W. G. van Zadelhoff erelid van M.H.C. VERKOOPSTER LEERLING-VERKOOPSTER ,DE STER" ZONNEBRILLEN TJ<7 FRANS BOSMAN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Pr. Bernhardlaan 18 Bescherming bevolking oefende tussen het puin. D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM SOESTER COURANT Krabbels van Knelis Textiel- en Modehuis o.a. POLAROID Speciaalzaak OPTIEK Ruigtebrandje langs spoorlijn BDC-jeugd tweede in Aoorronde Aan het Bissehopstournooi S.E.C. Avon van de oefenmeesters B.D.C, C-junioren in eigen tournooi tAveede 02955-3367 voor aankoop, inruil/reparatie van nw T.Y. Klaar terwijl U Avaeht BEYEROL SMEERSTATIO-V S.E.C. tAveede in eigen jeugdtournooi Op de in het clubgebouw aan de Schrikslaan gehouden jaarvergadering van de Mixed Hockey Club Soest is een serie belangrijke besluiten ge nomen. Zo werd medegedeeld, dat de vereniging zal trachten een bedrag van 2500.bij de leden te lenen. Dat geld is nodig, omdat de akkomo- datie is uitgebreid en verbeterd, het geen een groot financieel offer bete kende. Maar het belangrijkste besluit was toch wel het benoemen van de heer W. G. van Zadelhoff tot ere-lid heeft lange tijd een goede kans ge had op het behalen van de titel, maar kwam in de eindfase adem te kort. Mevrouw C. Felix-Schut deed als secretaresse, deze mededeling. Het is in het afgelopen seizoen nogal eens gebeurd, dat een team niet vol ledig was. of dat men lange tijd moest wachten, voordat men kon vertrekken, omdat leden te laat kwamen. De voorzlter, de heer J. P. Corsmit, drong er bij de leden dan ook op aan, dat zij zowel voor competitiewedstrijden als Bij ons komt binnenkort een plaats vrij voor een Prettige werkkring in moderne omgeving. 5-daagse werkweek. Voor juiste verkoopster goed salaris. Sollicitaties aan de zaak. liefst van 18.00-19.00 uur. of schriftelijk. VAN WEEDESTRAAT 5A-B SOESTDIJK van de M.H.C. De heer Van Zadelhoff is jarenlang wethouder van Soest ge weest en heeft voor de sport immers een open oog getoond. Dat was dan ook de reden, dat de heer Van Za delhoff, sinds zijn afscheid als wet houder lid van Gedeputeerde Staten, het ere-lidmaatschap van de hockey club kreeg aangeboden. De vergade ring ging daarmee, blijkens het spon tane applaus, volledig akkoord. voor toernooien moeten komen, want een compleet elftal is nu eenmaal be ter dan een tien- of negental. De in druk, die men van een vereniging krijgt, wordt vaak gevestigd door een elftal De heer Corsmit bracht ook nog het scheidsrechterprobleem ter sprake. Er is een enorm tekort aan arbiters. De heer J. M. Hoppenbrouwers gaf als penningmeester het financieel over- Ronde van Nederland; Amsterdam: Z.K.H. Prins Bernhard onderhoudt zich met etappewinnaar Jo de Roo, terwijl Kurt Vyth, de gTOte man van het wieiereve- nement, Jan Janssen helpt bij het aantrekken van de overwinningstrui. Lommerse, die tientallen Jaren gees telijk adviseur van B.D.C. is geweest, en ook zijn opvolger. Het is B.D.C. niet gelukt voor de derde maal in successie deze voorronden te winnen. Daardoor verspeelde het de kans op deelname aan het tournooi in Beverwijk, waar de winnaars van de districten tegen elkaar uitkomen. Zwaluwen Vooruit, dat in de finale B.D.C. met 1-0 versloeg, vertegenwoor digt de afdeling Utrecht. De uitslagen luidden- B.D.C.-Celerl- tudo 1-0. D.V.S.U.-D.W S.M, 1-0. P.V.C.- B.DC. 0-2. Celeritudo-DV.S.U. 0-3. DW.S.M.-P.V.C. 1-1. D.V.S.U.-B.D.C Prinses Margaret opende zaterdag een tentoonstelling van Britse verbruiksgoe- deren in het centrum voor industriële vormgeving aan het Damrak in Amster dam. De prinses nam haar gemak in een heerlijke stoel. Lord Snowdon liet zich het bier goed smaken aan de bar in de Engelse Pub op het Museumplein. De vereniging telt thans 253 leden. 130 senioren en 123 jeugdleden. Het afge lopen seizoen was niet ongunstig. Er namen achttien elftallen aan de com petitie deel. Het eerste herenteam voor BRILLEN Ziekenfondsleverancier Buig. Grothestraat 8 - Soestdijk Telefoon 3859 Zaterdagavond, omstreeks half zeven, werd brand ontdekt door een machi nist van een passerende trein langs de spoorbaan Baam-Amersfoort. ter hoogte van de Hooiweg. De machinist waarschuwde het station Amersfoort, dat de brandweer alarmeerde. De Amersfoortse brandweer kon echter geen brand ontdekken, al zag men wel een lichte rookontwikkeling langs de spoorbaan. Dat was evenwel op Soester grondgebied, zodat de Amers foortse brandweer rechtsomkeert maakte en later de Soester brandweer alarmeerde. Deze rukte uit met een nevelspuit en wist met behulp van twee hogedrukstralen het vuur te blus sen. Er ging ongeveer 1700 vierkante meter ruigte met opslag verloren. Over de oorzaak van de brand is niets be kend. zicht, waaruit bleek, dat de M.H.C. wat de penningen betreft goed voorstaat. Daarna volgde de bestuurs verkiezing, waarbij mevrouw Felix- Schut en de heer J. K. Vogt tot be stuurslid werden herkozen. De elftal commissie, die de damesteams samen stelt, wordt thans gevormd door de heren Th. Appelboom. A C. J. de Beurs en J. J Houtkamp. De heren J P. Corsmit, M. Lock en mr. L. P. Schmidt vormen de elftalcommissie, die voor de samenstelling van de he renteams verantwoordelijk is en de jeugdcommissie bestaat thans uit me vrouw M. P. M. Houtkamp-Hollants en de heren R. de Bruin, J. Corsmit jr. en J. K. Vogt. De jeugdbeker, die ieder jaar wordt uitgereikt aan het lid, dat zich bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging, werd dit jaar niet uitgereikt, omdat geen enkel lid zich bijzonder heeft ingespannen voor de vereniging. Ten slotte bracht de voor zitter dank aan de clubhuiscommis sie, die ook als jubileumcommissie uit stekend werk heeft gedaan, en aan alle scheidsrechters, die steeds voor de club op de bres staan. De voorronden van het Bisschopstour- nooi. dat jaarlijks tussen de katholieke voetbalverenigingen in de zeven bis dommen wordt gehouden, werden zon dag onder grote belangstelling in Soest gespeeld op het terrein van B.D.C Het was fijn voetbal weer. toen om twaalf uur het eerste fluitsignaal werd gegeven voor het begin van de eerste ontmoeting'. Het is gelukkig mooi weer gebleven en de voetballertjes en toe schouwers hebben volop genoten Er werden niet minder dan 22 wedstrij den gespeeld. De deelnemende vereni gingen waren vaak vergezeld van niet alleen de jeugdleiders, maar ook van de geestelijke adviseurs. Onder de aanwezigen zagen we o.a. ook pastoor 0-1. Hertha-K.D.S. 0-1. Limvio-St Maarten 3-1. Zwaluwen Vooruit-Her- tha 4-0. K D S.-Limvio 0-0. St. Maar ten-Zwaluwen Vooruit 0-3. Limvio- Hertha 1-0. KD.S.-St. Maarten 4-0. Celeritudo-D.W.S.M. 0-0. Zwaluwen Vooruit-Limvio 4-0. Hertha-St. Maar ten 0-0. K.D.S.-Zwaluwen Vooruit 1-2. B D.C.-D.W.S.M. 0-2. Celeritudo-P.V.C 1-2. Hierdoor was B.D.C. met zes punten als eerste in z'n poule geëindigd, ter wijl Zwaluwen Vooruit met acht pun ten in zijn poule op de eerste plaats eindigde. De finale, geleid door een onpartijdig trio, werd een teleurstel ling voor. B.D.C. In de eerste helft bleef de stand blanco, maar in de tweede helft nam Zwaluwen Vooruit kort na het begin een voorsprong. Een corner werd hoog voor het B.D.C.- doel geplaatst en door de Utrechtse rechtsbinnen ingekopt (1-0). Daarbij is het gebleven, ondanks dat de Soes- ters wel enige kansen kregen. De tweede wedstrijd, tussen de num mers twee van elke poule, P.V.C. en K.D.S., leverde een 1-9 zege op voor P.V.C., zodat de eindstand werd: 1. Zwaluwen Vooruit; 2. B.D.C.: 3. P.V.C. 4. K.D.S. De algemeen jeugdleider van B.D.C.. de heer P. G. Jansen, reikte de prijzen uit, waarmede een einde kwam aan dit geslaagde en goed georgani seerde tournooi. S E C heeft zaterdagavond voor slechts een gering aantal toeschouwers een wedstrijd gespeeld tegen een elftal van voetbaltrainers, die vroeger zelf heb ben gevoetbald. Het is een hele goede wedstrijd geworden met aantrekkelijk voetbal van beide kanten. Het publiek heeft dan ook zeker geen spijt gehad van het bezoek aan de Bosstraat. De wedstrijd stond technisch op een be hoorlijk peil. De oefenmeesters leden een 2-0 nederlaag door doelpunten van Dorrestein en Duijst. De treffers vielen in de tweede helft. In de eerste helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Van de oud voetballers blonk de defensie uit, die de jeugdige S E C.-voorhoede nage noeg uitschakelde. Desondanks moest doelman Brits (ex H.V.C.twéémaal de bal uit het net halen. De eerste keer was dat nadat Dorrestein uit een pass van v. d. Broek had gescoord en de tweede keer toen Duijst van de hem geboden gelegenheid gebruik maakte en een misverstand in de defensie van de oud-voetballers afstrafte (2-0). Daar bij bleef het, ondanks dat de voor hoede van de oefenmeesters wel veel schoot. Van Essen toonde zich echter een betrouwbaar doelwachter, die zich geen enkele maal liet verschalken. Begunstigd door prachtig zomerweer werden op beide B.D.C.-terreinen aan de Bosstraat zaterdagmiddag tien voetbalwedstrijden gespeeld in het ka der van het tournooi, dat B.D.C, voor C-juniorenelftallen had georganiseerd ter ere van het behalen van het kam pioenschap door de B.D.C. C-junioren. Een week daarvoor was het A-junio- rentournooi gehouden, dat door de organiserende vereniging werd gewon nen. De B.D.C. C-junioren konden die prestatie echter niet herhalen. Zij werden namelijk tweede, achter het Amersfoortse K V.VA. In de laatste wedstrijd, waarin B.D.C. aan een gelijk spel genoeg had om de eerste prijs te behalen, verloren de blauw-witten met 3-0 van K.V.V.A., dat zich daardoor als eerste klasseerde. Aan het tournooi na men deel de verenigingen K.V.V.A. en H.V.C. (beide Amersfoort). P.V.C. Utrecht, en D.O.S.C, Den Dolder. De uitslagen waren: K.V.V.A.-D O.S C. 2-0, P.V.C.-B.D.C. 0-2; H.V.C.-P.V.C. 2-0; D.O.S C.-H.V.C. 0-3; K.V.V.A.-B D.C. 3-0; H V.C.-B D.C. 0-1; HV.C-K.V.V.A. 0-0: D.O.S.C.-BDC. 0-3; K.V.V.A.- P.VG 4-0; D.O.S.C.-P.V.C. 0-0. Hoogste inruilwaarde bij aan koop van een Erres, Philips en Blauwpunkt. Soesterbergsestraat 20 - Soest Daarmede waren de eerste drie geklas- seerden bekend, maar voor de vierde en vijfde plaats moesten strafschop pen de beslissing brengen. D.O.S.C. en PVC. waren namelijk gelijk geëin digd. Van de vijf strafschoppen be nutte D.O.S.C. er niet één: P.V.C. leek het aanvankelijk niet beter te doen, maar de laatste strafschop werd een doelpunt en bracht zodoende de beslis sing. De eindstand luidde: 1. K.V.V.A 2. B.D.C.. 3. H.V.C. 4 P.V.C. 5. D.O.S.C. De leider van de B.D.C.-jeugdafdeling, de heer P G. Jansen, reikte de prijzen uit. Hij zei daarbij o.a., dat het voor hem altijd een genoegen is om prijzen uit te reiken, maar ditmaal wel in het bijzonder, omdat de sterkste vereni ging gewonnen had, terwijl het maar al te vaak gebeurt, dat „paarden die de haver verdienen, die niet krijgen". Met de prijsuitreiking kwam een einde aan dit geslaagde tournooi. Vrijdagavond oefenden de zelfbescherm'ngsploegen van de Bescherm' g Be v V. ing van het district Amersfoort onder idea'e tv sontsiandïgheden. Voor het eerst kreeg de Bescherming Bevolking de t schikking over het ruincdorp Crailo, dat speciaal wc gebouwd voor de oefening van de Mobiele Colonne Deelgenomen werd door melders, redders, brandweer lieden en E.H.B.0 -ers uit Amersfoort, Baarn en Bunscho ten. Eemnes, Hoogland. Leusden en Soest, die tussen het nuin en de bouwvallen slachtoffers" moesten opsporen, bevrijden, eerste hulp verlenen en vervoeren. Foto een gecombineerde ploeg van Soest en Baarn laat zien wat zij in tijd van nood voor de burgerbevolking kan doen. altted veur mekaor. As je 't mlng vraogt dan mok zeige, dak blie bin dat de waandelmars van Olumpiao eslaogd is. Het weer was me- raokels, het parkoers ok. Der waore gin wanklaanke en dat kon ok nie, waant 't is bie Olumpioa Laot da maor an Suman over. Ikke ken 'm goed en akkus bie um komp. dan praottle altied over tippele. Da kank best begriepe, waant hie Ister es heuiegaor van oppeknap, toen die ziek was. 't Gong nie best mit um. maor de dokter zee: Suman, veul waandele, dan kommie d'r weer hele- gaor bovenop. Dat hettie toen edaon en de dokter had geliek. Dat is al weer zo'n bietje tien jaor eleeje en nog altied waandelt hie. Hie het de smaok te pakke ekrege nao die eerste keer. Op ze dooje eentje wandele vond hie niks edaon en toen hettie Olumpioa opperig, as ong- der afdeling van de gimmestiek. Hoechtum jonges. zuk loope astie luu doen D'r gaot haost gin week veurbie of d'r staot in de kraant: Olumpioa het weer een eerste pries ewonne. In 't begin sting d'r nog wel es bie: de waandelwongderkindere van Suman, maor dat leeze wullie teugeswoordig nie meer. Ikke begriep best waorom nie: as zullie niks aanders as maor prieze winne, binne 't gin wongder- kindere meer, waor of nie? Ikke bin zaoterdag ok nog effe weeze kieke op de Schrikslaon. Jonges, jon ges. wat een hoop volluk. Hongderde minse waore d'r, nie allenig om te loope, maor ok om te kieke. De start was op ut veld van de hokkieklup en dat allenig al vond Knelis fing. Datter vereeniginge binne, die mekaor helle pe. Waant laote wullie eerluk weeze. hoe vaak leeze wullie nie, datter aar- meu is tussen twee vereniginge? En dat geef messchien nog nie eens zo- veul, maor 't binne altied de leeje, die d'r schaoi van hebbe aster bestuurs- leeje van een paar vereniginge bonje hebbe. Maor das nie zo mit de waan- delsport en de hokkieklup. Jonges, jonges, 't was een feest daor an de Schrikslaon. Veural veur die zielugge kingdertjes die in tehuuze ver pleeg worre. Die waore blle, da zullie mee mogge loope. waant zullie komme d'r nie teveul uut. Maor 't mooiste was toch wel, da zullie ok een pries kreege. Minse, as jullie die smoeltjes hadden ezien van die kingders, dan allenig hadde wullie al kenne zeige: de mars is geslaogd. Die kingders waore harstikke blie. En wullie, ner- maole minse, ok bie 't zien van zoveul schik. Meheer Suman verdient een pluum en die hettie. saome met z'n wief, ok wei ehad zaoterdagmiddag. Hie verdient die nie alleenig veur alles wattie veur Olumpioa edaon het, hie verdient die niet alleenig veur de orreganisaotie van de tiende waandelmars, hie ver dient die nie alleenig om dattie Soest in de belangstelling bringt van de tippelaors en dat Olumpioa Soest in een heuleboel kraante ennoemd wier. maor hie verdient die pluum nog veul meer veur 't beschikbaor stelle van die prieze veur die gehendikepte kingders. As ikke goed bin innelig. binne die prieze d'r pas laoter ekomme, 't Was toch fees, niewaor en waorom dan zukke kingders nie blie emaokt? 't Was, vond ikke. 't mooste van 't heule waandelfeest. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telet. S256 Het was zondag een drukte van belang op de sportvelden aan de Bosstraat. Op het B.D.C.-terrein werd een tour nooi gehouden, terwijl ook de „over buurman" S E.C. een voetbaltournooi hield voor junioren A en aspiranten a elftallen. In de totaalstand van dit tournooi eindigde S.E.C. op de tweede plaats achter Saestum uit Zeist. Drie wedstrijden bij de aspiranten, Amsvorde-E.M.M., S.E.C.-LVV. en Saestum-E.M.M. werden een reglemen taire zege voor resp. Amsvorde, S.E.C. en Saestum, omdat bleek, dat E M M (Hilversum) en L VV. (Laren) spelers hadden opgesteld, die ouder waren dan de toegestane leeftijd. Na afloop van het toernooi reikte de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer G van Duinkerken, de prijzen uit. De uitslagen waren bij de A-junioren* Amsvorde-Saestum 1-3: E.M.M-LVV 1-1. Saestum-S.E C. 2-3: L.V.V.-Saes- tum 0-3; E.M.M. -Amsvorde 1-1; S.EC- L.V.V. 1-1: Saestum-E.M.M. 1-1 Ams- vorde-S E.C 0-3: L.V.V.-Amsvorde 0-3- E.M.M.-S.E.C. 3-1. Aspiranten: Amsvorde-E.M.M. 5-0; S.E.C.-L.V.V. 5-0, Saestum-E.M.M. 5-0 Amsvorde S.E.C 1-1, L.V.V.-Saestum 3-1 S E.C -E.M.M. 0-2: Saestum- Amsvorde 1-0, E.M.M-LVV 0-2- S.E.C.-Saestum 0-3. L.V.V.-Amsvorde 5-0. De eindstand luidde: 1. Saestum. 2. S.E.C. 3. E.M.M. 4. L.V.V. 5. Amsvorde. DINSDAG 18 MEI 1965

Soester Courant | 1965 | | pagina 5