zijn, die zich al meermalen aan joy-riding heeft schuldig ge maakt. Hij is in arrest gesteld. LIESELANG S 1, 8 mm, KOMPLEET MET KOFFER Automatische filminleg. Motorische terugwikkeling. SPFfïAT TST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 Coureurswedstrijd voor jongens en meisjes. De BP-jeugd Grand Prix komt op 19 april (2e paasdag), 20 april en 21 april as op het plein achter het V.V.V-Verkeershuis, een coureurs wedstrijd houden voor jongens en meisjes in de leeftijd van 9 tot en met 13 jaar. Deze wedstrijden worden gehouden in samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Soest. Op een speciale baan, krijgt de jeugd de kans haar rijvaardigheid te tonen Echte race-wagens staan ter beschikking en gevaar Is uitgesloten. Als iemand tegen de zijkant van strobalen zou rijden, slaat de motor meteen af. Een complete BP-equipe van monteurs is aanwezig. Het wordt geen woeste race, maar een ordelijk vertoon, zodat de ouders geen bezwaar behoeven te hebben, ieder die slaagt ontvangt een brevet en er komt zelfs een kampioen uit de bus met kans op de „Gouden Helm" en een beker. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar aan het politiebureau te Soest. De heer C. van den Bremer Pznmomenteel direc teur van de Raiffeisenbank alhier, hoopt op don derdag a s, 15 april, de dag te herdenken, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van de nog betrek kelijk kleine Coöp. Boerenleenbank. Eerst werd de heer v. d. Bremer waarnemend kassier, op 12 april 1927 werd hij benoemd tot kassier en vanaf 1 mei 1962 is de jubilaris directeur van de Raiffeisen bank. De Coöperatieve Boerenleenbank Soest werd op 30 december 1905 opgericht en begrijpelijk ging er toen niet veel om. In de loop der jaren is dit wel aanmerkelijk veranderd Toen de heer Van den Breemer in dienst trad was het balanscijfer op 31 december 1925 ƒ700.000, Per 31 december '64 bedroeg dit ruim 15.000.000,-. De omzet over 1925 bedroeg 11.000.000.en over het Jaar 1964 136.000.000.wel een bewijs, dat de raiffeisenbank vertrouwen geniet. Op 15 september 1962 werd een bij kantoor gesticht aan de Soesterberg- sestraat, omdat de werkzaamheden aan het hoofdkantoor zo erg toena men, dat uitbreiding noodzakelijk was. Om de bewoners van Soest-Zuid tevens in de gelegenheid te stellen hun bankzaken dichter bij huis af te handelen, besloot het bestuur daar een bijbank te vestigen. Het aantal posten dat in 1925 be handeld werd bedroeg slechts 1530, terwijl het aantal in 1964 meer dan 77.000 bedroeg. De heer Van den Bremer wil dit ju bileum in de familiekring vieren zo dat er geen festiviteiten aan worden verbonden. Wij wensen de jubilaris nog vele jaren toe, tot heil van de Raiffeisen bank Soest. VOETBAL. UV.V.O—SOESTERBERG 4-3. In haar uitwedstrijd tegen UV.V.O. heeft Soesterberg met 4-3 verloren. De herhaaldelijke aanvallen van de gastheren drongen Soesterberg al spoe dig in de verdediging, die echter niet kon beletten dat U V.V.O. al voor de rust tweemaal het doel vond. Met deze 2-0-stand brak de rust aan. In de tweede helft richtte Soesterberg haar kracht meer op de aanval, zodat het Apeldoorn met een fraai schot gelukken mocht om Soesterberg aan haar eerste doelpunt te helpen (2-1). Maar toen kregen de aanvallen van de tegenpartij weer de overhand, die achtereenvolgens de stand tot 4-1 ver hoogde. Soesterberg zette zich nu schrap met het gevolg dat de achter stand verkleinde tot 4-3. Maar hierbij bleef het tot aan het einde. ZATERDAGVOETBAL. SOESTERBERG VERLOOR MET 2-1 VAN F.A.K. In haar uitwedstrijd heeft Soester berg de overwinning aan F.A.K. moe ten laten. Voor de rust was Soester berg sterk in de aanval. Doch de ver dediging gaf geen kans en een twee maal recht op het doel afgeschoten bal werd door de keeper opgevangen. Na 20 minuten echter nam F.A.K. uit een penalty de leiding. Vijf minuten later maakten rechts buiten Esmeijer, uit een penalty, de gelijkmaker (1-1). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft waren de rollen om gekeerd. Nu had Soesterberg de wind tegen en was de tegenpartij voort durend in de aanval, waardoor Soes terberg onder druk kwam te staan en zich moest handhaven in de verde diging, wat haar op een enkel doel punt na gelukte. Daardoor kwam het einde met 2-1 voor F.A.K. K.V.O.-NIEUWS. De senioren konden er deze keer geen winst uithalen. De wedstrijd SKF. 2- K.V.O. 2 eindigde in 8-4 voor de Veenendalers. De doelpunten van K.V.O. werden gemaakt door Yvonne Torn, Cor Nout. Hans van Dijk en Josien Schipper K.V.O. 3-Viko 1 werd 2-6 De aspiranten speelden alsvolgt Doorn AK.V.O. A 0-2. Austerlitz A-K V.0 B 0-3. K.V.O. CAmersfoort F 14-1 VIERING DRIE JAAR SOCIËTEIT. Met een groot aantal bezoekers heeft de algemene bejaardensocieteit don derdagmiddag in de gereformeerde kerk haar driejarig bestaan gevierd. De presidente van het damescomité, mevrouw Wiliemsen. opende de samen komst met een toespraak waarin zij -en terugblik wierp op de afgelopen drie jaar. Een groepje dames van de N.C.V.B. vermaakte daarna de aanwezigen met nige leuke sketsjes. E°n der bejaarden, de heer Van der Weerd. las een geestig verslag voor "an wat er zoal in de afgelopen drie '°ar was gepassjerd. Hierbij namens allen zijn dank betuigend voor al de ~oede zorgen en toewijding die men van de dames heeft mogen onder- "inden. Die dank werd namens alle '-ejaarden reeds in het begin van de avond, onder aanbieding van een -nveloppe met inhoud aan het dames comité. in een geestig toespraakje ook overgebracht door de nestor der be iaarden. de heer Nooder \an het slot bracht mevrouw Wiliem sen namens het comité dank voor deze geste en voorts aan alle medewerken den aan deze gezellige middag waarop ook tal van extra traktaties plaats vonden. Dat de heer en mevrouw Polak er slag van hebben regelmatig evene menten voor de modieuze vrouw in hun grote stoffenzaak aan de Laan straat te Baarn te organiseren hebben zij dezer dagen opnieuw bewezen met het brengen van een stijl-in-stof show, welke reeds gedurende de mid daguren rond 450 bezoeksters trok, een aantal dat 's avonds om 10 uur, na afloop van de show bijna verdu- beld was. Het direkte doel van deze show was te laten zien welke prachtige resulta ten bereikt kunnen worden met Men- ko-stoffen: fraaie linnen stoffen, effen geblokt of gestreept; brodé stoffen in mooie tinten; terlenka en katoenen japonstoffen en coton satin in zeer aparte dessins. Twee beroepsmannequins toonden de modellen, die de bekende Amsterdam se couturier Dick Holthaus met deze prachtige stoffen heeft gecreëerd. De schitterende kleuren van deze voorjaarscollectie, waarin rood en rose domineerden, doch ook het wit en zwart en prachtige pasteltinten ieders aandacht vroegen, waren dan ook een lust voor het oog. Voor een deskundige toelichting bij de getoonde stoffen en modellen zorg de de heer P. Molenaar van Menko's Public Relations afdeling. Ter gelegenheid van deze show heeft de heer Polak bijzonder veel aandacht aan zijn etalage en expositie ruimte besteed Hoe het verleden - de pronk zieke tijd van het Frankrijk van Louis XV - met het zakelijke heden gecom bineerd kan worden en de aandacht van het publiek op een bijzonder mooie collectie stoffen te vestigen kan men in deze met veel smaak ingerich te etalage bewonderen. In aansluiting op de show houden de heer en mevrouw Polak n.1. tot Pasen in hun winkel en showruimte een expositie waarop naast de mooie Menko-stoffen tal van andere stoffen, afkomstig uit diverse Europese landen en Amerika, getoond worden. As Je 't ming vraogt dan mok zeige dak ming veurige week meraokels heb ver gist, Maor jao, ikke was nie de eenige die 't daacht dus zo arg is 't ok weer nie. Kiek, veurige week dach ikke bte ming eige. toen ik- ke op de Eng waan- delde, jonges, ikke wis heul nie datter 'n kaarmus kwam. An de Taalmelaon overal van die bar grote waoges en warkkeete. En der middenin een tengt zo groot, heul meraokels. Ikke direkt naor huus om 't ming wief te vertelle. Die had 't ok nog nie eheurd of elee- ze. Knelis zeit ze. gao toch mit 't peerd naor de kaarmus, wie weet ken je der nog een paor knaoke verdiene. Ikke mit Zwaartje naor de Eng. maor nar- reges was een hooge oome te zien. Alleen maor keerels in van die blauwe overaals. Ikke vraog an een van die minse ofter wel een baos bie is. Hie zeit jao, die ister wel, maor noeng nie, waant hie is in 't veld. Maor wat doe jie mit dat peerd? Ikke zeit. Kne lis denk dattie hier hangde vol knaoke verdiene ken. Die keerel wis nie wat Knelis bedoel de, zeittie. Ikke zeit ikke kom mit Zwaartje kungste uuthaole veur de minse die kieke wille, 't Is toch nie veur niks kaarmus? Hie begint te laache, ikke denk Knelis jie het 't bie 't verkeerde end. Toen ie uuttelache was zeit ie: Man, 't is heul geen kaar mus, wullie binne van 't aordgas. Ikke bin toeng maor mit Zwaartje naor huus egaon. Ming wief gaot noeng nie mder kieke op de Eng. waant ikke hetter ezeid dat 't spul daor van 't aordgas is. Aordgas, zeit ze, ikke had juust op kaarmus ere- kend. Maor da komp mlschien ong nog wel us. Vollegende week binne wullie an de beurt om ommebouwd te worre. Ikke weet nie precies wat dat is, maor "t het iets mit de gasstelle te maoke. Dan komp ter zo'n keerel van 't gas in huus en dan morrelt die wat an 't fornuus en an de aandere toestelle en dan gaottie weer. Bie ons zal die nie veul last hebbe, waant wullie wille noeng zo gauw mogelek aordgas. Wul lie hebbe der al zoveul van eheurd en der al zo lang op ewacht. dat 't noeng tied wordt da wullie 't ok krie- ge. En as alle minse zo vlot meewerke as wullie doen dan binne die manne van 't aordgas blie want dan binne zullie misschien een paor daoge eer der klaor. En wullie binne der dan ok een paor daoge eerder van af. En dat is toch fing veur allemaol? Soesterbergsestraat 51B t.o. Busstation Het bejaardencentrum „Braamhage" vraagt voor zo spoedig mogelijk er varen 2e KOOKSTER voor halve dagen. Aan melden Braamhage, Insp. Schreuderl. 2. Tel. 3851. AANGEBODEN kinderwa gen, kommode, mod. boe kenkast. t.v.-tafel. Wilhel- minalaan 22. Te koop aantal BROM FIETSEN. T.e.a.b. Te be vragen Lange Brinkw. 54. Modeatelier „Soestdijk". Laanstraat 2. telef. 3995, vraagt STLKSTERS. PASFOTO'S 24 u. service 6 stuks 3.Foto Gooi land, Huizerweg 34, La- Mede dank zij de goede prestatie van zondag, toen het eerste herenteam van de handbalvereniging B.D.C. U.D. met 10-6 versloeg, staat de Soester ploeg momenteel op de eerste plaats van de ranglijst. De Soesters hebben vijf nunten meer dan de ploeg, die de tweede plaats bezet. Bij de rust had B.D.C., in eigen huis spelend, al een 6-2 voorsprong geno men, ondanks dat de ploeg invallers had voor Van Velsen en Van Keste- ren. Wim Smeeiing en Piet Valk de den echter goede dingen. De doel puntenmakers waren Ton van Asch Rudi Surstedt en Otto Buisman. De dames volgden het voorbeeld van de heren niet. Integendeel, zij verlo ren met grote cijfers van het sterke Sport Vereent (1-7). De Soester dames hadden veel pech, terwijl het Sport Vereent juist meezat. Mary v. d. Deijssei verrichtte in het doel opmer kelijke reddingen, maar kon aan de zeven doelpunten niets doen. Het eni ge B.D.C.-doelpunt werd gescoord door Nanda van Daatselaar. JONGENS en MEISJES vanaf 12 jaar, die in de Paasvacantie een aardige verdienste willen maken door verkoop ten bate van het Dierentehuis, kunnen zich dag. van 4-5 (beh. zaterd.melden bij mevr. Kok, Pr. Bernhardlaan 46 AANGEBODEN zit- of zit slaapkamer met volledig pension. Br onder no 725 bureau S.Crt. Te koop gevraagd rotan of pitriet WIEG. Br on der no 723 bur. S.Crt. Aangeboden 4-kam. FLAT met c v. en garage te Soest. Gevraagd vrij huis, liefst met garage te Soest of omgeving. Tel. 5385, Soest. TE KOOP aangeboden broedeieren, ganzeneieren, kalkoeneieren, parelhoen dereieren, pauweneieren en versch. soorten fazan teneieren. J. J Schoon derbeek, Middelwijkstr. 63, Soest. Vooral uw MUZIEK en muziek-instrumenten C. Schoemaker, Naarderstr. 23, Laren, tel. 3360. GARAGE te huur. 20, per maand, aan de Steen hoffstraat. Br. onder no 727 bureau S.Crt. Amerikaanse familie vr te huur voor langere tijd een gemeubileerd HUIS, bevattende minstens twee slaapkamers. Br. onder letter HM. 24 bur. SC Net MEISJE gevraagd. Mevrouw Quelle, G. Pels- weg 11, Soest. P. de Ruyter Zn. te Baarn vraagt MANNEN v. ploegendienst in de cho colade-afdeling (hoofdza kelijk inpakken). Goed loon plus premie plus ploegentoeslag. Werkkle ding vrij. koffie en thee gratis, volledige reiskos tenvergoeding, 4 va- antietoeslag, kerstgrati ficatie. gratis De Ruyter's artikelen. Gepensioneerd geen bezwaar. Melden aan de fabriek d'Aulnis- laan 15. Baarn (tel. 02954- 4651). Na 7 uur bij J. van Oostrum. Malvastraat 11, Baarn (tel. 02954-4123). Modeatelier „Soestdijk". Laanstraat 2. telef. 3995. vraagt MACHINESTIK- STERS. WONINGRUIL Den Haag- Soest. Aangeboden een 3-kamer flat aan de rand van Den Haag. Vrij uit zicht op Westland. 3 km, van strand, 74.25 p. m Gevr. vrij huis of 4 a 5 kamer flat. Hoge huur geen bezwaar. Telefoon 070-672483. Te koop en te huur CA RAVANS en aanhangwa gens. Tevens levering en montage van trekhaken. Lamers. Soesterbergsestr. 6, telefoon 3409. KINDERBOX te koop ge vraagd. Br, met prijsop gave onder no. 724 bur Soester Crt, TE KOOP baby-commode en ledikantje Heideweg 67, Soest-Zuid. VOOR PASEN Begonia's 50 ct. Primula's 50 ct. en f 1,Geraniums en Cal- ceolaria f 1,enz. enz. Paasbakjes vanaf f 2, E. v. Oest, Oude Grachtje 17, Soest, tel. 2142. Voor ROTANSTOELEN. Tuinstoelen. Campingbed den en tafels naar Wo ninginrichting STEKT NER, Iverkpad N.Z. 20, bij de markt. tel. 2461. HUUR UW T.V. f 20, per maand. Fugers' Ra dio, Kerkpad N.Z. 22. 1 SIMCA 1300 g.l., bouwjaar 1964: kleur metaalgrijs, km-stand pl.m. 9000. 1 SIMCA 1000. tvpe 900, bouwjaar 1964; kleur gebr. wit. km-stand pl.m. 34.000. Deze wagens bevinden zich in prima staat en worden onder volle garan tie verkocht. Financiering mogelijk. Amsterdamsewcg 29 Amersfoort Telefoon 03490-14243 KWALITEIT VERPAKKING PRIJZEN DE .ALLERBESTE DE MEEST HYGIëNISCHE LAGER DAN U DACHT j

Soester Courant | 1965 | | pagina 5