Gemeenteraadsvergadering EEftSïE G00ISE KLEDING VERBOOR Buigen of barsten VÖÖRU... MET H00GM0DISÜHE WENSEN... 59.75 MIDDELMAN I GARAGE STAM Jaarvergadering Soester E.H.B.0. M. TUSSEN Origineel import „Zwitsers Brode" M0DELLENSH0W Twee nieuwe raadsleden werden beëdigd Renault dealer GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. Een ..riks"' voor een onderschrift Rouw- en Trouwkleding Jubileum bejaardensoos. Mathieu Verkerk kampioen judo 6.7,12,13 of 14 mei. Tijdens de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering, onder voor zitterschap van burgemeester mr. S. p. baron Bentinck, werden twee be noemde raadsleden geïnstalleerd. De burgemeester beëdigde de heer J. Oldenboom iprot. chr.) als opvolgeer van mevrouw Muurllng. en de heer A. J. van Vloten (K.V.P.) in verband met het vertrek van de heer Van Za- delhoff. Daarna werkte de raad de agenda af 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 20 januari 1965. Zonder bemerkingen goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a Schrijven d.d. 15 maart 1965, nr. 789-3 van de directeur van gemeente werken inzake het bouwen zonder ver gunning op een perceel aan de Foe- kenlaan, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b Schrijven d.d. 4 mei 1964 van J. in 't Hout, Prof. Lorentzlaan 93 te Soes- terberg. inzake de bestemming van een terrein an de Sportweg alsmede een brief van ons college d.d. 4 mei 1964 met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c Vragen van het Raadslid J. K. de Bruin met antwoord van ons colle ge inzake de herstelling van woning wetwoningen in plan Eng I met voor stel die stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer DE BRUIN (V.V.D.) maakte bezwaar tegen de circulaire van ge meentewerken met betrekking tot zijn schriftelijke klachten over de gebreken aan de woning-wetwoningen op de Eng. In deze circulaire zou men kun nen zien wat de resultaten van het onderzoek zijn. Een paar dagen ge leden was de circulaire niet aanwe zig en ook gisteren ontbrak die. In augustus 1963 zijn de huizen aan de bewoners toegewezen. Rond de kers dagen zaten de scheuren al ln de muren. Is er dan geen reden opstan dig te worden? Er wonen veel jonge mensen en die hebben allemaal nieuw meubilair. Volgens het antwoord van B. en W. kunnen niet alle 240 bewoners tege lijk geholpen worden. Zijn er dan in alle 240 huizen gebreken geconsta teerd? vroeg de heer De Bruin. Wethouder HILHORST (K.V.P.) zei. dat de schade voor rekening komt van derden. In de toekomst zullen er geen fouten meer worden gemaakt. Er zijn bewoners, die er op uit zijn om nu ook nieuw behang te krijgen, terwijl dit voor eigen rekening komt. De heer DE BRUIN zei het te betwij felen, dat er bewoners zijn, die er beter van willen worden. Bovendien gaat het alleen om de bewoners van die huizen, waar zich scheuren in de muren hebben voorgedaan. Nogmaals vraagt spreker of er in alle 240 huizen fouten gemaakt zijn. Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphlne van f 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Wethouder HILHORST antwoordt, dat dit gelukkig niet het geval is. In de ergste gevallen zullen de kamers op nieuw behangen worden. Conform het voorstel wordt besloten, d KB. d.d. 18 januari 1965. nr. 18, waarbij alsnog gedeeltelijk goedkeu ring ls onthouden aan het uitbrei dingsplan regelende de bestemming van gronden, gelegen nabij de ,.Oude Tempel" te Soesterberg. met voorstel dit K.B. voor kennisgeving aan te ne men. De heer ELBERTSE (K.V.P.) merkte op. dat het uitbreidingsplan Oude Tempel te Soesterberg een „ramp" voor het dorp betekent. Volgens de VOORZITTER is het nog niet zoverde plannen moeten nog worden gewijzigd. Conform besloten. e. Schrijven d.d. 31 maart 1965 van P. Sikkens, inzake de vestiging van een bedrijf op een perceel, gelegen aan de Amefsfoortsestraat. met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om ad vies. Conform besloten. f. Besluiten van gedeputeerde staten d d. 7 april 1965 tot goedkeuring van de gemeentebegroting en de begro tingen van de diensten en bedrijven voor het dienstjaar 1965 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Bakkersweg 8 en 10 en Julianalaan 23. Conform besloten. 4. Voorstel tot het verstrekken van een extra subsidie aan de kruisvereni gingen in de exploitatiekosten van de consultatiebureaus. Conform besloten. 5. Voorstel tot het beschikbaarstellen Van een extra krediet voor de aan schaffing van een nieuwe watertank voor de brandweer te Soesterberg. Conform besloten. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing, als bedoeld in artikel 1 van de ..Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het oprichten van een benzine-in- stallatie op het perceel Eikenlaan 35a door de N.V. Chemische Industrie Randstad te Soest; Mevrouw POLET (P.v.d.A.) informeert of de onwonenden geen last zullen ondervinden van het afvalwater van deze industrie Zou het niet mogelijk zijn het bedrijf te sluiten? De VOORZITTER antwoordt, dat er goede voorzieningen getroffen moeten worden door de direktie. De chemische industrie is thans afgesloten van de riolering. Deze ingrijper.de maatregel was geno men, omdat het bedrijf te Iaat had gereageerd op het verzoek van de gemeente om tekeningen in te leveren, waaruit men zou kunnen vaststellen, dat het bedrijf geen chroom op de riolering loost. De VOORZITTER zei verder, dat men de zaak goed in de gaten zal houden, maar dat men niet bevoegd is het bedrijf te sluiten. De heer ORANJE (V.V.D.) vraagt of de stemming wel zo is, dat men aan het verzoek tegemoet wil komen. De VOORZITTER zegt, dat het verzoek niet wordt geweigerd vanwege de moeilijkheden, die de gemeente met dit bedrijf heeft. Dat zou misbruik betekennen van de bevoegdheid omdat het verzoek niet kan worden gewei gerd doordat de N.V. op ander gebied teleurstelt. De heer ORANJE zegt het mogelijk te achten het verzoek pas in te wil ligen, als het bedrijf eerst de zaken op ander gebied heeft verbeterd. De VOORZITTER antwoort, dat men objectief moet staan ten opzichte van verzoeken van personen (in dit geval een rechtspersoon) die zich misdraagt De heer WESTRA (V.V.D.) zegt, dat de industrie eigenlijk niet op deze plaats thuis hoort, want de grond is in feite bestemd voor woningbouw. In de onmiddellijke omgeving van de N.V. worden binnenkort twaalf huizen gebouwd. Zou het niet beter zijn dit bedrijf te verplaatsen naar een ter rein. waar het thuishoort: het indu strieterrein? De VOORZITTER antwoordt, dat toen met de plannen tot vestiging van het bedrijf aan de Eikenlaan kwam, B en W. hebben aangedrongen op het kopen van een terrein op het indu strieterrein. maar daarmee ging men niet akkoord. De heer BERKELBACH van der SPRENKEL (prot. chr.) zegt. dat het uit hygiënische overwegingen niet wenselijk is in die omgeving een der gelijk bedrijf in werking te houden. Er zijn al meer klachten geuit. De VOORZITTER zei ten slotte, dat men het bedrijf heeft gewaarschuwd voor de moeilijkheden. Conform het voorstel wordt besloten, b. het oprichten van een drukkerij op het perceel Generaal Winkelman straat 97 door B. C. Littooy te Soes terberg. Conform besloten. 7. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1964. Conform besloten. 8. Voorstel betreffende de jaarwedde- regeling van de wethouders. De heer DE BRUIN (V.V.D.) zegt, dat, nu de wethouderssalarissen verhoogd worden, het presentiegeld voor de wethouders voor het bijwonen van de commissievergaderingen wel kan ver vallen, daar iedere wethouder voor zitter van een commissie is. De heer Van POPPELEN (K.V.P.) on derstreepte deze woorden. Dan wilde hij echter wel de wethouderssalarissen verhoogd zien met 3000,tot 15.000,—. De VOORZITTER ant woordde, dat men het voorstel van de heer De Bruin in overweging zal nemen. 9. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen aan/nabij de: a. Molenstraat met K. P. van Ingen; b. Prins Bernhardlaan met de Ko ninklijke Nederlandse Bond van Oud Onderofficieren. Conform besloten. 10. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan/nabij de: a. Nassaulaan van mej. J. C. van den Broek: b. Soesterbergsestraat van R. H. Ade- ma; c. Steenhof f straat van mej. E. M. Smit; d. Steenhoffstraat van J. H. L. Om- seem en H. B. Borgts; e. Talmalaan van Th. H. van Dijck. f. Beukenlaan van G. H G. Meenink; g. Birkstraat van J. C. Fonken; h. Soesterbergsestraat van J. H. H. Kwak; i. Soesterbergsestraat van H. van 't het mogelijk is parkeermeters aan te brengen ln verband met de hoge kos ten van de aanleg van parkeerruimte. De VOORZITTER antwoordt, dat dat niet gewenst is. De auto's zijn hoofd zakelijk van bewoners van de weg, die er hun voertuigen des avond en des nachts parkeren. Die mensen kunnen 's nachts niet om de twee uur uit bed komen om een kwartje in de gleuf te doen. Conform besloten. 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van verlichting bij twee voetgangers- oversteekplaatsen op de Soesterbergse straat. Conform besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de afwikkeling van de onteigening van grond in het plan .Achter Dammers" van de heer J. C. Swager c.s. en de heer R. w. Schoonderbeek. Conform besloten. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van de benodigde apparatuur voor het frankeren van dienststukken. Conform besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het opmeten etc. van een gedeelte van de gemeente Soest. Conform besloten. 18. Voorstel tot Intrekking van het besluit d.d. 21 maart 1962 inzake de uitgifte van grond in erfpacht aan Shell Nederland Verkoop Maatschap pij N.V. en het aangaan van een rui ling van grond, gelegen nabij de Soes terbergsestraat met J. Jurriëns. Conform besloten. 19. Voorstel tot wijziging van de ta rieven voor de levering van gas door het gemeentelijk gasbedrijf. Conform besloten. 20. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting Engen- daalschool voor aanschaffing van eni ge leer- en hulpmiddelen. Conform besloten. 21. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het wijzigen van de verwarming in de openbare school voor u.l.o. in de Kerkebuurt. Conform besloten. 22. Voorstel tot wijziging van het be sluit van 16 september 1964, afd. I. nr. 3191 tot onteigening van gronden in het plan Soesterveen I. Conform besloten. Daarna sloot de VOORZITTER de vergadering. Dinsdagavond had in het St. Joseph- gebouw de jaarvergadering plaats van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongeluk ken", onder voorzitterschap van dokter W. J. Schutte. 36 leden woonden deze vergadering bij. In zijn openingswoord sprak de voor zitter zijn tevredenheid uit over het afgelopen verenigingsjaar. De aanwas van nieuwe leden noemde hij zeer bevredigend en het aantal geslaagden was meer dan voldoende. Spr. was zeer verheugd over de toenemende belang stelling voor de EHBO. Deze be langstelling bestaat er ook van ho gerhand. Het ministerie van Sociale zaken heeft via de hoofdinspecteur van de Geneeskundige en Gezondheids dienst contact met de chirurgen der ziekenhuizen en door dezen met de eerste hulp verlenende instanties. In Soest bestaat er een prettig contact tussen EHBO., gemeentearts en de chirurg van het ziekenhuis Zonneglo ren. Het oordeel over de Soester E.H B.O. is onverdeeld gunstig, aldus spr. Terugziende op de pas geëindigde nieuwe cursus achte spr. het thans de hoogste tijd de twee leidsters van deze cursus, de dames Beens en Verkade geluk te wensen met het grote aantal geslaagden, terwijl hij hen de hulde van het bestuur overbracht voor het enthousiasme waarmede de beide da mes deze cursus tot een goed einde brachten. Hij wenste hen veel succes toe bij de verdere opleiding van nieu we E.HB.O.-ers. Spr. memoreerde het belangrijke werk dat wordt verricht door de Lotus- organisatie. In dit verband bracht spr hulde en dank aan het Soester lid de heer W. J. van Diermen, die de leiding heeft van de districtscursus van deze Landelijke Organisatie Tot Uit beelding Slachtoffers. Samen met me vrouw Beens heeft hij een belang rijk aandeel niet alleen bij wedstrij den, maar ook op de cursusavonden. Na het voorlezen van de notulen door de 2e secretaresse, mevr. E. Kraal, vraagt de heer C. Klomp naar de om vang van het reservefonds van de ziekenauto, waarop de voorzitter zegt deze gegevens niet bij de hand te heb ben. De leden verklaarden zich accoord met een wijziging van de statuten, waar door het mogelijk wordt het bestuur ongelimiteerd uit te breiden, mits dit een oneven aantal blijft. Het hoofd bestuur keurde deze wijziging reeds goed. Uit het jaarverslag van secretaresse, mej. M. van Herwaarden, bleek dat de nieuwe cursus in september gestart was met 44 nieuwe cursisten, die door vier Soester artsen belangeloos voor het theoretische deel werden opgeleid. De Tempo-wedstrijd werd in novem ber gewonnen door Zeist. Er werd uit- Achterom 6 - Hilversum - Tel. 48700 (1 min. van station) Klooster; j. Oude Grachtje van mevr. G. Wigt- man-Grift; k. Oude Grachtje van Th. Wigtman. Conform besloten. 11. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen nabij de Molenstraat aan de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum. De heer DE BRUIN (V.V.D.) zegt, dat hij zijn stem niet wil geven aan dit voorstel. De heer WESTRA (V.V.D.) merkt op, dat de grond pas nu wordt verkocht, terwijl alles voor het te bouwen flatgebouw reeds gereed is. Hij zegt de gang van zaken hierom trent niet te begrijpen. Wethouder HILHORST (K.V.P.) ant woordt, dat de grond eigenlijk al ge ruime tijd geleden aan de N.V. is be schikbaar gesteld De vertraagde af wikkeling van deze zaak houdt ver band het het feit. dat G.S. het uitbrei dingsplan Eng II niet hebben goedge keurd. Conform besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de O.L Vrouwe Stichting te Amersfoort, voor het wijzigen van de verwarmingsinstallatie in de r.k. kleuterschool aan de Mariastraat te Soestdijk. Conform besloten. 13. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor het verlengen van de parkeevstrook langs de Mei- doornweg. De heer ORANJE (V.V.D vraagt of gebreid assistentie verleend bij evene menten en sport. De voorzitter dankte mej. Van Herwaarden voor het jaar overzicht en het vele werk dat zij als secretaresse en administratrice van de ziekenailto verricht. Het financiële overzicht van penning meester W. P. Hllhorst meldde een batig saldo van ƒ361,46. Nadat de kas controle-commissie bij monde van de heer C. J. Verkley had verklaard dat de boeken en de" kas in orde waren, dechargeerde de voorzitter hem on der dankzegging voor zijn gevoerde beleid. Het verslag van de ziekenauto sprak van 645 ritten, waarvan 107 ritten voor ongevallen, met een totaal van 13026 gereden kilometers. In 1965 wordt de oude ziekenauto (Volvo) vervangen door een nieuwe Chevrolet Blscane. Op een vraag van het lid de heer C. Klomp, waarom in het jaarverslag geen financiële verantwoording om trent de wagen wordt gedaan, ant- woorde dokter Schutte, dat men van deze droge opsomming van getallen heeft afgezien. Op een nadere vraag zegt de voorzitter dat de exploitatie van de ziekenauto reglementair een zaak van het bestuur ls en niet van de leden. De heer Klomp vindt dit als oud-beheerder maar een onderonsje van het bestuur. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Het bestuur moest met twee nieuwe leden worden aangevuld daar de af tredende heren Cath. Klomp Ch.zn. en C. Klomp Czn. niet herkiesbaar waren. De leden benoemden in hun plaats mevrouw Van Kooten-De Zoete en de heer W. J. Hilhorst, terwijl de heren Smit en W. P. Hilhorst werden herko zen. De aftredende bestuursleden dankend richt de voorzitter zich lp het bijzon der tot de heer Cath. Klomp. Op har telijke wijze nam hij afscheid van een trouw bestuurslid dat altijd zijn stuk ken bij elkaar had, aldus spr. Namens zijn overleden voorgangers, voorzitters van de E H.B.0de doktoren Rupert Sr., De Vos en Donker, bracht hij de heer Klomp dank voor alles wat hij gedurende meer dan dertig jaar als secretaris voor de vereniging deed. Als bijzonderheid vertelde de voorzitter nog dat de heer Klomp eens zelf het slachtoffer werd tijdens het verrichten van hulpverlening Het lid mevrouw Van Rijswijk ontving uit handen van de voorzitter een on derscheiding voor haar 12^-jarig lid maatschap. Mevrouw C. J. Verkade werd benoemd als afgevaardigde uit de leden naar de districtsvergadering te Utrecht. De werkcommlssie werd aangevuld door de benoeming van de heer C. Klomp Czn., terwijl de contributie met een gulden per jaar werd verhoogd en gebracht werd op 8.50. Tijdens de rondvraag kwam het be heer van de ziekenauto ter sprake door vragen van de oud-beheerder, de heer C. Klomp Gzn. en de heer K Lam. De voorzitter deelde mede, dat het veranderen van beheerder het gevolg is geweest van de aanvrage van een familielid-medewerker van de oud-be heerder ter verkrijging van het be heer. Hiervan is een zeer langdurig overleg met diverse instanties als ge meente. ziekenfonds en een commissie van goede diensten het gevolg geweest met het thans bekende resultaat. Op een vraag van de heer K. Lam wat de beweegredenen waren om van beheerder te veranderen, kon de voor zitter ln het openbaar geen antwoord geven. De heer Klomp verweet het bestuur dat zij verhinderde dat een garage houder wiens bedrijf was opgebouwd op het zlekenvervoer, een 2e zieken auto gaat exploiteren, waarop dokter Schutte mededeelde dat dit niet het geval was. Het gemeentebestuur heeft een beslissing genomen aldus spr. De gemeente is in het ambulance-vervoer een instantie die eist dat het gewon- denvervoer zo efficiënt mogelijk ge schiedt en laat dit met een gerust hart over aan de E H B O., doch stelt tevens eisen. Mocht dit vervoer in Soest niet volgens de regels of onvoldoende ge schieden, dan zal de gemeente ge noodzaakt worden tot het stichten van een G G D Bij het groeien van het inwonertal tot 60.000 80.000 zie len ziet spr. ln de toekomst ook het ambulancevervoer toenemen en hij acht het niet onmogelijk dat de E H.B.0. m de verre toekomst niet meer in staat zal zijn om aan een zich verder uit breidend vervoer met meerdere wagens gestalte te geven. Met een opwekking tot een veelvuldig cursusbezoek sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Wat precies gebeurd is in Bulgarije is voorlopig niet vast te stellen, maar iets in de geest van een mislukte staatsgreep schijnt wel te hebben plaatsgevonden. De eerste geruchten duidden erop dat een pro-Chinese fractie had gepoogd het heft in han den te nemen, later werd beweerd dat de putsch ietwat Titoïstisch ls geweest. Dat laatste is nog steeds niet zeker - Sofia ontkent alle berichten en zwijgt verder - maar gezien de namen die genoemd zijn lijkt het wel waar schijnlijk dat een groep Bulgaren ln eigen land een communistische koers wilden inslaan die zuiver en uitslui tend gebaseerd was op de eigen be hoeften en omstandigheden. Dat is dus Inderdaad wat Tlto als eerste deed en wat men gematigder ook ln Roe menië ziet gebeuren. Premier Zjlwkow is een trouw pala dijn van Moskou, een „chroesjtsjowlst" die een radicale stalinist (Tsjerwen- kow) opvolgde. Het is licht te begrij pen dat vele Bulgaren mismoedig zien dat hun land van alle partners in het rode blok er economisch het slechtst aan toe is, met uitzondering dan van Albanië, maar dat behoort eigenlijk ook niet meer tot dit blok nu het een vazal van Peking is geworden. Israël President Habib Bourgiba van Tunesië heeft grote opschudding teweeg ge bracht in de Arabische wereld door voor te stellen dat de Arabische lan den Israels grenzen moeten garande ren in ruil voor terugkeer van de Pa lestijnse Arabieren, die nu als vluchte lingen (vooral in Syrië en Jordanië) verkommeren. Daarover zouden on derhandelingen gevoerd moeten wor den. In Caïro en elders is dit idee al afgedaan als een vuig verraad en ook Israël is er niet erg happig op. Een oplossing is door de uitspraak van de Tunesiër dus nog niet in zicht, maar alleen al dat hij zich zo uitliet is een teken dat langzaamaan iets veran derd in de Arabische wereld. Verraad wordt Bourgiba verweten om dat hij als het ware wil afzien van een soort heilige oorlog tegen Israël, die nu al jarenlang gepropageerd wordt, maar waarmee de Arabieren toch maar liever niet beginnen; ze hebben niet zo goede ervaringen met het vechten tegen de Israëliërs. Maar gewoon zakelijk bezien is dat nu juist waarom Bourguiba zo'n ge lijk heeft. Voor die grote groep van Palestijnen doen de Arabische lan den nu niets. De ellende in hun kam pen moet voornamelijk door de Ver. Naties iets worden verlicht. Het enige wat de Arabische landen doen, is de haat aanwakkeren. Vietnam Het gesprek dat een eind moet maken aan de misère in Vietnam ls nog geen stap naderbij, al wordt er wel genoeg over de strijd daar gesproken. Onder meer in Honoloeloe, waar een keur van Amerikaanse militaire en bur gerlijke autoriteiten het een en ander bedisselde waarover we nog wel meer zullen horen. Minister van defensie, McNamara kondigde tenminste aan dat de V.S. kennelijk meer hulp zou den moeten gaan bieden aan Zuid- Vietnam dan ze hadden voorzien. Met andere woorden: de strijd zal feller worden en de Amerikanen zullen er nog meer in verwikkeld raken. Intussen is het uitvoeren van lucht aanvallen ploegenarbeid rond de klok geworden. Het heeft er veel van of de Amerikanen de wegen in noord-Viet- nam door bomen en mitrailleurvuur net zo onveilig willen maken als die in het zuiden zijn door de guerilla- activiteiten van de Vietcong. Er is in Washinegton al gedreigd met kernwa penen als China troepen stuurt. In Hanoi schijnt men zich wel klaar te maken om als het moet de schuil kelders in te gaan, maar van een be reidheid tot gesprek is nog geen te ken. Indonesië De kwestie Maleisië en vooral Indone- sië's uittreden uit de Ver. Naties zijn Uw onderschrift vermeld op een briefkaart, dient 's maan. dags voor 9 uur of met de eerste postbestelling in ons bezit te zijn. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 voor vele landen een reden geweest om niet naar Djakarta te komen waar de 10de verjaardag van de conferentie van Bandoeng moest worden gevierd. Ze hebben geen zin min of meer ge bruikt te worden als wapen in Soe- karno's confrontatie-politiek en dat zouden ze licht worden als de presi dent in redevoeringen van leer zou trekken tegen het land van Abdoel Rachman. Het prestigeverlies van Soekarno in zijn kring van Afro-Aziatlsche landen is overigens voor niemand een reden tot leedvermaak. De prominente aan wezigheid van Peking en Hanoi geeft hem meer en meer het cachet ln het communistische Chinese kamp af te drijven En dat ondermijnt onder meer zijn positie binnenslands. Soekarno zelf echter maakt een schik king met Maleisië niet gemakkelijker. Wat hij precies gezegd heeft op het feest in Djakarta is niet meer na te gaan. want de persbureaus spreken niet helemaal de zelfde taal en van de officiële versie van zijn rede - tevoren verspreid - is al vastgesteld dat hij zich niet aan die tekst heeft gehou den. Maar in elk geval was er iets bij dat op zijn minst liet doorsche meren dat een volksstemming op Nleuw-Guinea hem overbodig voor kwam omdat de hele wereld er nu toch wel van overtuigd was dat dit gebied Indonesisch ls. De bejaardensociëteit Soest-Zuid her dacht dinsdagmiddag het vijfjarig be staan. Dat gebeurde op feestelijke wij ze, met 's middags een gezellige bij eenkomst in gebouw Eltheto en des avonds een toneelvoorstelling, even eens in Eltheto. Vijf jaar geleden nam de kerkeraad het initiatief tot het oprichten van de bejaardensociëteit, die startte on der de naam Zilveren Kruiswerk. Tij dens de viering van het eerste lustrum kregen de bejaarden een broodmaal tijd aangeboden. Daarna kwam ds H. Roest zijn felicitaties overbrengen, die hij vergezeld deed gaan van een enve loppe met een geldsbedrag. De heer E de Lange voerde namens de ..soos- gangers" het woord. Hij roemde de gezelligheid en de uitmuntende sfeer tijdens de bijeenkomsten. Daarna werd de heer H. van Barne- veld in het zonnetje gezet. Hij haalt al lange tijd oud papier op. dat hij dan verkoopt. De opbrengst is be stemd voor de sociëteit. Hij heeft al een bedrag van driehonderd gulden afgedragen, waarvoor de bejaarden een dagtocht hebben gemaakt. De leidster van de soos. mevr. Wouters, bedankte de heer Van Barneveld. 's Middags werden nog bloemen aan geboden namens de bejaarden van het rust- en verpleeghuis De Malva- hoeve en namens de diaconie. Mevrouw Wouter heette allen des avonds weer welkom in Eltheto. waar de toneelgroep van de buurtvereni ging De kerkebuurt het blijspel ..Het dievennest" opvoerde. Voordien bracht de leidster van de soos dank aan de bejaarden, die door hun aanwezigheid de sociëteit ln leven houden en dan weer eens „gezellig onder elkaar" zijn. De heer J. C. Smits richtte de sociëteit vijf jaar geleden op en hij voerde vervolgens het woord. ..Ik ben blij. dat ik nu. vijf jaar na de oprichting, weer voor u kan staan en dat ik zoveel oude bekenden zie. De kerkeraad zei vijf jaar geleden: Er moet iets gebeuren in Soest-Zuid en dat is inderdaad gebeurd. Er kwam een bejaardensociëteit en een gezins verzorgster en momenteel zijn er plan nen voor stichting van een biblio theek. Ik wil mevrouw Wouters bij deze gelegenheid weer voor vijf jaar het voorzitsterschap „opleggen". Met de wens dat het de sociëteit goed mag gaan besloot de heer Smits. Daarna was de beurt aan de toneel vereniging ,.De Kerkebuurt" met het blijspel „Het dievennest". waarvan de aanwezigen ten volle hebben genoten. De 16-jarige Mathieu Verkerk alhier van de afdeling Baarn-Soest van de sportschool Van Hellemond heeft het kampioenschap 1965 behaald in zijn categorie: 16-17 jaar boven de 63 kg. Als „modlsche" voorjaarsaanbieding Een bijzonder mooie japon welke heel slank afkleedt. P S. Op 6 MEI starten uij weer met onze in eigen huis. Reserveert n vast een middag op De shows worden 's middags van 2-4 uur gehouden en zijn vrij toegankelijk. Exclusief Zwitserse stof in chique brodé dessin. TORENSTRAAT 19 - TELEF. 2424

Soester Courant | 1965 | | pagina 7