r yf Driedaagse Jeugd Grand Prix in Soest geslaagd WAARU OOK VRIJDAGSAVONDS TERECHT KUNT RENTE TOT 47.'/. NUTSSPAARBANK LSSCMAAT '1 9,fS D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM „VAN BUUREN" Ik was stomverbaasd BRANDSMA Van Dam's Schoenen Krabbels van Knelis Jaarvergadering Raiffeisenbank Bejaarden-sociëteit gaat eerste lustrum vieren Klaar terwijl U wacht BEVEROL SMEER STATION Natuurbeschermingswacht Uw rssordsr staat klaar bij „Os Oouden Snaar"! Een ..riks"' voor een onderschrift Fa. C. J. v. (1. Wiel Voor al uw RIJBEWIJZEN Auto- en Scooterrijschool ATTEIIT1E Als eerste kennismaking QRATIS Openbare Bibliotheek Soest Soester Glas- en Verfhandel Reünie oud infanteristen Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MONTUREN Drumband Veteranen Legioen Nederland in Soest wlz, Uetfri ö#i$ De dertienjarige Henk van nende Burg. Grothestraat °7, Stork (11), Eikenhorstwc beste coureurs gebleken jonger.s- en meisjesafdc strijd om de Gouden He: wedstrijden waren georg? de BP (British Petroleum begonnen op tweede paasi digde woensdagmiddag met ritten en de prijsuitreiking en Erna ziin de esp. ïpany), n ein- finale Op het marktterrein achter 't V.V.V.- huisje aan de Steenhoffstraat was het drie dagen lang een gezellige drukte. De baan. in een 8-vorm, werd aange geven door een aaneengesloten rij strobalen, 300 stuks van 50 kg. Het circuit was 100 meter lang en 2 meter breed. Wanneer een autootje een stro baal raakte verschoof deze enigszins, maar slechts zeer weinig. Het bochti ge circuit liet geen grote snelheden waren: 1. Henk van Ede (13). die over de twee verplichte ritten in totaal 28.9 seconden deed; 2 Hans Nijkamp. Hilversum, 29.3 sec.; 3. Adriaan v. d. Brink. Kerkdwarsstraat 3, 30,3 sec.. 4. Martin Overgoor, Koninginnelaan 165. 30.8 sec. De finalisten om de Coupe des Dames reden één ronde, die door Erna Stork in 12.9 seconden werd ge wonnen. Commentator-tijdwaarnemer de heer Hoofdkant. Amersfoort 9 uur v.m.-8 uur n.m. Bijkantoren 7-8 uur Effecten - Vreemd geld - Verzekeringen Kosteloze overboekingen Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scherpenzeel Soest - Rijdend Bijkantoor Automobielbedrijf burgemeester, mr. S P baron Ben- tinck. Henk van Ede en Erna Stork komen eind augustus, samen met alle plaat selijke kampioenen uit de 21 plaat sen, waar de Jeugd Grand Prix 1965 is gehouden, naar een nader te bepa len grote stad in Nederland, waar de landelijke finale plaatsvindt. Ook hun ouders en de burgemeester krijgen een uitnodiging voor deze dag. Aan het eind van deze finale blijkt dan wie zich nationaal kampioen Jeugd Grand Prix 1965 zal mogen noemen en wie als beste deelneemstertje de landelijke winnares is geworden van de Coupe des Dames. In juli 1962 organiseerde de BP voor de eerste maal een Jeugd Grand Prix in Assen. Dit drie dagen durende evenement werd die zomer gevolgd door nog twaalf Grand Prix in ver schillende plaatsen in ons land. Tij dens de finale in Amersfoort kwamen de dertien plaatselijke winnaars tegen elkaar uit. In totaal hadden dat jaar 7000 kinderen aan de Jeugd Grand Prix deelgenomen. In 1963 werd het aantal plaatsen, waar de Jeugd Grand Prix gehouden zou worden, tot 23 uitgebreid. Er na men dat jaar in totaal 18.000 kinderen deel. Vorig jaar werd het aantal plaat sen tot 21 teruggebracht. Het aantal van 18.000 deelnemertjes bleef niette min gehandhaafd. Soest is een van de eerste gemeentes geweest, waar de Jeugd Grand Prix 1965 is gehouden. Een Belgische BP-employé is de gees telijke vader van deze door B.P. op gezette frisse vorm van ontspanning voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar. In Soest hebben ruim 600 kin deren van zijn ..uitvinding" genoten. toe: 20 km per uur Daardoor ontstaat geen snelheidsrace. maar een wedstrijd waarin behendigheid en zelfbeheer sing de grootste rol spelen. De zeer vele toeschouwers uit Soest en daar buiten konden de wedstrij den volgen vanachter een gesloten hekwerk. In de pits zorgden twee monteurs voor een goede conditie van de wagentjes. Verder was er een con troletoren. waarop commentator Pe ter Knegjens had plaatsgenomen, die tevens tijdwaarnemer was. En luid sprekersinstallatie maakt zijn woorden voor het publiek hoorbaar. Midden in het circuit stond het erepodium, waar- Knegjens. de grote promotor van deze wedstrijden, bedankte aan het slot van de wedstrijden alle medewerkers, waarna hij de burgemeester verzocht de prijzen uit te reiken. De winnaar kreeg de Gouden Helm en een beker, de overige prijswinnaars ook een beker en bloemen. De prijswinaars kwamen op ,.het schavotje", waarna de burgemeester een toespraak hield. Hij zei, dat de BP de Soester schooljeugd 'n bijzonder aangename paasvakantie heeft be zorgd. Hij was verbaasd, dat Soest zoveel goede coureurs had Maar hij drukte de jeugd wel op het hard, niet OFFICIAL FORD DEALER Eemnesserweg 22, Baarn, tel.: 0 2954-3100 (b.g.g. 4344) Donderdag 29 maart, 's avonds 8 uur, houdt de Coöp Raiffeisenbank alhier de jaarvergadering in cafe „De Gou den Ploeg". Naast mededelingen betreffende de rekening en verantwoording over 1964. heeft om verkiezing plaats van een bestuurslid en een lid van de raad van toezicht. Door de heer J R van Poppelen zal tevens een inleiding worden gehouden over: Financierings-mogelijkheden in de landbouw. De bejaardensociëteit in Soest-Zuid bestaat op 27 april a s. vijf jaar. Het bestuur wil aan dit eerste lustrum een feestelijk tintje geven Op de avond wordt in het wijkgebouw El- theto een feestavond gehouden, toe gankelijk voor bejaarden van 65 jaar en ouder De toneelgroep van Kerkebuurt zal een toneelstuk opvoeren. Aanvang half acht. De zaal is om zeven uur open. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De voorzitter van de afdeling Eemland van de Natuurbeschermingswacht, de heer P. M. Wijsmuller, heeft tijdens de ln hotel De Kleine Witte gehouden jaarvergadering zijn misnoegen uitge sproken over het feit. dat er zijns in ziens niet of niet voldoende wordt op getreden door de politie tegen men sen, die natuurschoon vernielen. Het was niet de enige kritiek van het verenigingsbestuur, dat overweegt om een brief naar de gemeenteraad te schrijven met het verzoek geen goed keuring meer te verlenen aan het houden van cycle-crosses in de Soes- terduinen. cw O Uw onderschrift, vermeld op een briefkaart, dient 's maan dags voor 9 uur, of met de le postbestelling in ons bezit te zijn. op na afloop van de serie-wedstrijden de eerste tweede en derde prijswin naar en de winnares van de Coupe des Dames mochten plaatsnemen Er waren acht wagentjes, nauwkeurig verkleinde modellen van Ferrari-race- wagens. 2.32 meter lang en 1.10 meter breed. Er is een speciale beveiliging op de voorbumper. Als het wagentje bijv. tegen een strobaal botste, sloeg het contact onmiddelijk af. Nadat maandag en dinsdag de series waren gereden, vond woensdagmid dag onder zeer grote belangstelling de finale plaats van de winnaars van de serie-ritten. Er was sfeer, en het was gelukkig droog, zodat er werkelijk genoten werd, zowel door coureurtjes als door de vele toeschouwers. De uitslag van de finalewedstrijden Makelaar Soest, Vredehofstraat 19, tel 4551 A'dam, Herengracht 226, tel. 241093 Zowel direct als via AMSTERDAM vraag naar Eengezinswoningen, Villa's en Bungalows in Soest en omgeving Ook voor uw VERZEKERINGEN direc te verbinding met de Beurs in Am sterdam naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES (120 min.) op straat te doen wat het op baan gedaan en gezien had, wanl anders krijgt men last met de politie Htj be dankte de BP tenslotte voor het ini tiatief en de prima organisatie. Hij hing vervolgens Henk van Ede een grote lauwerkrans om, reikte de Gou den Helm, de bekers en de bloemen uit. waarmee een einde kwam aan de Nieuwe aanwinsten. Jeugd, leesboeken Baljé, Ratje Ver heul en zijn kornuiten. - Ratje Ver- heul's HBS. tijd. - Ratje Verheul in de penarie - Ratje Verheul in het nationale elftal - Ratje Verheul klimt hoger op. Biegel. Het sleutelkruid Bouhuys, De tombola-kalkoen. Brown. De schat in de Duivelsbaai. Bruckner, Giovanna. Bruns. Dertien oude ezels. Dragt. De blau we boekaniers. Dulieu, Paulus en schipper Makreel. Van Eyk. Kasteel Karsesteyn. Van der Gaag, Aarde tot ziens. - Het brein van Mars De grote overwinning. De kris tallen tiran. Ter Haar, Tom Boer haven grijpt zijn kans. - Tom Boer haven naar Amerika. Hildebrand, Machiel, de spion. - Soebkad en de juwelenschat. - Soebkad uit de pot. Hoopen, Het leven wacht niet. Ja- ger-Meursing, Tot weerziens in Au stralië. Van de Kop, Spel van droom en werkelijkheid. Laan, Pin keltje en de aardmannetjes. Lind- gren, Erik en Karlsson van het dak. Mackay. Mijn vriend is een dolfijn. Mitgutsch, Flori en de rovers. Rongen, Soms telt gevaar niet. De Roos. De „Kameleon" viert feest. Rutgers van der Loeff. Je bent te goed, Giacomo. - Een vlinder achter na. Schöler, Reis naar het geluk, Annet! Van Schouwen, Slipgevaar. Siegenbeek \an Heukelom. Brieven aan Bernard. Velsen-Quast, Lichten op rood. Visser, Renée van 15. Vlas. Ik noem je Ingeli. De Vries, De jeugd op eigen wieken III. Whitely, Wacht tot september Ontwikkelingsboeken jeugd. Charnock, Tanja en Serge uit Rusland. De Vries, Kinderen in de bijbel. Wol- dendorp. Waikri een jongetje van 1 Nieuw-Guinea. - Waikri's jachtavon tuur. Zuurveen, Max de geleide hond. Paasverhalen. Paasklokken. De luiden. Van de Graft, Palmpaasch. - Vijf tien Paasverhalen, - Nieuwe Paasver halen. Het begon met de keuken, die moest nodig eens een kwastje verf hebben. Ik hoorde zoveel over zelf schilderen met JUWEELVERF, dat ik ook naar de Soester Glas- en Verfhandel van Brandsma stapte en JUWEEL VERF voor de keuken haalde. Wat werd die prachtig Nu heb ik mijn hele huis opgeknapt met Juweel verf. Ja, JUWEEL VERF biedt mogelijkhe den voor de man, die denkt dat hij het zelf niet kan. Ga ook eens praten met Soesterbergsestraat 52 - Telef. 2707 sannBnBHHii BEGIN v AL GOED, Héél hun leven gezonde voeten, door Torenstraat 6 Telefoon 3473 ELKE WOENSDAGMIDDAG GEOPEND. Voorzitter Wijsmuller deelde mede, dat tijdens de crosses op Tweede Kerstdag en op de nationale cross op 31 januari veel koppen van duinen vernield zijn. ..Het werk van de na- tuurwachters wordt daardoor in een paar uur tot nutteloos gedegradeerd". Hij zei, zich best de verontwaardiging van de leden te kunnen voorstellen, toen zij hoorden, dat er cycles-crosses in de duinen gehouden zouden wor den Datzelfde zei de heer K. Streef kerk, de leider van de natuurwachters. De jaarvergadering was matig be zocht. Niettemin zei voorzitter Wijs muller, dat het de vereniging goed gaat. Wel zouden er enige jeugdwach- ters bij geplaatst kunnen worden. De waarnemend secretaris-penning meester, de heer Taekema. die later op de avond definitief als zodanig gekozen werd. las het uitgebreide jaarverslag. Hij herinnerde daarin o.a. aan de geslaagde voorjaars- en na jaarswandeling, die beide onder lei ding stonden van de heer Van Elmpt. De natuurwandeling in Lunteren trok veel belangstelling en is een groot suc-, ces geworden. De natuurwachtersgroep in Eemland is ongeveer op gelijke sterkte gebleven. Zij telt thans zeven tien mannelijke en vijf vrouwelijke wachters De heer K. Streefkerk bracht als lei der van de 22 natuurwachters een dui delijk verslag. „Onze vereniging is ?oed bevriend met de Ned Heide1 Maatschappij. De samenwerking is bijzonder goed. Ons bestuur heeft on langs een compliment gekregen van het hoofdbestuur voor de correcte be handeling van de verschillende op te lossen problemen, zoals het geven van waarschuwingen enz." Er werden in totaal 2146 warschuwin- gen gegeven. Voor roken in de bos sen 419, gebruik van kookapparaten in het bos 16, vuil storten in het bos 59. „brommen" op fietspaden 762, verkeerd parkeren van auto's 476, ver nielen van en klimmen in bomen 43, vuurtje stoken in het bos 8, lopen door jonge aanplantingen 53, rijden met paard door de duinen 25, rijden met paard door het bos 22, zandhalen uit de duinen 10, jagende honden in het bos 9. De waarnemend secretaris-penning meester. de heer Taekema, werd defi nitief in deze funktie gekozen, zulks in de vakature van de heer Van der Hoeven. De kas van de penningmeester sloot met een voordelig saldo. De voor jaarswandeling wordt op 1 mei gehou den in de Eempolders en staat weer onder leiding van de heer Van Elmpt. Harderwijk, de legerplaats van het voormalige 7e en 20e Regiment Infan terie, zal dit jaar haar oudgedienden in de Oranje Nassau en de Jan van Nassau Kazerne ontvangen. Zij zal deze oudmilitairen van het voormalige 5e, 7e. 10e, 16e, 18e, 20e en 21e R.I. in de gelegenheid stellen hun 7de reünie te houden en wel op zaterdag 29 mei 1965. Het programma voor deze dag is als volgt samengesteld: Ontvangst in de Oranje Nassau Kazerne door de reünie-commissie. Kranslegging bij het monument voor de gevallenen. Mars door Harderwijk met een mili tair muziekkorps naar het stadhuis en défilé voor burgerlijke en militaire autoriteiten. Ontvangst op het stad huis door het gemeentebestuur. Lunch in de Jan van Nassau Kazerne. Boot tocht op het Veluwemeer, aangeboden door het gemeentebestuur van Har derwijk. Het traditionele borreluurtje en tenslotte een groot diner. Het ge heel staat onder leiding van de pre sident der reüniecommissie, de Lui tenant-Kolonel b.d. U. de Stoppelaar. Oudmilitairen van een der bovenge noemde R.I., die aan deze unieke reü nie wensen deel te nemen en e.v. zij die bij een ander wapen of regiment hebben gediend en weer eens de be kende sfeer willen beleven, kunnen hun aanvragen richten aan de secre taris der reüniecommissie: Aug. Hoo- gendoorn, Hoornsestraat 51. te Am- sterdam-Nieuwendam, tel. 020-61323 j As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin datter in die regeering min- yBfiï se binne die iSÏ veurgesteld hebbe om de titel excel lentie aaf te schaf fen. Noeng, ikke vin 't best. De minse hoeve teuge ming ok gin excellentie Xnelis te zeige"" Ikke bin wel gin me- nister, 'maor ikke bin toch wel excel lent. Uwe veurtreffelijkheid betekent 't. En ikke bin toch veurtreffelijk, waor of nie? 't Is der nog nie deur, dajje gin ex cellentie teuge de menister meer hoef te zeige. maor da komp wel, waant het is toch meraokels raor, da wullie teuge een menister excellentie motte zeige terwiel wullie teuge de koningin ge woon mevrouw kunne zeige as wullie mit Hare Majesteit staon te praote Nie dat dat elke dag zal veurkomme, maor hoeveul minse kenne nie zeige. da zullie wel eens mit de koningin esproke hebbe? Dus waarom wullie nie es een keer. Knelis veind dat :t een goed idee is om an al die poespas van tietels enz. een end te maoke. 't Gebruuk van een tietel uut 't oerwoud van tietels, of dat noeng hoogwelgeboren, edelgroot- achtbaar of hoogedelgestrenge dames en heren is. Gin mins ken al die gekkigheid uit mekaor houe Het gebruuk van al die zotte naome berust op slaofsheid, niet op eerbied. En omdat slaofsheid teugeswoordig uut de tied is, motte al die tietels, of in ieder geval een heleboel, maor es worde aafgeschaft. Het is al mooi geneug as ikke op een brief an de heer zus of zo schrief, waant er binne veul heere die heul gin heer zijn. Wullie hoeve de kraante maor nao te kieke en te leze waor d'r noeng weer innebrooke is, of waor weer een ouwe man is neergeslaoge. Dus alleen maor „an de heer" en as ikke zeeker weet dattet een heer" is, kan 't desnoods ok nog mit 'n hoofd letter eschreve worde. De koningin is ongs veuregaon. de menisters motte maor vollege, vind ikke. Dat zal ok wel gebeure al binnen d'r meschien menisters die et heule- gaor nie leuk veinde. Belangriek is et allemaol nie. maor 't is wel een teeken van de veranderde tied. Een teeken van hoe we teugen- over mekaor staon in Nederland. Daarom mot 't allemaol maor es ver- dweine en gauw ok. Maor d'r zal.eerst nog wel een paor daoge over esproke motte worde. En dat begriep ikke nie. Waant da vin ikke zongde van de excellente, hoogedelgestrenge en zeer geleerde tied. Leverancier van alle ziekenfondsen C Als extra bijdrage voor de viering van de as. bevrijdingsdag is de afdeling Eemland van het Veteranen Legioen Nederland er in geslaagd de drum band van het Legioen uit Amsterdam in Soest te laten optreden. Het comité twijfelt er niet aan of het publiek zal het muzikaal optreden van dit korps waarderen De drumband zal zowel vóór als na de voetbalwedstrijd SEC 1-Baarn 1 en tijdens de pauze ter plaatse een show geven. Na de voetbalwedstrijd, te pl.m. 16.15 uur, marcheert de band via de Bos- traat, Den Blieklaan, Foekenlaan, La- rixlaan, Sparrenlaan naar de plaats van de dropping. Na afloop van de dropping, te pl.m 17.15 uur, maakt de band nog een mars door Soest-Zuid en wel als volgt: Sparenlaan, Dennenweg, Duinweg. Bo- nifaciusstraat, Plasweg, Ossendamweg, Soesterbergsestraat, Duinweg, Heide weg, Soesterbergsestraat. Wij zijn een instituut dat de opleiding verzorgt voor persoonlijk vakmanschap in de metaal nijverheid. Voor dit interessante en afwisselende werk zijn hier actieve medewerkers nodig. Momenteel is de volgende plaats nog open: a. Telefoniste/ Receptioniste b. Typiste c. Adm. medewerker heeft U interesse? dan per omgaande uw sollicitatie richten c stichting vakopleiding smecoma amsterdamc baarn

Soester Courant | 1965 | | pagina 7