KERKO Cfl Ina Boudier-Bakker 90 jaar aar de bollen „De Witte Pompen" m 11 In prijs verlaagd R. BOBBEN WASSERIJ GELRIA EDE M, TUSSEN HET IS WEER LENTE! TIJD VOOR EEN NIEUWE FIETS! FLGERS' RIJWIELHANDEL Krabbels van Knelis TelefoonnniHiTier ziekenauto 5980 Pr. Bernhardsaan 1 JAPONNEN 29.75 - 45.- - 55.- JAAR Gesprek met een hoogbejaard romancière Ik hoop nog een boek te schrijven PMS En over wandelen gesproken Geslaagde Veilig Verkeer cursus Gezinsdiensten Hervormde Gemeente Onze lieverdjes van 585,- voor f 325,- Rouw- en Trouwkleding Fa. C. J. v. d. Wiel Uitreiking diploma's voor Veilig Verkeer Vleesverkoop J. Hoppenbrouwers JUBlLËUftiÊKTSE Reserve-politieman D. Huisman kampioen pistoolschieten Aanrijding „Af en toe lees ik nog wel eens een modern gedicht of een stuk uit een hedendaagse roman. Ach en dan denk ik maar: „missichien schrijft hij ook nog 's een keer iets goedsDat zegt Ina Boudier-Bakker ons in haar stille woning aan de Oude Gracht te Utrecht. Daar hoopt deze eens zo ge vierde romancière, die vooral in de harten van de oudere lezers zulk een belangrijke plaats heeft ingenomen, 15 april haar negentigste verjaardag te vieren. Toon Hermans en songfestival gezien Wanneer wij de woonkamer van me vrouw Boudier-Bakker binnentreden, volgt zij met een levendige belang stelling het N.T.S.-journaal. „Ik kijk ontzettend graag naar de te levisie". zegt zij met een duidelijke stem. „De afgelopen zaterdag heb ik het zongfestival nog gezien en ik ben tot het einde toe opgebleven. Ook Toon Hermans heb ik helmaal gezien en ik heb ontzettend genoten. Ook kijk Ik bijzonder graag naar politie ke uitzendingen en voor een goede film blijf ik beslist op. Het journaal sla ik nooit over Het meest interes seren me de uitzendingen, waar ik mensen op het scherm kriig te zien. Mensen interesseren me altijd". HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KïNDERRIJWIELEN. DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP ENZ. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 De lichtblauwe ogen van de 90-jarige kijken ons lachend en helder aan. Deze tengere, broze vrouw, die vorig jaar door een ongelukkige val nog vijf maanden in een' ziekenhuis heeft ver toefd, beschikt nog steeds over een ongekende vitaliteit. „Op het ogenblik ben ik niet aan een boek bezig, maar het kan best zijn, dat ik er nog weer aan begin". Zelfs Jan Cremer! Wie deze bekende schrijfster opzoekt in haar huis, komt in een omgeving waar het verleden spreekt in de mooie antieke meubelen. Hoewel zij natuur lijk veel meer innerlijke verwantschap heeft met de oudere schrijversgenera tie. heeft zij ook de jongere literatuur uitingen niet onaangeroerd laten lig gen. „Maar aan de boeken, die de laatste jaren verschijnen, kom ik niet meer toe" zegt zij. EdochIk, Jan Cre mer" heeft ze toch doorgebladerd. „Hoe vond u het?" vragen wij. „Ergzegt mevrouw Boudier. Af en toe speelt haai' geheugen haar even parten, doch met hulp van zr. Van der Wal („Zuster Annie"), die nu al twaalf jaar haai' trouwe le vensgezellin is, vat zij de draad on- middelijk weer op. op de deur" het boek is. dat haar het naast aan het hart ligt. „Ik wilde, dat ik nog zo'n boek zou kunnen schrijven...." Haar kontakten met de literaire wereld zijn spaarzaam gewor den. Maar Clara Lennart en professor Donkersloot (Anthonie Donker) be zoeken haar nog en zij korrespon deert met de 80-jarige Annie Salomons. Af en toe leest zij bij zuster Annie nog voor uit eigen werk. Trots toont zij ons de omnibus, die haar uitgever deze maand van haar werk zal uit geven. *50 jaar schrijvershulp Ina Bakker in Amsterdam geboren en aanvankelijk onderwijzeres, trok na het publiceren van verhalen in 1905 met haar kostelijke boek „Kinderen" de algemene aandacht, tn 1909 ver scheen „Armoede", in 1924 haar mees ter werk „De Straat". In 1930 voltooide zij de bijna duizend ■i,riov - ."V. .;- j- Zijn klop op de deur „Mijn man had altijd veel belang stelling voor mijn. werk" vertelt ze. „Toen ik mijn roman „De klop op de deur" had voltooid, wist ik niet welke titel ik het boek moest geven. Toen ik een keer de deur uitging en iets ver gat kwam mijn man me achterna en klopte enkele keren op de deur om mij op hem opmerkzaam te maken. Toen zei hij: nu weet ik meteen de titel!" Mevrouw Boudier vertelt dat „Klop Als U eens binnen zou wandelen bij ons om een modieus wandeljaponnetje te kiezen zou U het ongelofelijke ontdek ken: heel veel. Allemaal mooi. En de prijs? Daar „loopt" U ogenblikkelijk warm voor. TEXTIEL - CONFECTIE Torenstraat 19, Tel. 2424 SOEST bladzijden tellende familieroman „De klop op de deur", waar de sfeer van het 19e eeuwse Amsterdam in wordt getekend Dit boek werd een enorm sukses. Het is onlangs wéér herdrukt. Kort voor de oorlog publiceerde zij de familieroman „Aan de grote weg". Na de oorlog zou het schrijverschap van Ina Boudir-Bakker opnieuw de volle aandacht opeisen. Op hoogbe jaarde leeftijd vloeien haar geestes kinderen nog gestaag van de persen „Goud en stroo", „Kleine Kruisvaart". „Finale". „De eeuwige andere" en „Honger" vonden hun weg naar een duizendkoppig lezerspubliek Glans der aanvaarding Deze romans van de schrijfster zijn geen fel bewogen drama's, waar de hartstochten hoog In opvlammen. Haar oeuvre bestaat uit akwarellen. de sfeer, die zij oproepen is in wezen belangrijker, dan de gebeurtenissen die erin beschreven worden. De bittere wanhoop, waarvan zoveel moderne romans doordrenkt zijn. is haar vreemd. Ook zij zoekt de mens in zijn jacht op het geluk, ook zij pleit de menselijke eenzaamheid, maar er is bij haar altijd uitzicht. Haar ro mans worden gekleurd door de gouden glans der aanvaarding, die schoner is dan het brons der weemoed. „Ik heb altijd in het goede van de mens geloofd", zegt zij. En inderdaad zag Ina Boudier-Bakker voor alles de kleinste korreltjes gouderts, die in de rotsige bodem van elk mensenhart toch te vinden zijn. Als wij afscheid nemen van haar. geeft zij ons een stevige hand. En ze roept ons nog na: „Ik hoop, dat u er iets wijzer van bent geworden". In hotel De Gouden Ploeg vond maan dagavond de eindles plaats voor de cursisten van het Verbond voor Vei lig Verkeer, afdeling Soest. De heer B Snijders, hoofdagent van het plaatselijk politiekorps, stelde als cursusleider iedere cursist op zijn of haar beurt de laatste vragen. Na af loop bleek, dat alle cursisten waren geslaagd, zodat aan hen het diploma kon worden uitgereikt. Dat werd ge daan door de voorzitter van de afde ling Soest, de heer G. J. v. d. Linden. Daarna werden tot besluit enkele ver- keersfllms getoond De geslaagden zijn: mevr. B. Chr. Heuer-Oelderink, mevr. J. J. Ben- nink-Beun, mevr. M. D. C. Smith-Feij. mevr. G C Hartman-Kuijer. mevr. C. H. Bolsenbroek-Pol. mevr. M. A. v d. Heuvel-Kooloos. mevr. E. L. Ham stra. mevr. M. J. van Voorthuizen- Van Stempvoort, mej. S. Hamstra en mej. A Bos Voorts de heren: E A M. Schut. A. de Wolf, W. N. van Klooster, A. J. van Neerbos. J. G. van Rouwen daal. T. van Duinkerken, A J. van Voorthulzen, H. G. Willemars. K Lam, G. F. Hartman. J. v d. Heuvel, R. M Hamstra, J Vogel, W. v. d. Vlag en C. van Zoeren. De eerstvolgende cursus vangt aan in de maand september a s. De Soester afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer hoopt, dat dan weer veel cursisten de lessen willen volgen, tot heil van een meer veilig verkeer! Het bleek zondag 1.1. wel dat de Ge zinsdiensten, die de Herv. Jeugdraad Zuid in opdracht van de Kerkeraad organiseert, in een behoefte voorzien Een propvol Eltheto bewees dat heel veel ouders er prijs opstellen om met hun kinderen een kerkdienst bij te kunnen wonen, waar zowel de volwas senen als de kleinen iets aan hebben. Van af zondag as. worden deze ge zinsdiensten weer in de Oude Kerk gehouden, van kwart voor negen tot half tien. De politie hield de 15-jarige N. P. v. d. Bde 14-jarige P. A. M. T. en de 10-jarige M. T. aan. Het drietal wierp achter de o.l. school in de Kerkebuurt stenen naar een passerende trein en zouden ook ste nen op de rails hebben gelegd. Dit laatste ontkenden zij. De jongens zijn over hun daden onderhouden. LIESELANG S 1, 8 mm, KOMPLEET MET KOFFER Automatische filminleg. Motorische terugwikkeling. SPFri4T,T5T OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OlDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 v h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Makelaar Soest, Vredehofstraat 19, tel 4551 Adam, Herengracht 226, tel. 241093 Zowel direct als via AMSTERDAM vraag naar Eengezinswoningen. Villa's en Bungalows in Soest en omgeving Ook voor uw VERZEKERINGEN direc te verbinding met de Beurs in Am sterdam. KERKSTRAAT 3 - SOEST - TELEFOON 2030 C De jaarlijkse veilig verkeer examens voor scholieren van de hoogste klas sen zijn weer achter de rug. Veilig Verkeer heeft, in samenwerking met enige leden van het politiekorps het schriftelijk en het praktisch gedeelte afgenomen. In totaal namen 518 kinderen aan het examen deel. Slechts 7 kandidaten werden afgewezen. Dinsdag was het City-Theater om de paar uur bezet met een deel van deze schoolkinderen, die het diploma kregen, maar waar voor ook enige films werden gedraaid De hoofdinspecteur van politie, de heer H G. Scholtmeijer. sprak de kinderen toe en hoopte, dat men nu de regels van het verkeer goed In acht zal neroen. De burgemeester reikte de diploma's uit. De wisselbeker ging ditmaal naar de Titus Brandsmaschool te Soesterberg. Vorig jaar werd de wisselbeker ge wonnen door de St. Josephschool te Soest. Zaterdagmorgen, 9 uur. heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats voor alle nummers. As je 't mlng vraogt dan mok zeige, dat 't in mlng jonge jaore net zoo was. Toen Ikke al een paor maonde ouwer wier zeie de minse: marrege komp Kne lis mit een groot verhaol van Ikke gao verloove. Ikke had nog wel heul geen deerntje "naor huus ebracht of zoo. maor de minse zeie Knelis kniept de kaat in 't donker. Hie gaot gauw verloove. let maor es op. Dat is wel twaolf keer ezeld en alsmaor zaote de minse d'rnaost. Ikke ging heulemaol nie verloove, ikke had nie eens ver keering! Nao die twaolf keer zeie de minse: Knelis blieft vriegezel, dat kan nie aanders. Hie ls noeng 28 jaor en nog nooit hebben wullle hem mit een deerntje gezien En toen had ikke d'r wel een. Zo is 't gegaon: net toen de minse heul nie aan Knelis' verloovlng dachte, zee ikke: Knelis gaot verloove, mit Kneliao. Noeng, dat was nog es een verhaol! Dat kwam heul onverwachts. Ikke most d'ran denke, toen ikke de ver- haole van prinses Margriet las. Ok zo was dat gegaon. Niks zeige, niks laote merreke en toch verkeering hebbe As het dan verteld wordt, is het een meraokelse verrassing. Noeng, dat was het, waor of nie? Wullie dochte alle- maol: prinses Beatrix gaot binnekort verloove. De kraante schreeve dat, d'r wier over epraot. maor d'r gebeurde heulegaor niks. En toen opeens: Mar griet gaot verloove! Daor had niemaand an gedacht. Maor we waore allemaol blie. En over prin ses Beatrix wier heul nie meer ge- praot. Noeng binnen prinses Margriet en Pieter al een tiedje verloofd en noeng komme de verhaole over prin ses Beatrix weer los. Niet alleen in de kraante in ongs laand. maor veural in het buutelaand. In Engelaand heb be een paor minse in een tillevisie- rubriek ezeid: as 't nieuwe kabinet d'r is in Holland, dan kan dat geliek de verlooving van prinses Beatrix be kend maoke. De meneer die dat zee, hetter bie ezeid, dat 't plan zou weeze om de verlooving van prinses Beatrix nog veur of uuterlek op de verjaordag van koningin Juliana bekend te mao ke. Knelis wil der niks van zeige. De Rieksveurlichtingsdienst trouwes ok nie. „Wullie weete van niks", zeige zullie. Knelis ok nie. Maor ikke zou der heul nie gek van opkieke aster heulegaor niks gebeurt. Ikke zou het heul nie gek vinde aster pas wat ge beurt, as wullie heul nie meer an de verlooving van prinses Beatrix den ke. En dan inene komp dat bericht: vandaog gaot de prinses verloove. Net zoas dat bie Knelis' verlooving is gebeurd. Jonges, jonges, wat was dat een verrassing. En wat een feest, heul meraokels. En daorom wachte we maor af. As 't daartig april geweest is en d'r is nog niks bekend, dan wachte wullie tot d'r een heule tied niks meer in de kraante het gestoan en net al wullie denke: prinses Beatrix blieft vriegezellin, dan het groote nieuws bekend maoke. Zitte wullie d'r naost, maor 't feest zal der heul nie minder om weeze, schaat ikke zo. Deze drie eerste woorden van een nog steeds overbekend, door Louis Davids gezongen, liedje vormen de inleiding tot een ode aan de bollenvelden, waarin hij ondermeer rept over de sprakeloze schoonheid en de veel heid van kleuren. Daarom zal het, vooral omdat we al enkele weken goed weer hebben, met de Pasen wel enorm druk zijn in de bollenstreek. Wie dan werkelijk wil genieten, zal de tijd moeten hebben en genoegen moeten nemen met heel langzaam rijden. Ook de kinderen weten te genieten van dit prachtige kleurenspel. Van Weedestraat 80 Soestdijk 40 Bij de te Zutphen gehouden nationale schietwedstrijden voor leden van re serve-, rijks- en gemeentepolitie, be haalde de heer D Huisman, hoofd agent bij de reserve-politie alhier, de eerste prijs bij het pistoolschieten, hetgeen hem tevens het kampioen schap opleverde. De heer Huisman kwam in het bezit van de wisselbeker, uitgeloofd door het Zutphens Dagblad, benevens een persoonlijke beker. De Soester scholier R M. v. G. reed links door de bocht toen hij met zijn fiets van de Eemstraat kwam. Hij reed de Kerkstraat in en kwam in botsing met een auto bestuurd door mej. A M. v. d B uit Amersfoort. De jongen kreeg lichte verwondingen zijn fiets werd beschadigd.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5