DAMES FUGERS mEzzn Koningin reikte op Soesterberg vaandel uit aan Koninklijke Luchtmacht rmr Japonnen Deux-Pièees Rokken Blouses Jumners Vesten Pantalons Stichting Kredietbank SOESTERBERG uw srrrES bs oxze \l ENGEL Krabbels van Knelis Bioscoopprogramma J. Hoppenbrouwers Amsrsfoertse Autotocht ouden van dagen Lakens ontvreemd GAZELLE - INVICTA - RALEIGH - B.S.A. VOOR BW Vervalt de ruilavond van Philatelica Sluiting van het instuif-seizoen Lenssen+de Wolff Medische dienst Programma K.V.0. Opbrengst collecte Opvoering door Utile Dulci IBEULAME Auto- en Scooterriischool TRIESTE BALANS VOOR NASSER gaaffaaat'-ó:- H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard, als inspecteur-generaal van de Kon. Luchtmacht, op het podium in afwachting van de vaandeluitreiking. Tot en met morgen draait in het City Theater de film MacLintick, de gewel dige! In de hoofdrollen spelen o.a. John Wayne en Maureen O'Hara. Het verhaal is een familie-komedie. Geor- ge Washington, MacLintock, een stugdrinkende. vechtlustige veefokker (John Wayne) is een geweldige fi guur, die als enige krachtsfiguur te genover zich in de kleine gemeen schap alleen vindt: zijn eigen vrouw' Hij heeft lange tijd alles wat hij maar wil, maar krijgt moeilijkheden met zijn vrouw, die hem dan ook prompt verlaat. Hij neemt een lieftallige huis houdster in dienst, maar juist een paar dagen later keert zijn vrouw te rug. Er ontstaan moeilijkheden, niet alleen door haar terugkomst, maar ook door de komst van een groep Indi anen. Beide problemen worden echter overwonnen, zoals het trouwens in een komedie hoort. De onderwereld slaat toe" is de titel van de film, die zondagmiddag gaat. De harde, machtige onderwereld, die voor niemand bang is dan voor men sen, die de politie van tips voorzien. Om zo iemand gaat het in dit ver haal. De man wordt vermoord. De po litie komt er uiteraard bij en na vele spannende avonturen komt het ten slotte tot een geweldig gevecht tusen de onderwereldmannen en Scotland Yard. Er vallen vele doden, maar de leider ontsnapt. Toch krijgt hij zijn verdiende loon, want ook met hem wordt afgerekend. Anderhalf uur onbezorgd lachen bij de film, die zondagavond, maandag en dinsdag draait, „Hoe vertel ik het mijn ouders?" Een vrolijk verhaal, vol ver rassingen. pikante situaties en sex. Het verhaal begint op een bruiloft waar de aangeschoten bruidegom vertelt, dat hij en zijn vrouw eigenlijk al 14 jaar getrouwd zijn. Daarmee is de boot wel aan. Als dan blijkt, dat de kinderen alles gehoord hebben, is het verhaal compleet. „Oordeel te Neurenberg" heet de film, die woensdagavond draait. Wegens de grote lengte van de film is er slechts Jl Van Weedestraat 80 Soestdijk &A"4H0IlS Steenhoffstraat 6 (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 naar de Soest Maandag van 2-4 uur n.m. Woensdag van 9-12 uur v.m. Vrijdag van 5-8 uur n m. een avondvoorstelling. In de film wordt de schuldvraag van het Duitse volk aan de orde gesteld, maar tevens en vooral op indringende en meesle pende wijze betoogd, dat de wetten varl menselijkheid nimmer mogen wij ken voor wetten, die een regering in tijden van morele crisis een volk meent te kunnen opleggen. De traditionele autotocht zal dit jaar worden gehouden op woensdag 2 juni a.s. Gezien het groot aantal deelnemers voor deze tochten kunnen alleen per sonen van 70 jaar of ouder zich hier voor opgeven, terwijl het comité er de aandacht op vestigt dat deze auto tochten alleen georganiseerd worden voor hen die weinig of nooit in de ge legenheid zijn uit te gaan. Zje voor opgave van deelname advertentie in dit blad. Van een waslijn achter de woning van Van A. aan de Wieksloterweg werden 's middags tussen twee en zes uur, twee lakens ontvreemd. De fly-past van de Koninklijke Luchtmacht tijdens het défilé. Hieraan namen 75 vliegtuigen deel. ii indrukwekkende plechtigheid vond woensdagmorgen plaats op de vlieg basis Soesterberg. waar koningin Ju- liana het vaandel uitreikte aan de bevelhebber der luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal A. B. Wolff. Na de uitreiking vond een groots de- filé plaats, waaraan 650 man deelna men. De luchtmachtkapel, onder lei ding van majoor H. van Diepenbeek, het tamboerskorps en de vaandel- wacht gingen aan de indrukwekkende stoet vooraf. Er namen in totaal negen squadrons, en zestig voertuigen, waar onder aanhangers met geleide wapens, deel aan het défilé. Onder degenen, die het schouwspel gadesloegen, bevonden zich Z.K.H. prins Bernhard de minister van de fensie, P. J. S. de Jong; mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg, commissaris der koningin in de pro vincie Utrecht, en de commandant van het commando luchtverdediging, comodore G. W. de Zwaan. Zij be groetten het koninklijk paar, dat was vergezeld van luitenant-generaal Schraper en de beide adjudanten. De Luchtmachtkapel speelde eerst het Wilhelmus. Daarna hield de koningin een toespraak, waarin zij o.a. zei, blij te zijn, dit vaandel aan het jong ste onderdeel van de krijgsmacht te kunnen uitreiken. „De luchtvaart is ontsproten aan de verbeeldingskracht, de durf en het vernuft van een vorige generatie. Later volgde het ontstaan van de luchtstrijdkrachten. De konin gin zei verder, dat in deze maand, waarin wij terugdenken aan de tweede wereldoorlog, nog eens duidelijk wordt, dat hij, die de lucht beheerst, ook op andere onderdelen overmacht bezit. Zij bracht hierbij de woorden van wijlen Sir Winston Churchill in herinnering: Nog nooit hebben zovelen zoveel te danken aan zo weinigen De koningin herdacht hen, die in de tweede wereldoorlog hun leven offer den voor het onze. Zij liet de wapen feiten van de Kon. Luchtmacht de re vue paseeren, zoals die op het vaandel zijn vermeld, sprak van moed, trouw en beleid, welke eigenschappen de luchtmacht in de oorlog had betoond en over de rol, die de luchtmacht in de N.A.V.0 speelt. Daarna reikte zij aan luitenant-generaal Wolff het vaandel uit, dat tevoren door het oud ste lid van de vaandelwacht in de standaard op het podium was ge plaatst Generaal Wolff droeg het vaandel op zijn beurt over aan de vaandeldrager van de vaandelwacht. Daarna hield hij een toespraak, waar in hij o.a. zei, dat de band tussen Luchtmacht en het Koninklijk Huis door de uitreiking van het vaandel nog meer wordt benadrukt. Generaal Wolff zei, dat de luchtmacht dezelfde trouw, aanhankelijkheid en gehecht heid aan het Huis van Oranje zal be tonen, zoals, zij dit heeft gedaan in moeilijke tijden. Daarna namen koningin, prins en bur gerlijke en militaire autoriteiten plaats op het podium, waarna het défilé, volgde. Tijdens de parade vlogen 95 vliegtui gen over, van lichte Pipercups, heli- copters tot supersonische Lockheed F 104 G Starfighters. Direkt daarna verliet het koninklijk paar de vlieg basis. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 H.M. de Koningin overhandigt het vaandel aan Int.-generaal A. B. Wolff. Het bestuur van de vereniging van postzegelverzamelaars Philatelica Soest en omstreken heeft de indruk, dat de ruilavonden zich nog maar in een ma tige belangstelling mogen verheugen. Dat is voor het bestuur aanleiding geweest om de leden in een convocatie op de hoogte te brengen van de plan nen, die er omtrent het houden van de ruilavonden bestaan Het bestuur heeft medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt om tijdens de ledenvergadering op 11 juni a.s. het al of niet voortbestaan van de ruil avonden in stemming te brengen. Het wijst er daarbij op, dat tijdens de laatst gehouden ruilavond slechts on geveer twaalf leden aanwezig waren. Het bestuur stelt voor de ruilavonden te laten vervallen, hetgeen o.a. ook een financieel voordeel betekent. Het be stuur merkt tenslotte op, dat vele ver enigingen slechts één avond per maand een bijeenkomst houden, ter wijl dit in Soest tweemaal gebeurt. De r.k. instuif „Junior" heeft een drie tal avonden belegd ter afsluiting van het seizoen. Op donderdag 3 juni vindt een bingo-avond plaats, verzorgd door de heer W. v. d. Brink met de appa ratuur van de Soester politie. De be zoekers krijgen een bingokaart, waar mee men de gehele avond kan spelen. Op donderdag 17 juni vindt de laatste avond van het seizoen plaats. Dan treden op The Saxton, Five uit Hilver sum. onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel 03402-4555, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Heide. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Hage- doorn te Soesterberg. Competitieprogramma K V.O. voor a.s zaterdag Vinken 1—K.V.O. 2, 14.30 uur. Soesterkwartler 3-K.V.O. 3, 14.30 uur. K.V.O. B-Soesterkwartier B, 14.45 uur. De gehouden collecte in Soesterberg, Zeist en De Bilt ten bate van de ge zamenlijke militaire fondsen heeft in totaal 1909,81 opgebracht. Voor de collectanten werd een Wel- zijnsavond gegeven in de Kromhout kazerne te Utrecht. De plaatselijke toneelvereniging Utile Dulci brengt dinsdag 25 mei a.s om 20 uur, in „Huis ten Halve" een op voering van „Een meisje om te ste len", toneelspel in drie bedrijven. BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 De balans van Nassers spel met Bonn is uiteindelijk niet zo heel voordelig voor het Egyptische staatshoofd, dat zich graag beschouwt als de leider van de Arabische wereld, zo niet van de hele „derde wereld" van onverbon den naties. Zijn inzet was een uitnodi ging aan Ulbricht eens een soort staatsbezoek te komen brengen, iets waarvan hij wist, dat het in Bonn als een smaad zou worden opgevat. Hij kreeg zo chanterend al los dat West- duitse militaire hulp aan Israël werd gestaakt. Niettemin ging Ulbrichts grootse ont vangst door en toen werd het Bonn net even te gortig. En de uitkomst was dat de bondsrepubliek diploma tieke banden met Israël aanknoopte, iets wat Nasser en met hem vele Ara bieren weer als een belediging onder gaan, zij het op emotionele en zeker geen redelijke gronden. Immers een tachtig landen hebben al ambassa deurs zowel in Tel Aviv als de Ara bische hoofdsteden. Een extra nare konsekwentie was dat de raad van Nasser om als wraak de banden met Bonn te verbreken, door een aantal Arabische landen niet werd opgevolgd, waarmee hij met zijn pretenties voor leiderschap in „de kou" kwam te staan. „Verraad" Tunesië was de voornaamste tegenspe ler in dit opzicht: Bourguiba noemde het terugroepen van de Arabische am- bassadeus uit Bonn onzin, juist om dat wat Bonn deed al zo veel andere landen ook hadden gedaan. Een stand punt dat wel als verraad werd gelaakt met de mond, maar min of meer on dersteund met de daad: de Arabische landen stelden nadrukkelijk vast, dat ze de economische betrekkingen met Bonn niet wensten te verbreken. Logisch, want daarvan zouden ze zelf meer last hebben gehad dan de Duit sers. Een pijnlijke erkenning voor deze naties, dat ze zo op hulp uit Bonn zijn aangewezen. Zoiets sterkt het zelf respect niet erg. Al met al is door deze gang van zaken het aanzien van Nasser er niet op vooruitgegaan. Wat naar hij hoopte een toonbeeld zou worden van zijn macht - Nasser zet de bondsrepubliek naar zijn hand - is in alle opzichten mislukt. En hij heeft prestige-sterken- de evenementen juist zo nodig om te voorkomen dat zijn naam bij de Ara bische massa's de glans verliest die hij nu ongetwijfeld heeft. Mislukt expeditie In dat opzicht ziet het er ook voor de toekomst weinig florissant uit. Hij volgt de niet onhandige taktiek te zwijgen over de strijd in Jemen, maar daar vandaan lekt toch voldoende uit om er uit op te maken dat Nassers troepenmacht daar ijlings is versterkt, nadat de getrouwen van imam Badr hen een paar forse nederlagen hadden toegebgracht. Het schijnt ook wel vast te staan dat de republiek Jemen geen dag meer zou bestaan als de Egyptische solda ten er niet waren, die er al die jaren niet in zijn geslaagd de koningsge- zinden definitief te verslaan. Al enige malen is gepoogd door onderhandelin gen de vrede hier te herstellen, maar de republikeinse eisen gingen nog steeds te ver naar de zin van de inam. Nasser zou er veel aan gelegen zijn als hij zijn kostbare militaire expeditie hier kon beëindigen, maar als het ge volg daarvan zou zijn dat de door hem gesteunde republiek weer ver dwijnt, is dat een morele wereld zal door de hele Arabische wereld zal weerklinken. Het ziet er echter wel naar uit dat hij deze prestigeklap toch niet kan ontlopen j tenslotte kan hij zijn troepen in Jemen la ten. Ajje 't ming vraogt dan mok zelge da wullie nog best es kenne laache in de ze tied van schiete, laowienes en aande- re naore dinge. Neem noeng bie- veurbeeld us de C.P.N., de komme- nistiese Pertie Ne- derlaand. In 't be stuur zitte eigeluk niks aanders as stakkers. Nog grootere stakkers binne zullie, die zomaor zeigedie manne hebbe geliek, wullie stemme op de C.P.N. Laote wullie eerluk weeze, iedere keer het de C.P.N. meraokelse plaanne (zo vlngde zullie dat te minste) en alle keere weer vaalle die in duuge. Poul de Groot en ze manne hebbe nie veul mazzel. Waant neem noeng een paor jaor eleeje. Toen wisse zullie nie beeter of Staolin was un held, een groote keerel veur ut kommenisme. Die groote manne ~n de C.P.N. in Amsterdam hebbe aanbeje. bewongderd en epreeze ir ze wark. Maor op een kwaoje _ig hebbe zullie vernoome, da Staolin niet zo'n bar meraokelse keerel was, maor een moordenaor. In Rusland moste de minse niks meer van um hebbe en toen kon ok de kommenistische pertie in Nederlaand nie aehterblieve Toen wier in één klap alles vergeete. wa zullie jaorenlaang uuttevrete hadde. Dat is allegaor nie zo arg, waant d'r kwaam 'n nieuwe liejer. Kroesjef heet te die en die was veul beter as Stao lin. Kroesjef iste man, die veul doet om alle Russe an 't wark te kriege en 't lukte nog ok. Kroesjef is de man, die aan de bestrieding van weereld- impeeriaolisme begint en dat is een knollegie naor de hangd van de Russe en alle kommeniste. Ok in ongs laand. Maor, ag erm, gaot ut ok mit Kroes jef de verkeerde kaant op. Hie wier vrie onverwaacht vorttehaold, vervaan- ge deur twee aangdere keerels. Alle goeje daode van Kroesjef binne in één klap vergeete. Kroesjef? zeige de min se. Kroesjef was un niksnut, een man, die allenug maor leefde veur zien eige, maor nie veur de Russe. Een man, die veuls te veul toegaf an Aomeeri- kao. En da kenne wullie nie zette, zei ge de kommeniste. In Ruslaand, wel- teverstaon. Wat motter in ongs laand beure? De C P N. ken netuurlek nie met Kroesjef blieve zitte. Da beurt ok nie, waant Poul de Groot en ze makkers (of as wullie eerluk magge weeze: zien stak kers) haole de nieuwe maanne in as helde. Zullie hebbe nog wel niks edaon, maor Moskou het zullie binne- ehaold, dus zullie binne in ieder gevaal goed. Laang leve Bresnef en Kossigin. Noeng, en daor begint de C.P.N. van veure af an. Net zoas mit Staolin is ge beurd. Die wier ok éérst bejuubeld, maor laoter zwaarttemaokt. Noeng ebeurt krek ut iender mit Kroesjef. Maor veur Poul de Groot en zien manne maokt dat niks uut. Zullie blie ve ommers toch wel bestuurders van de pertie. Zullie strieke d'r-luu sente d'r wel van op. Waant Staolin en Kroesjef magge dan vort weeze, Poul de Groot en zien makkers blieve. Zullie zeige nie in ut openbaor dat zullie zich weer meraokels hebbe vergist, nee zullie magge blieve as zullie maor ope- luk vertelle hoe kwaod zullie binne op de man. die most verdwinge. Noeng binne d'r minse in de Kaomer, die evraogd hebbe om tillevisie-zend- tied veur de kommenisten. D'r binne minse, die ezeid hebbe: daor binne wullie op teuge. Ikke begriep ut nie. Knelis zou d'r veur weeze. D'r is teu- geswoordig toch al nie veul meer te laache op de tillevisie. Ikke wil da best es heure, da Marrekes Bakker Bresnef en Kossigin priest en looft. Waant over een maond binne zullie messchien weg en as wullie dan Mar- rekus Bakker nog es heure, kenne wullie nog haarder laache. Waor of nie? ANNOI I BI 11940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 Tel. 5514 Soest Ga NnaR S P'jKER TEL. 2 9 8 2 SQE5TERBERGSE5TR.26

Soester Courant | 1965 | | pagina 9