SOESTERBERG Belangstelling groeit voor de bedrijfs sportcompetitie. Het oog gericht op een verbod. Vrijdag 28 mei 1965 44e Jaargang »o. i I Uitgave Drnkberij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie t Van Weedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Kerkconcert Brand op sloperij Nationaal scbaaktournooi van Soester Scliaakclu!) Medische dienst Spreekuur Burgemeester Voetbal op zaterdag B.D.C. A-jeugd won van „Jeugdcommissie" S.E.C. 1 in de districtsbekercompetitie S.E.C.-veteranen op tournooi eenzame bejaarde. S.P.S.Y .-aktiviteiten Een T.V.-toestel voor een soester(ÏTourant Abonn. p. kwart, ƒ2,40 - per post ƒ2,75 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Zoals wij reeds dinsdag schreven, mag de Bedrijfssportcompetitie 1965 zich verheugen in een belangstelling, die veel groter is dan drie jaar geleden, toen voor het eerst een Bedrijfssport- week werd gehouden Het aantal deel nemers is sindsdien bijna verdubbeld. Dat brengt uiteraard veel voorberei dende werkzaamheden met zich mee en de organisatoren, de Evenementen commissie van de Soester Zakenkring, begonnen dan ook al in februari met het op touw zetten van het sportfeest. In de tussenliggende tijd heeft men vijftien maal vergaderd, terwijl er aan andere werkzaamheden zo ongeveer 400 manuren zijn besteed. Maar als de voortekenen niet bedriegen, ziet het er naar uit. dat het vele werk niet vergeefs is geweest. Maandagavond, toen de drie weken durende sportcompetitie voor de werk nemers uit de deelnemende bedrijven begon, was de belangstelling van de zijde van het publiek enorm groot. Het doel van de competitie is: zoveel mo gelijk plezier voor zoveel mogelijk mensen. Dat zei namens de organisa toren de heer T. G. L. Schneider op een maandagmidag in hotel Van de Brink gehouden persconferentie en dat schreef dr. M. van Driel in het voor woord van het uitvoerige programma boekje. De Bedrijfssportcompetitie wordt ge houden om het leefklimaat in Soest te verbeteren. Men moet het idee heb ben. dat er van de Zakenkring uit wat te beleven is Veel bedrijven zien tot hun leedwezen, dat dagelijks 2000 Soesters in trein of bus stappen om elders te gaan werken. Het merk waardige is. dat eenzelfde aantal uit andere plaatsen naar Soest komt. Dat is een onnodige verspilling van tijd en manuren. „Te weinig mensen besef fen, dat Soest dezelfde mogelijkheden biedt als andere plaatsen", aldus de heer Schneider. Het gaat dus goed met het jaarlijkse sportfestijn. Dit jaar nemen deel 40 voetbalteams (280 man) uit 23 be drijven: 13 heren- en 10 dameshand- balteams uit 17 bedrijven <161 deel nemers); ruim 300 atleten uit 11 be drijven: 142 zwemmers uit 12 bedrij ven; 150 vissers uit 15 bedrijven; 12 dames- en 17 herenvolleybalteams (212 man) uit zestien bedrijven. Dat zijn samen ruim 1400 deelnemers uit 31 gedrijven. Opvallend is het, dat het aantal vrou welijke deelnemers aan de viswed strijden sterk is gestegen. Vorig jaar deed één dame mee, dit jaar zijn het er 25. Onder de delnemers zijn perso neelsleden van een aantal service verlenende bedrijven: het gasbedrijf, gemeente-secretarie, politie, posterijen en gemeentewerken. De Evenementencommissie is verheugd over de medewerking van o.a. het ge meentebestuur, de Sportstichting, de Luchtmachtbasis Soesterberg. de Gooi- se Atletiek Club, de hockeyclub, BDC en SE C. Blij is men ook met het prachtige, grote scorebord, dat de Soester Timmerfabriek vervaardigde en dat al goede diensten heeft bewe zen bij het bekend maken van de i uitslagen, en met het initiatief van Dalco, die dagelijks een sportbulletin uitgeeft, dat „Sportkrabbels" heet. De slotavond vindt weer plaats in het Casino te Soesterberg op 25 juni. De prijsuitreiking in het Openluchttheater vervalt. Op donderdag 10 juni zal er, voordat de voetbalfinale-wedstrijden plaatsvinden, een gekostumeerde voet balwedstrijd worden gespeeld tussen veteranen van Dalco en Foxboro. Ook dit jaar zullen bedrijfsprijzen worden toegekend. De toekenning daarvan geschiedt aan de hand van de beoordeling door diverse mensen. Zij zullen o.a. letten op sportiviteit, de in dividuele prestaties, de teamprestaties, enz. Na afloop van de competitie zal de Evenementencommissie de prijzen toekennen. Het programma voor de komende we ken luidt: maandag 31 mei B D.C- terreinen, half zeven, voetbalwedstrij den: dinsdag 1 juni. B.D.C.-terreinen, half zeven. handbalwedstrijden woensdag 2 juni, B.D.C.-terreinen, half Het eerstvolgende kerkconcert in de Oude Kerk is vastgesteld op a s. za terdagavond 29 mei. Het programma zal worden verzorgd door gasten van het Hervormd Kerkkoor, n.1. de can- torij en het orkest van de Heiland- kirche uit Bad Godesberg o.l.v. Rudoll Hahne. met medewerking van de so listen Ilse-Marie Olbrich-Schater, so praan en Richard Scheu, bas. De gelukkige omstandigheid, dat het koor over een eigen instrumentaal en semble beschikt, gaf gelegenheid tot het samenstellen van het navolgende boeiende programma, dat wij hier vol ledig afdrukken: Cantate Domino (sopraan, bas en koor). D. Buxtehude. Meine Seele hort lm Sehen (aria voor sopraan, viool en orgel), G F. Handel. Kantate no. 59 „Wer mich liebet, der wird mein Wort halten" Isoli. koor en orkest i, J. S Bach. Kerksonate no. 12 voor orgel en orkest, W. A. Mozart. Halleluja uit het motet „Exultate, jubilate", W. A. Mo zart. Kerksonate voor orgel en orkest. W A. Mozart. Ave verum (koor, orkest en orgeli. W A Mozart. Als gewoon lijk begint het concert om 8.15 uur. zeven, atletiekwedstrijden: donderdag 3 juni. S.V.V.-terrein, zeven uur, vol leybalwedstrijden: vrijdag 4 juni, B.D.C.-terreinen, zeven uur. atletiek wedstrijden: dinsdag 8 juni, BDC- terreinen. half zeven, handbalwedstrij den: woensdag 9 juni, Soester Natuur bad, zeven uur, zwemwedstrijden; don derdag 10 juni. B.D C-terreinen, half zeven, voetbalfinale-wedstrijden, za terdag 12 juni, Baarn, vertrek 's mor gens acht uur vanaf gemeentehuis per bus, viswedstrijden, vrijdag 25 juni, acht uur, slotavond in het Casino te Soesterberg. Maandagavond werd Soest opgeschrikt door sirenegeloei. Dat was het sein voor de brandweer om met groot ma terieel uit te rukken naar een brand in een stapel autowrakken op het terrein van de sloperij van de heer L aan de Eigendomweg. Met vijf auto's rukte men uit, maar men kon spoedig na aankomst terugkeren naar de ka zerne. omdat het vuur al grotendeels was geblust door de zoon van Ldie zelf lid is van het brandweerkorps. Met behulp van snijbranders brandde men de opgestapelde autowrakken los om beter bij de vuurhaard te kunnen ko men. Met een straal van de hogedruk- nevelspuit doofde men het laatste vuur. De brand is vermoedelijk ontstaan door achtergebleven vonken van snij branders. De schade bleef beperkt. Het traditionele schaaktoernooi, ge organiseerd door de Soester Schaak club, is ook dit jaar weer een succes geworden. Niet alleen door de grote deelname, maar ook door de sportie ve sfeer tijdens de wedstrijden. Het toernooi, dat jaarlijks op Hemel vaartsdag wordt gehouden, werd woensdagavond in het Oranje Hotel geopend door de wethouder van on derwijs. loco-burgemeester K. de Haan. Daarvóór had voorzitter A Hilhorst, de aanwezigen welkom geheten, in 't bijzonder de heer De Haan en de heer Van Gelder, voorzitter van de Stichts- Gooise Schaakbond. Deze bond had mej. Stegeman als deelneemster afgevaardigd, omdat me vrouw F. Heemskerk uit Amersfoort was verhinderd deel te nemen. Wethouder De Haan zei o.a dat hij niet goed wist wat hij moet zeggen bij de opening van het toernooi van een sport, die hij niet kent dan de naam alleen. Hij was beter op z'n plaats als voorzitter van de Sport stichting. maar schaken is ook sport, zij het dan denksport. Hij noemde het een enorme presta tie van de Soester Schaakclub om ie der jaar weer een toernooi op touw te zetten met zulk een grote deelname uit het gehele land Namens het gemeentebestuur spreek ik de wens uit. dat het toernooi op dezelfde wijze als in voorgaande ja ren het geval was mag slagen en dat de deelnemers een goede indruk van het toernooi zullen krijgen. Daarna verklaarde de heer De Haan het toernooi voor geopend. De voorzitter van de Soester Schaak club moest vervolgens nog iets goed maken het uitreiken van de wissel- beker Van het vorig jaar Drie deel neemsters hadden, daarom gestreden, maar de eindstand gaf remise te zien. Mevrouw Van Veen werd tenslotte winnares Zij nam de beker in ont vangst, die zij direct weer ter beschikking stellen moest. De heer Misset, voorzitter van de Am sterdamse Schaakbond, toonde giste ren zijn belangstelling voor het toer nooi door een kijkje te komen nemen. Dames (invitatie) 1 mej. C. Brui nenberg, Deventer (kampioen), 3 pnt 2. Mevr. C. Roodzant, Den Haag, V/2 p. In Delft is woensdag een demonstratie gegeven met de „Trackmobil", een trekkertje, dat zowel op de weg als op spoorstaven kan rijden. De bestuurder kan door enkele simpele handelingen de rubber wielen ophalen De voorzitter van de K.R Omr. H. W. van Doorn, heeft onlangs door een persoonlijk ingrijpen de uitzending onmogelijk gemaakt, die de televisie sectie van deze omroep zou wijden aan het bevolkingsvraagstuk. Men had daartoe een forumbespreking, gehou den door een aantal vooraanstaande Nederlanders, tevoren opgenomen. Ook staatssecretaris dr. A. J. H. Bar tels werkte aan het programma mee. Hij hield over hetzelfde onderwerp een causerie, die echter ook niet werd uitgezonden. Mr. van Doorn motiveerde zijn nogal opzienbarende besluit met de medede ling, dat er zijns inziens in de uitzen ding te weinig het katholieke stand punt in deze zaak naar voren kwam. Of de K R O.-voorzitter inderdaad heeft bereikt wat hij met zijn besluit dacht te bereiken, namelijk het Neder landse publiek onthouden van het besprokene in het forum en van de causerie van de heer Bartels, menen we, gezien de verdere ontwikkelingen met betrekking tot deze kwestie, te moeten betwijfelen. Het resultaat van een dergelijk ingrij pen is in de meeste gevallen het te gengestelde van wat de bedoeling ei genlijk was. Dat heeft men ook in dit geval duidelijk kunnen merken, want niet zodra bekend was, dat het pro gramma was geschrapt of enkele cou ranten publiceerden in grote lijnen hetgeen zo ongeveer in het forum be sproken was. Het was geen gisserijde redacties van de betreffende bladen belden ge woon de medewerkers aan het forum op en vroegen hun te vertellen wat zij zo ongeveer hebben gezegd. Geen der deelnemers heeft daar, blijkens het re sultaat, bezwaar tegen gehad. Maar mr Van Doorn werd nogmaals „geplaagd". Was het publiceren van de gegevens van de gesprekspartners in het forum al niet wat hij had ver wacht. de klap op de vuurpijl kwam, toen de r.k. Nieuwe Linie twee volle pagina's met de complete tekst van het forum afdrukte, alsmede de na men van de drie moraaltheologen, die in deze kwestie adviseerden. Twee van hen drongen er op aan het program ma niet uit te zenden. Op de eerste van de twee pagina's is bovendien de causerie van de heer Bartels afge drukt. Wij schreven het reeds, het effect van een dergelijk ingrijpen heeft soms een omgekeerd resultaat. Het is in het verleden meermalen gebeurd, dat er gezegd werd: „Niet uitzenden" of „Niet over schrijven". Dat uitzenden mocht dan inderdaad niet doorgaan, over geschreven werd er toch. Dat is begrijpelijk, want het publiek wil we ten waarom of waarom niet. Het wil ook weten wat er nu eigenlijk be sproken is, waardoor het verbod tot uitzenden gerechtvaardigd zou zijn. Enkele dagbladen zijn aan hun ver langens tegemoet gekomen. Het moet. iedereen toch zo langzamer hand duidelijk zijn, dat men er met een simpel verbod tot uitzenden of publiceren niet is. Men moet daarbij tevens denken aan de consekwenties van het besluit, want met een verbod begint de affaire pas goed en volgt gewoonlijk een rel. Zo ook in dit geval. Het wordt tijd. dat men het Neder landse volk gaat zien als zelfstandig denkende mensen, die een eigen oor deel hebben. KANTMAN. Hiermede willen wij deze aktie be sluiten. We danken de vele gevers en geefsters en de directie van de Soester Courant voor de buitengewone mede werking. We hebben het bedrag voor de 3 an tennes nog wel niet bij elkaar, maar menen nu onze „bedelarij" te moeten besluiten Drie toestellen zijn uitgereikt, zoals U elders in dit blad wel zult lezen. U begrijpt dat zuiks niet kan van bovengenoemd bedrag, waarvan nog 100,door het Rode Kruis is ge fourneerd als le aanloop. Het tweede toestel werd ons geschon ken door een inwoner van onze ge meente en het 3e heeft de plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis be kostigd. De blijde en verraste gezichten waren waren voor ons het mooiste van de actie en deden ons het trage en moei zame van dè inzameling geheel ver geten. Er zijn er nog velen, die we zo blij wilden maken, maar ook aan het vra gen komt een eind. Dokter D J R. Jellema, Paltzerweg 299. Den Dolder. tel. 03402-4555. neemt in het a s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C Lucas en A Th. M Splinter te Soesterberg en W. F. van Helm te Huis ter Heide. Dokter L H Brandt, Dolderseweg 59 Den Dolder. tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. w. Ha- gedoorn te Soesterberg. Het eerstvolgende spreekuur te Soes terberg van de Burgemeester van Soest is niet op woensdag 2 juni maar op woensdag 9 juni a s., van 15 tot 16 uur. 3. Mevr. Van Veen, Utrecht, 1 p. 4. Mej. Stegeman. Utrecht, xz P- Heren (invitatie) 1 M. A. S. Nolte, Bussum (kampioen). 2% P 2. Mr. W. A. A. Aarts, Amersfoort. 2xk p. 3. G J M, Hofsommer. Rotterdam, 1 punt. Nationaal tournooi. Grooep I 1. R. D. Westra, Leiden, 2 pnt 2. G Verholt, Utrecht, 2 p. 3. J Kerkmeester. Huizen, 1 p. 4. S. D. Gjaltema, Groningen. 1 punt. Groep II 1 J. v d Herik, Rotter dam. 3 p. 2. H B Schoitens, Gro ningen. 1\2 p 3. G. Geytenbeek, Soest, 1 p 4. T Olthof, Emmen, H punt. Groep III 1. H. Slagt, Enschede, 2i/2 p 2. C. van Beinum. Delft, 2 pnt. 3. F. U. van Gorkum, Velp. 1 p 4. B. v. d Griendt, Deventer, \2 pnt. Groep IV 1. E. M. L. Helder, Gro ningen, 2V2 p. 2. J. R. Winkel, Ede, ÏU punt 3. A. van Dijk. Soest. 1 p. 4. C. J M. v d. Sommen, Delft, 1 p Groep V 1 G. A W. Löwenthal, Delft, 2 p 2. A Hilhorst, Soest. \\k punt. 3. G. Holthaus, Delft, IVz p. 4. J. Gaasbeek, Soest, 1 punt. Groep VI 1 A. W. Voors, Utrecht. 2 p 2. P Rossel, Arnhem, 2 p. 3 G. Elock, Hilversum. 2 p. 4. B Henze, Soest, 0 punten. Groep VII 1. C. Samsom, Soest, 2Vz p. 2. F M. Abrahams, Rotterdam, 2 p. 3 A W Govers, Rotterdam, 1 p. 4 M. Wigbout, Soest, 1'2 punt. Groep VIII l.J. Henning. Den Haag, 3 p. 2. J. Schadd. Velp. 1 Vz p. 3. J. Leydes. Soest, 1 p. 4. S. v. d. Berg, Amersfoort V2 punt Groep IX 1. J Sanders, Hilversum. Hilversum. 3 p. 2 Th. van Barneveld, Hilversum. 2 p. 3. H. C. v. d. Jagt. Utrecht. 1 pnt Groep X I S. T v. d Ceer, Bus sum, 2 p. 2. J v. d Wal. Soest, IV2 P 3. S. W. v. d Pol. Boekelo. \Vz p. 4. H. R. Brons. Hilversum. 1 punt. Groep XI 1. A C Bervoets, Soest, 3 p. 2. J P van Leeuwen, Bussum, ly-i pnt. 3. H. Gerth. Soest, 1 p. 4. C. Birk, Hilversum, V2 punt. Het was de voorzitter van de Soester Schaakclub, die na afloop de prijzen aan de winnaars en winnaressen uit reikte. De heer Hilhorst sprak ten slotte een dankwoord aan het adres van de spelers en speelsters voor hun deelname en hij sprak de wens uit hen allen volgend jaar op Hemelvaartsdag terug te mogen zien. Een „Wel thuis" besloot het zo ge slaagde toernooi, waarop de Soester Schaakclub met voldoening kan te rugzien. Ondanks dat de voetbalcompetitie op een oor na gevild is, is er in Soest nog volop van voetbal te genieten, al zijn dit dan geen competitiewedstrij den. Zaterdagmiddag kan men terecht op het K P S.-terrein, waar om twee uur de wedstrijd wordt gespeeld tus sen fabrieksploegen van de N V. Lind- ner Soest en Amsterdam. Inzet is de wisselbeker Eveneens om twee uur begint op het B.D.C.-terrein het laat ste van de serie toernooien, die B D.C. voor, de jeugd organiseert. Zaterdag kc v de pupillen aan de beurt, na dat de junioren en adspiranten al een toernooi achter de rug hebben. Om vier uur tenslotte wordt op het V.V.Z -terrein de wedstrijd gespeeld tussen V.V.Z, 1 en Karboys. Het junioren A-elftal van B.D.C. heeft woensdagavond in een vriendschap- lijke wedstrijd tegen de jeugdleiders met 3-1 gezegevierd. Een goede pres tatie, omdat de B D.C.-veteranen-doel man in goede vorm was. De jeugd was na het beginsignaar sterker. Dat kwam al na zeven minuten tot uitdrukking, toen de rechtsbuiten van de A-jeufd Jan Paauw, doelman Pronk kansloos liet (0-1). De commissieleden onltwikkelden hier na een offensief, maar het duurde toch tot ruim een half uur na het begin van de eerste helft, voor de ge lijkmaker werd gescoord H. v. d. Lugt gaf een voorzet, de keeper, een verde diger en een aanvaller sprongen gelijk naar de bal en zonder dat een van hen deze aanraakte, verdween het leer over de doellijn (1-1). Dat was tevens de ruststand. Na de pauze ontwikkelde het senioren team weer een hevig offensief. H. v d. Lugt deed verdienstelijk werk, maar zijn teamgenoten wisten niet te profi teren van de fouten, die in de verde diging van B.D.C. A gemaakt werden. Zestien minuten voor tijd gebeurde het onvermijdelijke. B D.C. A lan ceerde een aanval, die door A Brou wer doeltreffend werd afgerond (2-1). De senioren trachtten nog wel door aanvallend spel de junioren A-defensie te doorbreken, maar succes hadden zij daarmee niet. Zelfs wist rechtbinnen Frans Koolloos de stand vijf minuten voor tijd op 3-1 te brengen. Een ver dienstelijk resultaat van de jeugd. Dat de A-junioren het kalm aande den blijkt wel uit het feit. dat zij de belangrijkste duels verloren. Zij bereidden zich blijkbaar voor op de strijd in Beverwijk, waar de tweede ronde wordt gespeeld in het tournooi om de Bisschopsbeker. S.E.C. 1 zal zondag a.s.. om 14.30 uur. te Bussum aantreden tegen S D.O. voor het spelen van de eerste wedstrijd in de districtsbekercompetitie. Een zware opgave voor het SE.C- team tegen de gepromoveerde Bus- summers, die er een eer in zullen stel len S.E.C. een nederlaag toe te bren gen. Belangrijk is het winnen van deze wedstrijd, aangezien bij winst verder- gebekerd kan worden. De winnaar van S D.O -S.E.C. zal op 7 juli (2e Pinkster dag) een uitwedstrijd spelen tegen de winnaar van Rapiditas-Animo De S.E.C -veteranen, de oude S.E.C.- glorie, gaan zondag deelnemen aan het door de v.v. Utrecht georganiseer de veteranentournooi voor spelers bo ven de 35 jaar. Spelers als Joop Westerveld, Joop Belt, Dasselaar. Meeder, Ten Hove, Adams en andere oud-S.E.C. cracks zullen trachten voor S.E.C. een zo gunstig mogelijk resultaat te behalen. Het programma luidt voor de S.E.C - veteranen: 12 uur S.E.C.-Zwaluwen V. 13 uur SE C.-Holland. 14 uur S.E.C.- CD.N. Er wordt gespeeld in 3 poules. SE C. speelt in poule A en zal bij het be halen van de eerste plaats in deze poule aantreden tegen de poulewin naar van groep 2, terwijl de beste van de nrs. 2 van poule 1 en 2 tegen poulewinnaar groep 3 zal aantreden. Deze beslissingen worden gespeeld om: 15.15 uur winnaar Poule 1-winnaar Poule 2. 15.15 uur Winnaar 3-beste tweede. 16 uur verliezersronde. 16.25 uur finale. SEC. komt uit in de navolgende op stelling uit; doel Adams: achter L. v. Klooster en Groenestein; midden Das selaar, J. Belt en Meeder; voor R. ten Hove, v d Brink. Baltus. Westerveld en Veldhuizen. Reserve: Pureveen, J. Rijnders en v. d. Broek of laten zakken. De trekkracht van het machientje is groot genoeg om ettelijke volwassen spoorwagons op te slepen. Vorig saldo Mej. H. J. v. Mej. F. B. H. S D. J W. A. M. S. M. 737 ƒ10 5 10 2.5;J 3 <.50 Eindbedrag 824.50 Hare Majesteit Koningin Elisabeth van Engeland en Prins Philip, gefoto grafeerd bij de Berlijnse muur op de Potsdammerplatz. Vandaag zijn de leden van de Soester Politie Sport Vereniging op reis. Zij maken de jaarlijkse uitgaanstocht, die door het bestuur werd uitgezet. Het is niet het enige werk, dat het aktieve S.P.S V.-bestuur de laatste tijd heeft verricht. Voor dinsdag 8 juni heeft men de jaarlijkse schoolvoetbaldag ge organiseerd voor de leerlingen van alle Soester scholen. De wedstrijden wor den gespeeld op de terreinen van B D.C. aan de Bosstraat. Om half acht wordt het startsein gegeven.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1