c Groots Bevrijdingsappèl begin van 5-mei viering Concours hippique van „Soestdijk" geslaagd VOOR MOEDER leuke vlotte TASSEN 9,95 DAMES MUILEN VOOR MOEDER KWAK DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM VOOR MOEDER KWAK Officiële mededelingen R. DOBBEN FRANS BOSMAN WASAUTOMATEN D. ENGEL GARAGE STAM éj&pw- diverse kleuren reeds vanaf in verschillende kleuren. I TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Duizenden bezochten het „einde van de Sparrenlaan" J\Ilf ®e l)'jzon^cre chocolade en de uitzonderlijk frisse mint maken Trim tot 4 1 i'fC' rr een ongewone versnapering, tot een verfijnde verfrissing voor jong en oud. n Klaar terwijl U wacht REYEI1©L SMEERST.lTIO\ Inkoop en Verkoop Feestconcert in Oude Kerk werd druk bezoeht TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 02955-3367 i/w succes is ©aze RECLAME Auto- en Scooterrijschool Renagiit dealer De feestelijke viering van de twin tigste verjaardag van de bevrijdings dag in Soest begon met klokgelui, ge volgd door een luchtalarm. Kort daar na verscheen boven de gemeente een vliegtuig, dat vele honderden exem plaren van het door de geallieerde luchtmacht op vrijdag 6 april 1945 verspreide dagblad ,.De Vliegende Hol lander" dropte. In dit krantje schreef burgemeester mr. S P baron Bentinck voor deze speciale gelegenheid een overdenking. ..Dit blad lezende, komt het allemaal weer boven: de naderende bevrijding, de spanning, het ongeduld, want ie dere dag wachten betekent verlies aan mensenlevens. Bovenal echter komt in onze herinnering een stralende lente met een nieuwe belofte, vol verwach ting, vol ongekende blijheid - en ook vol goede voornemens om er wat be ters van te maken. vereniging De Meteoren, padvindsters en padvinders, de drumband van Cres cendo met daarachter de gymnastiek vereniging, B.D.C.-voetbal, SVV.-vol leybal, De Duinkikkers. Hees, de drum band van Olympia, gevolgd door de wandelsportafdeling en de gymna stiekvereniging, SE C.-honkbal. S.E.C.- voetbal en de Ruitersportvereniging ..Soestdijk". De vlagge draagsters en -dragers stel den zich naast elkaar op voor het ge meentehuis. Voor het bordes stond de drumband van Crescendo, geflankeerd door de drumband en harmonie van P.V.O. en de drumband van Olympia. De deelnemers aan de sportmars stel den zich achter de vlaggendragers op. Op het bordes stonden B. en W„ leden van de Sportstichting en van het Oranje Comité. De voorzitter van het Oranje Comité Soest, de heer C. Giebel, hield een Gerrit Ruttenberg overhandigde de heer Bentinck de fakkel, waarmee hij het bevrijdingsvuur ontstak op het gazon naast het gemeentehuls. Dat gebeurde onder tromgeroffel van de drumband P.V.O. waarna de har monie twee coupletten van het Wil helmus speelde. De burgemeester gaf vervolgens het sein voor de jeugd om de ballonnen los te laten in het kader van de ballonnenwedstrijd met mooie prijzen voor de jeugd. Ze gingen niet allemaal tegelijk de lucht in. In de eerste plaats omdat velen het nogal lange wachten moe werden en hun ballon al hadden losgelaten voordat het sein daartoe gegeven was en om dat veel ballonnen in de bomen bleven steken. Niettemin was het een kleur rijk gezicht, toen de ballonnen werden losgelaten. Daarna zette de stoet zich in bewe ging voor een korte rondgang over de Eng. De Tempo-wielrenners Gerrit Ruttenberg, A. Koenen, A. Bakker, J. v. d. Broek en R. v. d. Kuilen sloten zich bij deze grootse sportoptocht aan. De stoet werd weer op de werf van gemeentewerken ontbonden. Soest had de viering van de twintigste verjaar dag van de bevrijding groots ingezet! Drie „vrijwillige" vrouwelijke spuitgasten in actie. Nu na 20 jaar: besef van een dank baarheid voor de ontelbare offers, waardoor wij thans de bevrijding kun nen herdenken en vieren. Dankbaar heid voor de terugkeer van ons Konin klijk huis. Henriëtte Roland Holst houdt het ons voor: ..Wij zijn een volk vol scheuren en vol kloven. Leer den te weinig in de harde school van den oorlog. Wel ons. dat w'in u 't symbool van d'eenheid zien, die niets ons kan ontroven". Moge in de meidagen van 1965 iets doorklinken van de blijde feestklanken uit 1945 en moge het idealisme waar mede wij de wederopbouw voorbe reidden en aanpakten een nieuwe im puls krijgen" Voor zes van de vinders van een krantje, waarop met rode letters een mededeling stond gedrukt, ligt er een vliegreis in het verschiet. De zes ge lukkige vinders hebben recht op een gratis rondvlucht boven Soest. Inmiddels was het aan de Lange Brinkweg een drukte van jewelste ge worden. Daar. op de werf van ge meentewerken, verzamelden zich de deelnemers aan het Bevrijdingsappel. Om even voor half tien zette de sport mars zich in beweging, die een kleine rondgang door het dorp zou maken. Voorop de harmonie en drumband P.V.O. gevolgd door drie leden van de kampioens-voetbalvereniging Hees, die de gemeentevlag droegen. Achter hen liep de Soester Turn Club, ver volgens BDC.-handbal, de korfbal- Wij verstrekken contantzegels Ook op onze reparatie. Eigen reparatie-inrichting. SCHOENHANDEL EN LUXE LEDERWAREN Konin°:inne!aan 76 - Tel. 4145 |j korte toespraak. ..We moeten in onze vaderlandse geschiedenis ver terug gaan om een jaar te kunnen aanwij- Philips lichtgewicht-stoom- strijker voorstoom-én droog- |3§J strijken. Met snelreageren- de warmteregelaar. 49.- Electr. Techn. Installatiebureau Soesterbergsestraat 51c - Telef. 2379 zen. dat naast ellende zoveel vreugde heeft gebracht als in 1945. Toen werd, door vereende krachten van het geal lieerde leger en het ondergronds ver zet de macht van nazi-Duitsland ge broken. In hotel De Wereld te Wage- ningen werd de capitulatie getekend. Daar. op die historische plek, is aan het bevrijdingsvuur de fakkel ontsto ken, die straks het bevrijdingsvuur in Soest zal laten branden. Dat is het teken, dat Soest het bevrijdings feest viert". ..Twintig jaar geleden was er van Nederland niet veel meer over dan een puinhoop. Dat weerhield de men sen er toen niet van om feest te vie ren. En dat was hun goed recht, omdat zij eendrachtig vele risico's hadden getrotseerd. Nu is Nederland geen puinhoop meer. Er is welvaart. Welvaart, die nimmer tevoren zo groot was. Meer uitzicht op nog groter wel vaart dan heden te dage hebben we niet gehad. Ook dat is een reden tot feestvieren. Het Oranje Comité heeft een mooi programma op gesteld en wenst u een plezierig bevrijdings feest", aldus de heer Giebel. Daarna speelde beiaardier W. Franken op het op een vrachtauto naast het gemeentehuis opgestelde carillon o.a. Dankt, dankt nu allen God en Ga niet alleen door 't leven. Vervolgens was het woord aan de bur gemeester. Hij zei o.a. ..Wij vieren vandaag niet alleen de bevrijding, wij vieren ook onze vrijheid. Wij kunnen niet genoeg begrijpen, wat vrijheid betekent. De vrijheid en de onvrijheid, raakt iedere vezel van ons bestaan. We zijn vandaag twintig jaar vrij. En als men al weer zo lang vrij is, gaat men het als gewoon beschouwen. Maar vrijheid is niet gewoon, omdat er machten zijn, die de vrijheid be dreigen." ..Vandaag beseffen we, dat we dank- baa moeten zijn en beseffen we hoe veel daar voor gevochten is, hoe groot de vreugde op bevrijdingsdag was en hoe groot onze vreugde nu nog kan zijn. De vrijheid legt ons de verplich ting op, dat we die voor onze toe komst zullen bewaren, zoals anderen dat voor ons gedaan hebben. Laten wij allen inspiratie putten uit de her denking van de bevrijdingsdag, opdat wij de vrijheid zullen bewaren". De burgemeester besloot met zijn hulde te brengen aan het Oranje Comité voor het organiseren van de feestelijk heden. Vervolgens arriveerden de wielrenners van Tempo, die uit Wageningen de ..bevrijdingsfakkel" hadden gehaald. Alle evenementen, die in Soest ter gelegenheid van de viering van de twintigste verjaardag van de bevrij ding waren georganiseerd, trokken veel belangstelling, maar zoveul men sen als er 's middags aan het einde van de Sparrenlaan waren om de brandweerwedstrijden bij te wonen - daar had niemand op gerekend. Niet alleen uit Soest, zelfs van ver buiten onze gemeente waren nieuws gierigen gekomen om te kijken naar de brandweerwedstrijden voor de Jeugd, de spuitbalwedstrijd en om la ter te gaan zoeken naar de gedropte bonkaarten, waarop de vinders een verrassing zouden krijgen. Ook dat gebeurde aan het einde van de Spar renlaan. in de Soesterduinen. Wat betreft de brandweerwedstrijden voor de jeugd is het publiek volledig aan z'n trekken gekomen, al was er nogal eens ongenoegen over een na veel moeite bemachtigd plaatsje Dat kon echter ook niet anders, men kon er over de hoofden lopen. De jeugd weerde zich goed, al bleef een nat pak voor sommigen natuurlijk niet ach terwege. Het maakte het festijn er alleen maar mooier door. Voor de wedstrijden hadden maar liefst 500 jongens en 120 meisjes ingeschreven. Dat hadden zelfs de meest optimisti sche mensen niet verwacht en het ge volg ervan was dan ook. dat velen teleurgesteld moestenworden, daar men anders niet met het programma zou zijn klaargekomen. KINGF AB RIEKEN TONNEMAN.V.SNEEK C HOC IJMTS Enkele jaren geleden was het een traditie in Soest, dat er eenmaal in het jaar een concours hippique werd georganiseerd. Door verschillende oor zaken heeft Soest een dergelijk evene nent enige jaren achtereen moeten missen, maar dit jaar vond weer een concours plaats De jonge ruitersportvereniging „Soest dijk" heeft het, met steun van de ge meente en particulieren, aangedurfd om de organisatie op zich te nemen van het concours-hippique, dat vele bekende ruiters naar Soest bracht. De organisatoren hadden eer van hun werk. Niet alleen was het droog en was de publieke belanstelling groot, het concours als zodanig is prima ge slaagd. De voorzitter van de ruitersportvereni ging „Soestdijk", de heer J. K de Bruin, opende het concours hippique Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 2. „Nanab" van mej. T. C. Zwolsman uit Hilversum 3. „Blackey" van mej. J. Ernst uit Blaricum. 4. ..Ocean" van mej. M. Koster uit Bussum. Jachtspringconcours: 1. „Toongraaf" van J. G. Maathuis. Geesteren. 2. ,,Pr. Ajax" van mej. R. Zwolsman uit Hil versum, gereden door Anton Ebben. 3. ..Blacky" van mej. J. Ernst uit Bla ricum. 4. „Nanab" van mej. T. C. Zwolsman uit Hilversum. Concours Eenspan Landbouwtuigpaar- den uit Soest: 1. „Dorus" van A. A Zijtveld. 2. „Cadolein" van A. Kaats. 3. „Toortje" van gebr. Stalenhoef. Concours Eenspan Landbouwtuigpaar- den, vrije deelname: 1. „Orchidee" van gebr. Sturkenboom uit Houten. 2. „Zetruze" van W. van Essen uit Nij- kerkerveen. 3 ..Aron" van C. van Ma nen uit Terschuur. 4. „Extase" van gebr. Sturkenboom uit Houten. Het dagkampioenschap werd behaald door „Orchidee" van de gebr. Stur kenboom uit Houten. Concours Tweéspannen landbouwtuig- paarden: 1 ..Rincu" en Zincu" van W. Meerveld uit Scherpenzeel. 2. „Aron" en „Annet" van C. van Manen en W. H. Bouwman uit Nijkerk. 3. „Extase" en „Orchidee" van de gebr. Sturken boom uit Houten. Eenspan landbouwtuigpaarden, gere den door dames: 1. „Zetruze" van W. van Essen, gereden door mej. Wolfs haar uit Nijksrkerveen. 2. „Orchidee" van gebr. Sturkenboom. 3. „Aron" van C. van Manen, gereden door mevrouw Van Manen-v. d. Haar uit Nijkerk. De heer De Bruin sprak een dank woord. Hij bracht hulde aan allen, die het concours hippique hebben doen slagen. Hij bedankte ook de schen kers van de vele prijzen en de mensen die verantwoordelijk waren voor het goede verloop van het concours: jury- Philips lichtgewicht-snel- strijker met temperatuur- regelaar en praktische open handgreep. 32.50 Electr. Techn. Installatiebureau Soesterbergsestraat 51c - Telef. 2379 WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan R. van Kleef, Prof. Lorentz- laan. alhier, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te verlenen voor het bou wen van een woning voor een tand artspraktijk, op het perceel, gelegen aan de Buys Ballotlaan. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, num mer 2444, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in onderdelen voor gronden gelegen in en om Soesterberg uitbreidingsplan Soesterberg-dorp Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter inzage. Soest. 4 mei 1965. van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR Men heeft zoveel mogelijk jongens en meisjes laten meedoen, en dat was natuurlijk naar de zin van de jeugd, maar het betekende tevens, dat het publiek een spectaculair nummers moest missen: de spuitbalwedstrijd. die bij iedereen zo populair is. Des ondanks moesten nog vele jongens en meisjes worden teleurgesteld. De organisatoren zijn nu van plan. gezien de enorme belangstelling voor de wedstrijden, op een nader te bepalen datum wedstrijden te houden voor hen, die op bevrijdingsdag teleurge steld moesten worden. De datum zal nader in de pers worden bekend ge maakt. De uitslag van de wedstrijden (er werd per ploeg gespoten, waarbij men diverse opdrachten moest uitvoeren): Jongens van 12 tot 16 jaar: 1. Jos van Essen, Gerard Vet en Jaap Eden. 2. Gody de Groot. Guus Groenestein en Eric Huizinga. 3. Sjaak Stolk. Jaap Kamphorst en Kees Eitjes. Meisje van 12 tot 16 jaar: 1. Lilly Kok, Lia Lagemaat en Truus Dorrestein. 2. Wilma Goor. Marlien Valkenet en Joke Droos. 3. Mieke Gons, Margriet Blok en Janneke Moud. Ook een geslaagd evenement op be vrijdingsdag, dat zeker een herhaling verdient. Stijl en schoonheid tijdens het concours. met een welkomstwoord aan de deel nemers. Daarna begon het paarden- festijn. De uitslagen waren: Springconcours B: 1. „Agram" van J. A. Wouters uit Eist. 2. „Malvita" van de Hilversumse manege. 3. „Witchety" van J. M. v. d Wijck te Wassenaar. 4. „Polysson" van de Hilversumse manege. 5 „Our Hope" van S. van Spaendonck uit Amersfoort. 6. „Murriel" van E. de Conne uit Vilsteren. Jeugdspringconcours: 1. „Tanja" van R. J. Bons uit Baarn 2. „Fiola" van J. Wilten uit Soest. 3. „Rivale" van mej. R de Geus uit Becht. 4 „Sarina" van Rijstal Westland uit Wateringen. Springconcours: Ma: 1. „Erbach" van J A. Wouter v. d. Oudenwijer uit Eist KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 Tel. 5514 Soest leden, tijdopnemer, parcoursbouwer, lady-speaker, wedstri j asecretariaat, kortom allen, die op enigerlei wijze hun steentje tot het welslagen van het concours hebben bijgedragen. De heer De Bruin bedankte met name Henk de Jong, die de geluidsinstallatie verzorgde. Met het uitreiken van de prijzen kwam een einde aan dit spor tieve onderdeel van de viering van bevrijdingsdag in Sopst. Een geslaagd onderdeel ook. waarmede de jonge ruitersportvereniging „Soestdijk" eer heeft ingelegd. Onder de bezielende leiding van diri gent Maarten W. Kooy vond op be vrijdingsdag een feestconcert plaats in de Oude Kerk. gegeven door het Hervormd Jeugdkoor Soest met mede werking van enkele solisten. Het was een uitstekend concert, dat ten volle de belangstelling verdiende, die het gekregen heeft: een tot de laatste plaats bezette Oude Kerk luis terde aandachtig naar dit zinvolle on derdeel van het bevrijdingsprogram ma. Het Te Deum van Purcel kreeg een gave vertolking, evenals trouwens het door de solisten uitgevoerde gedeelte. Het orkest bestond uit leden van de Muziekkring De Nederlandse Cantorij. Jan Jansen voerde een stijlvol orgel concert uit. Eerst het orgelconcert in Bes opus 4 nr. 2 van Handel, gevolgd door een vioolconcert werd besloten met de uitvoering van een Magnificat van Antonio Vivaldi. Een waardige af sluiting van dit zo op uitstekend peil staande concert. Maarten Kooy verdient een pluim voor het welslagen van het concert, waaraan als solisten medewerkten Jan van Barneveld. Peter Kooy. Ria Schee- Ie, sopraan: Ine Kooy en Ciska Schee- Ie, alt; Jan Jansen, tenor en Rom Kalma, bas. voor het nieuwste in A.E.G. - Siemens - Philips - Candy Erres - Unilux - Miele - Siwa Inlichtingen - verkoop - service inruil Soesterbergsestraat 20A - Soest BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphine van f 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850

Soester Courant | 1965 | | pagina 5