i Regen spelbreker bij het nationaal .volleybaltoernooi Duizenden dode vissen in de Eem Het oog gericht op gewicht Dinsdag 1 juni 1965 44e jaargang no. 42 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administr atie t Van Weedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Avondvierdaagse van Tempo Wegafsluiting «tf! Geslaagd voor examen hoofdbrandwacht Eiermarkt Vissen in zandput van „De Snoekbaars" Gevonden voorwerpen Dierenbescherming en politie waarschuwen Herenteam van S.V.V. naar overgangsklasse Aktiviteiten S.P.S.V. Geen voorrang verleend B.D.C. A -junioren speelden in Beverwijk Fraaie successen SOESTERI OURANT Abonn. p. kwart, 2,40 - per post 2,75 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Dat het volleybaltournooi van de Soes- ter Volleybal Vereniging zich in een grote belangstelling mag verheugen bleek 's morgens toen honderden be langstellenden op het terrein aan de Birkstraat genoten van goede sport en het mooie weer. Jammer, èn voor de organisatoren en voor de speelsters en spelers dat tegen een uur een zwa re regenbui de wedstrijdleiding nood zaakte de wedstrijden geruime tijd stil te leggen. Na de hervatting maakten het gladde en steeds slechter worden de veld het vrijwel onmogelijk om nog tot goed volleybalspel te komen. Speel sters en spelers bleven zich evenwel volledig geven om ondanks de gladde bal en het gladde veld een zo goed mogelijk resultaat te behalen. De opening geschiedde 's morgens door de heer K. de Haan. voorziter van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. Hij heette de verenigingen welkom en veront schuldigde de slechte kleedaccomodatie die moest worden aangeboden. Alle moeite om vóór het tournooi de be schikking te krijgen over nieuwe kleedaccomodatie waren stukgelopen op voorschriften van hogere instan ties. Hij sprak de hoop uit. dat bij een volgend tournooi de nieuwe kleed ruimte wel verwezenlijkt zou zijn en wenste de organiserende vereniging en de deelnemende verenigingen een pret tige sportdag. Bij de dames betwistten in de A-poule de teams van Argos, Olympia 1. Spirit 1. S.V.V. 1 en V.I.O.S. 1 elkaar de prij zen. Olympia en V.I.O.S. eindigden hier beide met een overwinning en drie gelijke spelen gelijk. De beslis sende set werd door de Olympia-dames gewonnen, waardoor zij de wisselbeker overnamen van S.V.V.. dat het vorig jaar de beker gewonnen had. Drie en vier werden Spirit en Argos uit Leiden. De Amersfoortse dames wisten de be slissende set voor zich op te eisen en legden hiermee beslag op de derde prijs. Het damesteam van de organi serende vereniging, dat door omstan digheden niet volledig uit kon komen, zag geen kans een overwinning op haar raam te brengen, maar moest genoegen nemen met twee gelijke spe len. In de dames B-klasse werd de eerste prijs gewonnen door G.V.C. 1. Tweede werd hier B.G S.V. 1, terwijl op de derde en vierde prijs resp. beslag werd gelegd door Zeemeeuwen 1 en Jeugd- sport. In de dames C-klasse eindigden op de eerste, tweede, derde en vierde plaats resp V I.O.S. 3, N.V.C., Zeemeeuwen 2 en G.V.C. 2. In de A-klasse van de heren toonde Spirit uit Amersfoort zich ongenaak baar. Met zeven punten uit vier wed strijden legden zij beslag op de wis selbeker voor Zeemeeuwen. Olympia. V.I.O.S. en S.V.V. Bekerhouder V.I.O S. zag met een overwinning en een ge lijkspel geen kans het recht op de wisselbeker met een jaar te prolon geren. In de heren B-klas gingen de prijzen resp. naar Hios 1. V.V.Z. 1, D O.S. 1 en Jeugdsport. Over het algemeen werd in deze klas uitstekend spel geleverd en vele wedstrijden hadden dan ook een spannend verloop. De C-klasse van de heren was ver deeld over drie poules van vier teams. Hier legden The Smash. Hios 3. Unitas en V.I.O.S. 3 resp. beslag op de le. 2e. 3e en 4e prijs. Bij de wedstrijden in de jongensklas werden de punten elkaar fel betwist. Jeugdsport uit Hilversum werd hier nummer een voor V.V.Z.H.I.O.S. a en S.V.V. 122 wedstrijden waren verspeeld toen de voorzitter van de organiserende vereniging omstreeks zeven uur de prijzen aan de winnende teams uit kon reiken. In zijn slotwoord bracht hij dank aan het gemeentebestuur en de handbalvereniging B.D.C. voor de verleende medewerking en aan de ve len die. hetzij financieel, hetzij op andere wijze, hun medewerking ver leenden om de organisatie van deze dag mogelijk te maken. Op 8. 9. 10 en 11 juni wordt de avond vierdaagse wielerwedstrijd op het par koers Koninginnelaan start en fi nish). Hartweg en Nieuwstraat gehou den. Start telkens, om 19 uur. duur plm \Vz uur. Er gaan 12 ploegen van start elk 6 man groot. Deze ploegen worden ge sponsord door de volgende firma's: Radio-T V. Europa, Polynorm, Procar, <v d. Dijssel). Tech. Bur. Soest. Avia. Mercurius, Café Soestdijk, Café Soes- terduinen, J. L. Hilhorst, Burg. Gro- thestraat, Dalco. Handelshuis. Kopak Zoetelief. Voor het houden van sprints op de 4 avonden zijn beschikbaar gesteld een ..Agfa" fototoestel, geschonken door P. Swager: een bedrag van 100.door de Soester Courant: een slaapzak door Fa. Eb Kareisen, enz. Iedere avond zijn er voor de renners 12 prijzen te verdienen. Tevens zijn er tijdens de vier avonden 20 Radio- T.V. Europa-prijzen individueel te win nen alsmede 6 Grundig ploegenprijzen. Hier volgen enige namen van deelne mers: G. Vianen, laatste tijd vele le prijzen: Arie Veenendaal: J. de Wit: W Emo: Cees Proosdij: Bert Boom; Roel Hendriks: M. Kettnis: Haalboom; de Engelsman J. Nice: Koevermans: Wijdenes. talentvolle jongeren: F. v. d. Puit: Thijs Hendriks: v. Bienen; Fred Tel ei. R. Ti-oost. de Zaankanter.: Joop Wuurman; C Leunis; Karei de Graaf: De Ruiter. Tiel: Piet v. Dijk: Ben Hausinkveld: Piet Deenen: Harm Ottenbros: Gerrit Ruttenberg: Schaef- fer; Visser en de andere Tempoleden Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat met ingang van 1 juni 1965 tot nader order de Kromme- weg en de Korte Hartweg voor alle verkeer zijn gesloten, zulks in verband met uit te voeren riolerings- en verbe teringswerkzaamheden De eerste Hollandse Nieuwe, welke in Scheveningen is binnengebracht, is maandagochtend vroeg in de vis- afslag in Scheveningen gekeurd en geveild. Natuurlijk ging dat allemaal niet zonder het massale proeven. Nadat enige weken geleden in Utrecht het schriftelijk gedeelte van het exa men voor hoofdbrandwacht was afge legd door de kandidaten, werd vrijdag in Soest het practische gedeelte en de theorie afgewerkt. Dat gebeurde in en rond de brandweercentrale aan de Lange Brinkweg. De leden van het Soester vrijwllige brandweerkorps J. Dasselaar. J L Lujben en G ue Rooij. legden het examen met goed gevolg af Aan het examen deden ook mee brandwachts van de Philips-Be- drijfsbrandweer uit Baarn, en van de Spoorwegen-Bedrijfsbrandweer uit Utrecht. Het examen werd afgenomen door leden van de Rijksbrandweerin- spectie. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30000 stuks in prijzen van 13.75 tot 14.50 Middenprijs 14,10. Prijs per kg. 2,24. Een onderdeel van de Bdrijfssport- competitie Is het vissen, waarvoor gro te belangstelling bestaat. Het aantal deelnemers is vergeleken met vorig jaar verdubbeld. Dat bracht voor de organisatoren moeilijkheden mee, maar dank zij de medewerking van de hengelsportvereniging „De Snoekbaars" heeft men een oplossing gevonden. De vissers (onder wie 25 vrouwelijke, te gen het vorig jaar slechts één) zullen op zaterdag 12 juni proberen zoveel mogelijk vis te verschalken in de zgn zandput aan de rijksweg bij Baarn De put is welwillend beschikbaar ge steld door „De Snoekbaars". De deel nemers aan de viswedstrijd gaan per bus van Tensen naar Baarn. Vertrek vanaf het gemeentehuis 8 uur. Vorig jaar werden de wedstrijden voor de eerste maal gehouden. Toen was de deelname nog niet zo groot, zodat men terecht kon in de waai bij de Grote Melm. Het werd toen een gezellig feest, waaraan ook de muziekvereni ging P V.O haar medewerking ver leende door deelnemers weg te bren gen en af te halen. Het muzikale eve nement zal men ditmaal moeten mis sen, omdat men naar Baarn gaat. Blauw windjack, lederen laars, huis sleutel, paar rolschaatsen, manchet knoop. damesrijwiel, rol tekeningen, kinderboek, kettinkje met hoefijzer, damesriiwiel, sleutel, zwembroek en baddoek, schoolagenda, goudfazant, bankbiljet van 10.—, groen dames rijwiel. kanarie en een muntbiljet van 2,50. Inlichtingen worden verstrekt aan het politiebureau. Duizenden dode en bewusteloze vissen in elk formaat hebben weer een vroegtijdige dood gevonden in onze macabere rivier de Eem, toen vorige week weer een golf vergif in de vorm van fabrieks- afval in de Eem terecht kwam. Door de sterke wind van de laatste dagen blijft deze dode vis in de Eem ronddrijven, daar de wind een vlotte afvoer naar het IJselmeer tegengaat. Het gevaar ontstaat nu, dat kinderen, die. immers aangetrokken door water, „zwervend" langs de Eem, de dode vissen uit het water halen en deze mee naar huis nemen voor consumptie door mens of dier. De wetenschap dat de dood van deze vissen werd veroorzaakt door vergiftiging, zal elke weldenkende inwoner er van weerhouden deze dode dieren te consumeren of aan hun huisdieren voor te zetten. Ouders, waarschuwt uw kinderen en wijs ze op het gevaar De heren van het eerste team van de Soester Volleybal Vereniging zetten zaterdag de kroon op het door hen be haalde kampioenschap van de eerste kl2" door ook de promotiewedstrij den met succes te beëindigen. Voordat het zover was moesten evenwel drie wf strijden gespeeld worden die van si" ers en supporters wel het uiterste zenuwen vroegen. Namen onze plaatsgenoten in de eer ste set tegen Flamingo's uit Gennep een goede voorsprong, tegen het einde van de set wilde het niet meer lukken en met 16-14 moesten zij deze dan ook aan hun tegenstanders laten. De tweede set leverde een trouwe kopie van de eerste op met dit verschil dat de rood-witten tot het einde toe hun voorsprong wisten te behouden, zodat met de setstand 15-9 de partijen weer op gelijke voet kwamen De derde set vlotte het niet bij de S.V.V -ers en met 15-6 ging de set en daarmee de wed strijd verloren. De tweede wedstrijd tegen E.A.V.V. 2 uit Arnhem ging met 15-10 verloren en de kans op promotie scheen op dat ogenblik verder weg dan ooit. De rood- witten bleven evenwel doorvechten en met 15-7 brachten zij de balans weer in evenwicht. De derde set leek een gemakkelijke overwinning te zullen worden want met 11-2 voorsprong scheen een overwinning een uitge maakte zaak te zijn. De Arnhemmers dachten hier evenwel anders over en punt voor punt werd van de achter stand afgeknabbeld. Gelukkig voor onze plaatsgenoten wisten zij zich evenwel tijdig te herstellen zodat de laatste set met 15-11 gewonnen werd, en hiermee de kans op promotie werd behouden. De laatste wedstrijd tegen W VC. uit Nijmegen bracht voor de S.V.V.-ers een maximum aan spanning. De eerste set eindigde weer in een nederlaag 15-13 en in de tweede set stond men geruime tijd ver achter. Met 15-12 De West-Berli.iners kunnen hun familieleden en relaties in het oostelijk stadsdeel weer bezoeken. Gistermorgen om zeven uur werden de hekken bij enkele doorgangs- punten weer geopend. Deze foto toont de situatie op dat moment bij de Oberbaum-brug, waar Oostduitse politiemannen de eerste pasjes controleren. wisten de S.V.V.-heren deze set echter te winnen zodat de laatste set de be slissing moest brengen. Het Nijmeegse team nam aanvankelijk een grote voorspong zodat bij de stand 8-2 van veld gewiseld moest worden. Weer maakten de W V C -ers een punt, maar toen kwam het keerpunt in de wed strijd. De uitslag van de wedstrijd Flamingo's-E A.V.V. was inmiddels be kend en de wetenschap dat een over winning promotie zou betekenen in spireerde de rood-witten tot 'n laatste krachtsinspanning. Vechtend als leeu wen stonden zij de tegenstanders geen punt meer toe en onder groot gejuich van de S.V.V-aanhang werd de set met 15-9 en daarmee de wedstrijd in winst omgezet. Het team dat dit succes behaalde be stond uit de heren H. Stam (aanvoer der), v. Herwaarden. F Hilhorst, La- seur, Lijkedijk en De Raadt. Het kampioensfeest dat aanstaande vrijdag door de S.V.V.-leden gevierd zal worden heeft door deze promotie meer glans gekregen. Op donderdag 17 juni worden in het Soester Natuurbad de zwemkampioen- schappen van het district West van de Nederlandse Politie Sport Bond ge houden, die eveneens worden georga niseerd door de SP.S.V. Voorts staat nog een avond op het programma waarop de leden gekostumeerd aan wezig zullen moeten zijn. De heer J de H. te Amsterdam reed zondagmiddag met zijn auto op de Ossendamweg en sloeg rechtsaf de Kastanjelaan ln zonder op het ver keer te letten. De bromfietser H. v. d. W. alhier bot ste hierdoor tegen de auto en liep verwondingen op. Auto en brommer werden beschadigd. De A-junioren van de voetbalvereni ging B D C. eindigden enkele weken geleden tijdens het in verband met de door de jeugdelftallen behaalde kam pioenschappen in Soest georganiseerde voortournooi om de Bisschopsbeker als tweede. Daardoor verspeelden zij kans op deelname aan de volgende ronde, die in Beverwijk zou worden gehouden, waar de winnaars van de districten elkaar zouden ontmoeten. Het Utrechtse Zwaluwen Vooruit werd winnaar in Soest, maar liet later weten niet te zullen deelnemen aan de twee de ronde in Beverwijk. De Katholieke Sport Federatie die het tournooi organiseert, kwam daardoor in verlegenheid, maar dank zij de me dewerking van B.D C. was het district Utrecht zondag in Beverwijk toch ver tegenwoordigd. De heer Jansen, voor zitter van de B.D.C.-jeugd, kreeg na mens de Kath. Sport Federatie een bedankbrief. De Soester junioren hebben het ln Beverwijk echter niet kunnen redden. De blauwwitten hadden deze middag beslist over gebrek aan geluk te kla gen, want met een beetje meer geluk had men zeker geen gek figuur gesla gen. Dat gebeurde trouwens nu ook niet, want weliswaar werden twee wedstrijden verloren, maar de Soester voetballertjes lieten in ieder geval een goede indruk 'achter. De eerste wedstrijd tegen Velzen ein digde in 0-0. de tweede tegen Vitesse ging met 1-0 verloren, evenals de derde wedstrijd tegen St. Martinus. Het werd niettemin een geslaagde sportmiddag voor de Soester jongelui. Er verschijnen de laatste tijd steeds meer publikaties op het gebied van de voeding. Dat is niet verwonderlijk voor wie aandacht schenkt aan het onderwerp ..Gewicht", waarover tel kens na kortere of langere tussenpe rioden wordt geschreven. Onlangs is een artikel verschenen van de hand van de Rotterdamse arts W. G. Zei- verder. Hij schreef o.a „Elk pond te veel aan lichaamsgewicht doet de sterftekans met één procent toene men". Voor dat artikel kreeg hij een prijs van duizend gulden van het Voorlichtingsbureau voor de voeding. Nu zijn er natuurlijk mensen, die ge loven. dat het allemaal nog wel mee valt. Maar dan hebben zij het mis. Het steeds dikker worden door gebrek aan is nu eenmaal een feit. dat de mensen steeds dikker worden door gebrek aan beweging. De lichamelijke conditie van de mens gaat dan onherroepelijk achteruit, ook dat is een vaststaand feit. Daarmee werd men trouwens niet zo lang geleden geconfronteerd, toen de militaire legerleiding de eisen ver laagde, die gesteld worden aan de re kruut. die het zgn. M.L.V.-speldje moet halen (Militaire Lichamelijke Vaardig heid). Dit naar aanleiding van de dood van een aantal militairen, die aan een mars deelnamen. En waar schijnlijk ook wel naar aanleiding van het steeds kleiner wordend aantal mi litairen, dat de proeven met succes af legde Het Centraal Bureau voor de Statis tiek is (uiteraard) gek op statistiekjes en heeft zodoende 'n onderzoek inge steld naar de manier, waarop de Ne derlanders zich in hun vrije tijd be wegen. De conclusie lag voor de hand, maar is desondanks nogal sinister: wij doen steeds meer aan niets-doen en steeds minder aan sport, fietsen en heid in Nederland en daarin werd nog Het toeval wil, dat er onlangs een rap port is verschenen over de kijkdicht heid in Nederland en darin werd nog eens bewezen wat het C B S. beweerde: de Nederlander zit liever voor zijn te levisietoestel. Natuurlijk doet hij ook wel iets anders: na het kastje-kijken volgt als twede liefhebberij het afleg gen van bezoeken. Dat is ook al geen inspannende bezigheid: een enkele maal (als het niet te ver is!) gaat men lopend of fietsend naar de gast heer, maar meestal met de auto. Tij dens het bezoek wordt er ook al niet veel aan lichaamsbeweging gedaan: we gaan zitten, drinken een borreltje, eten een hapje en stappen dan weer op. Op de derde plaats staat het lezen, een al evenmin „bewegende" bezigheid. In al deze liefhebberijen gaan gemiddeld zo'n zes van de 29 vrije uren schuil. Het slapen hebben we dan nog buiten beschouwing gelaten. Dr. Zelverder heeft die verschijnselen niet alleen geconstateerd en opge schreven, hij geeft in zijn prijswin nende artikel ook adviezen om te ver mageren Hij doet dat voor ons eigen bestwil Maar het zal wel net zo gaan als met het roken: een poosje houden we ons er aan, dan gaan we weer van voren af aan beginnen. Maar we dienen ons op tijd te besef fen, dat het straks misschien te laat is. De zittende mens is een potentiële zieke. Terwijl hij niets doet en steeds maar aan gewicht toeneemt, schuift zijn leeftijd steeds meer naar voren. Totdat vermageren niet meer nodig is. KANTMAN. De beide wandelgroepen van Olympia hebben zaterdagmiddag weer gewan deld en er zijn weer enkele fraaie prij zen mee naar Soest gebracht, al waren het deze keer eens geen eerste prijzen. De prestaties zijn er echter niet min der om, want aan de tiende Veluwe Wandeltocht, die in Nijkerk werd ge houden, namen niet minder dan ruim 5500 wandelliefhebbers deel. De 25-junioren, die wandelden onder leiding van de heer W. A. Suman, be haalden de derde prijs in hun afde ling, met slechts vijf punten verschil met nummer één en slechts twee pun ten verschil met nummer twee. Zestien senioren liepen onder leiding den een uitstekend resultaat door op van de heer L Vogel. Ook zij behaal de tweede plaats te eindigen. De algemeen leider van de wandel- sportvereniging, de heer W A. Suman, werd na afloop namens de leden in het zonnetje gezet. Een spontane hul de, waarin ook zijn echtgenote deelde. Al tijdens de tiende Paleis Soestdijk- tocht, enkele weken geleden met zo veel succes in Soest georganiseerd, kreeg de heer Suman door vele offici ële personen lof toegezwaaid en ge- het vele werk dat hij voor Olympia schenken aangeboden in verband met verzet en in verband met het tienjarig bestaan van de wandelsportvereniging. Zaterdagmiddag deden de leden het nog eens over. Zij boden de heer Su man o.a. een bureaulamp aan, terwijl mevrouw Suman bloemen kreeg. Er was nog een bijzonderheid op deze dag vol verrassingen: het lid Ineke Vogel werd onderscheiden met een speldje, omdat zij de 2000 kilometer had volgemaakt. Het lid Henny van Steendelaar werd eveneens onderschei den, omdat zij 1000 kilometer had ge lopen. Zij vierde deze dag tevens haar verjaardag.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1