Koning Olaf toonde belangstelling voor de Amsterdamse haven Winst voor de Belgische liberalen S.E.C. zaterdagvoetbalald. opgericht Nederlandse vakantiebus verongelukt Het oog gerieht op een boekje Advertenties voor volgend nummer Dinsdag' 25 mei 1965 44e jaargang no. 40 Hij liet zijn auto in de steek Televisie-programma Combo kwam uit Zonnegloren „Top of Flop" voor r.k. instuif Junior Opbrengst collecte Nozems aktief Auto tegen boom, twee zwaar gewonden Groot aantal deelnemers aan de Soester Bedri jfssporteompetitie. Soester P.T.T.-elftal als basis Olvmpia junioren en senioren wonnen prijzen Dienst tandartsen Heidebrand je Gevonden voorwerpen Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Bij een filevorming op de Amersfoort- sestraat te Soesterberg werd de auto van mej. S. V. uit Lelden zondagmid dag aangereden door een personenauto die niet tijdig stopte. De twee inzit tenden van laatstgenoemde auto wach ten de komst van de politie niet af en verdwenen naar een dichtbij gelegen café. Toen de politie zich daar even later vervoegde was het tweetal verdwenen. De auto van mej. V. was flink bescha digd, alsook de andere die door de po litie in beslag werd genomen. De be stuurder of eigenaar, die vermoedelijk geen rijbewijs bezat, zal zich wel moe ten melden om zijn voertuig terug te krijgen. Combo is de naam van het televisie programma. dat meestal is afgestemd op jonge mensen, die van de moderne muziek houden en er op dansen. Dat gebeurt uiteraard in een grote zaal. Za terdagavond kwam Combo ook uit een grote zaal, alleen werd deze keer niet gedanst. Het was ditmaal een pro gramma voor zieken, dat zich afspeel de in de recreatiezaal van het sanato rium Zonnegloren. Patiënten en ver- De heer J Meeder van de muziekhan del ..De Gouden Snaar" "heeft voor de leden van de r.k. instuif Junior een ..Top of flop" programma verzorgd, compleet met toeter en bel. De heer Meeder. die zich bijzonder goed van zijn taak kweet draaide leuke, nieuwe grammofoonplaatjes, Sommige ervan zijn nog niet eens in de handel. Hij gaf daarbij alle bijzonderheden om trent de artisten. De zaal was behoor lijk bezet: tachtig Jongelui waren er om te luisteren naar de muziek en naar de jury, die haar mening over de plaatjes gaf. De vier nieutrale juryleden waren de dames Ans Hil- horst en Trudi Schimmel en de heren W. Butzelaar en J. Beijer. De aanwezige jongelui waren het lang niet altijd eens met hun „top" of „flop". Zij staken hun mening dan niet onder stoelen of banken. Het programma duurde ruim een uur. Daarna bedankte de heer Meeder de juryleden voor hun medewerking. Met dezelfde plaat waarmee begonnen was. 24-36-24, werd het programma beslo ten. De jongelui bleven daarna nog geruime tijd gezellig bijeen om te dan sen op muziek van de band The Dy- namites. De leider van de instuif, de Koning Olaf van Noorwegen, die een groot vriend van Nederland is, liet zich op de internationale scheepvaarttentoonstelling in Oslo uitvoerig inlich ten door de heer Van Kubbenga r.over de Amsterdamse haven. De stand is ingericht door de vereniging „De Amsterdamse haven". plegend personeel zorgden voor een geheel gevulde zaal, toen het program ma begon met een muzikaal nummer van The Clan van zanger John Rus- sell. die daarna optrad met „If I'm looking for you". Russell is niet een van de magersten en de populaire presentator Jos Brink merkte op, dat John Russell aan on dervoeding lijdt Ilonka Biluska, die jarenlang in Afrika heeft gewoond, zong een Zuid-Afrikaans liedje: Mam ma, 'k wil een man hè. Daarna voerde Jos Brink een gesprek met patiënte Mieke Moraal, die reeds acht maanden in Zonnegloren wordt verpleegd. Zij zei het fijn te vinden, dat de patiënten zulke programma's krijgen aangeboden. Dat gebeurt twee maal in de maand. Mieke zei, dat ze al veel programma's had gezien en dus ook veel bekende artiesten: The Silver Stars. Ronny Grant. The Sunbeams. De laatsten waren er deze keer ook weer bij. „Sunbeams - Zonnestralen in Zonnegloren", zei Jos Brink. Het uit drie jongemannen en drie jongedames bestaande vocale groepje zong het be kende „O no. don't let the rain come down". Vervolgens was de microfoon voor Jacky Delmone uit België. Hij zong met begeleiding van het essem- ble onder leiding van Tony Eyk. Daarna zong Mary Michon het caba retliedje „Heb je kennis aan een scriptgirl?" Zij is bekend van haar medewerking aan het radio-ziekenprogramma „Pa let" van Jan Koopman. Zij heeft ook lange tijd samengewerkt met de Soes- ter pianist Jan Willem ten Broeke Daarna weer een optreden van John Russell and his Clan. Hij zong het door Chuck Berry geschreven „Roll over Beethoven". Vervolgens een kort gesprek met Victor Conselman. de or ganisator van Artiestenpalet. Hij ver telde hoe druk de vereniging het heeft, om programma's in inrichtingen te verzorgen. Ilonka Biluska was de laatste vocale medewerkster, die oprtad. Zij deed dat met een jazz-liedje: Hallelujah, I love hem so. Daarna besloot presentator Jos Brink de uitzending. Een enthou siast applaus was de beloning voor allen. De in de vorige week gehouden collec te ten bate van de Groesbeekse Te huizen heeft 2502,11 opgebracht. heer P. G. Hom. sprak een dankwoord, waarin hij de heer Meeder veel lof toezwaaide voor zijn voortreffelijke lei ding van „Top of Flop" De r.k. in stuif Junior heeft nog twee program ma's voordat het seizoen wordt be sloten. Op donderdag 3 juni vindt de eerstvolgende bijeenkomst plaats. Dan zal de heer W. v. d. Brink met de ap paratuur van de Soester politie het bingospel leiden Twee weken later, op 17 juni, is de seizoens-sluitingsavond. Op deze avond treden op The Sexton Five uit Hilversum. Omer van Audenhove te Brussel, voorzitter van de Belgische liberale partij, toont met een lach op het gelaat het socialistische dagblad „Le Peuple" (Het Volk), dat met een grote kop het succes van de liberalen bij de verkiezingen vermeldt. Nadat het lange tijd rustig is geweest in Soest wat betreft bet optreden van jongelui, is het sinds vorige week1 woensdag weer eens onrustig. Het is te hopen, dat de afloop niet zo is als van de nozemrelletjes, die indertijd op Nieuwerhoek schering en inslag waren en waaraan de politie radicaal een einde heeft gemaakt. Twee groepen jongelui maken elkaar het leven zuur en deinzen er niet voor terug elkaar bont en blauw te slaan Bij het busstation kwam het zondag enkele malen tot vechtpartijen en dat was ook het geval in het Soester Na tuurbad. Daar heeft de politie lastige jongelui verwijderd. Een snel einde aan dergelijke uitspattingen van de jeugd is dringend gewenst, omdat zij zich niet alleen beperken tot het el kaar aframmelen, maar ook voorbij gangers lastig vallen. Bovendien ver stoorden zij zaterdagavond een be sloten bijeenkomst in Eltheto. In de nacht van zondag op maandag, te 2.30 uur. werd aan het politiebureau kennis gegeven, dat op de Kerkstraat en auto-ongeluk had plaats gevonden. Het bleek dat een zwaar gehavende auto tegen een boom stond en dat twee manspersonen langs de weg la gen. Dit waren de ingezetenen O. R. en J. B Beiden waren zwaar gewond en zijn per E.H.B.O.-ziekenauto naar Zonne gloren vervoerd. Volgens R. de bestuurder kwamen beide personen uit Amersfoort en op weg naar Soest in de bocht bij gara ge Van Kooij geslipt en tegen een boom gebotst. De wagen moest worden weggesleept. Onder enorme belangstelling is gisteravond op de terreinen van de voetbalvereniging B.D.C. aan de Bosstraat de derde Bedrijfs- sportcompetitie begonnen. Er is dit jaar een record-aantal deel nemers van 1400. In 1963, toen voor het eerst een Bedrijfssportweek gehouden werd, waren er 750 deelnemers uit zestien bedrijven. Dit jaar zijn het er dus bijna tweemaal zoveel. Ook het aantal be drijven, dat heeft ingeschreven, is verdubbeld. In 1964 (de sport week was Inmiddels uitgegroeid tot twee sportweken t- waren er 1100 deelnemers uit 23 bedrijven. Dit jaar doen werknemers uit 31 bedrijven mee aan de diverse onderdelen. Meer cijfers, het programma, uitslagen en het verslag van de persconferentie, die maandagmiddag in hotel Van de Brink ge geven werd over de Bedrijfssportcompetitie, kan men aantreffen in ons volgend nummer. In het afgelopen weekend hebben de zaakt door het nijpende sportvelden- besturen van S.E.C. en de Soester P.T.T.-voetbalveroniging overeenstem ming bereikt tot het opgaan van het P.T.T.-elftal en het volledig bestuur in de nieuw opgerichte zaterdagvoetbal afdeling van S.E.C. Het bestuur van de PTT.-voetbalvereniging bestaande uit de heren A. Brugman, voorzitter; B. Vonk, secretaris; G. Hilhorst, pen ningmeester; P. Majoor en J. Ver woerd, commissarissen, blijft in zijn geheel in functie, en zal de zaken van de afd. zaterdagvoetbal bij S.E.C. be hartigen. Dit opgaan van het P T T.-elftal in de vereniging S.E.C. werd mede veroor- In het Oostenrijkse plaatsje Zirl, niet ver van Innsbruck, verongelukte een Nederlandse bus met vakantiegangers. Het ongeluk geschiedde doordat bij een afdaling de remmen weigerden. De bus boorde zich in een muur van een huis. Volgens de berichten zijn vier van de inzittenden gedood, terwijl dertig Fan de veertig passagiers en dc chauffeur gewond werden. De zo goed als nieuwe toerwagen, afkomstig uit Strijen, werd zwaar beschadigd. gebrek. Uiteraard heeft de zaterdag- afdeling dezelfde faciliteiten wat be treft veldgebruik, trainingsmogelijk heden e.d. als de zondag-afdeling. Daar enkele spelers van elftallen die zondags spelen de wens te kennen hebben gegeven liever overgeschreven te worden naar de zaterdagafd., ligt het in de bedoeling om, samen met de ruim 20 P.T.T.-ers, 2 elftallen met re serves samen te stellen om daarmede in sept. a s. in de 3e kl. van de afd. Utrecht van de K.N.V.B. te starten. Eventuele belangstellenden kunnen over deze zaterdagafd. van S.E.C. in lichtingen verkrijgen bij de secretaris van S.E.C., de heer Veldhuizen, Nach- tegaalweg 10, Soest, of bij de heer Brugman, voorzitter van de afd. zater dagvoetbal van S.E.C., Rubenslaan 73, Soest, waar nieuwe leden zich even eens kunnen opgeven. Bij het begin van de competitie ko men we op deze nieuwe loot aan de Soester sportfamilie nader terug. In Amersfoort werd zaterdagmiddag de Standaard-wandeltocht van Wilhel- mina gehouden. Een jubileumtocht: de 25ste. Hieraan namen ook de twee wandelgroepen van Olympia deel. De juniorengroep, bestaande uit 27 jon gens en meisjes, liep onder leiding van de heer W A Suman, en de se nioren onder leiding van de heer L. Vogel. De mars werd een groot succes voor de Soester wandelaars. Niet alleen wonnen de junioren de eerste prijs, maar zij legden ook beslag op de me daille die de commissaris van de Ko ningin voor de provincie Utrecht be schikbaar had gesteld. De senioren behaalden de derde prijs met slechts 18 punten minder dan de eerste prijs winnaar. Sionsberg uit Dokkum. De junioren wandelden tien kilometer, de senioren vijftien. Onder de deelnemers aan de mars was de heer J. van Arkel (75) uit Soestdijk, die de tocht voor de 25ste maal meeliep, samen met de Amers- foorter W. ter Wolbeek. Hemelvaartsdag, van 13.00-13.30 uur, tandarts A. A. Bueno Bibaz, Soester- bergsestraat 158. Zaterdag 29 en zondag 30 mei, van 13.00-13.30 uur, tandarts J G. van Eek, Waldeck Pyrmontlaan la. De viering van de twintigste verjaar dag van onze bevrijding ligt al weer drie weken achter ons, maar toch wil len we er nog even op terugkomen. Niet om de viering zelf nog een keer onder de loep te nemen, doch om een kwalijk gebeuren rond het feest te signaleren. Nadat er in de kranten enkele berichtjes waren verschenen over gemeenten, die de schoolkinderen een traktatie wilden bezorgen en pas enkele dagen voor het feest in de gaten kregen, dat er op de zakjes, waarin het was verpakt Made in Ger- many stond en over het gemeentebe stuur, dat een tegel uitgaf met hetzelf de opschrift, is er kortgeleden aan dacht besteed aan het boekje, dat het Rotterdamse gemeentebestuur de jeugd aangeboden heeft. De traktatie en de tegel konden nog bijtijds wor den verwisseld voor andere, het boekje niet meer. „Havenstad in de frontlijn" heet het boekje, dat de Rotterdamse school jeugd heeft gekregen bij de herden king van de bevrijding. Een mooie geste van het gemeentebestuur, ware het niet, dat de schrijvers ervan in de oorlog „fout" zijn geweest. Dat is dui delijk te merken aan enkele passages in het boekje, die op z'n minst du bieus kunnen worden genoemd. Hier wordt het optreden van de Duitsers vergoeilijkt, daar een aanval ten dele goedgepraat en zo meer. Een paar schooldirecteuren ontdekten, dat voor het schrijven van „Havenstad in de frontlijn" de verkeerde heren zijn uit genodigd en besloten wijselijk met het verspreiden ervan te wachten. Uiteraard kwamen er ook enkele exem- die zich verwonderd afvroegen waar- plaren terecht in handen van mensen, om van dit boekje een Nederlandse uitgave was gemaakt in plaats van een Duitse. Zij verwonderenden zich niet alleen, zij ergerden zich bovendien. En terecht, want als men als Rotter dammer de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog heeft meege maakt en men krijgt dan, twintig jaar later, een boekje in bezit, dat enkele vergoeilijkende opmerkingen aan het adres van de Duitsers richt, dan is er voldoende reden voor verontwaar diging. Die verontwaardiging gold ook enkele leden van de gemeenteraad. Zij stel den het college van B. en W. enkele vragen met betrekking tot het boekje, zich daarmee de tolk makend van de publieke opinie. Het college heeft in middels geantwoord en het antwoord heeft nogal teleurgesteld. Zeker, het is mooi, dat B .en W. zeiden: „Ja, het spijt ons ook dat het zo gelopen is. Het is met weinig overtuiging geschre ven, terwijl op de formulering van enkele passages aanmerking valt te maken". Tot zover is het antwoord redelijk, maar verder gaat het niet. B. en W. zeggen helemaal niets over wat er met de rest van de boekjes moet gebeuren. Het gemakkelijkste zou zijn geweest om te zeggen: De prullebak in, maar blijkbaar vinden B. en W. dat toch zonde, want er is met geen woord gerept over vernietigen. Mis schien vonden ze dat wat te duur. Niet alleen het laten vernietigen, maar ook de kosten, die er al zijn uitgegeven aan het laten vervaardigen. B, en W. hebben, dunkt ons, een ver keerd antwoord gegeven. Ze hebben ook een frontlijn". Wellicht durven ze niet zo goed een fout toe te geven. Dat is jammer. Maar nog meer jammer is het, dat B. en W. niet andere schrijvers heeft aangewezen. Wij hebben wel een idee, al is het niet origineel: de school jeugd. KANTMAN. In verband met Hemelsvaarts- dag worden advertenties voor de courant van vrijdag a.s. aangenomen tot morgenmiddag De brandweer moest zaterdagmiddag omstreeks drie uur. uitrukken voor een brandje ter hoogte van „De Zoom". Een oppervlakte heide met opslag stond in brand, maar het vuur was reeds door omwonenden geblust. De brandweer, uitgerukt met een nevel spuit. kon zich beperken tot het na blussen, hetgeen gebeurde met behulp van één straal. Een oppervlakte van ongeveer 150 vierkante meter natuur schoon ging verloren. De brandweer had veel gemak van het geasfalteerde deel van de Den Blieklaan tot het Berkenlaantje, dat anders voor veel oponthoud zorgde. Bewijs vrijstelling bromfiets, enige pakjes stroomdraad, regenjas, stei- gertouw, etui met foto's, kunstgebit, bruine damestas met inhoud, zwarte glacé handschoen, twee staaldraden, jongens-trainingspak, bril, centimeter: band. tas met handdoek en zwem broek, portemonnee met geldsbedrag kinderrijwiel, glazen asbak, herenrij wiel, rode paraplu, dames handschoen. SOESTER OURANT Abonn. p. kwart. ƒ2,40 - per post ƒ2,75 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. f- i

Soester Courant | 1965 | | pagina 1