drugabel wmm „Aardgascircus" heeft het druk met de ombouw MARCHAL -HAARMODE nasverwarming? D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM OVERHEMDEN 15.90 „VAN BUUREN" JAAR VAN WIEREN D. ENGEL GERTJAN EN MAARTJE Bioscoopprogramma Jeugdluchtvaartdas; te Soesterbeis; Klaar tenviil U wacht BEVEROL SMEERSTATIftX J. Hoppenbrouwers Voor a! uw RIJBEWIJZEN Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS JUBILEUMAKTIE Speciale derby van „Vogelvrienden" G. v. d, POL N.V. Uw recorder staat klaar bij „Os Gouden Snaar"! Wij zijn zaterdagmiddag, 17 april, om half drie GESLOTEN Horlogerie Klaverjascompetitie is ten einde I W SUCCES SS S»*ZE RECLAME Auto- en Scooterrijsehool Ria Valk en gezelschap Coos v. d. Velde komen voor het Roode Kruis naar Soest IPKEND INSTQLLATCUR Het ls alweer een hele tijd geleden, dat er werd gesproken over het ex ploiteren van de aardgasbel bij Sloch- teren. Een tijd geleden en toch eigen lijk nog zo recent, want nu zitten we er al middenin. In de ombouw van stadsgas naar aardgas. Er zijn veel gemeenten in Nederland, die aardgas hebben gekregen, sinds men met de distributie ervan in 1955 in Leeuwar den startte. Na die tijd zijn vele honderden men sen razend druk geweest met de tota le verandering van de gasvoorziening in Nederland. Stadsgas maakte plaats voor aardgas. Veel gemeenten zijn de onze al voorgegaan, al is Soest één van de eerste plaatsen in de provincie Utrecht, die op het aardgasnet aan gesloten worden. De ingang naar de tent is bestraat, waarvoor de werkers de gemeente erg dankbaar zijn, want voor die tijd was het er een modderpoel. Trouwens, over de medewerking van de Soester ingezetenen is men zeer goed te spre ken. Tot nu toe heeft men geen moei lijkheden ondervonden van mensen die het allemaal maar zo-zo vonden, zoals de inwoners van de grote ste den wel eens duidelijk laten merken. De medewerking van een ieder is daarom zo belangrijk, omdat Gascon N V. kan opbreken, zodra alle toestel len zijn omgebouwd. En de verbou wingsperiode is afhankelijk van ieders medewerking. In de grote, blauwe tent. waarin de gigantische en met nagenoeg alle ge reedschappen uitgeruste materiaalwa- van gemiddeld 40 mensen per twee weken. De leerlingen komen uit het gehele land, blijkbaar getrokken door de gunstige verhalen van kennissen of familieleden. De lonen zijn zonder meer goed en het werk zelf is leuk: zelfstandig, verantwoordelijk, afwisse lend. door het bezoeken van steeds weer andere plaatsen bijvoorbeeld. Gascon NV. blijft nog een week of vijf in Soest, de nazorg inbegrepen. De gemeente is in zeven secties inge deeld. de laatste sectie, die aardgas krijgt is Soesterberg. waar 1400 aan sluitingen zijn. In totaal zijn er in de gemeente 7200 aansluitingen. Gascon N V. werkt zo snel mogelijk een gemeente af. Dat kan zij ook doen. omdat er geen andere „om- bouwcircussen" bestaan. Er is een tijd geweest, dat. bij wijze van spreken, iedereen ging ombouwen. Als die ont wikkeling zich zou hebben voortgezet, zouden lang niet die vorderingen ge maakt zijn, die men thans gemaakt heeft. Dan had het nog wel 75 jaar geduurd, voordat heel Nederland aard- Bovenstaande foto laat zien welke de werkzaamheden zijn aan uw gastoestellen, in dit geval een gasfornuis, wanneer dit bij u thuis omgebouwd kan worden. Mocht de ombouw te omvangrijk worden, dan nemen de monteurs van de Gascon het apparaat mee naar het ..circus'' en ontvangt u. wanneer het toestel onmisbaar is, een toestel in bruikleen. Dat gebeurt niet in een handom draai. integendeel. Er komt wél de gelijk een heleboel voor kijken, voor dat men aan volledige distributie van het aardgas toe is. Tientallen men sen zijn er dagelijks voor in touw. in Soest alleen al honderd! Niet alleen moeten alle gastoestellenbij de ver bruikers worden gecontroleerd - een karwei van weken - maar ook moeten veranderingen plaatsvinden in het' gasbedrijf zelf. De veiligheidsmaat regelen moeten bijvoorbeeld aangepast worden aan de eisen, die de distri butie van aardgas daaraan stelt, thuis bij de verbruiker of, als dat niet an ders kan. in de grote tent op de Eng. Iedere gemeente wordt bij de omscha keling op aardgas in secties verdeeld. Per sectie wordt omgebouwd. In Soest, verdeeld In zeven secties, is het eerste aardgas al in gebruik, in wijk 1. gen is ..ingebouwd", zwaait de heer A v. d. Steen de scepter. In dit ruime bouwsel bevinden zich o.a. pijp leidingen voor stadsgas. aardgas en lucht, werkbanken, een testbord waar gas zou hebben Dankzij een bunde ling van krachten door o.a Gascon N.V. is een hechte org^'satie ont staan. rlie thans op gvote schaal en zo snel mogelijk kan ombouwen en (daar zit 36 jaar ,,gas-ervaring" achter) Q dat, dank zij de medewerking van het publiek, ook Inderdaad doet. Zo probeert men de huisvrouwen zo wei nig mogelijk last te bezorgen, die daar alleen maar mee gebaat zijn! Van donderdag tot en met zondag draait in het City Theater de film Codewoord ,,Poes". Het verhaal be handelt een spionnage-kwestie. Een I6-jarige dochter van de zaakgelastig de van ds V S. te Londen is verrukt van Wally Sanders van de Inlichtin gendienst. Deze Wally is echter al verloofd. Er komen nog meer vrou wen aan te pas, een op handen zijnd ontslag, dat door toedoen van Candy wordt voorkomen. De ..Poes" is Can dy, dit ten slotte door Wally van het leven kan blijven genieten, doordat hij haar redt als zij ln moeilijkheden zit. In de matinee-voorstelling, vrijdag, tweede paasdag en dinsdag en woens dag de film ..Lachen is niet verboden", een film met de komiek Harold Lloyd De film heeft een inleiding, die uit zes verschillende fragmenten bestaat: één in de ondergrondse, angstige mo menten aan boord van een schip, de bruiloftsgasten, Harold als taxi-chauf feur, redder van een mooi meisje en de nieuwe auto. Tot slot volgt in z'n geheel de film The Freshman uit 1925. waarin de komiek in een rugby-wed- strijd uitkomt, die door zijn ploeg door zijn toedoen wordt gewonnen. Knuffelftal heet de film, die tweede paasdag, dinsdag en woensdag in de avondvoorstellingen draait. Een stu dente. die met haar vriend wil trou wen. besluit geen overhaaste dingen te doen en gaat eerst een tijdje met hem samenwonen om zo te ontdekken, wat het is. met hem te leven. Maar de verhuurder, die veel om mooie meis jes geeft, is geschokt als later blijkt, dat hij het appartement niet alleen aan een meisje heeft verhuurd, waar op hij wel had gerekend Het komt allemaal weer piekfijn in orde. althans voor het jonge stel. De verhuurder loopt tweemaal een blauwtje en zal het zijn hele verdere leven met ver overingen en verliezen moeten stellen. Woensdag 21 april zullen bijna acht tienhonderd leerlingen van de hoogste twee klassen van scholen voor voorbe reidend hoger en middelbaar onder wijs op de vliegbasis Soesterberg de Nationale jeugdluchtvaartdag meema ken. Uit de honderden aanmeldingen is wel gebleken dat er belangstelling be staat voor 't "programma van deze dag: een tentoonstelling, zweefvliegde- monstraties, parachutespingen, model vliegtuigen, kunstvluchten door het ..Whisky four"-team van de Konin klijke luchtmacht, voorvliegen van vliegtuigen door de te Brustem (Bel gië» gevestigde geïntegreerde Belgisch- Nederlandse ..Starfighter-vliegeroplei- ding". de op Soesterberg gestationeer de ..Delta daggers" van de Amerikaan se luchtmacht, de marineluchtvaart- dienst, de koninklijke luchtmacht zelf. Het vliegprogramma wordt na de gezamenlijke lunch uitgevoerd. Daar aan doet ook een aantal ..Starfigh- ter"-supersone straaljagers van de Ko ninklijke luchtmacht mee. De jeugd wordt met vele bussen van het station Amersfoort naar de vliegbasis ge bracht. In een grote hangar zullen ze lunchen aan 500 tafels, terwijl de ka pel van de Koninklijke luchtmacht speelt. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 prima kwaliteit perfecte pasvorm moderne boord niet strijken pasteltinten beige - grijs - bleu Van Weedestraat 80 Soestdijk naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-rlsk verzekerd EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES (120 min.) 40 De leden van de bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers aangesloten vereniging De Soester Vogelvrienden hebben donderdagavond onder voor zitterschap van de heer D. J Kuyper een vergadering gehouden in hotel De Kleine Witte. De heer Kuyper maakte in zijn wel komstwoord de aanwinst van zeven nieuwe leden bekend, die hij tevens welkom heette. Het ledental bedraagt thans 125. De leden besloten voortaan in De Kleine Witte te vergaderen, nu hun vorige vergaderruimte niet meer be schikbaar is. De vergaderingen zullen maandelijks plaatsvinden, op iedere eerste vrijdag van de maand. Men besloot tot het instellen van een speciale derby voor tropische vogels. Ringnummer drie is bestemd voor de derby. De vogels, die dit nummer krij gen. zullen een plaats krijgen op de tentoonstelling, die dit najaar gehou den zal worden. Daar zal worden be kend gemaakt, welke vogel het mooist is en de beker krijgt. De opslagruimte, voor o.a. kooien, was in het St. Josephgebouw. omdat daar ook altijd de tentoonstellingen van de Vogelvrienden worden gehouden, is SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Steenhoffstraat 63 Tel. 2432, b.g.g. 4332 - Soest Aanleg van Gas en Waterleiding Sanitair Gasgestookte centr. verwarming Gashaarden - Fornuizen Van Weedestraat 40 - Tel. 4361 door verbouwing niet meer beschik baar Het lid K. de Ruiter heeft de vereniging aangeboden de materialen bij hem te stallen. De heer H. Wilhelm, rentmeester van het landgoed Pijnenburg, zou tijdens de vergadering spreken over Tropische vogels en daarover dia's vertonen. Op het laatste moment was hij echter verhinderd te komen, omdat hij we gens een ernstige operatie naar het ziekenhuis moest. In de kantine van Ceramiek van Breugel vond donderdagavond de laatste klaverjasavond plaats in de serie van vier. Er namen ditmaal 68 personen aan deel. Na afloop maakte de heer Daselaar, voorzitter van de personeelsvereniging van Ceramiek van Breugel, de prijswinnaars bekend, die hij met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte. De uitslag luidde: 1. P. Lustenhouwer, 4859 punten. 2. H. Schoonheim (4854). 3. Mej. v. d. Ruit (4818). 4. E. Ouwer- kerk (4800). 5. L van Bon (4792). 6. C. van Wijngaarden (4787). 8. B Pots <4751). 9. J Geijtenbeek (4733). 10. B. de Graaf (4711). De drie hoofdprijswinnaars van deze zo geslaagde klaverjascompetitie, die herhaald zal worden, te beginnen op 23 september, waren: 1 H. Schoon heim. 19.057 punten. 2. B. de Graaf (18.686). 3. B. de Rooij (18.460). Er was voorts nog een tiental prijzen, hoofdzakelijk bestaande uit vlees, ei eren en krentenbroden. Mej. Mulder, die iedere klaverjasavond de loten verkocht, die de kosten van deze avonden moesten dekken, kreeg uit handen van voorzitter Daselaar een geschenk. Aktiviteiten De ombouw brengt talrijke aktivitei ten met zich mee. uiteraard ook in onze gemeente. Centrum daarvan is niet alleen het gasbedrijf zelf, maar ook en vooral het ..ombouwcircus" op de Eng, dat op de hoek Talmalaan- Soester Engweg (letterlijk) zijn ten ten heeft opgeslagen: Gascon N.V. Deze N.V.. onderdeel van Werkspoor N.V., beschikt over vijf van deze ..cir cussen", waarvan er momenteel vier in vol bedrijf zijn:, in Soest. Veenen- daal. Driebergen en Baarn, terwijl in Zeist een toonkamer is ingericht. Gascon N.V. verzorgt de omschakeling in de provincies Utrecht, Zuid-Hol land (met uitzondering van Den Haag), Noord-Brabant, Zeeland en in enkele plaatsen in Limburg. Gascon N.V. heeft sinds enige weken Gascon N.V. heeft sinds vorige week de vele werkketen. de materiaalwagen en de grote tent neergezet langs de Soester Engweg. de ombouwtoestellen gekeurd worden op lekkage, en een draaibank. Voorts is er een magazijn met ombouw-on- derdelen. Het Gasbedrijf Centraal Nederland verzorgt de inkoop van de betreffende onderdelen en de leverantie aan Gas con N V. Een toestel, dat omgebouwd moet worden in het „circus" mag in feite niet langer dan een dag weg blijven. Maar de vele soorten toestel len. die er zijn (in Nederland 4000 verschillende) vragen allemaal andere onderdelen. Vandaar, dat de ombouw wel eens langer dan een dag duurt, want het benodigde onderdeel moet maar net aanwezig zijn. In de tent werken achttien mannen, in. de lichtblauwe overalls met het op schrift Gascon N.V. Onder hen is een Amerikaan. ..In 't véld" zoals het werkterrein in de gemeente wordt ge noemd, werken nog eens honderd mannen, van wie zeven Amerikanen. Die zijn indertijd - Gascon startte of ficieel in oktober 1964 in Gouda - naar hier gehaald, omdat zij in Ame rika ruime ervaring hadden opgedaan met het aardgas, dat daar al lang wordt gebruikt. In totaal werken 25 Amerikanen bij Gascon. Momenteel zijn er in Utrecht en Rot terdam speciale scholen, waar de eer ste fase van het expert-maken in aardgaswerk plaatsvindt. De scholen hebben gezamenlijk een „produktie" Op maandag 26 april as des avonds 8 uur. zal er in de grote zaal van het Sanatorium Zonnegloren een grote showavond worden gegeven, welke de plaatselijke afdeling van het Ned. Roode Kruis zijn vele vaste en tijde lijke medewerkers (sters) aanbiedt Er zal ook voor anderen gelegenheid zijn deze avond tegen betaling mede te maken. Het batig saldo is bestemd voor de aankoop van een T.V.-toestel voor een chronische patiënt. Via hun wijkhoofden enz. krijgen de vele collectanten en collectrices hun gratis kaarten. Het gezelschap Coos v. d. Velde, ons aanbevolen door onze plaatsgenoot Piet Ekel. is bekend door zijn zeer beschaafde en verzorgde show met voor elk wat wils. Van Ria Valk behoeven we u niets te vertellen. Programma's kunt u verkrijgen bij de N.V. Nederl. Middenstandsbank, Van Weedestraat. bij de secretaris F v d Berg. Braamweg en bij de penning: meester H. de Graaf. Soesterbergse- straat 34, Soest en voor zover nog beschikbaar 's avonds aan de zaal Zie ook de advertenties in dit blad. Ook Gert jan en Maart je sloten zich bij tante Neel en Rimsky aan, om het stemgeluid te versterken. Maar hoe ze ook hun best deden. Lorre was niet te bewegen om naar beneden te ko men. Toch gaf Rimsky het niet op. hoewel hij zo schor was als een kik ker. Hij begreep wel. dat hij met schelden niets bereiken kon en daar om probeerde hij het maar met lieve woordjes. ..Kom toch lieve Lorre, kom toch bij je goochelaartje. Zullen we samen leuke spelletjes gaan doen? Kom toch lief dier. Rimsky heeft lek kere rijstkorreltjes voor jeDe stem van de goochelaar mengde zich met die van Gertjan en Maarjte en tante Neel en ook het publiek werd aangestoken, zodat het tot een oor verdovend lawaai aanzwelde. Maar Lorre bleef onaangedaan op z'n plaats zitten. Een. die niet ongedaan bleef, was de baas van de tent, die ontsteld door het rumoer, naar binnen kwam hollen: „Wat betekent dat, Rimsky. hoe durf je mijn goede naam zo op het spel te zetten! Zeg me onmiddel lijk wat er gebeurd isriep hij hijgend uit. „Dat zal ik u wel vertel len," zei tante Neel en ze vertelde hem alles wat er gebeurd was. Ver wonderd keek de man haar aan. „Is die papegaai werkelijk van u. tante Neel?" Tante Neel knikte heftig van ja. „Heus meneer," sprak ze, en ze keek met diep ontzag naar zijn prach tige costuum en naar de witte anjer die in zijn knoopgat prijkte. „Vraag het maar aan Gertjan en Maartje!" Een overzicht van de op de Eng neergezette „Gascon" ombouwwerkplaats. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543

Soester Courant | 1965 | | pagina 9