sSport-agenda R. DOBBEN Bromfietsers in het verkeer D. ENGEL GARAGE STAM SOESTER COURANT L0CHTENBERG I verzamelen ten top! Krabbels van Knelis S.E.C. honkbal Examen doen? Softbalclub gaat de competitie in S.E.C. l-oefenmeesters KAMERBEEK ASSURANTIËN Y.Y.V.-nieuws moderne w*j»* schone K.P.S. boekte eerste grote overwinning Geen heer in het verkeer I W SI CCES IS 0>ZE RECLAME Auto- en Seooterrij school C.S.M.-speIer brak een been Inkoop en Verkoop Renault dealer Jeugdtoernooien S.E.C. voetbal Voetbaltoernooien op de B.D.C. -terreinen 'Gf/Z Uw recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar"! Lenssen+de Wolff Voor S.E.C.-honkbal staan voor het komende weekeinde de volgende wed strijden op het programma Zaterdag, 2 uur, F.A.K. 1—S.E.C. 1 4 uur U.V.V.—S.E.C. jun. Zondag, 12 uur, terrein Hees, S.E.C. 2—H.C.A.W. 3. Dankzij de welwillende medewerking van het Hees-bestuur kan S.E.C- honkbal, ondanks het feit dat de S.E.C.-terreinen door het spelen van tournooien zondag bezet zijn, zondag op het Hees-terrein de wedstrijd tegen H.C.A.W. 3 spelen. Mijnhardt's Zenuwtahlgttcn Na maanden van intensief trainen Is het nu zover, dat de nieuwe soft balclub „Slyers" het aandurft zich te mengen onder de andere verenigingen. Het bestuur heeft besloten om deel te gaan nemen aan de competitie. Deelnemende verenigingen zijn SE C. 1, S.E.C. 2, U.V.V. 1 en U.V.V. 2 uit Utrecht, een Amersfoorts team en Slyers uit Soest. Er zullen vier wedstrijden uit en vier thuis worden gespeeld. De eerste wed strijd vindt a.s. dinsdagavond, 18 mei, plaats op het SEC.-terrein aan de Bosstraat, waar S.E.C. 1 en SEC. 2 tegen elkaar zullen uitkomen. De wed strijd begint om 19 uur. Het eerste S.E.C.-elftal zal zaterdag avond te 18.30 uur een interessante wedstrijd spelen tegen een team. sa mengesteld uit vroeger meer beken de voetballers, die thans in K.NV.B- verenigingen als oefenmeesters optre den, zoals b.v. Joop van Basten (ex D O S. en H.V.C.-speler) Bert Wou- terse (ex Amsvorde en H.V.C.-speler), Van Maarschalkerweerd (ex D.O.S. en de pijler voor uw verzekeriogspldn 01r0£»SARW€TEt.TtA-AW "=3**\TËte*OON 12144 Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 „Beautiful zei de enthousiaste ame- rikaanse heer, die met zijn vrouw een hele dag had doorgebracht tussen het kleurenfeest van Keukenhof. Bij een langer verblijf in ons land hadden wij hem zeker aangeraden nog eens door te rijden naar Oostelijk Flevo land, waar half mei, naar men be rekent, het koolzaad in bloei zal staan. Ook dit is een feest voor het oog, niet alleen voor geestdriftige vreem delingen. maar even goed voor de eigen vaderlanders. Nog nooit het schouwspel gezien van die fel geel gekleurde velden Vanaf Harderwijk, Elburg en Roggebotsluis bij Kampen) zijn de routes via pijlen aangegeven. Ook zijn er wandelmoge lijkheden. Wie zich hiervoor interes seert kan zich in verbinding stellen met V V V. Kampen, tel. 05292-3500. Uit Baarn bereikte ons het bericht, dat het komende winterseizoen de Volksuniversiteit, die een jaar van non-activiteit doormaakte, weer met een programma uit de bus zal komen. Het begin wordt zelfs volgende week al gemaakt in verband met de Boeken week. In de Openbare Leeszaal en Bibliotheek zal een bijeenkomst wor den gehouden, waarbij twee sprekers U vele bijzonderheden zullen vertellen over ,.De Uitgeverij" en „Zes miljoen boeken". Eemnesserweg in Baarn. niet ver van de Brink. Over de Volksuniversiteit te Baarn willen wij U gaarne inlichten, indien U hiervoor belangstelling mocht hebben. En dan nog iets voor uw kinderen en waarschijnlijk ook voor u zelf. Het is de expositie „Ons kind tekent", die gehouden wordt van 15 tot en met 25 mei in de Gem. Aula, Muurhuizen 102 te Amersfoort. Het is een ten toonstelling van ongeveer 200 teke ningen zwart-wit of kleur, die leer lingen van de B.L.O.-scholen in ons land maakten. De toegangsprijs is zó laag gesteld, dat het voor niemand een bezwaar hoeft te zijn, een kijkje te gaan ne men. Volwassenen 25 ct, kinderen 10 ct. Voor kinderen, die zelf graag tekenen, zal het zien van de werkstukken van andere kinderen, een groot plezier zijn en tevens een aansporing H.V.C.-speler) Jan van Delfts Zeist profspeler). Het S.E.C.-team zal tegen dit zeer goede team het beste beentje dienen voor te zetten om tot succes te kun nen komen. De oefenmeesters spelen onder aan voering van S.E.C. oefenmeester W. Boerboom in de volgende opstelling Doel Wlm v. d. Hoek (ex D.O.S.-speler en thans trainer Amersfoortse Boys) i Achter Jan van Delft (ex Zeist-spe- ler en amateurtrainer van Velox) en Joop van Basten (ex D.O.S. en H.V.C.- speler en thans trainer van het Utrechtse Voorwaarts) Midden Leen te Kulve (ex H.V.C. en Quick-speler en thans trainer van zaterdagmiddag K N.V.B 'er S.D.C.P. te Putten), Anton v. d. Flier (ex A P.W.C.- speler en trainer van K.V.V.A.) en Willem de Gans (ex H.V.C.-speler en trainer van Barneveld) Voor Willy Boerboom (ex Quick-spe ler en trainer van SEC.), Gerard (peddel) Verhoef (ex H.V.C. en Quick- speler en trainer van Zwaluwen Voor uit, Ries Maarschalkerweerd (ex D.O.S. en H.V.C.-speler en trainer van Ul tra jectum), Bert Wouterse (ex H.V.C. en Amsvorde-speler en trainer van D.V.S. '33 in Ermelo) en Rab ex spe ler van S.V.V.). PHILIPS SPECIAALZAAK Het eerste elftal van SEC. komt ln de volgende opstelling uit t Doel Van Essen Achter Krijt en Hooijer Midden De Rooij, Ruttenberg en Van Breukelen Voor Dorrestein, Aalberts, Van de Broek, Duyst en Brouwer. Reserves Van Rossum en van Berkel. K.P.S. is vast van plan hoge ogetf te gaan gooien in de zomeravondcompe titie. De start was in leder geval goed, want met niet minder dan 5-1 over wonnen de paleisvoetballera in de eerste wedstrijd op eigen terrein de ploeg van Polynorm uit Bunschoten. Het was een verdiend resultaat, be haald in een wedstrijd, waarin K.P.S. zonder twijfel het beste van het spel had De Soesters zijn gedurende de gehele wedstrijd in de meerderheid geweest, zodat de einduitslag geens zins geflatteerd ls. Dat de stand bij de rust desondanks gelijk was (1-1) hebben de Soesters meer te wijten aan het slechte afwerken van de talrijke aanvallen, dan dat de Polynorm-ploeg gevaarlijk was. De paleisvoetballers beschikken over een jong, technisch zeer bekwaam elftal, dat het ver zal brengen in deze competitie. Polynorm is ten slot te niet het zwakste elftal. De Soesters hadden al snel succes, toen twee mi nuten na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter W. F. Bührmann de ak- tieve midvoor Bisschops met een hoog schot de Polynorm-doelman passeerde (1-0). K.P.S. bleef sterker, schiep zich fraaie kansen, maar de afwerking liet in deze periode te wensen over. Na een kwartier onderschepte mid voor Ruizendaal van Polynorm de bal uit een door K.P.S. opgezette aanval. Hij ondernam een solo, passeerde back v. d. Valk en had toen geen moeite ook de K.P.S -doelman het na kijken te geven (1-1). Daarbij bleef het tot de rust, ondanks dat de uit stekende linksbuiten Satijn een enorm hard schot loste, waarop de Polynorm- doelman kansloos was. De bal stuitte echter via de kruising van paal en lat het veld weer in. De Soester politie heeft medegewerkt aan een verkeersonderzoek in de pro vincie Utrecht, waarbij verder be trokken waren de gemeente-politie korpsen van Baarn, Amersfoort. Zeist. Bilthoven, Utrecht en Veenendaal. Het onderzoek gold ditmaal de overtre dingen begaan door bromfietsers. Over het gedrag van de bromfietsers hebben de politiekorpsen geen volledig beeld gekregen. Daarop zal men in het tweede kwartaal van dit jaar de aan dacht concentreren. Het eerste on derzoek, over het eerste kwartaal, bracht aan het licht, dat bromfiêtsers tussen 16 en 19 jaar zich niet of wei nig om de voor hen geldende bepa lingen bekommeren. Er werden in to taal 1780 overtredingen geconstateerd, waarvan er 586 door jongeren van deze leeftijdsgroep werden begaan. In januari heeft de politie veel waar schuwingen gegeven, maar daarna was het uit met vermanen. De politie nam 42 bromfietsen in beslag, waarvan er negen niet aan de eigenaars werden teruggegeven. De overige kwamen, na te zijn gerepareerd, weer bij de be rijders terecht. Namens alle aan het onderzoek deel nemende korpsen heeft commissaris C. S. van Doesburg van de Utrechtse verkeerspolitie woensdag de ervaringen medegedeeld, die de diverse politie korpsen hebben opgedaan. Hij wees erop, dat deze gezamenlijk gevoerde aktie in een bepaalde tijd wordt ge voerd en daarin wordt steeds op een ander zwak punt van de weggebruikers gelet. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOEStERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B.G.G 02950-17727 Het ls gebleken, dat de staat van on derhoud van de bromfietsen over het algemeen niet is tegengevallen. Opval lend was het, dat vooral de remmen vaak slecht waren. Andere „vaste" mankementen zijn de afwezigheid of defect zijn van een bel en niet in orde zijnde verlichting. Ondanks dat men nog geen volledig beeld heeft gekregen van de gedra gingen van de bromfietsers in het ver keer, is men de meninc; toegedaan, dat de bromfietsers bij zebrapaden nogal voorzichtig aandoen. Dit in tegen- Door het niet verlenen van voorrang veroorzaakte J. W. alhier op de Den Blieklaan een aanrijding met de auto van H. G. eveneens uit Soest. Daar W. niet bereid was de zaak te regelen riep P. hulp van de politie in. W. wenste zijn rijbewijs niet te tonen en kreeg hiervoor een procesverbaal alsmede wegens het niet verlenen van voorrang. stelling tot het gedrag op de kruis punten. Dat is niet best. Een veel voorkomende overtreding ls voorts het negeren van het rode stoplicht. Ook de amazonezit van de duo-passagier(e) wordt veel geconstateerd en dat levert dan een procesverbaal op. Maar de meeste bromfietsers zullen zonder twijfel worden „gevangen" op het overtreden van de maximum-snel- heidsgrens. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 De politiekorpsen werken samen ln deze aktie teneinde een veiliger verkeer te stimuleren. Het is dus niet zo, dat alleen aandacht wordt besteed aan bromfietsers. Alle soorten weggebrui kers worden in een bepaalde periode gecontroleerd. Na tien minuten in de tweede helft kwam Satijn ln botsing met een te genstander. Hij raakte daarbij dus danig geblesseerd, dat hij uitviel. La ter kwam hij echter het elftal weer completeren. Niet zonder succes, want hij was het, die K.P.S. aan een ver diende 2-1 voorsprong hielp. In de 25ste minuut zorgde midvoor Bisschop uit een scrimmage voor 3-1. Rechts buiten Van Gurp scheen ln de 28ste minuut de score te gaan verhogen, maar zijn kogel werd prachtig door de doelman van Polynorm gestopt. Het was niettemin uitstel van executie. In de 30ste minuut was het weer Sa tijn, die, ditmaal uit een vrije schop, scoorde door de bal over het „muur tje'* te wippen (4-1). Nog had hij daarmede zijn kruit niet verschoten. Toen kanthalf Ten Hove mee naar voren ging en de bal juist op tijd afgaf aan zijn linksbuiten, loste deze een hard schot, waaruit de bal voor de vijfde maal in het Bun- schotense doel belandde. Daarbij bleef het. C.S.Mhet voetbalelftal van de Soes ter middenstanders, heeft in de twee de competitiewedstrijd, op het terrein van K.P.S. gespeeld, ondanks de 3-2 overwinning op het team van de Amersfoortse Brood Fabriek een on verwachts verlies geleden. Linksback Wim Floor raakte bij een botsing ernstig geblesseerd Dokter Schutte verleende eerste hulp, waarna (\e ongelukkige voetballer per auto naar het ziekenhuis Zonne gloren werd gebracht. Daar consta teerde men een beenbreuk. De C.S.M.- back kon, na te zijn behandeld, naar huis worden gebracht. Het ongeluk, dat in een overigens sportief duel gebeurde, heeft Floor uitgeschakeld voor deelname aan de zomeravond competitie. Er was geen sprake van ruw spel, toen het ongeluk gebeurde, maar de C.S.M -back kwam ongelukkig terecht, toen hij viel in een duel om de bal. Het was een gelijkopgaande wedstrijd, waarin de thuisclub voor rust de beste kansen had, maar het vizier stond niet op scherp. Enkele goede schoten werden er op de Amersfoortse veste gelost, maar het duurde toch nog vrij lang, voor dat C.S.M, succes had. Het was linksbuiten Haage. die het eerste doelpunt scoorde (1-0). A.B.F. ging niet bij de pakken neer zitten en had succes, toen hun links buiten een schot loste, dat doel trof (1-1). Toch zouden de Soesters met een voorsprong de rust ingaan. Het was weer Haage die scoorde en daarmee de stand op 2-1 bracht. Na de hervatting, toen het veld nog moeilijker bespeelbaar was geworden, deden zich voor beide doelen enkele gevaarlijke situaties voor met doel- rijpe kansen. A.B.F. had enige tijd het heft in handen en wist in die periode van licht overwicht de gelijkmaker achter de C S.M.-doelman te plaat sen (2-2). Verder liet de thuisclub het niet ko men, mede dank zij goed spel van spil Elfferich. De Soesters kwamen zelfs op winst, toen C. Hilhorst kans zag de A.B.F.-doelman voor de derde maal te verschalken. Hij bezorgde met zijn zuiver schot zijn club de ver diende zege. Voor de uitgevallen Floor viel Zijtveld in. °*acis van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR Renault R 8 van f 5595,af Renault DauphiDe van f 4600,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Het jaarlijkse jeugdtournooi van S.E.C. zal zondag a.s. op de beide ter be schikking staande sportvelden worden verspeeld. Gespeeld wordt in 2 poules met in beide poules dezelfde vereni gingen. Voor de einduitslag zijn de resultaten behaald in beide poules maatgevend. Het tournooi zal reeds om 11 uur aan vangen en om c.a. 17.45 uur beëindigd zijn. Deelnemers aan poule A (leeftijd tot en met 17 jaar) zijn L.V.V. A, Saestum A, E.M.M. A, Amsvorde A en S.E.C. A. Dezelfde verenigingen nemen met elf tallen (tot en met 14 jaar) deel aan poule B. De junioren-elftallen B.D.C. A en B.D.C, C hebben het afgelopen sei zoen constant goed gespeeld en dat leverde de blauw-witten het kampi oenschap van hun afdeling op. Ter ere daarvan heeft B.D.C. een aantal jeugdtoernooien georganiseerd, waarvan de algemene jeugdleider, de heer P. G. Jansen, de grote animator ls. Afgelopen zaterdag werd het eer ste toernooi gehouden, dat door de organiserende vereniging werd gewon nen en dat zich kenmerkte door een sportieve sfeer. Zaterdag a.s. vindt het tweede toer nooi plaats. Dan komt het C-junioren- elftal in het veld. De aanvang is ge steld op 2 uur. Er nemen vier verenigingen deel K.V.V.A. en H.V.C. (beide uit Amers foort), D.O.S.C. (Den Dolder) en P.V.C. (Utrecht). Dat betekent, dat er to- 3 ^-4 "•Hm f ri "''iS i. Bij de aankoop van een speldje, krijg je een speldje ten geschenke, aldus wordt de rage van het verzamelen ran de speldjes, aangewak kerd door nijvere reclame mannen en actieve produ centen, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, gepersifleerd Maar niet alleen de jonge ren, ook ouderen zijn soms door de verzamelwoede aan gestoken en zo is mevrouw Groos uit Voorthuizen de gelukkige bezitster van 5500 Ferschillende speldjes. Een gedeelte uit de „droom- Ferzameling" van mevrouw Groos, waar de jeugd jaloers aiet op uitgekeken raakt. VRIJDAG 14 MEI 1905 Ajje 't ming vraogt dan mok zeige da'k bar blie bin datter van't jaor weer un bedriefssportkompeti- tie ehouwe wor. Nie veur ming, waant ik bin te oud en me botte kraoke al as 'k maor gewoon loop. Lao staon ak an de hongderd meter giep- se meedoe. Maor ik ving 't meraokels veur al die mlnse die op ketoore en febrieke zitte en die noeng weer us kenne sporte zongder da zullie d'r eige hoeve te schaome. Waant hoe vaok kajje laangs de kaant nie hoore Kiek die us 'n paor witte beene hebbe of Ikke wis niet da die pennelikker ze goeje pak ok welles uutdee. 24 mei gaot 't fees beginne, drie wee- ke gaan wullie weer kieke naor voet- balie, haandballe, vollieballe, attelitiek hengele en zwemme. Hoechtum, wa zou'k meraokels graag meespeule, maor 't zal wel bie kieke blieve, Net as voorige jaor. Toen wak d'r ok en ikke het ginéén spulletje overesloege. 't Was alle avond merao kels spannend en ok bar druk. Hoope minse waore d'r om d'rluu volk op te jaoge en da motte zullie hebbe. Ast weer gaot as verleeje jaor, dan gaot ut meraokels, maor ming dunk dattet noeng nog beeter zal gaon. De manne die alles op pooote zette, de evenementenkemissie, kriege noeng hulp van de minse uut de bedrieve. Da mot ok, waant ongder lest wier ut duudeluk dattut ketak tusse de ke- missie en de speulders nie was om oever naor huur te schrieve. D'r wao re maor bar wienig sportminse die wat wiste van de veraanderde speulreegels. Da wille de organisaotore noeng veur mekaor maoke 'n ketaktman da te aote zeige an de speulders. Een wies besluut, vind ikke. Mlt 'n kaberetpregramma, 't uutrieke van de bedriefsprieze en paor toe- spraoke zal de kompetitie worre be- sloote. Ok dit jaor weer in Soesder- barg, krek as veurig jaor. Toen was de burgemeester d'r ok en die zal nong ok wel komme schat ikke zo. Ikke hoop maor dat ut vant Jaor ok weer voormekaor komp, waant de or- genisaotore verdiene dat dik. Nie al- lenug omda zullie d'r weekelaang veur in touw binne, maor ok omda zullie de Soesder bedriefsminse un paor spor- tiëfe weeke bezorrege. Knelis het noeng nog maor één wens n dat is dat de manne van de weer- ebriek ok 'n bietje meewarreke. As die teugewarreke dan ls ut heule ;pullegie kapot. Waor of nie JUWELIER - HORLOGER «an Weedestraat 40 Soest lel.4361 onroerende goederen 4 taxaties vHpr hypotheken - assurantiën Steéhhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 taal tien wedstrijden zullen worden gespeeld, waarvoor beide velden aan de Bosstraat zullen worden gebruikt. Het kampioenschap van de B.D.C.- junioren heeft nog een toernooi in Soest opgeleverd: het voorronde-toer nooi om de Bisschopsbeker. Dit wordt zondag gehouden, ook op de beide B D.C -terreinen. De wedstrijden be ginnen om twaalf uur. De finales om de eerste, tweede en derde plaats worden om zes uur ge speeld. In poule 1 spelen de A-junio ren-elftallen van B.D.C., Celeritudo, D.V.S.U. en P.V.C. Kalle drie uit Utrecht) en D W.S.M. (Maarsseni. In poule 2 komen uit K.D.S., Sint Maarten en Zwaluwen Vooruit Kalle Utrecht), Hertha (Vinkenveen) en Limvio (Baarn). Winnaar is de vereniging met de meeste winstpunten. Mochten twee of meer verenigingen gelijk eindi gen, dan beslist het doelgemiddelde. Is ook het doelgemiddelde gelijk, dan worden er door vijf verschillende spe lers strafschoppen genomen. De win naars van de poules spelen om 6 uur om de eerste en de tweede prijs. De winnaar van de finale krijgt tevens het recht deel te nemen aan de districtswedstrijden te Beverwijk. De nummers twee van de poules spe len om de derde prijs, eveneens om zes uur. Als de wedstrijden om de eerste tweede en derde prijs gelijk eindigen, wordt tweemaal zeveneneenhalve mi nuut verlengd. Is dan nog de stand ge lijk, dan worden er vijf strafschop pen genomen door verschillende spe lers. De wedstrijden, ook de flnsle- tier, zonder rust. JjKgdjfclJden, doren tweemaal een kwar-

Soester Courant | 1965 | | pagina 7